Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Mirek11
Postovi: 1146
Pridružen/a: uto feb 16, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 1:49 pm

SIMA_SIMAU je napisao/la:
pon okt 01, 2018 12:50 pm
Elegant je napisao/la:
pon okt 01, 2018 12:47 pm
A fakat sta je problem sa Arezinom i Vranjeskom, ova prica saigracima se ne sviđa Vranjes ? Pa sta im to radi, kao i da je Arezina u svom nekom svijetu ?
Ako je tako kao sto je Oda sinoc rekao onda je on jedan od krivaca za tu situaciju. Cim je vidio sta se desava trebao je prenijeti sve to Beslije i onda on dalje vrhu kluba. Ovako smo dobili da nam 2 pojacanja sjede na tribinama i ne mozes na njih racunati jer su to odlucili par klosara u ekipi.
Slazem se, Oda ti si sef i odredi ko ce igrati, ko zasluzuje radom i znanjem a ne jel neko nekog mirise ili ne.
Te kojima smeta na hladenje pa ko god bio.

REZ I TO ODMAH! Valjda smo skontali nakon 3 godine ko je problem. Recite rekonstrukcija ekipe i probati doci do evrope ove godine.
Kapitensku traku Krpicu dati (neka vodi ovu omladinu i par normalnih igraca) bez obzira sto je tek dosao, kakve nam koristi od ovih starosjedioca.
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
Vortex
Postovi: 580
Pridružen/a: pet maj 12, 2017 11:06 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 1:49 pm

jovanmaksimovic je napisao/la:
pon okt 01, 2018 1:43 pm
cikazubo je napisao/la:
pon okt 01, 2018 1:39 pm
Ne znam smiju li se vama ljudi koji slabo prate nas fudbal, ali mene prozivaju budalom sinoc, jer sam fakat fasovao temperaturu, a bio dobar cijeli dan, juce sam izasao crven sa stadiona od bijesa, i jos nisam sebi dosao, kazu gubim zivce zbog fudbalskog kluba iz BiH, al hajd valjda je normalno da to sve ide uz navijaca Zelje..
druze meni su igraci zelje uzeli barem 15 godina zivota za posljednje dvije sezone... iako sam relativno mlad, imam sta da pricam unucima vec... shvatio sam doduse jednu stvar... ocekujem ono najgore od kluba kojeg volim, i ako se docepamo neke titule ikada vise... tim vise cu biti sretniji... zivciram se i dalje, ali ne zelim da me opet srcani uhvati nakon krupe dva puta...
Evo borim se sa temperaturom od one utakmice sa Slobodom, I ne dobio čovjek i temp i šečer i sve. Krene na bolje, oborim je i kad zaspim u snu il bunilu šta li vidim facu Kjosevskog il ćelavog, probudim se gori nego što sam bio. Nikakos e riještiti tegobe.
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 1:52 pm

Mirek11 je napisao/la:
pon okt 01, 2018 1:49 pm
SIMA_SIMAU je napisao/la:
pon okt 01, 2018 12:50 pm
Elegant je napisao/la:
pon okt 01, 2018 12:47 pm
A fakat sta je problem sa Arezinom i Vranjeskom, ova prica saigracima se ne sviđa Vranjes ? Pa sta im to radi, kao i da je Arezina u svom nekom svijetu ?
Ako je tako kao sto je Oda sinoc rekao onda je on jedan od krivaca za tu situaciju. Cim je vidio sta se desava trebao je prenijeti sve to Beslije i onda on dalje vrhu kluba. Ovako smo dobili da nam 2 pojacanja sjede na tribinama i ne mozes na njih racunati jer su to odlucili par klosara u ekipi.
Slazem se, Oda ti si sef i odredi ko ce igrati, ko zasluzuje radom i znanjem a ne jel neko nekog mirise ili ne.
Te kojima smeta na hladenje pa ko god bio.

REZ I TO ODMAH! Valjda smo skontali nakon 3 godine ko je problem. Recite rekonstrukcija ekipe i probati doci do evrope ove godine.
Kapitensku traku Krpicu dati (neka vodi ovu omladinu i par normalnih igraca) bez obzira sto je tek dosao, kakve nam koristi od ovih starosjedioca.
Mozda al sjeti se protiv Sirokog sta je bilo. Oda odlucio za sastav, a pljuvao se maksimalno, kao sramota. "Kad je ubacio Osmanovica sve je bilo jasno..." su bili komentari. Nije niposto toliko jednostavno kao sto se pokusava prezentirati.
 
Fanzi
Postovi: 417
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:58 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 1:54 pm

Stava sam da nemamo boljeg čovjeka od Odovića da riješi trenutnu situaciju.
Pitanje je koliko mu zdravlje dozvoljava.
Niti jedan drugi ne bi stavio Željezničar ispred sebe. To što čujem od ljudi (ne od SŠ, igrača ili uprave; od navijača), najgore su poganštine koje nam se mogu dešavati u svlačionici.
Samo bi Odović mogao istrpiti neke stvari i preusmjeriti ih u interesu Želje. Drugi su kraćeg fitilja, pa bi ili igrače zatjerali (sukobi Amar-Zeba, Slavko-Bekrić, Adžem-Zajmović itd), ili odustali.
Sportski segment je imao ovakvih kriza. Ovakva jedna dugogodišnja kriza ostavila je krater između Amara V1 i Amara V2. Ubila interes publike.

Rješenja se kriju u svlačionici.

Posmatrajući sinoćnju utakmicu ne mogu da zaključim do čega je: voljnog momenta, fizičke pripreme ili oboje.
Ako probijamo po lijevom krilu, naši igrači ne da su aktivni po desnom. Bar da šetaju... Oni stoje.
Ako je problem u fizičkoj spremi, zašto je problem izvršiti testiranja i uporediti rezultate za igrače koji su tu duži period, sa rezultatima testiranja koje je provodio Slavko?
Svi aludiraju na svađu u svlačionici i klanove? Koji su to klanovi? Rastjerat svu bagru. Staviti juniore. I pametnije dovoditi pojačanja.
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 2:00 pm

Meni je najgore sto ce Celo otici u Zrinjski i biti jebeno najbolji veznjak u ligi ubjedljivo. Znaci na nivou na kojem je bio protiv Ferenca. Doslo je do zasicenja kod nas, to se ocigledno vidi. Nazalost mi tu ne mozemo nista, al fakat ne mozemo, ne mozes ti njega ni platom vise motivisati, jedino on sam sa sobom, odnosno sa Odom moze rijesiti stvari.
Blagojevic je igrac koji treba da povezuje odbranu i prednji vezni red, odnosno krila i napadaca. Eh kada se on zada i krene sa loptom, izbaci jednim pasom 3 igraca. Jedini igrac koji to zna uraditi, Anel ocigledno ne zna uzeti loptu i povuc prema naprijed, iako sam to vidio nekoliko puta kod njega, on se izgleda boji da ne izgubi loptu.

Da je Zajim na nivou, ovo se ne bi osjetilo ni blizu toliko, ili da mozemo ubaciti Veselinovica koji ce napraviti dupli pas sa Curketom, al ne moze, osakaceni smo.

Nama trebaju karakteri Curjurici, Krpici, Sinise, Graovci.
 
Avatar
za_zivot_cijeli
Postovi: 2159
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 2:05 pm

ja bi probao ovo

slika
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6730
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 2:11 pm

Dobar clanak na gg, ima smisla.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5233
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 2:14 pm

Ovaj sastav je nekidan razvalio Široki na Pecari 0:3: Kjosevski, Stevanović, Pavić, Čurjurić (od 72. Bogičević), Bakrač, Krpić (od 83. Dacić), Blagojević, Zajmović, Veselinović (od 38. Zec), Šabandžović, Rodin.

Nema tu puno razlike u ekipi. Stvar je pristupa. kada hoće mogu pobijediti svakoga u ovoj ligi, a oni u zadnja 3-4 kola neće. Zadnja utakmica u kojoj sam uživao punih sat vremena je bila protiv Krupe na Grbavici. Lijepa igra, akcije, trka...a poslije toga...
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
dr.vet.med
Postovi: 96
Pridružen/a: uto dec 27, 2016 7:00 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 2:19 pm

 
19tm87
Postovi: 650
Pridružen/a: pon jun 27, 2016 2:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 2:21 pm

azbaha je napisao/la:
pon okt 01, 2018 2:00 pm
Meni je najgore sto ce Celo otici u Zrinjski i biti jebeno najbolji veznjak u ligi ubjedljivo. Znaci na nivou na kojem je bio protiv Ferenca. Doslo je do zasicenja kod nas, to se ocigledno vidi. Nazalost mi tu ne mozemo nista, al fakat ne mozemo, ne mozes ti njega ni platom vise motivisati, jedino on sam sa sobom, odnosno sa Odom moze rijesiti stvari.
Blagojevic je igrac koji treba da povezuje odbranu i prednji vezni red, odnosno krila i napadaca. Eh kada se on zada i krene sa loptom, izbaci jednim pasom 3 igraca. Jedini igrac koji to zna uraditi, Anel ocigledno ne zna uzeti loptu i povuc prema naprijed, iako sam to vidio nekoliko puta kod njega, on se izgleda boji da ne izgubi loptu.

Da je Zajim na nivou, ovo se ne bi osjetilo ni blizu toliko, ili da mozemo ubaciti Veselinovica koji ce napraviti dupli pas sa Curketom, al ne moze, osakaceni smo.

Nama trebaju karakteri Curjurici, Krpici, Sinise, Graovci.
Koji je ***** onda potpisivao novi ugovor da ga cekamo hoce li ustati na lijevu il desnu. Jebote da je Ronaldo ako nece da igra sta ce ti.
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 2:21 pm

dok nas ne provale paša moj..
sad je svaka ekipa spremnija, sad nam svaka ekipa izađe visoko, a mi lopte ne znamo iznijeti.
puste nam bekove da centriraju, a napune sesnaesterac jablanima.
mi smo presmješna ekipa.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3029
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 2:23 pm

Ja bih zamolio ekipu 1921 da postave jednu kameru unutar svlacionice i da vidimo o cemu to igraci pricaju prije uttakmice, ili da nam cesce prave reportaze sa treninga pa da se uvjerimo u njihovo ponasanje i njihove klanove
Alea iacta est!
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 2:26 pm

19tm87 je napisao/la:
pon okt 01, 2018 2:21 pm
azbaha je napisao/la:
pon okt 01, 2018 2:00 pm
Meni je najgore sto ce Celo otici u Zrinjski i biti jebeno najbolji veznjak u ligi ubjedljivo. Znaci na nivou na kojem je bio protiv Ferenca. Doslo je do zasicenja kod nas, to se ocigledno vidi. Nazalost mi tu ne mozemo nista, al fakat ne mozemo, ne mozes ti njega ni platom vise motivisati, jedino on sam sa sobom, odnosno sa Odom moze rijesiti stvari.
Blagojevic je igrac koji treba da povezuje odbranu i prednji vezni red, odnosno krila i napadaca. Eh kada se on zada i krene sa loptom, izbaci jednim pasom 3 igraca. Jedini igrac koji to zna uraditi, Anel ocigledno ne zna uzeti loptu i povuc prema naprijed, iako sam to vidio nekoliko puta kod njega, on se izgleda boji da ne izgubi loptu.

Da je Zajim na nivou, ovo se ne bi osjetilo ni blizu toliko, ili da mozemo ubaciti Veselinovica koji ce napraviti dupli pas sa Curketom, al ne moze, osakaceni smo.

Nama trebaju karakteri Curjurici, Krpici, Sinise, Graovci.
Koji je ***** onda potpisivao novi ugovor da ga cekamo hoce li ustati na lijevu il desnu. Jebote da je Ronaldo ako nece da igra sta ce ti.
E jebi me ako znam
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 2:28 pm

***** mater ovima sa duplog jer pisu tekstove i clanke reda radi samo da bi napisali.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
19tm87
Postovi: 650
Pridružen/a: pon jun 27, 2016 2:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 2:31 pm

dr.vet.med je napisao/la:
pon okt 01, 2018 2:19 pm
https://www.youtube.com/watch?v=UKnklST0csw
To je to...
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 2:36 pm

Prvo bih zelio da pozdravim sve :D
Ovo je moj posljednji pokusaj dokazati nesto sto ocito oni sto odlucuju ne vide. Nije jednostavno kad si hajmo reci svjestan problema ali ne mozes nikako utjecati na to. Pogotovo kad prema tome necemu imas mnogo emocija koliko imam / imamo prema Zelji.
Krenut cu s ovim postom odmah poslije prve Adzemove tekme protiv Goska.

slika

Mislim da ne treba nastavljat ovaj post jer vjerujem da smo svi svjesni. ( nadam se da jesmo, bar vecina ).
Ali eto, pade i Adzem, pade i Krcmarevic. Pada i Oda evo. Svi upradaju u masineriju. U brutalnu masineriju.

Razlog zasto sam prestao pisati je bas zbog ovoga sto se sad desava i zbog toga sto sam osjetio da se mnogo mnogo ponavljamo, sve isto pisemo. Zelio sam da se odaljim da me ne bi toliko "boljelo" kad se ponovi isto kao i prije, i vjerujte da je dosta lakse. Manje sam se nervirao sinoc.
Eh sta je isto i sta se ponavlja. Pa vjerovatno sve, samo je razlika u nijansama.
1. Novi trener nova euforija, zadovoljen ego tjeranja bivseg trenera. Smirene strasti.
2. Prva tekma pod novim trenerom je "bolja nego zadnjih 3 godine i jedan mec" to je " ono sto zelimo gledati" , "gledao sam fudbal u jednoj tekmi kao 3 godine skupa". Euforija naravno. Ko je najbolji u tim mecevima? O tome cu u nekoj sljedecoj stavci.
3. Svaki prelazni rok je najbolje odradjeni prelazni rok zadnjih 10 godina. Svaki put pisemo da imamo sirinu pa se ispostavi da nemamo. Te suspenzije, te povrede, ali jednostavno svedemo se da moraju igrati oni koji nas i jebu.

Ovo bi otprilike bilo ono u cemu mi ovdje grijesimo, gdje nismo realno, gdje poletimo. Zbog cega, ne znam.
Ako niste svejsni ovoga, onda probajte pogledati sa strane kao sto sam ja zadnjih 3 mjeseca jer lakse je uvidjeti. Ili vratite postove kad je Oda dosao i kad smo igrali one prve meceve.
Sve identicno kao s Adzemom, bar 90% istog se pisalo. Ma sve se isto pise za svakog trenera i sve ide u krug.

Zavaramo se lahko, ocito bas kao i uprava. Pa sad kad ovako dodje trenutak onda psujemo, tjeramo sve, a rezove nismo radili 3 godine ne vjerujem da cemo i sada. Ali eto, pisem zadnji put na ovu temu.

Eh hajmo sad pogledati nesto drugo. Fino je @ChWilla na ovaj post meni replicirao i napisao : " Na svakoj prvoj tekmi novog trenera Blagojevic je bio jedan od najboljih ".
Sasvim je jasno da nas jebe Jovan Blagojevic. Naravno, nije sam. Stara klapa igra kako im se kc digne i misle da su veci od kluba. Povuku neke nove mahalce i tako uvijek imaju odredjenu grupu koja svakog trenera proguta. Jovan, Zec, Bogicevic, Vedran, Zajmovic... Zeba je u igrackoj karijeri jebavao trenere, samim tim je sumljiv i sada. Karic ostaje kod svakog trenera, svi se mjenjaju on ostaje. Ne mozes biti siguran 100% ali imaju stvari koje ukazuju na to.
Zar nije simptomaticno ovo sto je ChWilla rekao. Je li na svakoj Jovan bio najbolji? Jest. Igrao kao preporodjen. A kakav je u mecevima kad gubimo? Najgori.
Ako je iko kivan i ako iko mrzi Arezinu onda sam ja, jer sam jedini bio protiv njegovog dolaska, ali apsolutno nisam bio zadovoljan onom suspenzijom. Zasto? Pa protiv Krupe ( Krupa koja je karina, bila se naguzila za 3-0 u prvom poluvremenu. ) kad smo gol dali ko je stao? Pa Jovan, Ivan, Saban, Krpic i krila. Ta klapa je igrala 70. minuta i oni su primili gol i oni su stali, nisu Vranjes i Arezina krivi sto su usli u onoj panici da izvuku stvar koju su ovi zasrali. Ne kazem da su njih dva dobri, al su nepravedno kaznjeni dok su ostali koji su vise krivi ostali nekaznjeni. Ista ta klapa u Doboju opet "stala" , opet nece. Eto i sinoc.
UVIJEK ISTI nece i UVIJEK isti igraju drasticno drugacije nego sto to rade na pocetku.

Druga stvar je sto smo sami krivi sto smo dopustili to da nemamo ofanzivno drugu opciju umjesto Blagojevica. Mogao si ga u sve tri meca odmah u 20 minuti izvesti jer vidis da nece, ali nemas opciju pa se nadas da ce on kliknut. ( inace ne klikne). Bilo je i povreda na krilima pa su morali igrati ovi sto nas jebu, ali vecinom sami im damo do znanja da mogu raditi sta hoce od nas.
A mi pisemo kako je ovo odlican prelazni. Po cemu se hvali Beslija? Redom, Rodin dosao vise sretno nego spretno ( mene neki pitali kad sam kukao sto ode u Zrinjski otkad je to Rodin najbolji stoper lige? Sreca pa se uvjerismo u nasem dresu a ne u Zrinjskom ) , Ivana doveo Krcma, Bakraca pratio Papac, Krpica dovela agencija. Beslija je doveo Arezinu koji je promasaj totalni i znalo se da je takav. Sta kaze SD Mladosti jednom prilikom: " Hvala Bogu pa sam se rijesio Arezine, uvalio sam vam ga" .
Beslija nije bio u stanju dovesti drugog napadaca. Neozbiljno je krenuti bez drugog napadaca, pa ti sad nemas mogucnost ganjat rezultat s dva napadaca, ali i to smo opravdavali pricom da to mogu igrat Zajm i Zec. Godinama nemamo zamjenu za Blagojevica, vazda tona igraca u sredini a ni jedan ne moze ofanzivno meda, pa zivis od Jovanove milosti.

Treca stvar, da ne bude kako su samo igraci krivi. ( Vecina otpada na njih ali ima i krivice kluba ).
Vjerujem da je jedan odredjeni procenat za lose rezultate " kriv " odabir ljudi na bitne funkcije. Jesmo svjesni da se vecina ljudi na nama uci. Od kondicionog, od skauta ili ti ga sportskih direktora, do strucnog staba. Svima njima je ovo prvi ovakav posao. Gdje je radio prof. Nedim prije kao kondicioni, ima li kakav rezultat i referencu? Sta je Beslija radio do sad? Ja sam ubjedjen da je 70% foruma pogledalo vise tekmi nase lige u zadnjih 2 godine od Beslije. Ako je referenca to sto je bio fudbaler onda i ne cudi sto mu ljudi uvaljuju igrace. Niikakva je to referenca. Strucni stab sve neki novi, neiskusni pomocnici.
Bojim se da je i to uticalo na neuspjehe koje imamo i na ove turbulencije. Opet cu navest @ChWillin post kad kaze, dodje trener na igrace koje je doveo bivsi trener pa se i sportski direktor promjeni u medjuvremenu i sve tako. ( nesto ovako je napisao :D )

Oduzilo se, jer htio sam nekako sumirati svoja zapazanja, sve ono sto se nakupilo ovih 3 mjeseca sto nisam pisao.
Opet kazem, krivo mi je jer se pisalo o ovome davno, davno a ljudi u klubu nisu nista poduzeli. Nisu rezali. Ne vjerujem da ce i sada srezati i uraditi bilo sta, ali eto ja sam imao potrebu napisati ono sto vecina nas vidi a oni ocito "nece" da vide. To ce ih na kraju i zajebat, a sto se mene tice nece mi biti zao jer sve vide, sami su krivi. Igraci su najveci krivac ovoga, jednostavno nece, mogu raditi sta hoce i tako godinama. Veliki procenat ide na njih, ali ima i ovih gresaka koje sam prije naveo koje nisu do igraca. Jovana sam najvise pominjao, to ne znaci da je on jedini krivac, ali njegova uloga je najuocljivija. Jesam htio da produzimo s njim, jesmo svi to zeljeli, ali smo i kontali da ce imat rezervu pa kad se kurci da ga klupiras i posaljes na tribine, a ne da zivis od njegove milosti.

Nesto je trulo u Zeljeznicaru. Mnogo trulo.
ToBeContinued ( vjeovatno i sa Odom i svakim sljedecim jer kad nisu do sad reagovali, ne ocekujem ni sad )

:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
 
Avatar
Mirek11
Postovi: 1146
Pridružen/a: uto feb 16, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 2:42 pm

azbaha je napisao/la:
pon okt 01, 2018 1:52 pm
Mirek11 je napisao/la:
pon okt 01, 2018 1:49 pm
SIMA_SIMAU je napisao/la:
pon okt 01, 2018 12:50 pm


Ako je tako kao sto je Oda sinoc rekao onda je on jedan od krivaca za tu situaciju. Cim je vidio sta se desava trebao je prenijeti sve to Beslije i onda on dalje vrhu kluba. Ovako smo dobili da nam 2 pojacanja sjede na tribinama i ne mozes na njih racunati jer su to odlucili par klosara u ekipi.
Slazem se, Oda ti si sef i odredi ko ce igrati, ko zasluzuje radom i znanjem a ne jel neko nekog mirise ili ne.
Te kojima smeta na hladenje pa ko god bio.

REZ I TO ODMAH! Valjda smo skontali nakon 3 godine ko je problem. Recite rekonstrukcija ekipe i probati doci do evrope ove godine.
Kapitensku traku Krpicu dati (neka vodi ovu omladinu i par normalnih igraca) bez obzira sto je tek dosao, kakve nam koristi od ovih starosjedioca.
Mozda al sjeti se protiv Sirokog sta je bilo. Oda odlucio za sastav, a pljuvao se maksimalno, kao sramota. "Kad je ubacio Osmanovica sve je bilo jasno..." su bili komentari. Nije niposto toliko jednostavno kao sto se pokusava prezentirati.
Znam drug da nije jednostavno ali je nuzno. I to odmah jer smo potrosili godine, cekajuci nesto.
Ne smije klub dozovliti da zavisi od toga jel se nekome igra danas ili ne a pritom prima platu za to ( obavezno odbiti 50%od plate svima za sinocnju blamazu).
Na ovaj nacin ce unistiti klub, ubijaju interes publike, sponzora odnosno sve ono od cega klub treba da zivi.
Jos se igraju sa ugledom kluba, sve negativce otjerati odmah. Velika vecina ce to podrzati.
Svi dodju u tu fazu kada se treba napraviti rez, nema potrebe odugovlaciti i dozvoliti da nas opet sa 2 pobjede zavedu pa da strepimo i cekamo novu blamazu protiv nekog davljenika.
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 2:46 pm

kaže sinoć jedan "zamrznuti" forumaš (ne onaj banovani što kvari omladinu) - mi smo postali kao hajduk, samo sa boljim travnjakom a manje navijača...
gradi željo boli te *****
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 2:50 pm

Mirek11 je napisao/la:
pon okt 01, 2018 2:42 pm
azbaha je napisao/la:
pon okt 01, 2018 1:52 pm
Mirek11 je napisao/la:
pon okt 01, 2018 1:49 pm


Slazem se, Oda ti si sef i odredi ko ce igrati, ko zasluzuje radom i znanjem a ne jel neko nekog mirise ili ne.
Te kojima smeta na hladenje pa ko god bio.

REZ I TO ODMAH! Valjda smo skontali nakon 3 godine ko je problem. Recite rekonstrukcija ekipe i probati doci do evrope ove godine.
Kapitensku traku Krpicu dati (neka vodi ovu omladinu i par normalnih igraca) bez obzira sto je tek dosao, kakve nam koristi od ovih starosjedioca.
Mozda al sjeti se protiv Sirokog sta je bilo. Oda odlucio za sastav, a pljuvao se maksimalno, kao sramota. "Kad je ubacio Osmanovica sve je bilo jasno..." su bili komentari. Nije niposto toliko jednostavno kao sto se pokusava prezentirati.
Znam drug da nije jednostavno ali je nuzno. I to odmah jer smo potrosili godine, cekajuci nesto.
Ne smije klub dozovliti da zavisi od toga jel se nekome igra danas ili ne a pritom prima platu za to ( obavezno odbiti 50%od plate svima za sinocnju blamazu).
Na ovaj nacin ce unistiti klub, ubijaju interes publike, sponzora odnosno sve ono od cega klub treba da zivi.
Jos se igraju sa ugledom kluba, sve negativce otjerati odmah. Velika vecina ce to podrzati.
Svi dodju u tu fazu kada se treba napraviti rez, nema potrebe odugovlaciti i dozvoliti da nas opet sa 2 pobjede zavedu pa da strepimo i cekamo novu blamazu protiv nekog davljenika.
Da sam ja Oda pokusao bih jos jednom. Prvo Celu klupirao jednu utakmicu, probao sa Vranjesom, ili sa Curketom u paru sa Anelom/Sabanom. U zavisnosti od Vranjesa, ako odigra dobro ubaciti ga i sljedecu protiv Zrinje, ako ne probati sa Celom, ako ni to ne ide, vrati Curketa i igraj Anel/Hajdar-Curke-Dacic.
Sehica desno, Zeca lijevo, goni se Zajime u *****(sad za sad).
Ako nista od ovoga ne upali i ne proigramo, ja bih fino organizovao presicu i rekao da mi sa trenutnim rosterom ne idemo na trofej, vec idemo na podmladjivanje ekipa i gradjenje za sljedecu sezonu i zavrsio jednom zauvjek pricu.
Uprava nek odi dovede jos 2-3 fajtera i graditi ekipu za sljedecu sezonu. Dati Odi sve sto trazi novog kondicionog, novog trenera golmana, al zato ima sljedece sezone da meljes sve redom.

Opet je ovo drasticno pojednostavljeno, ali ovako nesto bih ja uradio, nema se vise sta cekati i odugovlaciti, jer ako s Odom ne moze, nece moci ni sa kim.
 
Avatar
Roberto Baggio
Postovi: 382
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon okt 01, 2018 2:57 pm

Morali bismo raditi nešto ozbiljno na načinima na koje rješavamo probleme. Problemi su sasvim normalna stvar. Kriza rezultata i kriza igre, to je i na najvišem nivou jednostavno pravilo, da se mora desiti kad-tad u toku sezone, i vrlo su rijetki timovi koji odrade čitavu sezonu bez ijedne ozbiljnije krize. Na dnu Evrope, što mi svakako jesmo, situacija je još osjetljivija. Ali klubovi se ne razlikuju u suštini po tome da li imaju ili nemaju probleme, bez obzira na kojem nivou pričamo, nego po načinima na koji probleme rješavaju.

Kako mi rješavamo probleme, u ovom sad slučaju?

Prvo, šta je uopće naš problem, osim toga što ne znamo da rješavamo probleme? Mislim da će se većina složiti da je problem to što nemamo tim na terenu. Trenutno najvažniji problem, uzrok ove krize rezultata i krize igre, jer i ono malo što se po tom pitanju popravilo dovođenjem Odovića, začas se raspalo. Zašto nemamo tim, nemam sad ni vremena ni živaca da pišem, o tome bi se moglo i trebalo pisati osvrćući se bar nekoliko godina unazad, te naročito uzeti u obzir šta smo sve sami sebi uradili od kraja prošle sezone pa do ovog trenutka tekuće sezone.

Ali na stranu sad i to, dakle, upali smo u krizu, što je bilo sasvim očekivano i logično da će se desiti, mnogo vjerovatnije da će se desiti nego da se neće desiti - i kako je rješavamo?

1. Prvi kiks sa Odovićem, remi protiv Krupe na Grbavici. Izaberemo dva žrtvena jarca da ih odstranimo iz ekipe. Jedan došao u Želju jučer, a drugi prekjučer. Rezultat: dignemo se dva kola, pa onda grohnemo još gore.

2. Nakon kiksa protiv Slobode, kako smo ovdje obavješteni, svim igračima neselektivno se odbija pola plate, uz prijetnju još većih rezova ako se ne pobijede naredne utakmice. Velika većina je ovdje to podržala. Koliko sam upratio, ja sam bio ovdje jedini bio koji je napisao da mi se to ne sviđa kako se izvelo, iz niza razloga koje sam tad pokušao obrazložiti. Ne samo zato što se kažnjavaju svi, i krivi i nedužni, nego zato što su male šanse da se na taj način ujedini i digne ekipa. Rezultat: protiv GOŠK-a još veća sramota.

3. I šta sad, poslije nove blamaže? Igrači na kraju utakmice dovedeni pred jug, da im se i tu prijeti i da im se i tu drže predavanja. Da im sad objasne navijači šta znači Željo, isti oni navijači koji su na kraju prošle sezone objavili da im trofej kupa ništa ne znači, prozivali da su ulaganja mazanje očiju i ove sezone nas svaku domaću utakmicu oštete za par hiljada maraka.

Rezultat? Eto, vidjet ćemo ubrzo. Možda mi i pobijedimo sljedeću Čelika, zato što realno imamo bolje igrače, ali tim se ne pravi ovako, u atmosferi smaka svijeta, nasilu, uz prijetnje novčanim kaznama i batinama, kroz beskrajne analize ko je trulija jabuka u svlačionici, koga ovaj put sve treba otjerati...
FK Željezničar 1921

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 193 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija