Moderator/ica: storm_raider

 
SanMan
Postovi: 1226
Pridružen/a: sri feb 24, 2016 6:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 03, 2018 1:33 am

Vjerujem da je veći dio ovog članka istina,
a znamo da su manageri (pogotovo ovi naši) najveći lažovi i seoske varalice
SM mu obećo kule i oblake al da ga manje plati - ovaj pristo
Da se Arežina pokazo dobar mi prošli jeftinije a evo ovaj manager reče da ga možemo očerati bez banke kad hoćemo.
Ne kontam šta je ovdje loše od SM, trebo ga je puno više platiti, natjerati trenera da svaku igra i još platiti veliku odštetu kad ga nogiramo (i zahvaliti mu za bajram)
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 03, 2018 1:34 am

Ama kapiten mora biti U POLJU, nema fajde od golmana kapitena. I ako prozivate kapitena kao bivseg pitara sjetite se da je jos veci pitar nosio kapitenssku traku. 250+ parkusa zaboraviti nece.
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 03, 2018 1:37 am

A za ovog menagera samo dva pitanja. Zasto ne kaze da njegov igrac ima zeljezo u ruci pa da mu je zbog toga teze trcati i skine pritisak sa njega, i prozivanja da se ne trudi.
I zasto je njegov klijent glumio povredu da bi izbjegao jedno gostovanje ?
I da ti se klijent aBd udeblja od one pizze sto jede redovno u kasne sate ;) ;)
 
Avatar
boja mora
Postovi: 438
Pridružen/a: sub maj 07, 2016 12:27 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 03, 2018 1:38 am

igla je napisao/la:
sri okt 03, 2018 1:11 am
U svemu ovome najmanje ima Želje. Nikad nismo bili više podijeljeni nego danas. Najveći razlog tome je idolopoklonstvo i sektaško ponašanje. Šta želim reći? Znam mnogo stvari i o Amaru i Senadu. Dakle, ne predstavljam sebe insajderom, samo igrom slučaja znam o njima dvojici i iz drugih izvora. Ni Amar ni Senad nisu za idolopoklonstvo i sektaško ponašanje. Niko nije, ako već moramo imati neke luđačke ideale, usmjerimo ih prema Želji.

Senad ni blizu nije savršen čovjek. Iz ovog teksta sa govnovoda ima tačnih stvari, npr. da je veliki egoista. Također, i "bolesni" je perfekcionista, što je nekad dobro, a nekad užasno. Senad je čovjek koji zna napraviti sistem, on ne radi sve, ali želi biti upućen u sve, što opet nekad može biti dobro, a i loše. Izuzetan ekscentrik. Zajedno sa upravom je donosio mnoge užasne odluke u sportskom segmentu. Nemamo kontinuiteta, i tu je sigurno jedan od najvećih krivaca.

Amar je specifičan čovjek. Nevjerovatan egoista. Za njega se govori da je bio fakin, lukav, da je teško s njim... Zašto mislite da je drugačije izvan svijeta fudbala? Sektaški je pričati da je sve što je dobro iz njegovog perioda dobro zbog njega, a sve što je loše je da nije imao s kim... Znamo njegov status tada. Nađite čovjeka koji može u svijetu fudbala biti trener ekipe i otići na godišnji odmor na početku sezone. Kasnije sam sebe imenovati za menadžera, pa onda imenovati trenera. Realno, radio je šta je htio i kada je htio. Koliko smo preživljavali njegovim parama, toliko bi i tim tempom propali. S druge strane, Amar je savršen čovjek na mjestu trenera u našoj ligi jer može fantastično funkcionisati u tim sranjima, a i igračima nije jednostavno s njim, pa ima autoritet.

Šta je bit? Svaki čovjek koji može pomoći je dobrodošao Željezničaru. Slijepo branjenje Misimovića ili Amara je kontra Željinom interesu. Ja sam uvijek za onog koji će donijeti napredak klubu. Napredak kluba, pogotovo u našoj državi, se ne može samo mjeriti rezultatima. Ko ga tako mjeri, nije realista. Eto bili smo šampioni sa Amarom, publike je bilo sve manje, Grbavica propadala, a dugovi rasli, da je bila prijetnja gašenju. Normalno da je lijepo biti prvak, ali je meni draže i da smo osmi, ali da znam da ću i sa svojim djetetom ako Bog da otići na Grbavicu.
Drugo, zašto cijenim rad ove uprave? Uhvatili su se stvari kojih se niko ne bi uhvatio još 20 godina. Grbavica izgleda evropski, moderno, a ta infrastruktura će donositi velike benefite klubu. Kažu "navijači vam napravili, niste vi". Od rata nije cigla postavljena, i onda se nađemo komentarisati. Ako je to tako lako bilo, što niko nije to prethodno uradio? Dakle gradi se, konkurentni smo (da se ne vraćam na izgubljene titule u zadnjim kolima), a i ne prave se novi dugovi, već se vraćaju stari, a zaposlenici su prijavljeni i sve je kako treba što se tog dijela tiče. Tim tempom ću i ja s djetetom na Grbavicu gledati Želju!

Poslovni odnos Senad-Amar: NEMOGUĆ. Ko to do sada nije shvatio, neće nikad! I tu me iskreno razočarao Amar. Ja bih njega volio vidjeti na mjestu šefa stručnog štaba, dakle tamo gdje je najbolji. Ali ako on funkcioniše samo u sistemu gdje se on, kao trener, pita za sve, gdje ne trpi hijerarhiju, gdje može šta hoće i kad hoće, onda ima tu i ličnih problema. S druge strane, ovo ne znam jesu li, ali su morali njemu ponuditi veću autonomiju nego ostalim trenerima, ali naravno uz neke granice normalnosti, kako bi i dalje ostali klub, a ne društvo jednog lica. Više puta je izjavljeno da se interesi ne poklapaju i to je meni gotova priča. Samo vam kažem, nije to problem Senada i uprave, evo koja god uprava druga da dođe, ako je NORMALNA UPRAVA i ako je hijerarhijski onako kako treba, Amar će imati problem. Osim u slučaju ako on ne dovede svoje ljude, a to, poučen prethodnim iskustvima zbog ljudi koji su ga okruživali, nije dobro. I nije normalno. Ne može ti trener dovesti ljude koji bi trebali biti hijerarhijski iznad, koji odlučuju o njegovom poslu.

I da, puno mi je srce što više nema Pehilj slučaja, Leotara i sl. Sretniji sam drugim mjestom, zasluženim na terenu, nego da smo prvi na način na koji je Zrinjski preko penala postao. A što se tiče Senada i uprave, DA BOG DA SUTRA OTIŠLI AKO ĆE IH ZAMIJENITI BOLJI. I čim ja primijetim da stagniramo, da se ne napreduje ni na koji način, tražit ću prvi da prepuste posao onim koji mogu donijeti napredak. Uopšte me ne interesuje Senad kao Senad, Amar kao Amar ili bilo ko drugi, interesuje me Željo i njegovi interesi. U dugoročnom planu, stava sam da je ova uprava najviše doprinijela i da će ostati upisani zlatnim slovima, jer polako, vidjećete tek šta znači bolji teren, šta znače prostori na istoku, šta znači kad je klub klub, a ne volja nečijeg ćejfa.

Ponavljam, da Bog da sutra otišli, a došli bolji. S tim što svi ovi koji su im opozicija ne da nisu bolji, nego su mogli biti grobari našeg kluba. I valjda je logično da, i kada se priziva Amar, priziva se na mjesto stručnog štaba. Samo što kad se on priziva, većinski se traži odlazak ne samo trenera, već svih ostalih, što također nešto govori.

Ko je pročitao - hvala na strpljivosti :)
Ko nije - neće ni ovo pročitati :D
Odmah da ti kažem da se praviš pametan a da si se gluposti napričao. Kažeš jedno pa onda samog sebe pobijaš. U nekoj uvijenoj formi pljuješ Amara i treba da te je sramota jer svi mi koji volimo Želju znamo ko je Amar i šta je sve uradio za naš klub koliko mu je stalo do njega. Isto to okolo i isto uvijeno nabacuješ za Misimovića. To što ti kao nešto lično više znaš znamo i mi mnogi na ovom forumu i takođe znamo koliko su obadvojica uradila za naš klub i naravno da čemo ih slijepo braniti.
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 03, 2018 1:39 am

E ti ces magistru ekonomije reci da se pravi pametan... Ne ide jaro
 
Avatar
igla
Postovi: 3646
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 03, 2018 1:48 am

Minjore je napisao/la:
sri okt 03, 2018 1:34 am
Ama kapiten mora biti U POLJU, nema fajde od golmana kapitena. I ako prozivate kapitena kao bivseg pitara sjetite se da je jos veci pitar nosio kapitenssku traku. 250+ parkusa zaboraviti nece.
Kažu dajte Šabanadžoviću traku, malog jede pritisak i ovako :D

@bojamora

Nit sta uvijam niti se pravim insajder. Moj stav se o obojici zna odavno. I o jednom i o drugom znam i mimo Želje.
Amar kao trener u normalnom sistemu - DA
Amar kao trener, marketing menadžer, čistačica, sve živo - NE

Puno toga dobrog donio, za puno toga lošeg također zaslužan.

A i imamo trenera, Milomir Odović!
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 03, 2018 1:59 am

Ajzea je napisao/la:
uto okt 02, 2018 11:54 pm
Nekome je zalosno sto je Krpic koji je igrao za Sarajevo kapiten. Ne znam, meni je zalosnije sto dijete kluba rusi atmosferu u klubu koji mu je dao sve.
Upravo to, pogodio si u srz. Da atmosferu rusi neki igrac sa strane, pa da kazes ne osjeca nista prema klubu, obicni placenik ili nesto u tom fazonu. Ovako, strasno boli kad nase dijete, neko ko je prosao kroz nas op, rusi atmosferu u klubu koji mu je dao sve. Nasa djeca bi trebala da budu primjer za sve ostale igrace, primjer kako se voli i postuje klub. To danas uopste nije slucaj. Dodje Krpic i za jako kratko vrijeme, pokaze svima kako se treba boriti za klub.

Suljo, ako zatreba celicnih kuka, ne sikiraj se nista, nabavit cemo, samo ti udri, ne stedi nikoga..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
gavran
Postovi: 7549
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 03, 2018 2:03 am

Booooooooooom
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 03, 2018 2:03 am

Minjore je napisao/la:
sri okt 03, 2018 1:34 am
Ama kapiten mora biti U POLJU, nema fajde od golmana kapitena. I ako prozivate kapitena kao bivseg pitara sjetite se da je jos veci pitar nosio kapitenssku traku. 250+ parkusa zaboraviti nece.
Ovaj ?

slika
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 03, 2018 2:07 am

Bas taaj. Stari pripadnik FGR-a. Jos traume ima od one ekipe od koje je bjezao kroz parkusu.
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 03, 2018 2:14 am

Lendric dao podrsku emisiji stol za 4.
slika
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 03, 2018 2:18 am

:placeodsmijeha: :placeodsmijeha: :placeodsmijeha: :placeodsmijeha:
 
Avatar
boja mora
Postovi: 438
Pridružen/a: sub maj 07, 2016 12:27 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 03, 2018 2:51 am

LARSSON je napisao/la:
sri okt 03, 2018 2:03 am
Minjore je napisao/la:
sri okt 03, 2018 1:34 am
Ama kapiten mora biti U POLJU, nema fajde od golmana kapitena. I ako prozivate kapitena kao bivseg pitara sjetite se da je jos veci pitar nosio kapitenssku traku. 250+ parkusa zaboraviti nece.
Ovaj ?

slika
Donekle se mogu složiti, samo ima jedna digresija a to je da je Stanić nakon više godina igranja pokazao da srcem igra za Želju. To se ne može isfolirat i svi smo to mogli vidjeti, Krpić je odigrao tek petnestak utakmica. Ako čemo pošteno Blagojević je prije zaslužio traku jer i on već možemo reči više godina igra.
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 03, 2018 3:09 am

Minjore je napisao/la:
sri okt 03, 2018 2:14 am
Lendric dao podrsku emisiji stol za 4.
slika
:rofl1:
@shzna vidiš li ti ovo :lol:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 03, 2018 3:38 am

boja mora je napisao/la:
sri okt 03, 2018 2:51 am
LARSSON je napisao/la:
sri okt 03, 2018 2:03 am
Minjore je napisao/la:
sri okt 03, 2018 1:34 am
Ama kapiten mora biti U POLJU, nema fajde od golmana kapitena. I ako prozivate kapitena kao bivseg pitara sjetite se da je jos veci pitar nosio kapitenssku traku. 250+ parkusa zaboraviti nece.
Ovaj ?

slika
Donekle se mogu složiti, samo ima jedna digresija a to je da je Stanić nakon više godina igranja pokazao da srcem igra za Želju. To se ne može isfolirat i svi smo to mogli vidjeti, Krpić je odigrao tek petnestak utakmica. Ako čemo pošteno Blagojević je prije zaslužio traku jer i on već možemo reči više godina igra.
Pokazao je nakon vise godina igranja veliko srce i otisao da direktnom konkurentu pomogne u osvajanju titule. Sve da bi rijesio egzistenciju. Pokazao je i da 400 km razlike rjesava egzistenciju.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
sahmat
Postovi: 1151
Pridružen/a: pon avg 28, 2017 9:57 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 03, 2018 7:50 am

Čuj zašto je hajka na Vecu, klošar. Bio mi je drag, ali poslije one propustene lopte protiv Zrinjskog na Grbavici. Od tada ga ne volim nikako. Jer je seljak, i nikad nece postati profesionalac.
"Znaš li šta je najbitnije u životu? Željo, prijatelju."

AMAR OSIM !
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 03, 2018 8:06 am

LARSSON je napisao/la:
sri okt 03, 2018 2:03 am
Minjore je napisao/la:
sri okt 03, 2018 1:34 am
Ama kapiten mora biti U POLJU, nema fajde od golmana kapitena. I ako prozivate kapitena kao bivseg pitara sjetite se da je jos veci pitar nosio kapitenssku traku. 250+ parkusa zaboraviti nece.
Ovaj ?

slika
Nakon sto se ova slika izvukla iz naftalina..
Gdje je i sta radi Nedo Turkovic?
 
alombardo
Postovi: 992
Pridružen/a: pet sep 02, 2016 9:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 03, 2018 8:36 am

igla je napisao/la:
sri okt 03, 2018 1:11 am
U svemu ovome najmanje ima Želje. Nikad nismo bili više podijeljeni nego danas. Najveći razlog tome je idolopoklonstvo i sektaško ponašanje. Šta želim reći? Znam mnogo stvari i o Amaru i Senadu. Dakle, ne predstavljam sebe insajderom, samo igrom slučaja znam o njima dvojici i iz drugih izvora. Ni Amar ni Senad nisu za idolopoklonstvo i sektaško ponašanje. Niko nije, ako već moramo imati neke luđačke ideale, usmjerimo ih prema Želji.

Senad ni blizu nije savršen čovjek. Iz ovog teksta sa govnovoda ima tačnih stvari, npr. da je veliki egoista. Također, i "bolesni" je perfekcionista, što je nekad dobro, a nekad užasno. Senad je čovjek koji zna napraviti sistem, on ne radi sve, ali želi biti upućen u sve, što opet nekad može biti dobro, a i loše. Izuzetan ekscentrik. Zajedno sa upravom je donosio mnoge užasne odluke u sportskom segmentu. Nemamo kontinuiteta, i tu je sigurno jedan od najvećih krivaca.

Amar je specifičan čovjek. Nevjerovatan egoista. Za njega se govori da je bio fakin, lukav, da je teško s njim... Zašto mislite da je drugačije izvan svijeta fudbala? Sektaški je pričati da je sve što je dobro iz njegovog perioda dobro zbog njega, a sve što je loše je da nije imao s kim... Znamo njegov status tada. Nađite čovjeka koji može u svijetu fudbala biti trener ekipe i otići na godišnji odmor na početku sezone. Kasnije sam sebe imenovati za menadžera, pa onda imenovati trenera. Realno, radio je šta je htio i kada je htio. Koliko smo preživljavali njegovim parama, toliko bi i tim tempom propali. S druge strane, Amar je savršen čovjek na mjestu trenera u našoj ligi jer može fantastično funkcionisati u tim sranjima, a i igračima nije jednostavno s njim, pa ima autoritet.

Šta je bit? Svaki čovjek koji može pomoći je dobrodošao Željezničaru. Slijepo branjenje Misimovića ili Amara je kontra Željinom interesu. Ja sam uvijek za onog koji će donijeti napredak klubu. Napredak kluba, pogotovo u našoj državi, se ne može samo mjeriti rezultatima. Ko ga tako mjeri, nije realista. Eto bili smo šampioni sa Amarom, publike je bilo sve manje, Grbavica propadala, a dugovi rasli, da je bila prijetnja gašenju. Normalno da je lijepo biti prvak, ali je meni draže i da smo osmi, ali da znam da ću i sa svojim djetetom ako Bog da otići na Grbavicu.
Drugo, zašto cijenim rad ove uprave? Uhvatili su se stvari kojih se niko ne bi uhvatio još 20 godina. Grbavica izgleda evropski, moderno, a ta infrastruktura će donositi velike benefite klubu. Kažu "navijači vam napravili, niste vi". Od rata nije cigla postavljena, i onda se nađemo komentarisati. Ako je to tako lako bilo, što niko nije to prethodno uradio? Dakle gradi se, konkurentni smo (da se ne vraćam na izgubljene titule u zadnjim kolima), a i ne prave se novi dugovi, već se vraćaju stari, a zaposlenici su prijavljeni i sve je kako treba što se tog dijela tiče. Tim tempom ću i ja s djetetom na Grbavicu gledati Želju!

Poslovni odnos Senad-Amar: NEMOGUĆ. Ko to do sada nije shvatio, neće nikad! I tu me iskreno razočarao Amar. Ja bih njega volio vidjeti na mjestu šefa stručnog štaba, dakle tamo gdje je najbolji. Ali ako on funkcioniše samo u sistemu gdje se on, kao trener, pita za sve, gdje ne trpi hijerarhiju, gdje može šta hoće i kad hoće, onda ima tu i ličnih problema. S druge strane, ovo ne znam jesu li, ali su morali njemu ponuditi veću autonomiju nego ostalim trenerima, ali naravno uz neke granice normalnosti, kako bi i dalje ostali klub, a ne društvo jednog lica. Više puta je izjavljeno da se interesi ne poklapaju i to je meni gotova priča. Samo vam kažem, nije to problem Senada i uprave, evo koja god uprava druga da dođe, ako je NORMALNA UPRAVA i ako je hijerarhijski onako kako treba, Amar će imati problem. Osim u slučaju ako on ne dovede svoje ljude, a to, poučen prethodnim iskustvima zbog ljudi koji su ga okruživali, nije dobro. I nije normalno. Ne može ti trener dovesti ljude koji bi trebali biti hijerarhijski iznad, koji odlučuju o njegovom poslu.

I da, puno mi je srce što više nema Pehilj slučaja, Leotara i sl. Sretniji sam drugim mjestom, zasluženim na terenu, nego da smo prvi na način na koji je Zrinjski preko penala postao. A što se tiče Senada i uprave, DA BOG DA SUTRA OTIŠLI AKO ĆE IH ZAMIJENITI BOLJI. I čim ja primijetim da stagniramo, da se ne napreduje ni na koji način, tražit ću prvi da prepuste posao onim koji mogu donijeti napredak. Uopšte me ne interesuje Senad kao Senad, Amar kao Amar ili bilo ko drugi, interesuje me Željo i njegovi interesi. U dugoročnom planu, stava sam da je ova uprava najviše doprinijela i da će ostati upisani zlatnim slovima, jer polako, vidjećete tek šta znači bolji teren, šta znače prostori na istoku, šta znači kad je klub klub, a ne volja nečijeg ćejfa.

Ponavljam, da Bog da sutra otišli, a došli bolji. S tim što svi ovi koji su im opozicija ne da nisu bolji, nego su mogli biti grobari našeg kluba. I valjda je logično da, i kada se priziva Amar, priziva se na mjesto stručnog štaba. Samo što kad se on priziva, većinski se traži odlazak ne samo trenera, već svih ostalih, što također nešto govori.

Ko je pročitao - hvala na strpljivosti :)
Ko nije - neće ni ovo pročitati :D
P O T P I S
 
Morzhy
Postovi: 1692
Pridružen/a: pet avg 19, 2016 8:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 03, 2018 8:38 am

igla je napisao/la:
sri okt 03, 2018 1:11 am
U svemu ovome najmanje ima Želje. Nikad nismo bili više podijeljeni nego danas. Najveći razlog tome je idolopoklonstvo i sektaško ponašanje. Šta želim reći? Znam mnogo stvari i o Amaru i Senadu. Dakle, ne predstavljam sebe insajderom, samo igrom slučaja znam o njima dvojici i iz drugih izvora. Ni Amar ni Senad nisu za idolopoklonstvo i sektaško ponašanje. Niko nije, ako već moramo imati neke luđačke ideale, usmjerimo ih prema Želji.

Senad ni blizu nije savršen čovjek. Iz ovog teksta sa govnovoda ima tačnih stvari, npr. da je veliki egoista. Također, i "bolesni" je perfekcionista, što je nekad dobro, a nekad užasno. Senad je čovjek koji zna napraviti sistem, on ne radi sve, ali želi biti upućen u sve, što opet nekad može biti dobro, a i loše. Izuzetan ekscentrik. Zajedno sa upravom je donosio mnoge užasne odluke u sportskom segmentu. Nemamo kontinuiteta, i tu je sigurno jedan od najvećih krivaca.

Amar je specifičan čovjek. Nevjerovatan egoista. Za njega se govori da je bio fakin, lukav, da je teško s njim... Zašto mislite da je drugačije izvan svijeta fudbala? Sektaški je pričati da je sve što je dobro iz njegovog perioda dobro zbog njega, a sve što je loše je da nije imao s kim... Znamo njegov status tada. Nađite čovjeka koji može u svijetu fudbala biti trener ekipe i otići na godišnji odmor na početku sezone. Kasnije sam sebe imenovati za menadžera, pa onda imenovati trenera. Realno, radio je šta je htio i kada je htio. Koliko smo preživljavali njegovim parama, toliko bi i tim tempom propali. S druge strane, Amar je savršen čovjek na mjestu trenera u našoj ligi jer može fantastično funkcionisati u tim sranjima, a i igračima nije jednostavno s njim, pa ima autoritet.

Šta je bit? Svaki čovjek koji može pomoći je dobrodošao Željezničaru. Slijepo branjenje Misimovića ili Amara je kontra Željinom interesu. Ja sam uvijek za onog koji će donijeti napredak klubu. Napredak kluba, pogotovo u našoj državi, se ne može samo mjeriti rezultatima. Ko ga tako mjeri, nije realista. Eto bili smo šampioni sa Amarom, publike je bilo sve manje, Grbavica propadala, a dugovi rasli, da je bila prijetnja gašenju. Normalno da je lijepo biti prvak, ali je meni draže i da smo osmi, ali da znam da ću i sa svojim djetetom ako Bog da otići na Grbavicu.
Drugo, zašto cijenim rad ove uprave? Uhvatili su se stvari kojih se niko ne bi uhvatio još 20 godina. Grbavica izgleda evropski, moderno, a ta infrastruktura će donositi velike benefite klubu. Kažu "navijači vam napravili, niste vi". Od rata nije cigla postavljena, i onda se nađemo komentarisati. Ako je to tako lako bilo, što niko nije to prethodno uradio? Dakle gradi se, konkurentni smo (da se ne vraćam na izgubljene titule u zadnjim kolima), a i ne prave se novi dugovi, već se vraćaju stari, a zaposlenici su prijavljeni i sve je kako treba što se tog dijela tiče. Tim tempom ću i ja s djetetom na Grbavicu gledati Želju!

Poslovni odnos Senad-Amar: NEMOGUĆ. Ko to do sada nije shvatio, neće nikad! I tu me iskreno razočarao Amar. Ja bih njega volio vidjeti na mjestu šefa stručnog štaba, dakle tamo gdje je najbolji. Ali ako on funkcioniše samo u sistemu gdje se on, kao trener, pita za sve, gdje ne trpi hijerarhiju, gdje može šta hoće i kad hoće, onda ima tu i ličnih problema. S druge strane, ovo ne znam jesu li, ali su morali njemu ponuditi veću autonomiju nego ostalim trenerima, ali naravno uz neke granice normalnosti, kako bi i dalje ostali klub, a ne društvo jednog lica. Više puta je izjavljeno da se interesi ne poklapaju i to je meni gotova priča. Samo vam kažem, nije to problem Senada i uprave, evo koja god uprava druga da dođe, ako je NORMALNA UPRAVA i ako je hijerarhijski onako kako treba, Amar će imati problem. Osim u slučaju ako on ne dovede svoje ljude, a to, poučen prethodnim iskustvima zbog ljudi koji su ga okruživali, nije dobro. I nije normalno. Ne može ti trener dovesti ljude koji bi trebali biti hijerarhijski iznad, koji odlučuju o njegovom poslu.

I da, puno mi je srce što više nema Pehilj slučaja, Leotara i sl. Sretniji sam drugim mjestom, zasluženim na terenu, nego da smo prvi na način na koji je Zrinjski preko penala postao. A što se tiče Senada i uprave, DA BOG DA SUTRA OTIŠLI AKO ĆE IH ZAMIJENITI BOLJI. I čim ja primijetim da stagniramo, da se ne napreduje ni na koji način, tražit ću prvi da prepuste posao onim koji mogu donijeti napredak. Uopšte me ne interesuje Senad kao Senad, Amar kao Amar ili bilo ko drugi, interesuje me Željo i njegovi interesi. U dugoročnom planu, stava sam da je ova uprava najviše doprinijela i da će ostati upisani zlatnim slovima, jer polako, vidjećete tek šta znači bolji teren, šta znače prostori na istoku, šta znači kad je klub klub, a ne volja nečijeg ćejfa.

Ponavljam, da Bog da sutra otišli, a došli bolji. S tim što svi ovi koji su im opozicija ne da nisu bolji, nego su mogli biti grobari našeg kluba. I valjda je logično da, i kada se priziva Amar, priziva se na mjesto stručnog štaba. Samo što kad se on priziva, većinski se traži odlazak ne samo trenera, već svih ostalih, što također nešto govori.

Ko je pročitao - hvala na strpljivosti :)
Ko nije - neće ni ovo pročitati :D
Aferim drug
 
Avatar
PlaviVlak
Postovi: 1993
Pridružen/a: uto feb 06, 2018 11:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 03, 2018 9:12 am

Ima li trening danas i u koliko?
Stari nick: Zaka.

Biće Željo opet šampion!

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot], PlavaDobrinja1921 i 173 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija