Analize protivnika za sezonu 2019/2020: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=802
NAVIJACI: Usluge, Poslovi, Akcije: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=798
Sudijske greske: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f= ... 2&p=434009

* * *

Ukoliko nekome treba pomoc, pogotovo ukoliko ima dijete kuci, neka se javi nekome od moderacije. Anonimnost zagarantovana.

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.

Ukupno glasova: 15

Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 20, 2016 9:02 pm

fk1921 je napisao/la:
Elegant je napisao/la:Hoce li ih to Milos slomiti na Kupresu, a u Sloveniju na zavrsne.
Kupres kondicija, Slovenija taktika
Zamisli kondicija u Sloveniji, krugove oko drzave trce :lol:

hardwell
Kontakt:

pon jun 20, 2016 9:07 pm

sajo10 je napisao/la:Ja mislim da pricam za sve nas koji ne zivimo u BiH ili u Sarajevo kako je lijepo kada mozemo da procitamo vase izjave sa treninga i kako je to izgledalo. Iako je to sve subjektivno opet dobijemo poprilicno korektnu sliku s treninga naseg Zelje. Hvala vam! :)
+1

Ko ode na trening slobodno nek ostavi dojmove. Mi van Sarajeva rado čitamo :)
Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja

Omar500
Moderator
Kontakt:

pon jun 20, 2016 9:08 pm

Model1964 je napisao/la:Evo malo doušnickih informacija iz dežele :D
Nisam mogao ni sanjati da cu ko udoda Derviša Sušića ispitivati Slovence o Želji :lol:
Ja se malo hinjski uvalio kod prijatelja i kolege od Ljeljka :) . Znao od prije da su dobri pa ono, kafica, kako djeca kako švalerka :)
Pa malo o nogometu dok nisam okolo kole došo do Želje :D . Navukao sam :D ga da mi kaže šta mu je Ljeljak reko.
Skontali da nam je liga spora, vecina stopera u ligi ko Bogi, vezni igraci nemaju kuveta. Cilj, namjera je ubrzati igru što se da više, ko kad LP ubrzaš, na neznam više koliko obrtaja :lol: Veznjaci nece moci pratiti, stoperi ce ispadati ko iz kobija za Hrid :) Zato valjda na teninzima insistira na dva dodira i okomiti na go. Puno polažu na Sefera i njegovo vracanje svježine ekipi jer ce Kupres biti ko za drugog rata :) Tehnicno i imagitivno su naši vrh, takticno i fizicno truba. OP je jako slabo radio da individualnom umještanju pojedinca u kolekti i njegovom usmjeravanju.Neki mladi stoper :) (Osmankovic, nisam siguran ako smijem ovo napisati) ako bude radio, stoper svjetskih kvaliteta. Izuzeto inteligentan, što ga može ispaliti u orbitu ali i ukopati.
Sada mišljenje ovog njegovog kolege.
Stalna promjena ritma, trka i samo trka. Ko bude meljo i peglo štokrlja. Preambiciozni su da bi dozvolili luksuz :) da podbace. Zbog ega i zbog para. Posebno zbog imena u SLO. Na pocetku bice jako teško... ako i kad odcepi :)
Taktika i fizika se mogu nadoknaditi, sto je dobro, ocekujem jednu sasvim novu ekipu na jesen :pljesak: :pljesak:
Ubit ce ih SS na Kupresu :D
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?

LARSSON
Kontakt:

pon jun 20, 2016 9:08 pm

Biće neki video večeras/sutra, nadam se :ganja: kad mi posalje momak
Kartoteka - http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=814

fk1921

pon jun 20, 2016 9:09 pm

hardwell je napisao/la:
sajo10 je napisao/la:Ja mislim da pricam za sve nas koji ne zivimo u BiH ili u Sarajevo kako je lijepo kada mozemo da procitamo vase izjave sa treninga i kako je to izgledalo. Iako je to sve subjektivno opet dobijemo poprilicno korektnu sliku s treninga naseg Zelje. Hvala vam! :)
+1

Larson ce objavit klip, snjimao sam koliko sam mogao, ako uspijete sta vidjeti dobro je
04.03.2015

Na vanrednoj sjednici Skupštine FK Željezničar, usvojen je novi statut Kluba kojim je jasno poručeno da klub ostaje dosljedan svojoj devedesetogodišnjoj tradiciji, filozofiji i sloganu: Mi smo Željini, Željo je naš. Svetinje nisu na prodaju!

Model1964

pon jun 20, 2016 9:10 pm

EVO I MOJE PRVE TEKME
Imao sam nepunih pet godina kada me je stari poveo na prvu tekmu. Nisam ništa znao o nogometu o ligi, ekipama i igračima. Stari i njegova raja su me poveli sa sobom. Dobio sam Dvojnih C koliko sam želio, tako da sam od Vrbanjuše do Koševa pišo na svakom cošku
:) Nikad do tad nisam vidio toliko naroda na jednom mjestu. Stari me je dao na ramena i tako smo ušli na stadion. *Koliko ljudi u ovoj rupi* :lol:
Tu moju konstataciju su poslije godinama prepricavali. Za mene i starog Koševo je za uvjek ostalo rupa :) Nisam poznavao pravila niti sam znao koji su koji. Fasciniralo me je veseslje na stadionu. Sretna lica svuda oko mene, skakanje kada padne gol. Pljeskanje i pjevanje su mi bili kao neka bajka. Tada sam u svojoj glavi povezao... da sreca i veselje proizilaze iz Želje. Sve ostalo je historija ;)

Godine me pritisle :) pa sam zaboravio napisati da je ovo bila tekma ŽELJO-SANTOS :D godina 1969
Zadnja izmjena: Model1964, dana/u pon jun 20, 2016 9:19 pm, ukupno mijenjano 1 put.
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎

exbabilon
Kontakt:

pon jun 20, 2016 9:11 pm

Svi klubovi i reprezentacije nam igraju sporo, zaostali u nekom vremenu prije 20-ak godina. Velika mi je zelja da mi pocnemo igrati brze, vise trcati, manje meljati loptu, ali za to treba i infrastruktura, bolji tereni...

Omar500
Moderator
Kontakt:

pon jun 20, 2016 9:15 pm

Moja prva utakmica i nije bas za pohvalu, ali eto podijelim s vama :DD:
Imao sam nekih pet godina, sigurno ne vise, utakmica Zeljo-Celik, kaze mi stari ja samo zvjeram gdje je 'ciko s kospicama i sokovima' :D
Sta ces, dijete. Uglavnom, dade Celik gol i ja ni pet ni sest, skoci i iz sveg glasa 'GOOOOL' . Stari u zemlju da propadne, raja se okrece, popio bi on batina da nisam ja isuvise mali bio :rofl: :rofl: :rofl:
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?

fk1921

pon jun 20, 2016 9:18 pm

Moja prva utakmica na koju sam otisao jeste kad je Zeljeznicar igrao protiv Newcastlea na Kosevu, sjecam se trenutka da su brdjani nekakvi bili ispred mene psovali sudiji majku pa i mene ponijelo :ganja: stari umro od smijeha
04.03.2015

Na vanrednoj sjednici Skupštine FK Željezničar, usvojen je novi statut Kluba kojim je jasno poručeno da klub ostaje dosljedan svojoj devedesetogodišnjoj tradiciji, filozofiji i sloganu: Mi smo Željini, Željo je naš. Svetinje nisu na prodaju!

Plava Porodica
Kontakt:

pon jun 20, 2016 9:20 pm

hardwell je napisao/la:
+1

Opet sljedeći put kad odem ću napisati nikakav problem.
Još jednom da pohvalim fenomenalnog Dadu,ja još ne vjerujem šta smo sve danas ispisali o njemu,a bukvalno nam se popiša po faci.Još samo da koju utakmicu odigra.
Još jednom i da pohvalim Žerića,kao perka,lagan na lopti,osjećaj za igrom i trenutkom kada poslati lopti fenomenalan,takođe i on kao i Bekrić su stalno ulazili u sredinu sa krila,baš kao što @model maloprije spomenu.
I još Kemu Osmankovića.Kostić ćemu sigurno,alo sigurno davati mnogo šansi,a zaslužio je momak,živi beton.On će biti jedan od najboljih štopera što sko proizveli u zadnjih par godina.Samo ne diži se u zvijezde Kemo,ostani na zemlji,slušaj trenera i upijaj,pokušaj ispraviti greške,i da te povrede zaobiđu biće od tebe vrhunski štoper.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!

Model1964

pon jun 20, 2016 9:21 pm

exbabilon je napisao/la:Svi klubovi i reprezentacije nam igraju sporo, zaostali u nekom vremenu prije 20-ak godina. Velika mi je zelja da mi pocnemo igrati brze, vise trcati, manje meljati loptu, ali za to treba i infrastruktura, bolji tereni...
Pa zato valjda i Janezi testiraju travu i podlogu da se popravi koliko se da. Dadam se da cemo biti pcele koje napadaju međeda :)

SWRA_1921
Kontakt:

pon jun 20, 2016 9:23 pm

FKZ1921 je napisao/la:Stvari oko sportskog segmenta nisu ni izbliza jednostavne kako se mozda cini...U svim drugim segmentima kluba(finansije,radno-pravni segment,infrastruktura...)stvari su definisane pravnim aktima,sto drzavnim sto klupskim,postoje propisane procedure...Treba poznavati zakon i procedure i imati opredjeljenje upravljackih struktura da se isti postuju i rijesili ste dosta toga.
U strucnom,sportskom segmentu nemate regulativa,propisa,zakona...Tu vam treba definisana strategija kluba,trebaju vam ljudi koji imaju talenat,afinitet,znanje,iskustvo...uz sve nabrojano,ti ljudi moraju imati izrazene menadzerske sposobnosti i pozitivne karakterne osobine.
Vrlo zahtjevno... Nimalo jednostavni kriteriji. I ne trebamo se zanositi da ce se ubrzo naci osoba ili vise njih koji ce zadovoljiti ove kriterije.
Vjerovatno je procjena da jebolje da to do daljnjeg rade ljudi koji su i do sad radili uz unaprjedjenje u vidu skauta i uz aktivnije ucesce sefa strucnog staba. Ali i to sa sefom ss je mac sa dvije ostrice...uvijek. U kojoj mjeri mu pustiti da diktira te stvari a da ti se ne dogadja situacija kao ovih posljednjih pet,sest mjeseci...
Uvijek je problem kontinuiteta. Zbog toga bi bilo presudno vazno da se sa novim sefom ss posreci,da se u narednoj sezoni napravi napredak u igri i postigne zadovoljavajuci rezultat. Da se na taj nacin unaprijede preduslovi za dalje...za naredne sezone.
Neovisno od toga sto su i clan uprave i sef ss,na predstavljnju sefa, eksplicitno najavili titulu,ja mislim da je u sljedecoj sezoni najbitnije da se vidi evidentan napredak u igri i da se izbori evropa. To bi znacilo da su napravljeni dobri potezi,stvorani dobri temelji i da ne bi trebalo ponovo sve iz temelja...
Izdvojio bih ovaj post, ovo je sustina onoga o cemu i ja pricam a vezano je za poziciju sportskog direktora.

Sa Riosom se slazem oko Sadikovica, njemu jednostavno moramo pruziti priliku da se vrati nakon povrede i drago mi je da je danas bio na treningu. Takodje se ne slazem za tako rane raskide ugovora sa Midzicem i Hirosem, mozda prvo poslati u neke slabije ekipe, tipa Travnik, Velez, Vitez, Jajce i Mladost (ako je moguce), i sl.

Model1964

pon jun 20, 2016 9:24 pm

Plava Porodica je napisao/la:
hardwell je napisao/la:
+1

Opet sljedeći put kad odem ću napisati nikakav problem.
Još jednom da pohvalim fenomenalnog Dadu,ja još ne vjerujem šta smo sve danas ispisali o njemu,a bukvalno nam se popiša po faci.Još samo da koju utakmicu odigra.
Još jednom i da pohvalim Žerića,kao perka,lagan na lopti,osjećaj za igrom i trenutkom kada poslati lopti fenomenalan,takođe i on kao i Bekrić su stalno ulazili u sredinu sa krila,baš kao što @model maloprije spomenu.
I još Kemu Osmankovića.Kostić ćemu sigurno,alo sigurno davati mnogo šansi,a zaslužio je momak,živi beton.On će biti jedan od najboljih štopera što sko proizveli u zadnjih par godina.Samo ne diži se u zvijezde Kemo,ostani na zemlji,slušaj trenera i upijaj,pokušaj ispraviti greške,i da te povrede zaobiđu biće od tebe vrhunski štoper.
Od sada slušajte mene a ne nekog Šveda koji se ufuro da je funkcija :mrgreen:

Plava Porodica
Kontakt:

pon jun 20, 2016 9:26 pm

Dobro te neko predloži za skauta.
Imaš ti to nešto Slovenac :mrgreen:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!

Neandertalac

pon jun 20, 2016 9:29 pm

exbabilon je napisao/la:Svi klubovi i reprezentacije nam igraju sporo, zaostali u nekom vremenu prije 20-ak godina. Velika mi je zelja da mi pocnemo igrati brze, vise trcati, manje meljati loptu, ali za to treba i infrastruktura, bolji tereni...
Tu ce do izrazaja doci Spanac, to jeste njegova igra, brz precizan pas, ubrzanje igre, razigravanje a posebno igra u tranziciji.
Licno, od njega najvise ocekujem, gledam na njega kao na modernu verziju Zebe, brzu i pokretljiviju bez poteza viska.

Za raju sto izvjestava, dajte mu vremena, ne sudite po prvim treninzima tek covjek sletio. Malo dok se uklopi, upozna, malo dok nabije snage. I sekund posla da se navikne na nase krkane ali vjerujem da ni on nije cvjecka, nije druga spanska bas kurs baleta.
Željeznicar za život cijeli!

Plava Porodica
Kontakt:

pon jun 20, 2016 9:32 pm

Neandertalac je napisao/la:
Tu ce do izrazaja doci Spanac, to jeste njegova igra, brz precizan pas, ubrzanje igre, razigravanje a posebno igra u tranziciji.
Licno, od njega najvise ocekujem, gledam na njega kao na modernu verziju Zebe, brzu i pokretljiviju bez poteza viska.

Za raju sto izvjestava, dajte mu vremena, ne sudite po prvim treninzima tek covjek sletio. Malo dok se uklopi, upozna, malo dok nabije snage. I sekund posla da se navikne na nase krkane ali vjerujem da ni on nije cvjecka, nije druga spanska bas kurs baleta.
Sve to stoji,u svemu se slažem.Samo sam prenio sa moje strane sliku kakav je danas bio.
A od njega očekujem jednog od najboljih igrača lige,tek je došao..dok se privikne ako Bog da biće on top.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!

Elegant
Kontakt:

pon jun 20, 2016 9:32 pm

fk1921 je napisao/la:
Elegant je napisao/la:Hoce li ih to Milos slomiti na Kupresu, a u Sloveniju na zavrsne.
Kupres kondicija, Slovenija taktika
Za ovu ligu kondicija je pola posla, samo da Kostic ne pregori u taktici i izboru prvih 11.

U svakom slucaju ima dobar izbor igraca.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Hurmasica
Kontakt:

pon jun 20, 2016 9:33 pm

Kemo zaista ima sve predispozicije da postane odličan štoper, to se vidjelo još u oml. kategorija, u onom dvomeču sa Salzburgom gdje je on jedini ličio na štopera u našoj ekipi i uspješno se nosio sa napadačima Salzburga, a evo i sad na treningu ga Kostić hvali. Kemo, samo rad, rad i rad i ja vjerujem da ćeš napraviti super karijeru :) . Trenutno imamo kao štopere Kemu, Acu i Grka, ja bih zaista volio da mi imamo još jednog štopera iz oml. pogona pa da ne moramo dovoditi nekoga sa strane ali nažalost nije tako. Duraković mi uopšte ne ulijeva neko povjerenje, tako da na toj poziciji moramo tražiti još nekoga kao četvrtog štopera. Da li će to biti ovaj što ga je Model skautirao pa se ispostavilo da je Bokačov rođak :ganja: , vidjećemo.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar

rodrigo87
Kontakt:

pon jun 20, 2016 9:33 pm

E majka mu stara, maloprije Osmankovic u argeliniju na malti,a jucer Veca... Drug mi radi, kaze danas mu bili Mujaga i Dzenis, narucili nargilu, nisu mogli ni tri dima uzeti odmah im lose doslo... SAMO IH GAZI MILOSEEE
Manijaci, Željo, Bog i čaršija ! :zeljeznicar1:

fk1921

pon jun 20, 2016 9:34 pm

Neandertalac je napisao/la:

+1
04.03.2015

Trenutno korisnika/ca: BHDragons, Bing [Bot], Google [Bot], Haklapuc, mali, showa_00, Ujko i 23 gosta.

Prijava  •  Registracija