Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 3:20 pm

Za pocetak mi navijaci mozemo doprinjeti klub tako sto ce se prekine glupi trend sto neki kazu furka paljenja baklji i priotehnike ! Dva derbija sa jufkama izletimo 12.000 KM (nekad i vise) na glupost, radi cega, kakave furke i slavlja ?

Naravno tesko da ce ovo proci cak ce neki da kazu boli ih qurac daj da palimo, ludilo .... MRS.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24760
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 4:04 pm

Dženis Beganović potpisao sporazumni raskid ugovora

https://fkzeljeznicar.ba/dzenis-beganov ... ora/30019/
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 4:08 pm

LARS1921 je napisao/la:
pon dec 18, 2017 4:04 pm
Dženis Beganović potpisao sporazumni raskid ugovora

https://fkzeljeznicar.ba/dzenis-beganov ... ora/30019/
Logicna odluka. Hvala i sretno Dzenise.

Kad tacno pocinju i zavrsavuju silly sezone kod nas?
 
Avatar
salle86
Postovi: 5144
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 4:22 pm

IvanOsim je napisao/la:
pon dec 18, 2017 2:36 pm
salle86 je napisao/la:
pon dec 18, 2017 12:09 pm
LED displeji...
kako sam pretpostavio, a juče sam poslao mailove na nekoliko adresa kompanija koje se bave proizvodnjom (i ugradnjom istih) i cijena je otprilike 2,000KM+PDV za 1m2 ... ono što nama treba, jedan komad izađe između 40 i 45,000 KM u fazonu da "ništa ne znamo mi već da ljudi sve odrade".
Na prvu bi se reklo skupa investicija, pa možda i na drugu.
11 takvih je pola miliona KM ... brojem 500,000 KM
Reklame koje po gradu gledamo, plaćaju se po sedmici reklamiranja, reklama traje 8 sekundi minimalno 500 ponavljanja i košta 400 KM.
Na godišnjem nivou jedan LED displej "proizvede" 21,000 KM
Mi, da bi ugraditi 11 komana i vratili pare, treba da "halalimo" 2 godine i tek onda će "pare da kaplju"... mjesečno nekih 20 milja.
Ovde nije uračunata struja koja se potroši te ostale dadžbine, i šta već ide sve uz to...
Po meni bi bili suludo stavljati 11 LED displeja na sjever, jer to ne bi licilo ni na sta, a jos manja bi mogucnost bila da se taj marketinski prostor iskoristi.
Vec sam pisao da je po meni dovoljno 2 LED displeja, jedan na sjeverozapad drugi na sjeveroistok, a izmedju redove bilborda.
Uz dodatno osvjetljenje, ta investicija ne bi bila skupa, te bi se sigurno u roku max 18 mjeseci mogla vratiti ulozena sredstva.

Mada bi sjeverna tribina bila puno ljepsa kad bi se uradila staklena fasada, npr u saradnji sa nasim sponzorom, UGARAK produkt, da se postavi konstrukcija za staklenu fasadu, moglo bi se uz male prerade osposobiti par prostorija na spratu, sto je dodatni iskoristiv prostor, a i dalje bi ostala dva LED displeja a izmedju bilbordi.
Eto ko zivi na Ilidzi, moze vidjeti kako kancelarija UGARAK produkta na energoinvestu upravo dobija staklenu fasadu, postave se nosaci, a zatim i staklena fasada. To bi bilo vrh, te bi dobili na reprezentativnosti, a siguran sam da bi i sa UGARAK produktom mogli dog dobru cijenu.

Sta god da odluce, sjeverna tribina treba biti prioritet, zatim krov na istoku i poslovni, te teren.
Stopsol staklene fasade, cijena m² je 70KM
Koliki je prostor koji treba ustakliti, 1000 kvadrata ?
Za 100k može se čitava sjeverna tribina uraditi sa bude cakum pakum
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
Vrag
Postovi: 2005
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 4:25 pm

Steta za Beganovica, unistili ga treneri
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 4:33 pm

Vrag je napisao/la:
pon dec 18, 2017 4:25 pm
Steta za Beganovica, unistili ga treneri
Koji treneri? Prije svega je sam kriv ili manjak igrackog kvaliteta. Dobivao je prilike.
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 4:51 pm

Plavi bi pomoć mogli dobiti i od Grada Sarajeva. U prijedlog budžeta Grada Sarajeva za 2018. godinu uvrštena je i stavka prema kojoj bi “FK Željezničar za evropsku Grbavicu – izgradnju južne tribine” trebao dobiti 200.000 KM.
Sjednica Gradskog vijeća Grada Sarajeva bit će održana u srijedu, kada će biti poznato hoće li Plavi dobiti još jednu značajnu finansijsku injekciju za obnovu Grbavice.
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 4:57 pm

Hvala za ovaj neopisivi trenutak sreće.
phpBB [video]

Sretno, Manijače.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
MrRiccoli
Postovi: 1713
Pridružen/a: ned feb 14, 2016 12:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 5:04 pm

Zao mi je zbog Dzenisa sjećam se seniorskih početaka i kako smo svi očekivali mnogo više od njega, međutim to vise nije to, sretno. Nadam se uskoro raskidu sa bekricem
 
Avatar
boja mora
Postovi: 438
Pridružen/a: sub maj 07, 2016 12:27 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 5:08 pm

Sretno Đenise i hvala ti na svemu :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5235
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 5:13 pm

Ch.Willa1986 je napisao/la:
E vala si dobro fulo. Pogledaj malo sire kako su to zajebani radovi i da je nemoguce sve uraditi ispod 30 dana do 5 sedmica...
Zajebani radovi jesu kad smo mi u Bosni navikli na javašluk, probijanje rokova, fušeraj... Ljudi vani za 4-5 dana skinu komplet teren i postave novi. Trava odlezi jos 5 dana da uhvati i moze se igrati. Ne pravis bosmal pobogu, definises na tenderu rok za zavrsetak radova i vozdra, javit ce se neko sposoban sa dovoljno mehanizacije i ljudi da to zavrsi. Zato i kazem kad imas para moze se napraviti sta god hoces i kad hoces.
Sve zavisi sta želiš uraditi. Ako se zeli napraviti pravi teren, moramo znati da je radna povrsina oko jednog hektara (10000m kvadratnih) i dubina 1 metar. sastoji se od vise slojeva, a zadnji je busen sa travom. Ispod tog ide treset, pijesak, drenazni kamen odredjene granulacije i na dnu tucanik krupnije granulacije. Samo odvozenje trenutnog terena u dubini od jednog metra je 10ak hiljada kubika tog materijala, a isto se toliko mora i dovuci na stadion. Da ne spominjem drenazne cijevi, grijace i ostale sitnice. Za sloj od 15cm iz Srbije je dovuceno 300 slepera treseta za Bilino polje. Da ne duzim, izgradnja terena je kompleksan posao sa nizom faza, pa i kada se postavi zadnja rolna trave, na teren se ne smije stati minimalno 15 dana. Do tada se samo zalijeva i prihranjuje.

Druga opcija je da se skine trava, naprave novi drenazni kanali i prskalice i postave nove rolne trave. To se zove krpljenje ili fuserenje.

Sve zavisi sta zelimo?

Sent from my HUAWEI G6-U10 using Tapatalk

Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 5:14 pm

Plava Porodica je napisao/la:
pon dec 18, 2017 4:57 pm
Hvala za ovaj neopisivi trenutak sreće.
phpBB [video]

Sretno, Manijače.
Da ga gledam 100000000 puta opet cu se najezit i opet ce mi biti drago sto je to uradio momak iz "komsiluka".
Sretno Dzenise, potrudi se, radi, nije jos kasno.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 5:19 pm

jel iz srbije dovučeno ili sa peštera? :kafa:
gradi željo boli te *****
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5235
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 5:21 pm

Sretno Dzenise.Mislio sam da ćeš naslijediti Rikija.

Srušio si veliki Ferencvaros koji me je rastuzio kao djecarca davne '71. Tada je Ferenc bio top 10-15 klubova Svijeta.

Sent from my HUAWEI G6-U10 using Tapatalk

Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
IvanOsim
Postovi: 743
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 5:22 pm

salle86 je napisao/la:
pon dec 18, 2017 4:22 pm
IvanOsim je napisao/la:
pon dec 18, 2017 2:36 pm
salle86 je napisao/la:
pon dec 18, 2017 12:09 pm
LED displeji...
kako sam pretpostavio, a juče sam poslao mailove na nekoliko adresa kompanija koje se bave proizvodnjom (i ugradnjom istih) i cijena je otprilike 2,000KM+PDV za 1m2 ... ono što nama treba, jedan komad izađe između 40 i 45,000 KM u fazonu da "ništa ne znamo mi već da ljudi sve odrade".
Na prvu bi se reklo skupa investicija, pa možda i na drugu.
11 takvih je pola miliona KM ... brojem 500,000 KM
Reklame koje po gradu gledamo, plaćaju se po sedmici reklamiranja, reklama traje 8 sekundi minimalno 500 ponavljanja i košta 400 KM.
Na godišnjem nivou jedan LED displej "proizvede" 21,000 KM
Mi, da bi ugraditi 11 komana i vratili pare, treba da "halalimo" 2 godine i tek onda će "pare da kaplju"... mjesečno nekih 20 milja.
Ovde nije uračunata struja koja se potroši te ostale dadžbine, i šta već ide sve uz to...
Po meni bi bili suludo stavljati 11 LED displeja na sjever, jer to ne bi licilo ni na sta, a jos manja bi mogucnost bila da se taj marketinski prostor iskoristi.
Vec sam pisao da je po meni dovoljno 2 LED displeja, jedan na sjeverozapad drugi na sjeveroistok, a izmedju redove bilborda.
Uz dodatno osvjetljenje, ta investicija ne bi bila skupa, te bi se sigurno u roku max 18 mjeseci mogla vratiti ulozena sredstva.

Mada bi sjeverna tribina bila puno ljepsa kad bi se uradila staklena fasada, npr u saradnji sa nasim sponzorom, UGARAK produkt, da se postavi konstrukcija za staklenu fasadu, moglo bi se uz male prerade osposobiti par prostorija na spratu, sto je dodatni iskoristiv prostor, a i dalje bi ostala dva LED displeja a izmedju bilbordi.
Eto ko zivi na Ilidzi, moze vidjeti kako kancelarija UGARAK produkta na energoinvestu upravo dobija staklenu fasadu, postave se nosaci, a zatim i staklena fasada. To bi bilo vrh, te bi dobili na reprezentativnosti, a siguran sam da bi i sa UGARAK produktom mogli dog dobru cijenu.

Sta god da odluce, sjeverna tribina treba biti prioritet, zatim krov na istoku i poslovni, te teren.
Stopsol staklene fasade, cijena m² je 70KM
Koliki je prostor koji treba ustakliti, 1000 kvadrata ?
Za 100k može se čitava sjeverna tribina uraditi sa bude cakum pakum
100k kostaju dva LED displeja.

Staklena fasada u kombinaciji sa plastikom bi bila top, ali naravno koliko nam je dug jorgan, toliko cemo se pokriti.
Mada sam ja zagovornik da kad se radi, bolje jednu stvar uraditi odlicno, nego 3 solidno.
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 5:29 pm

ChWilla je napisao/la:
pon dec 18, 2017 5:19 pm
jel iz srbije dovučeno ili sa peštera? :kafa:
Još uvijek ti je Sandžak u Srbiji Chwilla
イビチャ・オシム
 
Avatar
IvanOsim
Postovi: 743
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 5:30 pm

Lijevi bek.
Josip Projic i Srdjan Stanic (uzet cemo u obzir da ostaje Stana).
U juniorima Besirevic i Eldar Sehic (koliko sam cuo Eldar radi na tome da postane bek).

Mi po svemu sudeci dovodimo osrednjeg beka iz osrednje evropske lige, koji tamo nije mogao da se dokaze, a pri tome ima 26 god.
Sta reci osim da izgleda nismo puno naucili.
 
Avatar
Pompey
Postovi: 2286
Pridružen/a: uto feb 14, 2017 11:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 5:31 pm

Pretpostavljam da ide sad u Mladost DK.
Kako bilo, nek mu je sa srecom, a onaj gol Ferencu ce se dugo pamtiti.
Nije to, nije to...
Čuva Bog Želju svog...
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24760
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 5:31 pm

Benjamin Colic :11:
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 5:31 pm

ama šalim se.
gradi željo boli te *****

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Dzezvar, Google [Bot], PlavaDobrinja1921 i 91 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija