Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
boccaccio
Postovi: 1262
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 11, 2016 2:31 pm

Pa dobro, sta da se radi, ovo je bila jedna losa utakmica zaista. Nema tu nekog posebnog opravdanja. Imam osjecaj da su se nasi nakon prvog poluvremena malo vise rashladili nego sto treba. Jer prvo poluvrijeme zaista nije bilo uslovno za igru, a onako natopljen teren nije mogao prikazati neku posebnu sklonost ka igranju lopte kod obje ekipe. Drugo poluvrijeme mi je licilo na los motivacioni momenat u odnosu na Slobodu koja je pokazala suprotno, odnosno bili su vise odlucni. Dok je Sloboda pokusavala kroz sredinu u drugom poluvremenu, imam osjecaj da su nasi zakljucili da je to neigrivo tako, pa su pokusali prebacivati dugim loptama prema napadu. Ali za takvo nesto je bio potrebniji onda visok igrac poput Pozdera.
No dobro, ono cemu sam se ja nadao, nisam vidio na utakmici, i bolja ekipa je pobijedila. Sasjece te taj pogodak, meni je to djelovalo kao da su nasi mislili da se to ne moze desiti. A onda se desi i drugi gol koji bas nisu ocekivali i to je kraj utakmice. Zao mi je sto nije bilo bolje vrijeme i sto nisu bili bolji uslovi za igru. Taman posla da bi vrijeme trebalo da bude alibi za ovakav poraz, ali mislim da bi formacijski na boljem terenu ovo imalo vise smisla. Kada je ovakvo vrijeme onda je trebalo igru i postavku prilagoditi tome. Ovako smo imali totalno izvan igre dva napadaca, lijevo krilo, pa cak i desno krilo. Onda se po tome vidjelo da smo mi imali puno manje djelotvornih igraca na terenu. Upitno je da li bi onda tako promjena igraca u veznom redu dovela do bolje igre ovih navedenih koji su samo bili brojka na terenu bez ucinka.

Sa druge strane, ne mozes bas posebno kriviti Kostica sto je izveo istu postavu koja je odigrala jako dobru utakmicu protiv Sirokog. To je djelovalo dobro, uz neke izmjene u toku utakmice, na onom nivou , realno je trebalo da upali. Jasno se sjecam cuvene recenice Amara Osima, a to bi rekli i svi drugi dobri treneri, da ekipa koja dobija ne podlijeze mijenjanju. Medjutim, tu je svakako i odgovornost trenera da sa igracima prilagodi trenutnu situaciju i eto cak i vremenske neprilike i da reaguje pozitivnim izmjenama, mozda i promjeni formacije, znaci da nesto pokusa odraditi kako bi stvari na terenu upalile.
Ne bih se nista posebno ljutio da smo ove golove primili u onakvom prvom poluvremenu, jer na tom nevremenu nijedna ekipa pa da je i desetostruko bolja ne moze pokazati dominaciju i svakakve nepredvidljivosti se dese. Mi smo jednostavno kao tim izasli nespremni za drugo poluvrijeme i to poluvrijeme je los momenat citave ekipe . Nismo djelovali dobro i to je to. Kostic je vjerovatno imao svoje zakljucke, pogotovo sto sam cuo da je gledao mec izmedju Sirokog i Slobode u Hercegovini i vjerujem da je na osnovu toga zakljucio da se radi o slicnim ekipama, pa je na osnovu nase utakmice sa Sirokim gdje je sve djelovalo sasvim solidno, odlucio da bi ova postava imala smisla i protiv Slobode. Trenerovo slobodno uvjerenje, a eto , pokazalo se kao nedjelotvorno. Opet sam misljenja da bi ovako kako smo izasli puno bolje prosli da nije bila onakva kisa. Tu smo prakticno izgubili cijelo poluvrijeme.

Ako se vec ovakve stvari dese, onda je bolje da se dese sada. Ja sam upravo prije utakmice napisao, da je ovo idealan momenat da se ove dvije ekipe sastanu. Evo desio se razlog zbog kojeg je nekad i dobro da te malo lupi, pa da ako smo pametni, okrenemo sve u nasu korist. Ispred nas su dvije domace utakmice, koje nam sada traze bodovni imperativ. Mislim da ce se poslije toga moci dati mnogo bolja i korisnija ocjena svega, i tima i struke, jer ce proci 6 kola, gdje smo imali iskustva i sa dobrim i sa manje dobrim protivnica, gdje smo imali iskustva i sa jakim i malo manje jakim gostovanjima, tako da ce slika biti mnogo bistrija, a vjerujem da cemo onda i sa komentarima biti mnogo snazniji i da ce se mnoge procjene tada sloziti u jednu cjelinu i u zakljucku, da li je ovo dobro ili lose.
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 11, 2016 2:33 pm

Ko se može sjetiti, neka uporedi kako su naši igrači stajali protiv Širokog, a kako protiv Slobode. Protiv Širokog protivnički igrači su bili pod konstantnim pritiskom iz kojeg su se rađale njihove greške, tako da su imali minimalan posjed lopte koju su u panici predavali nama ili izbijali u aut. Jučer je situacija bila dosta drugačija. Stajali smo daleko od igrača i onda su oni imali svo vrijeme ovoga svijeta da se okrenu, razgledaju, razmisle, pa čak i krenu u dribling dok naš igrač priđe i pokuša napraviti pritisak. I kad tako loše stojimo nema hajra od toga. Po meni je to glavni razlog jučerašnjeg poraza, ni Bekrić, ni Bevab, ni 4-4-2, nego samo ta indolentnost i to mlako i mlitavo igranje utakmice.
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 11, 2016 2:37 pm

Jesam ovo zaluto na neki forum sa likovima koji su posjeduju UEFA pro licencu :r
Svi znaju gdje je ko trebao stajati, svi su Bekricu nasli jedno 78 zadataka koje je trebao ispuniti kod gola, ne kazem da nije lose postavljen al teorije da je trebao pratit igraca koji dolazi s lijevog krila, pomagat beka i slicno pokazuju samo koliko neki blage veze nemaju o fudbalu. Prvi go ide na odgovornost Sinise, ono se ozibljnom beku ne smije desiti, drugi go kolektivna greska veznih igraca, ne smiju onako otavit sredinu praznu na 30m od gola, ali ko je ocekivao onakav top Stjepanovica iz prve, Veca uopste nije na stativi kao sto ga neki strucnjaci predstavljaju nego je losa pozicija kamere, covjek je na sredini gola pa nije lud da stoji na stativi jeste vi svjesni sta sve pisete. Lose smo odigrali idemo dalje, nema nikakvih razlika izmedju ovih 4-5 ekipa u vrhu, dobijat svaku "malu" utakmicu i bice sve uredu, ekipe iz vrha ce stalno samarat jedne druge, Sarajevo Zrinjskog, mi Širokog, pa Široki i Zrinjski remizirase, Široki i Soboda takodje kao i mi i kone, to su sve nijanse, juce da je Stevo pogodio sto inace zatvorenih ociju pogadja utakmica bi otisla nama na mlin. Idemo dalje, ja se samo nadam da je Kostic svjestan da Ugi mora igrati, on je u ofanzivi korisniji od Bekrica, defanzivno da ne govorim. :zeljeznicar1:
 
sergejevic
Postovi: 685
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:13 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 11, 2016 2:41 pm

Tesko je odrediti nekoga i reci on je kriv za ovakav poraz. Cinjenica je da mi nismo pogledali na gol Slobode, kao i prosle sezone, tada je Lendric zabio jednu jedinu sansu koju smo imali, jucer Stevo nije i kapak. Totalno lose u svim segmentima, bezvoljno, uplaseno i to najvise boli. Najbolji primjer tome jeste onaj start Ordagica na Vecu. Tuzno je da momak nije dobio ni upozorenje za onakav start koji je mogao jako lose zavrsiti, a jos tuznije jeste sto niko od nasih(osim Bocaccinija mislim) nije prisao da zastiti golmana, da jebe mater onom idiotu Bjelici i da barem trazi taj karton. Ja uvijek kazem da je jedno kada su ljudi bolji na terenu, igraju bolje, i nema tu mnogo pameti. Ono sto uvijek zaboli jeste da ljudi dobiju svaki duel, svaki skok, da budu brzi na svaku loptu. To vec nema veze s kvalitetom nego sa samom zeljom za pobjedom. Nije zelja ono sto Djenis radi, to nikako, moze svako od nas s tribine sici i kliziti kada treba i kada ne treba, nije to ni kada Jovan posalje los pas na sredini terena i onda pocne odmahivati glavom i poslije toga nestane s terena, nije ni prigovaranje sudijama kao Nikolic. Prava borba za dres i ekipu je ono sto radi Miroslav Stevanovic, momak koji je do zadnje sekunde pokusavao, ubacivao, sutao, trudio se, ganjao loptu, a bas kao i prosle sezone niko ga ne prati. Cak ni Lendric u ovoj utakmici. Kolektivni poraz, prvo trenera, pa i igraca. Lose pripremljena utakmica, igraci nisu usli na dobar nacin u utakmicu, a posebno u drugo poluvrijeme. Gledao sam Sloboda-Vitez i na otvaranju drugog poluvremena se komentator cudio posjedu lopte Slobode jer su stisli svim silama, znamo da su i u Sirokom na samom pocetku drugog dijela zabili dva gola. Kostic nije upozorio ekipu na nalet koji slijedi na otvaranju poluvremena i kazna su dva brza gola.

Nije sada posteno traziti neke krivce za golove. Greske se konstantno desavaju, uvijek neko izgubi loptu, duel i slicno. Samo je razlika sto je Ordagic prosao izmedju nasa dva igraca i uputio perfektan centarsut, a Veselinovic pogodio glavom. Mi to nismo uradili, kao sto niko od nas nije stisnuo muda i opalio loptu s 25 metara kao Stjepanovic. Ljudi vise zeljeli pobjedu i to je to. Mi se okrecemo narednim utakmicama. Svaka je bitna i svaka je teska. Ima ovdje dobrih stvari, ima i onih losih, ali je u globalu jos prerano za neke ozbiljnije zakljucke. Mene i dalje zabrinjava ta najavljena titula i to je argument koji ce se korisiti kada se bude sve ovo opet tjeralo. A znamo svi da ce tako biti ako zakazemo. Najgora moguce stvar jeste ponovno mijenjanje svega i taj zacarani krug. Mi nismo, niti cemo biti saburli, ali eto barem svi znaju sta ih ceka kada dodju ovdje i to je ono sto su prihvatili.
 
Avatar
GoodisonPark
Postovi: 1495
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 11, 2016 2:47 pm

Na forumu kad se nekom igraču navali na kosti ne popušta se, koji je razlog? Valjda da budeš prihvaćen u forumskoj većini ne vidim drugo objašnjenje..

Ovaj što pita šta je Bekrić uradio neka ponovo pogleda utakmicu protic Širokog i vidjeće da je on tu bio naš najbolji igrač, čak je i jučer uputio jednu idealnu loptu koju bi i Lazo Popović lagano zakucao u gol zajedno sa golmanom međutim neshvatljv promašaj.

Nikolić je višak na ovakvim utakmicama, taj vezni koji nam fali u sredini bi igrao umjesto njega i ako još dodamo da nam škripi na lijevom veznom onda su tu već dva igrača manje e tek bi onda i Samir mogao mnogo više pružiti prema naprijed da ima podršku još dvojice igrača u sredini.

Boccaccio i Grbavica baš lijepo objašnjeno, čitav splet okolnosti od nevremena do raspoloženja ekipe je kumovao da na žalost izgubimo utakmicu.
Željo samo Željo!!!

Bekrija majstore goodison je uz tebe!

Europa League - We are coming!
 
addyno1
Postovi: 196
Pridružen/a: pon mar 28, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 11, 2016 2:49 pm

cikazubo je napisao/la:Jesam ovo zaluto na neki forum sa likovima koji su posjeduju UEFA pro licencu :r
Svi znaju gdje je ko trebao stajati, svi su Bekricu nasli jedno 78 zadataka koje je trebao ispuniti kod gola, ne kazem da nije lose postavljen al teorije da je trebao pratit igraca koji dolazi s lijevog krila, pomagat beka i slicno pokazuju samo koliko neki blage veze nemaju o fudbalu. Prvi go ide na odgovornost Sinise, ono se ozibljnom beku ne smije desiti, drugi go kolektivna greska veznih igraca, ne smiju onako otavit sredinu praznu na 30m od gola, ali ko je ocekivao onakav top Stjepanovica iz prve, Veca uopste nije na stativi kao sto ga neki strucnjaci predstavljaju nego je losa pozicija kamere, covjek je na sredini gola pa nije lud da stoji na stativi jeste vi svjesni sta sve pisete. Lose smo odigrali idemo dalje, nema nikakvih razlika izmedju ovih 4-5 ekipa u vrhu, dobijat svaku "malu" utakmicu i bice sve uredu, ekipe iz vrha ce stalno samarat jedne druge, Sarajevo Zrinjskog, mi Širokog, pa Široki i Zrinjski remizirase, Široki i Soboda takodje kao i mi i kone, to su sve nijanse, juce da je Stevo pogodio sto inace zatvorenih ociju pogadja utakmica bi otisla nama na mlin. Idemo dalje, ja se samo nadam da je Kostic svjestan da Ugi mora igrati, on je u ofanzivi korisniji od Bekrica, defanzivno da ne govorim. :zeljeznicar1:
i ti si izgleda sa PRO licencom, samo sto drugacije vidis stvari pa ti smeta tudje vidjenje.
 
Haklapuc
Postovi: 1173
Pridružen/a: sri jun 29, 2016 12:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 11, 2016 2:50 pm

Ama ljudi ne znam kako vam nije jasno, možemo mi sad naprđivati kako je trebao igrati ovaj, a ne onaj, kako je ovaj bio loš i kriv za gol, ali to apsolutno ne mijenja činjenicu da je Sloboda trenutno bolja ekipa. Dakle ne govorim da imaju bolje igrače, nego da djeluju bolje kao ekipa. Nas je malo ponijela (i mene prvog) dobro odigrana utakmica protiv Širokog, ali nas je ovo vratilo u realnost da moramo još puno raditi ukoliko želimo osvojiti titulu. Nadam se da ćemo iz ove utakmice izvući pouke i da će nam ovaj poraz otvoriti oči. Na svakoj utakmici bespoštedna borba i želja za pobjedom, drugačije se vjerujte mi ne može do cilja. Sad pobijediti Viteza, pa se dobro pripremiti za Zrinjski, jer tu laganih bodova neće biti i tu ćemo vidjeti da li su igrači i SŠ nešto naučili iz ovog poraza. Nemojte ih dizati u zvijezde poslije prve dobre utakmice, također ih ne treba previše kuditi poslije loše odigrane utakmice, malo realnije gledajmo na sve ovo i pružimo veliku podršku našim momcima, trenutno im je to jako potrebno. Loših utakmica i poraza je uvijek bilo i uvijek će biti. Ne zavaravajmo se da smo bh. Dinamo. Stepenicu po stepenicu strpljivo do cilja.
 
EdisMulalic
Postovi: 52
Pridružen/a: uto mar 08, 2016 3:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 11, 2016 2:50 pm

Samo da pozdravim Simeonea, Murinja, Kontea, Fergusona i Alegrija. Pa kako vas nije sramota srati ovdje dva dana, sto niste bili mangupi pa otisli u Tuzlu izlit taj bjes i grmit na tribini? NAVIJACI veliki, sa sport1 foruma. Dodji na utakmicu, zagrmi, daj podrsku, prestani srat. Ako ti se svidja, ne svidja, upali Real i gledaj. Nasladjujemo se pitarima, postali smo gori od njih. Nek vas bude sramota, a prepoznat ce se ovi. Toliko
 
Avatar
BHDragons
Postovi: 2240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:05 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

čet avg 11, 2016 2:51 pm

EdisMulalic je napisao/la:Samo da pozdravim Simeonea, Murinja, Kontea, Fergusona i Alegrija. Pa kako vas nije sramota srati ovdje dva dana, sto niste bili mangupi pa otisli u Tuzlu izlit taj bjes i grmit na tribini? NAVIJACI veliki, sa sport1 foruma. Dodji na utakmicu, zagrmi, daj podrsku, prestani srat. Ako ti se svidja, ne svidja, upali Real i gledaj. Nasladjujemo se pitarima, postali smo gori od njih. Nek vas bude sramota, a prepoznat ce se ovi. Toliko
:palacgore:
NAŠA LJUBAV OD ZAKONA JAČA!
1921!
Ni milimetra!
 
barbarez
Postovi: 1050
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 11, 2016 2:51 pm

Evo ja bi se slozio sa @pintolom da smo svi mi neki strucnjaci, ali hajde u neku ruku raspravljamo izmedju sebe. Svakako to nece doprijeti ni do koga.
Ono u cemu se ja osipam kad citam je Husref pojeo Kostica.
Sta ga je ba ljudi pojeo. O kakvoj se to super Slobodi prica. Ja ondije nisam vidio nista spektakularno. Spektakularnije mi je Siroki izgledao.
Shvatite jednu stvar. Sloboda je je jedna prosjecna ekipa , sa jakom i disciplinovanom igrom. Slozen sistem koji moze funkcionisati samo ziheraski i koristiti greske i mane protivnika.
Europa je pokazala kakva su ekipa. Nisu sanse napravili. Zadnjih par mjeseci natamburali samo nas i Sarajevo, jer i jedni i drugi smo daleko od ukomponovane ekipe.
Ljudi su samo iskoriatili nase nedostatke. Eto vidjecete ih protiv Zrinjskog. To su 2 iste ekipe. Zeljo i Sarajevo imaju vise individualaca, ali oni i Zrinjski imaju kompaktniju cijelinu.
Govorio sam par puta. Zeljo jos nije skontao ovaj sistem igre. Ono kad nas krene na momente. Meljemo brzom i tecnom igrom, ali onda se osjeti da par igraca ne kontaju sistem, ili nisu dobri dovoljno.
Puno se sere Bekricu sa pravom. Ali kakav god da je ne moze sam zatvarati lijevi dio terena. Sta mu radi krilni lijevi vezni. Svi svrsavaju na Jovana. A Miro i Sinisa mu odlicno zatvore desnu stranu. On se koncentrise samo na sredinu. Kod nas lijevo propuh dole , taraba gore.
Ono sto takodjer niko nece da primjeti jer smo dobijali, da ni napadaci ne rade bas dobro kretanja nekad. Cesto se desi da obojica rade isto, u liniji su, umijesto da jedan odvlaci, drugi izadje naprijed. Koliko puta su gurane lopte naprijed a oni nisu ni pomislili da krenu u prostor.
Mislim da kod nas niko od ovih igraca nije igrao u ovoj formaciji pa se jos prilagodjavaju.
Ako se poklope kockice koje fale, ja sam siguran da bi mi mogli izgledati jako mocno.
Treba dobar lijevi krilni vezni. Odgovoran. Pa ce onda i Bekric biti ok.
Ovako protiv ekipa koje imaju jak gard, ti boksujes sa jednom rukom, dok ti je druga slomljena.
I nemojte se zavaravat da je Jovan rijesenje za krilnu poziciju.
Hajmo dobit Vitez. A protiv Zrinjskog, nas ocekuje ista tekma kao protiv Slobode. Jer su to 2 iste ekipe. Ekipe koje koriste samo dobro uhodanu sablonsku igru, niti koga izdominiraju, uglavnom pobijede od 1 razlike. Ponekad neko naleti i to je to.
Zadnja izmjena: barbarez, dana/u čet avg 11, 2016 2:54 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
w0st
Postovi: 140
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 11, 2016 2:53 pm

Zeljo ima moju podrsku do kraja sezone, ako osvoje nesto nastavljaju je imati , a ako ne osvoje nista , sljedece sezone cu da ih gledam preko TV a i tjt.
 
Avatar
Charlie Sheen
Postovi: 2217
Pridružen/a: uto mar 01, 2016 1:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 11, 2016 2:53 pm

Jel bio neko na treningu jutros,kakva je situacija sa Lazicem,Zericem i Sanelom
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 11, 2016 2:53 pm

addyno1 je napisao/la:
cikazubo je napisao/la:Jesam ovo zaluto na neki forum sa likovima koji su posjeduju UEFA pro licencu :r
Svi znaju gdje je ko trebao stajati, svi su Bekricu nasli jedno 78 zadataka koje je trebao ispuniti kod gola, ne kazem da nije lose postavljen al teorije da je trebao pratit igraca koji dolazi s lijevog krila, pomagat beka i slicno pokazuju samo koliko neki blage veze nemaju o fudbalu. Prvi go ide na odgovornost Sinise, ono se ozibljnom beku ne smije desiti, drugi go kolektivna greska veznih igraca, ne smiju onako otavit sredinu praznu na 30m od gola, ali ko je ocekivao onakav top Stjepanovica iz prve, Veca uopste nije na stativi kao sto ga neki strucnjaci predstavljaju nego je losa pozicija kamere, covjek je na sredini gola pa nije lud da stoji na stativi jeste vi svjesni sta sve pisete. Lose smo odigrali idemo dalje, nema nikakvih razlika izmedju ovih 4-5 ekipa u vrhu, dobijat svaku "malu" utakmicu i bice sve uredu, ekipe iz vrha ce stalno samarat jedne druge, Sarajevo Zrinjskog, mi Širokog, pa Široki i Zrinjski remizirase, Široki i Soboda takodje kao i mi i kone, to su sve nijanse, juce da je Stevo pogodio sto inace zatvorenih ociju pogadja utakmica bi otisla nama na mlin. Idemo dalje, ja se samo nadam da je Kostic svjestan da Ugi mora igrati, on je u ofanzivi korisniji od Bekrica, defanzivno da ne govorim. :zeljeznicar1:
i ti si izgleda sa PRO licencom, samo sto drugacije vidis stvari pa ti smeta tudje vidjenje.
Nemam pro licencu al sam prosao kroz cijeli OP naseg kluba, i znam neke osnovne stvari, a sta se sve napisalo stranicama unazad to je za nepovjerovat.
 
Avatar
Charlie Sheen
Postovi: 2217
Pridružen/a: uto mar 01, 2016 1:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 11, 2016 2:54 pm

w0st je napisao/la:Zeljo ima moju podrsku do kraja sezone, ako osvoje nesto nastavljaju je imati , a ako ne osvoje nista , sljedece sezone cu da ih gledam preko TV a i tjt.
nemoj ni ove ici ziv bio
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 11, 2016 2:55 pm

w0st je napisao/la:Zeljo ima moju podrsku do kraja sezone, ako osvoje nesto nastavljaju je imati , a ako ne osvoje nista , sljedece sezone cu da ih gledam preko TV a i tjt.
Ti upali odmah TV i molim te nemoj dolaziti na utakmice.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 11, 2016 2:55 pm

Charlie Sheen je napisao/la:Jel bio neko na treningu jutros,kakva je situacija sa Lazicem,Zericem i Sanelom
Sanel, Lazić treniraju normalno, kao i Husić (pošto su ovdje neki lupetali svašta). Žeru nisam vidio.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
iggy2377
Postovi: 449
Pridružen/a: pet maj 06, 2016 12:29 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 11, 2016 2:56 pm

boccaccio je napisao/la:Pa dobro, sta da se radi, ovo je bila jedna losa utakmica zaista. Nema tu nekog posebnog opravdanja. Imam osjecaj da su se nasi nakon prvog poluvremena malo vise rashladili nego sto treba. Jer prvo poluvrijeme zaista nije bilo uslovno za igru, a onako natopljen teren nije mogao prikazati neku posebnu sklonost ka igranju lopte kod obje ekipe. Drugo poluvrijeme mi je licilo na los motivacioni momenat u odnosu na Slobodu koja je pokazala suprotno, odnosno bili su vise odlucni. Dok je Sloboda pokusavala kroz sredinu u drugom poluvremenu, imam osjecaj da su nasi zakljucili da je to neigrivo tako, pa su pokusali prebacivati dugim loptama prema napadu. Ali za takvo nesto je bio potrebniji onda visok igrac poput Pozdera.
No dobro, ono cemu sam se ja nadao, nisam vidio na utakmici, i bolja ekipa je pobijedila. Sasjece te taj pogodak, meni je to djelovalo kao da su nasi mislili da se to ne moze desiti. A onda se desi i drugi gol koji bas nisu ocekivali i to je kraj utakmice. Zao mi je sto nije bilo bolje vrijeme i sto nisu bili bolji uslovi za igru. Taman posla da bi vrijeme trebalo da bude alibi za ovakav poraz, ali mislim da bi formacijski na boljem terenu ovo imalo vise smisla. Kada je ovakvo vrijeme onda je trebalo igru i postavku prilagoditi tome. Ovako smo imali totalno izvan igre dva napadaca, lijevo krilo, pa cak i desno krilo. Onda se po tome vidjelo da smo mi imali puno manje djelotvornih igraca na terenu. Upitno je da li bi onda tako promjena igraca u veznom redu dovela do bolje igre ovih navedenih koji su samo bili brojka na terenu bez ucinka.

Sa druge strane, ne mozes bas posebno kriviti Kostica sto je izveo istu postavu koja je odigrala jako dobru utakmicu protiv Sirokog. To je djelovalo dobro, uz neke izmjene u toku utakmice, na onom nivou , realno je trebalo da upali. Jasno se sjecam cuvene recenice Amara Osima, a to bi rekli i svi drugi dobri treneri, da ekipa koja dobija ne podlijeze mijenjanju. Medjutim, tu je svakako i odgovornost trenera da sa igracima prilagodi trenutnu situaciju i eto cak i vremenske neprilike i da reaguje pozitivnim izmjenama, mozda i promjeni formacije, znaci da nesto pokusa odraditi kako bi stvari na terenu upalile.
Ne bih se nista posebno ljutio da smo ove golove primili u onakvom prvom poluvremenu, jer na tom nevremenu nijedna ekipa pa da je i desetostruko bolja ne moze pokazati dominaciju i svakakve nepredvidljivosti se dese. Mi smo jednostavno kao tim izasli nespremni za drugo poluvrijeme i to poluvrijeme je los momenat citave ekipe . Nismo djelovali dobro i to je to. Kostic je vjerovatno imao svoje zakljucke, pogotovo sto sam cuo da je gledao mec izmedju Sirokog i Slobode u Hercegovini i vjerujem da je na osnovu toga zakljucio da se radi o slicnim ekipama, pa je na osnovu nase utakmice sa Sirokim gdje je sve djelovalo sasvim solidno, odlucio da bi ova postava imala smisla i protiv Slobode. Trenerovo slobodno uvjerenje, a eto , pokazalo se kao nedjelotvorno. Opet sam misljenja da bi ovako kako smo izasli puno bolje prosli da nije bila onakva kisa. Tu smo prakticno izgubili cijelo poluvrijeme.

Ako se vec ovakve stvari dese, onda je bolje da se dese sada. Ja sam upravo prije utakmice napisao, da je ovo idealan momenat da se ove dvije ekipe sastanu. Evo desio se razlog zbog kojeg je nekad i dobro da te malo lupi, pa da ako smo pametni, okrenemo sve u nasu korist. Ispred nas su dvije domace utakmice, koje nam sada traze bodovni imperativ. Mislim da ce se poslije toga moci dati mnogo bolja i korisnija ocjena svega, i tima i struke, jer ce proci 6 kola, gdje smo imali iskustva i sa dobrim i sa manje dobrim protivnica, gdje smo imali iskustva i sa jakim i malo manje jakim gostovanjima, tako da ce slika biti mnogo bistrija, a vjerujem da cemo onda i sa komentarima biti mnogo snazniji i da ce se mnoge procjene tada sloziti u jednu cjelinu i u zakljucku, da li je ovo dobro ili lose.
Ovo sto si napisao stoji, samo bi te zelio pitati jedno, a to je
Vjerovtno si bio na utakmici sa Sirokim, evo ista ekipa je igrala protiv Slobode desio se isti scenarij nakon poluvremena sa Sirokim, pad igre u sredini jednostavno Blagojevic nemoze sam, i evo sada sve isto protiv Slobode opet nakon poluvremena, samo je razlika u tome sto Siroki nije znao iskoristiti taj nas 15 minutni pad u igri tacnije do izmjene Bekric-Secerovic. Pitanje
Da li je moguce i kako je mooguce da sve isto desi kao protiv Sirokog?
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 11, 2016 2:57 pm

Hurmasica je napisao/la:
Charlie Sheen je napisao/la:Jel bio neko na treningu jutros,kakva je situacija sa Lazicem,Zericem i Sanelom
Sanel, Lazić treniraju normalno, kao i Husić (pošto su ovdje neki lupetali svašta). Žeru nisam vidio.
:palacgore: :palacgore:
1987
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 11, 2016 3:00 pm

napravljen je update lige prognozera, uskoro ide i tipovanje. :D
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Avatar
GoodisonPark
Postovi: 1495
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 11, 2016 3:02 pm

1921.ba je napisao/la:napravljen je update lige prognozera, uskoro ide i tipovanje. :D
Daj ubaci i mene u tu ligu ako ima mjesta naravno.
Željo samo Željo!!!

Bekrija majstore goodison je uz tebe!

Europa League - We are coming!

Online

Trenutno korisnika/ca: billybih, Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 237 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija