Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
mirsad94
Postovi: 423
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 1:10 am

Previse pickasto odigrano sto ne zasluzuju ovi navijaci i uprava. U prvi mah sam pomislio da je Slobadan trener s mudima al veceras nije imao hrabrosti trunke. Da je Atletiko Madrid dosao trebala se bar smislena akcija odigrati ba, pa korner je dizao raju ko da je gol sanse , ono je za ne povjerovati koliko straha dase pokusa napsati protvnik. Al ne moze se sansa napraviti kad nemas muda pa onda krpis pozicije, nemas muda da izadjes sa formacijom kako Bog zapovjeda sa normalnim krilima,stoperima,bekovima. Sve stoji da su ljudi pojeli loptu i da svako zna ko gdje stoji nema greske u dodavanju tu se vidi du da su kvalitetniji, ali kad imas loptu ne znam ti da ko da je sa suprotne strane moras jednom u 90 minuta nesto smisleno odigrati pa ne treniramo bocanje valjda nego fudbal kao i ostali yeboga fudbal vise. Nazalost gdje Adzem stao ovaj nastavio izgleda, vidis da Zeca krenulo da gol a nije bio ni u kombinaicjama momak bi gorio sigurno, pa daj pokazi bar malo buda gurni ga u vatru od pocetka, vidis nisi slijep da je desna strana sakata i jos je dodatno osakatis sa stoperom na desnom beku, a jer se bojis da nesto nedaj boze ne promjenis iznedandis protivnika sa maldim igracem. Znaci o Jadranku se moze kniga napisati koliko je razglabano o njemu ali mislim da on igra prvenstveno iz straha trenera da proba nesto novo. Sabana ne ide daj Hareta od pocetka ,zarotiraj iznenadi uradi bilo sta, daj krilo normlano ako vec nemas beka al jok guraj onako kako se naviklo bez previse rizika a ustvari ga pusimo jer se bojimo i nemamo muda i kraj price.
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2624
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 1:12 am

shminka je napisao/la:
pet jul 27, 2018 1:04 am
kvalitet je napisao/la:
pet jul 27, 2018 1:03 am
A ko donese odluku da se onoliko nakvasi teren?
Dragi Bog, poslao kišu.
Onu količinu kiše bi naša drenaža bez problema "upila". Radile su, i to dobro, i prskalice.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Forzazeljo123
Postovi: 37
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 3:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 1:12 am

Ukupni utisak za veceras je da su daleko kvalitetniji i uigraniji od nas. Da je se sve poklopilo tesko da se mogla izvuci neka pobjeda, mozda remi. Ipak ni igraci ni trener nisu pokazali veceras svoj maksimum. Sto se tice taktike vidljivo je bilo da fali trke ali mislim da je bilo ko igrao i dalje je to daleko od njihove spremnosti. Onda i uigranost je na daleko vecem nivou i ja bih rekao da nam je to najveci nedostatak i da tu zaostajemo najvise u odnosu na evropske klubove. Fizicka spremnost i uigranost mora da bude na mnogo vecem nivou ako mislimo da se nosimo sa ovako jakim protivnicima.

Pojedinacno igrace za veceras je tesko ocijeniti osim Kjosevskog koji je pokazao da definitivno nikada nece biti klasa. Sto ga se prije rijesimo biti ce bolje po klub. U Zenici bi Fejzica stavio na gol i Vedrana odmorio da se malo dozove. Curjuric je jedini pokazao veceras da se nekako moze igrati na ovom nivou. I on je imao oscilacija ali jedini kvalitetom je nesto napravio. Krpic zalaganjem i borbenoscu svaki mec donese timu nesto pa evo i veceras gol. Mislim da je definitivno najspremniji nas igrac. Pored njih dvojice izdvojio bih i Pavica koji takodjer pokazuje spremnost i kvalitet u oba pravca. Njih trojica u svakom mecu do sada su pokazali najvise od pocetka sezone pa i veceras. Ostali se jos uvijek traze ili nemaju dovoljno kvaliteta.
Krcmarevic se vidi da zna medjutim i on se i dalje trazi sa formacijama i postavkom igre. Mislim da je vrijeme da se konacno odluci i da kombinuje igrace u zavisnosti od protivnika. Veceras se osjetilo da je bilo promasenih igraca od samog pocetka. Ne treba se predavati u revansu ali treba pametnije pa pokazati maksimum. Ovo veceras nije bio maksimum ovog Zelje. U Zenici pametnije kombinovat i vjerujem da pobjeda nece doci u pitanje. Na Kipru popraviti predstavu od veceras pa koliko se mogne postici, nece sve zavisiti od nas.
 
Kasapin
Postovi: 14
Pridružen/a: ned feb 26, 2017 3:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 1:39 am

mirsad94 je napisao/la:
pet jul 27, 2018 1:10 am
Previse pickasto odigrano sto ne zasluzuju ovi navijaci i uprava. U prvi mah sam pomislio da je Slobadan trener s mudima al veceras nije imao hrabrosti trunke. Da je Atletiko Madrid dosao trebala se bar smislena akcija odigrati ba, pa korner je dizao raju ko da je gol sanse , ono je za ne povjerovati koliko straha dase pokusa napsati protvnik. Al ne moze se sansa napraviti kad nemas muda pa onda krpis pozicije, nemas muda da izadjes sa formacijom kako Bog zapovjeda sa normalnim krilima,stoperima,bekovima. Sve stoji da su ljudi pojeli loptu i da svako zna ko gdje stoji nema greske u dodavanju tu se vidi du da su kvalitetniji, ali kad imas loptu ne znam ti da ko da je sa suprotne strane moras jednom u 90 minuta nesto smisleno odigrati pa ne treniramo bocanje valjda nego fudbal kao i ostali yeboga fudbal vise. Nazalost gdje Adzem stao ovaj nastavio izgleda, vidis da Zeca krenulo da gol a nije bio ni u kombinaicjama momak bi gorio sigurno, pa daj pokazi bar malo buda gurni ga u vatru od pocetka, vidis nisi slijep da je desna strana sakata i jos je dodatno osakatis sa stoperom na desnom beku, a jer se bojis da nesto nedaj boze ne promjenis iznedandis protivnika sa maldim igracem. Znaci o Jadranku se moze kniga napisati koliko je razglabano o njemu ali mislim da on igra prvenstveno iz straha trenera da proba nesto novo. Sabana ne ide daj Hareta od pocetka ,zarotiraj iznenadi uradi bilo sta, daj krilo normlano ako vec nemas beka al jok guraj onako kako se naviklo bez previse rizika a ustvari ga pusimo jer se bojimo i nemamo muda i kraj price.
:palacgore:
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 1:42 am

"Hocemo vise onih kao sto je Veca.."

Nemojte materevam
 
Avatar
sahmat
Postovi: 1151
Pridružen/a: pon avg 28, 2017 9:57 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 1:45 am

posljednje tri sezone sad se vidi ko je krivac, barem po meni
Sindikalac i Mahalac očajnici,
Ovaj jedan samo što nije umro sa knjigom, ovaj drugi mahalac dobri dečko s alipašina i dobar jaran sa tribinom. FUJ FUJ
Ko nama nosi kapitensku i ko nam je vice-kapiten, i ako ikako moze nek nam dovrse za one led reklame i nek vode kapitena.
"Znaš li šta je najbitnije u životu? Željo, prijatelju."

AMAR OSIM !
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 1:49 am

Citam komentare i ne vjerujem svojim ocima. :roll: Ocigledno da moc "copora" radi,jer ne mogu misliti da ljudi koji poznaju fudbal i gledali su vecerasnju utakmicu,pisu neke stvari.
Rekoh i sam u svom postu od prije nekoliko stranica da sam jedan od najvecih kriticara Bogicevica,da treba polako uigravati mladji i kvalitetniji stoperski par(Bakrac-Rodin),ali pljuvati covjeka nakon vecerasnje predstave je bas BEZOBRAZNO!!Izgleda da se mnogi vode onom da je on dezurni krivac. :oops1: :oops1:

Krenimo redom,pa bih bas zelio da me neko argumentovano pobije nakon sto jos jednom odgleda utakmicu s paznjom....

Prva stvar,jeste mu lopta kliznula niz glavu,primismo prvi gol,ali to se moglo desiti svakome.Nedopustivo je da zivi zid onako lose postavljen,kao i Veca.Da je stajao kako treba,ono je lagana loptA.Medjutim,njemu je svaki prekid belaj i simptomaticno je vec postalo da lik svaku znacajniju tekmu kiksa.Covjek kiksa i to je tako do slijedece velike tekme za nas,sto je Zrinjski.

Druga stvar,odbrani se nema sta prigovoriti za odigranu utakmicu.Dobru su tekmu odradili,ljudi cak i nisu imali nekih izrazitih sansi.A ko je tu dobio najvise duela?Pa ubjedljivo Bogicevic i to sam s paznjom posmatrao.100% je dobio barem duplo vise duela od Bakraca koji se ovdje hvali(s razlogom),ali zasto se ovaj drugi pljuje?Jel to Bogicevic nije vecim dijelom utakmice bio na ledjima svom covjeku?Jeste! Jel ga to ko pretrcao i iskoristio njegovu sporost?Naravno da nije,jer se covjek MAESTRALNO postavljao cijelu tekmu i odradio je vrhunski.Jesmo li mi to imali nekog propuha u odbrani pa nam je sad Bogicevic kriv?Nismo! Pa sta onda ke.njate koji ku.rac??
Nadalje,hvali se taj Pavic,koji jeste odigrao odbranu korektno,ali ga u napadu nije bilo.A zasto ga nije bilo?Zato sto decko ne moze da dise.Svojim ocima ga gledam i nakon svakog sprinta,on je na skrgama.Dakle,jako korektan nastup,treba dici svoju spremu,ali nikakvih hvalospjeva nije vrijedan.Rodina na drugoj strani ne treba ni pominjati.Blagi uzas,ali decko nije bek,pa ima prolaznu ocjenu.

Eh,dodjosmo i do veznog reda...Ukratko,Vranjes ne postoji,mali Saban se satra da sve pokrije i onda naravno njegove greske dolaze do izrazaja,pa nam je sve on kriv.Od psovanja oca na tribini,pa nadalje... :roll: Arezina takodje nije postojao,ne zato sto ne zna lopte,vec zato sto ne moze da trci.Ista stvar i sa Curjuricem.Lik je definitivno veceras bio nas najjaci igrac na lopti(inace je najbolji u ovih nekoliko tekmi),ali ne moze da trci u ovom tempu i sa trenutnom spremom.Bez trke mi ne mozemo napraviti presing i onda dobijemo ovomo sto smo gledali veceras.Izbij loptu i gledaj kako ljudi kombinuju.

Ono sto zamjeram Krcmarevicu je cinjenica da je MORAO poceti ovu tekmu sa brzim igracima,jer je i sam konstatovao da nam fali brzine u igri.Pa kako onda,majku mu,izvedes sve dizelase,a onda u poluvremenu jos zamjenis Zajmovica,a ostavis Arezinu i drzis ga do 85.minute? :( Arezina je trebao odmah biti na klupi,Curjuric na njegovom mjestu,a krila Zaim i Zec,kad vec taj Jazvic nije mogao igrati i rijesen problem.

Koliko god taj Zajmovic ovdje bivao kritikovan,toliko je decko bukvalno jedini igrac u ekipi koji moze nekoga proci i nesto uraditi.Cemu onda tolike kritike?Jel ga to kritikujemo sto pokusava driblati i gubi lopte?Treba da i on igra siguricu,bez pokusaja da se neko prodje,pa da kazemo da je dobar?Boze dragi,kako se slabo gleda ova igra!!

I za kraj,izadjemo li sa ovakvim brojem dizelasa i ne previse popravljenom fizickom spremom igraca u revansu,ne gine nam 5-ica u onom klimatskom paklu dole i na onakvoj vlaznosti vazduha.Samo ako ljudi budu htjeli.

P.S.Licno mi se dopada ova nasa ekipa,samo treba podici spremu,napraviti neke male rokade i popraviti brzinu.To je to.Konacno izgleda da bi na nesto ovo moglo liciti.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Edis Mulalic 1921
Postovi: 550
Pridružen/a: sub jun 24, 2017 12:40 am
Lokacija: South Side
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 2:32 am

Prelijepo je veceras bilo na Grbavici.Napravili smo nevjerovatan stadion i atmosferu.Izgubili smo od bolje ekipe koja nas je nadigrala u svim segmentima.Igrali smo bez najboljeg igraca Jovana Blagojevica koji je jedini moze igrati u nekom prosjecnom evropskom klubu ili ligi tipa Belgije,Turske ili Austrije.Ostali moraju pure jesti.Po meni su fini bili Pavic,Cure i Krpic. Minus mi je bilo slusati debile sa sjevera i strucnjake koje hvala Bogu vise necu vidjati do iduceg evropskog ljeta.
Kjosevski Vedran.
Okrecemo se Zenici gdje bi pobjedom napravili uvertiru pred derbi sa Zrinjskim.Idemo Plavi ponosno i hrabro jer liga prvaka i evropska liga su dva razlicita takmicenja po svim stavkama a pogotovo onim finansijskim.Titula je ogromna zelja i sve na nju usmjeriti.
Volim te Zeljo.Grbavica izgleda nestvarno.
Modus vivendi !
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 3:01 am

Cuj Curjuric ne moze da trci u ovom tempu :doktor:
I pored toga sto ga je trener stavljao u toku utakmice na 3 pozicije, on je opet asistirao za gol, ima 4 utakmice i 4asistencije. Kad je dosao ljudi govorili da je boem, puno pije i guzi, cak i astmu ima a lik od dana kad je dosao prekucava. :klanjase2: :karanje:

Pavic isto odigrao odlicno, u defanzivi dobar, u napadu nije mogao pokazati sve sto zna, ali pokazat ce, uvjeren sam u to.

Sabanadzovic, prvo poluvrijeme bio odlican, trcao i za Vranjesa i za Arezinu, u drugom poluvremenu i on je pao.

I za kraj sam ostavio Krpica, samo nastavi ovako Sulejmane Velicanstveni. I da nisi zabio gol, tvoj odnos prema dresu je trenutno odlican, za tebe nema izgubljene lopte, ta trka, borba i zelja da postignes gol me bas raduje. Cinjenica je da nam treba jos jedan napadac jer imamo samo jednog u rosteru.
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
nikson
Postovi: 1007
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 12:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 3:24 am

Tare1921 je napisao/la:
pet jul 27, 2018 1:08 am
fcz je napisao/la:
pet jul 27, 2018 12:52 am
Tare1921 je napisao/la:
pet jul 27, 2018 12:44 am
...
Zajmovic dobro po meni odigrao i trudio se ali jbg imao je tezak zadatak sa Joao Pedrom lik je jedan od najboljih bekova na svijetu, ko je svijetsko prvenstvo gledao i repku Portugala zna o cemu ja pricam i oba gola su dati zahvaljujuci njegovim ubacivanjima i tacka znaci Zaim po meni dobar.
...
Jedan od najboljih na svijetu, svjetsko prvenstvo...? :shock:
Zamjeni ga ja sa Jose Fonteom izvini isto izgledaju hehehe ali u svakom slucaju sam nas je ****
E svasta........sta frajer napisa ovo nisu istine.....
Ovdje znaju reci da svaka pizda s brda moze zapaliti Sarajevo, medjutim samo ga Zeljeznicar moze pobjediti!

Zeljeznicar za zivot cijeli!
 
kontranogama
Postovi: 1000
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 3:40 am

Ovako kako je igrao Apollon ja sanjam da mi igramo. Ljudi imaju 30 god prosjek al zato svi znaju gdje stoje. Naravno duze su zajedno ali i znaju sa loptom, nije im trebalo da oru po terenu da bi prekidali nase napade i pravili dobre akcije naprijed.
Mi ako znamo i mislimo da treba vremena i treneru i ekipi da se uigra, a treba, onda treba da znamo da ce rezultat trpiti, bar onda uvedi ove mladje pa sa njima igraj jednu sezonu i u tom slucaju mozemo ocekivati ,za godinu, da igra ima smisla, ljepote i rezultata. Jest al mi hocemo titulu sad, i uspjeh u evropi, a 6 igraca doslo prekjuce u klub.
Ne znam,i ja sam pred svaku utakmicu ocekujem da rasturamo, a realnost zaboravim.
Dosta nam vremena treba da se napravi pravi tim, ali ne mozes ga praviti od onih koji imaju godinu ugovora i jedva cekaju da se ispale negdje. Sa ovim ne kritikujem ove novodosle igrace, cak su neki pokazali vise nego smo ocekivali, ali ako imamo potencijal/talente onda kreni i reci da ove godine idemo na stvaranje tima za buducnost i budi dosljedan. Ali mi cemo poslije dva poraza tjerati sviju i govoriti da nema titule vec 6 godina i onda yebo svaki plan.
Ne bih da kritikujem nikoga ali brate da mogu bolje od onoga sinoc mogu svi i trener i igraci.
Nek je na hajr.
.... A ONDA SU BAGERI ODNIJELI STARI ISTOK A VRAG ODNIO SALU...
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 6:29 am

Ustao, zapalio, kontam da smo trebali Vedranu zasiti satorsko krilo izmedju ruku. Ne znam da li FIFA dozvoljava ali imalo bi smisla.
 
Avatar
samo_kulturica
Postovi: 163
Pridružen/a: sri jul 11, 2018 3:14 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 7:09 am

Da i ja nesto kratko sarnem.
Najiskrenije se nadam da je sinosnja Krcmina izjava o maksimumu bila tipa "pred ljudima cu vas braniti, a u svlacionici cu vam j*bat sve po spisku".

Sto se navijanja tice.. ja bgm nisam hejter al ljudi je li normalno da se po preko 15 minuta u oba poluvremena pjeva "j*b*m te apolon"... jestel vi ba bolesni. Nit pomazes svojoj ekipi, nit te kiprani razumiju.. koji djavo to onda raditi...

Atmosfera je globalno bila veoma lijepa i UGODNA za igrati. Ja se ne sjecam da je to bio cilj vec da se njima odsijeku noge. To znaci brate uzmes kratke pjesme koje imaju pauze kad se svi usutimo i onda kad zagrmi oni se s*ebu. To znaci da ne pjevamo "hajde zabij go" kad nam oni izvode kornere. To znaci da ne pjevusimo citavu tekmu melodicne pjesme koje njihove igrace ne doticu sekunde jer nema tu momenta ni dovoljno decibela vec nesto ala Goodison sto neko spomenu.

Kapa dolje za srce, fakat je bilo usta koja 90 minuta nisu prestajala i kapa dolje za skandiranje rahmetlijama jos jednom, cak ni gol nije poremetio puno kad se pjevalo Djildi.

Summa summarum nije ni kriticno, 1:2 ni oni nisu u nekoj formi tamo kad bi bio isti rezultat u 90 minuta sve bi bilo moguce u produzecima..
:zeljeznicar1: :titula: :zeljeznicar1:

Miske mašina.
Rastjerati klanove momentalno!
Mehremić će igrati u repki.
Oda legendo - u pamet.
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 7:37 am

Sve kontam jaci su, sta ces.. Opet nesto kontam, ja sramote da im do gola ne pridjes haman, hajd reko jaci su a i malo se omaklo, takav dan se zadesio.. A onda se sjetis da je ona stoka u Italiji protiv jedne Atalante odigrala 2:2.
Moze se, tj moglo se. Usrali se ko da protiv Real Madrida igraju.
 
Avatar
sahmat
Postovi: 1151
Pridružen/a: pon avg 28, 2017 9:57 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 7:45 am

omladina1921zeljina je napisao/la:
pet jul 27, 2018 12:45 am
Haklapuc je napisao/la:
pet jul 27, 2018 12:25 am
Znate li u čemu je najveća razlika? Kada bek Apollona primi loptu na našoj polovini, prilaze mu napadač, ofanzivni vezni i krilo i on ima tri opcije gdje uputiti pas, četiri računajućii i zadnjeg veznog koji mu prilazi. Dakle, pet igrača, odnosno pola tima nalazi se oko lopte u svakom trenutku. A da bi se to postiglo, mora se pametno trčati bez lopte i koristiti prostor. Ja sam večeras vidio ekipu kojoj svaka akcija ima nekog smisla. Vidi se jasna ideja u igri i uigranost ekipe u kojoj svako zna kako se treba kretati i gdje treba stajati i pratiti igru. U sredini je uvijek bio jedan igrač viška, a imali su isto igrača u veznom redu kao i mi.
S druge strane, kad naše krilo primi loptu, Krpić stoji na 16 s dva stopera na leđima, Arežina na drugoj strani, a dva vezna igrača su već pokrivena i sve što preostaje tom igraču je ili da pokuša solo prodor, što je nonsens protiv ovakve ekipe ili da vrati beku koji će je zatim vratiti štoperu koji će pri blažem presingu nabiti loptu naprijed ili vratiti golmanu. Nisi ti nikakva opcija pas ako stojiš na 15 metara od igrača s loptom, ekipa kao Apollon u kojoj svi razmišljaju i trče će vrlo brzo zatvoriti igrača s loptom ukoliko se blizu njega ne nalazi drugi igrač kojem može odigrati. Dakle, najveće razlike između nas i njih je ta fudbalska inteligencija, tehnika koja je ipak na njihovoj strani i čitanje igre. Nije to ni fizička sprema, ni želja ni htijenje, mi jednostavno nemamo šta tražiti na ovom nivou.
To je to. Isto razmišljam.
Upravo to i zato je Dzenan pravio one driblinge i prodore jer nema nikog
"Znaš li šta je najbitnije u životu? Željo, prijatelju."

AMAR OSIM !
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5846
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 7:47 am

Tamo je sve ispod trice puna saka brade, nisam takav tip ali kao sto vec jednom napisah, mi ni u najboljem individualnom i sistemskom izdanju nismo blizu onom sto su oni odigrali sinoc, bili su i sinoc bolji za bar 3 gola ali su lose zavrsavali situacije pred golom.

Idemo dobiti Celika !
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 7:48 am

Ps
Nista gore od igraca koji su pod zastitom juga. Bog sami zna u koliko je vaznih utakmica Vedran usrao stvar a i daleko je bolji bio dok nije poceo kahvenisati sa jugom. Mislim, nista protiv toga, to bi sasvim normalna stvar bila da se obicno takvi igraci ne stave iznad sviju i iznad svega u klubu. Sutra ce te neko proklinjati jer si prestao titrati muda nekom njegovom drugu.
Neko bi se za one gluposti od jucer lincovao do sad. On se mora uozbiljiti i ozbiljnije poceti raditi, ionako stagnira vec duzi vremenski period ako i ne nazaduje.
cikazubo je napisao/la:
pet jul 27, 2018 7:47 am
Tamo je sve ispod trice puna saka brade, nisam takav tip ali kao sto vec jednom napisah, mi ni u najboljem individualnom i sistemskom izdanju nismo blizu onom sto su oni odigrali sinoc, bili su i sinoc bolji za bar 3 gola ali su lose zavrsavali situacije pred golom.

Idemo dobiti Celika !
E bravo ! Upravo takvo razmisljanje su imali igraci i za ovu utakmicu. Izasli sa parolom: "Daj da se ne obrukamo !", mjesto da su se potukli sa njima pa i pokusali nesto uraditi.
"Ne moze, jaci su.."
Jucer je neko odigrao 2:2 protiv ekipe iz Serije A i to u Italiji. Znaci moze se bar potuci kako treba, pa i sa ovima sto su miljama iznad Apolona. To da ne moze bih mozda i ja prihvatio da i oni sinoc nisu igrali i zavrsili kako su zavrsili.
 
Paranoja
Postovi: 203
Pridružen/a: čet nov 30, 2017 9:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 7:58 am

Paranoja je napisao/la:
sri jul 25, 2018 8:33 am
Strah me Arežine, igrač manje na treninzima kada njegova ekipa nema loptu. Njegov doprinos i doprinos Ramovića u defanzivi su neuporedivi. Zna on sa loptom baratat, ima dobru loptu i šut, nije tu ništa sporno, ali majstore bez trke ne možeš biti igračina jer se fudbal igra na dvije strane a ne samo na jednoj. Puno radije bih vidjeo sredinu Blagi - Šaban i ispred Vranješ ali ništa od toga. Valjda ne bude 20tak metara prostora između Vranješa, Šabana i ostatka ofanzivnog reda kada se budemo branili...
Rekoh ovo prije par dana i mene je najviše od svega razočaralo koliko Krčmarević ne poznaje svoje igrače, tako se ispostavilo. Tražiš od igrača poput Vranješa i Arežine da igraju visoki presing što je totalno van njihovih mogućnosti/stila igre. Za ovu utakmicu je moralo ići Blagojević/Šaban/Čurjurić u sredini ili Hajdarević pa Čurjurić bočno kao što je i bilo. Arežina navodno izađe na visoki presing i ostane sa njihovim stoperima nakon što prvi igrač kojeg napadne doda loptu i onda svaku akciju njihova tri na Anela i Vranješa i ševe oko njih igraju. Anel je bio puno bolji u drugom i po meni možda treći ili četvrti najbolji igrač poslije Krpića, Čurjurića i Pavića, uzeo je 4,5 lopti jednu fino iznio i par puta se nudio na duple pasove. Vjerujem da je njega pojela trema i prvi pogrešan pas te da je igrao u grču cijelo prvo poluvrijeme.

Sve u svemu, zaključak je da Blagi mora igrati, i od početka sam šutio za Arežinu kad ga je raja dizala u nebo poslije prve prijateljske, on nama jedino može valjati za ekipe koje bunkera igraju, daju nam loptu i brane se te da nađe eventualno dobar pas ili šut sa distance. Druže, ako je Stevanović kao najbolji igrač lige trčao i ujedao, Lendrić, Ubiparip, Zakarić (barem u prvom dijelu polusezone) e onda ćeš i ti da jebe rak raka. Iščekujem opet ekipu sa jesenjeg dijela prošle godine kada smo dominirali sredinom i napravili onaj niz pobjeda a to je Ramović, Blagi, Anel - nema tu puno driblanja i filozofije, puno kretnje i pasove iz prve, to je moderne fudbal i učinkovit fudbal gdje je najteže pratiti igrače, lako je uzeti Zaimu loptu kad znaš da će driblati i samo ga udvojiš kao što je bio slučaj u cijelom prvom. Ljudi su u 3 pasa nama iznosili lopte od svog do našeg gola, uigranost i brza pas igra. Nebuloza je porediti ali ne igraju slučajno Barca, City, Bayern taj stil igre...

Drugo, ja ne znam je li taktika bila fakat u prvom Kjosevski na Krpića da se nabija, jer smo od 50 akcija 40 to pokušali i kad bi imao kome dodati Veca bi je nabio a nažalost 7 od 10 ispucavanja mu završi u aut ili daleko od naših igrača. Druga stvar, Vedrane ako već daješ njima lopte, ne mora nam i svaki šut u okvir gola biti go ***** mu mater, ne znam do čega je ali u zadnje dvije godine je nazadovao, puno je bolji golman i sa više muda bio ranije.

Sretno plavi, sretno Krčma, po tri boda na Bilino sa dosta izmjena u ekipi!
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5846
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 7:59 am

Ajzea je napisao/la:
pet jul 27, 2018 7:48 am
Ps
Nista gore od igraca koji su pod zastitom juga. Bog sami zna u koliko je vaznih utakmica Vedran usrao stvar a i daleko je bolji bio dok nije poceo kahvenisati sa jugom. Mislim, nista protiv toga, to bi sasvim normalna stvar bila da se obicno takvi igraci ne stave iznad sviju i iznad svega u klubu. Sutra ce te neko proklinjati jer si prestao titrati muda nekom njegovom drugu.
Neko bi se za one gluposti od jucer lincovao do sad. On se mora uozbiljiti i ozbiljnije poceti raditi, ionako stagnira vec duzi vremenski period ako i ne nazaduje.
cikazubo je napisao/la:
pet jul 27, 2018 7:47 am
Tamo je sve ispod trice puna saka brade, nisam takav tip ali kao sto vec jednom napisah, mi ni u najboljem individualnom i sistemskom izdanju nismo blizu onom sto su oni odigrali sinoc, bili su i sinoc bolji za bar 3 gola ali su lose zavrsavali situacije pred golom.

Idemo dobiti Celika !
E bravo ! Upravo takvo razmisljanje su imali igraci i za ovu utakmicu. Izasli sa parolom: "Daj da se ne obrukamo !", mjesto da su se potukli sa njima pa i pokusali nesto uraditi.
"Ne moze, jaci su.."
Jucer je neko odigrao 2:2 protiv ekipe iz Serije A i to u Italiji. Znaci moze se bar potuci kako treba, pa i sa ovima sto su miljama iznad Apolona. To da ne moze bih mozda i ja prihvatio da i oni sinoc nisu igrali i zavrsili kako su zavrsili.
Ekipe iz serije A koja nije mogla disati nakon 60min jer ljudi nisu planirali da ce ovi skinut suspenziju Milanu, Gasperini je vec uoci utakmice rekao da je Sarajevo dosta fizicki spemnije, pored toga ostali su bez par dobrih igraca, a Sarajevo odigralo kao i mi, Atalanta 26 suteva, Sarajevo 2 puta centar preslo i vile ih nosale 90min, vidjecemo na Kosevu koji ce biti krajnji ishod.
Glupost je da nasi nisu htjeli, pucali su od zelje to provjereno znam, ali nakon 15 minuta se vidjelo zasto su ovi redovno u grupnoj fazi i zasto su kamen spoticanja velikanima..
Pricamo o budzetu od 10mil eura, ekipi koja je dugo zajedno s trenerom koji ih vodi 4 godine, a s druge strane je ekipa s budzetom 2mil eura, 5 novih igraca i novim trenerom, sta vam je ljudi dragi..
Nadao sam se i ja da ce nas potcijeniti, da ce atmosfera uraditi svoje, da ce biti vode u usima ko malcima iz Atletika, ali ljudi su izasli na stadion kao da nikog nema, pa njihov golman odigrao vise teskih i tacnih pasova nego sve i jedan nas igrac.
 
Paranoja
Postovi: 203
Pridružen/a: čet nov 30, 2017 9:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 8:02 am

cikazubo je napisao/la:
pet jul 27, 2018 7:47 am
Tamo je sve ispod trice puna saka brade, nisam takav tip ali kao sto vec jednom napisah, mi ni u najboljem individualnom i sistemskom izdanju nismo blizu onom sto su oni odigrali sinoc, bili su i sinoc bolji za bar 3 gola ali su lose zavrsavali situacije pred golom.

Idemo dobiti Celika !
Bili su bolji ali nisu imali konkretnih šansi, to jeste, ako se prilike gledaju moglo je hladno 0:0 biti, dva gola smo primili zbog Vece najviše, budimo realni.

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 114 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija