Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
mkulaglic
Postovi: 134
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 11:38 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 08, 2016 12:32 pm

Ljudi opustite se, sad ce 12.07. pa hajde da budu redovi za godišnje i clanske. Ko je kakav igrač i da li moze igrati za nas to ćemo vidjeti u narednom periodu,.

Sent from my C5303 using Tapatalk
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5206
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 08, 2016 12:38 pm

Nadam se da će Boske produžiti ugovor do ljeta 2018. godine i na taj način se pridružiti skoro svim igračima koji imaju ugovor do tog vremena i duže. Očito je da Uprava ima cilj, plan, strategiju da raspoloživi igrački kadar zadrži na okupu najmanje dvije godine i u tom periodu napravi okosnicu za budućnost. To će najviše zavisiti od rezultata, a i od samih igrača, na kojima je da se pokažu u najboljem svijetlu, jer nikada ni jedna generacija igrača u skoro 100 godina postojanja nija imala bolje uslove za rad i sve popratne potrepštine za trening.

Novi Istok, za novu budućnost :zeljeznicar1:
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
tm8782
Postovi: 1920
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:13 pm
Lokacija: Dolina Cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 08, 2016 12:48 pm

Ovdje sad jedina zabrinutost moze biti, kod pojedinih, sto su se mnogi talovi 'pokidali'. Nema vise bankomata 'FK Željezničar'...
Zabrinutost itekako postoji...
Ovo je važan trenutak u historiji Kluba. Tribinu ne grade pojedinci. Tribinu gradi porodica Željo. Gradnja tribine neće biti po modelu javno privatnog partnerstva niti po modelu koncsesije. To će ... podrazumijevati vlasništvo Kluba nad tribinom
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 08, 2016 12:50 pm

slika

Velika ocekivanja od ovog momka !
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 08, 2016 12:51 pm

Nevjerovatno... i ovo malo slobodnog vremena sam posvetio ovom forumu, sada je to malo lakse kada smo pojacali moderaciju i tek tako "zbogom forum" zbog neslaganja i razmjene misljenja. Pa ako do sada u zivotu niste shvatili da vam ego u zivou nikada nece pomoci, vec iskljucivo vjera u sebe i prizemljenost, podrzana znanjem i iskustvom, onda sigurno necete ni piskaranjem ni potvrdjivanjem sebe na forumu.

Treba kritikovati, definitivno, ali isto tako treba znati i gdje smo, sta smo i ko smo, pa onda vidjeti gdje smo bili, sta smo bili i ko smo bili. Kakve su se samo stvari radile prije i prvi put uprava radi transparentno (i mi ovdje na forumu - to svi mozete potvrditi) i odmah se svako petlja gdje mu nije mjesto. Nase je da podrzimo Zelju i da navijamo, a ovo sto se radi oko stadiona je dokaz sta uprava i kako radi.

Ja molim ovdje danima da mi se javi neko da mu kupim godisnju za Jug, delinjo pokrenuo akciju i skupili dobar novac (iznenadjujuce dobar) i umjesto da se o tome vise prica i podrzava taj pilot projekat, ovdje se govori "zbogom forum" jer se neko ne slaze sa tobom oko gluposti, bez uvreda, ismijavanja i to veoma argumentovano.

Neozbiljno, tacno covjek pomisli da nam ponekad i trebaju razni aldini i hrasno, a ucinili smo sve da takvi ne mogu prici ovom forumu.

Nema veze, necemo odustati!
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Hare79
Postovi: 1229
Pridružen/a: pet jun 17, 2016 11:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 08, 2016 12:52 pm

Ima li neko noviih informacija vezano za izgradnju istočne tribine? Kad se kreće u radnu akciju?
 
Avatar
teteac8684
Postovi: 2031
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:39 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 08, 2016 12:52 pm

Izgleda da bi trebalo na svaku stranicu postavljati govor Senada Misimovića...na svaku stranicu...K"o dnevno štivo...Sve objašnjeno, ništa zapakovano...
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 08, 2016 12:52 pm

Lagano se približava početak sezone i sve kalkulacije dolaze na ispit, kao što kolega Neandertalac reče u stvari više nije ni bitno jer se klub mora podržati. Vrijeme će pokazati čija je analiza bila bolja ali opet svi moramo tih 90 minuta da gromoglasno navijamo za svoj klub gubio on ili dobijao sve redom.
イビチャ・オシム
 
Avatar
FaraonTM
Postovi: 911
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:26 pm
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 08, 2016 12:57 pm

Ja kako vidim provjereni igrači su oni koji su igrali u našoj ligi a neprovjereni su oni koji su igrali u inostranstvu i to u ligama i klubovima kojima naša liga i klubovi ne mogu prismrditi?

Znači doveo si Radinovića, Šećerovića, Bevaba, Nikolića za koje svaki iole pratitelj naše lige zna da su kvalitetni igrači za naše uslove.

Doveo si Jahića, ako on nije kvalitet ja onda ne znam ko je. Također tu su Pozder, Husić, Hervas čiji CV nisu nimalo za potcijeniti i ako ćemo gledati neku logiku i oni su igrali u ligama i klubovima koje su pojam za nas.

Znači doveo si čovječe osam igrača za koje znaš da ti sigurno mogu biti od koristi i onda neko dođe i kaže kako je loše odrađen prelazni rok.

Za mene su jedina nepoznanica Toskas i Boccacini a i oni su zasigurno igrali u boljim klubovima od Želje.
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5946
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 08, 2016 12:58 pm

Hare79 je napisao/la:Ima li neko noviih informacija vezano za izgradnju istočne tribine? Kad se kreće u radnu akciju?
Danas je zadnji rok za prijavu za izradu projekta..Mozda bude neka objava tokom dana ili sutra..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
SWRA_1921
Postovi: 1593
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 08, 2016 1:05 pm

U pravu je moderator, ljudi hajmo jos malo podrzati akciju pa da i drugi manijaci uzivaju u ovom Želji. Nek svako da onoliko, koliko moze.
 
kb80
Postovi: 301
Pridružen/a: pet maj 13, 2016 2:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 08, 2016 1:08 pm

Plavi orkestar je napisao/la:Mnogi nisu bili zabrinuti kad smo bili u govnima do guše a danas zabrinuti kad smo se izdigli kao nikad.Onom smradu violini se nisu postavljala pitanja i trazila odgovornost a bilo je više violina i niko nije izrazavao zabrinutost i postavljao pitanja onim violinama a ovoj upravi koja radi,gradi,donosi,kupuje i to sve transparentno bi da se postavljaju nekakva pitanja i šta ne sve...Potrudimo se svi da pomognemo ovim ljudima a ne da im odmazemo i bit ce sve ok.
sve je jasno kao ovaj dan :palacgore:
ne treba sutiti i ne komentarisati i slicno, nisam za tu varijantu...
ali treba dati podrsku ukoliko mislis da ova prica ide u pravom smjeru, a ako se ne mislis da je ova prica dobra, pozitivna, pa sacekaj malo sa sranjima i supljom kada se vec cekalo decenijama sacekaj 6 mjeseci, ako volis Zeljeznicar ...
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5946
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 08, 2016 1:10 pm

slika
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
krajisnik87
Postovi: 528
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 10:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 08, 2016 1:12 pm

Manijaci Austrija su uplatili jednu stolicu u sklopu akcije "Izgradimo istočnu tribinu!" Vise o tome na: http://fkzeljeznicar.ba/izgradimo-istoc ... inu/20959/" target="_blank
RESPECT!
slika
ŽELJEZNIČAR ÜBER ALLES !
 
Avatar
vrbanjusa
Postovi: 1658
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 08, 2016 1:18 pm

Nekad mi se čini da dosta ljudi koji pišu na ovom forumu ima neke svoje sitne interese u i oko našeg kluba pa onda kada je njima potaman fino pišu a kada se situacija malo promjeni loše pišu. I obrnuto naravno. Mislim i na ove što "kritikuju" i ove što "brane" upravu.
Da se odmah razumijemo, ja podržavam ljude u upravi jer sam uvjeren da imaju časne i poštene namjere. Još uvijek imaju više dobrih i pozitivnih stvari koje rade nego negativnih. Naravno kada gledamo kompletnu sliku. Kada to podjelimo na segmente onda vidimo šta ide bolje a šta ne ide nikako ili ide slabo.
Juče sam postavio spisak svih igrača u zadnjih 5-6 godina koji su prodefilovali kroz naš klub. I skoro svake godine (osim jedna kada smo bili prilično mirni sa transferima) je situacija bila slična današnjoj. Tada je Amar vodio politiku transfera a njemu se ne može reći da ne zna. Ko to kaže budala je. Sad neko drugi vodi tu politiku i jako je slična kao i Amarova. Možda se njima može reći da ne znaju (ili da se uče tek) ali im se ne može reći da se ne trude i da imaju neke nečasne namjere. Kao ni Amaru što se ne može prigovoriti oko stručnosti, znanja, časnih namjera, davanja sebe itd.
Sa spiskom igrača (a ako mi ne bude mrsko sastaviću i spisak igrača ili bar broj u ostalim klubovima u BIH) sam htio pokazati stanje našeg fudbala općenito. Uprave svih klubova pa tako i našeg kluba pokušavaju na sve načine da naprave rezultat. Neko se bori za titulu, neko za opstanak ali princip je isti. Pokušaš dovesti neke igrače koji imaju kvalitet za nešto više, uvališ malo više para i moliš Boga hoće li taj igrač odigrati kako zna ili neće ništa odigrati. Ako odigra dobro i jeste a ako ne uručiš mu papire za oprost dugova i ideš dalje.
Navodim primjer Adilovića i Stančeskog. Došli iz naše lige, koštali slično (možda Eldin i manje) a učinak dijametralno suprotan. Adil nam donio titule a Stančeski se nije oznojio dok je bio kod nas.
Nakon svega napisanog volio bih da mi neko pojasni već legendarnu rečenicu da ova uprava "luta u sportskom segmentu".
Reći će neko mjenjanju trenere. Da, promjenili su puno trenera ali samo iz jednog razloga. Zato što Amar nije tu. Da je Amar tu mi nikad ne bi promjenili trenera. Jer Amara ne možeš promjeniti :ganja: , on se sam smjeni :mrgreen:
Dovode puno igrača? Da, dovode. Jer smo "saniranjem dugova" i "podmlađivanjem ekipe" istrošili resurse u omladinskom pogonu pa moramo tražiti načina da napravimo rezultat. Doveli su Đermanovića, Kramarića, Zahirovića itd, i vidjeli da nije to to i sad dovode nove da bi napravili rezultat. Na polusezoni će otići neki koji neće ispuniti očekivanja a doći drugi.
Po nekima smo trebali zadržati sve igrače koje smo imali zadnju polusezonu i nikog ne dovoditi i onda bi rekli, dobro je mirni smo sa transferima, ne lutamo, znamo šta hoćemo.
Ali eto, svakom njegovo
21 10 4

Petrović Slavko
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 08, 2016 1:29 pm

vrbanjusa je napisao/la:Nekad mi se čini da dosta ljudi koji pišu na ovom forumu ima neke svoje sitne interese u i oko našeg kluba pa onda kada je njima potaman fino pišu a kada se situacija malo promjeni loše pišu. I obrnuto naravno. Mislim i na ove što "kritikuju" i ove što "brane" upravu.
Da se odmah razumijemo, ja podržavam ljude u upravi jer sam uvjeren da imaju časne i poštene namjere. Još uvijek imaju više dobrih i pozitivnih stvari koje rade nego negativnih. Naravno kada gledamo kompletnu sliku. Kada to podjelimo na segmente onda vidimo šta ide bolje a šta ne ide nikako ili ide slabo.
Juče sam postavio spisak svih igrača u zadnjih 5-6 godina koji su prodefilovali kroz naš klub. I skoro svake godine (osim jedna kada smo bili prilično mirni sa transferima) je situacija bila slična današnjoj. Tada je Amar vodio politiku transfera a njemu se ne može reći da ne zna. Ko to kaže budala je. Sad neko drugi vodi tu politiku i jako je slična kao i Amarova. Možda se njima može reći da ne znaju (ili da se uče tek) ali im se ne može reći da se ne trude i da imaju neke nečasne namjere. Kao ni Amaru što se ne može prigovoriti oko stručnosti, znanja, časnih namjera, davanja sebe itd.
Sa spiskom igrača (a ako mi ne bude mrsko sastaviću i spisak igrača ili bar broj u ostalim klubovima u BIH) sam htio pokazati stanje našeg fudbala općenito. Uprave svih klubova pa tako i našeg kluba pokušavaju na sve načine da naprave rezultat. Neko se bori za titulu, neko za opstanak ali princip je isti. Pokušaš dovesti neke igrače koji imaju kvalitet za nešto više, uvališ malo više para i moliš Boga hoće li taj igrač odigrati kako zna ili neće ništa odigrati. Ako odigra dobro i jeste a ako ne uručiš mu papire za oprost dugova i ideš dalje.
Navodim primjer Adilovića i Stančeskog. Došli iz naše lige, koštali slično (možda Eldin i manje) a učinak dijametralno suprotan. Adil nam donio titule a Stančeski se nije oznojio dok je bio kod nas.
Nakon svega napisanog volio bih da mi neko pojasni već legendarnu rečenicu da ova uprava "luta u sportskom segmentu".
Reći će neko mjenjanju trenere. Da, promjenili su puno trenera ali samo iz jednog razloga. Zato što Amar nije tu. Da je Amar tu mi nikad ne bi promjenili trenera. Jer Amara ne možeš promjeniti :ganja: , on se sam smjeni :mrgreen:
Dovode puno igrača? Da, dovode. Jer smo "saniranjem dugova" i "podmlađivanjem ekipe" istrošili resurse u omladinskom pogonu pa moramo tražiti načina da napravimo rezultat. Doveli su Đermanovića, Kramarića, Zahirovića itd, i vidjeli da nije to to i sad dovode nove da bi napravili rezultat. Na polusezoni će otići neki koji neće ispuniti očekivanja a doći drugi.
Po nekima smo trebali zadržati sve igrače koje smo imali zadnju polusezonu i nikog ne dovoditi i onda bi rekli, dobro je mirni smo sa transferima, ne lutamo, znamo šta hoćemo.
Ali eto, svakom njegovo
Uokviriti ovaj post. Apsolutno se slazem sa svim recenim. Realan i objektivan pregled stanja zadnjih par godina sto se tice transfera. Postavio je Vrbanjusa u proslom postu bas za proslih 5 sezona transfere, samo jedan je period bio mirniji. Sto se Toskasa i svih slicnih tice, nikad ne mozemo znati. Nyema je npr bio pun pogodak, niko pojma nije imao ko je frajer. Bilo je i fula, i to dosta. Teren je jedino mjerilo, mi mozemo ovdje supljirati do sutra i nista necemo postici. Podrska nasem klubu i hrabro u novu sezonu.
Nego, sta je ovo pocela akcija za istok, nije mi jasno? Gdje ste nasli uputnicu, ja je nisam vidio na zvanicnoj stranici?
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
mkulaglic
Postovi: 134
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 11:38 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

pet jul 08, 2016 1:42 pm

Omar500 je napisao/la:
vrbanjusa je napisao/la:Nekad mi se čini da dosta ljudi koji pišu na ovom forumu ima neke svoje sitne interese u i oko našeg kluba pa onda kada je njima potaman fino pišu a kada se situacija malo promjeni loše pišu. I obrnuto naravno. Mislim i na ove što "kritikuju" i ove što "brane" upravu.
Da se odmah razumijemo, ja podržavam ljude u upravi jer sam uvjeren da imaju časne i poštene namjere. Još uvijek imaju više dobrih i pozitivnih stvari koje rade nego negativnih. Naravno kada gledamo kompletnu sliku. Kada to podjelimo na segmente onda vidimo šta ide bolje a šta ne ide nikako ili ide slabo.
Juče sam postavio spisak svih igrača u zadnjih 5-6 godina koji su prodefilovali kroz naš klub. I skoro svake godine (osim jedna kada smo bili prilično mirni sa transferima) je situacija bila slična današnjoj. Tada je Amar vodio politiku transfera a njemu se ne može reći da ne zna. Ko to kaže budala je. Sad neko drugi vodi tu politiku i jako je slična kao i Amarova. Možda se njima može reći da ne znaju (ili da se uče tek) ali im se ne može reći da se ne trude i da imaju neke nečasne namjere. Kao ni Amaru što se ne može prigovoriti oko stručnosti, znanja, časnih namjera, davanja sebe itd.
Sa spiskom igrača (a ako mi ne bude mrsko sastaviću i spisak igrača ili bar broj u ostalim klubovima u BIH) sam htio pokazati stanje našeg fudbala općenito. Uprave svih klubova pa tako i našeg kluba pokušavaju na sve načine da naprave rezultat. Neko se bori za titulu, neko za opstanak ali princip je isti. Pokušaš dovesti neke igrače koji imaju kvalitet za nešto više, uvališ malo više para i moliš Boga hoće li taj igrač odigrati kako zna ili neće ništa odigrati. Ako odigra dobro i jeste a ako ne uručiš mu papire za oprost dugova i ideš dalje.
Navodim primjer Adilovića i Stančeskog. Došli iz naše lige, koštali slično (možda Eldin i manje) a učinak dijametralno suprotan. Adil nam donio titule a Stančeski se nije oznojio dok je bio kod nas.
Nakon svega napisanog volio bih da mi neko pojasni već legendarnu rečenicu da ova uprava "luta u sportskom segmentu".
Reći će neko mjenjanju trenere. Da, promjenili su puno trenera ali samo iz jednog razloga. Zato što Amar nije tu. Da je Amar tu mi nikad ne bi promjenili trenera. Jer Amara ne možeš promjeniti :ganja: , on se sam smjeni :mrgreen:
Dovode puno igrača? Da, dovode. Jer smo "saniranjem dugova" i "podmlađivanjem ekipe" istrošili resurse u omladinskom pogonu pa moramo tražiti načina da napravimo rezultat. Doveli su Đermanovića, Kramarića, Zahirovića itd, i vidjeli da nije to to i sad dovode nove da bi napravili rezultat. Na polusezoni će otići neki koji neće ispuniti očekivanja a doći drugi.
Po nekima smo trebali zadržati sve igrače koje smo imali zadnju polusezonu i nikog ne dovoditi i onda bi rekli, dobro je mirni smo sa transferima, ne lutamo, znamo šta hoćemo.
Ali eto, svakom njegovo
Uokviriti ovaj post. Apsolutno se slazem sa svim recenim. Realan i objektivan pregled stanja zadnjih par godina sto se tice transfera. Postavio je Vrbanjusa u proslom postu bas za proslih 5 sezona transfere, samo jedan je period bio mirniji. Sto se Toskasa i svih slicnih tice, nikad ne mozemo znati. Nyema je npr bio pun pogodak, niko pojma nije imao ko je frajer. Bilo je i fula, i to dosta. Teren je jedino mjerilo, mi mozemo ovdje supljirati do sutra i nista necemo postici. Podrska nasem klubu i hrabro u novu sezonu.
Nego, sta je ovo pocela akcija za istok, nije mi jasno? Gdje ste nasli uputnicu, ja je nisam vidio na zvanicnoj stranici?
Imaš uplatnice na fb stranici manijaka, 1000 km manijaci Austrija

Sent from my C5303 using Tapatalk
 
Avatar
mkulaglic
Postovi: 134
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 11:38 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

pet jul 08, 2016 1:46 pm

vrbanjusa je napisao/la:Nekad mi se čini da dosta ljudi koji pišu na ovom forumu ima neke svoje sitne interese u i oko našeg kluba pa onda kada je njima potaman fino pišu a kada se situacija malo promjeni loše pišu. I obrnuto naravno. Mislim i na ove što "kritikuju" i ove što "brane" upravu.
Da se odmah razumijemo, ja podržavam ljude u upravi jer sam uvjeren da imaju časne i poštene namjere. Još uvijek imaju više dobrih i pozitivnih stvari koje rade nego negativnih. Naravno kada gledamo kompletnu sliku. Kada to podjelimo na segmente onda vidimo šta ide bolje a šta ne ide nikako ili ide slabo.
Juče sam postavio spisak svih igrača u zadnjih 5-6 godina koji su prodefilovali kroz naš klub. I skoro svake godine (osim jedna kada smo bili prilično mirni sa transferima) je situacija bila slična današnjoj. Tada je Amar vodio politiku transfera a njemu se ne može reći da ne zna. Ko to kaže budala je. Sad neko drugi vodi tu politiku i jako je slična kao i Amarova. Možda se njima može reći da ne znaju (ili da se uče tek) ali im se ne može reći da se ne trude i da imaju neke nečasne namjere. Kao ni Amaru što se ne može prigovoriti oko stručnosti, znanja, časnih namjera, davanja sebe itd.
Sa spiskom igrača (a ako mi ne bude mrsko sastaviću i spisak igrača ili bar broj u ostalim klubovima u BIH) sam htio pokazati stanje našeg fudbala općenito. Uprave svih klubova pa tako i našeg kluba pokušavaju na sve načine da naprave rezultat. Neko se bori za titulu, neko za opstanak ali princip je isti. Pokušaš dovesti neke igrače koji imaju kvalitet za nešto više, uvališ malo više para i moliš Boga hoće li taj igrač odigrati kako zna ili neće ništa odigrati. Ako odigra dobro i jeste a ako ne uručiš mu papire za oprost dugova i ideš dalje.
Navodim primjer Adilovića i Stančeskog. Došli iz naše lige, koštali slično (možda Eldin i manje) a učinak dijametralno suprotan. Adil nam donio titule a Stančeski se nije oznojio dok je bio kod nas.
Nakon svega napisanog volio bih da mi neko pojasni već legendarnu rečenicu da ova uprava "luta u sportskom segmentu".
Reći će neko mjenjanju trenere. Da, promjenili su puno trenera ali samo iz jednog razloga. Zato što Amar nije tu. Da je Amar tu mi nikad ne bi promjenili trenera. Jer Amara ne možeš promjeniti :ganja: , on se sam smjeni :mrgreen:
Dovode puno igrača? Da, dovode. Jer smo "saniranjem dugova" i "podmlađivanjem ekipe" istrošili resurse u omladinskom pogonu pa moramo tražiti načina da napravimo rezultat. Doveli su Đermanovića, Kramarića, Zahirovića itd, i vidjeli da nije to to i sad dovode nove da bi napravili rezultat. Na polusezoni će otići neki koji neće ispuniti očekivanja a doći drugi.
Po nekima smo trebali zadržati sve igrače koje smo imali zadnju polusezonu i nikog ne dovoditi i onda bi rekli, dobro je mirni smo sa transferima, ne lutamo, znamo šta hoćemo.
Ali eto, svakom njegovo
Samo da se nadovežem na ovaj tvoj post. Čitajući knjigu FK ŽELJEZNIČAR 1982-2007 uočio sam da u prijeratnom periodu poslije Ivice Osima svake godine smo mijenjali 3-4 trenera godišnje, kao i poslije Amara Osima. Isto tako se pred svaku sezonu i polusezonu promijenilo 10-11 igrača.

Sent from my C5303 using Tapatalk
 
kontranogama
Postovi: 1000
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 08, 2016 1:48 pm

Eh kad se sjetim lijepog vremena kad bi pred pocetak sezone kupio Oslobodjenje u subotu jal nedelju pred samu utakmicu i tek tada saznao ko igra za Zelju. Pa smo se na tribini raspitivali koji je ono tamo, odakle su njega doveli...
Prijatelji dragi, citav zivot nas Zeljo ima smjer ko EKG, ovo je prvi put da se nesto dogadja sto nam nagovjestava da ce ona uzlazna krivulja biti malo duza, sta mislite da se malo smirite pa docekate prvu tekmu nako ,nako... Dodjete na derbi, pa zapjevate, pa tek poslije utakmice pocnete sa razmatranjima. Vjerujte bilo bi vam puno ljepse.
.... A ONDA SU BAGERI ODNIJELI STARI ISTOK A VRAG ODNIO SALU...
 
Avatar
Vrag
Postovi: 2005
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 08, 2016 1:50 pm

cikazubo je napisao/la:
Vrag je napisao/la:
cikazubo je napisao/la: Znaci od A do Ž ti je post cisti promašaj. Kad vec tako fino u tezama navodis "greške", onda predlozi i rješenje. Koji je to po tebi mlad i talentovan igrac koji bi nam mogao uletit u 11 odma, a da nije pod ugovorm u drugom klubu ? Dalje, kritikujes Toskasa kojeg nisi ni gledao smatrajuci da je Jakovljevic kojem je transfer karijere Zrinjski bolji od njega, nije taj Jakovljevic od juce u ligi, druga je stvar sto su oni kao ekipa imali taj boom prosle sezone pa se sad svaki njihov igrac prodaje preko tog uspjeha, Memiševića svi prizeljkujemo npr, al covjek je pod ugovorom, a Mladen Krstajic nije s grane pao, utopice ga za masne pare koje mi nismo u stanju ponuditi. Onda pricas o provjerenim igracima, sta je to provjeren igrac za nase lige, Joco, Stanceski, pa evo i Bekric kako odradi proslu polusezonu. Jaha, eh Jaha je odigrao sve zadnje utakmice za svoj klub po 90min, nije se operisao prije nego ce doci kod nas, imao sam ga priliku skoro gledati, dok su nasi radili na Kupresu i Grbavici lomio ga je privatni trener, u 35toj ima plocice covjek. Na osnovu cega su Pozder i Hervas promasaji, i to me zanima, zakljucio ti preko slika ili ?? A onda kao slag na tortu sam sebe upucas u koljeno i kazes da su onamo oni odradili bolje prelazni rok, Jaha ti star i operisan, a Said koji nije odigrao utakmice dvije godine to nije, Balic koji takodje nije igrao zbog povreda par mjeseci ti je takodje dobar onda, Mersudin koji na proljece u ovoj ligi nije mogao gola zabit ti je pretpostavljam isto klasa za Pozdera ili Nikolica, one sto su im dosli iz CG, Albanije ili odakle vec ne bih uopste komentarisao, jedino normalno sto su doveli su Hodzic i Sarić, jo ako im ode onaj dvojac oni su nayebali na Grbavici.
Jesi procitao moj post ? Gdje sam napisao da mladi igrac mora odmah uletiti u prvih 11 ? Gdje sam napisao da su Pozder i Hervas promasaji ?
To Toskas ima nesto bolji cv od Jakovljevica ? I zasto si preskocio Dzdica ? Za Memisevic sam rekao svoje koje si samo sada ti ponovio.
Provjereni igrac ti je Ugljesa, Secerovic i Stevo. Za Jahica je ovdje pisano da nije spreman i da je operisao meniskus.
Pitari su lose odradili rok, ali ozbiljnije od nas.

Peco, Serbecic, Redzic
Kada se kurcis i nudis za depiliranog 400000 eura, moze se onda i za ove igrac platit.
Za Pozdera i Hervasa pises da su sve prilike da ce se pokazati fulom. Dzidica nisam komentarisao jer je i trebao doci ali nije zbog nefudbalskih razloga. Sta ce ti Peco bgti, sta je to on pokazao kao krilni igrac sto npr nisu igraci koje smo poslali po posudbama pocevsi od Murisa pa dalje, Serbecic nam ne treba imamo na stoperu vec mladjeg perspektivnog kojeg treba gurnuti u vatru, Redzica ste vi ovdje na forumu napuhali kao da je Cuadrado, jos je igrao za repku umjetne tvorevine, ako dovodis mladog a nece biti bar na rubu prvih 11 koja je logika takve transfer politike, kad imamo vec takvih u omladinskom pogonu. Trebal podsjetit da smo potpisali najbolje kadete skoro, trebal podsjetit da medju 18 imamo Mujagu, Dzenisa, Memiju, Kjosevskog, Žerića, Osmankovića, Halvadzica, imamo i Radinovica i Lazica koji su i dalje hajmo reci mladi i imaju mjesta za napredak, koliko jos mladih i perspektivnih trebamo dovesti, pa nismo filijala za proizvodnju igraca ybt, mi ove godine napadamo titulu. Za depiliranog nije bilo qurcenje vec bi se odma unovcio.. Kad vec popljujes neke igrace a nisi ih ni vidio kako da ozbiljno shvatim post, ja uopste ne dizem Toskasa, Hervasa u smislu da slijepo podrzavam sve sto se dovede i radi, ali nisam ih vidio, ne znam kako izgledamo na terenu, tako da nemam pravo nekog smatrati losim ili dobrim pocevsi od igraca pa do trenera. Jos jednom da se vratim na mladje igrace, najponosniji sam bio na Odinu sezonu s djecom, ali nije to Željo kojeg treba da se svi pribojavaju kad im dolazi u goste, Željo igracki treba da izgleda kao u periodu sa Amarom, gurne covjek samo Dadu, Aru, Bajica u prvi tim i na kasiku dobijali minute u slabijim tj vec dobijenim utakmicama, a vrh talenti kakvih sad u ovom trenutku nemamo mozda Žerić da je tog profila, na kraju dvojica napravise fine transfere i dogurase do repke a i dalje su vrlo mladi i tek se ocekuje veliki transfer u neke jace lige, Dado nazalost nije ali ja vjerujem jos u njega, uglavnom hocu reci da bi mladi igraci napredovali oni moraju stasati uz bolje od sebe i krv propisati da dobiju 20-30min na utakmici. Oda je morao s djecom, losa cjelokupna situacija, ali sad su stvari puno bolje poslozene, sto se tice igrackog kadra tu je dobar kostur od 6-7 igraca, imacemo i siroku i kvalitetnu klupu, a imamo vec dobar broj ovih ispod 21 godine koje treba afirmisati, tako da bi svako dalje dovodjenje tih "talenata" bilo suvisno.
Da postoje sanse da ce biti fule ili da su fule su 2 razlicite stvari. Peco je desno krilo, momak je odigrao skoro citavu sezonu u PL. Znaci navikao se odlicna zamjena za Miroslava. Redzic isto tako citavu sezonu odigrao. Nema tu procesa adaptacije njega su prosli samo im fali jos Kostic da ih usmjeri. Ne moze sve ni iz naseg pogona. Serbecic ide u Standard na probu, a mi sta ce nam. Imamo boljeg. Glupa politika. Govorili smo tako i za Ordagica. Koji ce nam ***** imamo Amira, sada nemamo ni jednog.
Ta prica oko depiliranog moras bas biti teska ovca da povjerujes. Neko levat pa ce nama dati 1 mil. eura, a od pitara ga moze uzeti za duplo manje.

Online

Trenutno korisnika/ca: BHDragons, Google [Bot], Jacksparrow, PlavaDobrinja1921, Sky1, zeljooo13 i 79 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija