Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
gost_manje
Postovi: 220
Pridružen/a: ned apr 02, 2017 12:45 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 10:36 am

Bosnia je napisao/la:
čet maj 18, 2017 10:29 am
DANAN je napisao/la:
čet maj 18, 2017 10:10 am
A koja je razlika izmedju zvizdanja himne i pjevanje jedne na melodiju druge?
Ja sam navijao za nase provjerene sportsje prijatelje koji su izmedju ostalog i podrzali gradnju nase tribine i to medju prvim dok su ovi drugi to planirali rusiti i paliti.
Znaci ako biram.nekoga ko ucestvuje u gradnji necega naseg i onog ko to sve rusi i pali biram ovog prvog.
Razlika je sto bi oni iz Listice zapalili i tebe zajedno sa tribinom da mogu
I u tome što to radi najmanje pola stanovništva te vukojebine, dok je u drugom slučaju riječ o možda 0.1% stanovništva Sarajeva i cca. 2% simpatizera Sarajeva.
 
gost_manje
Postovi: 220
Pridružen/a: ned apr 02, 2017 12:45 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 10:40 am

jovanmaksimovic je napisao/la:
čet maj 18, 2017 10:34 am
Bosnia je napisao/la:
čet maj 18, 2017 10:29 am
DANAN je napisao/la:
čet maj 18, 2017 10:10 am
A koja je razlika izmedju zvizdanja himne i pjevanje jedne na melodiju druge?
Ja sam navijao za nase provjerene sportsje prijatelje koji su izmedju ostalog i podrzali gradnju nase tribine i to medju prvim dok su ovi drugi to planirali rusiti i paliti.
Znaci ako biram.nekoga ko ucestvuje u gradnji necega naseg i onog ko to sve rusi i pali biram ovog prvog.
Razlika je sto bi oni iz Listice zapalili i tebe zajedno sa tribinom da mogu
ljudi ovde na balkanu su objektivno optereceniji sa nacijom i nacionalizmom, i sve vezu za to... mi trebamo da se distanciramo od toga i da ne ulazimo u raspravu oko toga i nacionalistickih ispada, kojih ima na sve strane, samo sto su kod hercegovaca i rsovaca veci ispadi... opet kazem... ignoriranje je majka srece... onda oni koji hoce belaja nemaju sta za zapale i ruse... a o tome ko je gori prema nama zeljovcima, sjetite se derbija 2016. na grbavici... to je meni u rangu cetnistva 1992. godine...
A 'Za dom spremni!' je bukvalno ekvivalentno kao da u Njemačkoj skandiraš 'Sieg Heil! Heil Hitler!'. To nije 'ispad', to je u svakoj normalnoj državi u najblažem slučaju doživotna zabrana prilaska sportskim borilištima u krugu od 100 metara, vrtoglava novčana kazna, a nerijetko i zatvor.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 10:40 am

žalite se kreatorima i potpisnicima dejtona. a fudbal to ne može rješavati...
gradi željo boli te *****
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5108
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 10:43 am

gost_manje je napisao/la:
čet maj 18, 2017 10:40 am
jovanmaksimovic je napisao/la:
čet maj 18, 2017 10:34 am
Bosnia je napisao/la:
čet maj 18, 2017 10:29 am

Razlika je sto bi oni iz Listice zapalili i tebe zajedno sa tribinom da mogu
ljudi ovde na balkanu su objektivno optereceniji sa nacijom i nacionalizmom, i sve vezu za to... mi trebamo da se distanciramo od toga i da ne ulazimo u raspravu oko toga i nacionalistickih ispada, kojih ima na sve strane, samo sto su kod hercegovaca i rsovaca veci ispadi... opet kazem... ignoriranje je majka srece... onda oni koji hoce belaja nemaju sta za zapale i ruse... a o tome ko je gori prema nama zeljovcima, sjetite se derbija 2016. na grbavici... to je meni u rangu cetnistva 1992. godine...
A 'Za dom spremni!' je bukvalno ekvivalentno kao da u Njemačkoj skandiraš 'Sieg Heil! Heil Hitler!'. To nije 'ispad', to je u svakoj normalnoj državi u najblažem slučaju doživotna zabrana prilaska sportskim borilištima u krugu od 100 metara, vrtoglava novčana kazna, a nerijetko i zatvor.
ja se slazem sa tim "zds" koje treba kaznjavati, ali to je problem saveza, drustva i drzave ne nas navijaca... nece nista pomoci ako se ja i ti i treci zalimo, kome?
100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
Vrag
Postovi: 2005
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 10:44 am

Zar ima neko da je navijao svim srcem za sarajevo. **** vas sarajevo, ugasili se bmk. Jos onaj razvezao na temi i skace od srece na njihov gol. Fuj
 
BabOsim
Postovi: 1011
Pridružen/a: sub nov 19, 2016 4:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 10:46 am

gost_manje je napisao/la:
jovanmaksimovic je napisao/la:
čet maj 18, 2017 10:34 am
Bosnia je napisao/la:
čet maj 18, 2017 10:29 am
Razlika je sto bi oni iz Listice zapalili i tebe zajedno sa tribinom da mogu
ljudi ovde na balkanu su objektivno optereceniji sa nacijom i nacionalizmom, i sve vezu za to... mi trebamo da se distanciramo od toga i da ne ulazimo u raspravu oko toga i nacionalistickih ispada, kojih ima na sve strane, samo sto su kod hercegovaca i rsovaca veci ispadi... opet kazem... ignoriranje je majka srece... onda oni koji hoce belaja nemaju sta za zapale i ruse... a o tome ko je gori prema nama zeljovcima, sjetite se derbija 2016. na grbavici... to je meni u rangu cetnistva 1992. godine...
A 'Za dom spremni!' je bukvalno ekvivalentno kao da u Njemačkoj skandiraš 'Sieg Heil! Heil Hitler!'. To nije 'ispad', to je u svakoj normalnoj državi u najblažem slučaju doživotna zabrana prilaska sportskim borilištima u krugu od 100 metara, vrtoglava novčana kazna, a nerijetko i zatvor.
Iz Bastije su frcali u zatvor zbog imitiranje majmuna
 
Avatar
vrbanjusa
Postovi: 1658
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 10:48 am

Vi i dalje poredite normalne države sa našom državom, normalne klubove sa našim klubovima, normalan mentalitet sa našim mentalitetom. Gdje živite vi života vam?
21 10 4

Petrović Slavko
 
Avatar
Pompey
Postovi: 2286
Pridružen/a: uto feb 14, 2017 11:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 10:48 am

Ako savez ne pocne kaznjavati svakojaka skandiranja, a nastavi kaznjavati redovno upotrebu megafona i paljenje baklje sa 2,3 milje, onda fino treba praviti velike bakljade kada igra repka, pa da FIFA malo udari po dzepu nas kriminalni savez.
Nije to, nije to...
Čuva Bog Želju svog...
 
Avatar
za_zivot_cijeli
Postovi: 2159
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 10:55 am

ako prodju bez minimum 15 hiljada kazne ovaj Savez treba jebati.
zvizdanje himne, pirotehnika, ubacivanje predmeta, skandiranje "za dom spremni"...

sjebase mi slavlje!
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 11:01 am

A ne znam fakat šta vam je tu čudno što su zviždali prilikom intoniranja himne i skandirali gluposti. Takvi su bili i prije 50 godina, za vrijeme Juge, takvi su i danas, ništa se to promijenilo u mentalitetu nije. Treba li savez početi kažnjavati ovakve ispade? Naravno da treba samo je pitanje zašto to ne radi uvijek, i zašto se vazda pronađu neki izuzeci od pravila. Mene apsolutno ono sinoć nije iznenadilo jer bi onakve reakcije bile i prije 20,30,40 godina. Pogan i džaba ti je. Eh sad, da sam navijao za nekoga u finalu kupa i nisam. Što se mene tiče, kad Željo nije u finalu, može mi kompletna familija igrati tu al' ja za njih ne navijam. Jedino što mogu reći je da sam priželjkivao možda malo više da Široki osvoji kup čisto iz razloga kako bi Želji bilo lakše igrati posljednje kolo protiv Radnika. Da je Sarajevo osvojilo kup zamislite situaciju (koja je i realna) da se u posljednjem kolu mi borimo za titulu, a Radnik za četvrto mjesto i odlazak u evropu. Ovako, barem nam je ta briga skinuta sa vrata i možemo se fokusirati na naše utakmice gdje su nam potrebna 4 boda za titulu. I da je bio obrnut slučaj sinoć, priželjkivao bih pobjedu Sarajeva ili bilo kojeg tima u ovoj državi. Nakon završetka utakmice bih, baš kao i jučer, prebacio kanal i to bi bilo to. Da se radujem što je osvojio klub x, a ne klub y? Gluposti. Boli me uvo i za jedne i za druge.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Dominic
Postovi: 1130
Pridružen/a: čet feb 18, 2016 8:52 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 11:02 am

Posto kod nas caruje nezamijeranje, nema sistema, Savez gleda kako povecati naknade sebi za ovo i ono i da sto dulje traju u foteljama i najmanje ih zanima kako unaprijediti takmicenje i smanjiti izlive mrznje na tribinama, trebaju se navijaci organizovati. Evo, cim prodje sezoona, u prvoj pauzi rado cu napisati pismo UEFA-i o klubu iz Listice i njegovom visegodisnjem, mozda visedecenijskom rasistickom djelovanju zasnovanom na nacionalnoj segregaciji. Njihov bivsi predsjednik Zlatan Mijo Jelic je predmet krivicnog gonjenja i pobjegao je u Hrvatsku, ali nece zadugo jer sada se malo i Brisel pita, ali to je drugo pitanje. Treba se pozabaviti njegovim izjavama da u ŠB ne moze igrati nekatolik, to je sramota za fudbalsku organizaciju ove zemlje, jer slicnih primjera u svijetu je malo. Mora se priznati da su vrlo dosljedni i da niti jedan Srbin ni Bosnjak nije uspio dobaciti do Listice i tog dijela BiH.
Takva pisma treba slati na adresu UEFA jer kad nece nase institucije nista uraditi, ima ko hoce.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 11:06 am

slika
 
gost_manje
Postovi: 220
Pridružen/a: ned apr 02, 2017 12:45 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 11:06 am

jovanmaksimovic je napisao/la:
čet maj 18, 2017 10:43 am
gost_manje je napisao/la:
čet maj 18, 2017 10:40 am
jovanmaksimovic je napisao/la:
čet maj 18, 2017 10:34 am

ljudi ovde na balkanu su objektivno optereceniji sa nacijom i nacionalizmom, i sve vezu za to... mi trebamo da se distanciramo od toga i da ne ulazimo u raspravu oko toga i nacionalistickih ispada, kojih ima na sve strane, samo sto su kod hercegovaca i rsovaca veci ispadi... opet kazem... ignoriranje je majka srece... onda oni koji hoce belaja nemaju sta za zapale i ruse... a o tome ko je gori prema nama zeljovcima, sjetite se derbija 2016. na grbavici... to je meni u rangu cetnistva 1992. godine...
A 'Za dom spremni!' je bukvalno ekvivalentno kao da u Njemačkoj skandiraš 'Sieg Heil! Heil Hitler!'. To nije 'ispad', to je u svakoj normalnoj državi u najblažem slučaju doživotna zabrana prilaska sportskim borilištima u krugu od 100 metara, vrtoglava novčana kazna, a nerijetko i zatvor.
ja se slazem sa tim "zds" koje treba kaznjavati, ali to je problem saveza, drustva i drzave ne nas navijaca... nece nista pomoci ako se ja i ti i treci zalimo, kome?
Slažem se, ali postaje malo simptomatično da šta god da se desi 'nije naša stvar'. Samo mi je smiješno da neko 'halali' zviždanje himne, ZDS i slične stvari zbog toga što su kupili stolicu na istoku. I, da je sreće, ovo malo jada od 'novinara' kod nas, a što nije vidjelo novinara, za koje pitari kažu da su 'naši' a mi kažemo da su 'njihovi', bi iz dana u dan silovali javnost sa tim vijestima, potencirali tu priču i ponovo je vraćali u javnost i na taj način pokušali stvoriti neki veći odjek. Ne samo sarajevski, nego svi bosanskohercegovački. Da je sreće svi klubovi koji su iole normalni bi ako ništa izašli sa osuđujućim saopćenjem za javnost nakon ovoga.

Al' jok, hajmo mi čuvati hatar. ***** nas ja.
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 11:07 am

Na Kosevu sudi Peljto, jedan od pomocnika Macic. :D

P.S. Savez nece prstom pomaci za ono jucer viđeno u Listici.
Zadnja izmjena: Elegant, dana/u čet maj 18, 2017 11:07 am, ukupno mijenjano 1 put.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
za_zivot_cijeli
Postovi: 2159
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 11:07 am

"...Peljti će na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović - Hase" pomagati Davor Beljo i Amer Macić, dodatne sudije su Adis Mulahasanović i Emir Spahalić, dok je četvrti sudija Admir Šehović..."

nije moglo gore!!!
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 11:07 am

slika
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 11:08 am

Hurmasica je napisao/la:
čet maj 18, 2017 11:07 am
slika
kasniš, odbija ti se od plate :lol:
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 11:10 am

LARS1921 je napisao/la:
čet maj 18, 2017 11:08 am
Hurmasica je napisao/la:
čet maj 18, 2017 11:07 am
slika
kasniš, odbija ti se od plate :lol:
:(
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
vrbanjusa
Postovi: 1658
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 11:12 am

Fudbaleri Željezničara i Sarajeva u subotu igraju vječiti derbi u okviru devetog kola Lige za prvaka Bosne i Hercegovine.

Tim s Grbavice je vodeći sa 60 poena, ima dva više od aktuelnog prvaka Zrinjskog te četiri od Sarajeva. Ekipi s Grbavice za titulu su potrebna četiri boda iz naredna dva meča da teoretski osigura naslov prvaka.

Uoči utakmice sa Sarajevom, strateg Željezničara Slavko Petrović u razgovoru za Fenu kazao je da je ekipa potpuno fokusirana na susret protiv ‘bordo’ tima i da će sve učiniti da dođe do pozitivnog rezultata.

Dodaje da se utakmica protiv gradskog rivala ne smije izgubiti, ali ne bježi od toga da će njegov tim tražiti puni plijen da bi gotovo sigurno osigurao trofej.

Petrović je Željezničar preuzeo u augustu prošle godine kada je zamijenio Miloša Kostića usljed loših rezultata.

– Da nam je neko krajem augusta govorio da ćemo sada biti prvi na tabeli i bježati aktuelnom prvaku Zrinjskom dva boda sigurno bismo to prihvatili. Imali smo šansu da to riješimo ranije, ali ostalo je da u dva zadnja kola uzmemo četiri boda i titulu – jasan je Petrović.

Prisjetio se kada je došao na Grbavicu i kako je ekipu uspio vratiti na pravi kolosijek.

– Došao sam u jako teškoj situaciji poslije šest kola, gdje je klub tri puta izgubio, jednom neriješeno igrao i bilo se teško vratiti. Međutim, uspjelo nam je a sada, ako si već došao do izvora bilo bi tužno ne napiti se vode, jer koliko god ova liga da je dobra ili loša mi smo ipak napravili fenomenalnu seriju, 16 utakmica bez poraza. Mojim igračima skidam kapu, ali moraju sada pokazati pravi karaker – kazao je Petrović.

Objašnjava da su ekipi potrebna pojačanja u svim linijama da bi napravili dodatni iskorak.

– Znamo gdje treba da pojačamo ekipu, normalno uz šampionsku titulu moramo da napravimo iskorak i sportski i fudbalski tako da nam trebaju prava pojačanja da bismo u narednih nekoliko godina imali dominaciju u bh. fudbalu – dodao je.

Mišljenja je da Željezničar može do titule, objasnivši da ako je njegov tim mogao ‘juriti’ 11 bodova i prestići Zrinjskog zašto ne bi mogli posljednja dva kola uzeti četiri boda.

Željezničar će u narednoj sezoni evropske utakmice igrati na svom stadionu. Izgrađena je istočna tribina, Grbavica je dobila licencu za UEFA takmičenja, pa će Željezničar evropske susrete prvi put nakon 13 godina zaigrati u “Dolini ćupova”.

– Tribina nam puno znači i za klub i igrače, ali sada imamo stadion koji odgovara evropskim standardima gdje mi možemo igrati evropske utakmice kući tako da je to veliki korak za klub. Poslije dugo godina stagnacije kada se malo radilo, ova uprava je puno napravila – zaključio je.
21 10 4

Petrović Slavko
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5108
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 11:12 am

treba macicu odmah pokazati ko je gazda na tribinama... neka se usere u gace od nas...
100/94/37/34 - i to je to!

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] i 249 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija