Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
ellaxaz
Postovi: 1027
Pridružen/a: uto feb 16, 2016 4:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 7:39 pm

:shisha: :shisha: :shisha: :shisha:
"Ona raja na jugu, to je ono što ja nosim, nosim tu, duboko. Oni i ne znaju to."

F.K. Željezničar prvak Bosne i Hercegovine 1946. godine.
 
Avatar
ono.na
Postovi: 576
Pridružen/a: čet feb 25, 2016 12:13 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 7:41 pm

Primjetio sam i ja jedan vazan element u igri koji nam nedostaje. Rijetko idemo kroz sredinu, pa se pokusava sa strane sto je normalno za danasnji fudbal, pogotovo u formaciji 2 beka i svaki ispred ima po krilo.

U tim tranzicijama lopte neophodno je da minimalno jedan od dvojca s centra prilazi okomito beku/krilu, najbolje je izmedju, gdje treba da nadje par metara slobodnog prostora da uzme tu loptu i ili je povuce prema centru i salje na drugu stranu, ili odigrava sa bekom/krilom koje se ubacuje nakon predate lopte.

Ovdje mislim.na Markovica/Blagojevica koji su na centru, dok Zeba to treba da radi sa krilom/napadacima, ali o tome ne treba pricati. To je majstor koji zna svoj posao.
Najljepsa drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 7:46 pm

zajebah se pa pročitah sve od mog odlaska u kafanu do dolaska kući.

bolja igra nego kući protiv mladosti tri puta, ovi pogledali nisu prema golu. da je neko uzeo i pogodio penal bio bi 3-4 nula.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3883
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 7:47 pm

Na ovakvim utakmicama se izroni par kakvih takvih prilika i njih moraš iskoristiti. Mi te prilike nismo iskoristili do 89. minute kada se ukazao Zeba. Za penal nemam riječi, Lendrić je pucao baš kako golmani najviše vole na 1m od zemlje. Što je najgore, isto je tako šutao i protiv Amkara (ili Krylye nisam siguran). Treba to "jaka po zemlji u ćoše" kako nalažu udžbenici.
@delinjo ti se baš naklatio na mog rođaka, ohani malo familije mi. Stojanović mi je bio osrednji, imao je taj problem da je Zakarić bio igrač manje, pa se i on tu gubio u napadu.
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 7:55 pm

što se metalegea tiče, neko je to ovdje pisao, za njih je zrinjski dao dio para da se premira čapljina da uđu u premijer ligu. zato bolja ekipa protiv njih gubi 0-4 na poluvremenu, a protiv nas pase travu.
gradi željo boli te *****
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 7:56 pm

Igraci Zeljeznicara prikljucili hrakace, koji po forumu ispoljavaju licne frustracije, na aparate.

Miroslav natjerao pljuvace, koji su ga zbog pripremnih utakmica slali na klupu, a vlastiti ego stavljali ispred interesa kluba da se sada kunu u njega.

Zajko, hvala ti za srecu od galaksije vecu !

Sampionska pobjeda !!

Ivan Lendric !!
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 8:00 pm

Eisenbahner1921 je napisao/la:
sub mar 11, 2017 7:47 pm
Na ovakvim utakmicama se izroni par kakvih takvih prilika i njih moraš iskoristiti. Mi te prilike nismo iskoristili do 89. minute kada se ukazao Zeba. Za penal nemam riječi, Lendrić je pucao baš kako golmani najviše vole na 1m od zemlje. Što je najgore, isto je tako šutao i protiv Amkara (ili Krylye nisam siguran). Treba to "jaka po zemlji u ćoše" kako nalažu udžbenici.
@delinjo ti se baš naklatio na mog rođaka, ohani malo familije mi. Stojanović mi je bio osrednji, imao je taj problem da je Zakarić bio igrač manje, pa se i on tu gubio u napadu.
izvini se roletu :D :D
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 8:07 pm

al' kakvo slavlje Siniše kod gola.. :klanjase2:

phpBB [video]
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
rodrigo87
Postovi: 2838
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 8:17 pm

Željeeeeeeeeeeeeeeeezničaaaaaaaaaaaaar!!!!
 
Avatar
The Desert Fox
Postovi: 187
Pridružen/a: pet feb 26, 2016 2:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 8:18 pm

Zajko Zeba Metallghe jeba :ganja:

Je l` protiv Radnika igramo u 15:00 ili 18:00 ? Bilo bi dobro kada bi se u 18.00 igralo, bilo bi jedno milju vise, ovako ocekujem 2-3 milje.
Željezničar über alles !

Deutsche Afrikakorps !
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 8:20 pm

Miroslava na klupu.. Cuva noge.
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 8:21 pm

Joj Siniše što se baci posle gola :lol: :klanjase:
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 8:25 pm

Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 8:33 pm

Eh ovako, nisam nista komentarisao tokom utakmice na forumu, gledao sam pazljivo utakmicu i sada kada su se slegli malo utisci, da napisem stogod.

Vec prezvakana tema, ali penale moraju izvoditi Zeba i Bekric. Nema tu neke pretjerane filozofije, fino bi bilo da Lendric nabije statistiku i na penalima, ali vec se isfulao i previse. I Dzeki su u Romi dali sansu da se bori preko penala za listu strijelaca, fulio dva penala i nema vise. Pa ja. Postoje igraci koji bolje izvode i oni koji to manje dobro izvode. Svakom se desi da fuli, to je okej, ali u tri dana dva penala fuliti je previse.

Slomili smo protivnika fizickom spremom pred kraj utakmice, kao sto smo cesto do sada znali. To je super, ali nisam nikako zadovoljan onim kako koristimo tu spremu. Nema presinga, nema trke. Igraci su previse staticni, nevjerovatno slabo igraci ulaze u duele. Jesu se ovi danas iz Metalleghea krkanski udarali, ali moras odgovoriti istom mjerom. Vjerovatno ce ekipa dobiti na svjezini i uigranosti vec pocetkom lige 6.

Ekipa se mora osvjezavati. Imamo paklen tempo po katastrofalnim terenima. Zakaric je vec umro i on je haman pa beskoristan, premoren. Treba mu odmora, ja bi iskreno probao sa Musom na krilu u kup utakmici, kada vec Musa ne moze na beka. Stana ce ici na lijevog beka, ubacio bih jos jednog novog igraca u vezu (Radinovic ili Bekric) i ekipa ce vec biti svjezija. U doigravanju kupa imamo odlican rezultat, ali trebamo se paziti. I onda veoma tezak izazov u subotu, utakmica protiv Radnika u ligi, gdje su nam tri boda pod moranjem.

Mi moramo dolaziti cesce u situacije gdje stisnemo protivnika u njegovih 16 metara, to se desilo mozda 3 ili 4 puta tokom ove utakmice i odmah je Metalleghe bio u panici. Manje ekipe se naloze protiv nas, igraju cvrsto, vrse presing na nasu odbranu i vezni red kada krecemo u napad, ali neko rjesenje ce se morati naci.

Uglavnom, ovo je odlicno, tri boda se pisu. Idu izuzetno dvije zahtjevne utakmice protiv Radnika (pitari nafakasi igraju protiv Travnika, naravno da im je 10x lakse igrati i ligaske utakmice jer se ne umaraju). Izdrzati ove dvije utakmice, moze 1-1 u kupu i 2-1 u prvenstvu sa golom u 91 minuti cisto da ne bude dosadno :D pa da idemo na reprezentativnu pauzu, nakon koje bi se trebao oporaviti i Crnov koji nam moze izuzetno dobro doci.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 8:37 pm

Mulalic sa Decicem pobijedio prvoplasiranu Buducnost, nadam se da ce izboriti europu sa ekipom, za sada mu odlicno ide :)
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
igla
Postovi: 3646
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 8:42 pm

Sva sreća da rijetko komentarišem tokom utakmice. Inače, bio sam miran sve do penala, a od tad sam stvarno sam sebi smetao nervozom, tako da ovaj put razumijem nervozu na forumu. Ne mogu da vjerujem da onako šutamo penale. Daj je Zajku i skloni se, taman 15 od 15 fulio na treningu, pa frajer je napravio karijeru na prekidima. Ako treba, nek izvodi i aut, ali mrš svi od lopte kad lopta miruje na zemlji. Mislio sam da su se opametili nakon priprema i Radnika, ali nikako da daju penal da izvede čovjek koji je doktor. Tu krivim i Slavka, brate kažeš PUCA ZEBA, KO BUDE U KRUGU OD 10 METARA OD LOPTE NAKON ŠTO NAM JE SVIRAN PENAL - POLA PLATE!

**** mater, draže mi da nam svira slobodnjak na 20 nego penal.
 
Avatar
Tryg
Postovi: 3921
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:38 pm
Lokacija: Kod sarafa :)
Kontakt:
Status: Offline

FK Željezničar

sub mar 11, 2017 8:43 pm

Kljucna rijec u ovom paklenom ritmu je ROTIRANJE.

Znam da nam je svaka tekma vazna i nemamo pravo na kiks, ali on mora rotirati bar sada u srijedu, umorni smo brate, malo Stanica Bekrica Radinovica ubaciti, pa i Musu, mislim da su dostojne zamjene i moraju to pokazati a vidjeli smo na pripremama da jesu. MARKOVICA rotirati covjek se slomi trceci za Blagojevica.

Treba nam svjezine ne znam zasto ali treba, iako nisu daleko pripreme bile i trebali bi da pucamo od snage.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tvoje NE ucinilo te legendom! R.I.P Josko Domorocki!
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 8:56 pm

Leon_Professional je napisao/la:
sub mar 11, 2017 5:17 pm
hardwell je napisao/la:
sub mar 11, 2017 5:11 pm
Loše, loše i loše. Stevanović je dobio sam ovu utakmicu. Nad Zebom napravljen penal i dao je ovaj gol zlata vrijedan. Ako Slavko misli da ovako možemo napraviti nešto grdno se vara, kasni sa izmjenama, taktika je loša. Vidi koji su igrači loši, ali kao i Mulalić prije nema muda da mijenja.
Tako je izgledalo. Mozda je pogresne igrace mjenjao, jer vidjeli smo svi, koliko god je Blagi los, kad je Ugljesa usao mi nista nismo napravili kako treba. Nemamo pravo rjesenje i zamjenu u sredini, svi igraci isti na toj poziciji.
Zakaric je bio zreo za izmejnu i na poluvremenu vec.
Mozda je bas taktika bila da se ide po desnoj strani? Jeste li to pomislili? Ne znam jeste li primjetili da ljudi centra nisu presli u drugom poluvremenu? Nije da nebi prrsli da su mogli nego je svaki pokusaj kontre odmah presjecen. Uglavnon je to bio Ugljesa kad je usao u igru. Samo Barsa na onakav bunker bapravi neku sansu kakvu vi zelite. Ali Barsa ima dobar teren. Pitanje je sta bi poovakvpm napravili. I pored svega mi smo imali protok lopte. U prvom onako ali u drugom smo ih stisli bas jako. Pa Bogi i Kerla su pocinjali napade sa njihove polovine terena. Gledate li vi tekme majke vam vase. Ni Messi ne odigra svaku tekmu beton. Logicno je da i Lendra nekad stane, da Miro bude los, nekad ispliva jedan a nekad nwko drugi. Vazda iz krajnosti u krajnost mater mu ***** i komentare vise (ovih zadnjih nekoliko recenica se na sve odnosi ne samo na vas dvojicu)
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 8:59 pm

uglješa bukvalno greške nije imao. ono kad on uđe 12 minuta i odlično odigra pa svi govore da treba u prvu... :D
gradi željo boli te *****
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 9:01 pm

ChWilla je napisao/la:
sub mar 11, 2017 8:59 pm
uglješa bukvalno greške nije imao. ono kad on uđe 12 minuta i odlično odigra pa svi govore da treba u prvu... :D
:placeodsmijeha:
Ma kakav je da je, iskreno, bolji je od ovakvog nestabilnog Ćele.
1987

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], South, Ujko i 200 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija