Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
nookey
Postovi: 2332
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:19 pm
Lokacija: Stolica F14
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2018 2:01 pm

Mene je Velić razočarao loše postavljanje, reakcije, greške, a i protiv Ludogoretsa je isto ispao kod drugog gola, ne znam... čini se da nije to to...
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2018 2:07 pm

LeBlue je napisao/la:
čet feb 08, 2018 1:16 pm
Fizicka sprema i takticke greske, to je ono sto mene boli. Jer to je sve u nasim rukama. Nemozemo mi promjeniti kad igras naspram novog Saula ili Kokea. Ali fizicku spremu i taktiku sami mozemo da uticemo. I bas mi je zao zbog toga, nekako osjecam prazninu, kao da nismo pokazali nas puni potencijal. Isto kao da odes na ispit, a nisi se dobro pripremio.
po meni je baš obratno. oni stvarno najbolji od njih, što se tiče bogomdanog talenta, neće nikad igrati ova takmičenja. a taj najviši nivo fizičke spreme je danas nauka i pare. kampovi, treneri, metode, ishrana, programi i ostalo. sve to on ima bolje za djecu od 12 godina nego mi za prvi tim. i kroz razvoj, ta prednost se samo gomila...
gradi željo boli te *****
 
Avatar
boja mora
Postovi: 438
Pridružen/a: sub maj 07, 2016 12:27 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2018 2:09 pm

nookey je napisao/la:
čet feb 08, 2018 2:01 pm
Mene je Velić razočarao loše postavljanje, reakcije, greške, a i protiv Ludogoretsa je isto ispao kod drugog gola, ne znam... čini se da nije to to...
I ja sam više od Velića očekivao več sam se bio ponadao da može od ove sezone zaigrati za prvi tim
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2018 2:20 pm

ChWilla je napisao/la:
čet feb 08, 2018 2:07 pm
LeBlue je napisao/la:
čet feb 08, 2018 1:16 pm
Fizicka sprema i takticke greske, to je ono sto mene boli. Jer to je sve u nasim rukama. Nemozemo mi promjeniti kad igras naspram novog Saula ili Kokea. Ali fizicku spremu i taktiku sami mozemo da uticemo. I bas mi je zao zbog toga, nekako osjecam prazninu, kao da nismo pokazali nas puni potencijal. Isto kao da odes na ispit, a nisi se dobro pripremio.
po meni je baš obratno. oni stvarno najbolji od njih, što se tiče bogomdanog talenta, neće nikad igrati ova takmičenja. a taj najviši nivo fizičke spreme je danas nauka i pare. kampovi, treneri, metode, ishrana, programi i ostalo. sve to on ima bolje za djecu od 12 godina nego mi za prvi tim. i kroz razvoj, ta prednost se samo gomila...
Samo sam htjeo da kazem da nemozemo uticati na kvalitet suparnika, a mozemo sami na nekim stvarima.
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2018 2:25 pm

Ma oni trose na kojekakve hapice godisnje koliko je nama ukupan budzet.. Mi sa njima necemo moci nikad ali mozemo teziti tome..
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2018 2:29 pm

mi možemo sami uticati, nema ko umjesto nas - ali na način da unapređujemo uslove za rad. a u okviru ovih uslova kakvi su sada, mi smo zakucali neki plafon...
gradi željo boli te *****
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2018 2:36 pm

Hadzijalagic je napisao/la:
čet feb 08, 2018 2:25 pm
Ma oni trose na kojekakve hapice godisnje koliko je nama ukupan budzet.. Mi sa njima necemo moci nikad ali mozemo teziti tome..
Upravo to, bezveze i pezpotrebno se poredimo sa fudbalskom velesilom, ali sigurno mozemo se porediti sa manjim sredinima koji biljeze odlicne rezultate u nekim normalnijim okvirima. Npr sa nekom normalnijom investicijom bi mozda mi 50% kvalitet unaprijedili, dok npr ti veci klubovi moraju puno dodatno uloziti za tih extra 15%. Ali oni imaju budzet i normalno da to onda mogu. Zato mi samo moramo osnovno da uradimo a to su taj manji kamp sa 3 terena, i dobre trenere. Bas trenere koji imaju znanje i rezultate iza sebe, neke reference.
 
Avatar
mirzza
Postovi: 1401
Pridružen/a: sri feb 17, 2016 12:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2018 3:25 pm

Ovoj se djeci nema sta zamjeriti, svezale su im se noge u nekim momentima i neki su izgorili u zelji da se pokazu, u tu grupu spadaju Velic, Dacic koji nisu bili bas na svom uobicajenom nivou, ali to je i normalno u ovakvim utakmicama.
Stvarno praznik fudbala jucer, atmosfera odlicna, djecaci su nas ispostovali malo je reci, doveli nam Atletiko i sada ih samo treba usmjeriti u seniorski fudbal i biti oprezan sa njima, i imat cemo dobar kostur ekipe u narednim godinama.
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2018 3:37 pm

Ma da se razumijemo nasim djecacima inace ne treba "puno". Sta je to puno, pa recimo nekoliko terena, teretana, Osobe kao sto je Covic koji ih nadgleda, koji ima svoje pomocnike, nekoliko trenera koji ce se posvetiti pojedicima da isprave njihove greske. Uvoz talenta iz BiH, s tim da im placas smjestaj i sl. Ova djeca koja su najbolji da ne placaju treniranje.
To je "malo", ali je trenutno itekako puno za nase standarde, jednostavno je tako.
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2018 3:45 pm

Treba im jedno godina rezima koji imaju ovi na zapadu.. Sjecam se Are kad je otisao u Liverpul na skoro pola godine.. Otisao sa Sabanovom konstitucijom a vratio se ko terminator, duplo brzi i jaci sa nekoliko dodatnih kg misica.. Ne znam cim su ga kljukali ali brzo je unaprijedio svoju fiziku..

p.s. Ja hocu krov na istoku i to po sto hitnijem postupku :D Sinoc je bila zesca patnja gledati tekmu sa te tribine.. Ljudi platili mjesto milju i onda im uzmu kisobrane na ulazu i puste ih da kisnu dva sata.. Nijde veze..
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Avatar
mirzza
Postovi: 1401
Pridružen/a: sri feb 17, 2016 12:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2018 3:49 pm

azbaha je napisao/la:
čet feb 08, 2018 3:37 pm
Ma da se razumijemo nasim djecacima inace ne treba "puno". Sta je to puno, pa recimo nekoliko terena, teretana, Osobe kao sto je Covic koji ih nadgleda, koji ima svoje pomocnike, nekoliko trenera koji ce se posvetiti pojedicima da isprave njihove greske. Uvoz talenta iz BiH, s tim da im placas smjestaj i sl. Ova djeca koja su najbolji da ne placaju treniranje.
To je "malo", ali je trenutno itekako puno za nase standarde, jednostavno je tako.
Mi smo za nase uslove napravili jako puno, ali treba jos dosta da bi bili konkurent ovakvim ekipama tipa nutricionista, kuhar, trener specijalista za stopere.
Jucer bas pricamo na tekmi, da Zeljo iza rata nije dao stopera da valja, od ovih sto su igrali za nas, mislim Coca najbolju karijeru da je napravio, a Zuka od izdanaka nase skole.
Mozda bi Papac mogao pomoci bar kod razvoja ovih mladjih stopera (Kemo, Cubara, Velic, Zilic, Dzindo).
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2018 3:57 pm

mirzza je napisao/la:
čet feb 08, 2018 3:49 pm
azbaha je napisao/la:
čet feb 08, 2018 3:37 pm
Ma da se razumijemo nasim djecacima inace ne treba "puno". Sta je to puno, pa recimo nekoliko terena, teretana, Osobe kao sto je Covic koji ih nadgleda, koji ima svoje pomocnike, nekoliko trenera koji ce se posvetiti pojedicima da isprave njihove greske. Uvoz talenta iz BiH, s tim da im placas smjestaj i sl. Ova djeca koja su najbolji da ne placaju treniranje.
To je "malo", ali je trenutno itekako puno za nase standarde, jednostavno je tako.
Mi smo za nase uslove napravili jako puno, ali treba jos dosta da bi bili konkurent ovakvim ekipama tipa nutricionista, kuhar, trener specijalista za stopere.
Jucer bas pricamo na tekmi, da Zeljo iza rata nije dao stopera da valja, od ovih sto su igrali za nas, mislim Coca najbolju karijeru da je napravio, a Zuka od izdanaka nase skole.
Mozda bi Papac mogao pomoci bar kod razvoja ovih mladjih stopera (Kemo, Cubara, Velic, Zilic, Dzindo).
U pravu si, ali jbg, Papac ima pune ruke posla vec, nama treba ljudi, kvalitetnih ljudi od povjerenja sto je samo po sebi tesko naci, jer ko je iole bolje, on ode vani, ista stvar kao sa igracima. Jos prije 3-4 godine je neko trebao stati sa Zerom i jednu te istu stvar da radi, kako bi ispravio svoj nedostatak, govorim trebao ali tada nismo bili ni blizu ovog nivoa organizacije. Smijesno je da jedan Memija koji je imao pun k kvaliteta dodje do protivnicke polovice i ne zna centrirati.
To sve pocinje sa sitnim greskama koje se vremenom sve vise urezuju u postojanje igraca, znam dok sam ja trenirao da mi je uslo u naviku jedna pravo losa osobina i ja sam morao 2 mjeseca raditi kako bih to iole promijenio kasnije.
Ono poenta price je da bi bilo lijepo raditi i na kadru u Omladinskom pogonu, sad su problem sredstva, valja placati sve te kvalitetne ljude :/
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2018 4:06 pm

A sto je najtuznije, pored ovoga svega mi ne mozemo napredovati dok nasa okolina ne bude napredovala. Sve dok ne bude pravilima odredjeno da min 2/3 igraca U21 moraju poceti u Seniorskoj PL, nece se situacija sa omladinskim pogonima promijeniti. A nama trebaju jaki protivnici, da bi mi sami bili jaki, to vazi i za seniore.
Zato je ova liga 12 i liga za prvaka predobra stvar, cak bi mozda i trebala biti liga 10, s obzirom na kvalitet posljednja 2 kluba.
Uvesti da tih 10 premier ligasa mora imati polunormalne stadione/terene do 2020. Kvalitet lige bi porastao, konkurencija bi bila jos veca, 1. Liga FBiH bi postala takodjer konkurentnija i bolja i sl.
Jbg ovo je sve do saveza i drzave u kojoj zivimo, mi cemo uraditi sve sto je u nasoj moci, ali dok je savez ovako debilan, necemo moci igrati ravnopravno sa velikim klubovima, a nece biti do kvaliteta djece, niti do talenta, niti do rada, vec do sredine, saveza i drzave koja je u k.
 
Avatar
Mirek11
Postovi: 1139
Pridružen/a: uto feb 16, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2018 4:14 pm

Dobro je, trenirali Mehremic i Bogicevic :palacgore:
https://www.facebook.com/fkzeljeznicar/ ... 9158873493
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18956
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2018 4:16 pm

Željezničar ante portas !
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2018 4:22 pm

azbaha je napisao/la:
čet feb 08, 2018 4:06 pm
A sto je najtuznije, pored ovoga svega mi ne mozemo napredovati dok nasa okolina ne bude napredovala. Sve dok ne bude pravilima odredjeno da min 2/3 igraca U21 moraju poceti u Seniorskoj PL, nece se situacija sa omladinskim pogonima promijeniti. A nama trebaju jaki protivnici, da bi mi sami bili jaki, to vazi i za seniore.
Zato je ova liga 12 i liga za prvaka predobra stvar, cak bi mozda i trebala biti liga 10, s obzirom na kvalitet posljednja 2 kluba.
Uvesti da tih 10 premier ligasa mora imati polunormalne stadione/terene do 2020. Kvalitet lige bi porastao, konkurencija bi bila jos veca, 1. Liga FBiH bi postala takodjer konkurentnija i bolja i sl.
Jbg ovo je sve do saveza i drzave u kojoj zivimo, mi cemo uraditi sve sto je u nasoj moci, ali dok je savez ovako debilan, necemo moci igrati ravnopravno sa velikim klubovima, a nece biti do kvaliteta djece, niti do talenta, niti do rada, vec do sredine, saveza i drzave koja je u k.
Upravo tako, samo zakon uvesti, pa se snalazi kako znas. Odma bi se svi kantoni/opcine angazovali da finansiraju terene. Za njih bi bilo pogubno da gube glasace. Trazili bi se i fondovi i rijesenja. Tek bi tad vidio kako se sredstva nalaze i kako su inovativni.
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2018 4:33 pm

Moramo stvari postaviti realno.
Realno je da je ovaj Atletico krema juniorskog fudbala. Šta to znači? Ovi juniori Atletica su na nivou svojih seniora ako gledamo kao paralelu juniorsku ligu. To znači da su naši juniori dobro iznad naših seniora ako paralelno posmatramo jer ih Atletico nije razvalio, daleko od toga. Naše bi seniore seniori Atletica ubili.
Zbog toga ja stalno pričam da cijela ova generacija ima mjesta u prvom timu. Naravno ne odmah nego za par godina. Možda jedan ili dva da neće imati. GOvorim od 14 ovih što su igrali, pa i za rezervnog golmana mogu reći. Od njih će nekih 5-6 imati fine karijere i vani.
Šta hoću reći? U djeci je budućnost i samo sa djecom možemo dići kvalitet prvog tima i u seniorima napraviti iskorak u Evropi. Podizanjem kvaliteta vlasitete škole doći ćemo na nivo da budemo konkurentni ne Atleticu (jer će najbolji odlaziti), ali sigurno ćemo moći hladno ulaziti u grupne faze lige Evrope. I to za manje pare nego sada kada moraš platiti masno da ti igrač tog kvaliteta dođe iz Srbije ili hrvatske. Iz Španije teško da će.
Dakle, šta nam je raditi? Prvo teren. Ja čak mislim i da imamo sad ekipu za grupnu fazu lige Evrope, da bi nam iz UEFE naštimali Borusiju Dortmund ili nekoga u plej off da ne bi došli u situaciju da neko igra na ovom terenu. U suprotnom možda nas i nagrade nekom lakšom ekipom.
Drugo, pod obavezno trening kamp. Da ne bi zavisili od nekih Koldži i ostalih seljaka. I onda treninzi, pprehrana, dovođenje igrača iz malih sredina i dati Nedimu Čoviću da uključi par svojih najboljih učenika da rade sa djecom. On reče da se u svakoj dobi razvijaju određene sposobnosti. Isto tako Nedim će nekad dobiti neku ponudu da ide vani da zaradi. Moraš obezbjediti nekoga ko to prati i ko će ga zamijeniti.
Tek nakon toga ako radiš pravilno dolazi veća lova od prodaje i od UEFA procenata i onda praviš krovove (možda ovo zatvorimo i od prostora ispod, ali opet ako se Koldžo smiluje), jug, zapad i ostalo.

Sinoć repect raji koja je došla, pogotovo jugu i istoku. Respect momcima na svemu. Posebno na, za nas, nepojmljivoj mentalnoj snazi da kod 1:3 i dalje igraju sto posto, a ne da se predaju i da prime još par komada. Igrače pojedinačno neću spominjati, samo mogu reći da moramo naći načina da sa svima potpišemo ugovore. Bojim se recimo za Aldina Šehića. On je Irfanov, Irfan i Dogan imaju antagonizam prema ovome Želji. TO nas ubi ta želja da smo kivni na drugoga. Treba uspostaviti saradnju sa svima pa i sa menadžerima kako bi u Želji vidjeli pravog partnera za svoje igrače. TO moe i kroz procente od prodaje, pa nek radi DOgan u Hadžićima, ali nek ima procenat ako nama dođe igrač ili kroz neke druge stvari. Borba je to. Prije da će ipak Irfan da ga pokupi odmah i da ga vodi u Evropu.
TO koliko mi na forumimam ne znamo puno svjedoči i ova izjava trenera Atletica, a najviše povika sa tribina sinoć je bilo prema Žeri. Isto tako Šaban je par puta na prvu dodavao i raja misli bježi od duela a ustvari to je njgov kvlitet da brzo nalazi rješenje i prije nego uđe u duel jer tada već može biti kasno.

Što neću o djeci pojedinačno, zato jer je ovo specifična tekma. Prvo, taktički nismo navikli da se branimo jer igramo u 99% tekmi sa lošijima od sebe. Drugo nismo navikli na agresivne protivnike, koji su brži od nas, pa smo morali preskakati igru da nebi otvorili još deset kontri i čistih šansi za gol protivniicma. Zbog toga vam je djelovalo da sredina nije puno igrala, ali trener Atletica je to vidio i zato je nahvalio sredinu našu jer je skontao da je to tkatika. Pratio je njihovo kretanje i zbog toga je pohvalio sve to. Taktički je možda malo Joldić podbacio jer je morao (mada opet kažem možda je i radio to sanjima ali navika je čudo) da se malo zatvori nakon gola. Previše smo porstora ostavljali. Mali Zilić je doio žuti pa mi djeluje da nije smio da ukliže kod drugog gola. Velić je izgledao spor, ali nešto kontam oni igrači Atletica se ne kližu nikako skoro. MOžda je i do kopački. MOžda imaju za klizavo i za suho vrijeme pa možda Velić ko GOlf kad ima ćelave gume, a ovaj sa zimskim. Žera me iznenadio recimo sa bržim ramišljanjem. Nije toliko carinio loptu kako zna inače. Mnogo je popravio taj segment. Samo da tako nastavi. Mujaga nije smio izaći. On je zadržavao duge lopte i omogućavao nam tranziciju jer smo preskakali igru iz gore navedenog razloga. Tad smo izgubili sve šanse ali smo nastavili igrati sto posto.

Jodlić je taktički zajebao prvenstvo. Izgubili smo šest bodova protiv autsajdera. Sad mora to da stigne. Zašto? Jer i naredna generacija može puno u ligi prvaka. Ostaje 5 igrača Zilić, Osmanović, Hasanović. Šehić i golamn Kršić, plus tri koja mogu igrati sa mlađima + Mujić i Nuhanović i eto ti ekipe ozbiljne. Već tamo one godine ako 2000-ta osvoje prvenstvo onda u Evropi igraju 2001 gdje imamo mnogo lošiju generaciju što sam već govorio. Obavezno momke sada treba psihički vratiti na domaće postavke. Radi njih samih.

Sve u svemu prezadovoljan i ponosannanas :)
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1946
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2018 4:39 pm

@1921.tv hoce li biti kakav klip, atmosfera na stadionu?
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
 
arctg
Forumaš godine 2017
Postovi: 1033
Pridružen/a: ned feb 14, 2016 11:13 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2018 4:42 pm

Kospicar je napisao/la:
čet feb 08, 2018 4:39 pm
@1921.tv hoce li biti kakav klip, atmosfera na stadionu?
phpBB [video]


To je to. Ima na videu i dijelova atmosfere sa stadiona sinoć.
 
Haklapuc
Postovi: 1172
Pridružen/a: sri jun 29, 2016 12:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2018 4:50 pm

Ona njihova devetka bi zabila dvadesetak golova u našoj seniorskoj Premijer ligi...

Online

Trenutno korisnika/ca: billybih, Google [Bot], PlavaDobrinja1921, salle86 i 43 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija