YUGOKRAFT spaja trżišta rada. Za Vas. Za sve kvalifikacije. Pomażemo Vam da nadjete posao u Njemackoj. Besplatno i bez rizika.
www.yugokraft.de

NIKOM TE NE DAMO!

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.

Ukupno glasova: 15

storm_raider
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 09, 2016 12:51 am

Nasa djeca i ljubav prema klubu? Eto Miro Stevanovic nije nase dijete pa igra kao da je cijeli zivot ovdje. Nema to veze sa ljubavi prema klubu, vec sa tim koliko si profesionalac ili koliko nisi profesionalac. Neka oni igraju onako kako su placeni, a ima ko ce da voli klub. I to ima citava armija. Ako ne zna, da je moje dijete, ne treba da igra.

Ko bi rekao da je izlazak iz mahale ovako bolan... Nevjerovatno.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

exbabilon
Kontakt:

pet sep 09, 2016 12:51 am

Kad postavis stvari tako da je predstavnik "domacih" igraca Nedo, a predstavnik igraca "sa strane" Miroslav Stevanovic, glupo je dalje raspravljati. Mislim da bi komparacija Memija-Sinisa bila primjerenija i realnija, pa da vidimo u tom slucaju argumente ZA i PROTIV. Kostic je imao dobar rezon, nema mladi i stari, domaci i sa strane, ili zna ili ne zna. Ako po tim bitnim parametrima nema razlike ili je ona minimalna, pa valjda je rezon da igra dijete iz naseg pogona, mladji igrac, potencijalna zlatna koka..

storm_raider
Kontakt:

pet sep 09, 2016 12:54 am

exbabilon je napisao/la:Kad postavis stvari tako da je predstavnik "domacih" igraca Nedo, a predstavnik igraca "sa strane" Miroslav Stevanovic, glupo je dalje raspravljati. Mislim da bi komparacija Memija-Sinisa bila primjerenija i realnija, pa da vidimo u tom slucaju argumente ZA i PROTIV. Kostic je imao dobar rezon, nema mladi i stari, domaci i sa strane, ili zna ili ne zna. Ako po tim bitnim parametrima nema razlike ili je ona minimalna, pa valjda je rezon da igra dijete iz naseg pogona, mladji igrac, potencijalna zlatna koka..
Bas tako. Namjerno sam napisao Miru, cisto da pokazem da postoji i druga vrsta krajnosti. Ako su 2 igraca ista ili slicna, treba gurati "nase dijete", cisto jer je mladji igrac. Ali, mi ne znamo kako oni treniraju, bolje od trenera koji rade sa njima. Logicki, rezon jeste da se gura dijete iz naseg pogona, ali ne moze to dijete se gurati, ako on samim tim sto je "nase dijete" smatra da zasluzuje da igra. Dres treba zasluziti, a pogotovo Zeljin dres.

nikad_izvini
Kontakt:

pet sep 09, 2016 12:54 am

Mi smo sa Nedom kao rezervnim napadačem izborili Europu, sa mega-giga pojačanjima nismo, a evo i u drugoj sezoni opet imamo isti problem. Nešto je očito pogrešno.

Mislim da me ne razumijete šta pišem. Nije niko blesav da gradi igru na Nedi, al neka ga. Bolje on nego neki levat sa strane ( a imali smo takvih masu ). Hem je jeftiniji, hem znaš da će udarati po svlačionici ako uoči da se nekim prvotimcima ne igra. Jel sad jasnije ?

Umjesto Nede može biti bilo ko, al moraju biti NAVIJAČI Željezničara.

Storme, daj još neki primjer osim Stevanovića, dovedeno je tridesetak igrača. Miro je manjina i to velika manjina.

storm_raider
Kontakt:

pet sep 09, 2016 12:56 am

@nikad_izvini, ma nije bitno ko je u pitanju, mene intresuje da igra i odnosi se prema dresu profesionalno. Proslo je vrijeme, nazalost, srcanih igraca (tj. veoma ih je malo) i onih koji su vjerni jednom klubu. Mozes ih na prste nabrojati u danasnjem fudbalu. Neka igra profesionalno, bude placen za to, a mi cemo voljeti klub. To je neki moj rezon.

nikad_izvini
Kontakt:

pet sep 09, 2016 12:59 am

storm_raider je napisao/la: Ko bi rekao da je izlazak iz mahale ovako bolan... Nevjerovatno.
Mahala je kada neko misli da prije njega nije bilo ništa i da historija počinje od trenutka kada je taj neko počeo sa radom. To je nevjerovatno.

Rezon si dokazao kada nisi reagovao na pisanje cijenjenog kolege Izlije. To je također nevjerovatno.

Ima mnogo stvari za nevjericu. Jebiga.

Omar500
Moderator
Kontakt:

pet sep 09, 2016 1:02 am

@nikad_izvini
kontam bit i sta zelis reci, ali definitivno pretjerujes.
Zna se zasto se Vedran kritikuje, po hiljaditi put moram reci, a to je odnos prema KLUBU o kojem pricas i kako ismijava u javnosti trenera. Moram reci da me s tim cinom razocarao, jer pratim njegov rad u omladinskom pogonu od 2011. godine i puno sam ocekivao od njega. I fakat ima strasno dobre intervencije, ali onda zna podbaciti kao niko. Mada, iskren da budem, mi bi svakako morali promijeniti trenera golmana i postaviti nekog boljeg na tu poziciju. Karic je neozbiljan, a i realno, nije bio neki golman. Pravi mahalac. Ako promijeni odnos prema klubu i postane ozbiljniji, super, mozda i kapitena nekad u njemu dobijemo kao sto je Sehic bio.
Nedu Turkovica je neozbiljno spominjati. Nase dijete, pa i ja volim Zelju, Zeljino sam dijete, ali nisam za istog kluba. Sta, da me ubaci klub, da sirim dobru vibru u svlacionici? :D
Igrao je on dovoljno. Imamo Mujagica i Beganovica na njegovoj poziciji, tako da je to okej. Nije da nemamo nase djece.
Msm, kontam ja tvoju bit, ali malo si pretjerao u izlaganju. Treba naci sredinu izmedju tvog i mog. I naravno da je odlicno imati igrace kao sto su Bekric, Jahic, oni vole Zeljeznicar, mozemo reci da su nasi igraci slobodno, jer su mnogo dali klubu. Petrovic vec ispravlja ucinjene greske i odmah je ubacio tri juniora u prvi sastav, petorici dao nogu. Znaci radi se vec na tome. Bit ce mladjih igraca, sto iz naseg pogona, sto iz ostatka drzave, bit ce manje polovnjaka i budal akoje smo dovodili u ova zadnja dva-tri prelazna roka.
Nemamo kolektiv, nemamo ekipu, a to je ogorman problem, pa fudbal je timska igra. To nas najvise kosta.
Petrovic ce to uraditi kako treba. On kad i bude dovodio nekoga, to ce biti pravo pojacanje, a ne samo da se pojacava konkurencija prosjecnim igracima. Stvarno imam velika ocekivanja od njega, mada sam svjestan da ne moze nista pretjerano uraditi niti promjeniti u pocetnom periodu.

I nadam se da ce Memija poceti dobro igrati i konstantno dobijati sansu, jer razlika izmedju njega i Stevanovica je neznatna i skoro neprimjetna da bi se ovaj potonji toliko forsirao.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?

Omar500
Moderator
Kontakt:

pet sep 09, 2016 1:04 am

Nego, Blagojevic moze igrati ovu sada tekmu protiv Krupe? Ili tek sljedecu? :D
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?

cikazubo
Kontakt:

pet sep 09, 2016 1:04 am

storm_raider je napisao/la:Nasa djeca i ljubav prema klubu? Eto Miro Stevanovic nije nase dijete pa igra kao da je cijeli zivot ovdje. Nema to veze sa ljubavi prema klubu, vec sa tim koliko si profesionalac ili koliko nisi profesionalac. Neka oni igraju onako kako su placeni, a ima ko ce da voli klub. I to ima citava armija. Ako ne zna, da je moje dijete, ne treba da igra.

Baš tako, trenutno naš grb i svoj posao najviše cijeni Miroslav i to u dobrom kontinuitetu, to je ujedno poštovanje prema nama navijačima i vrijednostima ovog kluba, trebaš samo biti skoncentrisan na prioritet, a to su tvoja karijera i klub, borba da postaneš što bolji traje 24/7, džaba je meni što Dženis izađe na teren i hoće da pogine kad on samo gine na utakmicama, ostale dane ne posvećuje fudbalu onako kako bi trebao ako hoće da bude konkurentan i da se razvije u dobrog igrača.
Profesionalnost=poštovanje prema klub i navijačima, i to nema nikakve veze s tim jesil naše dijete.

Hurmasica
Kontakt:

pet sep 09, 2016 1:06 am

Omar500 je napisao/la:Nego, Blagojevic moze igrati ovu sada tekmu protiv Krupe? Ili tek sljedecu? :D
tek sljedeću, 3 utakmice fasovao
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar

storm_raider
Kontakt:

pet sep 09, 2016 1:10 am

nikad_izvini je napisao/la:
storm_raider je napisao/la: Ko bi rekao da je izlazak iz mahale ovako bolan... Nevjerovatno.
Mahala je kada neko misli da prije njega nije bilo ništa i da historija počinje od trenutka kada je taj neko počeo sa radom. To je nevjerovatno.

Rezon si dokazao kada nisi reagovao na pisanje cijenjenog kolege Izlije. To je također nevjerovatno.

Mahala je kada hocemo da budemo ozbiljan europski klub, a ne mozemo da se naviknemo na mreze oko pomocnog terena.
Mahala je kada i dalje pricamo kako su nasa djeca najbolja, a nisu nazalost. I ostali igraju fudbal.
Mahala je kada smo navikli na vladavinu jednog covjeka, pa ne mozemo da se naviknemo na sredjen sistem.
Mahala je kada ocekujes od igraca da ginu za grb kao nakon rata gdje su glave bile jako vruce i patriotski orjentisane, a danas se sve vrti oko novca.
.
.
.

Ne volim da se pravdam, ali kada si vec spomenuo Izliju, mada ne vidim kakve to veze ima sa ovom pricom. Zakljucujes pausalno i volio bih znati odakle ti znas da ja nisam reagovao. Mozes na PP, ovdje se to nikoga ne tice, ali Izlija je banovan. To su svi vidjeli ovdje.

Rezon je davno dokazan, nemam potrebe ga dokazivati.

nikad_izvini
Kontakt:

pet sep 09, 2016 1:12 am

storm_raider je napisao/la:@nikad_izvini, ma nije bitno ko je u pitanju, mene intresuje da igra i odnosi se prema dresu profesionalno. Proslo je vrijeme, nazalost, srcanih igraca (tj. veoma ih je malo) i onih koji su vjerni jednom klubu. Mozes ih na prste nabrojati u danasnjem fudbalu. Neka igra profesionalno, bude placen za to, a mi cemo voljeti klub. To je neki moj rezon.
Ko kaže da je tako ? Ti ? Šta je dokaz da si u pravu, moderni fudbal kojem ne možemo da primirišemo ? Željezničar nije to što ti pišeš, nikad bio, a nadam se da neće nikada ni postati. Uvijek smo imali dosta naših igrača il barem igrača navijača u ekipi. Tada smo i pravili uspjehe. Ko kaže drugačije, LAŽE ili ne zna, nema trećeg objašnjenja.

Izmišlja se topla voda.

@Omar, uzeo sam jednog od lošijih igrača za primjer, ali i dalje tvrdim da je bolje imati takve u svlačionici nego ovo što smo imali u zadnjih godinu dana.

Floskule o profesionalizmu ostaviti za Europe ( gdje mi nismo, nit ima šanse da budemo ), za Balkan to nije recept. Barem ne trenutno.

Petroviću dati podršku taman ne izborili ligu za prvaka. Boljeg trenera, od tjeranja Ode, mi ne možemo naći. Jedino ako Gospodar Familije ne odluči da se vrati :titula:

LARSSON
Kontakt:

pet sep 09, 2016 1:14 am

Opustite se, jedna za Ipeta i 1921.ba
[video]https://www.youtube.com/watch?v=3u7I7K-r1ow[/video]
Kartoteka - http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=814

MrRiccoli
Kontakt:

pet sep 09, 2016 1:15 am

jeste da je izlizana tema ali fkt boli i ne izlazi mi iz glave kako nas je ovih 5 mamlaza kostalo za ovo par mjeseci i plus sa ovim naknadama za raskide ugovora, kostali su nas kao sto nas je kostalo pola ekipe od prije dvije sezone... I sta me jos zaboli kad gledam jeste da su Pozder i Toskas ukupno dobili oko 34.000 i da su se nagodili sa ovom trojicom koliko bi to jos bilo, a imamo 56 prodati desedogodisnjih ulaznica za istok. Znam da to nema veze sa tim parama i da se to cuva za istok ali kako je prodati 56 ulaznica od po 1.000KM, a kako lahko potrosismo tolike pare. Svaki put to kazem, a i sad cu, a to je da je ovo velika skola i da ako su ljudi u klubu uvidjeli greskei i ste vise nece ponavljati mi smo na konju, iako i ovako Bgm valja sve finansirati, a nema para od evrope, puno se potrosilo, a Bgm puno se i trosi....

Brkoo
Kontakt:

pet sep 09, 2016 1:18 am

storm_raider je napisao/la:Nasa djeca i ljubav prema klubu? Eto Miro Stevanovic nije nase dijete pa igra kao da je cijeli zivot ovdje. Nema to veze sa ljubavi prema klubu, vec sa tim koliko si profesionalac ili koliko nisi profesionalac. Neka oni igraju onako kako su placeni, a ima ko ce da voli klub. I to ima citava armija. Ako ne zna, da je moje dijete, ne treba da igra.

Upravo to. Mene boli briga jel neko nase dijete ili nije ako taj neko ima kvalitet koji ce pomoci klubu. Nama trebaju profesionalci a ne mahalci. Evo jedan primjer mahale kad se pocelo raditi po zakonu, Adzem preko fb-a pise da nista ne valja, ha hu otjeran Dogan, kasnije su otjerani i svi ostali koji su uzimali pare od djece i zato uprava ne valja, jeb.o sistem i poslovanje po zakonu, daj ti nama pare na ruke, daj ti nama mahalu, doci cu na posao u 9h malo se provrtiti i odoh kuci u 11h, djecu normalno neces nicemu nauciti, zasto bi naucili osnovne stvari, poput postavljanja, kretanja itd, kad dodju u seniore izgledaju smijesno u evropskim okvirima, daj ti nama ono kad dodjem u klub odem do kasice uzmem koliko mi treba i ja odoh. Daj ti nama Nedu Turkovica alkoholicara, neka ga na sisi kluba ipak je nas, a to sto je karina mrtva od igraca nema veze, on je nas, sto su se umjesto njega mogla finansirati 2-3 talentovana igraca iz omladinskog pogona nema veze, Nedo je nas brat. Ne zasluzujemo mi nista bolje moj storme, poredimo se sa Dinamom i ostalim ekipama, ma smijesno..

@nikad_izvini, Tako komuniciraj sa ukucanima svojim sa mnom neces..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:

storm_raider
Kontakt:

pet sep 09, 2016 1:22 am

storm_raider je napisao/la:@nikad_izvini, ma nije bitno ko je u pitanju, mene intresuje da igra i odnosi se prema dresu profesionalno. Proslo je vrijeme, nazalost, srcanih igraca (tj. veoma ih je malo) i onih koji su vjerni jednom klubu. Mozes ih na prste nabrojati u danasnjem fudbalu. Neka igra profesionalno, bude placen za to, a mi cemo voljeti klub. To je neki moj rezon.
Ko kaže da je tako ? Ti ? Šta je dokaz da si u pravu, moderni fudbal kojem ne možemo da primirišemo ? Željezničar nije to što ti pišeš, nikad bio, a nadam se da neće nikada ni postati. Uvijek smo imali dosta naših igrača il barem igrača navijača u ekipi. Tada smo i pravili uspjehe. Ko kaže drugačije, LAŽE ili ne zna, nema trećeg objašnjenja.

Izmišlja se topla voda.

@Omar, uzeo sam jednog od lošijih igrača za primjer, ali i dalje tvrdim da je bolje imati takve u svlačionici nego ovo što smo imali u zadnjih godinu dana.

Floskule o profesionalizmu ostaviti za Europe ( gdje mi nismo, nit ima šanse da budemo ), za Balkan to nije recept. Barem ne trenutno.

Petroviću dati podršku taman ne izborili ligu za prvaka. Boljeg trenera, od tjeranja Ode, mi ne možemo naći. Jedino ako Gospodar Familije ne odluči da se vrati :titula:
Kako tacno? Tako da je veoma malo igraca koji su vjerni jednom klubu? U doba kada bogati Arapi, Rusi, Amerikanci kupuju klubove, kada pojedini perspektivni igraci idu u Kinu da igraju za ogromne novce, veoma je malo onih koje "ne mozes kupiti". Jednostavno, moras pratiti trendove, ili ces uvijek biti mahalski klub. Pa mi se trudimo da se ugledamo na Europu, koliko god mozemo, da pratimo makar region, a i to nam tesko ide. Ni fudbal nije samim tim sto je nekad bio.

Ako zelimo nekakav iskorak da napravimo, onda moramo pratiti trendove. Kao sto sam napisao ranije, treba ulagati u omladinski pogon, u nasu djecu, pogotovo skupljati talente iz manjih mjesta, jer su za Zelju uvijek igrali djecaci iz manjih mjesta. Radnicka klasa. Ali ako nase dijete samim tim sto je "nase dijete" misli da mora igrati, pored nekog stranca koji je duplo bolji, onda to nase dijete Zelju smatra mahalskim klubom. Tako isto i navijaci.

nikad_izvini
Kontakt:

pet sep 09, 2016 1:24 am

storm_raider je napisao/la:

Mahala je kada hocemo da budemo ozbiljan europski klub, a ne mozemo da se naviknemo na mreze oko pomocnog terena.
Mahala je kada i dalje pricamo kako su nasa djeca najbolja, a nisu nazalost. I ostali igraju fudbal.
Mahala je kada smo navikli na vladavinu jednog covjeka, pa ne mozemo da se naviknemo na sredjen sistem.
Mahala je kada ocekujes od igraca da ginu za grb kao nakon rata gdje su glave bile jako vruce i patriotski orjentisane, a danas se sve vrti oko novca.
.
.
.

Ne volim da se pravdam, ali kada si vec spomenuo Izliju, mada ne vidim kakve to veze ima sa ovom pricom. Zakljucujes pausalno i volio bih znati odakle ti znas da ja nisam reagovao. Mozes na PP, ovdje se to nikoga ne tice, ali Izlija je banovan. To su svi vidjeli ovdje.

Rezon je davno dokazan, nemam potrebe ga dokazivati.
Da bi bili ozbiljan Europski klub moramo prvo da budemo ozbiljan Bosanski klub. To trenutno, na žalost, nismo. Ima ozbiljnih europskih klubova koji imaju jake juniorske selekcije i gdje strani igrač igrač mora bude duplo bolji od domaćeg igrača da bi igrao. To je logika, to nije mahala. Da bi se to znalo odrediti neko u klubu mora da zna o fudbalu i to dobro, a ne napamet da određuje šta da se radi, ko je dobar igrač, a ko nije.
Ginulos e za grb prije par godina, za raziku od ovih europskih principa :oops: Ovo je BiH, ovo nije Europa, još uvijek. Ne možeš primjeniti Europski sistem u sistemu koji Europe nije vidio. To nije mahala, to je prepotentan zaključak koji nema vezr sa realnošću.

Šta znači sistem, jel sistem bio kada smo prije dvije-tri godine na plate igrača, mjesečno, izdvajali cca 50.000 KM i izborili Europu, haman uzeli titulu, a onda to cca utrostručili ( lupam, ne znam, al udluplali smo cifru za igrače minimum ) pa fulili Europu, a novu sezonu počeli još gore nego onu kada smo završili peti. Jel to sistem ? Jašta je.

MrRiccoli
Kontakt:

pet sep 09, 2016 1:29 am

Poletili smo prije nego smo trebali, htjeli smo rezultaz na silu i zato smo grijesili i u januaru i sad preko ljeta, a trebali smo se voditi onim da se kuca pravi od temelja i ovdje se tako krenulo i mnogo stvari u sistemu je popravljeno ali u nekim smo poletili pred rudu zato sad imamo sta imamo, puno para bacenih niz vodu, nema para od evrope koje nama znace i previse, a da ne spominjem ovo oko raskida ugovora plus izgradnja stadiona. Puno smo zeljni bili da dodje nasih pet minuta i onda smo poletili na sve strane.

Sent from my C5303 using Tapatalk

nikad_izvini
Kontakt:

pet sep 09, 2016 1:31 am

Brkoo je napisao/la:

Upravo to. Mene boli briga jel neko nase dijete ili nije ako taj neko ima kvalitet koji ce pomoci klubu. Nama trebaju profesionalci a ne mahalci. Evo jedan primjer mahale kad se pocelo raditi po zakonu, Adzem preko fb-a pise da nista ne valja, ha hu otjeran Dogan, kasnije su otjerani i svi ostali koji su uzimali pare od djece i zato uprava ne valja, jeb.o sistem i poslovanje po zakonu, daj ti nama pare na ruke, daj ti nama mahalu, doci cu na posao u 9h malo se provrtiti i odoh kuci u 11h, djecu normalno neces nicemu nauciti, zasto bi naucili osnovne stvari, poput postavljanja, kretanja itd, kad dodju u seniore izgledaju smijesno u evropskim okvirima, daj ti nama ono kad dodjem u klub odem do kasice uzmem koliko mi treba i ja odoh. Daj ti nama Nedu Turkovica alkoholicara, neka ga na sisi kluba ipak je nas, a to sto je karina mrtva od igraca nema veze, on je nas, sto su se umjesto njega mogla finansirati 2-3 talentovana igraca iz omladinskog pogona nema veze, Nedo je nas brat. Ne zasluzujemo mi nista bolje moj storme, poredimo se sa Dinamom i ostalim ekipama, ma smijesno..

@nikad_izvini, Tako komuniciraj sa ukucanima svojim sa mnom neces..
Ispade da mi nismo igrača izbacili iz juniorskog pogona pa ta neka nebulozna priča. Ti baš veze nemaš. Nako pišeš, a ?

Sa ukućanima ne pričam kao sa tobom neznalicom, jer bolje poznaju fudbal od tebe. De malo poređenja sa Realom, da ti se smijem. Da mi je tvoj mozak na par minuta, da odmorim od života :oops:

Vrag

pet sep 09, 2016 1:33 am

Ti jesi upravu za to sto pises, ali kako drzati nase dijete kada ono najmanje postuje klub, a opet ga drzimo i trpimo.
Jedini igrac koji bi ginuo za klub je upravo Nedo, ali dzaba kada mu kvalitet ne dozvoljava. Ovi sto su ginuli oni sada ginu u boljim, jacim ligama.
Ja sam pisao neki dan o ovom. Mi nemamo nase dijete, naseg igraca kojem mozemo dati kapitensku traku. Nesto sto je bio Beslija ili Sehic gdje bi se 2x zapitao smijes li se zajebavati.
Imamo djecu koja uopste ne osjecaj ovaj klub.

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 14 gostiju.

Prijava  •  Registracija