Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
boju dao si nebu...
Postovi: 927
Pridružen/a: ned mar 27, 2016 3:23 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 13, 2017 10:22 am

Hurmasica je napisao/la:
uto dec 12, 2017 6:18 pm
Rezultati nakon 18. kola PL:

viewtopic.php?f=73&t=504&start=20

Nije realno da Vedran ima manje glasova od Zeca, pa cak i Ramovica...branio skoro svaku utakmicu ove sezone, dio najbolje odbrane u prvenstvu, nije imao katastrofalne greske...trebali bi naredne sezone uvesti novi sistem glasanja. Bodovanje od 15 do 1 mozda ili nesto sl.
MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 13, 2017 10:27 am

Kad razmisljas o prodaji onda svi misle na mlade igrace. Realno takve su i okolnosti, koliko smo to igraca starijih od 23+ prodali? Vrlo malo!
Zato kad dodje takva ponuda to je "raritet" i bonus.
Zec je po meni nedefinisan igrac i mislim da je Krizman za njeg klasa. Kad bi ga prodali morali bi dovesti krilo i mislim da ima boljih krila od njeg kojih mozemo dovesti. Eh tu dolazi do pitanja da ne bude to previse promjena i da ne utice na nas sistem.

Zelim titulu i ove iz prve postave ne bi nikog sada prodavao, ali kad bi dosla ta ponuda za Zeca razmislio bih i vjerovatno prihvatio jer nije on ni top 5 u nasoj ekipi ali jest koristan to nema sumnje.
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5234
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: FK Željezničar

sri dec 13, 2017 10:38 am

Plava Porodica je napisao/la:
Leon_Professional je napisao/la:
uto dec 12, 2017 5:46 pm
avlami97 je napisao/la:
uto dec 12, 2017 5:13 pm
Prije nego sto je i počeo igrati, raja ga je ponizavala...moler, skijaš, garant se ne bavi fudbalom...Odigrao je malo i za to malo vremena pokazao da ima čvrstinu i da se ipak radi o fudbaleru, a ne moleru. Poslao loptu u aut, odmah gif-ovi osvanuli.
Protiv Sirokog izbaci Ramovica za eurogol (navodno ofsajd), za prvi gol protiv Radnika pošalje Ramovicu loptu kao rukom za asistenciju. Na istoj asistirao Graovcu za izjadnecenje.

Premalo vremena na terenu za bilo kakvu ocjenu. Al da se momak proziva i pljuje nije potrebna ni minuta na terenu. Narod zna.

Sent from my HUAWEI G6-U10 using Tapatalk
Isto kao sto si ti Adzema popljuvo nije ni mec jedan odradio.
slika slika slika
To je ba raritet.. U afektu napisano :kafa:

@ono na o kome je riječ ljubi brat :D
Spinujete. Pozdrav!

Sent from my HUAWEI G6-U10 using Tapatalk

Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 13, 2017 10:39 am

I šta ćeš uraditi prodajom Zeca? Mada je to 99% šuplja, jer je kao što rekoste nedefinisan igrač.
Igrač koji nama zlata vrijedi u ovom sistemu igre. Dečko koji je desno krilo, počeo se snalaziti i na drugoj strani.
Što Čelzi ne proda Mosesa? Kur.ac od igrača,a vidjelo se dobrano koliko je falio kad je Zapakosta igrao.
Igrači sistema.
Nama takav Zec treba. Radi brzine. Asistencije mu redovno daje tehnički potkovaniji i sporiji Zakarić.
Može prodaja Zeca, ali ako će upasti gore neki Menalo koji ima sve kvalitete i lahko bi se uklopio.
Ali koliko tek onda Menalo vrijedi? Biće kao što ja rekoh oko 500k eura, a niko se nije složio sa tim, kao preskup.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
za_zivot_cijeli
Postovi: 2159
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 13, 2017 10:45 am

kada su prodaje u pitanju, uvijek se vracamo na staru pricu.
od necega se mora zivjeti. u ekonomiji kakva je u nasoj drzavi, nema jakih sponzorskih ugovora. zbog poznatih okolnosti klubovi nemaju nista od TV prava, ili imaju jako malo. nemamo jaku posjetu.
nazalost, jos neko vrijeme cemo biti osudjeni na prodaje igraca koji u datom trenutku mogu doprinjeti nasoj igri.
to je surova realnost.
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 13, 2017 10:50 am

Storme jel pitanje za Zeca cisto hipoteticko ili na stolu imamo takvu ponudu?

Pola miliona maraka za Zeca nije uopce malo, a Zec jos uvijek nije medju nosiocima nase igre, pa ne bi bilo previse tesko naci neku dostojnu zamjenu. Ako bi cekali da ga Crnov mijenja, onda neka Zeca.
 
Avatar
kikirikikospice
Postovi: 173
Pridružen/a: uto jun 13, 2017 12:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 13, 2017 10:52 am

Nisam za prodaju Zeca, iz nekoliko razloga!

Iz kola u kolo postaje sve korisniji, jako dobro pokriva stranu, izuzetno brz i spreman. Nakon pauze vjerujem da ce se jos bolje uigrati (da ulazi cesce okomito u 16 na podvaljene lopte). Njegova cijena s ovim pristupom i zalaganjem sigurno moze jos narasti, a o tome razmisljati nakon sto nam pomogne kod osvajanja duple krune.
 
Avatar
Mirek11
Postovi: 1147
Pridružen/a: uto feb 16, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 13, 2017 11:02 am

Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 13, 2017 11:03 am

Da je zabio 5.golova u prvenstvu, rekli bi ne prodajite ga ni pod razno.
A ustvari mogao je zabiti i 10+ da su mu se poklopile neke situacije.
Nije sve u statistici, ima mnogo stvari koje su nam bitno vezane za njega u ovoj igri.
K'o ne vidi njegov doprinos na zadnjih 6.utakmica, kada su svi proigrali i konačno došli na svoje, prodali bi ga i za 50k eura.
A, ponavljam momak je desno krilo, koji je u par mjeseci odigrao samo jednu utakmicu na toj poziciji i to protiv Zete na Grbavici..
Igrao je i u špicu, i na lijevom krilu ponajviše. I za četiri-pet mjeseci dobili jako korisnog igrača.
Ako možemo Menala dovesti nikakav problem, ako ne možemo..šta onda?
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2643
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 13, 2017 11:05 am

Zec vrijedi baš toliko, pola miliona bosanskih maraka. Ima brzinu, što je veoma važno u modernom nogometu, ali mu fali dosta toga. Prije svega završnica i taktička zrelost. Vjerovatno i u ovim segmentima može djelimično napredovati kod nas, ali mislim nedovoljno da bi mu cijena rasla za nekoliko stotina hiljada. Kada bih se ja pitao i kada bi došla ta ponuda, prodao bih ga i sve te novce uložio u kupovinu jednog ili dva mlada igrača na kojima sutra možemo zaraditi puno više.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 13, 2017 11:07 am

MIRZA RASCIC
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 13, 2017 11:09 am

Nije Menalo jedini igrac na svijetu bgt i Menalo vise.

Zabio bi da je znao, al je nekonkretan naprijed.
A to da ce ljeti vrijediti vise i nije bas tacno. Lendra je na zimu dobio bolju ponudu nego ljeti. Ne znaci da ce ga opet na ljeto neko traziti kao sad. Hipoteticki jest tako ali realno ne mora znaciti.
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 13, 2017 11:16 am

kvalitet je napisao/la:
sri dec 13, 2017 11:05 am
Zec vrijedi baš toliko, pola miliona bosanskih maraka. Ima brzinu, što je veoma važno u modernom nogometu, ali mu fali dosta toga. Prije svega završnica i taktička zrelost. Vjerovatno i u ovim segmentima može djelimično napredovati kod nas, ali mislim nedovoljno da bi mu cijena rasla za nekoliko stotina hiljada. Kada bih se ja pitao i kada bi došla ta ponuda, prodao bih ga i sve te novce uložio u kupovinu jednog ili dva mlada igrača na kojima sutra možemo zaraditi puno više.
Njegove su mane zavrsnica/hladnokrvnost, i pregled igre u situacijama gdje su mozda bolja rijesenja dodati loptu saigracu. Ovo zadnje se mozda moze i poboljsati ako mi nas napad jos bolje uigramo, sto je realno da mozemo. Prava vrijednost Zeca je trka i zalaganje za ekipu, protivnicka odbrana i sredina terena nikad nisu sigurni, nemaju puno vremena da razmisljaju o akciji posto Zec uvjek vrsi pritisak i zna da isprovocira pogresno dodavanje sa protivnicke strane. Cifra je dobra koja se spominje.
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 13, 2017 11:17 am

storm_raider je napisao/la:
sri dec 13, 2017 9:54 am
Da li biste vi dali Zeca za 250 k Eura?
Cifra ko cifra da, ali koga dovesti da ga zamjeni?

EDIT: Evo IvanOsim je dao zanimljiv prijedlog, ovako nesto bi vec bilo kul
Zadnja izmjena: azbaha, dana/u sri dec 13, 2017 11:20 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
11plavih'92
Prijatelj foruma
Postovi: 964
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 7:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 13, 2017 11:17 am

Ako je istina, Zec je primjer da se iz Zelje mogu napraviti fini transferi i za igrace koji nisu u cvijetu mladosti. Dakle, igrajuci za Zelju na radaru je bitnijim klubovima nego da igra negdje drugo. A to nam dugorocno donosi interesovanje drugih igraca nase lige koje ce biti lakse dovoditi kod nas
Ordagic je izuzetak koji potvrdjuje pravilo
5. - 7. Okt 1992.
 
Avatar
Pompey
Postovi: 2286
Pridružen/a: uto feb 14, 2017 11:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 13, 2017 11:19 am

Mi bi trebali ovo prvenstvo igrati ko Svedi i slicni, od aprila do novembra.
Nije to, nije to...
Čuva Bog Želju svog...
 
Avatar
heisenberg
Postovi: 592
Pridružen/a: uto maj 30, 2017 2:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 13, 2017 11:19 am

azbaha je napisao/la:
sri dec 13, 2017 11:17 am
storm_raider je napisao/la:
sri dec 13, 2017 9:54 am
Da li biste vi dali Zeca za 250 k Eura?
Cifra ko cifra da, ali koga dovesti da ga zamjeni?
Imamo Crnova :lol:
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 13, 2017 11:23 am

Leon_Professional je napisao/la:
sri dec 13, 2017 11:09 am
Nije Menalo jedini igrac na svijetu bgt i Menalo vise.

Zabio bi da je znao, al je nekonkretan naprijed.
A to da ce ljeti vrijediti vise i nije bas tacno. Lendra je na zimu dobio bolju ponudu nego ljeti. Ne znaci da ce ga opet na ljeto neko traziti kao sad. Hipoteticki jest tako ali realno ne mora znaciti.
Pa zabio je jedan protiv nas i vidi se da pored toga sto je krilo ima dobar nos za gol, slican je postigao i za mladu reprezentaciju. Da on pokaze vise za Siroki protiv ekipe kao Zeljeznicar, onda Siroki mora da ima vise opcija u napadu. Sav **** je bio i jedina pretnja je bila preko Menala, tako da je bio relativno lahak zalogaj za Stevanovica i nasu odbranu. Kad bi igrao za nas pa imao jos tu Ramovica, Zakarica i Ubiparipa tek bi se vidila klasa.
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 13, 2017 11:30 am

Al uopce nije stvar u Menalu ko Menalu, vec ta ideja.
Ako mozes dovesti nekog top provjerenog igraca, da se plati, sta ja znam recimo 700k, to bi vec bilo top.
Menalo se tu spominje zbog njegovog potencijala i da bi ga mogli opet za te iste pare prodati, ili mozda, mozda cak za malo vise.
A Zec je sad za sad pravo bitna karika u nasoj igri.
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 13, 2017 11:33 am

A da se parafraziram, mislim da je optimalno vrijeme za prodaju Sabana/Hajdara sljedeci zimski prelazni rok jer ce sada igrati tu utakmicu sa Atleticom, igrat ce jos 2 polusezone kod nas. Ako uspijemo osvojiti titulu, ako u 2. pretkolu ispadnemo, idemo cini mi se u europa ligu.
Zelim reci da ce tako steci mnogo iskustva u vrlo zahtjevnim utakmicama, da ce biti okosnica naseg tima, te da ce tada vjerovatno vrijediti vise nego sada.
Eh sada druga stvar je da li smo mi u stanju to uraditi, sta ce im roditelji misliti, itd itd

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Dzezvar, Google [Bot] i 281 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija