Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Budi Željo
Postovi: 830
Pridružen/a: čet jul 14, 2016 11:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri feb 06, 2019 11:47 am

kvalitet je napisao/la:
sri feb 06, 2019 11:26 am
Razlika je ta što su za ove nove rekli odmah na početku da neće biti transparentni, pa ta priča i dominira, iako, realno, ne postoji neka velika razlika u transparentnosti ZA SADA. Ako se i ovi budu busali u prsa transparentnošću, onda treba tražiti svaki detalj da se iznese u javnost (osim onih detalja koje zbog ugovora ne smiju iznijeti). U suprotnom, ovakav način je sasvim ok. Naravno, mislim da zaslužujemo znati kakvo će biti stanje s dugom nakon konačne odluke koja se očekuje, kakav će biti reprogram potpisan, vraćamo li dug redovno itd.

@Leone iste sam informacije dobio za Mustafu. Puno trči, može više pozicija igrati, zna peglati loptu i, što je zanimljivo, kaže mi jedan Veležovac da je on bio jedini igrač u posljednje vrijeme kojeg raja nije gotivila, kao ima neki arogantan stav.
Ja evo iskreno na sve to ne gledam ni iz jednog rova, nego fino sa strane i ovo za sad, barem sto se tice zvanicne stranice, objava i toga, izgleda isto kao i prije. Znaci idu vijesti sa priprema, video izvjestaji ekipe iz 1921tv, svaki igrac koji je doveden napisano je da li je posudba ili ugovor i na koji vremenski rok. Fan shop radi, nudi neke opcije za clanove, specijalna snizenja na odredjene artikle.
Na kraju krajeva mi se uhvatili transparentnosti a to uopste ne znaci da svaki navijac mora znati kad je ko prno u klubu, jel Vranjesu 12 milja ili je 7, placa li ga Megamix ili Badzakova firma, nego kad dodje neko sa zeljom da ulozi svoje pare kao sponzor, investitor, da ga docekaju otvorene knjige poslovanja, da je sve crno na bijelo. I kroz takav odnos onda steknes povjerenje kod ljudi pa neko i unese koju marku u klub.
Za mene si uvijek najbolji 1921!!!!
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3883
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri feb 06, 2019 12:01 pm

Nije transparentnost objavi sve moguće osim poslovnih tajni. To što su prethodnici počeli objavljivati stvari koje niko prije njih nije, pa sad mislimo da se sve treba objavljivati, to je drugi par rukava. Jedan običan primjer je prihod od prodatih karti.
Enese i Mustafa dobrodošli i sretno!
Samo se nadam da Enes u obrani neće biti "Enese nemoj me više braniti majke ti" :DD:
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri feb 06, 2019 12:13 pm

Evo stigao i Mustafa.

Sretno obojici!
 
bojamora
Postovi: 133
Pridružen/a: sub nov 24, 2018 3:21 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri feb 06, 2019 12:13 pm

Ja bi vala otpiso Zaimovića i Rodina a Šehića poslo na posudbu
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri feb 06, 2019 12:23 pm

bojamora je napisao/la:
sri feb 06, 2019 12:13 pm
Ja bi vala otpiso Zaimovića i Rodina a Šehića poslo na posudbu
Nemoj svega ti. :)
 
Avatar
sahmat
Postovi: 1151
Pridružen/a: pon avg 28, 2017 9:57 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri feb 06, 2019 12:31 pm

Samo budala može reći da je Zajmović loš igrač.. Ali izgubili smo svaku tekmu kad on nije igrao, igrac sa velikim mudi..a
"Znaš li šta je najbitnije u životu? Željo, prijatelju."

AMAR OSIM !
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5234
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri feb 06, 2019 12:31 pm

Anketno pitanje - Da li biste podrzali privatizaciju Kluba? Moj odgovor je NE.

Zašto? Željo je Udruženje građana. Šta tačno podrazumjeva privatizacija Kluba? Prodaju?. Neko nas kupi? Željina imovina je procjenjena na oko 20 miliona KM, a pored roga imamo i igrački kadar prvog tima, kao i Omladinski pogon u svim selekcijama. Imamo i ljudske resurse u administraciji. Kada se to sve sabere cifra ne može biti manja od 30 miliona KM. Imamo i obaveze prema Državi, dobavljačima, igračima i ostalima u Klubu cca 5 miliona KM, Pretpostavka je da Klub bez obaveza vrijedi 25 miliona KM. Kome će taj eventualni kupac dati lovu? Sadašnjoj Upravi, igračima, administraciji, članovima Udruženja građana? Kako će se to rasporediti?

Eventualno novi kupac postaje vlasnik? Kada postane vlasnik, to je onda njegovo i može raditi šta želi. Znam da će mnogi reći, ma to se reguliše ugovorom, ali znajući nas, kako se ti ugovori provode, teško da bi na bilo kakav način mogli uticati na vlasnika.

Na koncu, koliko će love dobiti član Udruženja građana FK Željezničar...zvao se on Dženan Zajmović, Nihad Selimović, Eldar Šehić ili pak neko od navijača, a aktivni su članovi UG.

Ja sam protiv takve privatizacije ili neke prodaje Kluba.

SVETINJA NIJE NA PRODAJU!
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri feb 06, 2019 12:35 pm

Zajim jeste cudna glava i trenutno van forme totalno i sigurno igrac koji ne treba biti sada u 11 u rkipi koja napada titulu, ali pokazao je on nebrojeno puta da se na njega treba racunati.
U teskim momentima zna zabiti, onda tri komada pitarima i to fina, za publiku ga boli k ako se obruka s nekim potezom, nema puno savjesti u igri sto i nije lose, Amar zna sa takvim igracima.
Ima majstorstva u nogama, zanemarimo sto nas nervira kad krene na trojicu pa ispadne glupan, ali znao je i probijati u tim situacijama,pa kad rekapituliram golove kroz taj CV sto je neko okacio, onakve majstorije npr Zec smije pokusati u pripremnoj i naravno promasit dok ce Zajimu finalu kupa u skoku petom lagano zabiti, ili protiv Zrinjskog sa vrha 16 uhvatit skarice, to je taj nedostatak savjesti i smjelost, napravice Amar od njega igraca aBd..
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri feb 06, 2019 12:42 pm

Sipovic je odlicno pojacanje :palacgore:
Sto se Mujezinovica tice, nije mi ni u 5 najdrazih igraca Veleza, ali bilo bi vec previse da dovodimo njihove najbolje igrace koji su ugovorom vezani :D
Ovako ce nadam se biti ok, svakako smo tanki na tim pozicijama. Stepenica vise za njega, vidjet cemo kako ce se pokazati.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri feb 06, 2019 12:46 pm

Omar500 je napisao/la:
sri feb 06, 2019 12:42 pm
Sipovic je odlicno pojacanje :palacgore:
Sto se Mujezinovica tice, nije mi ni u 5 najdrazih igraca Veleza, ali bilo bi vec previse da dovodimo njihove najbolje igrace koji su ugovorom vezani :D
Ovako ce nadam se biti ok, svakako smo tanki na tim pozicijama. Stepenica vise za njega, vidjet cemo kako ce se pokazati.
Ovcina, Cosic, Behram, Vehabovic, Brandao :cry:
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri feb 06, 2019 12:47 pm

cikazubo je napisao/la:
sri feb 06, 2019 12:46 pm
Omar500 je napisao/la:
sri feb 06, 2019 12:42 pm
Sipovic je odlicno pojacanje :palacgore:
Sto se Mujezinovica tice, nije mi ni u 5 najdrazih igraca Veleza, ali bilo bi vec previse da dovodimo njihove najbolje igrace koji su ugovorom vezani :D
Ovako ce nadam se biti ok, svakako smo tanki na tim pozicijama. Stepenica vise za njega, vidjet cemo kako ce se pokazati.
Ovcina, Cosic, Behram, Vehabovic, Brandao :cry:
Ma dobro, Velez ima projekat, vjerujem da je njima ponajteze uzeti nekog igraca, nije ni ovo lose :palacgore:
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri feb 06, 2019 12:48 pm

avlami97 je napisao/la:
sri feb 06, 2019 12:31 pm
Anketno pitanje - Da li biste podrzali privatizaciju Kluba? Moj odgovor je NE.

Zašto? Željo je Udruženje građana. Šta tačno podrazumjeva privatizacija Kluba? Prodaju?. Neko nas kupi? Željina imovina je procjenjena na oko 20 miliona KM, a pored roga imamo i igrački kadar prvog tima, kao i Omladinski pogon u svim selekcijama. Imamo i ljudske resurse u administraciji. Kada se to sve sabere cifra ne može biti manja od 30 miliona KM. Imamo i obaveze prema Državi, dobavljačima, igračima i ostalima u Klubu cca 5 miliona KM, Pretpostavka je da Klub bez obaveza vrijedi 25 miliona KM. Kome će taj eventualni kupac dati lovu? Sadašnjoj Upravi, igračima, administraciji, članovima Udruženja građana? Kako će se to rasporediti?

Eventualno novi kupac postaje vlasnik? Kada postane vlasnik, to je onda njegovo i može raditi šta želi. Znam da će mnogi reći, ma to se reguliše ugovorom, ali znajući nas, kako se ti ugovori provode, teško da bi na bilo kakav način mogli uticati na vlasnika.

Na koncu, koliko će love dobiti član Udruženja građana FK Željezničar...zvao se on Dženan Zajmović, Nihad Selimović, Eldar Šehić ili pak neko od navijača, a aktivni su članovi UG.

Ja sam protiv takve privatizacije ili neke prodaje Kluba.

SVETINJA NIJE NA PRODAJU!
Slazem se sa napisanim samo bi dodao jedan preduslov svih uslova privatizacije a to je uređena i pravna drzava sto BiH nije. U ovom trenutnom stanju nas klub da se privatizuje to je siguran put u propast. Niko ozbiljan, cistog obraza i postenih namjera nas ne moze preuzeti u ovakvim uslovima i stanju drzave, moze samo neko slican ovima sto su privatizovali mnoge drzavne firme pa sad istih nema.

Klub vrijedi mnogo vise od 30. miliona KM, a kad bi se desila privatizacija troskovi vođenja istog bi bili duplo veci, a ko je na to spreman trenutno ?
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri feb 06, 2019 12:52 pm

Omar500 je napisao/la:
sri feb 06, 2019 12:42 pm
Sipovic je odlicno pojacanje :palacgore:
Sto se Mujezinovica tice, nije mi ni u 5 najdrazih igraca Veleza, ali bilo bi vec previse da dovodimo njihove najbolje igrace koji su ugovorom vezani :D
Ovako ce nadam se biti ok, svakako smo tanki na tim pozicijama. Stepenica vise za njega, vidjet cemo kako ce se pokazati.
Najdrazi i najbolji nije isto :D
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri feb 06, 2019 12:53 pm

Omar500 je napisao/la:
sri feb 06, 2019 12:47 pm
cikazubo je napisao/la:
sri feb 06, 2019 12:46 pm
Omar500 je napisao/la:
sri feb 06, 2019 12:42 pm
Sipovic je odlicno pojacanje :palacgore:
Sto se Mujezinovica tice, nije mi ni u 5 najdrazih igraca Veleza, ali bilo bi vec previse da dovodimo njihove najbolje igrace koji su ugovorom vezani :D
Ovako ce nadam se biti ok, svakako smo tanki na tim pozicijama. Stepenica vise za njega, vidjet cemo kako ce se pokazati.
Ovcina, Cosic, Behram, Vehabovic, Brandao :cry:
Ma dobro, Velez ima projekat, vjerujem da je njima ponajteze uzeti nekog igraca, nije ni ovo lose :palacgore:
Imaju gospodina Hasica koji je slican Misimovicu radom i principima, samo sto oni imaju Ibru koji sam vodi sportski segment, a mi nismo imali te komponente.
Svakako fin projekat, stadion + mladi tim koji se postepeno gradi, vec imaju mozda i najbolje mlade igrace, ako one Kuduzovice i slicne zamijene normalnim polovnjacima svakako ce napadati 4.-5. mjesto sljedece sezone.
Bilo bi dobro ukrasti jos nekog na ljeto.
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri feb 06, 2019 12:53 pm

Leon_Professional je napisao/la:
sri feb 06, 2019 12:52 pm
Omar500 je napisao/la:
sri feb 06, 2019 12:42 pm
Sipovic je odlicno pojacanje :palacgore:
Sto se Mujezinovica tice, nije mi ni u 5 najdrazih igraca Veleza, ali bilo bi vec previse da dovodimo njihove najbolje igrace koji su ugovorom vezani :D
Ovako ce nadam se biti ok, svakako smo tanki na tim pozicijama. Stepenica vise za njega, vidjet cemo kako ce se pokazati.
Najdrazi i najbolji nije isto :D
Ma dobro, i najbolji su :D
Sto ne znaci da se nece Mujezin dobro pokazati ili da ne bi neki od ovih pet mojih kod nas bio flop.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2643
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri feb 06, 2019 1:01 pm

Naravno da jesam za privatizaciju kluba. U (liberalnom) kapitalizmu je to jedino rješenje, ali...

Mi nismo dovoljno zreli za to. Ni kao klub ni kao društvo. Na kraju krajeva, nisu još ni zakoni doneseni koji bi to omogućili. Ono što ja mislim da bi bilo dobro jeste naći partnera koji će ući s ozbiljnom lovom u klub i da to bude neko prijelazno rješenje. Mi kao udruženje građana u budućnosti nećemo imati nikakvu šansu kad je riječ o ozbiljnijoj nogometnoj sceni. Štaviše, sve više ćemo zaostajati. Treba nam velika finansijska injekcija kroz nekoliko sezona kako bismo došli na neki nivo da možemo igrati barem tu Evropsku ligu i kako bismo svake sezone imali veći prihod (što od Evrope, što od sponzora kojih bi bilo više). Ja ne vidim način da mi napravimo evropski iskorak kao UG. Možda sreća da nas pomazi pa da jedne sezone zalutamo, ali dugoročno teško...
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri feb 06, 2019 1:06 pm

Omar500 je napisao/la:
sri feb 06, 2019 12:53 pm
Leon_Professional je napisao/la:
sri feb 06, 2019 12:52 pm
Omar500 je napisao/la:
sri feb 06, 2019 12:42 pm
Sipovic je odlicno pojacanje :palacgore:
Sto se Mujezinovica tice, nije mi ni u 5 najdrazih igraca Veleza, ali bilo bi vec previse da dovodimo njihove najbolje igrace koji su ugovorom vezani :D
Ovako ce nadam se biti ok, svakako smo tanki na tim pozicijama. Stepenica vise za njega, vidjet cemo kako ce se pokazati.
Najdrazi i najbolji nije isto :D
Ma dobro, i najbolji su :D
Sto ne znaci da se nece Mujezin dobro pokazati ili da ne bi neki od ovih pet mojih kod nas bio flop.
Salim se, nisam ih ja mnogo gledao. Mozda 2-3 tekme i u svim tim tekmama je ovaj bio najupecatljiviji, ako se tako moze reci :D
Vjerujem da je jedan od boljih.
Posto je Velez sad kvalitetom negdje oko sredine nase tabele premier lige, ona ovo izgleda kao da smo doveli nekog igraca iz Mladosti. Tipa Sadikovic :rofl: :placeodsmijeha:
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri feb 06, 2019 1:08 pm

Izvinite za offtopic ali da priupitam je li neko u dijaspori kupio ili koristio ove usluge BhTelecoma i kako je to funkcionisalo.
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri feb 06, 2019 1:09 pm

cikazubo je napisao/la:
sri feb 06, 2019 12:35 pm
Zajim jeste cudna glava i trenutno van forme totalno i sigurno igrac koji ne treba biti sada u 11 u rkipi koja napada titulu, ali pokazao je on nebrojeno puta da se na njega treba racunati.
U teskim momentima zna zabiti, onda tri komada pitarima i to fina, za publiku ga boli k ako se obruka s nekim potezom, nema puno savjesti u igri sto i nije lose, Amar zna sa takvim igracima.
Ima majstorstva u nogama, zanemarimo sto nas nervira kad krene na trojicu pa ispadne glupan, ali znao je i probijati u tim situacijama,pa kad rekapituliram golove kroz taj CV sto je neko okacio, onakve majstorije npr Zec smije pokusati u pripremnoj i naravno promasit dok ce Zajimu finalu kupa u skoku petom lagano zabiti, ili protiv Zrinjskog sa vrha 16 uhvatit skarice, to je taj nedostatak savjesti i smjelost, napravice Amar od njega igraca aBd..
Koju titulu :D
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri feb 06, 2019 1:15 pm

"Privatizacija" u BiH je strasno osjetljivo pitanje, pogotovo kada je Zeljo u pitanju...

Došli: Mihael Klepac, Ermin Zec, Srđan Stanić, Branko Bajić, Enes Sipović, Mustafa Mujezinović
Otišli: Miloš Bakrač, Ivan Čurjurić, Stojan Vranješ, Filip Jazvić, Filip Arežina, Jovan Blagojević
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Diverzant, Google [Bot] i 267 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija