Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 19, 2016 12:01 am

storm_raider je napisao/la:@Model, pobrinut cemo se mi za moderaciju, ne brini prijatelju, sve je u redu. Izlijin post je bio prvenstveno post nekoga ko je ucesnik prvobitne rasprave bio, a ne moderatora.

Nego meni, a i svima nama mnogo bitnije - Josip Bukal. Sjetimo se malo tog bombardera sa Grbavice prije ovog derbija, sjetimo se nekoga ko im je presudio toliko puta, jedne istinske legende, tog covjeka koji ce, po svemu sudeci, tiho da nas napusti...

Legenda Zelje, nekada svjetski rekorder sa najjacim izmjerenim sutem. Jedan od najzasluznijih sto je Zeljo opstao za vrijeme rata. Drzi se majstore...
Zaslužio je Josip ako ništa na derbiju parolu podrške i gromoglasni aplauz. Ljudi u klubu su, vjerujem, svoju dužnost obavili :zeljeznicar1:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 19, 2016 12:12 am

Ovaj Željo sve će je.bati! :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 19, 2016 12:15 am

Sad ce ova sedmica trajati tri sedmice dok ne dodje derbi.. :oops1: Hajde ubrzaj krug..
Zadnja izmjena: Okolele, dana/u uto jul 19, 2016 12:18 am, ukupno mijenjano 1 put.
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 19, 2016 12:16 am

Ma hajde bolan višeeeeeeeeeeeeee
https://www.youtube.com/watch?v=bASyzpAFxg8" target="_blank
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 19, 2016 12:19 am

Sada nešto razmišljam u kakvu je veličinu izrastao ovaj naš klub, a kako su počeci bili teški. Skoro bez ikakvih uslova naši osnivači su podigli ovaj klub na noge. Vjerujem da su sada negdje odozgo ponosni na Željezničar :zeljeznicar1:

slika
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 19, 2016 12:36 am

Valjda smo im dali 1670 karti
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24756
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 19, 2016 12:37 am

STEVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

[video]https://www.youtube.com/watch?v=uKA86vK ... e=youtu.be[/video]
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 19, 2016 12:47 am

slika

Neka moderacija postavi i ove linkove u Plavu seharu, vrijedi ih imati na jednom mjestu:

https://www.docdroid.net/vdmg/print-fk- ... 1.pdf.html" target="_blank

https://www.docdroid.net/vdmm/print-fk- ... 6.pdf.html" target="_blank
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 19, 2016 12:50 am

Hurmasica je napisao/la:slika

Neka moderacija postavi i ove linkove u Plavu seharu, vrijedi ih imati na jednom mjestu:

https://www.docdroid.net/vdmg/print-fk- ... 1.pdf.html" target="_blank

https://www.docdroid.net/vdmm/print-fk- ... 6.pdf.html" target="_blank
Ovo je odlicno, hvala ti puno. Taman za skratim vrijeme citajuci, do derbija, a i da se podsjetim nekih stvari, dosta toga sam sigurno zaboravio.

Ljudi, mi kazemo Bekric i Beganovic se prepolovili, al sta je ovo s Medunjaninom :DD:

slika
Zadnja izmjena: Omar500, dana/u uto jul 19, 2016 3:10 am, ukupno mijenjano 1 put.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 19, 2016 3:06 am

[video]https://www.youtube.com/watch?v=c0E9-2UdTsM[/video]

Najezio sam se kad sam od silnih imena vidio da stoji na jednoj cigli 'ĐILDA' :klanjase2: :klanjase2: :cry:
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 19, 2016 4:12 am

Omar500 je napisao/la:[video]https://www.youtube.com/watch?v=c0E9-2UdTsM[/video]

Najezio sam se kad sam od silnih imena vidio da stoji na jednoj cigli 'ĐILDA' :klanjase2: :klanjase2: :cry:
Vidio sam i ja u subotu , velikim slovima napisano..Srce puno istog momenta :zeljeznicar1:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Neandertalac
Postovi: 922
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:13 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 19, 2016 7:45 am

Predugo se vec povlaci ova prica oko ulaznica za goste na derbijima. Predugo i po meni nekada bezrazlozno sa tendencijom izricitog i ne tako komsijskog stava. Nemojmo zaboraviti da je Sarajevski derbi jedan od najljepsih na svijetu po svojoj cistoci i samo sportskoj podijeli, gdje se posle tih utakmica jos danima u Sarajevskim mahalama diskutuje izmedju brace, rodjaka, prijatelja, poznanika o rezultatu, akcijama, sansama, sudijama, navijanju itd. Nikada u istoriji nas derbi nije bio incidentan ako zanemarimo sitne carke vecinom mladje populacije i ponekad populisticke stavove ljudi iz oba tabora, ali nekih vecih ekcesa nije bilo. I ja sam na to strasno ponosan.
U nekoj skorijoj buducnosti, kada stadion bude dodatno nadogradjen i kapacitet povecan, volio bih vidjeti komsije na cijelom sjeveru dok bi navijaci Zelje punili i nadam se tražili mjesto viska na ostalim tribinama.
Trenutno, situacija je takva da ne mogu dobiti toliko, eventualno pola sjevera i po cijeni koju nasi navijaci placaju za istu. Opcija jeftinije karte za sjever clanovima kluba je takodje nesto sasvim normalno a uz to i opcija skuplje karte same tribine jer je ova nadolazeca tekma itekako atraktivna.

Suma sumarum, zadrzimo čar derbija, njegujmo njegov duh na koji smo svi jako ponosni i u kojem svi uzivamo. Budimo razumni i ne pozelimo nikome sto ne bi zeljeli nama da se desi jer ponavljam opet, u goste nam stize; brat, rodjak, komsija, prijatelj, drug, poznanik...

To sto su oni u zabludi mazohistickoj, pa navijaju za pogresan klub je skroz druga prica, nebitna za ovu temu :)

Komsije, dobrodosli u nas dom!
Željeznicar za život cijeli!
 
Avatar
nikson
Postovi: 1007
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 12:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 19, 2016 8:00 am

Kako je lijepo ustati i na prvoj jutarnjoj biti uvjeren u pobjedu...aaaaaaaaa, sad bih sator rqzapeo ispred grbavice :)
Ovdje znaju reci da svaka pizda s brda moze zapaliti Sarajevo, medjutim samo ga Zeljeznicar moze pobjediti!

Zeljeznicar za zivot cijeli!
 
Avatar
Virtu4L
Postovi: 1040
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:54 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 19, 2016 9:14 am

Dan k'o godina... uff
"Joj ofirniji su od Maje koja je udaljena 2km od mene i zeli sex veceras.." by Minjore
 
Avatar
tm8782
Postovi: 1920
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:13 pm
Lokacija: Dolina Cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 19, 2016 9:41 am

Hurmasica je napisao/la:slika

Neka moderacija postavi i ove linkove u Plavu seharu, vrijedi ih imati na jednom mjestu:

https://www.docdroid.net/vdmg/print-fk- ... 1.pdf.html" target="_blank

https://www.docdroid.net/vdmm/print-fk- ... 6.pdf.html" target="_blank
Eh ovo sam i ja imao, nisam jos nasao cd-ov ali evo jedan dio ovog je kod mene na cd-u.
Ovo je važan trenutak u historiji Kluba. Tribinu ne grade pojedinci. Tribinu gradi porodica Željo. Gradnja tribine neće biti po modelu javno privatnog partnerstva niti po modelu koncsesije. To će ... podrazumijevati vlasništvo Kluba nad tribinom
 
Banovansainfa
Postovi: 89
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 19, 2016 9:52 am

Neandertalac je napisao/la:Predugo se vec povlaci ova prica oko ulaznica za goste na derbijima. Predugo i po meni nekada bezrazlozno sa tendencijom izricitog i ne tako komsijskog stava. Nemojmo zaboraviti da je Sarajevski derbi jedan od najljepsih na svijetu po svojoj cistoci i samo sportskoj podijeli, gdje se posle tih utakmica jos danima u Sarajevskim mahalama diskutuje izmedju brace, rodjaka, prijatelja, poznanika o rezultatu, akcijama, sansama, sudijama, navijanju itd. Nikada u istoriji nas derbi nije bio incidentan ako zanemarimo sitne carke vecinom mladje populacije i ponekad populisticke stavove ljudi iz oba tabora, ali nekih vecih ekcesa nije bilo. I ja sam na to strasno ponosan.
U nekoj skorijoj buducnosti, kada stadion bude dodatno nadogradjen i kapacitet povecan, volio bih vidjeti komsije na cijelom sjeveru dok bi navijaci Zelje punili i nadam se tražili mjesto viska na ostalim tribinama.
Trenutno, situacija je takva da ne mogu dobiti toliko, eventualno pola sjevera i po cijeni koju nasi navijaci placaju za istu. Opcija jeftinije karte za sjever clanovima kluba je takodje nesto sasvim normalno a uz to i opcija skuplje karte same tribine jer je ova nadolazeca tekma itekako atraktivna.

Suma sumarum, zadrzimo čar derbija, njegujmo njegov duh na koji smo svi jako ponosni i u kojem svi uzivamo. Budimo razumni i ne pozelimo nikome sto ne bi zeljeli nama da se desi jer ponavljam opet, u goste nam stize; brat, rodjak, komsija, prijatelj, drug, poznanik...

To sto su oni u zabludi mazohistickoj, pa navijaju za pogresan klub je skroz druga prica, nebitna za ovu temu :)

Komsije, dobrodosli u nas dom!
Kakvi mozgovi mogu da se zalažu da se na grbavici nama da bukvalno sami cosak od nekih 700-1000 mjesta j.ebo taj derbi, kome je to merak ili sa druge strane da se manijacima da 5% koseva e zamisli derbi i 2500 manijaka u cosku juga j.ebo taj derbi to nije derbi.
Mislim kao zadnjih nekoliko derbija na grbavici da je sasvim uredu ono koliko smo dobili tribine mada bi mi zeljeli bar jos toliko ali to nije realno zato vam zelim da sto prije napravite istok.
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 19, 2016 9:56 am

Dobicete preko 1500 mjesta sto je sasvim korektno s obzirom na kapacitet stadiona..
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 19, 2016 9:58 am

Dzaba vi dumate o tome,dobit ce koliko su i dobijali i zdra'o.. :kafa:
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 19, 2016 10:10 am

ne vidim nikakav razlog za izmišljanje tople vode u odnosu na nekoliko prethodnih derbija.
gradi željo boli te *****
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 19, 2016 10:13 am

Ako im je malo zdenka, dajte im i prostorije SD-a :lol:

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 109 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija