Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
igla
Postovi: 3634
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 17, 2018 3:48 pm

Mnogi od vas ste godinama nista vise nego sekta vezana za jedno ime, a ono nije Zeljo. Zbog toga niste u stanju sabrati 2 i 2 kad treba, vec poput vjernika i "Allah zna", samo slovo promijenite. I unaprijed trazite opravdanja za sve zivo i konstruisete samo da ispadne sve u jednom smjeru.

Vjernike razumijem, vas ne.

Banujte me slobodno.
 
Avatar
za_zivot_cijeli
Postovi: 2159
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 17, 2018 3:49 pm

Plava Porodica je napisao/la:
pon dec 17, 2018 3:42 pm
Mi smo navijači rezultata kako nas prozvaste, a vi ? uprave?
Nemojte paliti godišnje, javite se u PP, ima raje kojima će u drugoj polusezoni trebati, dočekali su odlazak UO i povratak u drugu kuću.
Violina like this slika

:ganja:
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 17, 2018 3:50 pm

***** ja mater i jednima i drugima..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
alombardo
Postovi: 992
Pridružen/a: pet sep 02, 2016 9:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 17, 2018 3:51 pm

Amaru od mene dobrodošlica, ali ako uvuče violine i slične, bogami ima hrakačinu.
 
Avatar
Vortex
Postovi: 580
Pridružen/a: pet maj 12, 2017 11:06 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 17, 2018 3:53 pm

Ma hajde šta ste se raskukali ko da je neko umro. Ne očekujem da će se desiti ništa spektakularno ni na nabolje ni nagore. Možda lagano poboljšanje svari na sportskom planu, a što se tiče ostalih stvari mala stagnacija al one se uglavnom manje više i završene.
Previše je ovo zajeban vakat a raja i previše nadrkana da bi sad neko ušao u upravu i tek tako rovario po klubu.
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3550
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 17, 2018 3:55 pm

Hajde vi meni sada recite, sta ce ovi sto su dobijali petobu od uprave da je hvale na ovom forumu?

Da li to znaci da se gasi forum? Kome treba da se javim da dobijem petobu od nove uprave? Taman sam se navikao na ovih 50KM, a storm mi je obecao dodatnih 10 KM svaki mjesec ako ovi ostanu.

Storme sta cemo sada? nema para od Misketa... :( :( :(

KLOSARI RASPALI, DABOGDA VAM ZA HLJEBA ZATREBALO KO GOD NAPAKOSTIO ZELJI! NA BILO KOJI NACIN!
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 17, 2018 3:58 pm

Ovoj upravi hvala na svemu sto se tice organizacije, poslovanja, stadiona itd. Tu su postavili temelj za evropski klub. Hvala vam do neba sto se tice toga. Pa ljudi dragi zamislite stadion Grbavicu sa krovom na istocnoj tribini za par mjeseci, pa to je nesto fenomenalno.

Sportski dio je cirkus od pocetka bio, nivo Vrbanjuse. Da su i ostali ovo ne bi popravili. Jednostavno nemaju znanje, marifetluke i sve sto ide uz ovo..

Ako je istina da ce Amar biti trener a da je oko sebe okupio bas finansijski jake ljude, (spominje se i covjek blizak jednom liku sto je od jedne ekipe iz regiona napravio giganta za nase uslove..) To bi znacilo da ce se nastaviti transparentno poslovanje, da ce se graditi stadion i da ce sportski dio biti na visokom nivou. To je odlicno za klub. Te price eto vraca se violina, zujo itd su gluposti. Nije Amar valjda toliko glup da iste greske ponovi i drugi put..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
igla
Postovi: 3634
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 17, 2018 4:02 pm

If Amar back, than Hrasno simpaticni forumski vizionar i borac za Zelju bez interesa.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 17, 2018 4:02 pm

.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 17, 2018 4:05 pm

Durgo je napisao/la:
pon dec 17, 2018 3:55 pm
Hajde vi meni sada recite, sta ce ovi sto su dobijali petobu od uprave da je hvale na ovom forumu?

Da li to znaci da se gasi forum? Kome treba da se javim da dobijem petobu od nove uprave? Taman sam se navikao na ovih 50KM, a storm mi je obecao dodatnih 10 KM svaki mjesec ako ovi ostanu.

Storme sta cemo sada? nema para od Misketa... :( :( :(

KLOSARI RASPALI, DABOGDA VAM ZA HLJEBA ZATREBALO KO GOD NAPAKOSTIO ZELJI! NA BILO KOJI NACIN!
:rofl:

Za boldano: :palacgore:
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Velahalve
Postovi: 591
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 17, 2018 4:05 pm

zeljeznicka21 je napisao/la:
pon dec 17, 2018 3:37 pm
ljudi nije sve tako crno, adminstracija kluba ostaje, Šiljak, Dobrača i svi ostali (ne znam ko je sve u adminsitraciji ostaju) i oni su ti koji će siguran sam raditi na održavanju ovog sistema, tako da nije bas da ce citav sistem poslovanja pasti u vodu
Šiljak ostaje, Dobraca ne ostaje kao i mnogi iz administracije, napisao sam vam već da su ljudi tražili nove poslove.
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 17, 2018 4:06 pm

Volim ja Zelju... ali ovim ljudima je bilo draze Zelji nego u vlastitu kucu to sam se svojim ocima uvjerio
Zato mi je zao do neba sto odlaze, zato sto su sanse da neko sa istim pristupom ponovo dodje ravne nuli.

Veliko hvala
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Avatar
sejo
Postovi: 511
Pridružen/a: uto jun 27, 2017 9:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 17, 2018 4:06 pm

Fanzi je napisao/la:
pon dec 17, 2018 3:39 pm
(Priča o Wirsimu, Wolffu, Nicholasu, Prinzu, Frommu, Markusu...)

Ova priča je počela još nekog dana na ljeto 2010. godine. Mogao bih vam reći i tačan datum, koje slabo pamtim, koji motaju prebrzo, ali uz pomoć Google.
Opet mi je uspjelo ne sjećati se šta se dešavalo na terenu. Sjećam se suza svoga lijepog druga E. i remakea hita Nema Evrope, našeg jedinog T.
I dok sam razumio suze svog E., frenetičnost T. koji su dobili nagradu za, budimo iskreni period boli i anemične plave koje sam ja prilično propustio, pitao sam se do kada će taj period Amara Osima trajati. Lijepe priče u Bosni traju kraće i rijeđe su od ljeta.
Mrzim ponekad svoj osjećaj inituicije. Nisam ja neki Nostradamus, nego sam prilično naučen da u ovoj našoj zemlji narod ima talenta za radost, ali i za gadost.

Istorija Kluba

Spojio sam te dvije ljubavi, istoriju i sport. Vrlo je zahvalna disciplina istraživati o Željezničaru, zbog brđanskih piromana koji zametnuše preko 300 trofeja i dokumenata u par sati...
Prethodni autori knjiga o klubu, normalno periode dijele prema sportskim rezultatima, unutar dužih perioda selektiraju periode po određenim igračima ili trenerima (Ribarova era, Osimova era).
A između svega što radim, ja sam tražio dokaze da je Željina istorija u mnogome zavisila od prokletog gola u posljednjim minutama. Kad smo ga zabijali, slavilo se ko da se dijete rodilo. Kad bi ga primili, umiro nam je neko u familiji.
Bosanci su daleko od flegmana, da slovenačko i češko južnjaci za nas izgleda ko tepanje. Ovo je Grčka-Atina, i ludilo Južne Amerike bez mora i okeana. Tako da svaki sportski uspjeh pošalje sve na dobro ili na loše za dugo. Čuhai nas umalo posla u drugu ligu 92, a Zuban nas ponovo diže... I onda dođe par trofeja, pa sve mi to, onako kako se brzo zasitimo gotive, naviknuti na melanholiju, razbucamo (neću da psujem dok ovo pišem), zapalimo, popijemo i volimo se sjećati kako nam je dobro bilo.
Dakle, odgovorno tvrdim da je istoriju kluba tvorilo posljednjih 5 minuta plus sudijsko.

Svako tako malo poslije jednog takvog gola, trajao bio neki više-manje redovan period uspona i pada. Tako da mi je bilo logično čekati par godina patnje, dok se švabe ne pojaviše u klubu.

Jedno fuljeno inšAllah

Dvije kafe, jedna ostvarena i jedna neostvarena.
Dobar moj ahbab A. vodi borbu s vjetrenjačama ovog sistema. A. je prava ilustracija stanja u kojem se nalaze mladi. Visokoobrazovan, pošten, čestit, radoholik, sposoban... bez posla.
A. i ja smo isti kao svi. Donekle neostvareni, privatna maštanja i problemi, na putu onoga što želimo postati.
A. i ja smo ludi za Željom, naviknuti na tu dozu radosti na slamku što dolazi.
Malo nakon što smo završili kafu shvatim koliko u ovoj zemlji se zloupotrebljava inšAllah i ako Bog da. Češća je to riječ/fraza od praznih predizbornih obećanja. Izgovori je onaj koji ne shvati njenu težinu, a inšAllah je zamijenilo sve moguće rokove. InšAllah ti je ono, biće ako bude, da se oslobodiš truda, ali i obaveze.

Rokovi

Odslušao sam motivacioni govor na Skupštini FK Željezničar koja je održana ove subote. Ako nekog zanima, naći će ga na YT, jer se za skupštinskom govornicom pojavio govornik čija bi se predavanja, u bilo kojoj zemlji zapada plaćala.
Osoba švapske inteligencije i natprosječne dobrote. Razlog radi kojeg pišem ovaj tekst.
Elem, ovo nije priča o njemu samom, nego o timu ljudi. Bez njihovog odobrenja, malo obogaćena mojim alegorijama, mogla je donijeti par stvarnih činjenica, jer imam privilegiju lično ih sve poznavati. Neka je drugi iskoriste, ja neću.
Govornik me je potakao da pišem o njemu, jer se kod nas lako zaboravljaju kreatori i konstrukcionari. Npr. niko više ni ne spominje Antu Sučića koji je generalski vodio izgradnju sjeverne tribine. To je zato što se svako sjeti sebe u takvim momentima i uzdigne svoju ulogu do nebesa u takvim filmovima.
Njega sam u naslovu nazvao Wirsim.
U Bosni se slijepo vjeruje njemačkom kvalitetu i poslovanju.
Sada kada bih stvarno krenuo prevoditi ime govornika, spojio ga s arapskim značenjem i dobio njegov približni pojam u njemačkom, bilo bi prelako.
Ima nešto u tom SIM... oSIM, MiSIM. Lijepo li je. Pametno, strano, precizno, konkretno, korektno, maštovito, nadahnuto, naše a tuđe. Željino.
Impresivno je da bez jednog inšAllah sve treba biti završeno u roku. A. kažem kako je moj stari mišljenja da se bogomolje nisu trebale praviti u ovom broju po Bosni, zbog čega su ga izopćili iz zajednice. Stava je da novac treba podijeliti narodu, da narod napravi tu bogomolju kroz svoj rad i samodoprinos.
Meni se desilo da ponekad razmišljam tako i o izgradnji Grbavice. Sve bi bilo besmisleno da nisu ljudi učestvovali u izgradnji, da nekoliko stotina osoba kupovinom ulaznice nije obećalo ostanak u ovoj zemlji u narednih 10 godina, danas kada masovno svi odlaze iz nje. Onih 100.000 još uvijek čeka takav tim ljudi.
Svašta se pričalo o nijemcima iz naslova.
Ukratko, priče su za i protiv. Tuđe i domaće. Domaće ćemo preskočit. Evo par tuđih.
Sjedim tako na kafi sa ljudima koji baš ne vole Želju. I kažu mi nismo ni svjesni koliko tonemo. Ja kažem znam... Kad im demontiram lude skele u glavi, ide kultni odgovor na još jače pitanje.
To znam kažem i kada mi kažu da ne kontaju zašto ja koji nisam iz Sarajeva navijam za Želju.
Samo jedno obično znam. Znam koliko ne znate. Ukratko. Željo je željonim u domaćem jeziku, kužiš?

Epilog

Zbog onog obećanog juga osjećam potrebu pisati ovaj tekst, zapakovan i nadam se kristalno jasan onom koji ovo sve zna čitati. Ovaj tekst je podsjećanje da je ovo sve što danas posmatramo, gledamo, u čemu učestvujemo nevjerovatna privilegija naših života.
Pošto nisam siguran do kada će ovo sve trajati, jer naš talenat za upropaštavanje svega nikada nije izdao i mislim neće prestati djelovati, želim biti među prvima koji je složio par riječi zahvale nijemcima u Klubu, svjetskim, a našim... Samoupravljanje iz AU, u najboljem izdanju.
Jer, ako je moguće jug približiti 8 metara, sigurno ni najluđi evropski momenti iz osamdesetih nisu tako daleko.
Taman da oni koji ne kontaju ovo sve što napisah, navijaju za Real, Manchester, Barcelonu, Bayern itd. (dajte riječ za ove ljude), oni što ne kontaju stvarnu vrijednost fudbala, dočekaju svoj omiljeni klub pod svjetlima Grbavice. Da im se uštedi koji dinar.
I da skontaju šta propuštaju...
Danke!

12.02.2017.

Idemo ispočetka :)
 
Avatar
Cane
Postovi: 154
Pridružen/a: sri jun 20, 2018 11:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 17, 2018 4:08 pm

Dobili smo sto smo trazili...

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

 
option1921
Postovi: 16
Pridružen/a: sri dec 12, 2018 9:07 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 17, 2018 4:10 pm

PAZITE NA GG.BA STO ACO I KOMPANIJA REGISTRUJU LAZNE NICKOVE. HOCE PONOVO DA OZIVE FORUM ZELJEZNICARA. HAHAHHAHAH NECE MOCI GOVNA JEDNA!

HRASNO I ACO SU STARI DRUGARI TO SE ZNA.
 
Avatar
Charlie Sheen
Postovi: 2217
Pridružen/a: uto mar 01, 2016 1:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 17, 2018 4:14 pm

Cane je napisao/la:
pon dec 17, 2018 4:08 pm
Dobili smo sto smo trazili...

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Ovo je trazila manjina, samo je poraz vecine sto smo dopustili da nas manjina nadglasa.
 
Avatar
fcz
Postovi: 4112
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 17, 2018 4:17 pm

Veliko hvala ljudima koji su naivno sanjali da mogu promijeniti papanski mentalitet papanskog naroda.
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 17, 2018 4:18 pm

Amar zna.
MRŠ. :oops:
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
AdmirA
Postovi: 2232
Pridružen/a: sri jun 06, 2018 11:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 17, 2018 4:19 pm

fcz je napisao/la:
pon dec 17, 2018 4:17 pm
Veliko hvala ljudima koji su naivno sanjali da mogu promijeniti papanski mentalitet papanskog naroda.
Kraj i tačka.

Misimoviću, hvala za sve.
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 17, 2018 4:24 pm

Velahalve je napisao/la:
pon dec 17, 2018 3:47 pm
Ono sto sam i najavljivao se i ostvarilo, uopste nisam iznenađen.
Svima vam hvala za sve sto ste uradilo za klub, može se mnogo toga nabrojati, kao nikad ni iza jedne uprave.
Amare, rekao si da su ovi ljudi bruka za FK željezničar, kao i rezultati, kojim si velikim dijelom odgovoran, sada nas povedi ka velikom uspjesima kada si svim silama i načinima želio ući u klub!
Svaka mu je zlatna.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 82 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija