Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 03, 2018 2:29 am

Eh sad kad se sve malo smirilo i dok smo se ismijali konama, da kazem koju pametnu po mom skromnom misljenju :D
Mislim da je danas klupa los posao odradila, nimalo prevage nisu donijeli ni Zajmovic ni Blagojevic. Vecu bih pohvalio, ali bih ga zamolio da kada ima sansu da uhvati loptu ne izvodi neke bravure, pa nisi Mandanda. Par dobrih odbrana veceras. Stoperi odlicni. Bakrac orpavdao epitet pojacanja, a Bogi pokazao zasto je neprikosnoven. Nadam se da ce ga Rodin uspjesno naslijediti ali onakvu borbu i zar, pogotovo kod penala za Apolon kad je jedini popizdio, mozes samo od njega vidjeti. Sehic je buducnost nase ekipe ali i bh fudbala. Strasno brz a lagan nekako, kao metak. Sinisa je korektno odradio ono malo posla. Pavic korektan pozadi, naprijed nije postojao s tim da mu je tele od Zajmovica jednu loptu gurnulo naprijed ali nije mu prostor napravio kako je trebao i sve propalo bezveze.
Sabanadzovic me razocarao, do maksimuma. Ako sam ga proslu tekmu pohvalio, ovaj put cu strogu kritiku uputiti na njegov racun. Sine dragi, ako si vec talenat i perspektiva, stisni malo muda, pokazi svima da vrijedis. Veceras je licio na sve osim na igraca. Lopta se odbijala od njega, igraci prolazili kako su htjeli i slicno. Moras se malo angazovati ako mislis nesto od svoje karijere napraviti. Vranjes dobar u prvom, u drugom tu i tamo. Samo mu ne dajte u nas 16erac da ulazi i sve ce biti okej.
Curjuric agilan kao i inace, s tim da se nekako previse vraca po loptu s obzirom na poziciju koju igra u nasem timu. Dal mu je to zadatak bio ili samo navika, jer znam da sa Zebom najvise prica i da ga Zeba savjetuje, pa samim tim i za ovu poziciju ga moze posavjetovati. Zec uz Bakraca najbolji nas igrac, trudio se , trcao, borio, svaka cast majstore, nisam ga prizivao bezveze. Veselinovic me razocarao maksimalno. Kakva pickasta igra, nevjerovatno. Krpic solidan, borio se...
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 03, 2018 2:43 am

Evo vam gaaaaa age sarajlije :D
slika
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 03, 2018 3:03 am

Ova Odina igra na posjed trebalo bi najvise odgovarati nasem rosteru. Tu je Rodin umjesto Bogija bolje rijesenje jer momak zna dodati, i poslati kvalitetnu dugu loptu( veceras me Bakrac odusevio pasovima naprijed, kapa dole majstore).
Ovo je idealna prilika i za nase mlade u vezi....Anele ili si bos ili hadzija krajnje je vrijeme.
Zaim bi mogao eksplodirat pravo u nasoj ligi samo dodaj koju majka mu stara.
Jedini koji se po meni ne uklapa je Krpic, treba nam ili brz spic, ili kreator. On jbg nije ni jedno ni drugo... Vojo bi nam legao ovde ko budali samar.
Ja ne bih odustajao od eldara na beku, brz je i prodoran, sjajan centarsut.
Oda molim te obraduj nas u nedjelju da vratimo vjeru u nas same
:zeljeznicar1:
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Avatar
fcz
Postovi: 4128
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 03, 2018 3:15 am

Istina, ovo je puno bolje izgledalo nego prva tekma na Grbavici, posebno u defanzivi koja je zaista fino funkcionisala. Pozitivno je sto nismo ni naprijed bili bas bez ambicija ali fali tu jos puno kreacije i muda. Trkom sam dosta zadovoljan jer koliko god neko trubio da Apollon nije neka trkacka ekipa za nasu ligu su Apollo 13. Ipak, lijepo smo se nosili, bilo je dosta presinga i ako to ne prenesu na nasu ligu nadam se da ce im Oda skidati glave (mada znamo svi da nije taj tip, jbg). S vecerasnjim pristupom bi protiv radioaktivnih sigurno ubjedljivo slavili i to je ono sto im treba utuviti u glave. Upravo molim vas stanite iza Ode, ne dajte da neciji hirovi i mangupluci upropaste njegove vizije. Falio vam je samo taj "dzoker" a sad ga imate, nadam se da cete ga znati sacuvati.
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Avatar
nikson
Postovi: 1007
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 12:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 03, 2018 6:46 am

Ja opet imam nadu da cemo igrati fudbal a ne pokusavati igrati a protiv Celika je nisam imao. Hvala ti Odovicu za odlicno prvo poluvrijeme, hvala za Vranjesa u prvom pol - u drugom je bio onaj stari....hvala sto si gurnuo Sehica - ovako se igrac stvara....dobro je ovi bilo i bice jos bolje. Sve sto nama sada treba je jedinstvo! Na terenu, na tribinama!
Forza Zeljo!!!
Ovdje znaju reci da svaka pizda s brda moze zapaliti Sarajevo, medjutim samo ga Zeljeznicar moze pobjediti!

Zeljeznicar za zivot cijeli!
 
kontranogama
Postovi: 1000
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 03, 2018 7:24 am

Ja od sad u cevabdzinici trazim samo osam u cijeli.
.... A ONDA SU BAGERI ODNIJELI STARI ISTOK A VRAG ODNIO SALU...
 
Fanzi
Postovi: 417
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:58 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 03, 2018 7:46 am

Tisina.
Tako izgleda kad se Zeljo ne osramoti. Navikli smo na kritike. Red kritika, poneka recenica o analizi igre. Nakon prespavane noci zal u meni. Nisu ni oni svemirski brod.

Kjosa odlican, Bogi dobar. Bakrac je ovaj put ispadao. Sehic mi je bio bolji od Pavica. Anela vratiti na doziranje minutaze i u rotaciju. Vranjes u prvom dobar, ali onako glupo postavljanje na igraca i penal mu sve ponistise. Krivac za nas poraz sinoc. Ganjali smo se. Ekipa koja psihicki jedva snage ima GOSKu zabit, da dva puta stize na ogromnoj cicvari protiv ne znam koliko puta jaceg protivnika. Veselinoviceva nevjerovatna greska. Jos nevjerovatnije protrcavanje igraca Kiprana kraj kako kazu naseg najbrzeg igraca. Zeko me odusevio juce. Zbog gola, gradjenja, kombinatorike i trcanja prema Odi. Nakon sukoba s Adzemom i Krcmarom, konacno je nasao covjeka s kim moze saradjivati. Curku necemo moci zadrzati, a potreban nam je. I jos bar 5 igraca poput njega na drugim pozicijama. Krpic nervozan. Volio bih da je sinoc igrao sto je Lazo igrao kod Amara.
Izmjene promasaj. Zaim definitivno van forme. Blagi nije unio preokret. Sinisa najbolji od svih nasih izmjena.

Drago mi je da smo se pobili na onako visokoj temperaturi.
Zelji su hitno potrebne bazicne fizicke pripreme. Kupres je promasaj. Klima se mijenja. Nema vise snijega na Kupresu ko nekada. Na puno visu nm momci moraju ici. Bjelasnica, Igman, bez nekog posebnog troska. Upali bus i ostavi ih citav dan gore. Stvorit cemo puno brzu ekipu.
Sinoc sam konacno vidio Zelju koji gradi nesto prema naprijed i ponekad ne izbija panicno loptu u odbrani. Nekoliko fudbalera koji znaju graditi, ali vecina se ne zna pozicionirati. Vecu koji ne ispucava loptu protivniku nego je salje do igraca u odbrani.

Puno se ima raditi. Koliko ce ekipa moci nauciti sve zavisi od kostura. Medjutim, otici ce nam ponovo 4-5 igraca... Curjuric, Bogi u penziju, Zec, Vranjes, Zajmovic... Treba vec planirat bez njih.

Na Zrinjski s dosta izmijenjenim sastavom. Ona vrucina pojede sve elektrolite u covjeku. Nemamo mi tu opremu i hranu za regeneraciju. U pocetnih 11 Blagi, Hajdar i Dacic.
Pa da se pobijemo. Tu cemo znati koliki je Odin uticaj i par odgovora.

Sinoc je igrao Zeljo sa voljom. Ima nade...
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 03, 2018 7:56 am

Bravo Oda!
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
bablaz
Postovi: 119
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 12:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 03, 2018 8:18 am

Sinoc je bilo malo bolje, nego prije 7 Dana. Trebace nam vremena da proigramo. Apolon je bolja ekipa, to je sigurno, ali od 5 golova mi smo I'm poklonili 4. Vjerovatno razlika u kvaliteti.
Vedran: solidno
Sehic: dosta dobar prema naprijed, nazad onako
Pavic-: suprotno of Sehica, bolji prema naprijed kad je ivan ispred njega
Bakrac: Medju boljim
Bogicevic: kao I Bakrac
Anel: Najlosiji
Stojan: Solidno
Curjuric: losiji nego obicno, Ali najbolji u vezi
Zec: prvo pol. Odlican, drugo slabije
Krpic: slabo uz Anela najlosiji
Jovan: slabo
Sinisa: nista bolji of Sehica
Zajmovic: nista
Idemo dalje!
 
Avatar
mula
Postovi: 933
Pridružen/a: pet apr 22, 2016 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 03, 2018 8:55 am

Sinoć nije bilo loše. Mislio sam da ćemo primiti peticu.

Neću ulaziti u individualne karakteristike svakog igrača, jer je fudbal kolektivna igra tako da ga trebamo posmatrati kao cjelinu. Neki igrači su odigrali dobro, neki loše, ali za prolaz je bilo potrebno nešto više neki faktorX- kojeg mi u ovom trenutkiu nemamo.
Raduje me što je Oda malog Sehica stavio u prvih 11 i nadam se da će dobiti još šansi da pokaže potencijal.
Poznavajući rad Ode mislim da ce pomalo davati šansu Sehiću, Rodinu,Hajdarevicu i Sabanu. Mislim da mu je namjera da u ovoj sezoni glavnu ulogu vode Stevanovic, Bogićević, Blagojević i Vranješ- koji će na kraju sezone sigurno napustiti klub,a u toku sezone ce ovi mlađi taman nadoći dovoljno da se na njih sljedece sezone moze racunati.
Veliki problem predstavlja lijevi vezni, tu poziciju pokriva Veselinovic i Zajmovic. Oni nisu ti igrači koji odgovaraju zamisli trenera pogotovo Zajmović. On traži veliki posjed lopte sa krilima koja su brza, koja otvaraju pozicije i ulaze u prostor. To od zajmovica, veseinovica i jazvica ne možemo očekivati. Mislim da će vremenom Zaimovic zauzimati poziciju Krpica.
Promjene su proces za koji potrebno je vrijeme.
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 03, 2018 9:11 am

VIDEO/ FOTO: Apollon FC – FK Željezničar 3:1

http://1921.ba/video-foto-apollon-fc-fk ... ar-31-4909
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 03, 2018 9:18 am

Otkud znaš šta možeš očekivati od Jazvića kad čovjek nije još ni sekunde odigrao..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
Dolina
Postovi: 951
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 03, 2018 9:18 am

Kone su nas malo izdigle, koliko god to izgledalo čudno.
Ivica Osim: "Ko ne može da trči, taj ne može da igra".
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 03, 2018 9:20 am

Mozda ne gledamo fudbal istim ocima, ali nakon izlaska Sabanadzovica oni su stvorili totalnu dominaciju do tad smo im nekako parirali na sredini.
Ili je Celo prelos ili ovaj nije bas tako los.
I opet jer je nase dijete hajmo po njemu iako je zasluzio kritike, Veselinovic je direktnk krivac za gol(iako smatram da je bio onaj igrac koji je morao pomoci), pa se ne kritikuje kao Saban.
Onda Curjuric, Blagojevic..
Da su ostali odigrali neke partije, nego su bili manje losiji ili vise se krili pa eto.
Moramo im dati vise vremena normalno da ce grijesiti dijete od 19 godina, pa iskusniji padaju pod pritisak a ne u ovom primjeru Sabanadzovic. Davati im limite u vidu vremena , gdje on nije odigrao 200 minuta u prosloj polusezoni..
Da li je normalno da on bude bolji od Vranjesa? Pa i nije.
Ali da ne trazimo krivce treba gradit ekipu oko njih tri cetri godine, i da se ne proda imas igraca koji zna sta je ovaj klub.
I naravno Odovicu puna podrska , urafio je vise za dva treninga nego Krcmarevic za pripreme.
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 03, 2018 9:22 am

Dolina je napisao/la:
pet avg 03, 2018 9:18 am
Kone su nas malo izdigle, koliko god to izgledalo čudno.
To je sustina ovog svega, ni poraz na Grbavici raji ne bi tesko pao da oni nisu izvukli 2:2.
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 03, 2018 9:23 am

ni puno čudnije od toga u nas nije čudno :kafa:
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 03, 2018 9:33 am

Ma ja mislim da je mali zreo za prodaje..Ne vjerujem da je on glavom ovde..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 03, 2018 9:36 am

on je veliki, veliki talenat i bolje mu je da ide negdje gdje će ga bolje uputiti. naravno za fine pare za nas :kafa:

od oktobra vezni red hajdar-čurjurić-rama prekucava sve :kafa:
gradi željo boli te *****
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 03, 2018 9:59 am

Oni su preuzeli igru kada smo mi fizicki pali. Mozda ima veze i sa izmjenama ali u manjoj mjeri. 30 stepeni i dobra trka u prvom poluvremenu su nas totalno iscrpili. Bez obzira ono sinoc je imalo nekog smisla dok smo imali snage. Po meni je i Veselinovic bio sasvim solidan ako izuzmemo onu nebulozu.

Nadam se da je Jazvic brz igrac i da cemo dovesti jos jednog-dvojicu brzih posto nam je ekipa puna teskih dizelasa. To je pod moranje ako zelimo gledati neki normalan fudbal..

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk

Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Fanzi
Postovi: 417
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:58 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 03, 2018 10:05 am

slika

Kako nam naglo poskoce ambicije. Kada smo izjednacili, odjednom je protivnik postao levatska ekipa. Ono sinoc u pojedinim momentima je epski napredak spram naseg izdanja protiv Celika i prezadovoljan bih bio da igramo s onakvim motivom i zarom, citavu ligu.
Zelje i ambicije ne prate nase mogucnosti. Pricamo o grupama, o iskoraku u Evropi. Umislili smo sebi svasta.
Fudbal je odraz ekonomije, ekonomija, biznis. Nema tu emocija. Ponekad se otme poneko cudo, ali to su godine i godine ulaganja. Nema resetovanja svake godine nego dodavanja poneceg dobrom vec uradjenom.

Kiksamo li protiv Zrinjskog, bice tjeraj sve, nista ne valja... Nemamo sabura. Emocijama potrosimo i kuvet. Mozel polako ove godine? Ako ne valja, ne gledaj... Kome ne valja sto se desava u Zelji, nek gleda ovu sliku na pocetku.

Rijec je o trening kampu ekipe koja ne osvaja evropske titule. Da mi imamo jedan dunum ovoga sa slike, minimalno bi se grupe Lige prvaka trazile.

Najmanje vazno, rijec je o trening kampu Manchester Citya.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Diverzant, Google [Bot] i 233 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija