Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Ivicahuljev
Postovi: 608
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 8:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 18, 2017 10:36 am

Slazem se, period od nekih 5 godina po 500,000 bi bio sasvim ok,al je mnogo bitnije kako ce se uloziti tih 500,000 tj hoces li dati Kerli,Jahicu isl ili ih uloziti u npr Pecu,Redzica Ili nekog igraca naseg omladinskog pogona Bajica,Hadziahmetovica...
[/quote]
Postavio si pitanje na koje bi svak normalan opredjelio se za ovu drugu opciju.Slusajuci izlaganje Misimovica na zadnjoj skupstini sasvim je jasno da je politika kluba usmjerena u razvoju omladinskog pogona koji ce potpunu afirmaciju dozivjeti u prvom timu.Cini mi se da je upotrebio rijec **** kad je spominjao omladinsku skolu.
[/quote]
Zivim za dan kad ce se to poceti primjenjivati,kad iole talentovano djete nece gledati kako da kidne odavde,vec da mu mi damo primanja od 6000-7000 km, siguran sam da bi onda krenuli punim plucima naprijed tj bili bosanski Dinamo
 
seha
Postovi: 74
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 18, 2017 10:37 am

Dominic je napisao/la:
Hm, daj Boze jer zakupac nije vlasnik, neces ga moci natjerati osim ako to sam klub ne uradi s fasadom ili stolarijom da bude u jednoj boji.
Ma ako je covjek reko da ce se sredit, sredit ce se il ovako il onako.

Ne znam ja mu vjerujem, jer sve do sad sto je rek'o ispunio je.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Avatar
phily
Postovi: 428
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:37 pm
Lokacija: Bosanska Krupa
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 18, 2017 10:40 am

u koliko sati je danas utakmica ??
"Na granici smo grubosti. Spremni smo. Mi se ne sklanjamo prepotenciji. MI SMO ZELJO !!!"


boccaccio

:zeljeznicar1:
 
Avatar
Pompey
Postovi: 2286
Pridružen/a: uto feb 14, 2017 11:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 18, 2017 10:42 am

Da i ja kazem koju.
U ovoj anketi izabrao sam opciju "DA". Kao sto smo milion puta ponovili, fudbal je postao iskljucivo biznis, a to znaju i ptice na grani. Ako se mene pita to je steta i to golema. Iskreno, zalosno je vidjeti koliko fudbaleri danas zaradjuju od sutanja lopte, od jedne igre koju mi igramo u slobodno vrijeme, onako iz zabave. Helem, promjena imena stadiona za dobru svotu novca je vrlo dobra stvar. Ali ponavljam, dobru svotu novca. Ne pristajati na neke glupe ponude eto da bi se samo promijenilo ime. Mnogi to klubovi danas rade i nije nista novo. @SirAlex kaze za stadion BVBa da je to Westfalen. Koga god pitas svi ce reci da se stadion zove Westfalen, ali zvanicni naziv je Signal Iduna Park. Ali shvatite i da se taj zvanicni naziv koristi samo u ligaskim i njemackim kup utakmicama. U zvanicnim utakmicama evropskih takmicenja i medjunarodnim utakmicama je pak drugacija situacija... Ime stadiona je Westfalen. Mnogi su klubovi to uradili, neki nisu... Da li zbog slabih ponuda ili iz principa to ne bih znao. Ali morate i shvatiti da su oni toliko mocni financijski da i nemaju neke potrebe za mijenjanjem imena stadiona. Sa druge strane, koji milion vise nama ne bi bio na odmet :D

@ChWilla :clap: za ovaj dio oko sjevera. Mars, Burek, Dayton.... sve to treba fino maknuti da onaj dio na nesta lici. Neka tu budu neke sportske radnje tipa sport life, nike.... Naravno ako je to moguce odraditi :)

Edit. Ne znam sta mi se ovo napisalo "hehe" na mjestu gdje sam napisao spo.rtske radnje :lol:
Zadnja izmjena: Pompey, dana/u sub feb 18, 2017 10:44 am, ukupno mijenjano 1 put.
Nije to, nije to...
Čuva Bog Želju svog...
 
11plavih'92
Prijatelj foruma
Postovi: 964
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 7:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 18, 2017 10:42 am

seha je napisao/la:
sub feb 18, 2017 10:29 am
Ch.Willa1986 je napisao/la:Platno nece ici preko poslovnih prostora dole, vec ide iznad sto je logicno... tako da ruglo dole ostaje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Al je reko i da ce se sa zakupcima poslovnih pricat da se sredi sve u jednu boju i da izgleda pristojno onda sve.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Cini mi se da je rekao "kad ih ubijedimo...." ;)
5. - 7. Okt 1992.
 
Vipla1921
Postovi: 350
Pridružen/a: pon jan 30, 2017 10:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 18, 2017 10:42 am

Definitivno sam za koncesiju. Ja ne vidim razlog zašto ne. Pa meni ce biti to vazda Grbavica, i ne samo meni nego svima nama, barem ja tako mislim. A sad da se to zove red bull arena ili bilo kako meni je svejedno ako ce se uzeti fine suske.. Mi moramo gledati svake godine kako namaci sto vise keša. Danas tekma, očekujem da malo budu pod ručnom zbog vremena i da ako u naredna 4 mjeseca mora negdje da nas ne ide, nek to bude danas :ganja:
Na jugu stojimo, zastave vijemo, barjake dižemo i baklje palimo..
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 18, 2017 10:43 am

phily je napisao/la:
sub feb 18, 2017 10:40 am
u koliko sati je danas utakmica ??
Po pregledu programa u 14:30..
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Avatar
phily
Postovi: 428
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:37 pm
Lokacija: Bosanska Krupa
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 18, 2017 10:44 am

Hadzijalagic je napisao/la:
sub feb 18, 2017 10:43 am
phily je napisao/la:
sub feb 18, 2017 10:40 am
u koliko sati je danas utakmica ??
Po pregledu programa u 14:30..

:palacgore:
"Na granici smo grubosti. Spremni smo. Mi se ne sklanjamo prepotenciji. MI SMO ZELJO !!!"


boccaccio

:zeljeznicar1:
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 18, 2017 10:45 am

Do prije par dana sam bio za ne, ali sad me sve ovo tjera na razmisljanje. U srcu i dalje stoji to ne, ali kad se malo razmisli, nema lakseg nacina da se dođe do novca koji nam je stvarno potreban ako zelimo naprijed.

Međutim, 20 godina je stvarno previse. Zanima me sta bi se desilo ako bi Zeljo u skorijoj buducnosti ostvario neki uspjeh, izlazaku europu i slicno? To bi privuklo vise sponzora, bolje ugovore a mi bi opet 20 godina dobijali ono sto je u ovom trenutku maksimum, ne gledajuci buducnost i potencijalne uspjehe... A naravno, kao i svaki ugovor, kod raskida treba platiti odstetu koja sigurno ne bi bila mala...
 
Avatar
black64
Postovi: 820
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 18, 2017 10:46 am

Pompey je napisao/la:
sub feb 18, 2017 10:42 am
Da i ja kazem koju.
U ovoj anketi izabrao sam opciju "DA". Kao sto smo milion puta ponovili, fudbal je postao iskljucivo biznis, a to znaju i ptice na grani. Ako se mene pita to je steta i to golema. Iskreno, zalosno je vidjeti koliko fudbaleri danas zaradjuju od sutanja lopte, od jedne igre koju mi igramo u slobodno vrijeme, onako iz zabave. Helem, promjena imena stadiona za dobru svotu novca je vrlo dobra stvar. Ali ponavljam, dobru svotu novca. Ne pristajati na neke glupe ponude eto da bi se samo promijenilo ime. Mnogi to klubovi danas rade i nije nista novo. @SirAlex kaze za stadion BVBa da je to Westfalen. Koga god pitas svi ce reci da se stadion zove Westfalen, ali zvanicni naziv je Signal Iduna Park. Ali shvatite i da se taj zvanicni naziv koristi samo u ligaskim i njemackim kup utakmicama. U zvanicnim utakmicama evropskih takmicenja i medjunarodnim utakmicama je pak drugacija situacija... Ime stadiona je Westfalen. Mnogi su klubovi to uradili, neki nisu... Da li zbog slabih ponuda ili iz principa to ne bih znao. Ali morate i shvatiti da su oni toliko mocni financijski da i nemaju neke potrebe za mijenjanjem imena stadiona. Sa druge strane, koji milion vise nama ne bi bio na odmet :D

@ChWilla :clap: za ovaj dio oko sjevera. Mars, Burek, Dayton.... sve to treba fino maknuti da onaj dio na nesta lici. Neka tu budu neke hehe radnje tipa sport life, nike.... Naravno ako je to moguce odraditi :)

Edit. Ne znam sta mi se ovo napisalo "hehe" na mjestu gdje sam napisao spo.rtske radnje :lol:
Svako slovo na svom mjestu ni sta dodati a ni oduzeti.Fina cifra da za sicu ne iz principa.
 
11plavih'92
Prijatelj foruma
Postovi: 964
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 7:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 18, 2017 10:57 am

Dva brata blizanca, ista skola, isti fakultet. Zivjeli kod roditelja. Rade u razlicitim firmama, slicne plate. Ozenili se, djeca na putu.
Jedan ze zavali za kredit i kupi stan.
Drugi kaze nedam ja da mene lihvari gule, nabijem ih na neku stvar. Stedicu i kad ustedim kupim sebi stan. Posteno
Prodje od tada 20 bajrama. Prvi otplatio kredit. Nije bilo nimalo jednostavno. Povuci-potegni, malo se stisni ali prodje sve. Frajer u svom na svom
Onaj drugi brat blizanac je jos podstanar. Koliko je ustedio u medjuvremenu. Ne vjerujem da je ista
Ovaj primjer nema veze sa najmom imena naseg stadiona. A donekle i ima
5. - 7. Okt 1992.
 
Avatar
roger_bannister4
Postovi: 110
Pridružen/a: ned jul 24, 2016 1:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 18, 2017 11:01 am

Joj kiša u Mostaru, valjda će bit teren 'prohodan'
1921
 
Avatar
rodrigo87
Postovi: 2838
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 18, 2017 11:03 am

Pa nek pada kisa, plastika je. Nece igrat u tenama :D Jedinno ako nije kakav kijamet
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 18, 2017 11:07 am

Eh da i ja kažem poneku u vezi ankete. Željo je oduvijek važio za klub koji drži do svojih vrijednosti, historije i svega što ga okružuje i to je definitivno tako. Klupske boje, vlasnička struktura (Mi smo Željini, Željo je naš), ime koje nosimo ponosno skoro 100 godina, to su stvari o kojima ne bih nikada raspravljao i tu sam jasnog stava, promjene u bilo kojem smislu nema i ne može biti. Ime stadiona? Avlami je to lijepo objasnio ali evo da i ja dodam par rečenica. Grbavica je nešto s čim se mi svi identifikujemo kada dolazimo na utakmice, kada pričamo o Želji, kada se prisjećamo nekih stvari ali ja to ne bih gledao kao "prodaju" nečega, nepoštivanje tradicije. Grbavica je, bez obzira na ime, dio nas, baš kao i istoimeno naselje. Hrasno, Grbavica, Malta, Čvila. dio su Želje i Željo je dio njih (da ne bude zabune, ne izdvajam ova naselja kao nešto posebno u odnosu na ostale nego se više oslanjam na historiju kluba). Hoću da kažem, ime stadiona je nešto čiju bih promjenu svakako podržao ukoliko bi to klubu na godišnjem nivou obezbijedilo takvu sumu novca da se ne bismo morali brinuti o poslovanju kluba, finansijama i ostalim stvarima što prate jedan klub. Za siću to ne bih podržao ni u ludilu. Dalo bi se tu raspravljati o tome na koliko godina bi bio taj sponzorski ugovor (5 do 10, sve ostalo mi je nekako previše i nerealno). Promjena imena stadiona svakako donosi određene prednosti koje bi se tim ugovorom i jasno definisale, a ako bi klub tu bio na dobitku ja ne vidim razlog zašto bismo se mi bunili. Svakako bez obzira na ime stadiona, ja dolazim da gledam Željezničar na Grbavici, pa kako god se taj stadion zvao, jer je to ono što ja osjećam i gdje sav novac ovoga svijeta ne može doprijeti. :)
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
roger_bannister4
Postovi: 110
Pridružen/a: ned jul 24, 2016 1:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 18, 2017 11:08 am

Aaa, nisam upratio da je plastika :D Ma nije kijamet, koliko se moglo vidjeti na onoj live kameri, normalica je. Samo bez povreda i uz nekoliko golova

Edit: na istoku radno i po ovome
Zadnja izmjena: roger_bannister4, dana/u sub feb 18, 2017 11:21 am, ukupno mijenjano 1 put.
1921
 
Avatar
samo_plavo
Osvajač prvog S1 kupa
Postovi: 1988
Pridružen/a: pet okt 14, 2016 9:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 18, 2017 11:16 am

Šta uradiste od foruma. :lol: juče baš dosadno bilo, a gledaj ovo. Jeste li vi spavali ikako? Toliko kvalitetnih postova, dobrih razmišljanja itd. :pljesak:

Eh sad malo o tekmi.
Sastav već znamo. Samo nek prodje bez problema i povreda. Vidim trenirat ćemo sve do Krupe na plastici. Danas ne očekujem mnogo, baš zbog te plastične trave, jer nismo navikli na to.
Znači samo bez povreda, a rezultat kakav god bude. Moja prognoza 1:1, a strijelac Zeba. :kafa:

Što se tiče promjene imena stadionu.
Ja sam glasao za ne znam. Kada bih slušao srce glasao bih za ne, ali kako god za mene će uvijek biti STADION GRBAVICA ILI DOLINA ĆUPOVA.
Kada bi mijenjali ime, ja bih maximalno na 10 godina, ni dana više. 20 je previše. I minimalna cifra 500.000 godišnje.
MOJA PRVA LJUBAV BIO JE ŽELJO!
 
Avatar
voltron30
Postovi: 674
Pridružen/a: čet feb 18, 2016 5:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 18, 2017 11:23 am

Što se tiče ankete, definitivno DA. Običan navijač će uvijek govoriti ''Odoh na Grbavicu, igramo na Grbavici''. A u službenim spisima neka se zove kako hoće, ako kapne fina para.
 
Format
Postovi: 414
Pridružen/a: uto mar 08, 2016 8:52 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 18, 2017 11:24 am

Dobro ne prelaze sa kamenja na plasticnu travu.,pa plasticna trava je super moze se gino igrat samo je malo stvar navike nista strasno
 
Avatar
rodrigo87
Postovi: 2838
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 18, 2017 11:25 am

A kadaa ti na teren istrcis, nasa pjesma sada neka zagrmi, nek nosii te, do pobjedeee
 
SanMan
Postovi: 1226
Pridružen/a: sri feb 24, 2016 6:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 18, 2017 11:26 am

storm_raider je napisao/la:
sub feb 18, 2017 9:13 am
To je istina, svi bismo mi voljeli desetine miliona, ali nije bas takav slucaj. Interesantni rezultati ankete do sada. Iako su mozda oni koji su protiv nesto glasniji, blaga vecina je za "DA".
Baš niko nije glasan, odavno nismo imali kulturniju i mirniju raspravu i to o najbitnijoj temi.
Uzeli smo zdravo za gotovo ovu upravu. Zamislite (nedo B..) da ode ova uprava. Pa oni bivši nam prodali prostore 1/1 na sjeveru, o dugu da i ne govorimo. Prodali bi mater a ne Želju. Do juče bili violina i kompanija.
Evo neka nam Megamix bude GS sledećih 20god, ne moraju marke dati ali znamo da će uprava biti tu.
Odel nam ova uprava nemože nam pomoči ni Abramovič.
NIje davno bilo kad su nam objašnjavali da se nemože napraviti bez 70M eura, pa nake garaže ispod. Ljudi napraviše bez kredita i prodaje.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], salle86 i 261 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija