Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 7:41 pm

sergejevic je napisao/la:
uto okt 03, 2017 3:48 pm
Sistem je kada se vrlo dobro zna kuda klub zeli ici. Ukoliko pricamo samo o sistemu u cisto fudbalskom smislu onda ima previse lutanja. Naravno, to i jedina sfera gdje ne radimo kako treba. Sto se tice drugih stvari tu niko nema prigovor, infrastruktura, samo uredjenje kluba, jedna velika ozbiljnost u svim projektima su na veoma visokom nivou i tu ne treba mnogo pametovati. Ocito da je znaju te stvari mozda i najbolje u nasem sportu.
Sad onaj dio koji predstavlja najveci problem za klub.
Sistem bi bio da se napravi jedan dugorocan plan za klub, mozda pet godina, i da se ni po koju cijenu ne odstupa od istoga. Cilj je, vec dugo za nase klubove, domoci se grupne faze nekog takmicenja. Prva stvar jeste sportski direktor i covjek koji ima kapacitet da napravi taj plan i da pronadje ostatak tima koji ce se podrediti tom sistemu. Trenere, skaute, igrace, sefa strucnog staba, covjeka zaduzenog za omladinski pogon. Svi oni trebaju biti upoznati s ciljevima kluba i raditi u skladu s istima. Napraviti plan kako ekipa treba da izgleda na terenu, na kakav nacin da igra, tome prilagodjavati omladinske selekcije, po tome birati igrace koji bi se dovodili u klub. Napraviti kostur ekipe od igraca poput Kjosevskog, Zakarica, Ramovica, Graovca, samo primjer: Besirovic, Ordagic, Vukotic, Jasarevic, Bilbija...Dovesti neke od boljih igraca iz lige da se popune pozicije u timu. Vezati ih sto duzim ugovorima i ne prodavati osim u slucaju neke bas dobre ponude. Novac od iste uloziti u novog kvalitetnog igraca. Taj kostur bi trebao bit nekih sest ili sedam igraca. Dakle: Kjosevski, Graovac, Vukotic, Jasarevic, Ordagic, Ramovic i Zakaric ugurati jednog ili dva od najboljih juniora, pokusati s igracima poput Zajmovica koji bi mogli eksplodirati. Za pola godine ovaj kostur ekipe bi bio uigran, znao sta da radi na terenu, znali kako drugi razmislja. Pored njih bi svaki novi igrac izgledao duplo bolje, da ne pricamo koliko bi bilo lakse Hajdarevicu, Zericu ili Sabanadzovicu igrati u takvoj ekipi. Naravno, nije uopste lose imati tu i nekog iskusnijeg kao sto je Beslija bio svojevremeno.
Trenera ne mijenjati ni u kakvom slucaju. Ukoliko se vec mora i to uraditi mnogo je lakse pronaci trenera koji bi se uklopio u sistem i nastavio put prethodnika. Nikako ne dozvoliti da dodje neki Kostic pa da otjera 10, a dovede 11 igraca, nakon dva mjeseca eto Petrovica koji otjera 7, a dovede 6, pa eto Adzema...To nije ispravan put i to je nesto sto ozbiljan klub ne smije dopustiti. To treba krenuti od samog vrha, da se zna kako Zeljo zeli da igra, da se uvede u statut taj plan, i da svako ko dodje ovdje treba da se prilagodi klubu, a ne da pretumba sve redom.

Ne treba ici daleko i vidjeti kako Dinamo radi. Postoji okosnica ekipe koja je vec dugo zajedno i ponekad se desi da neko od njih napusti klub, ali tek onda kada se osiguraju da imaju zamjenu. To su Sigali, Antolic, Soudani, bio je Pivaric do ove sezone, Machado, Fernandes i tako dalje. Ode Fernandes njega mijenja Coric koji je mlad, ali vec dugo igra tu i ima veliko iskustvo, slicno je i s nasim Gojakom, Hodzicem, Benkovicem, Stojanovicem.
To bi bio jedan ozbiljan plan od kojeg se rijetko odstupa, naravno da je tesko doci na taj nivo, ali se mora negdje poceti.

Sistem nije mijenjanje tri trenera godisnje, a svaki od njih ima neke svoje vizije i planove kako klub treba igrati.
Ovi igraci su samo primjeri kako bi to trebalo izgledati i uvijek se moze fuliti s nekim, ali isto tako se moze pogoditi s nekim ko dodje na mala vrata, ili neki junior pokaze vanserijski talenat. Mnogo teze bi se fule desavale da se vrlo dobro zna kakav profil igraca treba i da postoji neko ko moze prepoznati to u igracima. Sigurno da je tesko naci takvog covjeka, ali on zaista vrijedi svake pare.

Tek kada se napravi jedan takav sistem mogu se ocekivati bolji rezultati i dalje od nase lige. Sve ostalo je povremeni bljesak i plod nekih okolnosti.

To je moje vidjenje "sistema." Moram reci da sam razocaran nedostatkom istog trenutno.
To je to.. :klanjase2: :zeljeznicar1:
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
pile87
Postovi: 3188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 7:43 pm

ISB87 je napisao/la:ao ako dodje treba da odlucuje o svemu sto ima veze sa terenom, plate, ko gdje sta etc.
To ne odlučuje trener ni u jednom klubu, i ne znam šta će ti to ako dodje, neće doći ovo mi pričamo o tome kako bi bilo...

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk

Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
Avatar
pile87
Postovi: 3188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 7:48 pm

Amidza je napisao/la:A ja se opet ne mogu oteti dojmu da se Amar pitao vise nego je "trebalo" jer je bio primoran, jer su svakakvi ljudi sjedili u klubu. Zar on nije Senada i jos neke ljude doveo? Pa i Greda je dobar posao radio. Isto tako je javna tajna da je Amar svoje pare davao klubu. I ovakav model finansiranja istoka je njegova ideja - to su rijeci Senada Misimovica, ne moje.

Evidentno je da je ovo ponajbolja uprava od rata, isto onoliko koliko je evidentno da su za sport nestrucni taman onoliko koliko su strucni za ove ostale stvari. Zato negdje naprdujemo, a negdje nazadujemo.

Da li postoji raskol izmedju ove uprave i Amara, ima li on uopste zelju da se vrati ili oni da ga pozovu nazad? Nadam se da nisu samo sujete u igri. Sta god je u pitanju ispasta FK Zeljeznicar i to je velika steta. Nisam siguran da li cemo ikada saznati gdje je tacno problem. Mislim na konkretne stvari, ne mahalske poluinformacije. Kad bi se nasao neki pametan novinar da porazgovara otvoreno s obje strane.
Uprava i ne treba biti stručna što se fudbala tiče sjedio jednom prilikom sa ljudima ljudima koji su članovi nekakve vrste uprave jednog renomiranog bundesligasa razumiju se u fudbal ko ti i ja.

Sportski radnici su oni koji trebaju da se razumiju u to a uprava treba da bude sastavljena od biznismena.

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk

Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5233
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 8:00 pm

Amidza je napisao/la:A ja se opet ne mogu oteti dojmu da se Amar pitao vise nego je "trebalo" jer je bio primoran, jer su svakakvi ljudi sjedili u klubu. Zar on nije Senada i jos neke ljude doveo? Pa i Greda je dobar posao radio. Isto tako je javna tajna da je Amar svoje pare davao klubu. I ovakav model finansiranja istoka je njegova ideja - to su rijeci Senada Misimovica, ne moje.

Evidentno je da je ovo ponajbolja uprava od rata, isto onoliko koliko je evidentno da su za sport nestrucni taman onoliko koliko su strucni za ove ostale stvari. Zato negdje naprdujemo, a negdje nazadujemo.

Da li postoji raskol izmedju ove uprave i Amara, ima li on uopste zelju da se vrati ili oni da ga pozovu nazad? Nadam se da nisu samo sujete u igri. Sta god je u pitanju ispasta FK Zeljeznicar i to je velika steta. Nisam siguran da li cemo ikada saznati gdje je tacno problem. Mislim na konkretne stvari, ne mahalske poluinformacije. Kad bi se nasao neki pametan novinar da porazgovara otvoreno s obje strane.
Sve si u pravu osim jednog. Ne trebaju novinari praviti nikakve intervjue sa Amarom i Misketom. Na sjednici Skupstine na kojoj se raspravljalo o "mandatima na raspolaganju" je jasno rečeno...recite, predlozite, ukljucite se, dajte izvodive ideje...svi su sutjeli i dali jednoglasnu podršku UO i NO. Mislim da je tada Misimović bio otvoren. Od tada se čeka "odgovor-aktivniji angazman" Amara. Red je da se izjasni. Ja sam to tako vidio i izmedju redova i bez redova.

Amar, kao član Skupštine, treba iznijeti svoj stav i precizno reći što želi. Iskreno, svojim necinjenjem nanosi štetu trenutno. Štetu, koja se ogleda u polarizaciji navijača, a to nam ne treba. Pro et contra.

Sent from my HUAWEI G6-U10 using Tapatalk

Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
blueheart
Postovi: 1270
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 8:12 pm

pile87 je napisao/la:
uto okt 03, 2017 7:17 pm
sergejevic je napisao/la:
avlami97 je napisao/la:
uto okt 03, 2017 6:31 pm
Amar se nije pitao samo za sportiski dio i to mu je najveća greška. Pitao se i za finansije, jer da nije tako, ne bi im on lično glumio blagajnika u autobusu i dijelio plate. Kaže - dobili ste platu, je li tako Kerla? A Kerla će - sefe ne mogu da lažem uz Ramazan. Dobio sam pola plate. Amar je bio ČLAN UPRAVNOG ODBORA i direktno involviran u sve odluke tog tijela.

Amar jeste najbolji trener u PL i volio bih da opet bude trener Želje, ali samo trener, a ne neko ko ce donositi i finansijske odluke unutar Kluba, jer on to ne zna. Ne zna, kao što to nisu znali ni drugi koji su sa njim skupa radili i protuzakonito poslovali.

Sent from my HUAWEI G6-U10 using Tapatalk
Upravo to. Isto tako ovi danas trebaju da se pitaju samo za finansije i da ne donose hehe odluke, jer oni to ne znaju. Ne znaju kao sto ne znaju ni ovi sto s njima posluju. Ova uprava jeste najbolja sto se tice drugih stvari i volio bih da budu jos dugo u Zelji, ali samo da ne guraju nos tamo gdje mu ocito nije mjesto.
Jedan od rijetkih stvari u kojima se neću složiti sa tobom. U mojih skoro dvadeset godina rada nisam vidio da tako neko radi, unutar jedne firme ili ti kluba dobro je samo ako ljudi suradjuju a to ne zabijenje nosa u necije od toga nema hljeba i nikad nije bilo.

Ja čekam da ovi iz kluba odu pa da dođu ti koji će bolje nastaviti graditi stadion napraviti kamp i da konačno imamo leprsavu igru uz uslov da uzimamo titule i da se dodatno ne zaduzujemo. Jer se to sve traži od ovih znači oni koji dođu iza ovih logicno je da mogu i znaju bolje.

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
S tim da ti ljudi, koji dodju poslije ovih sadašnjih ljudi koji vode nas klub nikako i ni u kom slučaju ne smiju biti povratnici
Država Željo
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 8:13 pm

Na to otprilike i ciljam Pile, nisam se dobro izrazio. U normalnom klubu kad dovodis trenera ili igraca, gledas da se uklopi u postojeci sistem, eventualno unaprijedi ono sto je konkretno njegov posao. Nama dodje trener i od njega se valjda ocekuje da sam sve sredi ili da uradi nesto malo, zavisno od toga koliko manevarskog prostora mu je dato. Zato dodjes u situaciju da se trener promijeni, pa se otjera 7-8 igraca i onda opet isto za 6 mjeseci do godinu dana. Ili jos gore, jedni te isti igraci ti smjenjuju trenere koji, toboze, imaju 100% podrsku upravljackih struktura. Puno vece i stabilnije ekipe ne mogu podnijeti tolike turbulencije. To je ona konstanta i kontinuitet za kojim ljudi vape.

Ne mogu se stvari rjesavat u hodu niti same od sebe kad ne postoji nikakav sistem unutar kojeg bi se funkcionisalo. Nas jebe sto ni taj sistem u sirem smislu nemamo, ama bas nikako. Sve dok je tako tapkacemo u mjestu sa povremenim bljeskovima, koji ti se dese kad se poklopi talentovana generacija, hemija izmedju ekipe i trenera, ovaj ili onaj zrijeb itd.

Uprava i treba da brine o stvarima koje se njih ticu, od finansija do infrastrukture i nista vise od toga. Zamisli da recimo neko iz marketinga Google-a dovodi odluke vezane za softver i programiranje ili obrnuto. Znaci, nema smisla. A kod nas od OP-a do A tima, u onome sto pitarski nazivamo "sportski segment" (obolio Dino Selimovic jer je plasirao ovu folusku u javnost) nikakvog sistema nema i to jako boli i, na kraju krajeva, osjeti se na rezultatima. Neki sportski direktor ili tim strucnjaka, sa dovoljnim ovlastima i dovoljno prostora i novca da radi i stvori nesto iz nicega nama treba.

Kad krenes od mikroprimjera jednog igraca, treba ti prvo skaut, da uoci i prepozna neko desetogodisnje dijete iz, lupam, Banovica. Onda 3-4 trenera da ga nauce svemu, kroz omladinske selekcije, pa tek onda covjeka na celu prvog tima koji ce da ga uvede u seniorski fudbal. A gdje ti je nutricionista, psiholog, koordinator omladinskih selekcija, smjestaj, hrana...dakle treba ti tuce sposobnih sportskih radnika koji bi radili svoje poslove u okviru nekog sistema i u skladu sa finansijskim mogucnostima kluba - sto je, opet, posao uprave.

A sa svim ovim sam samo zagrebao povrsinu onoga sto ti je potrebno da budes fudbalski klub, u pravom smislu te rijeci, koji nema finansijske gubitke i iz godine u godinu napreduje i dize se.

I ne treba se ic do Barcelone da se to uoci, kako @sergejevic napisa, dovoljno je do Zagreba i Dinama.
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 8:25 pm

dinamo je državni projekat, mnogo bogatije države od naše, od njenog osamostaljenja. i tu nema paralele u početnom položaju. temelje za sve to, prije svega u parama, oni su dobili na način koji apsolutno nema paralele kod nas. to ne možeš otići pa prekopirati.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Ipe
Postovi: 258
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 8:29 pm

ja mislim da treba radit ko dinamo ili maribor ili bayern treba naći pare to je lahko treba dovest dobre igrače
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 8:31 pm

Nista onda jbg, hajmo se ubit svi, gdje je nama Tudjman kad nam treba.
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 8:32 pm

nećemo se ubiti ali poređenje je besmisleno.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 8:38 pm

Ipak si blizi Dinamu nego Ajaxu i Bayernu. Naravno da je Dinamov pocetni polozaj neuporedivo komforniji, ali to je neki model ka kojim mozes teziti i nesto prema cemu trebas ic, neka skica koju moras da imas u glavi ako hoces da se stvari pomjere s mrtve tacke. Neces se ugledat na Brotnjo. Tako je poredjenje u kontekstu onoga sto Dinamo ima, od skautinga i rada s djecom do prvog tima. Na primjer, ako vidis da Krupa dovodi najbolje mlade igrace ove zemlje, zasto ne dovesti ljude koji to za njih rade nama, kad vec ovdje niko to ne zna? Nije da Krupa ima vecu plateznu moc od FK Zeljeznicar.
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 8:42 pm

i sad ode s primjera platežne moći 50 puta veće, koja je nastala na način naprosto neprimjenjiv na nas, na primjer 3-4 puta manje.

pa jeste, u našoj situaciji više od krupe možeš naučiti nego od dinama.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Ipe
Postovi: 258
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 8:46 pm

ChWilla je napisao/la:
uto okt 03, 2017 8:42 pm
i sad ode s primjera platežne moći 50 puta veće, koja je nastala na način naprosto neprimjenjiv na nas, na primjer 3-4 puta manje.

pa jeste, u našoj situaciji više od krupe možeš naučiti nego od dinama.
pusti zorana kalezića ili hajmo kod miće
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 8:47 pm

Pa eto, moze i tako. Onda se mozemo slozit da Krupa radi neuporedivo bolji posao od nas sto se tice, recimo, skautinga i to sa neuporedivo manje novca. Sto jedino moze dovest do zakljucka da onaj ko to kod nas treba da radi ne zna svoj posao. Sto opet dovodi do zakljucka da je logicno dovest ovdje onoga ko to radi u Krupi. A s obzirom na to da imaju neuporedivo manje novca, to ne bi trebao biti problem. A nagradno je pitanje da li iko razmislja u tom pravcu ili smo jos na "od danas do sutra"? I to je sistem, pamet i struka o kojem se ovdje trubi.
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 8:48 pm

i šta ti meni sad objašnjavaš, dokazuješ kad sve to i ja pišem, samo sažetije...i samo sam rekao da poređenje s dinamom ni u kojem pogledu nema smisla.
gradi željo boli te *****
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 8:49 pm

Ipe je napisao/la:
uto okt 03, 2017 8:46 pm
ChWilla je napisao/la:
uto okt 03, 2017 8:42 pm
i sad ode s primjera platežne moći 50 puta veće, koja je nastala na način naprosto neprimjenjiv na nas, na primjer 3-4 puta manje.

pa jeste, u našoj situaciji više od krupe možeš naučiti nego od dinama.
pusti zorana kalezića ili hajmo kod miće
moraću izgleda prekosutra na tu stranu...
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 8:50 pm

Pa nista eto, krenu rasprava od Amara i manjka sistema, pa dodjosmo do ovoga. Tako je kad je pauza, jbg.
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 8:51 pm

slika

-
Spoiler:
slika
Da li ih skidaju ?
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 9:02 pm

Da mogu baklje od ultrasa lakse u teren.
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 9:12 pm

slika

NAJAVA: Željezničar gostuje u Maglaju

http://1921.ba/najava-zeljeznicar-gostu ... glaju-4005
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 154 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija