Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 12, 2016 11:23 am

baš zato što slavko i većina igrača "ne znaju šta je derbi" (navodnici su namjerni), ja mislim da će više kvalitet doći do izražaja. a kvalitetniji jesmo, i igrači i trener. kod njih je stručni štab hajmo reći "pravih" pitara, ali igrači su većinom "sa strane" kao i naši. ili bivši navijači želje :D

svjedoci smo zadnjih deset-petnaest godina da je "znati šta je derbi" u više slučajeva donosilo veći strah od poraza nego želju za pobjedom, i alibi igru na 0-0.
gradi željo boli te *****
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5108
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 12, 2016 11:31 am

meni su derbiji od 2004/05 godine postali, ne bih rekao smorni, nego vise predvidljivi. Igrali smo 35 derbija od tada, i opet najcesci rezultat je bio 0-0. ako je bilo pobjednika onda je to bilo 1-0. rijetki su derbiji sa puno golova (2-2 na kosevu, ili 2-4 na kosevu, 3-1 na grbavici, 2-3 na kosevu). nema ih puno i sve se svodi da branis gol... meni se to ne svidja. eto mi smo uzeli pitare prosle godine sa mulalicem, ali kako... na ho ruk... dali gol i onda nista. opet bilo je i dobrih utakmica koji su zavrsili 0-0. par utakmica smo tako igrali, ali smo trebali posteno da ih razvalimo, pogotov u drugoj eri amara... svidja mi se da se vraca veci broj gledalaca na stadion na te utakmice, ali mi kao grad moramo bolje... gdje su one utakmice sa po 30000 gledalaca nema ih vise, kvalitet je opao i zato manje raje dolazi. mozda je dobro sto imamo sad trenera "sa strane" koji "ne zna" sta znaci derbi. slavki je ovo utakmica ko svaka druga i to je dobro... nadam se napokon da cemo odcepiti i razvaliti jedan derbi, pa neka bude 5-2 za nas...
100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
ellaxaz
Postovi: 1027
Pridružen/a: uto feb 16, 2016 4:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 12, 2016 11:36 am

Ja ne bih rekao da Slavko "ne zna sta je derbi".
"Ona raja na jugu, to je ono što ja nosim, nosim tu, duboko. Oni i ne znaju to."

F.K. Željezničar prvak Bosne i Hercegovine 1946. godine.
 
dell21
Postovi: 2338
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 6:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 12, 2016 11:38 am

Ma da je pobijediti pa makar 1-0 pobjedi se ne gleda u zube :mrgreen: :mrgreen:
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 12, 2016 11:39 am

dell21 je napisao/la:Ma da je pobijediti pa makar 1-0 pobjedi se ne gleda u zube :mrgreen: :mrgreen:
Ma meni je svejedno ocemo li pobjediti, sto se mene tice nek sarajevo izgubi...
 
Avatar
irfo
Postovi: 1013
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:12 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 12, 2016 11:44 am

Elegant je napisao/la:@Irfo kakva je sigurnosna situacija u gradu ?
slika
 
dell21
Postovi: 2338
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 6:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 12, 2016 11:44 am

Minjore je napisao/la:
dell21 je napisao/la:Ma da je pobijediti pa makar 1-0 pobjedi se ne gleda u zube :mrgreen: :mrgreen:
Ma meni je svejedno ocemo li pobjediti, sto se mene tice nek sarajevo izgubi...
Nece ni zapinjati jer nemaju imperativ kao sto rece njihov trener.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 12, 2016 12:04 pm

ne mora značiti da je to stvarno tako. ali realno - bolji smo.
gradi željo boli te *****
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 12, 2016 12:06 pm

slika
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 12, 2016 12:34 pm

a kada na teren izađe nam Željo....
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5108
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 12, 2016 12:35 pm

1921.ba

kad cemo prognoze davati? :D
100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 12, 2016 12:37 pm

jovanmaksimovic je napisao/la:1921.ba

kad cemo prognoze davati? :D
cim se vratim sa koledža :shisha:
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Avatar
Kapiten
Postovi: 2011
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 12, 2016 12:53 pm

[url=http://drugstore-onlinecatalog.com/]drugstore-onlinecatalog.com[/url]
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6733
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 12, 2016 1:16 pm

Eto Zeba ode na pregovore
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
south side
Postovi: 479
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 1:06 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 12, 2016 1:21 pm

SIMA_SIMAU je napisao/la:Eto Zeba ode na pregovore
?
Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge.Ivica Osim
 
damirfile
Postovi: 3365
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 11:03 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 12, 2016 1:25 pm

Gdje na pregovore.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6733
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 12, 2016 1:29 pm

Kod nas
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
Jaozinho22
Postovi: 2746
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:09 pm
Lokacija: Baza
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 12, 2016 1:31 pm

Reče mi jaran juče ga vidio u Hrasnom. :)
KLUB NAJVEĆI,
NAVIJAČI NAJBOLJI,
Gospodine Adžeme, ne dozvolite da ''neko'' pere svoj prljav veš preko Vas !

,,To je naš stadion, mi svaki put dajemo onoliko koliko mi smatramo da trebamo dati ! KRAJ PRIČE''
Amar Osim.
 
boccaccio
Postovi: 1262
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 12, 2016 1:33 pm

Ne moze se, naravno, nikada reci sa sigurnoscu kako derbi utakmica izmedju dva ovakva rivala moze donijeti pobjedu jednom ili drugom. Uvijek se prije derbija porede ekipe, trenutna forma, izvlace se aduti u analizama gdje bi jedan protivnik imao prednost. Svi znamo da to pada u vodu kada pocne utakmica i da tih 90 minuta veca zelja ili trenutna inspiracija presudi, bez obzira na kvalitet timova. Jasno smo to vidjeli na derbiju koji je bio na Grbavici sa ekipom koju je predvodio Kokot ili Djelmic i sa Edisom na debitantskoj trenerskoj poziciji. Pitari su nominalno zaista bili jaci, imali su ekipu koja se bahato ponasala u izjavama prije derbija, ali su imali i igrace koji su im mogli garantovati uspjeh kada gledamo sam odnos snaga izmedju dvije ekipe. Pa su jedva imali sut na gol, a mi smo pored pogotka uz veliku borbenost donijeli i cijeli niz sansi za postizanje jos nekog gola. Jasna je to opomena da u derbiju nikad stvari ne idu onako kako zamislimo i da je potreban maksimalan oprez, mobilizacija na terenu i velika velika zelja.

To na kraju krajeva uistinu i znaci samo tri boda u redovnom prvenstvenom rasporedu, ali navijacke sile i jedne i druge strane, zajedno sa kompletnom gradskom atmosferom, stvore taj dan posebnim i derbi onda u pravom smislu znaci bitka za grad, ona sportska bitka od koje se zivi jedno vrijeme, i na krilima takve pobjede mnoge stvari u daljnjem toku prvenstva se otvore za pobjednika.

Sada kada sagledamo prosli derbi i realnost da su komsije ipak mozda bile blize pobjedi, a opet, najvise nasom krivicom i onim sto uvijek moze da pokvari neke planove u samoj utakmici, kroz neki crveni karton, gdje ekipa mora uloziti maksimalne napore da se taj jedan igrac nadoknadi, gdje je i psiha uracunata kao vazan faktor, pa je ekipa djelovala kao takva, da je bitno spasiti remi nego probati napasti pokusajem za jos jedan gol i pobjedu nad rivalom. A to je sasvim normalno da te povuce pa da se pokusas odbraniti . Dobijes alibi tog crvenog kartona i na kraju to posmatras drugacije, eto dobro je, ipak sat vremena sa igracem manje, nije lose ne izgubiti.

Mnoge su se promjene desile, posebno u nasoj ekipi u samo ovih 11 kola. Znamo da smo u prvom kolu i na tom derbiju bili liseni usluga tada nasa dva najbolja igraca, Bosketa i Blagojevica, plus sto je novi golman stao na gol umjesto kaznjenog Kjosevskog, i mi nismo imali tu vrstu aduta. Mogli smo reci da smo bili oslabljeni za taj trojac. Imali smo jednog trenera, sa novim sistemom igre, trenera debitanta u nasoj ligi. Plus nekoliko igraca za koje se kasnije utvrdilo, posebno kroz igru i rezultate, da nisu ono sto ekipi treba.
Dakle desile su se promjene i u trenerskom smislu, i u igrackom potencijalu, vracen je sistem igre koji je bio prepoznatljiv u prethodnim sezonama kod nas. Dobili smo strucnjaka na klupi koji procjenjuje dobro, bar su tako pokazali rezultati koje je napravio odmah po svom dolasku pa do danasnjeg dana. Ekipa je stabilizovana i dobila je na snazi kroz neke nove igrace. Pa ako izuzmemo ove odlaske , mozemo reci da u ovaj derbi u odnosu na prosli derbi prije samo desetak kola, ulazimo jaci za Kjosevskog, Markovica, Blagojevica, M.Stevanovica, Krizmana, pa mozemo da kazemo i za Jahica i Stanica, Bogicevica, s tim sto je upitno da li ce neko od ove trojice zaigrati. Ali, ova prva petorka bi trebalo dosta da osnazi nas tim. Sredina, koja je u mom poimanju fudbala najvazniji dio koji treba da homogenizira citav tim i da od tog dijela ovisi kako cemo za tu utakmicu biti raspolozeni, je dobila dva dobra pojacanja u Blagojevicu i Markovicu. Kroz jako dobre partije Stevanovica koji je u formi, te jedno veliko osvjezenje na lijevoj strani u Krizmanu, ova ekipa bi trebala uci znatno jaca nego sto je to bio slucaj u prvom kolu.
Sarajevo iskreno nesto posebno i ne pratim, ali oni su pojacali strucni stab svojom garniturom ljudi, koji su bar iskustvom ispred Hurtica, a svakako i znanjem, te bi oni trebali prenijeti atmosferu derbija svojim igracima, da udju naspanovani, a to im je u zadnje vrijeme falilo. Tako da smatram da ce oni tu dobiti na ostrini i odlucnosti. Ali igracki fond im je, bar ono sto sam ja vidio , nesto slabiji nego u rvom kolu. Jer im nedostaje Benko, a i Balic u zadnjoj liniji, u odnosu na prosli derbi. A nisam nesto siguran da su dobili neko pojacanje u medjuvremenu, osim mozda Ivetica, koji bi trebao mijenjati Al. Bekica na toj poziciji lijevog bocnog, sto nama mozda i ne znaci nista posebno u tom smislu, mozda da su tu malo defanzivnije jaci u odnosu na igre Al. Bekica, koji je cini mi se imao afinitet da prolazi vise prema napadu i da bude probojniji.
Dakle razmisljajuci da sada imamo Markovica, Blagojevica, Krizmana, M.Stevanovica u odnosu na Ivetica i minus Benko, Balic, ovo nominalno baca prevagu na nasu stranu, sto se tice kvaliteta.

Na sta ce sve to izaci, vidjecemo u toku same utakmice. Mi ne smijemo izaci na teren ni na trenutak opusteno, jer su pitari takve momente cesto znali kaznjavati. Ako bi imali intenzitet igre kao protiv Jajcana i protiv Radnika, onda bi to trebalo izgledati solidno. I protivnik se, dakako, nesto pita,motivacije kod njih sigurno nece nedostajati. Treba ovde uci sa razmisljanjem da smo u egalu kako i pocinje utakmica , a od nekog trenutka posebno se nadati da nece biti nekih teskih gresaka i apsurda da zbog jedne bezvezne greske budemo kaznjeni. Onda se tesko vracati, najvise psiholoski. Dakle oprez, maksimalna koncentracija. Trka sa nase strane ne bi trebala izostati, imamo energican vezni red , koji ulaze mnogo u trku , pored znanja i svakako nova prednost u lijevom krilu i u lucidnosti igraca kao sto je Krizman, tako da se igra ovaj put moze okrenuti na obje strane podjednako. To nam je velika prednost.
Jos je jedna cinjenica vezana za nasu ekipu, a bitna je u dosadasnjim kolima. Primamo golove ili gol po utakmici. Bez obzira sto je taj primljeni gol u vecini slucajeva bio nakon penala protivnika, mi nismo mogli pobijediti ako nismo zabili najmanje dva, a u ovim slucajevima, uglavnom dva gola. Nadam se da ce odbrana biti na visini zadatka i posebno oprezna u skok igri i u guranju, gdje nam sudjenje nije naklonjenu u cijelom prvenstvu, vjerujem da su to domacini dobro prostudirali i da ce pokusati doci do sto vise prekida u nasem polju, gdje bi Ahmetovic dobro skakao, a da ne govorim u direktnim kontaktima gdje je Ahmetovic izrazito jak i gdje nekim guranjem moze doci do najgoreg scenarija u kaznenom prostoru. Mislim da ce i Slavko posebnu paznju posvetiti tom segmentu, dobar je u analizi, pokazao je to vec svima nama i u biti sto manje gresaka u nasoj igri ce dovesti do boljeg rezultata.
 
Avatar
mula
Postovi: 932
Pridružen/a: pet apr 22, 2016 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 12, 2016 1:42 pm

Sta je ovo?
Danima niko ne daje nikakav intervju, ne zna se kakva je atmosfera, kakve su nam ambicije u predstojećem derbiju.
Poželio se Željo dobro od utakmice sa Radnikom, nedostaju neke novosti i intervju poneki od igrača i trenera. Nadam se da ce to biti ovih dana, a ne samo dan prije utakmice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Promjene su proces za koji potrebno je vrijeme.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Blueee1921, Gola, Google [Bot], svabo i 98 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija