Analize protivnika za sezonu 2019/2020: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=802
NAVIJACI: Usluge, Poslovi, Akcije: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=798
Sudijske greske: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f= ... 2&p=434009

* * *

Ukoliko nekome treba pomoc, pogotovo ukoliko ima dijete kuci, neka se javi nekome od moderacije. Anonimnost zagarantovana.

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.

Ukupno glasova: 15

Jaozinho22
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 26, 2016 3:07 pm

Samo me zanima jedna stvar, sto se celo nije mogao dovest na početku sezone nego smo neuspješno eksperimentisali?
KLUB NAJVEĆI,
NAVIJAČI NAJBOLJI,
Gospodine Adžeme, ne dozvolite da ''neko'' pere svoj prljav veš preko Vas !

,,To je naš stadion, mi svaki put dajemo onoliko koliko mi smatramo da trebamo dati ! KRAJ PRIČE''
Amar Osim.

Hurmasica
Kontakt:

pon sep 26, 2016 3:10 pm

Fatić Nermin je napisao/la:slika Neko od vas napisa, pa reko da ispostujem.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
Odlično :palacgore: :palacgore: :zeljeznicar1:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar

jovanmaksimovic
Moderator
Kontakt:

pon sep 26, 2016 3:10 pm

Jaozinho22 je napisao/la:Samo me zanima jedna stvar, sto se celo nije mogao dovest na početku sezone nego smo neuspješno eksperimentisali?
bio je tada pod ugovorom, kasnije se ispostavilo da ipak nije bio, a znas da je on u to vrijeme doveden u vezi sa komsijama...
100/94/37/34 - i to je to!

sofronije
Kontakt:

pon sep 26, 2016 3:17 pm

Isto kao sto su ga dovodili u vezu prije nego sto ce Cala doci....Covjek sam kaze da ga niko nije kontaktirao.
:zeljeznicar1:

Rodom s mejtaša
Kontakt:

pon sep 26, 2016 3:22 pm

Jaozinho22 je napisao/la:Samo me zanima jedna stvar, sto se celo nije mogao dovest na početku sezone nego smo neuspješno eksperimentisali?
To sam se i ja pitao.

irfo

pon sep 26, 2016 3:24 pm

slika
Siljak mafijoza :shisha:

shzna
Kontakt:

pon sep 26, 2016 3:28 pm

Godfather. :lol:
1987

dell21
Kontakt:

pon sep 26, 2016 3:50 pm

Ono sinoć je bilo fantastično i najbolje od nas u ovoj sezoni. Sad ide jedna od najvazniji utakmica i znacit ce da li cemo biti medu 3 ili medu 6 ekipa u doigravanju za prvaka i evropu. Ima dosta do kraja slazem se ali veliki zaostatak nas je prosle godine koštao. Ni pod razno nam 2 i 3 ne smiju bjezati vise od 5 bodova u doigravanju inace smo pusiona sto se evrope tiče.
Slavko ima neku svoju racunicu koja je bila tacna prosle godine sa radnikom iako su mu svi davali minimalne sanse. Ja se nadam da ce isto imati i ove .

sajo10
Kontakt:

pon sep 26, 2016 3:52 pm

shzna je napisao/la:Godfather. :lol:
Ko je photoshop expert; Siljakovu facu umjesto Marlona, sa cuvenim natpisom "im gonna make..." :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

boccaccio
Počasni član i prijatelj foruma
Kontakt:

pon sep 26, 2016 3:53 pm

Dobra utakmica nasih. Nagovjestavala je to dobra predstava u kupu u smislu pristupa prema toj utakmici, moglo se onda ocekivati da ce pristup ovoj prvenstvenoj liciti prethodnoj iz kupa. To apsolutno raduje.
Kjosevskom se nema sta zamjeriti, nije kriv za gol, nesto sto je mogao je poklopio, pratio je utakmicu, javljao se, vikao na igrace, nije imao specijalnih izleta u prazno, kako on to voli poput golmana Bayerna.

Memija je poceo dobijati na kontinuitetu i lagano to podize u svom samopouzdanju. On ima odlicnu motoriku, pravi je moderni bek, sa odlicnim ulascima prema naprijed. Miro mu tu pametno udje u sredinu ili ga propusti kad ovaj krene, uglavnom dobro je razmisljanje kod obojice u toj saradnji.Treba Memiji jos utakmica,ali ovo kod njega vec obecava, podize igru malo po malo, vidi se zelja, iako znamo da je defanzivno slabiji od ofanzive, to se dobro moze ukomponovati kada imamo tako dva razlicita beka desno, pa zavisno od potrebe prema ofanzivi i defanzivi moze da se iskombinuje koji od dvojice da pocne utakmicu.

Stanic je na onom svom nivou vezano za njegovo dugogodisnje krpljenje pozicija. On je sasvim ocekivan tu, nekad ce odigrati dobro, nekad rutinski, a nekada ce podbaciti. On nije na onoj poziciji koju voli i koja mu je prirodna i sklon je da tu oscilira, sto je sasvim prirodno. Nismo mi mogli ocekivati nekog novog boljeg Stanica na ovoj poziciji. U stvari on daje isto ono sto je davao i kod Mulalica, i kod Amara kad ga je tu savljao. On je otprilike isti nivo, sto nije nesto ekstra ali je najbolje sto sada trenutno imamo lijevo. Sta da se radi, to je inace najdeficitarnije mjesto na svijetu po kvalitetu.

Uza odbrana je vec neki standard kod nas, najmirniji cu biti kada se vrati iskusni Jahic, a da li ce on mijenjati ovog mog malog ili Kosorica, zapravo mi je svejedno, jer se u toku utakmice desi kiks i jednom i drugom, mada mi Bokaco izgleda malo koncentrisaniji uopsteno gledajuci. Treba taj dio ipak malo podici za jedan nivo, mozda budemo imali srece pa se Acina forma konacno malo unaprijedi.

Vezni red je juce djelovao jako dobro. Osim tog zadnjeg pasa prema Lendricu koji je falio u utakmici, ovo je bilo jedan nivo vise u odnosu na prosle utakmice. Dobro su komunicirali na terenu, sa puno trke, i par lijepih poteza. Citam kako je bilo dosta gresaka i ja to generalno razumijem. Oni tek podizu nivo igre izmedju sebe i kroz pokusaj puno razmjena u dodavanjima, prirodno je da neke stvari ne funkcionisu idealno jos uvijek. Ocekujem da ce se to poboljsavati i da ce greske u igranju u plju kroz razmjenu dodavanja biti svedene na vise dobrih dodavanja. Mada je i ovo izgledalo sasvim zadovoljavajuce.
Markovic je za mene taj igrac koji je odradio lavovski dio posla. Oni se nekako trkom guraju medjusobno i bas je bilo dobro gledati kako zamjene ponekad mjesto i u tom rotiranju su bili u stanju da stignu sve, jer se desavalo da Ugljesa ode prema naprijed i ostane, a Jovan i Markovic budu maksimalni u trku, stizuci sve to. Onda se desi zamjena, Ugljesa jednu loptu maksimalno stize, a vidim da je Jovan bio u tom trenutku naprijed. To je dobro funkcionisalo, jer se trkom osvajala veza. A Markovic je bio maksimalan cijelo vrijeme. Oko Jovana su mi interesantni komentari, da je ofalio, a ja to nisam vidio na taj nacin. Jovan je imao istu trku kao i ranije, a znali smo ga gledati u izdanjima kada je i sa predajom bio los u mnogim utakmicama. Ovde je sinoc bila jedina razlika sto su ostali veznjaci mnogo vise trcali, pa se Jovanova prepoznatljivost u dobroj motorici manje mogla konstatovati. Prije je bilo , Jovan trci, a ostali veznjaci gledaju, pa se tu pravila razlika izmedju njega i ostalih. Sada je bilo izjednaceno. Jovan je odradio mnogo posla kao i svaku utakmicu sa svojom standardnom igrom, samo sto smo dobili novu dimenziju sa Markovicem i Ugljesom. Markovic je za mene najvece iznenadjenje u pozitivnom smislu. Ali tako je to u Zelji uvijek bilo. Neki igrac dodje na mala vrata i postane igrac koji je nezamjenjiv. Bilo je to tako i sa Blagojevicem. Markovic tiho radi svoj posao. Nije stao ni minut. Trcao je stalno, bio pravovremen, uvijek se nudi i ne sakriva se iza igraca, a rutinski prenese dalje loptu bez puno izmisljanja. To je odlika pravih iskusnih rutinera koji rade velike poslove nenametljivo.
Ugljesa je vec prepoznatljiv, igra malo za sebe, malo za klub, a malo za raju. Vole raja takve tipove igraca. Posebno zato sto ekipa jos ima i velike koristi od toga, jer on kad odradi potez, koji se raji svidi, cesto to bude potez koji je istovremeno i koristan za ekipu u tom momentu. Tako da se moze reci da radi prave stvari u pravo vrijeme. Zna lopte. Nema tu zbora, visok je, ima fin korak, i ima motoriku. Od svih veznjaka, on najvise lici na nekoga ko moze napredovati jos za dobar postotak. A to cini igraca potencijalom za mnogo vece stvari u karijeri od nase lige. Broj godina mu to pogotovo daje za prednost. Bitna je tu njegova glava i trener Petrovic, koji je govorio kada je dosao da je on kao trener u stanju da psihicki utice na igraca da ovaj shvati kako mu je bitno da zna da moze da napreduje. Zato u Ugljesi i u Memiji itekako treba vidjeti potencijalnu lovu i dobru korist za klub ukoliko prihvate Slavkovu filozofiju razmisljanja.

Nema se za naseg Bosketa sta puno pisati. Vrhunski je to sto on daje nama kao igrac. Ima sve moguce kvalitete i vrline, igracke, ljudske, on je sampion, uzor i sve ono cemu se Zeljo nada i sto navijac Zelje voli.
Krizman je sa druge strane potpuno drugaciji tip igraca, a eto ga na suprotnom krilu. Meni je to fantasticno, kakve dvije razlike u osnovi imaju nasa krila. Toliko razlike a toliko kvaliteta kod oba krilna igraca. Krizman ima nevidjen šarm u igri. Taj zna sve sa loptom, on sam sa sobom pravi rolinge, dok protivnik ne zna kako da mu pridje, pa ga gledaju sta radi. Nije ni brz, a nije ni sklon duelima. Ali je zajeban samo tako. Ima taj instinkt napadaca, nerijetko je znao uci u sredinu i zaigrati laznu devetku, sto je veoma bitno, jer je dokazao da se zna snaci i povoljno se postaviti u poziciju za sut, a kod suta gadja donji ugao jedne strane, pa bude itekako opasan u svojoj tehnici, zna da poentira, a zna i da asistira i da gurne nekoga u priliku, divno je u jednom naumu uspio da atraktivno izbaci protivnika da uposli Lendrica. Ovakav igrac nam je itekako trebao i sklon sam razmisljanju da je on igrac koji u nasoj ekipi najbolje zna da igra lopte , trebace nam spreman, poslije zime i priprema u slucaju da ne bude povrijedjen , jer mu je to izgleda karakteristika koja ga je sprijecila da napravi bolju karijeru, on ce biti najvece pojacanje nase ekipe, jos vise izrazen u tekmama poslije pauze.

Lendric se trudio. Dobio je onu svoju sposobnost nazad, koja se iz nekih razloga izgubila u prethodnim utakmicama, a to je da zaganja. Ako ista, to mu sinoc nije nedostajalo. I kao takav , moze da donese taj ocekivani pritisak na zadnju liniju, pa je to onda postao novi timski igrac, kojem ce trebati i jos par dobrih lopti iz vezne linije , da dobije i koju priliku vise za postizanje gola. Cinjenica je da mi ocekujemo da i ono sto on dobije kao sansu ipak u vecem procentu iskoristi i poentira, ali nadam se da ce nadoci u tom pogledu.

Najvise mi se svidio detalj koji mi nije promakao, a koji je rijetkost u nasem timu u svim utakmicama vec godinama unazad. A to je da sam u nekom trenutku utakmice pogledao na teren i primijetio da svih deset igraca koji su u polju su u pokretu. Prije je bilo i to je postalo standard, da je u pokretu igrac koji ima loptu kod sebe i eventualno one dvije opcije kod kojih lopta treba da dodje. Pa kad je lopta kod jednog veznjaka, drugi veznjak se negdje sakriva, a treci veznjak je nezainteresovan, krila su pored aut linije i stoje i cekaju, napadac stoji okruzen odbranom, pa onda se neko nadigne da protrci ako osjeti da bi mu mogla doci lopta. To je bio statican fudbal. Ovaj put svi igraci u pokretu. Ja sam ustao sa svog mjesta i napravio aplauz na ovo sto sam vidio. Vidio sam i to da me mnogi oko mene cudno gledaju, ali mene je to prosto odusevilo. Takve stvari vec naginju ka napretku i modernijem gledanju ka evropskoj varijanti.
Jedino sto je falilo je realizacija, ali ona ce doci sa ovakvim pristupom. Volio bih da ovako nastave da se krecu i da podizanjem odlucnosti u jednoj utakmici i sigurnoscu koja se lagano podize sa tim samopouzdanjem , nastave sa ovakvim igrama. Ovi igracu imaju mogucnost napretka u svakom smislu, a sada su prvi put od pocetka ove sezone poceli da izgledaju kao jedan pravi tim, sa timskom igrom, sa timskim dodavanjem , sa zauzimanjem pozicija umjesto nekoga ko nije u trenutku stigao, neko je drugi preuzeo, i to je najveca vrijednost sinocnje utakmice. Ako to Slavko uspije da odrzi i jos malo nadoda , ovo bi moglo u narednom periodu donijeti neke stvari koje prizeljkujemo. Treba biti iskren i reci, da nasi igraci itekako jos moraju da porade na psihi i na svim ostalim elementima, ali ide u dobrom smjeru. Da li ce to sto ide u dobrom smjeru biti dovoljno za naredne vrlo vazne i jako teske meceve koji nas ocekuju, to cemo vidjeti. Vidjecemo da li s tim stvarima i dalje jako kasnimo, jer evidentno je da se ovi problemi rjesavaju sada u hodu i moze doci do nepredvidjenih novih oscilacija, a ne u miru jednih priprema gdje se ove stvari postavljaju, a oceigledno nisu postavljene kroz prethodne pripreme.

Oprostite mi na dugom pisanju. Ja jednostavno ne znam drugacije.

Volim te Zeljo!

bianco blu
Kontakt:

pon sep 26, 2016 3:54 pm

irfo je napisao/la:slika
Siljak mafijoza :shisha:
Razmišlja o Štiliću i govori u sebi : ''Dat ću mu ponudu, koju ne može odbiti''.
Navijač Željezničara, a ne Misimovića i Amara!

Željezničar nije na prodaju!

Okolele
Kontakt:

pon sep 26, 2016 3:55 pm

Lendra je odčepia..Sad ce on krenuti po starom da trpa..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.

dell21
Kontakt:

pon sep 26, 2016 3:56 pm

Okolele je napisao/la:Lendra je odčepia..Sad ce on krenuti po starom da trpa..
Da je pogodio onaj zicer i pomislio bi na to ali jos je pod psihickom ručnom.
Nadam se da ce ga sad u bijeljini krenuti.

Elegant
Kontakt:

pon sep 26, 2016 4:07 pm

Protiv Radnika 0:1 a onda da pitarima priredimo reprizu proslog derbija sa Koseva.

Hoce li biti spreman za derbi... :ganja:
Spoiler:
slika
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

jovanmaksimovic
Moderator
Kontakt:

pon sep 26, 2016 4:11 pm

zvuci nevjerovatno, ali srdjan stanic ima 14.000 minuta u dresu zeljeznicara!!!
100/94/37/34 - i to je to!

fcz
Kontakt:

pon sep 26, 2016 4:23 pm

sajo10 je napisao/la:
Ko je photoshop expert; Siljakovu facu umjesto Marlona, sa cuvenim natpisom "im gonna make..." :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
MoRel 'vako? :D

slika
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.

Brkoo
Kontakt:

pon sep 26, 2016 4:28 pm

fcz je napisao/la:
sajo10 je napisao/la:
MoRel 'vako? :D

slika
:rofl1: :klanjase2: :rofl1: :klanjase2:
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:

Hurmasica
Kontakt:

pon sep 26, 2016 4:32 pm

Jao :lol: :lol: :palacgore:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar

BHDragons
Kontakt:

pon sep 26, 2016 4:33 pm

:rofl1: :rofl1: :rofl1:
NAŠA LJUBAV OD ZAKONA JAČA!
1921!
Ni milimetra!

shzna
Kontakt:

pon sep 26, 2016 4:37 pm

Što se Štile tiče, više bih volio da se da 15 milja Stevanoviću nego da se platni spisak tereti Štilom. A ako ovaj može doći i da Stevanović produži onda ja nemam ništa protiv. :kafa:
1987

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 36 gostiju.

Prijava  •  Registracija