Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 8:40 am

Vidio sam i ja to Larss.
Trebao bi klub nešto povodom ovoga organizovati,naše legende se ne smiju zaboravit,pogotovo u ovim teškim momentima.
Uvijek smo bili klub radničke klase,uvijek je krasilo Želju to nešto što niko drugi na svijetu nema.
Neka se naplaćuju kartr protiv Metaledža,ili od derbija da se jedan dio prihoda od ulaznica prikupi za pomoć Bukalu.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 8:40 am

LARS1921 je napisao/la:Slobodan Čobo Janjuš
4 hrs ·
Sada nedavno sam bio u svom najdrazem dvoristu koje se zove sarajevo moja kolevka gdje sam pocinao svoje prve fudbalske korake a sada radise o velikom covjeku i igracu koji je svoju mladost i zivot posvjetio grbavici i svom zeli svaka cast velikom novinaru i velikom humanisti gospodinu sinanu koji je pokreno akciju skuplane priloga za mog velikog igraca josipa bukala koji je tragicno dozivio mozdani udar i odvojio ga od negove najvece radosti koji se zove fudbalski teren zar je moguce da negov jedini najdrazi klub nema sluha za negovo zdravle znaju da nas dragi mane nemoze da placa lekove od negove penzije zato apelujem gospodu iz fk zele da organizujemo jednu revijalnu utakmicu i da prihod ide familiji bukal koji najvise pate ibdiju nad nasem velikom igracu josipu bukalu jasam prvi spreman odma doletiti iz amerike i odbraniti jedno poluvreme za mog najdrazeg centarfora svi vremena a tobi svi uradili i bulan goni vilson surjak bajevic susic pasic i mnogi drugi veliki igraci bivse juge daj boze pomozi nasem dragom manetu josipu bukalu

kad bi se moglo poslije generalke sta organizovati
Pomagali su iz kluba vec Bukalu ali to nije dovoljno, vise je on poklonio Želji, cak mislim da je imao i pravo na tuzbu jer mu se dugovao neki novac, i on je potpisao da mu to ne treba, a u groznoj je situaciji, definitivno treba pokrenuti nesto po tom pitanju..
 
Avatar
SirAlexFerguson
Postovi: 841
Pridružen/a: pet apr 22, 2016 8:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 8:52 am

Moje neko mišljenje po ovome do sad je da ce sredina izgledati nesto tipa:

Stevanovic-Radinović-Blagojević-Bekrić

Dakle s jednim klasicnim krilom i sa jednim veznjakom koji nece imati iste zadatke kao ovaj na drugoj strani. Recimo kao sto sam gore napisao da je Bekric taj vezni koji "glumi" krilo gdje se izvlaci siroko dobija loptu i ulazi u sredinu.
Treba puno trke, puno pameti i puno otkrivanja, u ovakvoj formaciji gdje imas obicno "igraca manje" u sredini igraci se moraju otkrivati, uvijek se mora praviti trokut.
Stoperi moraju izaci visoko, kada Bekrija udje u sredinu Bevab ili neko drugi ima zadatak da krene naprijed i tu se pravi visak, na drugoj strani zadatak Sinise je da se vrati na 'treceg' stopera.
Sta hocu reci, formacija je dobra, treba znati svak svoj zadatak i treba ga odradjivati. Treba odlicna fizicka sprema i koncentracija, a to ide jedno uz drugo.
Da ne davim puno, treba ih podrzati u svakoj situaciji. Dugo je prvenstvo ne ocekujmo da ce odmah sve biti med i mlijeko, ali da ide prema tome, vjerujem da ide. Pozz
:zeljeznicar1:

Ivica Osim : " Fudbal je dio nas, dio naše radosti, ponekad i tuge."
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6003
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 8:59 am

Definitivno stvari nisu onakve kakve se nekada prikazuju.Koliko znam prvobitno klub je bio spreman da snosi troskove lijjecenja u nekoj od banja kod nas.Medjutim kada su poslati nalazi jednistavno su ljudi rekli da nazalost Jozo nije za njih te da treba nastaviti sa terapijom.Dalji korak koji su iz kluba poduzeli je da klub snosi troskove nabavke lijekova koji su neophodni za nastavak terapije.
Prije mjesec dana violina i kompanija su hodali od redakcije do redakcije sa pricom kako klub nista ne radi i ne cini za Jozu.Isli su dotle da su bili i kod Jozine porodice gdje su trazili da oni daju izjavu za medije kako klub nista ne cini i nije nikako pomogao u Jozinom slucaju.
Nije ni Sinanovo maslo za ramazana......
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3883
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 9:01 am

LARS1921 je napisao/la:Slobodan Čobo Janjuš
4 hrs ·
Sada nedavno sam bio u svom najdrazem dvoristu koje se zove sarajevo moja kolevka gdje sam pocinao svoje prve fudbalske korake a sada radise o velikom covjeku i igracu koji je svoju mladost i zivot posvjetio grbavici i svom zeli svaka cast velikom novinaru i velikom humanisti gospodinu sinanu koji je pokreno akciju skuplane priloga za mog velikog igraca josipa bukala koji je tragicno dozivio mozdani udar i odvojio ga od negove najvece radosti koji se zove fudbalski teren zar je moguce da negov jedini najdrazi klub nema sluha za negovo zdravle znaju da nas dragi mane nemoze da placa lekove od negove penzije zato apelujem gospodu iz fk zele da organizujemo jednu revijalnu utakmicu i da prihod ide familiji bukal koji najvise pate ibdiju nad nasem velikom igracu josipu bukalu jasam prvi spreman odma doletiti iz amerike i odbraniti jedno poluvreme za mog najdrazeg centarfora svi vremena a tobi svi uradili i bulan goni vilson surjak bajevic susic pasic i mnogi drugi veliki igraci bivse juge daj boze pomozi nasem dragom manetu josipu bukalu

kad bi se moglo poslije generalke sta organizovati
Ne moraju ni prvotimci, nek i juniori igraju, uz dobar marketing moze se dosta. A mogla bi se staviti cijena karata za generalku, pa nek dode 2000 ljudi po 2-3-4 KM skupi se dobar novac.
P.S. Čobo ima isti stil pisanja kao i pile ,,,,,,, :rofl:
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 9:07 am

DANAN je napisao/la:Definitivno stvari nisu onakve kakve se nekada prikazuju.Koliko znam prvobitno klub je bio spreman da snosi troskove lijjecenja u nekoj od banja kod nas.Medjutim kada su poslati nalazi jednistavno su ljudi rekli da nazalost Jozo nije za njih te da treba nastaviti sa terapijom.Dalji korak koji su iz kluba poduzeli je da klub snosi troskove nabavke lijekova koji su neophodni za nastavak terapije.
Prije mjesec dana violina i kompanija su hodali od redakcije do redakcije sa pricom kako klub nista ne radi i ne cini za Jozu.Isli su dotle da su bili i kod Jozine porodice gdje su trazili da oni daju izjavu za medije kako klub nista ne cini i nije nikako pomogao u Jozinom slucaju.
Nije ni Sinanovo maslo za ramazana......
Svasta :roll: ljudi idu preko mrtvih da ocrne ovu garnituru ljudi, kad sam citao to za Bukala bilo mi je malo cudno, jer ako iko brine o nasim legendama to su sad ovi ljudi, pocevsi od penzija, poziva i prevoza na utakmice itd itd.. Al sto kaze Lars bilo bi lijepo okupiti nase legende na jednom mjestu npr na Grbavici napravit neki skup/druzenje gdje bi finansijski pomogli Jozi, vjerujem da bi odziv bio jako velik, gdje ces vece casti i privilegije nego da budes blizu takvih legendi.
 
Avatar
tm8782
Postovi: 1920
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:13 pm
Lokacija: Dolina Cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 9:13 am

Sve je tacno sto je DANAN napisao, ali iz kluba ne zele da se eksponiraju preko toga. Rade koliko mogu po pitanju ovog.
Ovo je važan trenutak u historiji Kluba. Tribinu ne grade pojedinci. Tribinu gradi porodica Željo. Gradnja tribine neće biti po modelu javno privatnog partnerstva niti po modelu koncsesije. To će ... podrazumijevati vlasništvo Kluba nad tribinom
 
Avatar
vrbanjusa
Postovi: 1658
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 9:14 am

Malo čitam i opet se čudim nekim stavovima pojedinca. Sreća nije ih puno ali se ponekad primjete.
Bit priprema je da se nađe najbolja postava za START prvenstva, a poslije će se svakako vršiti rotiranja u zavisnosti od kartona, povreda, forme itd. Ako Bekrić ili bilo ko druginije sad u formi (iako to ne možemo znati jer niko nije gledao niti jednu od ovih pripremnih utakmica) biće u 5, 6 ili 10-tom kolu u formi. Možda nekom treba malo kraće da stigne formu, nekom malo duže itd. To je i razlog što imamo "puno" igrača. Ne igra se prvenstvo samo prva 2-3 kola i onda na odmor...dugo je do maja sljedeće godine. Ubjeđen sam da će 90 % igračkog kadra koji imamo imati dobru minutažu baš iz gore navedenih razloga.
Strpljeni, spašeni :ganja:
21 10 4

Petrović Slavko
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 9:18 am

Vjerujem da klub pomaze, ali eto čisto da i navijači učestvuju, odgovaralo bi i nama da pogledamo što više mečeva, staviti simboličnu cijenu
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6003
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 9:34 am

cikazubo je napisao/la:
DANAN je napisao/la:Definitivno stvari nisu onakve kakve se nekada prikazuju.Koliko znam prvobitno klub je bio spreman da snosi troskove lijjecenja u nekoj od banja kod nas.Medjutim kada su poslati nalazi jednistavno su ljudi rekli da nazalost Jozo nije za njih te da treba nastaviti sa terapijom.Dalji korak koji su iz kluba poduzeli je da klub snosi troskove nabavke lijekova koji su neophodni za nastavak terapije.
Prije mjesec dana violina i kompanija su hodali od redakcije do redakcije sa pricom kako klub nista ne radi i ne cini za Jozu.Isli su dotle da su bili i kod Jozine porodice gdje su trazili da oni daju izjavu za medije kako klub nista ne cini i nije nikako pomogao u Jozinom slucaju.
Nije ni Sinanovo maslo za ramazana......
Svasta :roll: ljudi idu preko mrtvih da ocrne ovu garnituru ljudi, kad sam citao to za Bukala bilo mi je malo cudno, jer ako iko brine o nasim legendama to su sad ovi ljudi, pocevsi od penzija, poziva i prevoza na utakmice itd itd.. Al sto kaze Lars bilo bi lijepo okupiti nase legende na jednom mjestu npr na Grbavici napravit neki skup/druzenje gdje bi finansijski pomogli Jozi, vjerujem da bi odziv bio jako velik, gdje ces vece casti i privilegije nego da budes blizu takvih legendi.
Ako cemo posteno Jozo je bolestan vec duze vrijeme i nije to od jucer.Isti obaj Ćobo je u ovoj gidini tri puta bio u Sarajevu i sta mislis jeli i jednom otisao da obidje Jozu.Nije ni jednom a da je to ucinio znao bi kompketnu situaciju na relaciji Jozina porodica-klub....
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 9:45 am

cikazubo je napisao/la:Imam utisak da nam je trebala mozda jos jedna pripremna utakmica protiv jaceg protivnika, realno ono juce nije ni bila prava utakmica, a dal je dovoljno odradit 3 dobre pripremne (Rudar, Tula, Metalege) s remontiranom ekipom hmm.. Vidim kone ce dok mi odigramo ove dvije odradit 5 protiv malo jacih ekipa, al i to je mac s dvije ostrice, 5 utakmica otvara vecu mogucnost povrijedjenih, mozda i umora itd..
Pa i mi smo pet imali. Dodaj još Olimpic i Mladost. Što je to Zagreb recimo koji je ispao iz Hr lige jači od Olimpica.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 9:50 am

Treba da kakav rus uleti bevabu i da ga sjebe za čitav život, ili nekom drugom. Ako mu je sudjeno i neko od ovih ce mu uletit, ali dosta je i ovo. Kao da smo nekad imali neke jake pripremne utakmice
 
Eki
Postovi: 16
Pridružen/a: ned maj 08, 2016 12:07 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 9:51 am

Ima li kakvih novosti za istok braćo , zna li se kada će krenuti izgradnja?
:zeljeznicar1:
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3883
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 10:17 am

Gdje se igra utakmica protiv Arsenala?
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
vrbanjusa
Postovi: 1658
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 10:19 am

21 10 4

Petrović Slavko
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 10:29 am

vrbanjusa je napisao/la:Samo čitam vijest :ganja:

http://www.transfermarkt.de/beijing-ren ... ews/241827" target="_blank
Mirso brat zna !

slika

pes majka
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 10:34 am

DANAN je napisao/la:
cikazubo je napisao/la:
DANAN je napisao/la:Definitivno stvari nisu onakve kakve se nekada prikazuju.Koliko znam prvobitno klub je bio spreman da snosi troskove lijjecenja u nekoj od banja kod nas.Medjutim kada su poslati nalazi jednistavno su ljudi rekli da nazalost Jozo nije za njih te da treba nastaviti sa terapijom.Dalji korak koji su iz kluba poduzeli je da klub snosi troskove nabavke lijekova koji su neophodni za nastavak terapije.
Prije mjesec dana violina i kompanija su hodali od redakcije do redakcije sa pricom kako klub nista ne radi i ne cini za Jozu.Isli su dotle da su bili i kod Jozine porodice gdje su trazili da oni daju izjavu za medije kako klub nista ne cini i nije nikako pomogao u Jozinom slucaju.
Nije ni Sinanovo maslo za ramazana......
Svasta :roll: ljudi idu preko mrtvih da ocrne ovu garnituru ljudi, kad sam citao to za Bukala bilo mi je malo cudno, jer ako iko brine o nasim legendama to su sad ovi ljudi, pocevsi od penzija, poziva i prevoza na utakmice itd itd.. Al sto kaze Lars bilo bi lijepo okupiti nase legende na jednom mjestu npr na Grbavici napravit neki skup/druzenje gdje bi finansijski pomogli Jozi, vjerujem da bi odziv bio jako velik, gdje ces vece casti i privilegije nego da budes blizu takvih legendi.
Ako cemo posteno Jozo je bolestan vec duze vrijeme i nije to od jucer.Isti obaj Ćobo je u ovoj gidini tri puta bio u Sarajevu i sta mislis jeli i jednom otisao da obidje Jozu.Nije ni jednom a da je to ucinio znao bi kompketnu situaciju na relaciji Jozina porodica-klub....
Čak je i u jednom od zadnjih brojeva Sporta u intervjuu sa BUkalovom porodicom pisalo kako su ljudi iz kluba tu za svkau pomoć (tako nešto). Neko je ovdje postavljao sliku tog teksta.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 10:39 am

i sve to zarad samo dvjesta-trista kvadrata. stvarno smo cigani...
gradi željo boli te *****
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 10:46 am

Cobo, neozbiljno od tebe...

Bukal je istinska legenda Zelje i iako mu je novac prijeko bio potreban, a Zeljo mu je dugovao nekih 20 000 KM, on je to otpisao preko noci, samo iz ljubavi prema Zelji. Sada svi se dobro zapitajte ko su istinske legende Zelje, a ja cu vam reci da su to oni koji se najmanje eksponiraju i o kojima se nikada ne prica. Recimo zbog jednog Hasagica dolazimo na korak do bankrota (nasi bi mu platili, trazili su da odgodi par dana, a on je prestao da se javlja na pozive, iako je prethodno obecao da nece praviti probleme), a Bukal bolestan, onemocao, otpise oko 20 000 KM tek tako. Da ne spominjem Dzelu, Gusu i ostale...

Ova uprava je jedina dolazila i pomagala, prije toga ako je neko i dolazio bilo je iz privatnog gesta. Ipak, za Bukala i istinske legende kao sto je on klub treba organizovati nesto javno, to se slazem. Ali, Bukal kakav je, nikada to ne bi prihvatio.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 07, 2016 10:59 am

vrbanjusa je napisao/la:Samo čitam vijest :ganja:

http://www.transfermarkt.de/beijing-ren ... ews/241827" target="_blank
Znaš ti nešto Adise znaš :ganja:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 293 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija