Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Ndare
Postovi: 196
Pridružen/a: pet jun 17, 2016 7:05 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 30, 2018 10:32 am

Pod hitno zabraniti prenose prijateljskih utakmica i pustiti ekipu da u miru se priprema jer je previse menadjera i strucnih saradnika koji bi otpustali tjerali mijenjali i izbacivali i sadasnje i prinove u fazi gdje je trenazni proces i bazicni pripremni u punom jeku. Sve vidimo i znamo pa cak bi ko Mesi i sastavljali ekipu po nasem ljubimcu(ima) u ekipi. Svi uigraniji brzi stabilniji ljepsi a mi im sem Zrinjama bjezimo po 6,9 ili 12 bodova evo vec drugu godinu, al jok nase ne valja a svi ostali top. Sve nase pobjede se komentarisu kao plod srece a ostalih kao plod superiornosti uigranosti i znanja. Ne znam od kada su Zeljini navijaci postali ovakvi, znam da su zahtjevni, znam da je dosta toga sto se voli klub i vise od samog sebe, ali u zadnje vrijeme izgledamo kao ove nane i dede koji ovu drzavu porede sa kako je to nekad u Jugi bilo i kod nad je kako bi to sa Amarom bilo....i tako u krug. Da mi je neko ko klincu rekao kad sam sa cikama koji su me uvodili na molbu, prolazio pored redara na prve betonske stepenice prije velike drvene tribine na zapadu i ulaska poslije dvadesetak godina na srusen i zarastao Zeljin hram, ovdje ce biti neki stadion 3. kategorije sa travom od preko milion keka, rekao bih lijep san, al eto ostvari se, al ne i to je pod velom farse o gradjevincima bilo i govorilo se koji ce nam stadion kad nemamo titula i ko da na njemu igra. Uzimali smo i titule a na proslavi bilo ko u Slogi kad dodje neki rok sastav koji se dokazuje. Jer tada smo govorili nije zanimljivo uzmati titule nemamo konkurencije i u evropi se samo provaljujemo. A sve ovo je inace praceno standardnim ljudima na tribinama od par hiljada koji su navikli na Zelju kao na svoju kucu i lutajucih derbi i selfi evropa navijaca koji upotpune te dogadjaje i dignu prosjek na jos par hiljada. Baviti se navijanjem kao hobijem i generacijski imati Zelju kao svoju porodicu je velika razlika i to je nasljedstvo, to je uzajamna ljubav i shvatanje. Ja prvi vidim da smo trenutno takvi kakvi jesmo u igri ali prepustit cu to struci a ja cu ipak ostati na tribinama i jedva cekati da Veca prvi istrci iz tunela sa visoko podignutim rukama u rukavicama i aplauzom se zahvali svima koji su dosli podrzati Naseg Zelju na novom tepihu u jos jednu sezonu. Zivi i zdravi mi bili i na Grbavici u sto vecem broju dolazili.
To je neka moja lična odluka, a ja neću da govorim radi čega i da objašnjavam, jer vi to vrlo dobro znate. Ali ako ništa drugo, i ono jedino što mogu da učinim za taj grad pa da se i vi sjetite da sam se rodio u Sarajevu, a znate šta se dešava.
 
Avatar
Ch.Willa1986
Postovi: 524
Pridružen/a: uto jan 17, 2017 9:00 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 30, 2018 10:42 am

Sta je sa forumom u zadnje vrijeme, ne mogu nikako pristupiti preko tapatalka, ima li neko slicnih problema?
Sto se tice tekme sinoc, meni je najvise zao Sulejmana, frajer je poginuo, tegli po dva lika na ledjima, a ostatak ekipe bolikurac. Niko da mu prenese loptu, gurne pas, sam se covjek vraca na centar po nju. Kad ostatak ekipe bude na njegovom nivou odnosno pristupu onda se mozemo nadati necemu. Lik je me bas pozitivno iznenadio.
Zadnja izmjena: Ch.Willa1986, dana/u sub jun 30, 2018 10:43 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 30, 2018 10:42 am

i još neko nek napiše da djeca sama ne mogu igrati, da im trebaju vranješi i elsneri da će se pogubit, majke mi objesit ću se.
ja ne znam kako ne vidite razliku kad su oni i kad su ovi sa mrtvim nogama na terenu. džabe bolan što je marković korektan igrač, sa solidnim udarcem i pouzdan, kad on ne može dupli pas odigrati i osvojiti prostora, jer je spor.
džabe vranješu sav majstorluk, kreacija, inteligencija, kad uspori svaki napad, dok drugi trče i guraju je naprijed, on to lagano.. da je mali fudbal to bi bilo odlično, ali ovako jok.
i još krčma kaže ne može se s djecom uzeti titula.. a eto nek mogu ovi živ ti meni bio.
pa jebote dacić na poziciji desnog krila nam unese nešto u igru, jer do tad ništa nismo imali, a dečko desetka. što, jer ima brz rad nogu i gura je naprijed pri prijemu, ne mora je valjat u krugu pet metara.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18956
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 30, 2018 10:45 am

Jucer sam pisao da je tapatalk iskljucen da bi se rijesio problem.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Pompey
Postovi: 2286
Pridružen/a: uto feb 14, 2017 11:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 30, 2018 10:47 am

Kada ce fan shop poceti s radom?
Nije to, nije to...
Čuva Bog Želju svog...
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 30, 2018 10:49 am

A hajmo iskreno, sta je Dacic uradio osim sto je trcao i trudio se. Ali sta je uradio konkretno?
Nije nikog prosao, ljudi ga gradili lagano.
Svaka cast, trudio se, ali sta je uradio... Nije nista, zavaljen je momak na krilo i nije to to. Moze se on truditi kolko hoce, borio se i Dzenis pa nije bio kvalitetan. Ne kazem da Dacic nije kvalitetan, ali nije krilo i treba mu jos. Pa jucer se par puta zabio u ledja igracu, pa nesto odbijao od igraca. Bas se vidi da je "dijete" u odnosu na ostale.
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 30, 2018 10:50 am

Pa pripremaju se u miru. Ako igraci citaju sta mi laprdamo po forumu nek se roknu. Mi smo najmanji problem, puno je veci taj sto nam ekipa izgleda kao da su se juce prvi put sreli.
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 30, 2018 11:06 am

Malo vjere ljudi samo kukate..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
djoxxx1921
Postovi: 1295
Pridružen/a: ned apr 16, 2017 9:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 30, 2018 11:08 am

Kemo je ocajan. Nikakvog napretka u njegovoj igri. Cijela zadnja linija visi zbog njega. Uzasno spor, i on umjesto da tu manu nadonkadi mozgom i kretanjem, postavljanjem, on tu jos gori... Nikad od njega igraca
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 30, 2018 11:10 am

Haaajmo bit malo pozitivni :rofl1:
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 30, 2018 11:16 am

Hajmo izbaciti malo sarkazma i konstantnog crnjčenja ne samo ovde na forumu nego i po društvenim mrežama..Svi se nazivaju velikim Željovcima a u posljednje vrijeme sve više podjebavanja i podsmjeha ali jbg navikli ljudi..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 30, 2018 11:20 am

kemo nista losiji od cijele odbrane
MIRZA RASCIC
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 30, 2018 11:26 am

Ma ne moze se krivac traziti za jucer, ni Vranjes, ni Kemo, ni Zec.. Svi su odigrali tanko i to je to.

Odigrali prepoznatljivo za nas u situaciji gdje nemas sistema i gdje sve mane izlaze na vidjelo.
Nama fali taj sistem i tim. Djaba djeca, djaba Zakaric, Stevanovic, Lendric kad cemo mi svako malo ovako izgledati bezidejno jer nemas tim i sistem. Jedan mec ce izvuc majstorija Zakarica, Lendre, al ne moze se cijelu godinu provlaciti na to. Vazda nas napusti sreca kad je najpotrebnije. Bas iz razloga sto nemas sistem.

Nadat se da ce Slobo napraviti nesto. Nije dovoljno dugo tu da se moze vidjeti njegov pecat, ako ga uopce i bude.
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 30, 2018 11:31 am

Leon_Professional je napisao/la:
sub jun 30, 2018 10:49 am
A hajmo iskreno, sta je Dacic uradio osim sto je trcao i trudio se. Ali sta je uradio konkretno?
Nije nikog prosao, ljudi ga gradili lagano.
Svaka cast, trudio se, ali sta je uradio... Nije nista, zavaljen je momak na krilo i nije to to. Moze se on truditi kolko hoce, borio se i Dzenis pa nije bio kvalitetan. Ne kazem da Dacic nije kvalitetan, ali nije krilo i treba mu jos. Pa jucer se par puta zabio u ledja igracu, pa nesto odbijao od igraca. Bas se vidi da je "dijete" u odnosu na ostale.
Mene je Dacic odusevio u onim evropskim utakmicama juniora, ali se isto tako vidi da on mora dosta raditi da bude pojacanje u prvoj ekipi. Arezina ima 25 godina, osvojio vec ligu, i prosle godine ima statistiku za Mladost koja je vrlo dobra. Uz to protiv nas odigrao odlicno, nismo mu lopte mogli uzeti. Prirodno bi bilo da imas Ramovica/Arezinu, i Dacica koji bi trebao dobiti svoje veoma bitne minute, kroz kup ili ako igras protiv protivnika gdje se moze. Bitno je ovo navesti, ne samo reda radi vec da dobije priliku i dobije to iskustvo. Isti slucaj kao sa A Sehicem kad sam spominjao da je prosle godine dobio to prvo iskustvo, vec bi ga imali u pravom izdanju, kao sto je pokazao pomak u ove 2 utakmice. Mi se svi hvalimo veznom redu, a ja mislim da nam je to bio losiji dio. Ne znam sto, ali mi nismo u stanju da preuzmemo taj dio terena, nego prepustimo protivniku, i zato i primimo gol. Siroki kad ima loptu je nekako dominanatan. Njihovi igraci imaju duge noge, kod nas sve niski osim Zajmovica, tako mislim da ce Arezina to da balansira i stvori tu tezinu, da se lopta moze da sacuva i da da te kljucne pasove.
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 30, 2018 11:49 am

A evo ja npr. citam komentare navijaca Sirokog i zapadne mi za oko kako je neko napisao da je nas vezni red imao bolju kombinatoriku od njihovog, pogotovo u drugom poluvremenu, te da nama samo fali zavrsni pas, tj. kad dodjemo ispred kaznenog ne znamo sta s loptom. Takodjer, nasi su vise trcali.

I naravno, svjesno uigravanje defanzive u prvom poluvremenu, koje bi bilo savrseno da Sinisa izadje na svog igraca i daVeci ne ispade lopta.
1987
 
Avatar
voltron30
Postovi: 674
Pridružen/a: čet feb 18, 2016 5:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 30, 2018 11:53 am

Mali Šaban mora igrati. Ostali neka se rotiraju. Imamo dragulja za kojeg bi mnogi timovi guze dali, a kod nas dobija šansu na kapaljku. Sjetim se Amira i Ode koji ga je forsirao.
 
Avatar
Mirek11
Postovi: 1139
Pridružen/a: uto feb 16, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 30, 2018 11:54 am

Plava Porodica je napisao/la:
sub jun 30, 2018 10:42 am
i još neko nek napiše da djeca sama ne mogu igrati, da im trebaju vranješi i elsneri da će se pogubit, majke mi objesit ću se.
ja ne znam kako ne vidite razliku kad su oni i kad su ovi sa mrtvim nogama na terenu. džabe bolan što je marković korektan igrač, sa solidnim udarcem i pouzdan, kad on ne može dupli pas odigrati i osvojiti prostora, jer je spor.
džabe vranješu sav majstorluk, kreacija, inteligencija, kad uspori svaki napad, dok drugi trče i guraju je naprijed, on to lagano.. da je mali fudbal to bi bilo odlično, ali ovako jok.
i još krčma kaže ne može se s djecom uzeti titula.. a eto nek mogu ovi živ ti meni bio.
pa jebote dacić na poziciji desnog krila nam unese nešto u igru, jer do tad ništa nismo imali, a dečko desetka. što, jer ima brz rad nogu i gura je naprijed pri prijemu, ne mora je valjat u krugu pet metara.
Ja se slazem da max. treba dati prilike i minuta ovim omladincima jer je ovo jedna od rijetkih generacija, jako talentovana i potentna, kada mozes izbaciti za prvi tim vise od 2 igraca.
Ali sa druge strane, oni sigurno ne mogu biti kostur ekipe gdje ce igrati 5 ili vise u prvoj postavi, jer sigurno znam da svi nisu spremni nositi se psihicki i sa pritiskom a neki i fizicki ( primjer Sabana koji se za godinu vidno razvio i ojacao).
Mislim da tu treneri sada trebaju odigrati kljucnu ulogu, tj.adekvatno ih pripremiti na sve sto nosi prvi tim i dozirati im minute, sve vise.
Siguran sam da ce neki zbog svog karaktera jako brzo proci adaptaciju i poceti igrati dok ima i onih koji jednostavno nece moci to podnijeti.
To je uvijek bilo tako a meni je zato pravo krivo sto Adzem to nije bolje odradio, dao im vise prilike jer je i sam prosao te stvari a najbolje je poznavao kompletnu generaciju.
Ja bih licno bio prezadovoljan ako bi smo za pola godine dobili dvojicu ( pored Sabana i Hajdara) za prve ekipe i to za odbrane, jedan od Sehic i Dzindo.

Svi se slazemo da je ovo do sada bilo lose ali trebat ce jos vremena ovo za posloziti, nadam se da cemo do prvog kola prvenstva dobiti na uigranosti bar na 70%, fali ovdje dosta automatizma da bi se igralo brze ali zato to treba jako puno.
Estonce valjda mozemo proci i ovakvi ( naravno osvjezeni i motivisani) a za kiprane se ne nadam puno realno, navijacki da 😀
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 30, 2018 11:58 am

shzna je napisao/la:
sub jun 30, 2018 11:49 am
A evo ja npr. citam komentare navijaca Sirokog i zapadne mi za oko kako je neko napisao da je nas vezni red imao bolju kombinatoriku od njihovog, pogotovo u drugom poluvremenu, te da nama samo fali zavrsni pas, tj. kad dodjemo ispred kaznenog ne znamo sta s loptom. Takodjer, nasi su vise trcali.

I naravno, svjesno uigravanje defanzive u prvom poluvremenu, koje bi bilo savrseno da Sinisa izadje na svog igraca i daVeci ne ispade lopta.
To je jer imamo rupu u sredini, tj. nema ofanzivnog veznog.
Realno i nije ga imao jucer u rosteru ( osim malog Dacica ). Zato se ovo sa 3 veznjaka nije dobro pokazalo jer fali ta spona i postoji velika razlika izmedju vezne linije i navale.
Treba se vratiti 4-5-1, evo imamo dva ofanzivna vezna pa nek igra onaj koji je bolji.
A iza njeg Saban i Blagojevic. Hajdar je osica, ali tehnicki nije jak. On je dobar protiv seljackih ekipa i tamo gdje se ne igra mnogo lopte. Dok je Saban majstor i tamo gdje cemo igrati lopte on treba igrati. Vranjes tu i tamo umjesto Ćele.
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 30, 2018 12:13 pm

Upravo to, fali ta 10ka, spona izmedju veze i napada. Nadam se da ce Arezina biti taj, a nesto kontam da bi ovaj Kroat mogao biti pozitivno iznenadjenje.

Ja samo jucer zamjeram to, ako se vec islo na svjesno branjenje i uvjezbavanje postavljanja, zasto Veselinovic nije igrao umjesto Zeca jer je, najblaze receno, pametniji od ove gluperde ( igracke ).
1987
 
Avatar
samo_plavo
Osvajač prvog S1 kupa
Postovi: 1988
Pridružen/a: pet okt 14, 2016 9:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 30, 2018 12:21 pm

Zec ne može igrati u prvih 11.
Neozbiljan, u odbrani ništa, a i u napadu upropasti sve što dođe do njega.
Isto tako Vranješ ne može igrati od početka. Na klupu jarane, tvoje može biti pola sata i to je to. Može igrati cijelu protiv Goška, Zvijezde09 i sličnih ekipa. Ovako i Blagojevića guši jer Ćelo treba da organizuje igru i napade, da iznosi loptu... Njih dvojica zajedno u prvih 11 :ne:
Dalje, Osmanković meni nikako nije pouzdan. Ne znam, al' uvijek strepim i uhvati me neka panika kada je kod njega lopta...

Što se tiče jučerašnje utakmice, meni ništa ne znači. Prijateljske utakmice mi izgleda uvijek igramo samo što moramo. Nikad nikakvog truda, borbe, volje. Tako da neću komentarisati ništa. Vjerujem da će sve biti dobro, ima još vremena do utakmica. Dok se novi igrači uklope, upoznaju, uigraju... Samo se ne treba brinuti :)

PS
Krpić je zvijer. Nevjerovatno je spreman. Može biti veliko pojačanje. Treba forsirati ubačaje, kornere, prekide, jedna će ući, moramo iskoristiti i Krpića, a i imamo dobre izvođače prekida.
MOJA PRVA LJUBAV BIO JE ŽELJO!

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 35 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija