Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23654
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 8:12 pm

Koliko god da volim Sjever i dio sam njega, ono "Jug napolje" me je slomilo. A u pm, jos ne mogu sebi doci. Znam i kako, znam i zasto, ali me vise briga i za Upravu, i za Amara. Ima li igdje Zelje majka mu stara? Neka se ovi nadju negdje i posaketaju, pa da mi stignemo o Zelji malo muhabetiti kao nekad.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Premier
Postovi: 812
Pridružen/a: sri maj 23, 2018 4:59 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 8:15 pm

Cane je napisao/la:
uto nov 13, 2018 8:11 pm
Ne trebamo podjele na tribini, ne treba nam nova grupa bi otjerali ovu djecu i papke sa Juga.

Moj prijedlog je da stavimo na ignore ove papke i da se vise pjeva na sjeveru i istoku, da normalna raja predje sa Juga na istok ili sjever dok se ne napravi tribina kako treba. Ovo sad trenutno na jugu ne lici na Manijake.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Proslu tekmu kad je jug izasao, jedno 10ak momaka sa kartama od sjevera jer se vidjelo.da drze u rukama, uslo je i otislo na sz sa jangerima, tako da ocekivati je da ce biti jos vise raje sa njima narednu tekmu.
 
Avatar
igla
Postovi: 3644
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 8:16 pm

Napolje treba skandirati svima koji unistavaju namjerno imovinu kluba. Bez izuzetka.
 
11plavih'92
Prijatelj foruma
Postovi: 964
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 7:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 8:16 pm

PratimsamoPlave je napisao/la:
uto nov 13, 2018 8:02 pm
Tuzno je ovo sve. Cuj Grbavica suspendovana, zbog koga zbog najvjernijih navijaca. Zasto jer se ostatak navijaca ne slaze sa njim pa su ubacali baklje na teren i krenuli na svoju bracu, a ostalima jebali mater u picku.
To nisu podjele medju Zeljovcima, nadam se da ce zdrav razum ipak savladati ovo sve. Kako ne vide ovi novi tjeraci uprave da su na istoj strani kao Violina, Hrasno, Pitari..
Ako vam to ne govori da ste pogrijesili onda ne znam
Ko ce iz grupe preuzeti odgovornost za ova sranja, sto nama "simpatizerima" ne daju sad doci na Grbavicu da gledamo Zelju.
U vezi "podjela medju navijacima"
Ne sumnjam da svi zele najbolje. Neko je za ovaj nacin, neko za drugi ali to ne bi trebao zvati podjelom
Neko bi da guramo dalje uz postojecu Upravu, neko uz neku drugu. Jedni su za Odu kao trenera drugi nisu. Razlicita misljenja ne bi trebalo zvati "podjelom medju navijacima". Ovdje ne ubrajam 3.72% onih koji svoj stav, ovakav ili onakav, izrazavaju uz curenje pjene na usta. Jesu glasni ali i dalje ih je 3.72%

PS Nas cetvoro u kuci, svi imaju razlicite zelje za rucak, jesmo li "podijeljeni"
5. - 7. Okt 1992.
 
Avatar
Zeljo
Postovi: 1316
Pridružen/a: uto jan 31, 2017 9:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 8:17 pm

[quote=PratimsamoPlave post_id=378035 time=1542135779 user_id=1280]
Tuzno je ovo sve. Cuj Grbavica suspendovana, zbog koga zbog najvjernijih navijaca. Zasto jer se ostatak navijaca ne slaze sa njim pa su ubacali baklje na teren i krenuli na svoju bracu, a ostalima jebali mater u picku.
To nisu podjele medju Zeljovcima, nadam se da ce zdrav razum ipak savladati ovo sve. Kako ne vide ovi novi tjeraci uprave da su na istoj strani kao Violina, Hrasno, Pitari..
Ako vam to ne govori da ste pogrijesili onda ne znam
Ko ce iz grupe preuzeti odgovornost za ova sranja, sto nama "simpatizerima" ne daju sad doci na Grbavicu da gledamo Zelju.
[/quote]

Glupo je reci, da su tjeraci uprave na istoj strani kao i pitari, hrasno itd. Ako neko ima drugacije misljenje ne mora znaciti da je u krivu. Ja sam prvi za neke promjene u upravi, da li to znaci da ja nesto lose zelim Zelji? Nije dobro biti slijep pored ociju, jako je losa atmosfera u klubu i za to je kriv sportski segment, a za sportski segment kriva je uprava. Morali su izaci sa nekim objasnjenjem, da nam kazu sta se to desava i da bar predstave neka rješenja za sve ovo, a ne da sute..
Zadnja izmjena: Zeljo, dana/u uto nov 13, 2018 8:28 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23654
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 8:17 pm

igla je napisao/la:
uto nov 13, 2018 8:16 pm
Napolje treba skandirati svima koji unistavaju namjerno imovinu kluba. Bez izuzetka.
Kao sto napisah - "znam i kako, znam i zasto..."
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
fanaticZeljin
Postovi: 3089
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 8:32 pm

storm_raider je napisao/la:
uto nov 13, 2018 8:17 pm
igla je napisao/la:
uto nov 13, 2018 8:16 pm
Napolje treba skandirati svima koji unistavaju namjerno imovinu kluba. Bez izuzetka.
Kao sto napisah - "znam i kako, znam i zasto..."
Sta jos treba da ih zalim sto unistavaju nasu imovinu zarad nekih nalogodavaca sa strane, sto se prodaju za saku para, i da bi se nekom drugom u dupe uvukli, e pa necu, ne mogu oni vise voljeti Zelju od mene, ne mogu, nije to prvi put da se zvizdi jugu sa drugih tribina, oni u kopu su tu radi furke, prkosa, dokazivanja, moje mjesto i mog sina od pet godina je nekad na jugu,nekad istoku, kad je kisa na sjeveru, ali smo tu, gleda dijete dijete i govori ko to babo bije nase navijace? Biju sine oni kojima nista nije sveto, koji ne postuju svog brata pored sebe, bijemo sami sebe,kad treba da se najvise ujedinimo mi se djelimo, dijelimo i dijelimo. Oprostite na malo duzem postu, ono nije moj jug, ono nisu moja braca kada udare jedan na drugog. VOLIM TE ZELJO !!!
Srcu draga, boja PLAVA !
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 8:46 pm

Zeljo je napisao/la:
uto nov 13, 2018 8:17 pm
PratimsamoPlave je napisao/la:
uto nov 13, 2018 8:02 pm
Tuzno je ovo sve. Cuj Grbavica suspendovana, zbog koga zbog najvjernijih navijaca. Zasto jer se ostatak navijaca ne slaze sa njim pa su ubacali baklje na teren i krenuli na svoju bracu, a ostalima jebali mater u picku.
To nisu podjele medju Zeljovcima, nadam se da ce zdrav razum ipak savladati ovo sve. Kako ne vide ovi novi tjeraci uprave da su na istoj strani kao Violina, Hrasno, Pitari..
Ako vam to ne govori da ste pogrijesili onda ne znam
Ko ce iz grupe preuzeti odgovornost za ova sranja, sto nama "simpatizerima" ne daju sad doci na Grbavicu da gledamo Zelju.
Glupo je reci, da su tjeraci uprave na istoj strani kao i pitari, hrasno itd. Ako neko ima drugacije misljenje ne mora znaciti da je u krivu. Ja sam prvi za neke promjene u upravi, da li to znaci da ja nesto lose zelim Zelji? Nije dobro biti slijep pored ociju, jako je losa atmosfera u klubu i za to je kriv sportski segment, a za sportski segment kriva je uprava. Morali su izaci sa nekim objasnjenjem, da nam kazu sta se to desava i da bar predstave neka rješenja za sve ovo, a ne da sute..
Ma prvi sam za promjene u upravi i moraju se desiti.
Ne sumnjam u njih, sumnjao sam u istok, teren nisam ni mogao zamislit.
Ali da se zeli smrt Misimovicu, igracima rak i slicno. To ih svrstava bas u tu grupu, a vjerovatno ako imalo pratis znaa o cemu pricam. To je nazalost vrh grupe, i grupa je u dobrom stanju kojoj je u vrhu.
Onda jebavanja majki svakome ko nesto pohvali u ove tri godine sto se radi i omalovazavanje svega, kao navijaci su savez, uefa samo nije Misimovic i co. Na njih mislim.
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Avatar
Cane
Postovi: 154
Pridružen/a: sri jun 20, 2018 11:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 8:57 pm

Lahko je otjerati malo dobrih ljudi u klubu!

Sta je to Jug zadnjih godina dao za Zelju?

Kad je nova pjesna izasla sa Juga? Svaku tekmu slusam stihove za muriju, momke koji su nastradali itd... Najmanje ima zelje tu. Ti isti momci nista ne rade da bi privukli masu, godinama nas tjeraju sa tribine svojim postupcima.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 9:02 pm

Cane je napisao/la:
uto nov 13, 2018 8:57 pm
Lahko je otjerati malo dobrih ljudi u klubu!

Sta je to Jug zadnjih godina dao za Zelju?

Kad je nova pjesna izasla sa Juga? Svaku tekmu slusam stihove za muriju, momke koji su nastradali itd... Najmanje ima zelje tu. Ti isti momci nista ne rade da bi privukli masu, godinama nas tjeraju sa tribine svojim postupcima.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Ne razumijem njihovi skandiranje ebi apollon, ebi sarajevo. Protiv Apollona su stvarno fino navijali do tog dijela. Zar nije puno ljepse se samo derati Zeljo, Zeljo nego neke timove psovati jer ne verujem da to bas motivise nase igrace.
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2920
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 9:07 pm

Da malo pokrenem jednu temu, možda se ko upeca, šta mislite odakle nam prijeti najveća opasnost protiv Krupe? Za razliku od prošlog meča nema Koljića, tu je Milanović, koji je sigurno pun samopouzdanja i kojem je ovo posljednja sezona u Krupi. Krupa se po meni čini prvim kandidatom za ispadanje i kao što sam već rekao nisu osvojili boda otkako je Koljić otišao ili ti ga otkako su napustili Grbavicu. Ja našu priliku vidim kroz sredinu, pogotovo ako Modiću daju priliku. Modićevo kretanje je kriminalno, to je ono što je većina vidjela i na Grbavici, pa bi se lagano mogao ostvariti višak u napadu. Čurjurić da se malo pomjeri u jednu stranu, a pusti Osmanovića da mu se lakše može priključivati u fazi napada. Klasična 4-1-4-1 formacija, koja ostavlja više prostora po boku za naše centaršuteve. Nadam se da će se forsirati kombinatorka, iako je grbav teren, jer tu je možda i najveća snaga našeg veznog reda.
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
Zeljo
Postovi: 1316
Pridružen/a: uto jan 31, 2017 9:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 9:09 pm

PratimsamoPlave je napisao/la:
uto nov 13, 2018 8:46 pm
Zeljo je napisao/la:
uto nov 13, 2018 8:17 pm
PratimsamoPlave je napisao/la:
uto nov 13, 2018 8:02 pm
Tuzno je ovo sve. Cuj Grbavica suspendovana, zbog koga zbog najvjernijih navijaca. Zasto jer se ostatak navijaca ne slaze sa njim pa su ubacali baklje na teren i krenuli na svoju bracu, a ostalima jebali mater u picku.
To nisu podjele medju Zeljovcima, nadam se da ce zdrav razum ipak savladati ovo sve. Kako ne vide ovi novi tjeraci uprave da su na istoj strani kao Violina, Hrasno, Pitari..
Ako vam to ne govori da ste pogrijesili onda ne znam
Ko ce iz grupe preuzeti odgovornost za ova sranja, sto nama "simpatizerima" ne daju sad doci na Grbavicu da gledamo Zelju.
Glupo je reci, da su tjeraci uprave na istoj strani kao i pitari, hrasno itd. Ako neko ima drugacije misljenje ne mora znaciti da je u krivu. Ja sam prvi za neke promjene u upravi, da li to znaci da ja nesto lose zelim Zelji? Nije dobro biti slijep pored ociju, jako je losa atmosfera u klubu i za to je kriv sportski segment, a za sportski segment kriva je uprava. Morali su izaci sa nekim objasnjenjem, da nam kazu sta se to desava i da bar predstave neka rješenja za sve ovo, a ne da sute..
Ma prvi sam za promjene u upravi i moraju se desiti.
Ne sumnjam u njih, sumnjao sam u istok, teren nisam ni mogao zamislit.
Ali da se zeli smrt Misimovicu, igracima rak i slicno. To ih svrstava bas u tu grupu, a vjerovatno ako imalo pratis znaa o cemu pricam. To je nazalost vrh grupe, i grupa je u dobrom stanju kojoj je u vrhu.
Onda jebavanja majki svakome ko nesto pohvali u ove tri godine sto se radi i omalovazavanje svega, kao navijaci su savez, uefa samo nije Misimovic i co. Na njih mislim.
A dobro to, ja sam mislio da općenito mislis na navijače, moja greska. A ti sto zele smrt nekome il nesti slicno, to su ljudi koji nemaju pametnijeg posla nego jebavat mater nekome il slicno. Tuzan je to zivot.
Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge.
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3557
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 9:12 pm

bogi je napisao/la:Da malo pokrenem jednu temu, možda se ko upeca, šta mislite odakle nam prijeti najveća opasnost protiv Krupe? Za razliku od prošlog meča nema Koljića, tu je Milanović, koji je sigurno pun samopouzdanja i kojem je ovo posljednja sezona u Krupi. Krupa se po meni čini prvim kandidatom za ispadanje i kao što sam već rekao nisu osvojili boda otkako je Koljić otišao ili ti ga otkako su napustili Grbavicu. Ja našu priliku vidim kroz sredinu, pogotovo ako Modiću daju priliku. Modićevo kretanje je kriminalno, to je ono što je većina vidjela i na Grbavici, pa bi se lagano mogao ostvariti višak u napadu. Čurjurić da se malo pomjeri u jednu stranu, a pusti Osmanovića da mu se lakše može priključivati u fazi napada. Klasična 4-1-4-1 formacija, koja ostavlja više prostora po boku za naše centaršuteve. Nadam se da će se forsirati kombinatorka, iako je grbav teren, jer tu je možda i najveća snaga našeg veznog reda.
Vala nisam pametan. Mislio sam da nam sloga i etno selo ne mogu prici golu, pa sta bi.

Sada sam u fazonu da nam i njihov golman moze dati go....

Ne znam...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23654
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 9:15 pm

Durgo je napisao/la:
uto nov 13, 2018 9:12 pm
bogi je napisao/la:Da malo pokrenem jednu temu, možda se ko upeca, šta mislite odakle nam prijeti najveća opasnost protiv Krupe? Za razliku od prošlog meča nema Koljića, tu je Milanović, koji je sigurno pun samopouzdanja i kojem je ovo posljednja sezona u Krupi. Krupa se po meni čini prvim kandidatom za ispadanje i kao što sam već rekao nisu osvojili boda otkako je Koljić otišao ili ti ga otkako su napustili Grbavicu. Ja našu priliku vidim kroz sredinu, pogotovo ako Modiću daju priliku. Modićevo kretanje je kriminalno, to je ono što je većina vidjela i na Grbavici, pa bi se lagano mogao ostvariti višak u napadu. Čurjurić da se malo pomjeri u jednu stranu, a pusti Osmanovića da mu se lakše može priključivati u fazi napada. Klasična 4-1-4-1 formacija, koja ostavlja više prostora po boku za naše centaršuteve. Nadam se da će se forsirati kombinatorka, iako je grbav teren, jer tu je možda i najveća snaga našeg veznog reda.
Vala nisam pametan. Mislio sam da nam sloga i etno selo ne mogu prici golu, pa sta bi.

Sada sam u fazonu da nam i njihov golman moze dati go....

Ne znam...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Mislim da bi nam i onaj brat sto je na poluvremenu jedva dobacio do sesnaesterca zabio gol. :D
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3557
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 9:17 pm

Jes svega mi :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6730
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 9:17 pm

Senad Misimović se pokazao kao čovjek koji je nešto napravio. Nikad ljepša Grbavica, ali nema sportskih rezultata. Svi mi smo preko Želje napravili imena, tu smo kada treba kupiti stolice, desetogodišnje karte, svi hoćemo dobro Želji. Sujete su najveći problem. Klub mora biti i iznad Misimovića i Amara Osima, kojeg mnogi spominju. Ako su jedni uz Misimovića, drugi uz Amara, daj da ih spojimo, daj da rade zajedno za bolje sutra kluba, ali ne daju nam sujete – iskren je Biščević.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
mirzoni1921
Postovi: 539
Pridružen/a: uto dec 06, 2016 3:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 9:26 pm

SIMA_SIMAU je napisao/la:Senad Misimović se pokazao kao čovjek koji je nešto napravio. Nikad ljepša Grbavica, ali nema sportskih rezultata. Svi mi smo preko Želje napravili imena, tu smo kada treba kupiti stolice, desetogodišnje karte, svi hoćemo dobro Želji. Sujete su najveći problem. Klub mora biti i iznad Misimovića i Amara Osima, kojeg mnogi spominju. Ako su jedni uz Misimovića, drugi uz Amara, daj da ih spojimo, daj da rade zajedno za bolje sutra kluba, ali ne daju nam sujete – iskren je Biščević.
Patetično do bola od strane bivšeg kapitena

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 9:30 pm

Zaka je napisao/la:
uto nov 13, 2018 7:37 pm
slika

Ovo je Željo!
Od malena za sva vremena!
Najezio sam se. Vidi emocije kod ovih malaca, vidi se iz aviona ogromna zelja, koliko im je samo stalo, vidi kapitena kako place od srece nakon pobjede.. Ovo je Zeljo! :klanjase2: :zeljeznicar1:
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
Roberto Baggio
Postovi: 382
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 9:39 pm

MrRiccoli je napisao/la:
uto nov 13, 2018 7:24 pm
storm_raider je napisao/la:
uto nov 13, 2018 6:30 pm
Ne dogadja se doslovno nista drugacije. Rade se standardni poslovi, zavrsni izvjestaji - ide kraj godine, dogovaraju neka sponzorstva.
Ma nema ni razloga da se desava, sve je uredu sve ide sve je bajno ljepota ziva, bice znaci ako Bog da i sponzora svaka cast to nam jedino fali
Ma ja, mi budale što čekamo, a ono sve normala, standardno, kao da je nešto novo što nas i posljednje selo u ligi dobi na Grbavici i da su se navijači počeli otvoreno sukobljavati na tribinama u toku utakmice. Neki su na jugu dobili batina jer su nešto prigovorili kopu, koji je prije toga jebao majku i upravi i ostatku stadiona. A ovamo izvještaji, administracija.

Sramota.
FK Željezničar 1921
 
Avatar
kremenko
Postovi: 1163
Pridružen/a: pon dec 19, 2016 10:34 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 9:42 pm

slika
Tacno sam morao pustiti suzu na zadnjih par stranica :cry:
FK ŽELJEZNIČAR-LJUBAV RADNIČKE KLASE, KLUB NOSTALGIČARA I ROMANTIČARA
Ivica Osim: "Željo će živjeti zauvijek"

Online

Trenutno korisnika/ca: billybih, Google [Bot] i 230 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija