Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 04, 2016 10:10 pm

Raja hoce li Jakupovic biti spreman za derbi ? :DD:
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 04, 2016 10:10 pm

Jaozinho22 je napisao/la:Derbi odlučuje neka frljoka kao i do sad :kafa:
Zato ubačaji jaka po zemlji pa udarit će nekog il našeg il njihovog nebitno :ganja:
jaka i u cose :ganja:
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 04, 2016 10:53 pm

Vrijeme za reklamu. :shisha:

Ko nije lajkao, na facebooku našu stranicu, https://www.facebook.com/1921.ba/" target="_blank

a tu je i instagram, folujte :palacgore:

https://www.instagram.com/1921.ba/" target="_blank
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 04, 2016 10:57 pm

[video]https://www.youtube.com/watch?v=i2EQMuka5_o[/video]
Nikad necu prezaliti njegov odlazak, i sto ga duze nismo gledali na nasim terenima.
 
w0st
Postovi: 140
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 04, 2016 10:57 pm

Sta mislite u kojoj formaciji igramo protiv komsinica :mrgreen: :pljesak:
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 04, 2016 11:00 pm

w0st je napisao/la:Sta mislite u kojoj formaciji igramo protiv komsinica :mrgreen: :pljesak:
3-5-2
Fejza
Aco-Sanel-Bokačo
Uglješa-Šećer
Memija-Hervas-Bekrić
Lendrić-Nikolić :karanje: :karanje:

Edit:eventualno Bekrića umjesto Hervasa na AMF,a Husića na left wing back.Moguće i Lazić.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 04, 2016 11:10 pm

Plava Porodica je napisao/la:
w0st je napisao/la:Sta mislite u kojoj formaciji igramo protiv komsinica :mrgreen: :pljesak:
3-5-2
Fejza
Aco-Sanel-Bokačo
Uglješa-Šećer
Memija-Hervas-Bekrić
Lendrić-Nikolić :karanje: :karanje:

Edit:eventualno Bekrića umjesto Hervasa na AMF,a Husića na left wing back.Moguće i Lazić.
pasa ovom formacijom i postavom bi izgubili 3 razlike....ne moze Bekric i Hervas igrati u prvoj postvari jer ne trce posebno Bekric....i jos plus dva napadaca ....pa bolje mu je da ne pokusa ovo ...
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!
 
Avatar
Kapiten
Postovi: 2011
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 04, 2016 11:12 pm

4-4-2 ce biti mada bih i ja bas volio vidjeti tu 3-5-2 jer mi se i ne sviđa bas to sto cemo igrati sa samo 2 vezna. To moze na svasta izaci.
Ova 3-5-2 je bas neugodna za protivnike, a i mozes s tri veznjaka (tu nam je bas jaka konkurencija) uz to na krilima imamo bas igrace kakvi trebaju za takvu formaciju ( Husic, Bevab, Mema, Miro).
S tri stopera bi trebao imati potrebnu stabilnost nazad.

Gledajuci Italijane jos vise sam se "zaljubio " u tu formaciju.

Slazem se da derbi nece pokazati smjer u kojem ce ici nasa ekipa kroz ovu sezonu. I ne razmisljam previse o derbiju ( bar za sad ).
Vec kroz par dana ce mi samo derbi u glavi biti.
Samo da bajram prođe :mrgreen:
[url=http://drugstore-onlinecatalog.com/]drugstore-onlinecatalog.com[/url]
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 04, 2016 11:27 pm

Plava Porodica je napisao/la:
w0st je napisao/la:Sta mislite u kojoj formaciji igramo protiv komsinica :mrgreen: :pljesak:
3-5-2
Fejza
Aco-Sanel-Bokačo
Uglješa-Šećer
Memija-Hervas-Bekrić
Lendrić-Nikolić :karanje: :karanje:

Edit:eventualno Bekrića umjesto Hervasa na AMF,a Husića na left wing back.Moguće i Lazić.
Tako tesko, 3-5-2 zahtjeva full bekove, vidjeli smo kod Italije De Sciglio i Florenzi igraju u fazi napada krila u fazi odbrane bekove, to kod nas mogu npr Husic lijevo Memija desno, isto tako Aco nebi trebo biti bocni stoper jer se ne snalazi s loptom on treba biti centralni, a Sanel recimo desni a Boccacini lijevi, veza Jovan, Hervas, Radinovic, napad Lendrić i Nikolić :karanje: .. Al tesko ce ova formacija zaziviti na ovim prostorima, to toliko trke zahtijeva da to nije normalno, eno Italija i Juventus s kim god igraju trce par km vise od protivnika, to samo mogu postaviti vrhunski treneri, jer u razlicitim fazama igre se totalno mijenjaju linija odbrane i veze, bekovi su tu mozda i najoptereciniji i najodgovorniji igraci, nasi nebi znali gdje udaraju nakon 20min :r
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 04, 2016 11:31 pm

delinjo je napisao/la:
Plava Porodica je napisao/la:
w0st je napisao/la:Sta mislite u kojoj formaciji igramo protiv komsinica :mrgreen: :pljesak:
3-5-2
Fejza
Aco-Sanel-Bokačo
Uglješa-Šećer
Memija-Hervas-Bekrić
Lendrić-Nikolić :karanje: :karanje:

Edit:eventualno Bekrića umjesto Hervasa na AMF,a Husića na left wing back.Moguće i Lazić.
pasa ovom formacijom i postavom bi izgubili 3 razlike....ne moze Bekric i Hervas igrati u prvoj postvari jer ne trce posebno Bekric....i jos plus dva napadaca ....pa bolje mu je da ne pokusa ovo ...
Brate vjeruj mi da bi ih potopili ovim.
Tri štopera,dva wing backa koji bi konačno imali zadatak da moraju trčati ko zujalice cijeli meč u ofanzivu i defanzivu.Jedan od trojice štopera zna itekako povući loptu,a to je Sanel.
Imaš Šećera radilicu koji trči,ganja,ne okani se dok ne uzme loptu.Imaš Uglješu koji može biti cmf kao support Bekriću ili Hervasu.Imaš Tuceta koji fino igra na lijevom krilu to sam na treningu upratio,a rekih može i na Amf mjesto Hervasa,skinuo je kilažu,neće više tromi napadi biti,a on itekako zna poslati zadnji pas.A u napadu imaš dvije gol mašine kojima ne trebaju više od dva zicera,a da bar jedan ne uđe u gol.
Ali kažem najveći posao bi čekao Memiju i Husića,koji bi morali nagazati dobrih kilometara tokom cijele utakmice.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
pile87
Postovi: 3188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 04, 2016 11:32 pm

Igrali smo mi nekad davno tako. Amamr je kad je prvi put uzeo da vodi promjenio na 442 ako se ne varam...
Svaka formacija ima prednosti i mane posao trenera je da prilagodi najbolju izboru igraca sa kojim raspolaze.
Meni je ova 442 malo cudna jer i po rijecima ljudi kojima je to posao to nije formacija u kojoj dominiras nego vrebas greske protivnika.
Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 04, 2016 11:45 pm

Formacija se treba prilagodjavati tipu igraca koje posjedujes. 4-5-1 i 4-3-3 su na oko slicne formacije, preklapaju se, ali razlika je ipak znacajna u tipu vanjskih igraca, nije isto je li to Visca ili Stevanovic. Kad pogledas njihove sklonosti, Visca recimo ide naprijed, napada licem prema golu, mozemo reci da je krilni napadac, dok Stevanovic pokriva stranu, praktivno je vezni igrac i tu se najbolje snalazi, ide prema korner zastavici vise nego prema sesnestercu... Lijepo na papiru izgleda 3-5-2, ali moras imati igrace za tu postavu. Glupo je odrediti formaciju pa tek vidjeti s kojim igracima raspolazes, po meni to treba biti obratno. Konkretno u 3-5-2 cini mi se da vanjski igraci mogu biti Stevanovic i Husic, i da bi moglo to na nesto liciti iz razloga sto imaju i ofanzivne i defanzivne sklonosti. Sad da ne sirim pricu, uglavnom, formacija se prilagodjava igracima, a ne igraci formaciji iz moje perspektive.
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 04, 2016 11:47 pm

exbabilon je napisao/la:Formacija se treba prilagodjavati tipu igraca koje posjedujes. 4-5-1 i 4-3-3 su na oko slicne formacije, preklapaju se, ali razlika je ipak znacajna u tipu vanjskih igraca, nije isto je li to Visca ili Stevanovic. Kad pogledas njihove sklonosti, Visca recimo ide naprijed, napada licem prema golu, mozemo reci da je krilni napadac, dok Stevanovic pokriva stranu, praktivno je vezni igrac i tu se najbolje snalazi, ide prema korner zastavici vise nego prema sesnestercu... Lijepo na papiru izgleda 3-5-2, ali moras imati igrace za tu postavu. Glupo je odrediti formaciju pa tek vidjeti s kojim igracima raspolazes, po meni to treba biti obratno. Konkretno u 3-5-2 cini mi se da vanjski igraci mogu biti Stevanovic i Husic, i da bi moglo to na nesto liciti iz razloga sto imaju i ofanzivne i defanzivne sklonosti. Sad da ne sirim pricu, uglavnom, formacija se prilagodjava igracima, a ne igraci formaciji iz moje perspektive.
da ali ko ce pokriti netrcanje Bekrica i Hervasa i pri tome napominjem da imas dva spica ....ma nema to sanse jer nazad bi igrao ponekad i bez 4 igraca ...a to je previse....
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!
 
Avatar
godrina
Postovi: 1421
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 04, 2016 11:50 pm

Kapiten je napisao/la:4-4-2 ce biti mada bih i ja bas volio vidjeti tu 3-5-2 jer mi se i ne sviđa bas to sto cemo igrati sa samo 2 vezna. To moze na svasta izaci.
Ova 3-5-2 je bas neugodna za protivnike, a i mozes s tri veznjaka (tu nam je bas jaka konkurencija) uz to na krilima imamo bas igrace kakvi trebaju za takvu formaciju ( Husic, Bevab, Mema, Miro).
S tri stopera bi trebao imati potrebnu stabilnost nazad.

Gledajuci Italijane jos vise sam se "zaljubio " u tu formaciju.

Slazem se da derbi nece pokazati smjer u kojem ce ici nasa ekipa kroz ovu sezonu. I ne razmisljam previse o derbiju ( bar za sad ).
Vec kroz par dana ce mi samo derbi u glavi biti.
Samo da bajram prođe :mrgreen:
i ja isto gledao ovu italiju i samo pricam kak im je dobra formacija, gdje god pogledas ima ih... samo sto tu bas trebas imati zivotinje na terenu da trce ko ludi a mi zadnjih sezona sa fizickom spremom na vi
uvjek uz tebe i ti to dobro znas, tebe volim ja za tebe navijam :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
boro elcic: igrac ne smije trcat direktno na gol protivnika jer time opstruise igru i ugrozava njenu regularnost
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 04, 2016 11:51 pm

Eh da Sablja ostade mogli smo poginuti sa 3-5-2...
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 04, 2016 11:54 pm

3-5-2 je prekomplikovana za naše igrače.
1987
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 04, 2016 11:57 pm

delinjo je napisao/la:
exbabilon je napisao/la:Formacija se treba prilagodjavati tipu igraca koje posjedujes. 4-5-1 i 4-3-3 su na oko slicne formacije, preklapaju se, ali razlika je ipak znacajna u tipu vanjskih igraca, nije isto je li to Visca ili Stevanovic. Kad pogledas njihove sklonosti, Visca recimo ide naprijed, napada licem prema golu, mozemo reci da je krilni napadac, dok Stevanovic pokriva stranu, praktivno je vezni igrac i tu se najbolje snalazi, ide prema korner zastavici vise nego prema sesnestercu... Lijepo na papiru izgleda 3-5-2, ali moras imati igrace za tu postavu. Glupo je odrediti formaciju pa tek vidjeti s kojim igracima raspolazes, po meni to treba biti obratno. Konkretno u 3-5-2 cini mi se da vanjski igraci mogu biti Stevanovic i Husic, i da bi moglo to na nesto liciti iz razloga sto imaju i ofanzivne i defanzivne sklonosti. Sad da ne sirim pricu, uglavnom, formacija se prilagodjava igracima, a ne igraci formaciji iz moje perspektive.
da ali ko ce pokriti netrcanje Bekrica i Hervasa i pri tome napominjem da imas dva spica ....ma nema to sanse jer nazad bi igrao ponekad i bez 4 igraca ...a to je previse....
Pa ko kaze da moraju igrati i Bekric i Hervas... puknes tri stopera, sa strana Husica i Stevanovica, u sredini Secerovic, Blagojevic i Hervas (Bekric), naprijed Lendric i Nikolic... mozes se i braniti i napadati sa velikim brojem igraca, pogotovo kad postavis kao prvi postulat da je prvi odbrambeni igrac Lendric, pa svi dalje.. sad je stvar trenera da izabere odgovarajuce igrace, Bevab i Memija takodjer mogu pokriti obje pozicije sa strane, ne moraju to biti Husic i Stevanovic... u sredini moze uletiti Radinovic, naprijed Pozder... imamo sirok izbor igraca..
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 04, 2016 11:58 pm

Hvala svima koji su podrzali akciju za godisnje karte. Zeljo je sa ovakvim navijacima, GOLEM !
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 04, 2016 11:59 pm

Komplikovana jest, al ja bi mogao odmah poslije umrijeti ako tako zaigramo :ganja:
Ima te i u napadu i u odbrani. Moras imati jake bekove, a msm da ih mi imamo. Prvu liniju odbrane cine napadaci i kako lopta ide samo se pomjera cijela odbrana. Treba dosta da se to uigra da bi funkcionisalo perfektno.
Nije ni 4-4-2 formacija losa ako se bude znalo s njom, onako kako to Atl. ili Leicester rade..
Bilo kako bilo, msm da se formacija treba mijenjati u zavisnosti od protivnika.

#Kostic_zna
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 05, 2016 12:06 am

Na kraju prvog dana prikupljeno je 120km. 5 ljudi je doniralo novac. Do kraja akcije cemo ici ovako javno i transparentno sve.
Na kraju akcije ce ljudi koji doniraju novac dobiti u privatne poruke koliko je ko dao novca pojedinacno, cisto zbog postovanja prema njima.

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 200 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija