Moderator/ica: storm_raider

 
neroazzuro
Postovi: 1912
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 18, 2018 2:11 am

Ocasionally, Jovan i Blwd, svaka vam čast momci! Užitak je pratiti ovo.
Elem, storme ne bih ja bio toliki optimista ali i pojedini pretjeruju. Što bi Sajo reko, još je puno bodova u igri. Ja sam lično optimista. Vraća nam se Sinan a "mali" Osmanović mi od svih debitanata uz Amira izgleda najzrelije. Stvarno me momak oduševljava pristupom. Loša je stvar što je Pavić pao u formi ali valjda se podigne i on. Ako odradimo pametan prelazni moglo bi se ovo opet zakuhat.
 
Avatar
fcz
Postovi: 4125
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 18, 2018 2:16 am

MrkiMedo je napisao/la:
sub nov 17, 2018 8:55 pm
Spoiler:
Almir Gredic = ne valja
Vedran Vukotic = ne valja
Dejan Nikolic = ne valja
Aldin Cenan = ne valja
_________________________________
Admir Adzem = ne valja
Edis Mulalic = ne valja
Slavko Petrovic = ne valja
Vlado Capljic = ne valja
Slobodan Krcmarevic = ne valja
Milos Kostic = ne valja
Milomir Odovic ?
__________________________________
Edin Husic = ne valja
Rok Elsner = ne valja
Dino Bevab = ne valja
Ivan Livaja = ne valja
Sandi Krizman = ne valja
Mateo Bokacini = ne valja
Daniel Graovac = ne valja
Aco Kosoric = ne valja
Ivan Crnov = ne valja
Ugljesa Radinovic = ne valja
Josip Projic = ne valja
Adnan Zahirovic =ne valja
Stojan Vranjes = ne valja
Sasa Kajkut = ne valja
Vojo Ubiparip = ne valja
Stevo Nikolic = ne valja
Srdjan Stanic = ne valja
Samir Bekric = ne valja
Denis Zeric = ne valja
Dzenis Beganovic = ne valja
Ajdin Mujagic = ne valja
Kerim Memija = ne valja
Dino Hasanovic = ne valja
______________________________________
I na karaju JUG vam ne valja !
:rofl1: :klanjase2:
slika
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
alombardo
Postovi: 992
Pridružen/a: pet sep 02, 2016 9:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 18, 2018 9:21 am

mamba21 je napisao/la:
ned nov 18, 2018 12:00 am
SanMan je napisao/la:
sub nov 17, 2018 10:41 pm
Durgo je napisao/la:
sub nov 17, 2018 9:42 pm


Siguran sam da bi za blagojevica dali bilo kojeg. To treba iskoristiti... blagi ce se dole preporoditi a kod nas je svakako otpisan...
Kod Veleža jedino vrijedi Ibro Rahimić a igrači "dobri" ko i naši
Velez dobra ekipa, bice dobro sto ulaze u premier ligu. Mislim cak da ce biti i klub sa najvise novca.

I oni su primjer da se treba biti strpljiv i da se kuca gradi od temelja. Mislim da i mi idemo tim putem samo jos strpljenja braco. Pa i Velez igrao drugu ligu tri godine, vracaju dugove, prave stadion, mozda su trebali uci i prosle godine da nije Kamiondzija pokupovao sudije, mogao je i velez to al nisu htjeli jer bgm ibro izgleda ko miske. Slicni smo. Eto malo sam nas uporedio, samo da nasi budu jedan tim i sve ce super biti.
Vrlo slična situacija i oni imaju poziciju u liku kriminalca cemalovica, covjeka koji je plqcenik Zrinjskog. Ali imaju jednu legendu reuf celjigovici na fb covjek ih izludi
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 18, 2018 9:39 am

neroazzuro je napisao/la:
ned nov 18, 2018 2:11 am
Ocasionally, Jovan i Blwd, svaka vam čast momci! Užitak je pratiti ovo.
Elem, storme ne bih ja bio toliki optimista ali i pojedini pretjeruju. Što bi Sajo reko, još je puno bodova u igri. Ja sam lično optimista. Vraća nam se Sinan a "mali" Osmanović mi od svih debitanata uz Amira izgleda najzrelije. Stvarno me momak oduševljava pristupom. Loša je stvar što je Pavić pao u formi ali valjda se podigne i on. Ako odradimo pametan prelazni moglo bi se ovo opet zakuhat.
Slazem se, tako nekako i ja razmisljam. Nije ovo nista nedostizno.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
svraka
Postovi: 4474
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 18, 2018 9:57 am

alombardo je napisao/la:
ned nov 18, 2018 9:21 am
mamba21 je napisao/la:
ned nov 18, 2018 12:00 am
SanMan je napisao/la:
sub nov 17, 2018 10:41 pm


Kod Veleža jedino vrijedi Ibro Rahimić a igrači "dobri" ko i naši
Velez dobra ekipa, bice dobro sto ulaze u premier ligu. Mislim cak da ce biti i klub sa najvise novca.

I oni su primjer da se treba biti strpljiv i da se kuca gradi od temelja. Mislim da i mi idemo tim putem samo jos strpljenja braco. Pa i Velez igrao drugu ligu tri godine, vracaju dugove, prave stadion, mozda su trebali uci i prosle godine da nije Kamiondzija pokupovao sudije, mogao je i velez to al nisu htjeli jer bgm ibro izgleda ko miske. Slicni smo. Eto malo sam nas uporedio, samo da nasi budu jedan tim i sve ce super biti.
Vrlo slična situacija i oni imaju poziciju u liku kriminalca cemalovica, covjeka koji je plqcenik Zrinjskog. Ali imaju jednu legendu reuf celjigovici na fb covjek ih izludi
Imam prijatelja u mostaru i govori mi da je dosta jakih ljudi stalo iza Veleza da ulazu i da postoji mogucnost da Musija ostavi mdk i ode sa Ibrom dole raditi.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
alombardo
Postovi: 992
Pridružen/a: pet sep 02, 2016 9:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 18, 2018 10:04 am

Semso Hasic jer okupio vrlo respektabilnu ekipu. S druge strane mostarsko podzemlje
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 18, 2018 10:05 am

Ja sam do kasno sinoc ovu infografiku proucavao, a evo sada cu uz kaficu da nastavim. Hajde malo o tome, mislim da @jovan i @BlwD zasluzuju vise priznanja.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
zeljoiznadsvega
Postovi: 177
Pridružen/a: čet maj 17, 2018 9:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 18, 2018 10:29 am

storm_raider je napisao/la:
sub nov 17, 2018 11:50 pm
Ispod imate infografiku u velikoj rezoluciji svih Zeljinih rezultata od 1994 do danasnjeg datuma. Ukljuceno je vise parametara:

- Prvenstvo
- Kup
- Vrijednost igraca
- Gledaoci

Zelim da se zahvalim cijeloj moderaciji, a posebno @jovanu na statistici i @BlwD-u sto je maestralno izdizajnirao i iznio ovu ideju graficki. Covjek je zvijer, i ako nekome treba graficki dizajner, neka mu se javi u privatnim porukama. Hvala vam momci!

Dijelite ovo na drustvenim mrezama, ovo je jako interesantno stivo u ovoj pauzi. Za punu rezoluciju, desni klik -> otvori sliku u novoj kratici

slika
Svaka cast momcima...
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3558
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 18, 2018 10:35 am

Momci svaka cast na trudu. Fino ovo izgleda, iako su nam ocekivanja pravo velika zadnjih par godina, nije kriticno kada se ovako pogleda. Jedna, samo jedna titula bi nas izdigla iznad svega, a tako malo nam je trebalo...
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 18, 2018 10:42 am

Ja jos uvijek cekam ove statisticare da kazu sta se moze iz ovoga izvuci, @bogi i ekipa. :D
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 18, 2018 11:02 am

Obratite posjete u mandatu kada je Amar bio tu, titule dolazile, posjeta opadala. Nista protiv Amara naravno, njemu svaka cast, titule smo i osvajali na njegovu genijalnost, vec nam je tada smetala Grbavica u kakvom je stanju bila. Dakle, smetao nam je rad tadasnje Uprave. Dosadili nam rezultati, hocemo Europu na Grbavici. Tek sada vidimo koliko je netacna ona tvrdnja za ovu Upravu - "otjerali ste navijace sa tribina". Treba nam mjera, neka sredina u svemu.

Namjerno su ovdje prikazani samo sportski rezultati, infrastrukturu i ostale stvari smo izuzeli.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
sejo
Postovi: 511
Pridružen/a: uto jun 27, 2017 9:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 18, 2018 11:10 am

Koja je najskuplja ekipa ikad u ligi?
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 18, 2018 11:18 am

Vjerovatno maleni kada su protiv Borusije igrali. 13,7 miliona eura. "Vrijedili", jer znamo ko to uredjuje.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
SarajlijaTM
Postovi: 277
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 12:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 18, 2018 11:21 am

storm_raider je napisao/la:
ned nov 18, 2018 11:02 am
Obratite posjete u mandatu kada je Amar bio tu, titule dolazile, posjeta opadala. Nista protiv Amara naravno, njemu svaka cast, titule smo i osvajali na njegovu genijalnost, vec nam je tada smetala Grbavica u kakvom je stanju bila. Dakle, smetao nam je rad tadasnje Uprave. Dosadili nam rezultati, hocemo Europu na Grbavici. Tek sada vidimo koliko je netacna ona tvrdnja za ovu Upravu - "otjerali ste navijace sa tribina". Treba nam mjera, neka sredina u svemu.

Namjerno su ovdje prikazani samo sportski rezultati, infrastrukturu i ostale stvari smo izuzeli.
Storme,sjeti se da je u tom periodu bilo mnogo cega na tribinama sto nije imalo veze sa amarom ili igrom na terenu. A u zadnje dvije godine su bila i po 2 derbija na grbavici,siroki i zrinjski takodjer. Tako da su ta dva perioda nemjerljiva. Ali da uvjek ostaje nas 2-3000 pacijenata,to je to.
Amar se treba vratiti i nema druge.Ovako smo donji,sve smo ostalo ispucali.

P.S.- sto tapatalk zeza?
Za Želju se ne navija,Željo se VOLI !!!
 
Avatar
maxum1921
Prijatelj foruma
Postovi: 460
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 9:20 am
Lokacija: Zapad A
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 18, 2018 11:22 am

sejo je napisao/la:
ned nov 18, 2018 11:10 am
Koja je najskuplja ekipa ikad u ligi?
A koji bi bili parametri? Jel vi mislite da je vrijednost ekipe prije 10 godina i danas ista? Ili da je plata za koju je igrao Svraka, Mirsad Beslija ista kao danas? Vi imate danas igraca koji za godinu dana ugovora dobije 180.000 KM, i taj klub nije Zeljo. Tuzla City je garantujem duplo skuplja od ekipa koje su nama duplu donijeli.
Iz ljubavi prema tradiciji, živimo Željezničar...
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 18, 2018 11:23 am

SarajlijaTM je napisao/la:
ned nov 18, 2018 11:21 am
storm_raider je napisao/la:
ned nov 18, 2018 11:02 am
Obratite posjete u mandatu kada je Amar bio tu, titule dolazile, posjeta opadala. Nista protiv Amara naravno, njemu svaka cast, titule smo i osvajali na njegovu genijalnost, vec nam je tada smetala Grbavica u kakvom je stanju bila. Dakle, smetao nam je rad tadasnje Uprave. Dosadili nam rezultati, hocemo Europu na Grbavici. Tek sada vidimo koliko je netacna ona tvrdnja za ovu Upravu - "otjerali ste navijace sa tribina". Treba nam mjera, neka sredina u svemu.

Namjerno su ovdje prikazani samo sportski rezultati, infrastrukturu i ostale stvari smo izuzeli.
Storme,sjeti se da je u tom periodu bilo mnogo cega na tribinama sto nije imalo veze sa amarom ili igrom na terenu. A u zadnje dvije godine su bila i po 2 derbija na grbavici,siroki i zrinjski takodjer. Tako da su ta dva perioda nemjerljiva. Ali da uvjek ostaje nas 2-3000 pacijenata,to je to.
Amar se treba vratiti i nema druge.Ovako smo donji,sve smo ostalo ispucali.

P.S.- sto tapatalk zeza?
Da, treba i to napisati, bilo je tada tih desavanja, ne daj Boze vise ikad... A, nas 1911 ostaje, i bicemo tu uvijek.

Ovi sa Oslobodjenja ga valjda jos nisu sredili, ko ce im ga znati...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
salle86
Postovi: 5132
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 18, 2018 11:25 am

bianco blu je napisao/la:
sub nov 17, 2018 9:09 pm
bogi je napisao/la:
sub nov 17, 2018 8:28 pm
Ja pouzdano znam da je Žera ove sezone go k. od igrača eto toliko od mene po tom pitanju.
Veležovci ima finih, ali koliko znam svi su vezani dugogodišnjim ugovorom.
po informacijama ljudi koji prate ligu federacije, Žerić je iznad prosjeka i ne bi trebao biti u tom takmičenju, ali dobro, ti si u pravu.
da bi igrao u Želji, koji valjda slovi za tim koji preferira sami vrh, ne da moraš biti samo iznad prosjeka Federalne lige nego moraš biti igrač koji čini prevagu u svojoj ekipi
e to što su nama kriteriji takvi kakvi jesu, da je dovoljno samo da igra i eto ga kod nas...e to je drugi par opanaka
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5234
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 18, 2018 11:51 am

storm_raider je napisao/la:
sub nov 17, 2018 11:50 pm
Ispod imate infografiku u velikoj rezoluciji svih Zeljinih rezultata od 1994 do danasnjeg datuma. Ukljuceno je vise parametara:

- Prvenstvo
- Kup
- Vrijednost igraca
- Gledaoci

Zelim da se zahvalim cijeloj moderaciji, a posebno @jovanu na statistici i @BlwD-u sto je maestralno izdizajnirao i iznio ovu ideju graficki. Covjek je zvijer, i ako nekome treba graficki dizajner, neka mu se javi u privatnim porukama. Hvala vam momci!

Dijelite ovo na drustvenim mrezama, ovo je jako interesantno stivo u ovoj pauzi. Za punu rezoluciju, desni klik -> otvori sliku u novoj kratici

slika
:palacgore: :palacgore:

quote=Occasionally post_id=378895 time=1542460153 user_id=1775]
Qooler je napisao/la:
sub nov 17, 2018 2:07 am
kremenko je napisao/la:
čet nov 15, 2018 7:22 pm

Svaka čast na trudu, ali ne valja kako izgleda. Ovalna tribina :oops:
Zna se kako Kop treba da izgleda :kafa:
Ovo je užas od projektovanja.Pravite ruglo. Ne mora biti "lučna tribina zbog podnošenja sila sa tranzita" Neka bude lučni dio temelja koji se odnosi na stabilizaciju zemljišta i dio u zemlji, ali može se napraviti i drugi, manji temelj koji nosi tribinu i da bude u skladu sa ostalim tribinama. Razdvojiti lučni temelj koji stabilizuje zemljiste i drugi manji je koji samo nosi ravnu tribinu. Ako će biti ruglo, bolje ga ne praviti. Ne stabilizira tribina zemljište već temelji. Imati dva temelja, jedan nosivi za tribinu i drugi koji se odnosi na sanaciju klizišta. Ovo je ovako ruglo.
Otvorena je podtema za ovo. Kada smo već ovdje, evo i replike.
Volio bih da se i @zubanovic89 oglasi. Jedne prilike je angažovao tim projektanata ako se ne varam. Ovo tvoje "Razdvojiti lučni temelj koji stabilizuje zemljiste i drugi manji je koji samo nosi ravnu tribinu",stoji. Ali.. Bit i srž posta koji sam objavio je da se vodi računa o klizištu i da se smanje troškovi. Što veći potencijal uz što manja ulaganja. Skica je za natkrivenu tribinu od 4.200 mjesta, koja košta 2,7 miliona KM, nasuprot projekta natkrivene tribine od 5000 mjesta, sa 914 m2 prostora i "zaduženjem" od 3,7 miliona KM.
"Ruglo". Ima li iko ovdje da napravi animaciju s AutoCAD? @BlwD, pomagaj :doktor: Ne pada mi na pamet da branim ovaj post. Ali ti, budi ljubazan i koristan pa doradi/objavi. Ako ne želiš, objaviću ja. Shvatam u potpunosti tvoj prijedlog i mislim da ga mogu brzo realizovati.

Cijena. Svaki dodatni kvadrat projekta i dodatni kubni metar betona je trošak. Očajnički gledamo u igračka pojačanja tako da bi Želji svaki dinar bio luksuz.
Prvo ovo..
slikaprivate image upload
Doslovno ni lopatu ne zakopati iza crvene linije.
Pasaž ispod Juga mi treba za Ulaze. Može i kako ti zamišljaš s tim da se sa pasaža penje na Jug a zatim sa starog Juga stepeništem na tribinu.
Predložio sam najpragmatičniji ULAZ na tribinu.
slika
slika
Dizajn i konačni izgled? Ovo je skica. Niko ne kaže da je jedina opcija. Možda Uprava nikad i neće odustati od tribine sa poslovnim prostorima. Njihova odluka.

Na kraju krajeva, kolega. Pokrenula se anketa i odnos ZA UPRAVU i PROTIV UPRAVE je 20:1. Stvar jasna ko hoće da prihvati.
Objavim post i dobijem 20 :palacgore: , par :prst: i JEDAN :ne: I opet stvar jasna ko hoće da prihvati.
[/quote]
Occasionally :palacgore: :palacgore: Nisam stručan, ali je ideja vrijedna razmatranja, prevashodno zbog finansijskih ušteda
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Morzhy
Postovi: 1692
Pridružen/a: pet avg 19, 2016 8:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 18, 2018 11:59 am

neroazzuro je napisao/la:
čet nov 15, 2018 1:15 am
Bože oprosti im, ne znaju šta rade (pojedini).
Znači, tri puta drugi i jedan osvojeni kup. Trenutno treći. Zanimljivi razlozi, pravi "sunovrat sportskog segmenta"...
Ovo ostalo (sudije, linije, juniore krupe protiv zrinjskog i sl.) da ne spominjem. Stadion, poslovanje, sponzore isto da ne spominjem...
Šta, izgubili nekoliko utakmica, to se ne smije?
Pa da li ste vi normalni??? Najozbiljnije?
Mislim i na ostale koji samo čitaju forum (a ne samo PP, SHZNA i bistrikboy-a) a kao imaju svoj "stav".
Ne kolje se krava radi kile mesa dečaci.
Ima nešto što se zove tendencija,a ona je da smo sve gori i gori,umjesto da je obratno. U zadnja dva mjeseca je samo Krupa gora od nas i Sloboda tu negdje...i kraj krize se ne nazire,trener kaže da će pokušati osvojiti kakav bod na sreću. Sve ranije i ranije se opraštamo od borbe za titulu. Nije problem u porazima,problem je u načinu dolaska do njih,odnosno usljed kakve atmosfere. To će sasvim sigurno uticati i na poslovanje i na sponzore,odnosno na sve što si naveo. Pa neće navijači više to da gledaju, ne daju 5 KM, a da se sponzori ne zapitaju o svom interesu u tome. Moramo li skroz pasti sa bi skontali da smo pali,ili se može izvući projekcija mogućeg pada prije nego se bukvalno i desi?
 
neroazzuro
Postovi: 1912
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 18, 2018 12:25 pm

U pravu si. Ali šta misliš šta je razlog loše atmosfere? Po meni je najveći ovaj od stane "navijača". Pa svugdje u svijetu se igrači suspenduju, samo kod nas se to nešto preispituje. Evo izmijenjali smo dosta trenera i ustanovili da je ipak mahala i navike naših igrača ipak najveći problem. I kad pokušaš i to da ispraviš onda bude, a što mog havera, mi s njim idemo na crijevo?
Bolan, suština je da se ljudi pošteno bore, a dok je tako biće i grešaka, u našem slučaju u izboru igrača. Ovu zadnju utakmicu je izgubila atmosfera, poput one protiv Slobode kad je Mirza ubijen.
Sve to bude i prođe.

Online

Trenutno korisnika/ca: billybih, Bing [Bot], Google [Bot] i 222 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija