Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
reks1
Postovi: 823
Pridružen/a: ned mar 20, 2016 12:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 12, 2016 11:51 am

Na staroj Grbavici dok nije bilo ovakvog juga znala se ponijeti i meza a i rakija logicno pa se uduplo cejfilo.Tako ja pamtim odlaske na Grbavicu kao klinjo sa rahmetli ocem i njegovim jaranima.Ma cini mi se tad su utakmice bile mnogo vise!
Pendrek sa Koseva od druga milicionera na konju cu pamtiti dok sam ziv a i kupanje na cuvenoj tekmi sa Hajdukom vatrogasnim smrkom.Tada je kop bio na zapadu i nakon kamenjanja uslijedilo je kupanje,Inace to je ona tekma kad smo branili obra.,Cini mi se 4 :4 da je zavrseno
Zadnja izmjena: reks1, dana/u uto jul 12, 2016 11:57 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5108
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 12, 2016 11:53 am

Hurmasica je napisao/la:Eh kako je lijepo čitati ove priče starijih, tačno ko da svog starog slušam :) . Krene ta ljubav prema Želji još od dede rahmetli, pa preko starog i evo do mene sada. Znao mi je ispričati takvih priča bruku, ali jedna mi je posebno smiješna. Željo gostuje u Beogradu protiv Zvezde, i dedo, stari još ko klinjo tad i komšija na utakmicu, i šta će puf među Zvezdine navijače. Haj' veći dio tekme je prošao normalno, ali kada Željo dade gol oni skočiše, jače od njih bilo šta li, kad neki Beograđanin od 2 metra i 100 kila uhvati tog komšiju za ramena i upita ga onako prijetećim tonom: " Je li bre za koga ti navijaš?" :lol: , do kraja su "navijali" za Zvezdu :mrgreen: . Moja prva tekma kaže stari da je bio Zubandan mada se ja toga baš i ne sjećam najbolje, al' nakon toga ko kroz maglu se sjećam narednih utakmica, proslave u Titovoj itd. Bio sam užasno problematičan, izdržim poluvrijeme na utakmici i onda hoću kući da spavam :mrgreen: . Stari sada rijetko ode na utakmicu, obaveze pritisle ali ja kada se vraćam sa utakmice u očima mu mogu prepoznati tu ljubav prema Želji koju je prenio i na mene. Naravno uvijek ide standardna rečenica: "Kakvi smo bili?" :)
sad kad si spomenuo dedu, moj djed uvijek pratio utakmice, pogotovo gostujuce, preko tranzitora, stavi na uho u slusa poeziju komentatora na radiu... a ja pored njega ko najradoznalije ljudsko bice na planetu gledam u njega i cekam da mi nesto kaze... a baba, inace mostarka, pored nas samo pita "a kako velez?" :ganja:
100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
mkulaglic
Postovi: 134
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 11:38 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

uto jul 12, 2016 11:56 am

Veteran je napisao/la:Ivo Tomić..."Divna varka Mlinarića Marka"..ili "Mila majko šta promaši Rajko"
:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
A Haris Skoro voza ko čarobnjak iz Oza :)

Sent from my C5303 using Tapatalk
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 12, 2016 11:57 am

Southboy je napisao/la:Ko radi taj i grijesi..nista novo.A onaj ko zeli da ispravi te svoje greske u radu onda je dobar i kvalitetan radnik.
Kritika vazda postoji i ako je dobronamjerna moze poboljsati stvari,kvalitet,uslugu...

Sjecam se kad je krenula prica za istok neki momci su ovdje pisali neke stvari koje kasnije vidim nasa uprava danas/juce usvojila i napisala za istok na stranici:
-da neko drugi moze uci na tu kartu ako vlasnik nije u mogucnosti
-da se moze uci na drugu neku tribinu(ovo je sto se ovdje pisala kada pada kiša,snijeg i kada je jako sunce a posto istok nece odma imati krov da se moze na sjever)
-da se moze platiti i u ratama (vjerujem da ce mnogima ovaj segment olaksati a klubu povecati broj prodanih stolica)
-da mogu i firme ucestvovati u akciji i da bi se moglo ugledati na neke poznate stadione(mi smo ovdje dali primjer Tcom i Alianz arene,i neko je spomenuo bh telecom)..

Cilj mog posta je bio da treba skrenuti paznju na neke stvari koje se zajedno mogu poboljsati i uprava i klub i navijaci.
Posto mnogih navijaca ima experata u svim sferama,svako misljenje treba saslusati i procjeniti da li moze biti od koristi.Na ovaj nacin treba da se pise i da se vodi rasprava na forumima a ne o nekim glupostima i da se spama.
Nadam se da ce ubuduce biti vise zdrave debate,razmjene misljenja pa i kritike ali koje imaju cilj za dalji napredak.

Ja u srijedu idem abd da produzim clansku i sezonsku da kupim.Nadam se da cu biti trocifren do tada.Idemo braco svi ko nije bio u plavom salonu neka ode ovih dana,ustede su nam velike na karti a istok cemo sami napraviti..
VTŽ
Tako je. Evo i od mene jedan prijedlog. I ja sam se ovdje pitao hoću li moći negdje drugo sjediti. Sad se pitam hoću li moći, ako sad kupim sjever godišnju, kad se napravi tribina istok, preći tamo? To nije razsjašnjeno i nadam se da će isnformacija o ratama biti do početka prvenstva jer ako će biti na malo više rata kupio bih istok omdah na 10 godina a ne bih sad kupovao sjever. Eto ukratko. Ako neko ima konekciju sa klubom nek ima kaže da reaguju prije prvenstva. Naravno idem i ja za koji dan da produžim člansku, a za godišnju ću sačekati ove info da se dogovrim i sa rajom. :)
 
ublehas
Postovi: 1023
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 12, 2016 12:07 pm

Nema logike da ćeš sa godišnjom za sjever moći preći na istok. Kao što rekoh, juče ona mlada (ne ona nova, nego ona druga) reče da će se moći sa onom desetogodišnjom za istok ući sada na sjever.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23653
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 12, 2016 12:10 pm

Prijatelj kupio danas sebi novo mjesto za istok. Ide ovo...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 12, 2016 12:12 pm

Sta se sada desava oko istoka, kada krecu radovi ?
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3883
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 12, 2016 12:13 pm

storm_raider je napisao/la:Prijatelj kupio danas sebi novo mjesto za istok. Ide ovo...
zna li se otprilike koliko je prodato zasad?
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23653
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 12, 2016 12:15 pm

Eisenbahner1921 je napisao/la:
storm_raider je napisao/la:Prijatelj kupio danas sebi novo mjesto za istok. Ide ovo...
zna li se otprilike koliko je prodato zasad?
Vise od 10 cini mi se da on rece.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3883
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 12, 2016 12:16 pm

Bit će ovo fina priča i oko (akademskog) istoka :palacgore:
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
diego1921
Postovi: 1196
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 2:12 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 12, 2016 12:16 pm

storm_raider je napisao/la:
Eisenbahner1921 je napisao/la:
storm_raider je napisao/la:Prijatelj kupio danas sebi novo mjesto za istok. Ide ovo...
zna li se otprilike koliko je prodato zasad?
10tak.
Miske je sam uzeo 10 ! :ganja:
 
Avatar
pile87
Postovi: 3188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: FK Željezničar

uto jul 12, 2016 12:17 pm

mkulaglic je napisao/la:
Veteran je napisao/la:Ivo Tomić..."Divna varka Mlinarića Marka"..ili "Mila majko šta promaši Rajko"
:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
A Haris Skoro voza ko čarobnjak iz Oza :)

Sent from my C5303 using Tapatalk
Zahvaljujci njemu navijam za Zelju :)
Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 12, 2016 12:19 pm

ublehas je napisao/la:Nema logike da ćeš sa godišnjom za sjever moći preći na istok. Kao što rekoh, juče ona mlada (ne ona nova, nego ona druga) reče da će se moći sa onom desetogodišnjom za istok ući sada na sjever.
Što nema logike ako sad nema istoka da se kupi. Napravi se istok na polusezoni i ja sa godišnjom za jsever ulazim na istok. Ako ne može, onda bi trebalo dati da se može kupiti sad sjever koji će preći na istok ili doplatiti taj istok nakon što se napravi. Ja hoću na istok nakon što se napravi i ako neću moći preći neću ni kupovati godišnju nego ću uzimati ulaznicu po ulaznicu. Vjedt ću možda nekom i poklonim ali nije bitno snaći ću se ja, ali ima raje koji vjerovatno isto misle kao ja tj volili bi preći na istok.
Nadam se da će biti malo više rata da kupim tu desetogodišnju, ali eto još čekam te informacije. Ne tražim dlaku u jajaetu nego jednostavno volio bi da znam da se organizujem.
 
sergejevic
Postovi: 685
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:13 pm
Status: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: FK Željezničar

uto jul 12, 2016 12:33 pm

pile87 je napisao/la:
mkulaglic je napisao/la:
Veteran je napisao/la:Ivo Tomić..."Divna varka Mlinarića Marka"..ili "Mila majko šta promaši Rajko"
:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
A Haris Skoro voza ko čarobnjak iz Oza :)

Sent from my C5303 using Tapatalk
Zahvaljujci njemu navijam za Zelju :)
Dobar je bio. Samo ima on brata, mislim da bi se danas o njemu pricalo kao o Mesi ili Papetu da nije imao jednu nesrecu, Hamdija. Uvijek je bio bolji fudbaler od Harisa, ali eto sudbina mu nije dala da odigra svoje.
 
Avatar
vrbanjusa
Postovi: 1658
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 12, 2016 12:47 pm

KAd već pominjemo Ivu Tomića, evo par njegovih komentara.

Dobro melje ovaj mlinac, dobro igra ovaj klinac. (Marko Mlinarić)
Zagrebački nogometni ban Zvone Boban.
Pitaju me zagrebački dečki, hoće l' nam se vratit Prosinečki.
Dalmacijo jesi l' čula - Željo vodi s jedan-nula!
Loptu ima Zajec zeko, Dinamovo med i mlijeko.
Majko mila, da vidiš Halila, poletio k'o da ima krila.
Visoki norveški igrači postavili su živi zid, baš nije previše gust, to su k'o one neke naše slavonske tarabe, ali kad puca Piksi, džabe i najbolje tarabe... I konačno, naš se Piksi veselo, doista veselo smije, da li nam je otvorio vrata Italije? (kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u nogometu - Italija 1990.)
Zbog ove gripe iz nosa curi k'o iz pipe... barem da je benzin...
Evo ga, Predrag Spasić. Moja malenkost inače podsjeća na njega, ali ne po nogometnoj klasi, već po broju na glavi vlasi!
Zauzele su tek 11. mjesto, a prije dvije godine, sjetite se, prijesto... Bilo je to finale za anale. (Svjetsko prvenstvo u kuglanju, München 1986.)
I Sovjeti i Englezi su se zaprepastili, bili su zatečeni i pretečeni, i naprosto potopljeni. (Svjetsko prvenstvo, kajak i kanu, Mechelen 1985.)
Taj Makarenku je pokazao što je on. Dakle, niko nije dorasao tom rumunjskom tenku - Makarenku. (Univerzijada'87)
21 10 4

Petrović Slavko
 
baxuz87
Postovi: 445
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 10:46 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 12, 2016 1:28 pm

"Sarajevski Željezničar je novi-stari prvak, slijede ostale vijesti." -Dnevnik FTV
 
barbarez
Postovi: 1050
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 12, 2016 1:37 pm

Pa fino ide prodaja godisnjih tek je 2 dan. Ja sad uzeo 2 sjevera, 86 i 87 broj. Ispred mene ciko krhnu 250 markica za zapad.
Samo moram priznati da me novi dresovi nisu vala ocarali. Imaju trenutno samo crni, ali vala ono didaora uvezeno ko da su u Novom Pazari radili. Nekako mi ko sa pijace majkemi. Bolji su mi puno oni proslogodisnji. Vidjecu kad dodju plavi mozda se predomislim hehehe. Mada mi se svidja ono sto su nazad duzi i ovaj fazon sa lokomotivom, ali kroj dresa i materijal je za 5 klasa losiji od onog iz prosle godine.
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 12, 2016 1:43 pm

Građanska dužnost obavljena. Jug br. 78 za sina, a Sjever-penzionerska 22. Ova moja penzionerska populacija mi je malo zakazala. Valjda čekaju da vrijeme bude ugodnije. :zeljeznicar1:

Onaj portir i dalje čita gg.ba. Malo sam ga narezilio. :mrgreen:
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
MATORI
Postovi: 1132
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 9:38 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 12, 2016 1:45 pm

avlami97 je napisao/la:Građanska dužnost obavljena. Jug br. 78 za sina, a Sjever-penzionerska 22. Ova moja penzionerska populacija mi je malo zakazala. Valjda čekaju da vrijeme bude ugodnije. :zeljeznicar1:
Buraz mora li se imati članska za kupovinu penzionerske ?
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 12, 2016 1:49 pm

MATORI je napisao/la:
avlami97 je napisao/la:Građanska dužnost obavljena. Jug br. 78 za sina, a Sjever-penzionerska 22. Ova moja penzionerska populacija mi je malo zakazala. Valjda čekaju da vrijeme bude ugodnije. :zeljeznicar1:
Buraz mora li se imati članska za kupovinu penzionerske ?
Ne treba, ali to ti je jedan od ličnih dokumenata. Nije džaiz bez takvih stvari ulicom hodati. Šalim se, ali ako si u mogućnosti kupi ili produži članarinu. :D
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 76 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija