Moderator/ica: storm_raider

 
ForzaLjoZe
Tema Autor/ica
Postovi: 137
Pridružen/a: čet apr 19, 2018 9:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Navijacka podrska

čet jul 19, 2018 9:32 am

Mogu li zamoliti da ova tema bude Sticky?
Odjebi Rusmire!
NAPOLJ UPRAVI!
Svi na Grbavicu!
 
ForzaLjoZe
Tema Autor/ica
Postovi: 137
Pridružen/a: čet apr 19, 2018 9:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Navijacka podrska

čet jul 19, 2018 1:21 pm

Ch.Willa1986 je napisao/la:
čet jul 19, 2018 1:06 pm
Remorker je napisao/la:
čet jul 19, 2018 11:26 am
Zabrinjavajuća je činjenica koliko klub raste, a navijači stagniraju. Neću reći nazaduju, jer je stanje na tribinama (barem se meni tako čini) uglavnom nepromijenjeno.

Osnovni problem je što ovdje svako misli da može bolje od onoga koga gleda na TV-u, sa tribina ili za koga glasa na izborima.
Tako imamo situacije po forumima da se osporavaju čak i najbolji. Igrače koji odu na Svjetsko prvenstvo, osvoje ga, budu proglašeni za najbolje igrače svijeta, najvećih takmičenja omalovažava neko ko ima završenu srednju školu i radi za neku minimalnu platu, ako uopće i radi.
Osporavaju se političari, pjevači, sportski komentatori, treneri, sudije, novinari, baš svi. Dokle smo to mi došli u svom životu? Da li smo pomeli svoju avliju, dostigli nivo iznad pobrojanih pa da imamo pravo i neku čvrstu osnovu za kritikovanje?

I ono što najviše boli, vezano za klub je druga navedena stavka, pljuvanje sa tribina. U životu se ne družim sa osobama koje mnogo psuju, galame i slično, svjesno izbjegavam takve razgovore. Na forumu takve postove bez problema ignorišem. Ali na tribini čovjek od toga ne može pobjeći. Bio sam prvo na jugu, vjerovatno kao i većina gdje počinje. Pomislih, ovdje su karte najjeftinije, vjerovatno zbog toga mogu čuti svašta. Valjda me zbog toga glava zaboli nakon svake utakmice. Poslije sam bio na zapadu, sjeveru i istoku. Onda shvatih da cijena ulaznice nije bitna, da tribina nije bitna, svugdje je, manje-više, isto. Čast izuzecima (mada je glupo reći da je većina izuzetak), ali na svakoj tribini se rade iste stvari.
Jučer, 3. minut, nismo dakle još ni primili gol, Ivan šalje pogrešan pas. Momku se odmah psuje. Nevjerovatno, ali odmah. Čujem priču oko sebe, 'ovaj je zalutao u Želju', 'ko tebe dovede' i slično. Psovke ne bih citirao.
Anelu se psovalo čitavu tekmu. Našem djetetu. Imao je pogrešnih pasova, pogotovo iz želje da odigra na prvu, ubrza igru, ne komplikuje. Svi želimo da naši igrači igraju tako i onda kada neko, a taj neko je naše dijete, to radi i pogriješi par puta, odmah mu se mora psovati? Ili govoriti stvari poput 'da ti nije Refika ti bi Želju samo sa tribina gledao' itd. Poslije mu, kada je u jednoj situaciji zajedno sa Haretom napravio presing i uzeo jednu loptu, isti ti ljudi aplaudiraju i hvale ga...
Komentare o Krčmareviću ne bih ni da spominjem, suvišno je.

I kao šlag na tortu ovi komentari o Arežini. Momak odigra odličnu utakmicu. Pravio je greške, prave ih svi, čak i oni koji igraju za Real, a da ih ne napravi neko ko igra u ovakvoj ligi?! Ali stvarno ne znam kojim očima neki ljudi gledaju fudbal i kako oni sebe zamišljaju, sanjaju na tom terenu. Siguran sam da je momak jučer imao dva-tri pasa koje većina ne bi mogla u tako kratkom vremenu smisliti ni na igricama, a kamo li na malom fudbalu (da ne govorim kakvi bi bili na terenu), ali ako takve lopte ne prođu onda je svakako najbolje raditi ono što najbolje znaju, a to sam iznad opisao, da se ne ponavljam.


Razumijem da nas ima svakakvih na tribinama, raznih profila, osoba sa različitim IQ-om, sa različitim shvatanjima fudbala i života općenito. I sreća pa je tako, ne trebamo svi biti isti. I mnogi od njih su sigurno pametniji, školovaniji i od mene, uspješniji dabome i osjećam da baš i nije na meni da ovakve stvari pišem, ali stvarno boli da sa utakmice na kojoj pobijediš i odigraš sasvim solidnu, u najmanju ruku, kući dođeš neraspoložen i pitaš se u kakvom to okruženju živiš.

Kakvi smo, nismo ni zaslužili bolje.
Ni bolju državu, ni bolju vlast, a ni boljeg Želju. I ovaj je za nas ovakve previše napredan. Ali svjetlo na kraju tunela je činjenica da će on biti još bolji, još više rasti. Izdići se iznad ovog svega, što već velikim koracima radi. A nada ostaje da ćemo i mi, navijači, krenuti istim stopama i jednoga dana biti dostojni onoga šta Željo jeste i šta je uvijek bio. Ljubav ne pobjeđuje, znam, ali je zato nepobjediva. Neka nas ona vodi stopama gospodina Misimovića i kompanije. Jer, na kraju krajeva, svi smo tu iz jednog, najljepšeg razloga - zbog našeg Želje.
Bravo kralju, potpis.
Iskoristio sam Remorkerov post koji je na tragu ove teme. Svaka ti cast na upisu.
Nekada se govorilo o derbijima u kojima su navijaci oba kluba zasjenili kvalitetom atmosfere igrace na terenu.
Sada je obratno.
Zasto je problem navijati? Eto ne mora se pjevati, ali zvizdati kad protivnik ima posjed ili slicno?
Zapravo, ne mogu da shvatim kako drugi ne osjecaju ovo vrlo bitnim problemom, to da na Grbavici, onoj koju je pjesma tresla do Bascarsije sada krase pojedinacni aplauscici...
Oni su meni odraz razmazenosti navijaca, raskorak s onim sto je ovaj klub uvijek imao.

phpBB [video]


Poslušajte samo početak: Na Grbavici, južnoamerička atmosfera...

Plzen:

phpBB [video]


Sloboda:

phpBB [video]


Govorilo se da nam je potrebno grotlo Grbavice, spram nefudbalskog prokletstva Hadisona.
Dobili stadion, sada sutimo...
Odjebi Rusmire!
NAPOLJ UPRAVI!
Svi na Grbavicu!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23604
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Navijacka podrska

pon sep 10, 2018 9:49 am

Tema je Sticky.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
ForzaLjoZe
Tema Autor/ica
Postovi: 137
Pridružen/a: čet apr 19, 2018 9:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Navijacka podrska

uto sep 11, 2018 6:09 pm

A house does not make a home...

Kakav će dom biti naš stadion, zavisi samo od nas...
Istrošili smo sve izlike. Umrtvili sve argumente protiv. Prekrižili sve isprike. Utihnuli sva razočarenja.
Ostaje samo da damo sve od sebe, jer ovaj tim to konačno zaslužuje.

Izgled Grbavice zavisi samo od: broja ljudi na stadionu.

I frenetičnosti podrške.

Broj navijača utiče na iznos prihoda od sponzora.

Možemo li konačno odgovoriti našem zadatku? Da budemo navijači Željezničara i ostavimo se svih mnogo lakših načina podrške...

Podržite plave! Jednog dana nećete moći...
Odjebi Rusmire!
NAPOLJ UPRAVI!
Svi na Grbavicu!

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 167 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija