Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Rodom s mejtaša
Postovi: 1141
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 2:36 pm

Uh, ja sam skroz zaboravio da je Jaha imao operaciju. To je bilo jesenas (oktobar, novembar) čini mi se. To nije dobro, ali se nadam da Jaha može još.

Vezano za dovođenje. Opet se stvari vade iz konteksta vremenskog trenutka. Kao normalan slijed za dovođenje igrača je da im to bude napredak u karijeri.

Prvo, mi nismo trenutno u normalnoj sitauciji i ne možemo "normalno" ni djelovati iz više razloga. Pomenut ću samo glavne, hitno nam treba rezultat, publika je nestrpljiva i ne treba joj puno da sve ode helač, velike promjene u stručnom štabu, finansijskijoš uvijek nismo održivi i lahko se opet možwmo strovaliti itd.. Dalje, u toku je najveća rekonstrukcija kluba iza rata počev od novog statuta, načina upravljanja klubom, ulaganje u infrastrukturu, promjene u omladinskom pogonu itd. itd. Masa stvari su u toku i mi nismo ni u kakvoj normali već u strašno dinamičnim okolnostima i velikim da ne kažem tektonskim promjenama.

Drugo, a moglo je biti i prvo. Takvih igrača da napreduju dolaskom nama i nema puno i veliko je pitanje šta će biti s njima. Nismo mi Dinamo pa da dovedemo autobus perspektivnih i pobacamo ih po posudbama pa ako dvojica ukrešu dobro je. Dalje, sa takvim igračima teško je uzeti kakav trofej. Klubovima iz kojih dovodiš treba nešto i platiti, a realno dobiješ opet mačka u vreći jer ne znaš hoće li napredovati, hoće li se snači itd. Rizik u svakom slučaju. Ima ih onih koji su već prilično top, ali takvi se većinom odmah ispaljuju vani, a mi tim ponudama sa vana ne možemo parirati.

Treće, šta fali igračima sa rikverc karijerom pogotovo u našoj situaciji gore spomenutoj. Kad ti dođe igrač iz lige recimo 5 puta bolje on je i u rikvercu pojačanje u ovoj ligi iz koje svi bježe. Dva-tri rikverca ti mogu donjeti kvalitet, igru, posjetu pa i trofej i nema veze što ih nećeš možda prodati i na prvu se čini da si na gibitku, ali nisi kad uzmeš u obzir prethodno rečeno u ovoj rečenici.

PS da me neko pogrešno ne shvati da sam iz gore napisanog za dovođenje Salihovića. Ja lično nisam i nikad mi se nije sviđao. Zadnje što je odigrao u reprezentaciji je bilo katastrofa i bio je ubjedljivo najgori igrač u tih nekoliko utakmica. Ja ga ne bi ni džaba, a ne za bilo kakvu lovu. Samo bi uzimao nekom mjesto.
Zadnja izmjena: Rodom s mejtaša, dana/u čet jul 07, 2016 2:52 pm, ukupno mijenjano 2 puta.
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 2:39 pm

FKZ1921 je napisao/la:Razumijem da ima puno mladjih navijača na forumu i jasno mi je to pa nekako gutam te bumove i tu furku...
Brine me što imam dojam da ponekad i oni koji se bave transfer politikom u klubu,razmišljaju kao mladi navijači. Pa činjenica da je neko recimo iz Španjolske,postane bitan faktor u odluci da li ga dovesti ili ne. Ili činjenica da je neko nekada bio dobar u Želji,osvajao trofeje...prelomi odluku. Ili činjenica da je neko nekada igrao za reprezentaciju,bio odličan,osvajao trofeje i sa Željom,iako sad ima punih 35,iako je nedavno imao operaciju meniskusa i neizvjesno je kad će biti potpuno spreman za igru,dovede se sad kad ti odmah i nužno treba normalan stoper...
Nedavno sam napisao da smo doveli puno igrača koji trenutno voze u rikverc u svojim karijerama.
Od svih dovedenih sad (Pozder,Spanac,Husic,Radinovic,Secerovic,Bevab,Lazic,Grk,Talijan...),jedino je Radinovic dosao normalnim putem. Normalnim u smislu igračkom razvoja. I vjerujem da će se pokazati kao najbolje pojačanje od svih. Takvih dovodjenja nam treba puno više. Dakle da Zeljo, igraču koji dolazi bude stepenica više u njegovoj karijeri. Da je dovoljno mlad da ima ambicije napraviti sljedeći korak prema većem i boljem klubu od Želje.
Ovo ustvari treba biti princip pri dovodjenje. Od principa ćeš odstupiti iznimno,kad ti naleti pik u liku Mice ili Lendrica...Ili kad ti naleti neko ko ce ti marketinški biti isplativ. Ali znaš da si ga zbog toga doveo i ne gradiš taktiku i igru na njemu.
Nadam se da ćemo što prije profilirati strategiju u skauting i transfer politici kluba i improvizaciju u ovoj oblasti svesti na minimum.
PRvi put nakon dugo vremena da se u potpunosti ne slažem sa tobom. Neću ići u detalje ni pričati o igračima pojedinačno, ali sad trenutno ih ima svakaih životnih puteva. PO mom nekom ukusu i jeste taj put koji ti spominješ, tj da kupimo igrače, koje sam i ja ovdje spominjao stalno (Mićo, Jovičić, Šerbečić itd itd. Svi ti igrači koje sam nabrajao (a bilo ih je desetak) su iz ekipa koje su ispale otišli u ekipe iz elitnog ranga. Međutim, ja ne mislim da to samo trebaju biti takvi igrači (niisi ti to ni rekao) ali ne mogu biti ni većin atakvih igrača jer realno naša liga nije dorasla tome. Kad naša liga bude dovoljno jaka onda mi možemo kupiti većinu tih takvih igrača i gurati ih. Ovako, ako mi imamo ambicije evropke neke, tj da u Evropi idemo malo dalje nego do sada, ti igrači ne mogu biti nosioci. Zbog otga nam treba ovih igrača koje ti spominješ. Njih će nam trebati uvijek, ali sad nam ih treba malo više. I ove godine smo mi mogli dovesti nekoliko tih što smo im stanica više, a odustati od tih nekoliko što ih ti spominješ, ali smo realno ove godine sebi nabili pritisak rezultata i svako kockanje bi nas moglo unazaditi. Ipak mislim da se manje kockamo sa Sanelom npr, koji može na iskustvo nadoknaditi eventualno nespremu i sl.
Ipak mislim da je psiha glavan stvar kad dovodiš igrače. Gledao sam onog Šećera. Pa toliko čovjek diriguje igrom, forsira i ostale , zove , gura itd da jednostavno vidiš da frajer ima nevjerovatnu želju za dokazivanjem. Isto je bilo i sa Lendrom i Stevom. Glava je najbitnija. Ako su naši pogodili sa glavama ovih novih igrača, a po izjavama tih igrača sam optimista, onda im ovu sezonu halalim što su doveli više tih nekih koji vraćaju karijere. Već od sljedeće sezone očekujem više Mića, Jovičića i Šerbečića, nego ovih drugih. SAMo polako. Ja sam glavni zagovornik mladih, ali i njima treba neko uz koga će napredovati.

EDIT: a sljedeće godine će ti takvi kojima treba uzlet u karijeri igrati i u kvalitetnijoj ligi nego prošle godine pa možemo realnije vidjeti ko je taj u kojeg se isplati ulagati.
@rodom slično razmišljamo :) samo što ja mislim da bi valjao Salihović, ali da je nerealan. Valjao bi zbog prekida i zbog trke i što bi bio lider pravi, a dovukao bi i publiku na tribine, dodatnu.
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 2:45 pm

jao komentara na zvanicnoj :( :palacdole:
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 2:45 pm

Rodom s mejtaša je napisao/la:
Spoiler:
Uh, ja sam skroz zaboravio da je Jaha imao operaciju. To je bilo jesenas (oktobar, novembar) čini mi se. To nije dobro, ali se nadam da Jaha može još.

Vezano za dovođenje. Opet se stvari vade iz konteksta vremenskog trenutka. Kao normalan slijed za dovođenje igrača je da im to bude napredak u karijeri.

Prvo, mi nismo trenutno u normalnoj sitauciji i ne možemo "normalno" ni djelovati iz više razloga. Pomenut ću samo glavne, hitno nam treba rezultat, publika je nestrpljiva i ne treba joj puno da sve ode helač, velike promjene u stručnom štabu, finansijskijoš uvijek nismo održivi i lahko se opet možwmo strovaliti itd.. Dalje, u toku je najveća rekonstrukcija kluba iza rata počev od novog statuta, načina upravljanja klubom, ulaganje u infrastrukturu, promjene u omladinskom pogonu itd. itd. Masa stvari su u toku i mi nismo ni u kakvoj normali već u strašno dinamičnim okolnostima i velikim da ne kažem tektonskim promjenama.

Drugo, a moglo je biti i prvo. Takvih igrača da napreduju dolaskom nama i nema puno i veliko je pitanje šta će biti s nama. Nismo mi Dinamo pa da dovedemo autobus perspektivnih i pobacamo ih po posudbama pa ako dvojica ukrešu dobro je. Dalje, sa takvim igračima teško je uzeti kakav trofej. Klubovima iz kojih dovodiš treba nešto i platiti, a realno dobiješ opet mačka u vreći jer ne znaš hoće li napredovati, hoće li se snači itd. Rizik u svakom slučaju. Ima ih onih koji su već prilično top, ali takvi se većinom odmah ispaljuju vani, a mi tim ponudama sa vana ne možemo parirati.

Treće, šta fali igračima sa rikverc karijerom pogotovo u našoj situaciji gore spomenutoj. Kad ti dođe igrač iz lige recimo 5 puta bolje on je i u rikvercu pojačanje u ovoj ligi iz koje svi bježe. Dva-tri rikverca ti mogu donjeti kvalitet, igru, posjetu pa i trofej i nema veze što ih nećeš možda prodati i na prvu se čini da si na gibitku, ali nisi kad uzmeš u obzir prethodno rečeno u ovoj rečenici.

PS da me neko pogrešno ne shvati da sam iz gore napisanog za dovođenje Salihovića. Ja lično nisam i nikad mi se nije sviđao. Zadnje što je odigrao u reprezentaciji je bilo katastrofa i bio je ubjedljivo najgori igrač u tih nekoliko utakmica. Ja ga ne bi ni džaba, a ne za bilo kakvu lovu. Samo bi uzimao nekom mjesto.
Povreda ili operacija je bila oko 4 novembra, a sljedecu utakmicu je igrao 14 decembra, tri minute, onda 17, pa jednu cijelu, poluvrijeme, cijelu, pa 21 minutu i onda je spojio 5 cijelih utakmica a primili 3 gola.

slika
 
FKZ1921
Postovi: 603
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 10:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 2:50 pm

Pričamo...
Ključ je u strategiji i struci...U svakom segmentu pa i segmentu skautinga i transfera.
I što prije se na taj način organizujemo,biće manje fula.
Ne trebamo se sad fatati pojedinačnih slučajeva pa na njima dokazivati kako nešta nije tako kako je neko napisao. Naravno da u svemu ima izuzetaka. Ali kod nas je problem što su ispravni transferi postali izuzeci. Imaš situaciju da od 13 igrača sa polusezone,tri se vrte u i oko prvog tima. Znaci oni su izuzeci. Normalno bi bilo da je obrnuto.Da su trojica od 13 ofulana.
To znači da nemaš strategije i struke u tom segmentu.
Ok,dao si treneru da odlučuje...Ali ne može ti trener okretati klub naglavačke. I tako svaki put .
Sa trenerom zajedno se profitiraju ciljevi,zajedno se radi procjena situacije oko tima,zajedno se pravi matematika i provjeri tri puta i onda se dovode igrači u okviru procjena,ciljeva i matematike.
Nema ozbiljnog kluba u koji dodje novi trener i okreće sve naglavačke. A kod nas se to događa evo dva prelazni roka zaredom. Znaci li to da će se isto dešavati u budućnosti. Nadam se da ne. Nadam se da će se, kao u normalnim klubovima,trenerima postavljati ciljevi i okviri u kojima će se kretati,da će klub uspostaviti stručnu i konzistentnu skauting i transfer politiku...
Da ćemo bazu tima imati od najboljih mladjih igrača iz BiH,naših omladinaca i određenog broja iskusnih i kvalitetnih igrača. Kako klub bude jačao,moći će se povremeno posegnuti za pravim kapitalnim...Ali put do toga vodi stepenicu po stepenicu...Pokušaji da se preskaču stepenice uglavnom ne završe dobro.
A ne vidim ni jednog razloga da se žuri i forsira u ovom segmentu...
Po meni,treba povući ručnu i u budućnosti minimalno i selektivno nadograđivati tim isključivo na bazi stručnog skautinga...kako god bude s trenerima.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 2:52 pm

da na momente neke stvari djeluju navrat-nanos - djeluju. ali generalno, ako hoćeš da dodaš neki provjereni kvalitet, kvalitet više - njemu je to po definiciji rikverc. dok god cijela liga ne napreduje. ni ove s kojima si pogodio ne bi mogao dovesti da im se karijera razvijala očekivanim tokom.

u svemu treba naći mjeru. treba i iskusnih kao jahić da mladima pokažu put i od kojih mogu naučiti prave stvari, i ovih malo mlađih iz "manjih" klubova kao uglješa i šećerović (ja za obojicu mislim da mogu dati mnogo više nego što je u njih uloženo, a nemaju ni pritisak "bum" pojačanja"), a treba i nastaviti gurati naše jer mi sa ovim konceptom apsolutno ne možemo preživjeti bez prodaje igrača.

i ne gleda svako kome karijera krene unazad isto na tu činjenicu. lendrić je na to reagovao tako što u 90. minuti sprinta nazad iz napada da uzme loptu, a zahirović hodanjem po terenu, mahanjem rukama i unošenjem u lice.
gradi željo boli te *****
 
boccaccio
Postovi: 1262
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 2:57 pm

@rodom s mejtasa, hvala ti što si mi uštedio vrijeme za pisanje. Od a do ž se slažem . Svaka čast.
 
Rodom s mejtaša
Postovi: 1141
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 3:04 pm

FKZ1921 je napisao/la:Pričamo...
Ključ je u strategiji i struci...U svakom segmentu pa i segmentu skautinga i transfera.
I što prije se na taj način organizujemo,biće manje fula.
Ne trebamo se sad fatati pojedinačnih slučajeva pa na njima dokazivati kako nešta nije tako kako je neko napisao. Naravno da u svemu ima izuzetaka. Ali kod nas je problem što su ispravni transferi postali izuzeci. Imaš situaciju da od 13 igrača sa polusezone,tri se vrte u i oko prvog tima. Znaci oni su izuzeci. Normalno bi bilo da je obrnuto.Da su trojica od 13 ofulana.
To znači da nemaš strategije i struke u tom segmentu.
Ok,dao si treneru da odlučuje...Ali ne može ti trener okretati klub naglavačke. I tako svaki put .
Sa trenerom zajedno se profitiraju ciljevi,zajedno se radi procjena situacije oko tima,zajedno se pravi matematika i provjeri tri puta i onda se dovode igrači u okviru procjena,ciljeva i matematike.
Nema ozbiljnog kluba u koji dodje novi trener i okreće sve naglavačke. A kod nas se to događa evo dva prelazni roka zaredom. Znaci li to da će se isto dešavati u budućnosti. Nadam se da ne. Nadam se da će se, kao u normalnim klubovima,trenerima postavljati ciljevi i okviri u kojima će se kretati,da će klub uspostaviti stručnu i konzistentnu skauting i transfer politiku...
Da ćemo bazu tima imati od najboljih mladjih igrača iz BiH,naših omladinaca i određenog broja iskusnih i kvalitetnih igrača. Kako klub bude jačao,moći će se povremeno posegnuti za pravim kapitalnim...Ali put do toga vodi stepenicu po stepenicu...Pokušaji da se preskaču stepenice uglavnom ne završe dobro.
A ne vidim ni jednog razloga da se žuri i forsira u ovom segmentu...
Po meni,treba povući ručnu i u budućnosti minimalno i selektivno nadograđivati tim isključivo na bazi stručnog skautinga...kako god bude s trenerima.
Izvini, nemoj se ljutiti, pokušavam da razumim tvoje zadnje postove, ali ne mogu. Pokušavam nekoliko puta pa i između redova, ali mi ne ide. Mrsko mi je sad da ti idem rečenicu po rečenicu. Nije ni važno, vjerovatno je do mene.
Jedino me zanima da i jeste tako kao što ti kažeš, šta nam je raditi. Kako i kome saopštiti to što ti govoriš, a govoriš krupne stvari nama bespomoćnim ovdje. Evo nedavno skupština bila, ne vidjeh ni jednog mudonju da usta i Senadu koju prozbori nakon njegovog govora. Bilo je navodno prije njegovog izlaganja nekavih upada, ali nakon njega niko ni mukajet. Hoću da kažem možeš li tu svoju priču nekako institucionalno artikulisati ili ovdje samo nama na glas razmišljaš da mi razbijamo glavu, a niko nas ni za šta ne pita.

Drugo je kad mi ovdje raspravljamo o tome hoće li igrati ovaj ili onaj i kakav je ko bio, i one famozne postavke, a drugo je kad ti nastupiš sam krupnim stvarima koje u startu podrivaju sve što se trenutno radi u klubu po pitanuju sporstkog segmenta, a prvenstvo nije ni počelo.
 
Neandertalac
Postovi: 922
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:13 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 3:10 pm

FKZ1921@ vam na jedan fin i kutiran nacin pokusava reci ono sto ja pricam vec duze vrijeme.
Nekompetentni ljudi odlucuju. Automatski imas na desetke pogresnih poteza, nepromisljenih, amaterskih, ishitrenih pa cak i jako naivnih.

Ali fakat, mislim kako je vrijeme da se prica o ovome sada gurne u drugi plan. Kasno je sada nesto pozitivno promijeniti na tom polju, sezona samo sto nije pocela i sada svi koji ce nositi dres sa Zeljin grbom moraju dobiti podrsku. Znaci podrska bez obzira da li igrali lose ili dobro, podrska a ne psovanje, uvrede, ogovaranje. Ima i ovde prostara za evoluciju, itekako.
Željeznicar za život cijeli!
 
FKZ1921
Postovi: 603
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 10:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 3:21 pm

Jasno je cwila to...Ne bi mogao dovesti Micu da u tom momentu nije vozio u rikverc. Ali ne možeš dovesti 13 u jednom prelaznom roku i od njih 13,10 voze u rikverc. Ne vidim realan razlog da se to radi. Nema potrebe.
Pri tom imaš trenera koji je nešta pokazao sa juniorima,pa je pomoćnik u prvom timu pa mu u jednom momentu povjeruješ i staviš ga za šefa..
I kao šef pokaže određeni kvalitet sa jednom realno limitiranom ekipom. Uspostavi s njima određeni odnos,uspjeva ih pokrenuti i motivirati na nekom sličnom mentalnom levelu...A onda mu dovedes igrače,puno njih,različitih...i ispostavi se da čovjek ne može to organizirati niti složiti u tim.Potpuno se pogubi. Izgubiš i njega,ne ispuni s sportski cilj,potrošio poprilicno para...
Sta je problem? Procjena je problem. Odluke donose ljudi koji ne mogu napraviti realnu procjenu po pitanjima iz segmenta struke.
Nije oko lopte i na terenu uvijek 2+2 četiri.
Što prije se mora doći do dobrih rješenja. Nadam se da će ovo sa Cenanom biti dobar početak.
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 3:21 pm

16 dana :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
zubanovic89
Postovi: 829
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 3:25 pm

Konkretan plan, kako rijesiti problem vas cini kompetentnim da pricate o njemu. Ako nemate rjesenje vec samo upucujete kritike znaci da niste upuceni u problematiku. Hinjski govorit kako su napravljene greske i kako se nadate da se takve greske u buducnosti nece desavat inace ce bit problema je blago receno bezobrazno. To pogotovo mislim na @neandertalca koji je jak na rijecima i ovdje nam otvara oci al nisam vidio ni jedan konkretan prijedlog kako da se taj problem rijesi. Npr dovest 2 covjeka (ime i prezime) koji ce biti zaduzeni za taj i taj posao i to ce nam garantovati u narednih x mjeseci toliku i toliku dobit. To ce nas kostati toliko i toliko medjutim sa tim cemo osvojiti kup i prvenstvo igrati 4 pretkola europe i vraticemo XY maraka koje smo ulozili. Jel ima neko od vas da moze napraviti ovakav plan i garantovati da ce on uspjeti? Ako ima odete u upravu uclanite se i uradite ovo. Al ja sumnjam da iko od vas to ovdje zna, stavise siguran sam da ne zna, jer da zna zvao bi vas neko iz Zelje da pomognete. Tipicni bosnjo uvijek najpametniji i voli da se trpa svugdje.
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 3:30 pm

Kljucna rijec garantovati - najbolji primjer su vam kone, koliko su Tanovog novca potrosili na razno razne stvari klub im nije ni 20% bolji nego sto je bio kad Tan jos nije dosao ! Znaci badava novac, badava i "ljudi" ako se nema plan i neka vizija, nece nista doci preko noci treba puno da se radi.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 3:36 pm

FKZ1921 je napisao/la:Pričamo...
Ključ je u strategiji i struci...U svakom segmentu pa i segmentu skautinga i transfera.
I što prije se na taj način organizujemo,biće manje fula.
Ne trebamo se sad fatati pojedinačnih slučajeva pa na njima dokazivati kako nešta nije tako kako je neko napisao. Naravno da u svemu ima izuzetaka. Ali kod nas je problem što su ispravni transferi postali izuzeci. Imaš situaciju da od 13 igrača sa polusezone,tri se vrte u i oko prvog tima. Znaci oni su izuzeci. Normalno bi bilo da je obrnuto.Da su trojica od 13 ofulana.
To znači da nemaš strategije i struke u tom segmentu.
Ok,dao si treneru da odlučuje...Ali ne može ti trener okretati klub naglavačke. I tako svaki put .
Sa trenerom zajedno se profitiraju ciljevi,zajedno se radi procjena situacije oko tima,zajedno se pravi matematika i provjeri tri puta i onda se dovode igrači u okviru procjena,ciljeva i matematike.
Nema ozbiljnog kluba u koji dodje novi trener i okreće sve naglavačke. A kod nas se to događa evo dva prelazni roka zaredom. Znaci li to da će se isto dešavati u budućnosti. Nadam se da ne. Nadam se da će se, kao u normalnim klubovima,trenerima postavljati ciljevi i okviri u kojima će se kretati,da će klub uspostaviti stručnu i konzistentnu skauting i transfer politiku...
Da ćemo bazu tima imati od najboljih mladjih igrača iz BiH,naših omladinaca i određenog broja iskusnih i kvalitetnih igrača. Kako klub bude jačao,moći će se povremeno posegnuti za pravim kapitalnim...Ali put do toga vodi stepenicu po stepenicu...Pokušaji da se preskaču stepenice uglavnom ne završe dobro.
A ne vidim ni jednog razloga da se žuri i forsira u ovom segmentu...
Po meni,treba povući ručnu i u budućnosti minimalno i selektivno nadograđivati tim isključivo na bazi stručnog skautinga...kako god bude s trenerima.
E sad se slažem s tim da ovo tri od 13 i nije baš tako. Od onih trinaest što su došli na polusezoni tu su jš uvijek Fejza (i doveden je kao drugi golman), MIrza (doveden je kao taj mladi z auspon karijere o kojima pričamo), SIniša, Lendra, Miro, Bekrić. TO je šest od 13 ili je 4 od 11 a nikako 3 od 13. Jadranko, Stana, Kramarić, Mailson su igrači koji realno nisu na nivou ovih sad što su dovedeni. Ovima fali ta psiha o kojoj pričam. Znali smo to. Realno je bilo očekivati da od ovih igrača nema ništa. Možda se Kramarić malo izdvaja. On je fula možda. Mada ja kad sam ga vidio bilo mi je sve jasno pa mi i nije tolika fula. Đerma je fula okoj ti pričaš. Zola je bio na posudbi i nije fula sto posto. A Zaha on je poseban priča već prepričana. Njega niko nebi propustio dovesti. Da je ostao mislim da bi se pokazao da nije fula, a realno i nije bio tolika. MOžda više zbog onoga koliko smo očekivali. Eh sad šta hoću reći. Hoću da kažem da smo mi na polusezoni odmah u staru izvjesno imali četiri greške i dva od kojih nismo ništa očekivali jer su došli kao zamjena i potencijal i jedan na posudbi. Znači od šest kojih smo doveli na način o kojem ti pričaš tj da vraćaju karijere četvorica su tu. AKo izuzemo Zahu i Bekriju jednog zbog toga što je on ustvari završava ovdje a ne vraća, a drugog zbog gore nabrojanih razloga dolazimo do toga da smo mi pogodili sa tri od četiri igrača okojima ti pričaš.
Takvi kao što je Lendra, Stevo i SIniša su sada POzder, Šeća, Bevab, Hervas, Husić, Toskas. BOccacini, Uglješa i Lazić su ti kojima težimo tj kojima smo uzlazna stanica, a Jaha i Nikolić su kao Bekrija, ali pomeni sa dosta većim potencijalom za pomoći od Bekrije. PO meni.
Šta hoću da kežem. Značajna je razlika u dovedenim ovaj i prošli rok pogotovo mislim u psihi. Već sljedeći moramo ići još više prema mlađima itd itd. Tu se slažemo. I u svemu ostalom se slažemo u ovom tvom postu.
 
Avatar
Jaozinho22
Postovi: 2746
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:09 pm
Lokacija: Baza
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 3:39 pm

zubanovic89 je napisao/la:Konkretan plan, kako rijesiti problem vas cini kompetentnim da pricate o njemu. Ako nemate rjesenje vec samo upucujete kritike znaci da niste upuceni u problematiku. Hinjski govorit kako su napravljene greske i kako se nadate da se takve greske u buducnosti nece desavat inace ce bit problema je blago receno bezobrazno. To pogotovo mislim na @neandertalca koji je jak na rijecima i ovdje nam otvara oci al nisam vidio ni jedan konkretan prijedlog kako da se taj problem rijesi. Npr dovest 2 covjeka (ime i prezime) koji ce biti zaduzeni za taj i taj posao i to ce nam garantovati u narednih x mjeseci toliku i toliku dobit. To ce nas kostati toliko i toliko medjutim sa tim cemo osvojiti kup i prvenstvo igrati 4 pretkola europe i vraticemo XY maraka koje smo ulozili. Jel ima neko od vas da moze napraviti ovakav plan i garantovati da ce on uspjeti? Ako ima odete u upravu uclanite se i uradite ovo. Al ja sumnjam da iko od vas to ovdje zna, stavise siguran sam da ne zna, jer da zna zvao bi vas neko iz Zelje da pomognete. Tipicni bosnjo uvijek najpametniji i voli da se trpa svugdje.
:klanjase2: :klanjase2: :klanjase2:
Upravo zbog tog i ništa ne spominju jer u fudbalu nema garancije osim kod kona kad potrošiš 2 miliona da osvojiš(čitaj kupiš) pišljivu ligu u kojoj Željo igra s juniorima i bori se do kraja.To je jedina garancija,međutim mi se ne bavimo tim stvarima.
Da je ova uprava dovela neku ublehu za SD ala Ibrak ili slični isti ovi što pričaju protiv sportskog segmenta bi tada bili još glasniji i govorili bi kako nam je klub postao privatna prčija raznoraznih menadžera i direktorčića.Ovako bar znam ko stoji iza svega toga i da su naši ljudi!
Ne griješe iz oholosti nego iz slabosti,po meni je to sva suština ove priče.
Ima milion nekih nejasnoća počevši od Mailsona,Halvadžića pa do Đermanovića,Stane i ostalih...To trebamo ostavit po strani,ide obnova članskih i kupovina godišnjih to nam sada trebaju biti prioriteti.
KLUB NAJVEĆI,
NAVIJAČI NAJBOLJI,
Gospodine Adžeme, ne dozvolite da ''neko'' pere svoj prljav veš preko Vas !

,,To je naš stadion, mi svaki put dajemo onoliko koliko mi smatramo da trebamo dati ! KRAJ PRIČE''
Amar Osim.
 
Avatar
pile87
Postovi: 3188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 3:49 pm

Rodom s mejtaša je napisao/la:
FKZ1921 je napisao/la:Pričamo...
Ključ je u strategiji i struci...U svakom segmentu pa i segmentu skautinga i transfera.
I što prije se na taj način organizujemo,biće manje fula.
Ne trebamo se sad fatati pojedinačnih slučajeva pa na njima dokazivati kako nešta nije tako kako je neko napisao. Naravno da u svemu ima izuzetaka. Ali kod nas je problem što su ispravni transferi postali izuzeci. Imaš situaciju da od 13 igrača sa polusezone,tri se vrte u i oko prvog tima. Znaci oni su izuzeci. Normalno bi bilo da je obrnuto.Da su trojica od 13 ofulana.
To znači da nemaš strategije i struke u tom segmentu.
Ok,dao si treneru da odlučuje...Ali ne može ti trener okretati klub naglavačke. I tako svaki put .
Sa trenerom zajedno se profitiraju ciljevi,zajedno se radi procjena situacije oko tima,zajedno se pravi matematika i provjeri tri puta i onda se dovode igrači u okviru procjena,ciljeva i matematike.
Nema ozbiljnog kluba u koji dodje novi trener i okreće sve naglavačke. A kod nas se to događa evo dva prelazni roka zaredom. Znaci li to da će se isto dešavati u budućnosti. Nadam se da ne. Nadam se da će se, kao u normalnim klubovima,trenerima postavljati ciljevi i okviri u kojima će se kretati,da će klub uspostaviti stručnu i konzistentnu skauting i transfer politiku...
Da ćemo bazu tima imati od najboljih mladjih igrača iz BiH,naših omladinaca i određenog broja iskusnih i kvalitetnih igrača. Kako klub bude jačao,moći će se povremeno posegnuti za pravim kapitalnim...Ali put do toga vodi stepenicu po stepenicu...Pokušaji da se preskaču stepenice uglavnom ne završe dobro.
A ne vidim ni jednog razloga da se žuri i forsira u ovom segmentu...
Po meni,treba povući ručnu i u budućnosti minimalno i selektivno nadograđivati tim isključivo na bazi stručnog skautinga...kako god bude s trenerima.
Izvini, nemoj se ljutiti, pokušavam da razumim tvoje zadnje postove, ali ne mogu. Pokušavam nekoliko puta pa i između redova, ali mi ne ide. Mrsko mi je sad da ti idem rečenicu po rečenicu. Nije ni važno, vjerovatno je do mene.
Jedino me zanima da i jeste tako kao što ti kažeš, šta nam je raditi. Kako i kome saopštiti to što ti govoriš, a govoriš krupne stvari nama bespomoćnim ovdje. Evo nedavno skupština bila, ne vidjeh ni jednog mudonju da usta i Senadu koju prozbori nakon njegovog govora. Bilo je navodno prije njegovog izlaganja nekavih upada, ali nakon njega niko ni mukajet. Hoću da kažem možeš li tu svoju priču nekako institucionalno artikulisati ili ovdje samo nama na glas razmišljaš da mi razbijamo glavu, a niko nas ni za šta ne pita.

Drugo je kad mi ovdje raspravljamo o tome hoće li igrati ovaj ili onaj i kakav je ko bio, i one famozne postavke, a drugo je kad ti nastupiš sam krupnim stvarima koje u startu podrivaju sve što se trenutno radi u klubu po pitanuju sporstkog segmenta, a prvenstvo nije ni počelo.
Ja ga razumijem, apsolutno i jasno mi je sta hoce reci. Samo mislim da je do toga o cemu govori dug put. I nadam se da u klubu razmisljaju na isti nacin jer mora se priznati da dolaskom svakon novog trenera, ekipa se promjeni iz temelja. OK trener moze imati kao zelju nekoga igraca ili par njih ali ekipa mora imati kostantu koja ce biti dopunjena sa par igraca perspektivnih i par onih koji mogu donijeti rezultat. Nakon ovog prelaznog roka imamo sansu da tako nesto i profunkcionise. Da ne bude zabune, dovoljno je otici na transfermarkt i vidjeti da mi to radimo godinama cak i onda kada smo uzimali titule, nista se promjenilo nije.Zato sam misljenja da ova uprava i ova postava ljudi tezi tome da uredi i taj segment kluba, iskreno se nadam da ce im poci za rukom.I kao sto kolega kaze bitno je ici korak po korak, bez obzira na pritisak i ciljeve, jer po meni ciljevi se ispunjavaju kad steknes uslove za nesto ako bilo sta preskocis kasnije te opali po glavi.
Isto tako sam misljenja da imamo dobru ekipu i da smo dobro birali strucni stab. Znam da mnogi misle da je rano o tome pricati ali po meni je glavni preduslov za bilo sta pravilan i dobar rad na treningu to pravi igrace, a trenutno to imamo. I da veliki sam optimista da ce ova sezona proci u nasem znaku upravo iz tih razloga i misljenja sam da nam upravo to treba za postizanje ciljeva kakve mi kao navijaci zelimo.
Ispravan i predan rad se uvijek isplati imali smo veliki broj primjera do sad. Tako da je po meni opet kazem, pojacanje u strucnom stabu bio prvi korak koji se morao napraviti za ono sto slijedi. Nama treba sistem koji funkionise nikako pojedinac, tako da ako pojedinac ode, sistem nastavi funkcionisati jer na njegovo mjesto dodje neko drugi. Siguran sam da klub tezi tome, u prilog ide i ova reorganizacija omladinskog pogona, jednostavno neke stvari moraju ici po redu i jednostavno su prioritet, kad budu stavljene na svoje mjesto onda se mogu rijesiti i te nama ociglede i nama elementarne stvari. Sve u svemu mislim da smo na dobrom putu i ocekujem mnogo od ove ekipe i od ovog Zelje.
Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3883
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 3:50 pm

Da se (ne d'o Bog da se desi) Kostić pokaže kao greška, opet bismo na zimu gledali isti scenarij. Ima li Kostić autonomiju u svom radu? Ako može neko upućenijih reći koliko je prošli rok dovedeno igrača prema Edisovim željama, a koliko ih je uprava na svoju ruku dovela. Koliko je ovaj rok došlo igrača po Kostićevim željama, a koliko ih je uprava dovela na svoju ruku?
Vjerujem da je broj igrača koje je uprava dovela puno manji od želja trenera. Eh sad kad trener ima autonomiju onda ima svoju viziju koja može biti dobitna i koja može biti pogubna. Edisova je nažalost obećavala ali je bila strogo jednoobrazna i dobili smo to što smo dobili. Opet kažem, ako Kostić ne bude valjao, isti scenario će se desiti.
Mi bismo da imamo trenera s jasnom vizijom, znanjem i koji će od nas napraviti šampione. Svako će tražiti "svoje" igrače za koje misli da su neophodni. Mi se samo možemo nadati da će se to dobro završiti po nas.
Odluka uprave je izbor trenera, no ako ovako ne bude išlo više, bismo li onda trebali tražiti trenera koji će samo na osnovu postojećeg kadra donijeti titulu, neće otpuštati 10 igrača i dovoditi novih 10? Bismo li onda željeli da uprava dovodi igrače, a da je trener čovjek koji će s istim pokušati donijeti titulu. Sve i da nam uspije tako, u Europi ćemo završiti kao onomad protiv Izraelaca.
Možda vas nisam najbolje razumio, ali evo šta biste vi predložili da se ovo stanje promijeni, kako biste vi riješili ovaj problem?
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
rios
Postovi: 436
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 3:50 pm

Plan je po meni vrlo jednostavan.
Imenujes trenera za kojeg smatras da ima kvalitet,plan i viziju koja je dorasla klubu kao sto je Zeljo.
Nakon toga taj trener u skladu sa tim planom i vizijom napravi kostur tima.Taj kostur po meni je nekih 6-7 igraca,golman,dva u odbrani,dva li tri u veznoj liniji ( ovisi od formacije ) i napadac jedan.Dakle u svakoj liniji imas bar pola potrebnih igraca koji mogu i znaju sprovesti ono sto si ti zamislio.Svaka formacija ima igrace od krucijlane vaznosti,one koji je drze zivom.Toj okosnici tima kasnije se pridodaju igraci koji ce je samo jacati,davati novu dimenziju,sirinu,itd..Kao kad se pravi kuca,pocinjes od temelja,noseci zidovi i krov.Mozes ti kasnije izvoditi svasta nesto,ali kuca je stabilna i upotrebljiva sve dok postoje ovi elementi.
Mi smo na polusezoni sve izmjenili,ostala samo 2 igraca iz prvog dijela.Sad je situacija nesto bolja,od ovih 6-7 gore poenutih mi imamo otprilike nekih 5,Vedran,Aco,Jovan,Miroslav i Lendric.Fali tu u odbrani jedan i jedan minimalno u veznoj liniji da bi se taj kostur zaokruzio.
Eh,kad imas to onda ne dovodis 11 - 12 igraca nego tih 4-5 sto fale,potrefit ces bar 1-2 da budu dobri dodatci i oda se dodje do cifre da ti na polusezoni ili na kraju sezone mjenas 2-3 igraca,sto je sasvim uredu.
Isto tako,ne smijs nikad pustiti da ti iz tog kostura odjednom odu 2-3 igraca,posebno iz iste linije,nego ako moras postepeno i kontrolirano mjenjas igraca po igraca.
Ovaj prelazni rok je zbog toga od krucijlane vaznosti,ukoliko se neko od dovedenih igraca uspije nametnuti kao rjesenje za ovo jedno ili dva mjesta u okosnici stvari ce biti jako dobre i vec na zimu necemo imati potrebe za velikim brojem igraca,odnosno bice to tih podnosljivih dvojica ili trojica.
Zadnja izmjena: rios, dana/u čet jul 07, 2016 3:52 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Zeljeznicar za zivot cijeli !!!

Miralem Pjanic !!

Mirza Teletovic !

Damir Dzumhur !
 
Avatar
SWRA_1921
Postovi: 1596
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 3:51 pm

Sve vise i vise me pocinju frustrirati pojedinci na forumu i njihova logika zakljucivanja. Hajde to, nego su i sada spremni da lazu, ne sagledavaju okolnosti u kojima se nesto desilo, itd.

Imali smo USRANU ekipu na pocetku prosle sezone, zasto, ne znam, nije bilo para, mislilo se da se moze nekako gurati to i kad smo prodali Bajica i Kvesica, a nakon borbe za Evropu. Pa si onda morao popraviti tu USRANU ekipu kojoj je cak prijetilo i ispadanje, toliko smo predobri bili, dovodjenjem 13 igraca (prije toga i novog trenera 5,6 kola prije polusezone da makar nesto popravi), jesmo li popravili? Jesmo! Bili smo najbolja ekipa u proljetnom dijelu, ali neuigrana. Neki su dovedeni da bi popunili rupe, nisu dovedeni svi da bi bili top pojacanja i igraci za prvu postavu. Onda se lupa sa nekakvih 3 od 13, a ustvari je vise od pola igraca imalo zapazenu ulogu i ispunili su RAZLOG njihovog dovodjenja. Sada smo unaprijedili ekipu, one rupe koje su popunjavane, sada su jos kvalitetnije popunjene. Ne moramo vise da gledamo levata Enisa, ili sporog Bogicevica ili Hodzurdu, itd. Za svakog igraca koji je otisao nemam razloga za žaljenje, koji god je dosao na njihovo mjesto TREBAO bi biti napredak. Opet nije do kluba ako to ne bude tako, ne godi mu nesto, ne svidja mu se nesto, mrsko mu, psiha mu nije nesto, boli ga briga za fudbalom, itd. Uvijek ce biti promasaja. Ljudi ovdje ocekuju da dovedes top 10 igraca ĐABA i da igraju za 1.500 KM, inace su preplaceni i neko je u talu, luta se u sportskom segmentu, itd.

Pocnite malo gledati siru sliku, okolnosti i razloge zasto se nesto desilo, kad se desilo, kakva je ekipa bila u tom momentu, gdje je bio klub u tom momentu. Najlakse je gledati Bayern ili Real i pricati pricu da treba ovako ili onako.
 
MATORI
Postovi: 1136
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 9:38 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 3:55 pm

[quote="zubanovic89"]Konkretan plan, kako rijesiti problem vas cini kompetentnim da pricate o njemu. Ako nemate rjesenje vec samo upucujete kritike znaci da niste upuceni u problematiku...

Svaka čast.
Znaš one koji imaju problem za svako rješenje.
Imaju i oni drugi koji imaju rješenje za svaki problem.
Na ovom forumu su prečesto ovi prvi nabrojani, tj mudroseri, rješenje nigdje ni u p.m.
a primjedbi hejbet...
Ma znaš nas...

Online

Trenutno korisnika/ca: ANamelessGhoul, billybih, Google [Bot], neroazzuro i 236 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija