Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5946
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 02, 2018 3:24 pm

Tantalove muke su nista naspram pitarskih haha.. :placeodsmijeha:
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
ublehas
Postovi: 1015
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 02, 2018 3:25 pm

Plava Porodica je napisao/la:
pon apr 02, 2018 2:38 pm
ChWilla je napisao/la:
pon apr 02, 2018 2:35 pm
a kako to članska karta fk željezničar pokazuje rezidentnost u bih?
Dotični nije učlanjen u klub :kafa:
Dotični sa još 5-6 članova bliže porodice ima desetogodišnju za istok ;)
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 02, 2018 3:28 pm

pa u krivu je. ne moraš biti ni državljanin ni rezident.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

pon apr 02, 2018 3:31 pm

ublehas je napisao/la:
Plava Porodica je napisao/la:
pon apr 02, 2018 2:38 pm
ChWilla je napisao/la:
pon apr 02, 2018 2:35 pm
a kako to članska karta fk željezničar pokazuje rezidentnost u bih?
Dotični nije učlanjen u klub :kafa:
Dotični sa još 5-6 članova bliže porodice ima desetogodišnju za istok ;)
Ma ne ide mu pisanje da je sam izgradio istok.
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 02, 2018 3:37 pm

Imena sretnih dobitnika potpisanog dresa FK Željezničar

https://fkzeljeznicar.ba/imena-sretnih- ... car/31476/
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
svraka
Postovi: 4471
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 02, 2018 3:44 pm

https://youtu.be/jSAELstgyp4

Ovo je nasa slicna situacija 😁
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 02, 2018 4:02 pm

Ma razbija nas široki braca moj ako ne dobijemo nećemo osvojit titulu
 
Avatar
kAtzie
Postovi: 177
Pridružen/a: ned feb 26, 2017 7:59 pm
Lokacija: London, Ontario
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 02, 2018 4:08 pm

Postovanje drugovi i drugarice,

U spoileru je izvjesaj 1921 ekipe sa utakmice protiv Radnika u Dolini kojeg cu citirati kako referencu za argumenat koji cu da navedem u svom postu.

Stojan Vranjes je za nas vise od igraca. On je, uostalom, i mentor mladjim igracima.
Ovo navodim zbog razloga kojeg mozemo da vidimo na izvjestaju, tacnije na 1:49. U kadru vidimo Vranjesa i Hajdarevica, gdje Vranjes objasnjava Hajdarevicu linije kretanja. Moja predpostavka je da Vranjes govori Hajdarevicu da dijagonalno utrcava u sredinu jer bi to otvorilo mnogo vise prostora za pas na krilo. Nas prvi gol je plod jedne takve akcije. Vranjes ima to potrebno iskustvo igranja u duplo jacim ligama od nase i on sigurno zna neke sitnice koje od prosjecnog igraca mogu da naprave kvalitetnog. Hajdarevic i Sabanadzovic mi se cine tipovima igraca koji mogu i hoce da uce da bi sto bolje unaprijedili svoje karijere. A, neosporavajuca je cinjenica da Vranjes pozitivno utice na razvoj i Sabanadzovica i Hajdarevica. Ovih zadnjih 10ak minuta sto je Anel dobio je odigrao fantasticno, bas kao sto je Vranjes odigrao fantasticno cijelu utakmicu. Obojica igraju veoma elegantno, bez puno komplikovanja. Igra na prvu, primanje i rjesavanje lopte u dva dodira. Obojica koriste saigrace veoma efekteno i kvalitetno, i mozda sto je najvaznije, obojica dosta ucestviju u defanzivi.

A, neko moje subjektivo misljenje je da je Stojan Vranjes ubjedljivo najbolji igrac lige. Ako onaj svicarski sir (citaj supalj) Saric moze dobiti poziv u nasu reprezentaciju, onda je Vranjes kalibar za Spaniju ili Brazil. Isto tako mislim da je Vranjes bolji igrac od Mire Stevanovica. Ok, znam, igraju razlicite pozicije al' Miro nije mog'o gola zabiti da mu zivot o tome ovisi. Vranjes, sa druge strane, moze i asistirati i nategnuti kanon zvani ljevica. U ovih par utakmica sto je odigrao, cini mi se da ima 3 asistencije i 2 gola. Sta bi tek bilo da je sa nama od pocetka sezone.

Protiv Sirokog ocekujem nekih 5.000 - 5.500 ljudi. Daj Boze da bude vise.

U kupu, volio bih izbjeci Krupu zbog razloga da je njima Europa aktivna jos kroz kup. Imaju te neke matematicke sanse kroz ligu ali cisto sumnjam da tu ista mogu uraditi.

PO DUPLU!
Tamo su slike djetinjstva moga, tamo je sve sto je moje.
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5946
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 02, 2018 4:10 pm

CURVA je napisao/la:
pon apr 02, 2018 3:59 pm
Okolele je napisao/la:
pon apr 02, 2018 3:24 pm
Tantalove muke su nista naspram pitarskih haha.. :placeodsmijeha:
Kako ne volim ovo kurcenje pa nakon prosle godine zar niste dosli pameti sta ako nas Siroki dobije i eto ti nervoze
Ma nije nikakvo kurcenje drug,nego mi smijesno u koliku su oni dubiozu dosli da ne znaju je li im bolje da izgube ili pobjede..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
MrkiMedo
Postovi: 1927
Pridružen/a: sub apr 29, 2017 11:44 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 02, 2018 4:37 pm

Sa juga se moglo vidjeti par puta kako Vranjes par puta ''galami'' na Hajdarevica, objasni mu nesto i pruzi mu ruku poslije toga. Velika igracina i nadam se da ce svi nasi igraci nauciti nesto od njega.
 
damirfile
Postovi: 3358
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 11:03 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 02, 2018 4:45 pm

CURVA je napisao/la:
pon apr 02, 2018 3:59 pm
Okolele je napisao/la:
pon apr 02, 2018 3:24 pm
Tantalove muke su nista naspram pitarskih haha.. :placeodsmijeha:
Kako ne volim ovo kurcenje pa nakon prosle godine zar niste dosli pameti sta ako nas Siroki dobije i eto ti nervoze
Kakvo kurcenje... Pa čovjek spominje muke FK kobilja glava koji su na -14 i u 16 finala kupa ispali. Ganjaju mjesto koje vodi u Evropu koju će teško dostici. To je jarane muka teška , preteška.
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 02, 2018 5:21 pm

kAtzie je napisao/la:
pon apr 02, 2018 4:08 pm
Postovanje drugovi i drugarice,

U spoileru je izvjesaj 1921 ekipe sa utakmice protiv Radnika u Dolini kojeg cu citirati kako referencu za argumenat koji cu da navedem u svom postu.

Stojan Vranjes je za nas vise od igraca. On je, uostalom, i mentor mladjim igracima.
Ovo navodim zbog razloga kojeg mozemo da vidimo na izvjestaju, tacnije na 1:49. U kadru vidimo Vranjesa i Hajdarevica, gdje Vranjes objasnjava Hajdarevicu linije kretanja. Moja predpostavka je da Vranjes govori Hajdarevicu da dijagonalno utrcava u sredinu jer bi to otvorilo mnogo vise prostora za pas na krilo. Nas prvi gol je plod jedne takve akcije. Vranjes ima to potrebno iskustvo igranja u duplo jacim ligama od nase i on sigurno zna neke sitnice koje od prosjecnog igraca mogu da naprave kvalitetnog. Hajdarevic i Sabanadzovic mi se cine tipovima igraca koji mogu i hoce da uce da bi sto bolje unaprijedili svoje karijere. A, neosporavajuca je cinjenica da Vranjes pozitivno utice na razvoj i Sabanadzovica i Hajdarevica. Ovih zadnjih 10ak minuta sto je Anel dobio je odigrao fantasticno, bas kao sto je Vranjes odigrao fantasticno cijelu utakmicu. Obojica igraju veoma elegantno, bez puno komplikovanja. Igra na prvu, primanje i rjesavanje lopte u dva dodira. Obojica koriste saigrace veoma efekteno i kvalitetno, i mozda sto je najvaznije, obojica dosta ucestviju u defanzivi.

A, neko moje subjektivo misljenje je da je Stojan Vranjes ubjedljivo najbolji igrac lige. Ako onaj svicarski sir (citaj supalj) Saric moze dobiti poziv u nasu reprezentaciju, onda je Vranjes kalibar za Spaniju ili Brazil. Isto tako mislim da je Vranjes bolji igrac od Mire Stevanovica. Ok, znam, igraju razlicite pozicije al' Miro nije mog'o gola zabiti da mu zivot o tome ovisi. Vranjes, sa druge strane, moze i asistirati i nategnuti kanon zvani ljevica. U ovih par utakmica sto je odigrao, cini mi se da ima 3 asistencije i 2 gola. Sta bi tek bilo da je sa nama od pocetka sezone.

Protiv Sirokog ocekujem nekih 5.000 - 5.500 ljudi. Daj Boze da bude vise.

U kupu, volio bih izbjeci Krupu zbog razloga da je njima Europa aktivna jos kroz kup. Imaju te neke matematicke sanse kroz ligu ali cisto sumnjam da tu ista mogu uraditi.

PO DUPLU!
Ovo sam i ja isto htio da napisem za Vranjesa. Ne samo to sto se radi o kvalitetnom igracu nego i mladi igraci mogu dosta profitirati uz njega. Prosle sezone sam pisao o tome sta Darko Markovic, Dino Hasanovic itd mogu nauciti Sabanadzovica kad je on bolji igrac od njih dvojce, a ovako kad imas igraca poput Vranjesa, koji ima kvalitet i iza sebe odlicnu internacionalnu karijeru, mnogo iskustva itd, mozes puno toga nauciti i jos brze napredovati.
Ponavljam stalno, bolje jednog ovakvog kapitalca dovesti nego pet prosjecnih igraca koji ti na prvu izgledaju primamljivo jer traze mozda manje novca. Nece se sa svim kapitalcima pogoditi normalno(Zahirovic, Hervas) ali si pokusao, dao si sve od sebe da dovedes tog i tog igraca, to sto se nisu snasli iz nekog razloga je druga stvar. Ne mozes uvijek sa svakim pojacanjem ubosti.

Doveli smo Voju koji ima dobar CV, davao golove u ligama jacim od nase, sansa da ce pokazati kvalitet u ovoj ligi je velika. Vranjes isto tako dobro godinama igrao u ligama jacim od nase. Iz nase lige(ili iz inostranstva)dovoditi ili jako talentovane mlade igrace ili igrace koji imaju kvalitet, koji odskacu iznad kvaliteta lige, nesto poput Ramovica i Graovca. To je put kojim se mora nastaviti kad se dovode pojacanja a nikako dovoditi igrace poput Mehremica, Projica itd..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 02, 2018 5:30 pm

Govorio dvije stvari ranije. Hadžić lijevo i Šaban zatvara tekmu. Jako bitne stvari. Isto tako ako već Kajkut mora početi zbog manjka igrača onda obavezno Ubiparip na veznog, a ne Kajkut. Kajkut je definitivno igrač za zadnjih 20 min do pola sata. U nužždi može početi ali treba trkača više a da on izađe u 60-oj ili 70-oj. Samo naprijed momci. Grčevi ne moraju ništa značiti. Mislim da je više psiha unijela nervozu, ali definitivno moramo poboljšati tranziciju nakon oduzete lopte bez obzira na smirenost koju je Šaban unio. Žera borben, ali malo meda dao. Drago mi je da je pokazao želju. I to je napradak. Nadam se da smo završili sa pljuvanjem Zajmovića. I prošle tekme nisu bile loše ali ovo je najbolja njegova partija kako je došao.
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 02, 2018 5:53 pm

 
Avatar
Okolele
Postovi: 5946
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 02, 2018 6:07 pm

:placeodsmijeha:
slika
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
MrRiccoli
Postovi: 1713
Pridružen/a: ned feb 14, 2016 12:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 02, 2018 6:24 pm

Hajdarevic će iz utakmice u utakmicu biti bolji uz Vranjesa
 
fanaticZeljin
Postovi: 3077
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 02, 2018 6:44 pm

Ja sam se samo bojao da Vranjes nece imati motiva igrati ovu ligu. Al Bgm lik gine za svaka loptu.
Zadnja izmjena: fanaticZeljin, dana/u pon apr 02, 2018 6:48 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Srcu draga, boja PLAVA !
 
fanaticZeljin
Postovi: 3077
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 02, 2018 6:47 pm

Kod nas dva zuta Kemo, Zec,Vojo i Ramovic.
Kod koda Saric, Stanojevic i Rahmanovic.
Srcu draga, boja PLAVA !
 
Avatar
Valter
Postovi: 1288
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 3:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 02, 2018 7:04 pm

Protiv Sirokog poceti bez Ramovica sa Vranjesom i Hajdarevicem pozadi a Blagojevicem naprijed te ga tako pokusati sacuvati od zutog da bi mogao igrati protiv Pitara.
1921. godine Dimitrije Dimitrijević, Ludvig Leple, Stjepan Katalinić i ostali radnici iz Željezničke radionice skupljaju novac za kupovinu lopte i dresova na kojima je bila kao grb izvezena lokomotiva.

Od ovog kluba uzeti KAMATU, najveći je haram.
 
boju dao si nebu...
Postovi: 927
Pridružen/a: ned mar 27, 2016 3:23 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 02, 2018 7:10 pm

Ovo oko Vranjesa...uprava ima dio zasluga jer su namakli cifru za ovakvog igraca. Bas ta ista uprava je trazila igraca koji donosi prevagu na terenu, a na kraju i prevagu u PL.
Admir Adzem i Sasa Papac su ti koji nose najveci dio zasluga za ovog igraca, pogotovo Sasa Papac.
Dok je Sasa tu na poziciji ja se ne brinem.
MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!

Online

Trenutno korisnika/ca: BHDragons, Google [Bot], salle86 i 60 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija