Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 9:09 am

kako da mi postanemo ovo što su oni na terenu? pa taj je recept "jednostavan", 8-10 miliona eura godišnje, visokobudžetni brazilci, argentinci, španci i to je to. nije to neko čudo razvoja i pametnog rada sa malo sredstava.

iako se razlika u kvalitetu vidi u svakom dodiru, ja sam vala dobro razočaran. zna se kako treba igrati ekipa koja je dobro slabija u nadi da napravi iznenađenje. mi nismo tako izašli i nismo tako odigrali. ni ovo malo brzih igrača što imamo ne koristimo. jedinog destruktivca kojeg imamo ne koristimo protiv izrazitog favorita.
gradi željo boli te *****
 
barbarez
Postovi: 1050
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 9:13 am

Paranoja je napisao/la:
pet jul 27, 2018 9:01 am
barbarez je napisao/la:
pet jul 27, 2018 8:51 am
ForzaLjoZe je napisao/la:
pet jul 27, 2018 8:33 am
Kad je utakmica zavrsila, pitao sam se samo jednu stvar: kako da mi postanemo ovo sto su oni na terenu.
Nista vise...
Isto sam se pitao. Kunem ti se. Snimak utakmice i svaki dan da gledaju. Uredu da imaju kvalitetne igrace. I ne moze se to porediti. Ali oni nas nisu razbili na neki dribling na neku caroliju. Razbiju te na spremu,na trku,na kretanje. Kako sistemski igraju. Kad jedan covjek ima loptu,3 ili 4 igraca mu se otvaraju,tacno se zna sta ko radi na terenu. Kod nas se pljuje Arezina,pljuje se Vranjes. Pa sta ce uraditi,kad se jedino Krpic krece. U poziciji da ih jedan igrac Apolona napda,agresivniji je od naseg. A stalno su po 2 ili 3 okruzivala naseg veznog koji ima loptu. Sta ostali rade. Stoje u mjestu i cekaju. Niko ne prilazi,nema kretanja. A najgore od svega sto nemas krila. I ovi pokusaji krila u vidu Zaima,to je lose u samom kretanju.
Pokusati kopirati ako nista onu igru u polju.
Kad pricamo o presingu,smijesno je da ljudi kazu kako presing ne mogu igrati Arezina i Stojan. A nama 90 posto slucajeva, ganjao Krpic i iza njega Arezina. Koliko toliko. Zaim ni jednom nije ispratio i ispostovao Krpicevo ganjanje. Jeste nakon 5 sekundi kad je kasno . Curjuric na drugoj strani smijesno je i reci da je pokusao a kamoli sta drugo. Ali bitno je srati da nisu Arezina i Stojan. Ne branim ih ni jednog,ali ne kuka Slobo djaba za krila. Oni nas vezni red u 50 posto cine nefektivnim. Ima i nelogicnih pokusaja Slobe. Ovo sa 4 vezna,jedno krilo. Ali ruku na srce,ono sto je Veseli do sad igrao,ne ulijeva nadu. Jedino sto mu ostaje da proba Zec Krpic Zaim. Ali ja opet kontam sto on ne stavlja ovo. Zaim i Zec pomazu u odbrani,isto kao sto je Amerika brani Palestince.
Iskreno ne znam šta si gledao ali reći da Čurjurić nije pomagao i ganjao je baš nebuloza, frajer se slomio vraćajući i pomagajući Paviću a i uvijek ga je bilo u sredini da se nudi u drugom poluvremenu. Što se Arežine tiče, njemu se pod presingom podrazumijeva istrčati na prvog igrača sa loptom i nakon što je on doda, ja sam svoje završio i ostane gore.

https://www.youtube.com/watch?v=2sdwP80CLms - znači frajer u kadru nijednom nema kod ijedne njihove šanse, po meni bio igrač manje i to bukvalno, ne da je griješio, nego niti je imao prilike da griješi jer se nije nudio a niti je defanzivno imao ikakav doprinos. Što se Stojana tiče, njemu ne serem toliko jer je igrao povučenije baš zbog te Šupljine između ofanzivne linije i naša dva zadnja vezna i nisu ni smjeli izaći i oni toliko i ganjati jer ljudi u 3 pasa iznesu loptu.
Brate pricam o presingu. Covjek kao igrao krilo. Ivan je bio uz Krpica najbolji na terenu. Ali pricam o presingu,kada smo ganjali. Sta je ganjao,i on i Zaim. Pa ni jednom nisu ispratili Krpica koji je poginuo . Jedini koji je koliko toliko pratio je Arezina. Ali nije presing 2 covjeka. Ova dvojica kao zaganjuju oni samo prebace na stranu. I kad lopta dodje do beka,onda se kao pokrenu. A sto se Ivana tice. Covjek non stop ide u sredinu,propuh je bio po lijevoj strani,koliko puta se desilo da crnjo krene naprijed a da ivan iz sredine trci jer uopste nije na toj poziciji gdje bi kao trebao biti. Presing je klasicna disciplina u markiranju i kretanju bukvalno cijelog tima. A kad navodis Arezinu. I kazes on trci do prvog i stane. Pa sta bi vi htijeli da da Krpic i Arezina trce i ganjaju 6 ljudi,a Zaim,Ivan ne pokrivaju strane,Stojan i Anel stoje kako stoje,ne pomjere se prema naprijed,stoperi i bekovi isto tako ne pomijere liniju jer gdje ce u pm,kad vezni i krila stoje par metara ispted njih. Pa nije presing da ova dvojica ganjaju i ljudi samo prebace loptu na stranu,pa da opet Krpic i Arezina trce,a zaim ce se ukljucit nakon sto ova dva izdahnu i prave ih budalom.
Ne gledate realno. Sere se bezveze.Pa pogledsjte sta je presing i kako se radi. Pogledajte Apolon. Jesu kod njih ganjala dva covjeka ili je to citav tim. Jel to bila saradnja . Ko je kod njih isao i ganjao 5 nasih igraca. Svako je imao svoje zaduzenje.
 
ForzaLjoZe
Postovi: 137
Pridružen/a: čet apr 19, 2018 9:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 9:18 am

Ima tu svega ChWilla, u njihovom rosteru. Ima tu igraca koji imaju slican put. Kratkoletaca po klubovima, igraca koji su ispali iz konkurencije Zvezde, Partizana, Hajduka, pa sad su umijesani u jedan, ako nista, dinamican sastav na terenu koji se savrseno krece. Dovoljno da ubije protivnika. Sakrili loptu, skupljali snagu za napade... Vrlo pametne poteze povlacili kakve ja nisam vidio ni kod Amara u Zeljinoj igri, da budem iskren (kao perjanicu nase struke u fudbalskoj igri)...

Pitanje je ovo: kako doci do takvih igraca, procijeniti ih. Kako mi da se ukljucimo u svjetske tokove drazbi takvih igraca. Dovodili smo i mi Brazilce, Japance, Afrikance. Pogodili samo s Boubom. Kako postici njihovu letvicu. Nemamo mi sta gledati prema kontinentalnom dijelu Evrope u fudbalskom smislu. Mogli bismo otvoriti oci i pogledati kako na Kipru rade.

Boli mene sve zbog onog poraza sinoc.
Odlazak ljudi sa stadiona u 70 i nekoj minuti je zasicenje nasom nemoci.
Deja-vu.
Odjebi Rusmire!
NAPOLJ UPRAVI!
Svi na Grbavicu!
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 9:24 am

mi smo dovodili brazilce i afrikance od dvije hiljade maraka, a oni sa bar još jednom nulom više. suhi novac je u pitanju i to nemaš šta gledati. mi plzen, maribor i tako te ekipe trebamo gledati iako su i oni mnogo finansijski moćniji.
gradi željo boli te *****
 
Paranoja
Postovi: 203
Pridružen/a: čet nov 30, 2017 9:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 9:29 am

barbarez je napisao/la:
pet jul 27, 2018 9:13 am
Paranoja je napisao/la:
pet jul 27, 2018 9:01 am
barbarez je napisao/la:
pet jul 27, 2018 8:51 am

Isto sam se pitao. Kunem ti se. Snimak utakmice i svaki dan da gledaju. Uredu da imaju kvalitetne igrace. I ne moze se to porediti. Ali oni nas nisu razbili na neki dribling na neku caroliju. Razbiju te na spremu,na trku,na kretanje. Kako sistemski igraju. Kad jedan covjek ima loptu,3 ili 4 igraca mu se otvaraju,tacno se zna sta ko radi na terenu. Kod nas se pljuje Arezina,pljuje se Vranjes. Pa sta ce uraditi,kad se jedino Krpic krece. U poziciji da ih jedan igrac Apolona napda,agresivniji je od naseg. A stalno su po 2 ili 3 okruzivala naseg veznog koji ima loptu. Sta ostali rade. Stoje u mjestu i cekaju. Niko ne prilazi,nema kretanja. A najgore od svega sto nemas krila. I ovi pokusaji krila u vidu Zaima,to je lose u samom kretanju.
Pokusati kopirati ako nista onu igru u polju.
Kad pricamo o presingu,smijesno je da ljudi kazu kako presing ne mogu igrati Arezina i Stojan. A nama 90 posto slucajeva, ganjao Krpic i iza njega Arezina. Koliko toliko. Zaim ni jednom nije ispratio i ispostovao Krpicevo ganjanje. Jeste nakon 5 sekundi kad je kasno . Curjuric na drugoj strani smijesno je i reci da je pokusao a kamoli sta drugo. Ali bitno je srati da nisu Arezina i Stojan. Ne branim ih ni jednog,ali ne kuka Slobo djaba za krila. Oni nas vezni red u 50 posto cine nefektivnim. Ima i nelogicnih pokusaja Slobe. Ovo sa 4 vezna,jedno krilo. Ali ruku na srce,ono sto je Veseli do sad igrao,ne ulijeva nadu. Jedino sto mu ostaje da proba Zec Krpic Zaim. Ali ja opet kontam sto on ne stavlja ovo. Zaim i Zec pomazu u odbrani,isto kao sto je Amerika brani Palestince.
Iskreno ne znam šta si gledao ali reći da Čurjurić nije pomagao i ganjao je baš nebuloza, frajer se slomio vraćajući i pomagajući Paviću a i uvijek ga je bilo u sredini da se nudi u drugom poluvremenu. Što se Arežine tiče, njemu se pod presingom podrazumijeva istrčati na prvog igrača sa loptom i nakon što je on doda, ja sam svoje završio i ostane gore.

https://www.youtube.com/watch?v=2sdwP80CLms - znači frajer u kadru nijednom nema kod ijedne njihove šanse, po meni bio igrač manje i to bukvalno, ne da je griješio, nego niti je imao prilike da griješi jer se nije nudio a niti je defanzivno imao ikakav doprinos. Što se Stojana tiče, njemu ne serem toliko jer je igrao povučenije baš zbog te Šupljine između ofanzivne linije i naša dva zadnja vezna i nisu ni smjeli izaći i oni toliko i ganjati jer ljudi u 3 pasa iznesu loptu.
Brate pricam o presingu. Covjek kao igrao krilo. Ivan je bio uz Krpica najbolji na terenu. Ali pricam o presingu,kada smo ganjali. Sta je ganjao,i on i Zaim. Pa ni jednom nisu ispratili Krpica koji je poginuo . Jedini koji je koliko toliko pratio je Arezina. Ali nije presing 2 covjeka. Ova dvojica kao zaganjuju oni samo prebace na stranu. I kad lopta dodje do beka,onda se kao pokrenu. A sto se Ivana tice. Covjek non stop ide u sredinu,propuh je bio po lijevoj strani,koliko puta se desilo da crnjo krene naprijed a da ivan iz sredine trci jer uopste nije na toj poziciji gdje bi kao trebao biti. Presing je klasicna disciplina u markiranju i kretanju bukvalno cijelog tima. A kad navodis Arezinu. I kazes on trci do prvog i stane. Pa sta bi vi htijeli da da Krpic i Arezina trce i ganjaju 6 ljudi,a Zaim,Ivan ne pokrivaju strane,Stojan i Anel stoje kako stoje,ne pomjere se prema naprijed,stoperi i bekovi isto tako ne pomijere liniju jer gdje ce u pm,kad vezni i krila stoje par metara ispted njih. Pa nije presing da ova dvojica ganjaju i ljudi samo prebace loptu na stranu,pa da opet Krpic i Arezina trce,a zaim ce se ukljucit nakon sto ova dva izdahnu i prave ih budalom.
Ne gledate realno. Sere se bezveze.Pa pogledsjte sta je presing i kako se radi. Pogledajte Apolon. Jesu kod njih ganjala dva covjeka ili je to citav tim. Jel to bila saradnja . Ko je kod njih isao i ganjao 5 nasih igraca. Svako je imao svoje zaduzenje.
Druže ne možeš igrati presing sa zadnjim veznima, neće Buskec igrati presing. Moraš imati osigurača nekog nazad, presing igra ofanzivna linija pretežno i jedan od veznih u najboljem slučaju. Arežina je sinoć više bio naprijed nego Krpić u tome je poenta, sjetimo se kako Ramović igra presing i njegov radius kretanja i to je kvantna fizika u odnosu na ovo istrči na prvog i ostani gore. Liverpul je objasnio prošle sezone šta je presing i to ih je dovelo do finala, sredina bez kreativnosti ali koja trče ko kerovi, Henderson, Milner i Wijnaldum. To smo i mi radili sa Blagojevićem Šabanom i Ramovićem prošle sezone, Stojan i Arežina nisu igrači za toga, Hajdar, Anel i Blagi jesu.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 9:34 am

ja sam siguran da sa normalnom formacijom i prilagođenim sastavom ovo nije moralo ovako loše izgledati. isto kao što sam tvrdio da se hapoel i makabi tada nisu mogli proći, ali da su se mogle izbjeći blamaže. jer su ih izbjegavale ekipe lošije od nas...
gradi željo boli te *****
 
Paranoja
Postovi: 203
Pridružen/a: čet nov 30, 2017 9:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 9:36 am

Odrabana ista,

A ovo bih volio vidjeti na revanšu
Blagojević - Hajdar/Anel

Zec Čurjurić Zaim(ako bude srao Veselinovića ubaciti)
 
Avatar
Ch.Willa1986
Postovi: 524
Pridružen/a: uto jan 17, 2017 9:00 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 9:39 am

Paranoja je napisao/la:
pet jul 27, 2018 9:36 am
Odrabana ista,

A ovo bih volio vidjeti na revanšu
Blagojević - Hajdar/Anel

Zec Čurjurić Zaim(ako bude srao Veselinovića ubaciti)
Ma to je to brate, to puno opasnije izgleda, agilnije, brže. Hajdar obavezno ispred Anela, on je previse "mehak", nekakav je isprepadan brate.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 9:40 am

odbrana kao odbrana, zadnja četiri igrača - sigurno bolji dio ekipe sinoć. rodin opet solidan na poziciji koja nije njegova, brzinom može pokriti i beka. pavić opet jako borben i dobar u duelu. kad se vrati siniša moglo bi to za našu ligu odlično izgledati.
gradi željo boli te *****
 
Paranoja
Postovi: 203
Pridružen/a: čet nov 30, 2017 9:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 9:41 am

Ch.Willa1986 je napisao/la:
pet jul 27, 2018 9:39 am
Paranoja je napisao/la:
pet jul 27, 2018 9:36 am
Odrabana ista,

A ovo bih volio vidjeti na revanšu
Blagojević - Hajdar/Anel

Zec Čurjurić Zaim(ako bude srao Veselinovića ubaciti)
Ma to je to brate, to puno opasnije izgleda, agilnije, brže. Hajdar obavezno ispred Anela, on je previse "mehak", nekakav je isprepadan brate.
Ne vidjeh da si ti ovo iznad napisao prije mene, u potpunosti se slažem sa tom ekipom. Anel mi je drugi igrač sa Blagojevićem pored sebeu odnosu na kad igra sa nekim drugim, ne znam do čega je to... Ali treba dati Hajdaru priliku da se dokaže, svakako.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6708
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 9:45 am

Ch.Willa1986 je napisao/la:
pet jul 27, 2018 9:01 am
Nemojte za teren pisati gluposti bezveze. Poslije onolike kiše isti dan, nema terena i drenaže da bi mogli ostati suhi. Na svim svjetskim travnjacima uvijek ostane vode u ovakvim uslovima. Teren je bio odličan a tek je na nekih 70% onoga što treba da bude. Ravan, nije ostao izoran, protok lopte bio savrsen bez obzira na vodu, ne znam šta tražite manu bezveze, travnjak je top.
:pljesak: tako je buraz
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 9:46 am

za nas i predobar protok lopte.
gradi željo boli te *****
 
Zeljo1921
Postovi: 291
Pridružen/a: sri mar 09, 2016 10:58 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 9:47 am

Kako god skontam, ono sinoć je bilo bas loše. Izgubiti od Apolona i nije katastrofa ljudi su dvije,tri klase iznad ali mi nismo licili na ekipu. Totalno rastimana ekipa. Sreca je pa oni nisu znali iskoristiti i utrpati nam jos par komada. Neću nikog po imenima prozivati ali ovo ne izgleda dobro i ne izgleda da ce biti bolja ali eto vidjet ćemo.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 9:49 am

Samo cu ovo reci, a mislim da sam dobro upucen: Da svi imaju odnos prema dresu kao Curjuric i Krpic bolje bi bilo svima. I njima i nama. Curjuric je toliko osporavan, razne etikete su mu se davale. On mozda jeste prije bio i ovakav i onakav, ali covjek se ovdje ponasa kao pravi profesionalac (je li ga dijete promjenilo - ne znam), a i zna igrati. Kada spomenem "odnos prema dresu", mislim na ponasanje van terena. Covjek trenira, suti i trenira. Jako dobar odnos ima i sa Zebom i sa Krcmarevicem i ponasa se (barem do sada) za primjer. O Sulejmanu se nema sta reci, vidjeli ste sve ovih zadnjih par utakmica. Covjek otvoreno govori da mu je svaka karijera pred Zeljinim navijacima, i to u Zeljinom dresu vrhunac karijere i ima takav stav da mora opravdati svaku minutu na terenu. Po meni Veselinovic i Zec moraju igrati, kao i Blagojevic (@Dimitrije sto je pisao jucer ovdje je bio u pravu, sta god ko mislio). Njih trojica su donijela onaj gol, prvenstveno Blagojevic i Veselinovic, uz Ivana i Krpica. Jos jednom, Vece se moramo rijesiti. Njemu nijedan trener nije valja, od Krpica pa na dalje i to neko mahalanje ga tek sada kosta. Najgore je sto kosta svih nas. Nisam nezadovoljan, Apollon igra fudbal na pravi nacin i nevjerovatno mi je koliko su fudbalski inteligentni, ali to se uci, trenira. Dakle, od 4 solucije, od kojih su 3 lose, uvijek igrac izabere onu najbolju. Od stopera, golmana, preko veznog reda, do napadaca. Nema straha i sigurni su u sebe. Nema vracanju golmanu lopte, nema nepotrebnog driblanja, nema izbijanja u aut. Sve kako treba i da se ne lazemo, bolji su od nas.

Mi moramo Krcmarevica istrpiti. Ako smo ista naucili od Odovica, Mulalica, Capljica, Kostica, Petrovica i Adzema, to je da trenera moramo istrpiti. U Zenici dobijamo 3:0, ali smo daleko od Apollona trenutno. Prvenstveno po kvalitetu svih clanova ekipe. I nemojte poredjenja sa Atalantom. Atalanta je izasla sa 20%, i ovaj Apollon bi ih dobio jucer da su igrali sa njima. Sreca je nasa sto su ljudi fulali ono sto su fulali. Skinuti im kapu i definitivno utvrditi da nam treba sto vise utakmica sa ovakvim protivnicima. Samo se tako postaje bolji, kada se "slepas" uz one koji su bolji od tebe i upijas sve.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Charlie Sheen
Postovi: 2217
Pridružen/a: uto mar 01, 2016 1:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 9:53 am

Ako nastavi budalesati i igrati neke formacije svemirske sa dvometrasem na beku,Arezinom koji je igrac manje i Ivanom kao laznim krilom ne treba ga puno zadrzavati plus njegove izjave su ocajne prije i poslije ovog meca.
 
teatrale36
Postovi: 1144
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:46 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 9:57 am

Ch.Willa1986 je napisao/la:
pet jul 27, 2018 9:01 am
Nemojte za teren pisati gluposti bezveze. Poslije onolike kiše isti dan, nema terena i drenaže da bi mogli ostati suhi. Na svim svjetskim travnjacima uvijek ostane vode u ovakvim uslovima. Teren je bio odličan a tek je na nekih 70% onoga što treba da bude. Ravan, nije ostao izoran, protok lopte bio savrsen bez obzira na vodu, ne znam šta tražite manu bezveze, travnjak je top.
Ja ti kazem sta sam vidio na dijelu istoka prema sjeveru nekih 20 m je bilo tako da se bukvalno vidjelo kad se centrira ili šuta vodu sa terena, ostali dio je odličan.
Znači nikakve zle namjere samo kazem da nisu uradili kako treba taj dio, mislili su ljeto nema kiše a ona ja hvala Bogu padala bas ovo ljeto pa su se ti njihovi nedostaci u radu mogli bas vidjeti.
 
teatrale36
Postovi: 1144
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:46 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 9:58 am

storm_raider je napisao/la:
pet jul 27, 2018 9:49 am
Samo cu ovo reci, a mislim da sam dobro upucen: Da svi imaju odnos prema dresu kao Curjuric i Krpic bolje bi bilo svima. I njima i nama. Curjuric je toliko osporavan, razne etikete su mu se davale. On mozda jeste prije bio i ovakav i onakav, ali covjek se ovdje ponasa kao pravi profesionalac (je li ga dijete promjenilo - ne znam), a i zna igrati. Kada spomenem "odnos prema dresu", mislim na ponasanje van terena. Covjek trenira, suti i trenira. Jako dobar odnos ima i sa Zebom i sa Krcmarevicem i ponasa se (barem do sada) za primjer. O Sulejmanu se nema sta reci, vidjeli ste sve ovih zadnjih par utakmica. Covjek otvoreno govori da mu je svaka karijera pred Zeljinim navijacima, i to u Zeljinom dresu vrhunac karijere i ima takav stav da mora opravdati svaku minutu na terenu. Po meni Veselinovic i Zec moraju igrati, kao i Blagojevic (@Dimitrije sto je pisao jucer ovdje je bio u pravu, sta god ko mislio). Njih trojica su donijela onaj gol, prvenstveno Blagojevic i Veselinovic, uz Ivana i Krpica. Jos jednom, Vece se moramo rijesiti. Njemu nijedan trener nije valja, od Krpica pa na dalje i to neko mahalanje ga tek sada kosta. Najgore je sto kosta svih nas. Nisam nezadovoljan, Apollon igra fudbal na pravi nacin i nevjerovatno mi je koliko su fudbalski inteligentni, ali to se uci, trenira. Dakle, od 4 solucije, od kojih su 3 lose, uvijek igrac izabere onu najbolju. Od stopera, golmana, preko veznog reda, do napadaca. Nema straha i sigurni su u sebe. Nema vracanju golmanu lopte, nema nepotrebnog driblanja, nema izbijanja u aut. Sve kako treba i da se ne lazemo, bolji su od nas.

Mi moramo Krcmarevica istrpiti. Ako smo ista naucili od Odovica, Mulalica, Capljica, Kostica, Petrovica i Adzema, to je da trenera moramo istrpiti. U Zenici dobijamo 3:0, ali smo daleko od Apollona trenutno. Prvenstveno po kvalitetu svih clanova ekipe. I nemojte poredjenja sa Atalantom. Atalanta je izasla sa 20%, i ovaj Apollon bi ih dobio jucer da su igrali sa njima. Sreca je nasa sto su ljudi fulali ono sto su fulali. Skinuti im kapu i definitivno utvrditi da nam treba sto vise utakmica sa ovakvim protivnicima. Samo se tako postaje bolji, kada se "slepas" uz one koji su bolji od tebe i upijas sve.
:palacgore: Sve si rekao
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 10:00 am

lik ima znanje sigurno. ko god na jedan trening ode to može vidjeti. ali treba ga optimalno iskoristiti. dok se to novo ne uigra, bar protiv jačih protivnika treba igrati "normalno", ono na šta su igrači najviše navikli.
gradi željo boli te *****
 
Remorker
Postovi: 24
Pridružen/a: pon feb 13, 2017 10:38 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 10:02 am

Da bismo napravili neki iskorak potrebno nam je nekoliko stvari. Prva i osnovna je kontinuitet. Dakle, dati čovjeku priliku na klupi barem dvije sezone, ako se tokom ove pokaže kao dovoljno dobro rješenje. Da bi bio dobar ne mora osvojiti titulu, neka samo pokaže da ima viziju i sposobnost da nas vodi ka onome čemu težimo.

Dalje, potrebno je imati 7-8 podjednako kvalitetnih igrača, da nema tolikih varijacija u kvaliteti među njima i dvojicu ili trojicu koji odskaču i prave razliku. Trenutno ovakve imamo (Ivan, Blagojević), ali nam ova prva kategorija pravi problem. Realno imamo nekoliko igrača koji su poprilično zalutali na ovaj nivo fudbala (Kjosevski, Zajmović, Arežina, Bogičević). I vjerujem da će se već kroz naredne prelazne rokove popravljati situacija i na tim pozicijama, jer, sudeći po ovome prelaznom roku, ne gleda se više isključivo na našu ligu, gleda se malo šira slika. Najbolji primjer je Ivan, koji je realno nepotreban u datoj situaciji, jer Arežina može biti odličan za našu ligu, ali kada imaš priliku dovesti takvog igrača kao što je Ivan to se ne propušta, jer težiš ka nečemu većem, boljem.

Sve u svemu zadovoljan sam pojačanjima, atmosferom poprilično, pa i Krčmarevićem, valjda su/smo svi dali u ovome trenutku koliko smo mogli. Biće to bolje kako vrijeme bude prolazilo, samo treba strpljenja. Raduje činjenica da toga napokon imamo, barem mi se tako čini.
 
Avatar
nookey
Postovi: 2332
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:19 pm
Lokacija: Stolica F14
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 10:03 am

teatrale36 je napisao/la:
pet jul 27, 2018 9:57 am
Ch.Willa1986 je napisao/la:
pet jul 27, 2018 9:01 am
Nemojte za teren pisati gluposti bezveze. Poslije onolike kiše isti dan, nema terena i drenaže da bi mogli ostati suhi. Na svim svjetskim travnjacima uvijek ostane vode u ovakvim uslovima. Teren je bio odličan a tek je na nekih 70% onoga što treba da bude. Ravan, nije ostao izoran, protok lopte bio savrsen bez obzira na vodu, ne znam šta tražite manu bezveze, travnjak je top.
Ja ti kazem sta sam vidio na dijelu istoka prema sjeveru nekih 20 m je bilo tako da se bukvalno vidjelo kad se centrira ili šuta vodu sa terena, ostali dio je odličan.
Znači nikakve zle namjere samo kazem da nisu uradili kako treba taj dio, mislili su ljeto nema kiše a ona ja hvala Bogu padala bas ovo ljeto pa su se ti njihovi nedostaci u radu mogli bas vidjeti.
cijeli je teren bio takav, jesu li ga naši još dodatno natapali to ne znam...

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 30 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija