Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 10, 2018 5:12 pm

exdomorocki je napisao/la:
pon sep 10, 2018 4:33 pm
1921.ba je napisao/la:
pon sep 10, 2018 2:55 pm
Pozdrav omladino. Mali off topic.

Bio bih vam zahvalan ukoliko izdvojite 5 minuta i ispunite anketu koja mi je potrebna za izradu mog magistarskog rada!

https://goo.gl/forms/ggjO0EIHTYFOPAgt1
Jel džaba drug? :kafa:
sve džabaleske :djavo:
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Avatar
gavran
Postovi: 7550
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 10, 2018 5:17 pm

1921.ba je napisao/la:
pon sep 10, 2018 2:55 pm
Pozdrav omladino. Mali off topic.

Bio bih vam zahvalan ukoliko izdvojite 5 minuta i ispunite anketu koja mi je potrebna za izradu mog magistarskog rada!

https://goo.gl/forms/ggjO0EIHTYFOPAgt1
Obalio gradjansku duznost
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 10, 2018 5:18 pm

:rofl: :rofl: :rofl:
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
igla
Postovi: 3646
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 10, 2018 5:29 pm

Pokriva se onaj pijesak ispred juga. Elpi etison.
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 10, 2018 5:35 pm

mi ćemo još malo naći sponzora i za antenu onu
samo kapa keš :kafa:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
gavran
Postovi: 7550
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 10, 2018 5:39 pm

Plava Porodica je napisao/la:
pon sep 10, 2018 5:35 pm
mi ćemo još malo naći sponzora i za antenu onu
samo kapa keš :kafa:
Antene sam ja otkupio.Pratim NBA
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 10, 2018 5:42 pm

gavran je napisao/la:
pon sep 10, 2018 5:39 pm
Plava Porodica je napisao/la:
pon sep 10, 2018 5:35 pm
mi ćemo još malo naći sponzora i za antenu onu
samo kapa keš :kafa:
Antene sam ja otkupio.Pratim NBA
otvori stranicu gavran tips, vrati uloženo :kafa:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 10, 2018 6:04 pm

crni gavrane :D
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Morzhy
Postovi: 1692
Pridružen/a: pet avg 19, 2016 8:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 10, 2018 6:10 pm

Roberto Baggio je napisao/la:
pon sep 10, 2018 5:09 pm
Krenule obaveze, pa kasnim sa analizama konkretnih utakmica... Ali evo malo o trenutnom stanju općenito, o igri, o "upravljanju ljudskim resursima" i o odnosu između trenera i uprave. Pa nek čita kome je ćejf, meni je ćejf da pišem. :cigara:

Odović je na kraju utakmice sa Širokim jednostavno i precizno objasnio sve najvažnije: počeli smo igrati tek oko 20. minute, a onda smo uhvatili ritam i pokazali da se nešto uspjelo uraditi na treninzima.

U toku je prva pauza, prvi put malo mira za Odovića sa ekipom, da se sve proba dodatno posložiti i stabilizirati. Rad se definitivno već jasno vidi i ima se dosta toga za pohvaliti. Ipak, kraj utakmice protiv Krupe i početak ove u Širokom pokazuju da se nekih navika nije jednostavno riješiti. Ali to je sasvim očekivano. Ja sam pisao prije Krupe, kako nas je krenulo i bolje nego što je bilo realno za očekivati, i onda smo svjedočili potpunom raspadu zadnjih 20-ak minuta te utakmice, a tako se i 20-ak minuta protiv Širokog nismo mogli s loptom sastaviti. Kad smo otkočili i krenuli igrati, dobili smo bukvalno utakmicu i rezultat za pamćenje. Moglo bi se reći da to i jeste suština najvažnije Odovićeve borbe, oko igre ekipe. Napraviti koncepcije koje će se podrazumijevati, i kad ide i kad ne ide – da bi se kroz igru ujedinio tim. Bez nabijanja, komplikovanja, sebičnosti, stajanja po terenu, besciljnog lutanja... Pošto je sve to nabrojano našim igračima skoro pa prirodno stanje, ono što rade po automatizmu, ono što rade kad ne znaju šta će, Odovićev posao nije nimalo jednostavan i možemo biti prezadovoljni onim što je dosad urađeno, u realno kratkom vremenu.

Osim same igre, Odović ima iskušenja i u osjetljivosti vođenja jednog relativno širokog rostera za naše prilike. Koliko god je to dobra stvar i naša prednost u odnosu na konkurente, ona naravno nosi sa sobom i potencijalne probleme. Pisao sam ono nedavno statistiku, ko je koliko dobijao priliku otkad je došao Odović, pa sam zaključio da sam ja zadovoljan time, ali eto u međuvremenu se oko utakmice sa Širokim pojavila ova nekakva situacija oko Vranješa i Arežine. Poslije sjajne pobjede se nije više o tome pisalo i pričalo, što bi trebalo biti dobro i nadam se da je znak da se problemi rješavaju "unutar kuće". Kao igrači, oni nam sigurno mogu još pomoći.

Bez obzira što se za Vranješa nažalost već može reći da nije ono što smo očekivali, bilo bi dobro pokušati bar ga vratiti u ono stanje u kakvom je bio kad je tek došao. Ako ga tijelo više ne sluša da igra za nas kao što je igrao prije tri godine protiv Napolija, on sigurno može igrati bar onako kako je prije par mjeseci igrao protiv Zrinjskog ili Radnika. Nadali smo se da će on s vremenom biti i bolji od toga, ali avaj. Ako se može naći zajednički jezik i ako on ima volje da radi da bar dođe do tog nekog nivoa na kojem je bio kod nas na početku, pa čak bar da ne ruši atmosferu statusom redovne izmjene, ja ga se ne bih odricao do kraja ugovora.

Stalno ponavljam kako mi moramo biti svjesni da se na našem nivou, poredeći se sa nivoima iznad, mnogo toga odvija puno brže i da su nam mnoge vrste kontinuiteta jednostavno nedostižne, ali da nas to ne opravdava da sami sebi sve još dodatno činimo kratkoročnijim. Ako ne možemo gledati pet-deset godina unaprijed, a ne možemo sigurno za prvi tim, onda možemo sigurno bar dvije. Ili eto, bar godinu i po, onoliko koliko je Vranješov ugovor u ovom slučaju. Ako baš ne minira ekipu, ostavi ga do kraja, može nam valjati eto i ovakav, čak i ako se ne popravi nego ostane igrač koji zatvara utakmicu, kao protiv Tuzle. Kao što nam je onda i Zahirović sigurno mogao još valjati, ali smo ga se riješili poslije pola godine. Ako nam je problem plata, da je neko preskup igrač da bi ulazio sa klupe, onda ga nismo trebali ni dovoditi ako ne možemo sebi priuštiti rizik da neko možda neće biti u formi.

Tim se pravi i iznutra i izvana. Jedna od stvari koje bismo, osim strpljenja u krizama, također trebali naučiti iz Odovićevog prethodnog mandata jeste kako se tim može napraviti iznutra, pa onda srušiti izvana. Ono što je Odović napravio tada je bilo puno više tim od svega onoga što je uslijedilo poslije, sa nizom trenera kojima je omogućeno i osjetno više materijala za rad nego tada Odoviću. Ali Odoviću su tad najbolji igrači prodavani maltene na poluvremenu evropskih utakmica. Karikiram, ali da je bilo moguće i to bi se desilo, da odigra Bajić jedno poluvrijeme, pa ga u drugom nema jer je u svlačionici na pauzi prodat. A utakmica otvara puteve za mnogo više para od tog transfera. Čak možda i za obećanu zemlju, jer igraš treće pretkolo i na jedan gol si od plej-ofa. Ok, kompleksnija je to priča, zašto mi kao klub nemamo previše mogućnosti za manevar, da malo sačekamo sa transferima. Ali tu je u tom slučaju bilo pitanje možda mjesec dana vremena u vrh glave, da imaš najboljeg strijelca i najboljeg igrača potpuno fokusiranog na priliku da uđemo u plej-of.

Sve onda što je otprilike mjesec dana poslije toga rađeno – i sa prijelaznim rokom, i sa reakcijama na loše otvaranje prvenstva – savršen je primjer kako se tim ruši izvana, i to ekspresno. Početkom augusta te godine tučemo se ravnopravno sa Standardom, dvadeset hiljada ljudi zajedno uzdiše kada Sadiković pogađa stativu, da bi se mjesec i po poslije toga par stotina ljudi rugalo toj svojoj ekipi i novom treneru, u kup-utakmici protiv Krupe.
Moćan post,ko nije pročitao zbog dužine neka to sad uradi. Aferim majstore
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 10, 2018 6:31 pm

Roberto Baggio je napisao/la:
pon sep 10, 2018 5:09 pm
Krenule obaveze, pa kasnim sa analizama konkretnih utakmica... Ali evo malo o trenutnom stanju općenito, o igri, o "upravljanju ljudskim resursima" i o odnosu između trenera i uprave. Pa nek čita kome je ćejf, meni je ćejf da pišem. :cigara:

Odović je na kraju utakmice sa Širokim jednostavno i precizno objasnio sve najvažnije: počeli smo igrati tek oko 20. minute, a onda smo uhvatili ritam i pokazali da se nešto uspjelo uraditi na treninzima.

U toku je prva pauza, prvi put malo mira za Odovića sa ekipom, da se sve proba dodatno posložiti i stabilizirati. Rad se definitivno već jasno vidi i ima se dosta toga za pohvaliti. Ipak, kraj utakmice protiv Krupe i početak ove u Širokom pokazuju da se nekih navika nije jednostavno riješiti. Ali to je sasvim očekivano. Ja sam pisao prije Krupe, kako nas je krenulo i bolje nego što je bilo realno za očekivati, i onda smo svjedočili potpunom raspadu zadnjih 20-ak minuta te utakmice, a tako se i 20-ak minuta protiv Širokog nismo mogli s loptom sastaviti. Kad smo otkočili i krenuli igrati, dobili smo bukvalno utakmicu i rezultat za pamćenje. Moglo bi se reći da to i jeste suština najvažnije Odovićeve borbe, oko igre ekipe. Napraviti koncepcije koje će se podrazumijevati, i kad ide i kad ne ide – da bi se kroz igru ujedinio tim. Bez nabijanja, komplikovanja, sebičnosti, stajanja po terenu, besciljnog lutanja... Pošto je sve to nabrojano našim igračima skoro pa prirodno stanje, ono što rade po automatizmu, ono što rade kad ne znaju šta će, Odovićev posao nije nimalo jednostavan i možemo biti prezadovoljni onim što je dosad urađeno, u realno kratkom vremenu.

Osim same igre, Odović ima iskušenja i u osjetljivosti vođenja jednog relativno širokog rostera za naše prilike. Koliko god je to dobra stvar i naša prednost u odnosu na konkurente, ona naravno nosi sa sobom i potencijalne probleme. Pisao sam ono nedavno statistiku, ko je koliko dobijao priliku otkad je došao Odović, pa sam zaključio da sam ja zadovoljan time, ali eto u međuvremenu se oko utakmice sa Širokim pojavila ova nekakva situacija oko Vranješa i Arežine. Poslije sjajne pobjede se nije više o tome pisalo i pričalo, što bi trebalo biti dobro i nadam se da je znak da se problemi rješavaju "unutar kuće". Kao igrači, oni nam sigurno mogu još pomoći.

Bez obzira što se za Vranješa nažalost već može reći da nije ono što smo očekivali, bilo bi dobro pokušati bar ga vratiti u ono stanje u kakvom je bio kad je tek došao. Ako ga tijelo više ne sluša da igra za nas kao što je igrao prije tri godine protiv Napolija, on sigurno može igrati bar onako kako je prije par mjeseci igrao protiv Zrinjskog ili Radnika. Nadali smo se da će on s vremenom biti i bolji od toga, ali avaj. Ako se može naći zajednički jezik i ako on ima volje da radi da bar dođe do tog nekog nivoa na kojem je bio kod nas na početku, pa čak bar da ne ruši atmosferu statusom redovne izmjene, ja ga se ne bih odricao do kraja ugovora.

Stalno ponavljam kako mi moramo biti svjesni da se na našem nivou, poredeći se sa nivoima iznad, mnogo toga odvija puno brže i da su nam mnoge vrste kontinuiteta jednostavno nedostižne, ali da nas to ne opravdava da sami sebi sve još dodatno činimo kratkoročnijim. Ako ne možemo gledati pet-deset godina unaprijed, a ne možemo sigurno za prvi tim, onda možemo sigurno bar dvije. Ili eto, bar godinu i po, onoliko koliko je Vranješov ugovor u ovom slučaju. Ako baš ne minira ekipu, ostavi ga do kraja, može nam valjati eto i ovakav, čak i ako se ne popravi nego ostane igrač koji zatvara utakmicu, kao protiv Tuzle. Kao što nam je onda i Zahirović sigurno mogao još valjati, ali smo ga se riješili poslije pola godine. Ako nam je problem plata, da je neko preskup igrač da bi ulazio sa klupe, onda ga nismo trebali ni dovoditi ako ne možemo sebi priuštiti rizik da neko možda neće biti u formi.

Tim se pravi i iznutra i izvana. Jedna od stvari koje bismo, osim strpljenja u krizama, također trebali naučiti iz Odovićevog prethodnog mandata jeste kako se tim može napraviti iznutra, pa onda srušiti izvana. Ono što je Odović napravio tada je bilo puno više tim od svega onoga što je uslijedilo poslije, sa nizom trenera kojima je omogućeno i osjetno više materijala za rad nego tada Odoviću. Ali Odoviću su tad najbolji igrači prodavani maltene na poluvremenu evropskih utakmica. Karikiram, ali da je bilo moguće i to bi se desilo, da odigra Bajić jedno poluvrijeme, pa ga u drugom nema jer je u svlačionici na pauzi prodat. A utakmica otvara puteve za mnogo više para od tog transfera. Čak možda i za obećanu zemlju, jer igraš treće pretkolo i na jedan gol si od plej-ofa. Ok, kompleksnija je to priča, zašto mi kao klub nemamo previše mogućnosti za manevar, da malo sačekamo sa transferima. Ali tu je u tom slučaju bilo pitanje možda mjesec dana vremena u vrh glave, da imaš najboljeg strijelca i najboljeg igrača potpuno fokusiranog na priliku da uđemo u plej-of.

Sve onda što je otprilike mjesec dana poslije toga rađeno – i sa prijelaznim rokom, i sa reakcijama na loše otvaranje prvenstva – savršen je primjer kako se tim ruši izvana, i to ekspresno. Početkom augusta te godine tučemo se ravnopravno sa Standardom, dvadeset hiljada ljudi zajedno uzdiše kada Sadiković pogađa stativu, da bi se mjesec i po poslije toga par stotina ljudi rugalo toj svojoj ekipi i novom treneru, u kup-utakmici protiv Krupe.
Fakat dobra analiza, samo ti pisi cesce
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 10, 2018 6:58 pm

Ja ne znam da li ljudima treba crtati da od ovakvog Vranjesa necemo imati nikakvu korist. Isto vrijedi i za Zahirovica koji ni u MDK nije pravio razliku na terenu, a pisalo se da ga treba kod nas cekati nesto.

Prica o tome da su se Odovicu prodavali igraci u svlacionici koliko god to bilo karikiranje je glupost. Dodje ponuda za igraca 500 hiljada eura i sta je trebalo odbiti ponudu i moliti Boga da se prodje Standard, jer cemo onda kao vise novca zaraditi, ili mozda cekati da neko vise ponudi? Cekati mjesec dana mozete na igrici, pa onda vratiti vrijeme i prihvatiti ponudu, u stvarnom zivotu to ne ide tako. To bi bilo ispravno(odbiti ponudu jer mislimo da mozemo izvuci vise novca za igraca)da smo mi bili na tom nivou da mozemo odbijati takve ponude, a u biti svi znate kakva je tad bila finansijska situacija u klubu.

Nije mi jasno i ne znam zbog cega ljudi brane Odovica u smislu nije on tad dovodio igrace, neko drugi mu kao dovodio. Totalno je podbacio tad i jedan je od glavnih krivaca za lose otvaranje te sezone. Koliko god je zasluzan za dobre stvari treba reci i lose. Covjek je predao spisak sa igracima koje zeli, skoro svi ti su imali ugovore sa svojim tadasnjim klubovima. Sta se ocekivalo, da budemo kao Bayern, pa da pokupimo sve sto valja po drzavi?

I sto uvijek pred neku utakmicu se vracamo u proslost i otvaramo neke teme na koje vise ne mozemo uticati, umjesto da se fokusiramo na narednu tekmu i hajcamo ljude da dodju..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
11plavih'92
Prijatelj foruma
Postovi: 964
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 7:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 10, 2018 7:35 pm

Roberto Baggio je napisao/la:
pon sep 10, 2018 5:09 pm
Krenule obaveze, pa kasnim sa analizama konkretnih utakmica... Ali evo malo o trenutnom stanju općenito, o igri, o "upravljanju ljudskim resursima" i o odnosu između trenera i uprave. Pa nek čita kome je ćejf, meni je ćejf da pišem. :cigara:

Odović je na kraju utakmice sa Širokim jednostavno i precizno objasnio sve najvažnije: počeli smo igrati tek oko 20. minute, a onda smo uhvatili ritam i pokazali da se nešto uspjelo uraditi na treninzima.

U toku je prva pauza, prvi put malo mira za Odovića sa ekipom, da se sve proba dodatno posložiti i stabilizirati. Rad se definitivno već jasno vidi i ima se dosta toga za pohvaliti. Ipak, kraj utakmice protiv Krupe i početak ove u Širokom pokazuju da se nekih navika nije jednostavno riješiti. Ali to je sasvim očekivano. Ja sam pisao prije Krupe, kako nas je krenulo i bolje nego što je bilo realno za očekivati, i onda smo svjedočili potpunom raspadu zadnjih 20-ak minuta te utakmice, a tako se i 20-ak minuta protiv Širokog nismo mogli s loptom sastaviti. Kad smo otkočili i krenuli igrati, dobili smo bukvalno utakmicu i rezultat za pamćenje. Moglo bi se reći da to i jeste suština najvažnije Odovićeve borbe, oko igre ekipe. Napraviti koncepcije koje će se podrazumijevati, i kad ide i kad ne ide – da bi se kroz igru ujedinio tim. Bez nabijanja, komplikovanja, sebičnosti, stajanja po terenu, besciljnog lutanja... Pošto je sve to nabrojano našim igračima skoro pa prirodno stanje, ono što rade po automatizmu, ono što rade kad ne znaju šta će, Odovićev posao nije nimalo jednostavan i možemo biti prezadovoljni onim što je dosad urađeno, u realno kratkom vremenu.

Osim same igre, Odović ima iskušenja i u osjetljivosti vođenja jednog relativno širokog rostera za naše prilike. Koliko god je to dobra stvar i naša prednost u odnosu na konkurente, ona naravno nosi sa sobom i potencijalne probleme. Pisao sam ono nedavno statistiku, ko je koliko dobijao priliku otkad je došao Odović, pa sam zaključio da sam ja zadovoljan time, ali eto u međuvremenu se oko utakmice sa Širokim pojavila ova nekakva situacija oko Vranješa i Arežine. Poslije sjajne pobjede se nije više o tome pisalo i pričalo, što bi trebalo biti dobro i nadam se da je znak da se problemi rješavaju "unutar kuće". Kao igrači, oni nam sigurno mogu još pomoći.

Bez obzira što se za Vranješa nažalost već može reći da nije ono što smo očekivali, bilo bi dobro pokušati bar ga vratiti u ono stanje u kakvom je bio kad je tek došao. Ako ga tijelo više ne sluša da igra za nas kao što je igrao prije tri godine protiv Napolija, on sigurno može igrati bar onako kako je prije par mjeseci igrao protiv Zrinjskog ili Radnika. Nadali smo se da će on s vremenom biti i bolji od toga, ali avaj. Ako se može naći zajednički jezik i ako on ima volje da radi da bar dođe do tog nekog nivoa na kojem je bio kod nas na početku, pa čak bar da ne ruši atmosferu statusom redovne izmjene, ja ga se ne bih odricao do kraja ugovora.

Stalno ponavljam kako mi moramo biti svjesni da se na našem nivou, poredeći se sa nivoima iznad, mnogo toga odvija puno brže i da su nam mnoge vrste kontinuiteta jednostavno nedostižne, ali da nas to ne opravdava da sami sebi sve još dodatno činimo kratkoročnijim. Ako ne možemo gledati pet-deset godina unaprijed, a ne možemo sigurno za prvi tim, onda možemo sigurno bar dvije. Ili eto, bar godinu i po, onoliko koliko je Vranješov ugovor u ovom slučaju. Ako baš ne minira ekipu, ostavi ga do kraja, može nam valjati eto i ovakav, čak i ako se ne popravi nego ostane igrač koji zatvara utakmicu, kao protiv Tuzle. Kao što nam je onda i Zahirović sigurno mogao još valjati, ali smo ga se riješili poslije pola godine. Ako nam je problem plata, da je neko preskup igrač da bi ulazio sa klupe, onda ga nismo trebali ni dovoditi ako ne možemo sebi priuštiti rizik da neko možda neće biti u formi.

Tim se pravi i iznutra i izvana. Jedna od stvari koje bismo, osim strpljenja u krizama, također trebali naučiti iz Odovićevog prethodnog mandata jeste kako se tim može napraviti iznutra, pa onda srušiti izvana. Ono što je Odović napravio tada je bilo puno više tim od svega onoga što je uslijedilo poslije, sa nizom trenera kojima je omogućeno i osjetno više materijala za rad nego tada Odoviću. Ali Odoviću su tad najbolji igrači prodavani maltene na poluvremenu evropskih utakmica. Karikiram, ali da je bilo moguće i to bi se desilo, da odigra Bajić jedno poluvrijeme, pa ga u drugom nema jer je u svlačionici na pauzi prodat. A utakmica otvara puteve za mnogo više para od tog transfera. Čak možda i za obećanu zemlju, jer igraš treće pretkolo i na jedan gol si od plej-ofa. Ok, kompleksnija je to priča, zašto mi kao klub nemamo previše mogućnosti za manevar, da malo sačekamo sa transferima. Ali tu je u tom slučaju bilo pitanje možda mjesec dana vremena u vrh glave, da imaš najboljeg strijelca i najboljeg igrača potpuno fokusiranog na priliku da uđemo u plej-of.

Sve onda što je otprilike mjesec dana poslije toga rađeno – i sa prijelaznim rokom, i sa reakcijama na loše otvaranje prvenstva – savršen je primjer kako se tim ruši izvana, i to ekspresno. Početkom augusta te godine tučemo se ravnopravno sa Standardom, dvadeset hiljada ljudi zajedno uzdiše kada Sadiković pogađa stativu, da bi se mjesec i po poslije toga par stotina ljudi rugalo toj svojoj ekipi i novom treneru, u kup-utakmici protiv Krupe.
Oćejfi opet :palacgore:
5. - 7. Okt 1992.
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 10, 2018 7:51 pm

Jesu li se danas postavljale stolice za rezervne igrace? Ima li kakvih slika? :)
 
Avatar
Roberto Baggio
Postovi: 382
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 10, 2018 7:56 pm

@Brkoo

Naravno da se ne moramo složiti oko Vranješa i Zahirovića. Mislim da više ljudi i misli tako što si napisao, i da sljedeći put kad Vranješ uđe i napravi prvi pogrešan pas da će vrlo vjerovatno krenuti otvoreno negodovanje sa tribina. Za Zahirovićem također ne vidim da se puno žali, i to je argument, što se nije dokazao u selu kod Kaknja, imali smo pravo. Ali ako smo mi Vranješa i Zahirovića dovodili da odigraju polusezonu kod nas, i da u njoj dokažu da su kapitalci, da prekucavaju ligu, a došli su nam samo zato što su u očitom padu svojih karijera, nismo ih trebali ni dovoditi. Bez obzira na napravljen penal, Vranješ je prije mjesec dana bio naš najbolji igrač na Kipru, u najtežoj utakmici ove sezone dosad, protiv najjačeg protivnika, u gostima, u trenutku smjene trenera, bez ikakve ozbiljnije koncepcije za igru, zahvaljujući njegovoj partiji s vremena na vrijeme nismo izgledali baš kao amateri.

Slažem se djelimično da jeste i do Odovića bilo, da i on ima šta naučiti iz tog prethodnog iskustva, jer neke stvari nije smio sebi dozvoliti, da mu se dese i da mu se urade. Ali puno više krivim one iznad njega, što su ga uopće dovodili u takve situacije, da se bori za to da mu se ne oslabljuje tim. Kvesić je tad prodat između drugog i trećeg pretkola. Protiv Standarda igramo za plej-of, a svi na tribinama znaju da je to posljednja Bajićeva utakmica, kako god završilo. Ako prođemo, u plej-ofu će igrati Joco Stokić u napadu, što doduše iz današnje perspektive zvuči još puno gore nego što smo tad mogli i da slutimo.

Mnogo više štete je na kraju sezone ispalo što nismo ni u Evropu izašli, što je bio logičan rezultat svih pogrešnih odluka te sezone, nego da smo tad pokušali odgoditi Bajićev transfer, u trenutku kad si još uvijek u igri za plej-of. Hajde eto, prodali smo Kvesića, zakrpiće se nekako pozicija lijevog beka – mada i to iz današnje perspektive izgleda da je sve do ove godine nismo zakrpili – ali Bajić je bio najvažniji igrač te ekipe. Pa i da je propao transfer, ne bi propao klub, koliko god bila tad teža situacija nego sad, a za takvog igrača će doći opet ponuda. Samo smo dokazali koliko smo se malo unaprijed usudili da pogledamo.

Vraćam se unazad zato što bismo mogli pokušati razmišljati par godina unazad i par godina unaprijed, zaista vjerujem da to ne bi bilo loše. Ne pišem o tome šta je Đurbuzović naprimjer radio, jer to je prethistorija u našem poimanju vremena, nego pišem šta se desilo našem današnjem treneru, kako je pao, ne bismo li konačno izašli iz začaranog kruga, iz kojeg smo, nadam se, počeli da izlazimo sa njegovim povratkom i ovim što je dosad napravio.
FK Željezničar 1921
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 10, 2018 8:31 pm

Roberto Baggio je napisao/la:
pon sep 10, 2018 7:56 pm
@Brkoo

Naravno da se ne moramo složiti oko Vranješa i Zahirovića. Mislim da više ljudi i misli tako što si napisao, i da sljedeći put kad Vranješ uđe i napravi prvi pogrešan pas da će vrlo vjerovatno krenuti otvoreno negodovanje sa tribina. Za Zahirovićem također ne vidim da se puno žali, i to je argument, što se nije dokazao u selu kod Kaknja, imali smo pravo. Ali ako smo mi Vranješa i Zahirovića dovodili da odigraju polusezonu kod nas, i da u njoj dokažu da su kapitalci, da prekucavaju ligu, a došli su nam samo zato što su u očitom padu svojih karijera, nismo ih trebali ni dovoditi. Bez obzira na napravljen penal, Vranješ je prije mjesec dana bio naš najbolji igrač na Kipru, u najtežoj utakmici ove sezone dosad, protiv najjačeg protivnika, u gostima, u trenutku smjene trenera, bez ikakve ozbiljnije koncepcije za igru, zahvaljujući njegovoj partiji s vremena na vrijeme nismo izgledali baš kao amateri.

Slažem se djelimično da jeste i do Odovića bilo, da i on ima šta naučiti iz tog prethodnog iskustva, jer neke stvari nije smio sebi dozvoliti, da mu se dese i da mu se urade. Ali puno više krivim one iznad njega, što su ga uopće dovodili u takve situacije, da se bori za to da mu se ne oslabljuje tim. Kvesić je tad prodat između drugog i trećeg pretkola. Protiv Standarda igramo za plej-of, a svi na tribinama znaju da je to posljednja Bajićeva utakmica, kako god završilo. Ako prođemo, u plej-ofu će igrati Joco Stokić u napadu, što doduše iz današnje perspektive zvuči još puno gore nego što smo tad mogli i da slutimo.

Mnogo više štete je na kraju sezone ispalo što nismo ni u Evropu izašli, što je bio logičan rezultat svih pogrešnih odluka te sezone, nego da smo tad pokušali odgoditi Bajićev transfer, u trenutku kad si još uvijek u igri za plej-of. Hajde eto, prodali smo Kvesića, zakrpiće se nekako pozicija lijevog beka – mada i to iz današnje perspektive izgleda da je sve do ove godine nismo zakrpili – ali Bajić je bio najvažniji igrač te ekipe. Pa i da je propao transfer, ne bi propao klub, koliko god bila tad teža situacija nego sad, a za takvog igrača će doći opet ponuda. Samo smo dokazali koliko smo se malo unaprijed usudili da pogledamo.

Vraćam se unazad zato što bismo mogli pokušati razmišljati par godina unazad i par godina unaprijed, zaista vjerujem da to ne bi bilo loše. Ne pišem o tome šta je Đurbuzović naprimjer radio, jer to je prethistorija u našem poimanju vremena, nego pišem šta se desilo našem današnjem treneru, kako je pao, ne bismo li konačno izašli iz začaranog kruga, iz kojeg smo, nadam se, počeli da izlazimo sa njegovim povratkom i ovim što je dosad napravio.
Ma diskutujemo samo, ne moramo se sloziti oko nicega, vazno je da na civilizovan i kulturan nacin iznosimo svoja misljenja oko bilo cega sto je vezano za nas klub.

Ne moze se reci da je Vranjes bio najbolji u tekmi na Kipru kad je napravio ogromnu glupost koja je prelomila tekmu. Igra nekog igraca se gleda kroz citavu utakmicu a ne na momente. To je isto kao kad su mnogi svrsavali na Mehremica i njegov prodor u Krupi, samo rijetki su vidjeli ili htjeli da vide o kako losem igracu se radi. Za Zahirovicem se ne zali sad, logicno, zalilo se u vrijeme kad je trebao da ode, potrazi postove pa ces vidjeti, gotovo svi su bili u fazonu da tek treba da se pokaze u nasem dresu a iz aviona se vidjelo da nije ni sjena igraca kakav je ranije bio. To je kasnije samo i potvrdio u MDK. Ako nisi dominantan u takvim ekipama, nemas sta onda traziti u Zelji.

U proslosti smo dovodili mnogo sporih igraca, lafo neki znalci. Mnogo smo u dovodjenju igraca grijesili. U modernom fudbalu svi trce a mi dovodimo igrace koji trce u mjestu. Meni se ne svidja sto prodajemo igrace bez da na vrijeme dovedemo zamjenu. Sad ce 9 kolo mi imamo samo jednog klasicnog napadaca.

Trener je odgovoran za ekipu. Zamisli da si trener i hajmo reci da ti neko pokusa dovesti Livaju, Diattu i ostale parmake, sta bi ti uradio? Da li bi im se svima u klubu najebao mamice, sazvao press konferenciju i podnio ostavku ili bi sutio i klimao glavom? Svakog igraca koji je tad dosao Odovic je odobrio, apsolutno svakog. Prema tome i on je jedan od glavnih krivaca sto se nije izborila evropa te sezone. To sto volim Odovica ne znaci da cu biti slijep na njegove greske. Mene je iskreno strah narednog transfer roka, jer Odovic je uvijek tu grijesio. Nije on trener koji zna ubosti sa pojacanjem, on je vise trener koji ce od postojeceg kadra izvuci ono najbolje. Zbog toga i nije napravio bolju trenersku karijeru.

U tom trenutku kad dodje ponuda od skoro milion KM, nema ali, nema necu ili odgode transfera, tad se prodaje igrac. Klub tad nije bio finansijski jak, trebalo je vratiti dugove, nije klub bio na nivou kakav je danas. Takve su okolnosti tad bile a sad se prica da smo odbili za Sabanadzovica 700 hiljada eura a tad bi guze dali za jedan takav transfer.
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
vopla
Postovi: 412
Pridružen/a: ned avg 12, 2018 6:47 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 10, 2018 9:00 pm

https://youtu.be/8zfJ79JkraA
Izasao neki dan ovaj intervju sa Biscevic.
Po meni vrijedi pogledati ko nije, zanimljiv je, a i kratko traje.
Izmedju ostalog spomenu kako su im kasnile po 3-4 plate i to u periodu utakmica protiv Akranesa,Njukastla.
kad skontas da nije ulagano ni u stadion, boga pitaj gdje i kome su te silne pare otisle.
Sto jos meni jednom potvrdjuje da je bolje 4-5 godina na pravom putu bez rezultata, nego titule iza cijeg sjaja se krije provalija.
 
Avatar
salle86
Postovi: 5132
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 10, 2018 9:04 pm

Ok sve, ali mene interesuje jel se eto kako moglo dogovoriti sa Konyom kad je Rijad u pitanju, da ide ali da "mora" prvo odigrati europu kod nas. Pa makar i po cijenu nekih 50-100 k manje od njih u slučaju neke povred(ic)e...
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 10, 2018 9:22 pm

:zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
exdomorocki
Postovi: 585
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 10, 2018 9:27 pm

Brkoo je napisao/la:
pon sep 10, 2018 6:58 pm
Ja ne znam da li ljudima treba crtati da od ovakvog Vranjesa necemo imati nikakvu korist. Isto vrijedi i za Zahirovica koji ni u MDK nije pravio razliku na terenu, a pisalo se da ga treba kod nas cekati nesto.

Prica o tome da su se Odovicu prodavali igraci u svlacionici koliko god to bilo karikiranje je glupost. Dodje ponuda za igraca 500 hiljada eura i sta je trebalo odbiti ponudu i moliti Boga da se prodje Standard, jer cemo onda kao vise novca zaraditi, ili mozda cekati da neko vise ponudi? Cekati mjesec dana mozete na igrici, pa onda vratiti vrijeme i prihvatiti ponudu, u stvarnom zivotu to ne ide tako. To bi bilo ispravno(odbiti ponudu jer mislimo da mozemo izvuci vise novca za igraca)da smo mi bili na tom nivou da mozemo odbijati takve ponude, a u biti svi znate kakva je tad bila finansijska situacija u klubu.

Nije mi jasno i ne znam zbog cega ljudi brane Odovica u smislu nije on tad dovodio igrace, neko drugi mu kao dovodio. Totalno je podbacio tad i jedan je od glavnih krivaca za lose otvaranje te sezone. Koliko god je zasluzan za dobre stvari treba reci i lose. Covjek je predao spisak sa igracima koje zeli, skoro svi ti su imali ugovore sa svojim tadasnjim klubovima. Sta se ocekivalo, da budemo kao Bayern, pa da pokupimo sve sto valja po drzavi?

I sto uvijek pred neku utakmicu se vracamo u proslost i otvaramo neke teme na koje vise ne mozemo uticati, umjesto da se fokusiramo na narednu tekmu i hajcamo ljude da dodju..
Nisu ti tačni navodi.Izgubili od Radnika jer se cuvala ekipa za revanš,a ubrzo ti je bila utakmica u Širokom,gdje smo brutalno pokradeni,crtali nam ljudi linije,tu da smo dobili a trebali smo,Bog samo zna sta bi se poslije desavalo!
A što se tice igraca,Ordagic bio u klubu uzeo ugovor na 4 god,pa ga sisoje prevesla kešom kao i Govedaricu,jer u tom trenutku nismo imali dati na ruke jaču cifru.
Za njih se trening kompenzacija trebala platiti.
Bio Subic,njega su navijaci minirali u startu,bili od slobodnih Becelic i Misic i Janković(izlevate ga,pa poslije dovedose Blagoju,i to umalo propalo.
Bilo ih još slobodnih,a na to sve otjeraju Zeljkovica i Čolića,a dovedu mu Livaju umjesto Becelica.
Ubjedljivo je bio najmanje kriv!
> JA IMAM JEDNOG BOGA A NA KLUPI SINA NJEGOVOGA <
 
Avatar
Roberto Baggio
Postovi: 382
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 10, 2018 9:40 pm

@Brkoo

Neka diskusije, ja sam od onih što smatraju da se istina rađa u dijalogu. Ja i Sokrat tako tvrdimo. :D Samo nisam baš najbolji sugovornik za dopisivanja, jer jako sporo pišem, pisanje je moja radost i moja patnja. :D

Uslovno bih prihvatio to da je Vranješov penal prelomio utakmicu, jer mi smo otišli na Kipar sa jedinom ambicijom da ne doživimo katastrofu. Veselinović je odmah na početku utakmice ispao smiješan, i samo je naša sreća što su Kiprani ipak igrali ispod svog nivoa, a i takvi su nas mogli nagrditi da ih je krenulo. Vranješ je pomogao u tom prvom poluvremenu da se povežemo koliko-toliko i najzaslužniji je što smo nešto i odigrali, pa smo čak nekako i do gola došli, koji nam je dao nadu u čudo, jer mi smo samo na čudo tu mogli proći. Čudo koje nismo zaslužili, kao što sam tad pisao poslije utakmice. Na Vranješovu nesreću ostat će prije svega zapamćeno da je on tu napravio penal, iako lopta od naših drugih igrača nije smjela da prođe uopće dotle gdje je Vranješ bio, iako je to bio samo jedan u nizu prekida koji nam je pravio haos u šesnaestercu.

O Zahiroviću nema sad ni smisla puno pričati, ali evo samo još ovo. Svi se, vjerujem, sjećamo jednog od njegovih poteza kada je na terenu majstorski osvojio loptu u duelu na sredini terena, pa onda kao poslije tog poteza teatralno dizao ruke i nabrijavao publiku. Na tu energiju smo mi možda mogli računati i dalje, malo više od tih pola godine, da i on osjeti još uvijek život na terenu, pa ga možda i opet krene, koliko-toliko, a za nas vjerovatno sasvim dovoljno. To sigurno nije imao više volje da radi u Doboju kod Kaknja.

Što se tiče takvog stava trenera o čemu pišeš, Odović sigurno nije takav čovjek, a i malo previše voli Želju da bi tako nešto uradio. Eto, manje-više je Krčmarević sad uradio nešto slično tome. Imao je veoma dobar roster za naše uslove, ali očito ne baš onako kako je zamislio, a sigurno bolji nego što je Odović imao onda, pa je ovaj u drugom kolu prvenstva poslije prvog poraza digao ruke. Bar je tako nekako to predstavio. I došao nam Odović, da nas vadi poslije te budale.

Kompleksna je priča oko naših transfera. Tu nam je zaista vrlo ograničen prostor za manevar. I uz neke diskutabilne ili nesretne odluke, mi smo sigurno najviše uradili u ligi po tom pitanju. U suštini ne kritikujem toliko ni ljude u klubu koji su se tad odlučili da prodaju Bajića u tom trenutku. Samo bih naglasio svoju poentu, da to sigurno nije bila želja i ideja Odovića. Sigurno on nije sazvao sastanak i rekao tadašnjoj upravi, slušajte, Joco Stokić je Ronaldo :lol: , što bi rekli Manijaci onda, meni ne treba više Bajić, prodajte ga odmah sad, da mi ne smeta u plej-ofu. Nije, nego je pristao na odluku da mu je ključni igrač prodat i da igra zadnju utakmicu, pa u tim okolnostima probao da pobijedi, jer mu, vjerujem, nije padalo na pamet da zbog toga tjera neki inat.

Eh, kako je i zašto čitav taj prijelazni rok odrađen toliko loše, o tome je teško raspravljati. Koliko je tu do Odovića, ko je dovodio koga, a šta je Odović tražio..., tu je za mene premalo pouzdanih činjenica da donosim neke veće zaključke o Odovićevom vođenju transfer-roka. U jednom od intervjua kada nam se sad vratio, govorio je kako sada ima bolji roster, te dodao da je onda ima samo 12 igrača, ako se dobro sjećam tako je rekao, pa se i to počelo onda osipati. Ja sam taj transfer-rok doživio otprilike ovako kao i slučaj prodaje Bajića, zato sam to i istakao. Kao Odovićevo pristajanje na kompromise, iz kojih smo svi izašli slabiji, a on poslije platio poslom. Koliko je uopće on mogao tada bolje izboriti, to ne možemo da znamo, ali meni to vrijeme, pogotovo s obzirom na ono što je uslijedilo poslije Odovićeve smjene, izgleda kao unutrašnja borba trenera protiv pogrešnih poteza onih iznad njega, koji su ga na kraju i smijenili, pa onda klub na kraju sezone ostavili bez Evrope.
FK Željezničar 1921

Online

Trenutno korisnika/ca: billybih, Bing [Bot], kontranogama i 227 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija