Analize protivnika za sezonu 2019/2020: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=802
NAVIJACI: Usluge, Poslovi, Akcije: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=798
Sudijske greske: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f= ... 2&p=434009

* * *

Ukoliko nekome treba pomoc, pogotovo ukoliko ima dijete kuci, neka se javi nekome od moderacije. Anonimnost zagarantovana.

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.

Ukupno glasova: 15

ChWilla
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 15, 2016 9:28 am

ne izgubiti cilj iz vida :rofl:

mada na ovom klipu to stvarno lijepo djeluje. daleko od pogubljenog.
gradi željo boli te *****

Okolele
Kontakt:

pet jul 15, 2016 9:36 am

Igramo bermudski trougao,kad jufkasi udju u njega nestat ce kao u pravom bermudskom.. :rofl:
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.

Rodom s mejtaša
Kontakt:

pet jul 15, 2016 9:42 am

Ma gledo sam sinoć, ma ja ne vidim ništa. Jedva prepoznah par igrača.
Već je raja rekla, nema na derbiiju nekakvih taktika, Edisova pogibija je najbolja :D
Ginut za svaku loptu, nedat da te iko prođe i ako Bog da sreće da se šta pogodi i to je to. Očekujem da svaki naš igrač pretrči cenera jer ko danas ne može cenera bacit za 90 minuta nema šta u fudbalu tražit da je ne znam kakva taktika i formacija.

Djulaga_
Kontakt:

pet jul 15, 2016 9:47 am

Jaozinho22 je napisao/la:Bravo Mirsade,odlična analiza....nesto slično je napisao i @shzna na temi ZELJO NA FM-U.
Milan je u tom dobu imao Kaku na AMF-u ko ce biti naš Kaka vidjet ćemo :ganja:
Nije Ronaldo, nije Kaka, to je nas Muamer Svraka.
"Sa Željom sam se dogovorio u dvije minute.Jedva čekam obući dres najboljeg kluba u Bosni i Hercegovini.Velika čast i obaveza prema upravi, treneru i naravno navijačima.Uvjeren sam da ću im uzvratiti na ukazanom povjerenju" ; Ivan Lendrić

Neandertalac

pet jul 15, 2016 9:50 am

Pitari kukaju, vec alibije spremaju. Tako ce se sigurno i razvijati sitiacija narednih dana, to mi favoriti ce se sigurno jos vise napumpavati. Treba to oprezno, bez puno busanja u grudi, derbi je, ne pobjedjuje uvijek jaca ekipa na papiru itd. Pogotovo jer i mi imamo dosta novih stvari.
Ne bih bio nezadovoljan remijem iako se nekako blesavo nadam rapsodiji momaka u plavom.
Željeznicar za život cijeli!

Djulaga_
Kontakt:

pet jul 15, 2016 9:52 am

Ubijamo pitice ko' nikad do sad. 4:0 Zapamtite.
"Sa Željom sam se dogovorio u dvije minute.Jedva čekam obući dres najboljeg kluba u Bosni i Hercegovini.Velika čast i obaveza prema upravi, treneru i naravno navijačima.Uvjeren sam da ću im uzvratiti na ukazanom povjerenju" ; Ivan Lendrić

iggy2377

pet jul 15, 2016 9:55 am

mirsad94 je napisao/la:Trener Kostic je u interviju istakao da je njegov veliki fan Anceloti, koji je igrao u formaciji 4-4-2 Romb sa Milanom u njegovo najbolje doba, sa obzirom na to kao i na izbor igraca i postavku u prijateljskim utakmicama mislim da ce njegov pik biti upravo Romb 4-4-2. U ovoj formaciji bekovi igraju ogromnu( da ne kazem presudnu) ulogu, oni su jedini igraci koji otvaraju opcije uz aut-liniju, i ubacaje sa strane. Medjutim mi ako smo bas kvalitetno pokriveni negdje to su obije bekovske pozicije. U ovoj formaiciji nema krila, Bekric nije krilo nego vezni igrac i nece glumiti lazno krilo nikako. Memija je full bek, pravi ratnik i on je po mom misljenju igrac stvoren za ove formacije, dok je Sinisa nekako vise nekako staromodniji bek, bez kvalitetnog pokrivanja cijele desne strane( ali ima neke druge kvalitete). Lijeva strana nismo imali prilku gledati prije ali mislim da je Husic blizi prvoj ekipi u ovoj formaciji jer prema izvjestajima sa prijateljski moze mnogo dobro pokriti cijelu lijevu stanu kao i Memija desnu. Isto tako sam misljenja da ce se ova Romb formaija prilagodjavati (siriti) na MR i ML igrace kada se Miroslav vrati, i u tom slucaju uloga bekova se malo "olaksava" i imaju dosta vise pomoci od dva vezna igraca. Upravo je Kostic rekao da je "problem" sto se mora uigravati tim posebno za derbi a posebno za ostatak prvenstva, a to je uski i siroki Romb. Uski koji bi igrao za derbi cinili bi Bekric, Secerovic, Zeric, Harvas (odnosno MC, DM,MC, i AMC), dok sa punim igrackim kadrom vjerovatno igraci : Secerovic , Lazic , Stevanovic i Harvas ili Bekric ( MR, ML , DM i AMC). Naravno sve zavisi od protivnika ali to su te dvije vrste koje ce se prilagodjavati istom. AMC pozcija je ovdje isto tako mnogo bitna jer on ima zahtjevnu ulogu na terenu ( kreiranje napada ali i pomaganje odbrani ) te ja jako tesko naci igraca koji ce dobro odgovoriti na ovoj poziciji u ovoj formaciji. Iako se na prvi pogled cini kako dva napada otvaraju mnogo mogucnosti u napadu ipak to nije tako. Jer zbog velikog prostora koji imaju napadaci veoma cesto odlaze na krila kao support bekovima kako bi zatvorili prostor a time prostor u napadu ostaje prazan i manjak napadackih rijesenja. Tako da i dva napadaca koji su u igri moraju biti itekako pokretljivi sa ogromnim brojem zadataka u polju. Sve u svemu formacija koja uz veliku pokretljivost cijelog tima(a pogotovo bekova) i brze igre daje brojcanu nadmoc u sredini , napadu i odbrani ako je broj ponavljanja dovoljan ( odnosno da su linije dobro uigrane) i naravno da je ekipa fizicki besprijekorna.Malo sam se zaigrao Kostica halalite.
Imao sam priliku gledati utakmicu protiv Arsenala, upravo smo tako igrali, s tim da se Bekric jednostavno gubio na toj poziciji, ulaskom Hervasa ta igra je dobila smisao i extra je izgledalo, Ocigledno je da spanac zna igrati u tom sistemu, a da bekricu treba vremena da usvoji taj sistem jer se nije snalazio nikako

ChWilla
Kontakt:

pet jul 15, 2016 9:57 am

Rodom s mejtaša je napisao/la:Ma gledo sam sinoć, ma ja ne vidim ništa. Jedva prepoznah par igrača.
Već je raja rekla, nema na derbiiju nekakvih taktika, Edisova pogibija je najbolja :D
Ginut za svaku loptu, nedat da te iko prođe i ako Bog da sreće da se šta pogodi i to je to. Očekujem da svaki naš igrač pretrči cenera jer ko danas ne može cenera bacit za 90 minuta nema šta u fudbalu tražit da je ne znam kakva taktika i formacija.
"pogibija" u smislu trke i zalaganja ne bi smjela doći u pitanje. u derbi utakmicama je to lakše. tu igrači sami sebe motivišu + tribine. a ako ne bude samo to, još bolje.
gradi željo boli te *****

baxuz87
Kontakt:

pet jul 15, 2016 9:58 am

S prvim udarcima sve taktike padaju u vodu. To je derbi..
"Sarajevski Željezničar je novi-stari prvak, slijede ostale vijesti." -Dnevnik FTV

Hadzijalagic
Kontakt:

pet jul 15, 2016 10:06 am

Ima li danas treninga?
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..

Jaozinho22

pet jul 15, 2016 10:11 am

Ako ginemo, ginemo svi zajedno :kafa:
KLUB NAJVEĆI,
NAVIJAČI NAJBOLJI,
Gospodine Adžeme, ne dozvolite da ''neko'' pere svoj prljav veš preko Vas !

,,To je naš stadion, mi svaki put dajemo onoliko koliko mi smatramo da trebamo dati ! KRAJ PRIČE''
Amar Osim.

dell21
Kontakt:

pet jul 15, 2016 10:13 am

Jacina tima ne igra ulogu nikakvu. Derbi je nesto posebno I nijanse ce odluciti kao uvijek do sada.

Kapiten
Kontakt:

pet jul 15, 2016 10:15 am

Mislim da pretjerujete. Naravno da ulogu igra i taktika i kvalitet igraca.

Okolele
Kontakt:

pet jul 15, 2016 10:16 am

„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.

Hurmasica
Kontakt:

pet jul 15, 2016 10:20 am

Fejzić: Jedva čekam derbi na Grbavici, navijači su naša dodatna prednost

Pročitajte više na: http://sport1.ba/fejzic-jedva-cekam-der ... -prednost/" target="_blank
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar

cikazubo
Kontakt:

pet jul 15, 2016 10:21 am

Svakako da glavnu ulogu igraju taktika i kvalitet, pa nije mma, naravno bez želje i žara nema pobjede, al to se valjda podrazumijeva kad je derbi. Nije Edis dobio derbi na Grbavici samo zato sto je nafuro igrace da trce ko ludi, mi smo njih u svakom pogledu nadigrali i nadmasili takticki, a za to je svakako potrebna ta motivacija koja je na visem nivou nego inace. Prosli derbi npr je bio bas dosadan, igre nije bilo, jedan detalj odlucio pobjednika, sve se svodilo na neke greske i individualne sposobnosti, tako da ako Kostic fino postavi ekipu i ako se budu pridrzavali zadataka vjerujem da cemo uzeti s 2 gola razlike, jer pite na pripremama igraju istu igru kao na proljece.

Kapiten
Kontakt:

pet jul 15, 2016 10:23 am

cikazubo je napisao/la:Svakako da glavnu ulogu igraju taktika i kvalitet, pa nije mma, naravno bez želje i žara nema pobjede, al to se valjda podrazumijeva kad je derbi. Nije Edis dobio derbi na Grbavici samo zato sto je nafuro igrace da trce ko ludi, mi smo njih u svakom pogledu nadigrali i nadmasili takticki, a za to je svakako potrebna ta motivacija koja je na visem nivou nego inace. Prosli derbi npr je bio bas dosadan, igre nije bilo, jedan detalj odlucio pobjednika, sve se svodilo na neke greske i individualne sposobnosti, tako da ako Kostic fino postavi ekipu i ako se budu pridrzavali zadataka vjerujem da cemo uzeti s 2 gola razlike, jer pite na pripremama igraju istu igru kao na proljece.
Bas tako. :palacgore:

kontranogama
Kontakt:

pet jul 15, 2016 10:30 am

Po svemu do sada vidjenom i napisanom da je derbi u 3-4 kolu ja bi na nas zivot stavio. Ovako pomalo strepim da momci nisu uigrani. Ali derbi je derbi i ako daju sve od sebe kao sto moraju onda uzimamo. Ja se ne bojim ove sezone, samo da prvu tekmu uzmemo zbog naseg navijackog mentaliteta. Sa pobijedom imamo svaku sljedecu tekmu 30% gledalaca VISE nego normalno. VTZ
Zadnja izmjena: kontranogama, dana/u pet jul 15, 2016 10:56 am, ukupno mijenjano 1 put.
.... A ONDA SU BAGERI ODNIJELI STARI ISTOK A VRAG ODNIO SALU...

Eisenbahner1921
Kontakt:

pet jul 15, 2016 10:42 am

fin broj članova na zvaničnoj :) 4111
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice

Jaozinho22

pet jul 15, 2016 10:46 am

Eisenbahner1921 je napisao/la:fin broj članova na zvaničnoj :) 4111
Ako klepimo kosooke mogli bi i na 5.000 :kafa:
KLUB NAJVEĆI,
NAVIJAČI NAJBOLJI,
Gospodine Adžeme, ne dozvolite da ''neko'' pere svoj prljav veš preko Vas !

,,To je naš stadion, mi svaki put dajemo onoliko koliko mi smatramo da trebamo dati ! KRAJ PRIČE''
Amar Osim.

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 30 gostiju.

Prijava  •  Registracija