Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5846
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 30, 2017 1:07 pm

MrkiMedo je napisao/la:
sub sep 30, 2017 1:03 pm
Zrinjski danas bez podrske, otkazani busevi njihovim navijacima
Sreća, pretpostavljam da nas neće biti preko 5000, a s obzirom kakva ja atmosfera na jugu ove godine svaka gostujuća grupa koja dođe u dobroj brojci pod lim sjevera izdominira navijanje, kao lešinari skoro..
 
Avatar
Pompey
Postovi: 2286
Pridružen/a: uto feb 14, 2017 11:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 30, 2017 1:08 pm

Do kad bi nam se trebao taj misteriozni napadac pridruziti?
Nije to, nije to...
Čuva Bog Želju svog...
 
Avatar
gavran
Postovi: 7545
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 30, 2017 1:12 pm

Pompey je napisao/la:
sub sep 30, 2017 1:08 pm
Do kad bi nam se trebao taj misteriozni napadac pridruziti?
do celika
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 30, 2017 1:13 pm

FK Željezničar dovodi srbijanskog napadača, realizacija transfera se očekuje tokom vikenda

Pročitajte više na: http://sport1.ba/premijer-liga-bih/fk-z ... enda/96566


@Omar da ti nisi ovog prizeljkivao prije 5-6 godina :D
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 30, 2017 1:14 pm

heisenberg je napisao/la:
sub sep 30, 2017 1:00 pm
Vojo Ubiparip?

Zasto ce nam jos jedan napadac pored Kajkuta, Beganovica, Zajmovica, Mujagica, Nikolica...
Mada Nikolic i Beganovic idu sigurno na zimu, opet nema smisla...
Kad nase sve trenutne napadace spojis ne mozes ocekivati da zabiju 10 golova u sezoni, tuzno i zalosno. Nikad slabije napadace nismo imali od ovih trenutnih. Nikolic i Beganovic nemaju kvalitet za nas klub, kvalitet njih dvojce je za neke ekipe iz kantonalne lige, ostajes onda na junioru Mujagicu za kojeg i dalje mislim da ce tesko uspjeti u seniorskom fudbalu, Kajkutu koji je solidan rezervni napadac u normalnim uslovima i Zajmovicu koji vise igra na krilu nego u napadu..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
Pompey
Postovi: 2286
Pridružen/a: uto feb 14, 2017 11:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 30, 2017 1:19 pm

gavran je napisao/la:
sub sep 30, 2017 1:12 pm
Pompey je napisao/la:
sub sep 30, 2017 1:08 pm
Do kad bi nam se trebao taj misteriozni napadac pridruziti?
do celika
Aferim hadzija
Nije to, nije to...
Čuva Bog Želju svog...
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5846
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 30, 2017 1:21 pm

Ima u sebi nešto što na Kokota podsjeća :D
Spoiler:
slika
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 30, 2017 1:21 pm

zubanovic89 je napisao/la:
sub sep 30, 2017 1:05 pm
heisenberg je napisao/la:
sub sep 30, 2017 1:00 pm
Vojo Ubiparip?

Zasto ce nam jos jedan napadac pored Kajkuta, Beganovica, Zajmovica, Mujagica, Nikolica...
Mada Nikolic i Beganovic idu sigurno na zimu, opet nema smisla...
Zajmovic ne igra napadaca, nikad ga u zivotu nije igrao, covjek je krilo, milion puta receno, to sto je visok ne znaci da je napadac. Na zimu ce nam ostati Kajkut i Mujagic, jedan je u idealnim godinama da bude dzoker sa klupe a drugi se toliko nabildao u teretani da mu treba 20 sekundi da se pokrene. Dakle nemamo napadaca nikako, ne znam kakav je ovaj frajer sto ga dovode, ali po meni trebaju dovesti jos jednog. To sam nekoliko puta rekao, zadnji vezni, desni bek i napadac nam trebaju da izgledamo kao ekipa.
Treba poslije zime. Sad bas i ne, jer imamo kako rece 4-5 napadaca.
U pola sezone dovodis jedino ako ispadne neki top igrac. Jer realno je da ce zimi biti vise igraca.

Ubiparip?
Hajd boolje nista ne govoriti.

Sretno nam gdje god da idemo.
 
damirfile
Postovi: 3358
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 11:03 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 30, 2017 1:22 pm

Jel ovaj napdać taj bum gavrane :D
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 30, 2017 1:23 pm

Mislim da gavran ne govori bum, nego F5
 
damirfile
Postovi: 3358
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 11:03 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 30, 2017 1:24 pm

DA upravu si efpet.
 
Avatar
godrina
Postovi: 1421
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 30, 2017 1:30 pm

nije da pljujem ali ja sam se nadao nekom napadacu koji ce bas biti boom
mozda ovo nije kraj, ali hajd nek nam je sretno kako god
veceras opet dobit hdz prciju i natjerat ih da se useru od straha na pomisao sta ce bit na plavo proljece
uvjek uz tebe i ti to dobro znas, tebe volim ja za tebe navijam :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
boro elcic: igrac ne smije trcat direktno na gol protivnika jer time opstruise igru i ugrozava njenu regularnost
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3878
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 30, 2017 1:32 pm

Ovaj će nam uzeti bruku para :ne: nije mu džaba prezime takvo :violina:
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
pile87
Postovi: 3188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 30, 2017 1:40 pm

cikazubo je napisao/la:
sub sep 30, 2017 1:21 pm
Ima u sebi nešto što na Kokota podsjeća :D
Spoiler:
slika
Ma nikad ja to Kokotu nisam zamjerio niti bi bilo kome. Srbima to ima i vjersko znacenje pa bi bilo i glupo. Mene je nervirao nedostatak fizicke spreme i pri tom simuliranje trcanja bez naznaka da se ikad promjeni dok mu borbenost nikad nisam mogao zamjeriti.
Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
MrkiMedo
Postovi: 1927
Pridružen/a: sub apr 29, 2017 11:44 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 30, 2017 1:40 pm

cikazubo je napisao/la:
sub sep 30, 2017 1:07 pm
MrkiMedo je napisao/la:
sub sep 30, 2017 1:03 pm
Zrinjski danas bez podrske, otkazani busevi njihovim navijacima
Sreća, pretpostavljam da nas neće biti preko 5000, a s obzirom kakva ja atmosfera na jugu ove godine svaka gostujuća grupa koja dođe u dobroj brojci pod lim sjevera izdominira navijanje, kao lešinari skoro..
I meni vala laknulo kad sam cuo :D
Nisam vise optimista oko posjete nikako, pogan smo narod da bog sacuva
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 30, 2017 1:44 pm

Jel' bar grtalica Vojadin
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
GoodisonPark
Postovi: 1495
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 30, 2017 1:45 pm

Fine vijesti ovih dana, Grbavica sve ljepša i ljepša a još kad bi uzeli tri boda večeras i otišli na mini pauzu sa pobjedom to bi upotpunilo sva ova pozitivna dešavanja. Što se tiče ovog Elznera, sigurno nije doveden tek tako već se zbog deficita na određenim pozicijama morao još malo proširiti roster. Kako će on odgovoriti na terenu to niko ne može znati, ali ne treba nikoga unaprijed otpisivati, dobiće on svoju šansu pa ćemo vidjeti kako će je iskoristiti.. Mala opaska na ovo bi bila da smo pustili relativno mladog štopera za kojeg smo znali kako igra (Matteo), a dovodimo mnogo starijeg i nadamo se da će igrama biti bar na nivou talijana. Ovo je svakako propust Petrovića jer niko nije u njegovo ime mogao zahtjevati da ovaj ostane kod nas a bio nam je itekako neophodan.

Htio sam malo da se osvrnem vezano za formaciju 3-5-2, (i ovaj Slovenac koji je doveden ima iskustva sa ovim sistemom) lijepo je što nismo ograničeni samo na jedno i što imamo trenera koji se ne boji pokušati promjeniti stvari na terenu pa tako i formaciju ali nisam ni malo zadovoljan kako se ova postavka odražava na našu igru, naravno ova formacija se mora uigravati dugo vremena da bi polučila neke drastično bolje rezultate ali meni lično je veći problem što se to pokušava uraditi nakaradno, obično u trenucima kada gubimo (tako je isto radio i bivši trener), rekao bih skoro iz očaja, pa se desi da i ono malo igre što je bilo nestane a protivnik bude mnogo opasniji po naš gol. Ako već znaš da ćeš pokušavati i u budućnosti sa ovim sistemom dobro bi bilo treninge produžiti sa nekom minutažom i onda uigravati ovo o čemu govorim, malo po malo to bi izgledalo sve bolje i bolje a trenutni sistem igre ne bi trpio. Još jedna jako bitna stvar je da kad već u toku utakmice prelaziš u ovu formaciju to uradiš kako logika nalaže.

Evo primjera radi, nama se dešava da Siniša zaigra tog trećeg stopera u Tuzli a Kemo na klupi, dok na desnog beka prelazi Zec, totalno nelogično, ili baš u tim trenucima Ado pravi izmjenu izvede Projića uvodi Kajkuta što je totalno nerezonska izmjena jer klasičnog beka vadi iz igre i tu stranu prepušta Zakariću koji sada mora da se troši mnogo više defanzivno a jedini je naš igrač koji je mogao praviti višak 1 na 1. Plus što je Zakariću prelaskom lijevo, na taj način poništeno njegovo najjače oružje a to je šut sa distance. Zatim malo poslije toga vadi Zeca a uvodi Stanića i poništava rokadu koju je napravio prije 7 minuta. zar recimo nije jednostavnije bilo da je izvadio Zebu a uveo Kemu i zaigrao sa trojicom pozadi, (podrazumijeva se da bi se tu unaprijed trebalo znati koji od štopera će igrati u sredini) Kajkut mijenja Zeca, Stanić mijenja Projića, ako je već ovo želio napraviti. Ključ ove formacije su bekovi, oni dobijaju mnogo više slobode u igri i donose višak i prevagu u ofanzivi, zato pozadi moraju biti trojica klasičnih štopera koji će pokrivati i njihove pozicije. Ako već nemamo tu trojicu pozadi, tada je bolje ne dirati ništa jer šta dobijamo tim što će Zakarić ili Zec igrati bekove!? Ništa, odnosno dobijamo haos na terenu gdje se ne zna gdje ko goni.

Znaju i mala djeca oko Grbavice da samo Projić i Stanić mogu igrati lijevo u ovoj postavci, pa ako ćemo pošteno i u bilo kojoj drugoj (eventualno i Stevanović), isto tako Stanić i Siniša mogu biti desno. Poenta je da samo bekovi mogu igrati bekove pogotovo u ovoj formaciji, samo što još za nju trebaju jako pokretljivi bekovi i to je vodilja koji od navedenih igrača u tim trenucima treba da igra.
Odlučiš se šta želiš ali ne tumbaš 200% igrače na terenu i ne mijenjaš poziciju 5-orici igrača već samo onima kojima baš moraš, treba mi ofanziva Stanić je ili desno ili lijevo, ako je desno onda Siniša nije stoper već je to neko kome je to prirodna pozicija. Ako već hoću ovako onda Projić ne može ići vani jer je to onda jedino rješenje po lijevoj strani.. Da ne dužim puno, samo navodim par konkretnih primjera.

Zaključak bi bio, bolje je ne prelaziti sa ustaljenog šablona ako već ranije nisi napravio bar kolike tolike pretpostavke da će novi sistem moći unaprijediti trenutnu igru i situaciju na terenu. Nema tu puno pameti, 3 štopera, pokretljiviji bekovi a onda gore traži rješenje i ubacuj koga misliš da treba. Kažem još jednom, sviđa mi se što Ado ima hrabrosti i pokušava promjeniti tok susreta ali daj majka mu stara ako već igramo to što igramo da to probamo na jedini normalan i logičan način i tek tad ćemo vidjeti prave rezultate, odnosno vidjećemo gdje smo i šta smo u novom sistemu. Nekoliko puta smo ovo pokušali ali ni jednom to nije bilo ni blizu gledljivoj, čvrstoj i prema naprijed opasnoj igri i što je po meni najgore je da to ni jednom nismo pokušali uraditi na logičan i normalan način sa igračima koji igraju na njihovim prirodnim pozicijama već je to bila više nepotrebna improvizacija i tumbanje da se ni kvalitetniji igrači od naših ne bi snašli. Dosadašnjim prelascima na novu postavku mi samo protivniku olakšamo da sačuva svoj gol i da bude još opasniji prema našem, igrači nam tada više izgledaju kao da se u putu nisu sreli jer je nekoliko njih prebačeno na pozicije koje u životu nisu igrali tako da to nije ništa čudno. Eto, halalite na dužem postu :)

Neka nam je sretno i da noćas svi zajedno proslavimo novu pobjedu. Igraj Željo hrabro bori se...
Željo samo Željo!!!

Bekrija majstore goodison je uz tebe!

Europa League - We are coming!
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 30, 2017 1:47 pm

Samo da se zna zagraditi, ne mora zabijati, neka razgrcr gore a Dzeno i Zakara ce uvaljivati golove.
1987
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 30, 2017 1:50 pm

shzna je napisao/la:
sub sep 30, 2017 1:47 pm
Samo da se zna zagraditi, ne mora zabijati, neka razgrcr gore a Dzeno i Zakara ce uvaljivati golove.
Gledam na tm 1,80 visok..
Nije grtalica pu
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 30, 2017 1:50 pm

Nista onda, uprava napolje
1987

Online

Trenutno korisnika/ca: BHDragons, Bing [Bot], Google [Bot] i 148 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija