Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
avlami97
Postovi: 5238
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 16, 2018 6:55 pm

Ajzea je napisao/la:
ned dec 16, 2018 6:49 pm
neroazzuro je napisao/la:
ned dec 16, 2018 6:40 pm
Ajzea je napisao/la:
ned dec 16, 2018 6:14 pm

Spinujem? Godinama unazad se na spomen odlaska ove Uprave spominje i gasenje. Ne pravi me budalom stotinu takvih postova sam procitao od nastanka ovog foruma a tu sam od pocetka.

Znaci niko normalan i cistih namjera nece uci u klub? I to se dakle vec zakljucilo.
Volio bih da pronađeš te stotine, to valjda ne bi trebalo biti teško. Ja se bar od ovih, uslovno rečeno, ozbiljnijih forumaša ne sjećam spominjanja bilo kakvog gašenja. I to iz prostog razloga što se iz ugašenog kluba ne može izvlačiti novac.
Ali se zato zaduživanjem kluba izvlačeći lovu iz njega može podmazati ponešto (npr. pitari) da se nešto i osvoji. A scenario izvlačenja love iz kluba smo do sada vidjeli dva puta. Da li ćemo svjedočiti trećem, pred nama je. S tim da je sada, zahvaljujući povećanju kapitala kluba, puno više novca za potencijalnu krađu. Zato je ova ekipa i imala daleko najviše dušmana do sada.
Ali eto, nek smo se mi riješili "Senadovog egoizma".
Pa eto nece biti tih sto su izvlacili novac iz kluba, sta je problem?
Ako ovo nije izvlačenje novca iz Kluba, ja ne znam šta je i to onda kada je Željo u svoje 82. godine postojanja (do tada) zaradio više nego ikada u svojoj historiji. Dug, godišnji odmor, tunel, kamata.

Prema raspoloživoj dokumentaciji osnovni dug od 72.000 KM koji je osnovica za obračun kamate u iznosu od 128.000 KM, odnosi se na plate i bonuse za navedeni period, a gospodinu Osimu je sa računa Kluba dva puta isplaćen, prvi put 2010. i drugi put 2015. godine.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2920
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 16, 2018 7:01 pm

Nisam do sad se 'oglašavao' po pitanju uprave i ljudi u njoj, ali sam odlučio da napišem jednu stvar. Krivo mi je što nisu učili iz svojih grešaka na tom polju kako ga nazvaše sportski segment, ja bi ga nazvao zelenim terenom. Krivo mi je iz razloga, što je ovoj garnituri ljudi trebala jedna titula da se odvoje od ove lige. Hipoteza zvuči kao šta bi bilo kad bi bilo, ali razmislite malo. Stvoren sistem, sa unapređivanjem uslova stadiona, gradnje kampa i svega drugog, uz osvajanje lige bi jednostavno postali alfa i omega ove lige. Ja sam mislio da je to ova sezona, da se dvije godine moraju potratiti na drugom mjestu, kako radi naših već gore spomenutih grešaka, tako i radi nekih stvari, koje su se dešavale van terena, pomenutih afera. Sa stvorenim sistemom za sve osim zelenog terena, ovi će nas ljudi napustiti. Mislim da nismo imali dovoljno strpljenja, kao kad smo se udarali u prsa i govorili da ćemo se strpiti. 'Istok da vidim mogu ja pet godina bez titule', bile su rečenice prije dvije godine. Krivica naravno nije samo navijača, nisu navijači doveli kamion igrača, i promijenili velik broj trenera, uprava je u jednu ruku previše pažnje posvetila navijačima u smislu da se oni pitaju oko dovođenja pojedinih imena, čitaj 'legendi', a tu su trebali biti prisebni. Ne znam ko su novi ljudi, ne znam i ne želim da znam prije 23.12, ali znam da i oni moraju imati veliku hrabrost, da preuzmu klub u ovom trenutku i da ono najbitnije, nastave u istom tempu kao ovi van terena, a na terenu da vidimo pomake. Proći će još mnogo ljudi, ostaje nada da ćemo sve njih pamtiti po dobrom, a ne da dočekamo nove podjele, nove tabore i sve druge karakteristike balkanskog mentaliteta.
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
AdmirA
Postovi: 2234
Pridružen/a: sri jun 06, 2018 11:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 16, 2018 7:11 pm

Oj moj Željo :kafa:
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 16, 2018 7:24 pm

I mene napadoše @ajzea isto neki dan kad se spominje odlazak uprave da nam je gašenje..
Sad svi dobili pomračenje uma i prave se ludi, paranoišu i bezveze prave dramu.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
neroazzuro
Postovi: 1920
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 16, 2018 7:33 pm

Ajzea je napisao/la:
ned dec 16, 2018 6:49 pm
Pa eto nece biti tih sto su izvlacili novac iz kluba, sta je problem?
Onda niko sretniji od mene i, vjerujem, svakog pravog navijača Željezničara.
Samo mi nikako nije jasno čemu onda sada lobiranje i nagovaranje članova pred skupštinu kada su ljudi jasno rekli da će svakome ko iznese jasan plan rado prepustiti svoje mandate. Mislim, čemu lobiranje da uđeš u klub kojem želiš nešto da daš i ne tražiš ništa zauzvrat?
 
neroazzuro
Postovi: 1920
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 16, 2018 7:36 pm

Plava Porodica je napisao/la:
ned dec 16, 2018 7:24 pm
I mene napadoše @ajzea isto neki dan kad se spominje odlazak uprave da nam je gašenje..
Sad svi dobili pomračenje uma i prave se ludi, paranoišu i bezveze prave dramu.
Ja sam te, koliko se sjećam, civilizovano pitao par stvari i ni na jedno pitanje nisi odgovorio.
Postoji način komuniciranja i mimo opaski tipa "mrš iz kluba, "majku vam svima" i tako to.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23662
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 16, 2018 8:03 pm

Nikakve koristi od kasne pameti...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 16, 2018 8:18 pm

Nas je najveci problem Misimovic. Prije se stvarala prica da se ne smije kritikovat, i sad su svi uzeli da pametuju. Hocemo prestati pisati jer nas je Misimovic placao?
Problem je sto ste pojedinci pod svaku cijenu stali na stranu sa onima sa ss foruma. I sta sad? Ode uprava, Amar tuzio klub pa ste se kao povukli.
Nije ga tuzio za neisplacene plate, dugove, posudbs nego za kamatu za koju nema na papiru da je oprostio. Glavnica tj plata koju je zaradio mu je isplacena davno. Fino od njega. Stanite na njegovu stranu jer je tad dug napravio dok je komandovao Zeljom, i sto ga tad ne isplati..
Dosta se raje zapitalo sta je sad ispravno kao i ja sam. Oni tamo ne popustaju, jer njima nije cilj Zeljino dobro nego samo da ss udje opet u klub i slicni interesi.
Sta se god napise izgleda glupo.
Da li ce doci do pomirenja forumasa?
Sta cemo ovakvi podjeljeni?
Ko god da udje u klub zelim mu puno srece, da nastavi dobro i da ispravi greske ovih.
Lijepih dogadjaja je bilo za ove tri godine, historijske stvari su se desavale. Od utakmice sa Sirokim, u sezoni gdje nismo izborili Evropu oborimo rekord godisnjih karti, derbi strasna posjeta, Evropa na Grbavici, prva utakmica, otvaranje istoka, teren i svasta nesta, steta je sto je ne osvojismo. Ali hvala jednim dijelom za to iskrenim i pravom prijateljima Zelje.
Ovim ljudima se spocitava kako su raju otjerali, a najvece posjete su zabiljezili od kad su na vlasti imali smo uvijek najveci prosjek, prodaju karata, dresova..
Ostat ce vjecna misterija kako tu titulu ne osvojismo, kako smo uspjeli prokockat Evropu u Zenici i Lukavici kako smo vodili 0:3 i ispystili za tri minute, vjecne traume cemo imati kako ne slavimo kup, kako legenda Stanic ode kod konkurenta i navijaci ga podrzase, kako kapiten ne skide dres..
Hvala za sve!
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23662
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 16, 2018 8:47 pm

PratimsamoPlave je napisao/la:
ned dec 16, 2018 8:18 pm
Nas je najveci problem Misimovic. Prije se stvarala prica da se ne smije kritikovat, i sad su svi uzeli da pametuju. Hocemo prestati pisati jer nas je Misimovic placao?
Jah, ovo je "misketov forum". Ko jos vjeruje u tu glupost? A zna se od koga je to krenulo i sa kojeg portala. Nisu mogli hajrovati od Zelje sve ove godine.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2920
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 16, 2018 8:49 pm

storm_raider je napisao/la:
ned dec 16, 2018 8:03 pm
Nikakve koristi od kasne pameti...
Na koga li se ovo odnosi :D hahah
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23662
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 16, 2018 8:50 pm

Ma na nas sve @bogi. :)
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Alipasino
Postovi: 230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:48 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 16, 2018 8:51 pm

Brisi pasa brisi ja sam veci Zeljovac i od Amara i Misketa i vas koji brisete.Brisi hos gumicu.
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 16, 2018 8:54 pm

Brate ovde imamo Stokholmski sindrom kod nekih kad je AO u pitanju. Covjek nas zavio u crno, otisao na odmor sto bi englezi rekli " pustio uze" kad je najteze bilo.
Pa opet kad nam je najvise trebao necka se, ceka da udje pod svojim uslovima u klub, pa nas jos tuzi, blokira racun i to ne za dug nego za jebenu kamatu i to iz hira.... Ja jebenog hira u pm, sad takvom covjeku treba dat kljuceve u ruke, bez sistema upravljanja i donosenja odluka, da on odlucuje o bitnim stvarima za klub pa kad mu opet bude qrcu ceif da ode na odmor.
Uz sve lijepo sto nam je donio, ja mu ove stvari zaboraviti ne mogu... Pogotovo sve sto radi iz hira tipa ova kamata jer to pokazuje njegovu prirodu a to je da mu nista sveto nije kad se povrijedi ego pa cak ni sudbina Zelje.
Jos ako se potvrde sumnje da je on bio taj koji je rovario protiv kluba svo vrijeme dok smo mi vjerovali da njega neki "zli ljudi iz sjene" koriste kao paravan, i ne bi on to nema sanse... to ce biti tac u glavu. Svakako ce stvari biti jasnije kada gg.ba postane medijski favorit FK Zeljeznicar nedugo nakon preuzimanja vlasti
Zadnja izmjena: Kospa, dana/u ned dec 16, 2018 8:56 pm, ukupno mijenjano 1 put.
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23662
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 16, 2018 8:55 pm

Alipasino je napisao/la:
ned dec 16, 2018 8:51 pm
Brisi pasa brisi ja sam veci Zeljovac i od Amara i Misketa i vas koji brisete.Brisi hos gumicu.
Vrati se 2 stranice nazad, nije ti niko obrisao post. Nepotrebno optuzujes.
Alipasino je napisao/la:
ned dec 16, 2018 6:04 pm
Nekad su u Zelji igrali igraci poput Osima,Bukala,Skije,Mese,Fice,Mihajlovica,Stanica,Skore itd,sad igraju Misketovci,Amarovci,Skupstinovci a Zelje ni na mapi.Svi se skupili oko teleta svi mi sniclu a nigdje pravog mesara da to odradi.Mi nemamo igraca da valja,mi nemamo sta prodat,mi nemamo vise ni navijaca,mi imamo par tribinakoje zjape prazne.Krajnji domet kluba je mozda u iducih 10 kuka osvojimo1-2 titule,mozda uz dobar zdrijeb doguramo do 3 predkola i onda se pokupe pare,proda sto valja i hajmo jovo na novo.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
plavi brat
Postovi: 766
Pridružen/a: čet okt 04, 2018 9:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 16, 2018 8:58 pm

TOJEMOJTIM je napisao/la:
ned dec 16, 2018 5:32 pm
Ovo je početak kraja ideje da Željo može biti nešto drugačije. Drugačije od ovog blata. Nažalost u godinama kokice dolaze imat ćemo smanjenje vrijednosti našeg kluba kako bi isti bio kupljen od nekog polupismenog baje. I tada, kada klub bude u privatnom vlasništvu, ljudi će navijati, tugovati, slaviti ali nije isto kad navijaš za tim čija priča je priča tvoje raje, tvoje ulice, tvoga oca, radničke klase, jednog cestitijeg vremena... i kada budeš navijao za tim čiji je vlasnik neki konjokradica koji je namjerno snizio vrijednost nečega sto će kasnije kupiti. I tako će taj klub “ličiti” na svog vlasnika, puno je primjera na šta to izađe.
Ovi koji spominju neki monitoring nad ovim novim ljudima... pa ne budite smiješni. kad niste htjeli/znali odbraniti ove ljude i ovaj proces sad ćete odjednom progledati. Ovo je gotova priča. Jbg nismo ni zaslužili. Nije ni slučajno da odavde ode glavom bez obzira gotovo svako pristojan. Ili ga mi otjeramo ako se slučajno on zainati da nešto i promjeni.
:palacgore: :palacgore: :palacgore: :palacgore:
Lijepo covjek objasni od cega strahujemo po odlasku ove uprave.
Znaci,nema potrebe ni za kakvim podpitanjima.
Sve jasno,aferim ljudino
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 16, 2018 9:04 pm

Ja mislim da se Amar nece uci u klub sa svojim ljudima ili neki ljudi sa kojima dolazi i Amar. Malo je ovo predaleko otislo ovaj put da mu se na ime dozvoli da tek tako uđe u klub, a ovi trnutni da kupe prnje doslovce, mislim da to tako ne ide i da ce skupstina to da potvrdi. Pogotovo ova prica kao on dolazi da bude SD a odredit ce trenera (poslusnika, glupana bolje reci). Nesto prosto ne vjerujem da je Misimovic covjek koji ce dici ruke od svega mada ima pravo na to jer mu je sigurno pun kofer. Za razliku od mnogih je mnogo odgovoriniji i predaniji poslu da bi tek tako sebi dozvolio da ga neko istjera iz kluba a to zele da urade i to na kakav nacin, kao i da ce da napusti ovo zapocete za red nekih osoba za koje niko ziv ne zna, ali eto oni dolaze. Predivđam monolog i bukicu Misimovica uz crno na bijelo, mandat na raspolaganje pa izvloite da vas vidimo, ali hajde da zaista vidimo "ove" sto imaju puno toga da "kazu".
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Nebulae
Postovi: 56
Pridružen/a: pon maj 07, 2018 8:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 16, 2018 9:06 pm

Kospa je napisao/la:
ned dec 16, 2018 8:54 pm
Brate ovde imamo Stokholmski sindrom kod nekih kad je AO u pitanju. Covjek nas zavio u crno, otisao na odmor sto bi englezi rekli " pustio uze" kad je najteze bilo.
Pa opet kad nam je najvise trebao necka se, ceka da udje pod svojim uslovima u klub, pa nas jos tuzi, blokira racun i to ne za dug nego za jebenu kamatu i to iz hira.... Ja jebenog hira u pm, sad takvom covjeku treba dat kljuceve u ruke, bez sistema upravljanja i donosenja odluka, da on odlucuje o bitnim stvarima za klub pa kad mu opet bude qrcu ceif da ode na odmor.
Uz sve lijepo sto nam je donio, ja mu ove stvari zaboraviti ne mogu... Pogotovo sve sto radi iz hira tipa ova kamata jer to pokazuje njegovu prirodu a to je da mu nista sveto nije kad se povrijedi ego pa cak ni sudbina Zelje.
Jos ako se potvrde sumnje da je on bio taj koji je rovario protiv kluba svo vrijeme dok smo mi vjerovali da njega neki "zli ljudi iz sjene" koriste kao paravan, i ne bi on to nema sanse... to ce biti tac u glavu. Svakako ce stvari biti jasnije kada gg.ba postane medijski favorit FK Zeljeznicar nedugo nakon preuzimanja vlasti
+1

Eto Amar i njegovi ljudi se obavezali na zakonito poslovanje, nemamo razloga da se brinemo. Prosli put se nisu obavezali i to je jedini razlog sto su radili nezakonito, sreca nasa pa se sad obavezase. :zid:
Samo, istina, ostaje nejasno hoce li opet na godisnji odmor par dana pred pocetak sezone kad mu dosadi, nije se obavezao da nece. :?
 
option1921
Postovi: 16
Pridružen/a: sri dec 12, 2018 9:07 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 16, 2018 9:16 pm

Omladino draga progledati necete ni kada vam govnagovna.ba ponovo budu medijski spozor a Beganovic ponovo bude Amarov PR.

Svakako su sve ove godine dok je Misimovic bio klubu bili njegov Amarov PR servis.

Sa preko 40 godina staza na tribini sa jos 10 godina zivotnog iskustva mogu da ocjenim koliko je ova situacija nama vjestacki poturena a mi gutamo li gutamo.
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2650
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 16, 2018 9:22 pm

Na ovaj način, ovako kako sad rade, NIKAD neće osvojiti titulu. Ne zato što ne kupuju, može se ovdje i pošteno. Nego zato što je apsolutno pogrešno kako se radi u tom sportskom dijelu. Oni su tek na tragu nekom kako treba raditi, ali na istom su mjestu već 2, 3 godine, štaviše nazadovali su. Zato sam prizivao Amarov dolazak, da im pokaže kako se treba raditi. Ja nemam ništa protiv da Misimović ostane ako će:

*angažovati vrhunskog trenera
*angažovati provjerenog sportskog direktora
*odrediti budžet za plaće i ne petljati se u rad sportskog direktora (eventualno samo da se potpiše na dogovorene uvjete)
*imati samo KONTROLNU funkciju (da se ne potroši više od budžeta i slično)
*nastaviti s infrastrukturnim radovima
*javno priznati greške koje je uradio
*dovesti neka nova imena oko sebe...

Ako će ostati i nastaviti raditi ovako, hvala i doviđenja.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
neroazzuro
Postovi: 1920
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 16, 2018 9:33 pm

Daj ba ne se.ri, da izviniš na izrazu! Kojim to parama? Za to ti je potrebna lova, a za lovu su ti potrebni izlazak u Evropu, dobra posjeta na tribinama i sponzori. To se pokušalo skupljim igračima koje nije imao ko uklopiti, da se sad ne vraćam na to po stoti put. Taman krenes s necim, onda jaran od navijaca, zec i sl. ti pocnu minirati cijelu stvar...

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], SanMan i 89 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija