Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2016 6:43 pm

Nemojte me pogresno shvatiti ali ni savjeti legendi kluba ne moraju u biti znaciti da ce se to sto kazu i ostvariti ili biti dobro za klub. Najbolji primjer ovome je Ferguson, kad je otisao u penziju predlozio je Moyesa za trenera Junajteda, a David bio fula prava. Amar Osim je predlozio da Almir Memic bude trener ekipe i ugurao ga bar na kratko na tu poziciju. Ova uprava kluba okuplja legende, i to je pozitivna stvar. Ivica Osim je pocasni predsjednik kluba .Pogledajte izjavu Nikole Nikica prosle polusezone pred tekmu sa Sirokim, auto poslato po njega, nije mogao da vjeruje. Onda pogledajte izjavu Zdenka Jelica na onom sastanku legendi, kojem je prisustvovao i Sabanadzovic. Mario Stanic je izjavio za neke Hrvatske novine kad su ga pitali da li zeli da bude sportski direktor Hajduka da ne zeli da se uci na Hajduku, ista stvar vazi i za nas klub itd..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2016 6:48 pm

Neandertalac je napisao/la:
Veteran je napisao/la:Samo laik neće priznati da imamo velikih izazova u sportskom segmentu, i da smo dovodili i gdje treba i gdje ne treba, i kvalitetne, ali bogami i nekvalitetne igrače, dokazane i nedokazane, koji se sportski "vraćaju" ali i koji su i "promašaji". Mi smo u takvoj situaciji svi nekako " prenervozni", mnogo očekujemo a ne ide u tom pravcu, bar za sada. Svi se pitamo je li trener pravi ili je fula, hoće li uspjeti šta napraviti, ili će biti još jedan u nizu....šta ako ga otpustimo ko je opcija, šta u tom slučaju možemo očekivati. Naravno niti ja niti bilo ko od nas ima odgovor, a uprava nema čarobni štapić da to riješi preko noći. Ono u šta sam siguran je da imaju najbolje želje, da većina radi iz ljubavi i bez posebnih interesa. Njihov najveći problem je što su moram naglasiti ODLIČNIM odlukama za klub sebi stvorili mnogo neprijatelja, pa i među provjerenim Željovcima. Jbg sujeta je čudo. Jedni otvoreno napadaju, drugi okolo i hinjski, ali svakodnevno im o glavi rade. Nije se lako nositi sa tim, i mislim na žalost da će neki koji su bitni kotačići bili u zadnjih par godina početi odustajati...na žalost. Nije problem što će otići, kao i uvijek, kao i u svemu u životu ljudi idu dalje, ali ja sebi postavljam pitanje šta su nam opcije nakon toga? Ja iskreno ne vidim kako bi dalje. Ovdje takođe par padobranaca pljuje, naslađuje se, ujeda, ali pametnjakovići nemaju naravno rješenje, jer im cilj nije unaprijediti Želju, nego otjerati upravu, vratiti anarhiju, nerad, klasični balijaluk....
Kako vrijeme prolazi čini mi se da su oni sve bliže svom cilju, i zbog toga je tekma i pobjeda protiv Zrinjskog i više nego bitna, jer svaki neuspjeh ubuduće im daje sve više materijala za ostvarenje njihovih želja.
Poruka upravi, znamo da Vam nije lako, ali ne dajte se, izdržite, pričajte svako dan sa Željovcima, kupite njihovo znanje i iskustvo, Refik Šabanadžović, Mario Stanić, Mehmed Baždarević, Ivica osim, držite ih uz sebe, kontaktirajte ih, svaki put im nudite da se uključe u rad našeg Želje. On je njima u srcu i ne može izaći nikada. Borite se za njih trebaju i Vama i nama navijačima, a na kraju najviše trebaju našem Želji...
:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
Nije istina. Taj spin vise ne pije vode, izlizan je i nema mjesta u ovom realnom kritiziranju njihovog rada svega u vezi sportakog segmenta.
Tvrdoglavo, naivno, laicki i ishitreno su donosili odluke koje nam donose strogu stagnaciju pa cak i pad na sportskom polju i sada svaki pokusaj ukazivanja kako nesto ne stima prihvataju kao licni udarac na njih samih ne shvatajuci pri tome da su oni bas u velikoj i najvecoj mjeri odgovorni za rezultat.
Sto se tice price sta uciniti da se stvari poprave i nudjenja svim `pametnima` da odu do kluba i ponude rjesenje samo jos jace potkrrpljuje tezu kako su izgubili kompas.
Forum sluzi za razmjenu i iznosenje misljenje i nuditi nekome od nas da daje pridjeloge je jako neozbiljno. Kao sto je i neozbiljno da jedan Dejan Nikolic skautira i dovodi igrace a o fudbalu zna koliko i prisjecan ucenik petog razreda.
Ja posto nisam kvalifikovan za takvo nesto nikada na sebe ne bih preuzeo tako odgovornu funkciju jer koliko god volio Zelju i zelio mu dobro, dovoljno sam razuman da znam kako bi to sto sam laik i amater na tom polju samo nastetio klubu, pored sve dobre volje.
Cak neki spinovi koji izlaze iz kuhinje dovode i tu ljubav pod znak pitanja jer je ocigledn namjera spasavanja vlastite koze.
Znaci sto prije shvate da nisu kompetentni i krenu u rjesavanje tog problema, prepustanje tog dijela posla nekome ko je stručan i kvalifikovan, toliko bolje za sve nas jer su pokazali kako administravni dio kluba mogu voditi itekako dobro i odgovorno.

Sa postovanjem; Nendertalac zvani fula.
Ma "janje" moje kažeš ti nekad i istinite činjenice i fakte, ali previše je Tuborga u tebi, pa te ja prvi na "nož" dočekam, jer znam da pišeš u nečijem interesu i imaš razloge zašto pišeš. Naslađuješ se ovdje nakon Željinih poraza, zato te ja iskreno ne gotivim, niti tebe niti tvoje pisanje. Ja Bogu fala sa svojom 51 godinom zaokružio se u životu, gledam stvari isključivo iz svojih cipela, nemam nikakve informacije, nisam dobar niti sa kim iz kluba i uprave, i vodim se svojim rezonima. Ne sumnjam da si ti Željovac, ali nije ti uspjeh i prosperitet Želje na prvom mjestu..na žalost...
I pusti to šatro spinovi naki ovo, ono....nemam ti ja pojma šta to znači. Ovo što sam napisao je viđenje jednog starog Željinog navijača koji utakmice svog kluba posjećuje od davne 1971 godine...
:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
Avatar
nikson
Postovi: 1007
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 12:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2016 6:57 pm

Ja sam neozbiljan a ti si kao ozbiljan??? Ti koji si bposlije utakmice sa Sirokim poletio da kazesw da je sve super, da se forma dize, da ocekujes pobjedu protiv Slobode??? Kako mozesq ocekivati bilo sta od promasene ekipe??? Kako mozes ocekivati pobjedu na najtezem gostovanju u drzavi od svih igraca koji su dovedeni onako reda radi a po tebj veze nemaju??? Kako znas ti da Dejo Nikolic ne zna nista??? Istog ste dizali u zvijezde kad je potpisao Zahirovic, pa Bekric itd itd...jel mozda Dejo dize formu igraca il sta??? Jesil se mozda zapitao sta ne stima u ovoj ekipi??? Ova ekila je sqsvim ok ako rijese unutrasnje nemire i ekipa koja moze svakog u drzavi pobjediti bez problema kad su svi ko jedan!
Da ne bude zabune ne smatram ni ja da su svq pojacanja kako treba, cak stavise... al ne smatram ni da su fule svi kao sto ti pises mjesecima iz nekog razloga tebi cisto poznatog. Pozz
Ovdje znaju reci da svaka pizda s brda moze zapaliti Sarajevo, medjutim samo ga Zeljeznicar moze pobjediti!

Zeljeznicar za zivot cijeli!
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24760
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2016 6:58 pm

Bice to dobro sve.


Evo vam jedan smajli koji puši :ganja:
 
Avatar
BHDragons
Postovi: 2241
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:05 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2016 6:59 pm

Željo? To nije tako jednostavno za objasniti. Nije to samo klub za koji se navija, u čijim igrama se uživa... Ovo je više od toga, više od bilo čega opipljivog sa čime se može porediti. To je jednostavno pečat kojeg ti udare kad se rodiš. I zauvijek je tu. Nema više van. I kad postaneš svjestan toga, ti si već u talasima bujice koja te nosi u beskraj plavetnila. U tom stanju život provedeš i zaraziš sve oko sebe, sretan jer znaš da činiš pravu stvar.

Sutra svi zajedno do pobjede.
:zeljeznicar1:
NAŠA LJUBAV OD ZAKONA JAČA!
1921!
Ni milimetra!
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2016 7:01 pm

LARS1921 je napisao/la:Bice to dobro sve.


Evo vam jedan smajli koji puši :ganja:
Svaka čast za post! Uživanje je čitati tvoje analize utakmica i igrača, kao i mudre postove koji će smiriti strasti i navijačima dati sigurnost u presudnim momentima.





:ganja:
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2016 7:03 pm

BHDragons je napisao/la:Željo? To nije tako jednostavno za objasniti. Nije to samo klub za koji se navija, u čijim igrama se uživa... Ovo je više od toga, više od bilo čega opipljivog sa čime se može porediti. To je jednostavno pečat kojeg ti udare kad se rodiš. I zauvijek je tu. Nema više van. I kad postaneš svjestan toga, ti si već u talasima bujice koja te nosi u beskraj plavetnila. U tom stanju život provedeš i zaraziš sve oko sebe, sretan jer znaš da činiš pravu stvar.

Sutra svi zajedno do pobjede.
:zeljeznicar1:
'Ajmo @Izlija, evo jos jednog za Plave Sehare.

Ostali, drzite se Zelje, licne razmirice na PP, a nadam se da ih nema.

Larsone, stvarno je uzivanje citati ove tvoje mudrosti. :ganja:
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
rodrigo87
Postovi: 2838
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2016 7:05 pm

Kako ce sutra @Valter imati materijala za razvezat oko juga :mrgreen:
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24760
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2016 7:06 pm

Hvala plavoj braći na pohvalama, posebno mom bauštelcu Grbavici !







:ganja: Opustite se :D
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2016 7:07 pm

Ono sto je Neandertalcu Nikolic, ono sto je Elegantu generalni sponzor, to je Valteru baklja. :D

A generalno, sa covjekom se slazem. Ne treba izbijati iz kase nista nepotrebno, ali hajde.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
BHDragons
Postovi: 2241
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:05 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2016 7:12 pm

BHDragons je napisao/la:Željo? To nije tako jednostavno za objasniti. Nije to samo klub za koji se navija, u čijim igrama se uživa... Ovo je više od toga, više od bilo čega opipljivog sa čime se može porediti. To je jednostavno pečat kojeg ti udare kad se rodiš. I zauvijek je tu. Nema više van. I kad postaneš svjestan toga, ti si već u talasima bujice koja te nosi u beskraj plavetnila. U tom stanju život provedeš i zaraziš sve oko sebe, sretan jer znaš da činiš pravu stvar.

Sutra svi zajedno do pobjede.
:zeljeznicar1:
I onda kad godine minu, a kose osijede, ostane sjećanje i ponos na dane kada smo svi bili ko jedan. Plavim koncima ljubavi povezani, svjesni da nismo najbolji kad smo prvi, već kad smo zajedno. I kad smo potpuno predani.

Sutra svi zajedno do pobjede.
:zeljeznicar1:
NAŠA LJUBAV OD ZAKONA JAČA!
1921!
Ni milimetra!
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2016 7:19 pm

Posto vidim da su me mnogi citirali, da pojasnim...nijedan igrac na svijetu se ne moze dokazati i uci u formu ako ne igra! Dzaba ti treninzi i ako se tu dokazujes ako ne igras, pogotovo ako nagomilas pet miliona igraca, pa nema sanse da ces uci u formu.
Ako potpisu Krizman i Markovic, ja cu fakat biti razocaran. Umjesto da se uci na greskama, ti jos gori i samo pravis sebi jos vece probleme. I sta onda kasnije, raskini jos 10 ugovora da bi mogao dovesti nekoga jer ne mozes imati pet hiljada pojacanja.
Mislim super ce biti ako se oni pokazu, ali nije sada to uopste bit.
Ali ne zelim da razbijam glavu sada, kada nista ne mogu promijeniti. Sutra je bitna utakmica, i idemo po pobjedu! Tu nema dileme. Pobjedjivali smo puno jace protivnike i kada smo igracki bili slabiji, to nam nije nepoznanica. Mi smo Zeljo i na Grbavici drugi ne bi smjeli sta da traze. :)
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2016 7:20 pm

storm_raider je napisao/la:Ono sto je Neandertalcu Nikolic, ono sto je Elegantu generalni sponzor, to je Valteru baklja. :D

A generalno, sa covjekom se slazem. Ne treba izbijati iz kase nista nepotrebno, ali hajde.
Bitno je da je tribina opet organizovana i da postoji regularna komunikacija sa klubom pa i oko tih stvari, tako da ljudi sa strane nema potrebe da se ljute i broje kazne jer je ovo sad nista u odnosu na neke prethodne sezone gdje na svakoj "manjoj" tekmi plane bar jedna za koju klub onda mora placati kazne. Eto protiv Viteza ni upaljac nije preltio ogradu, protiv ŠB ni jedna baklja nije bacena svaka se spustila pod noge, ove derbi utakmice su neizostavne za odredjeni dekor i to je tako oduvijek na balkanu a i u drugim zemljama uzima maha..
 
addyno1
Postovi: 196
Pridružen/a: pon mar 28, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2016 7:20 pm

sergejevic je napisao/la:Moglo bi se reci da smo mi izgubili kompas s dovodjenjem ovih igraca, ali nazalost nismo nikada ni imali viziju sta zelimo od ekipe. Ovako natrpaj svega i nadaj se da ce nesto proci, kada ne prodje tjeraj na sve nacine. Ovo je ocajno. Koliko sada imamo napadaca? Mislim sest s ovim najnovijim. Veznih? Bekric, Zeric, Blagojevic, Secerovic, Radinovic, ovaj novi, a igramo s dva vezna. Lijevo krilo? Izgleda niti jedno. Halvadzic izgleda nece dobiti priliku, a Lazic ako nastavi s ovim povredama ni od njega nema nista. Lijevi bek? Izgleda da nemamo adekvatno rijesenje na toj poziciji. Ako je Jahic namjenjen na stopera, onda i njih imamo vise nego sto treba. Jedno desno krilo, a opet najjaca pozicija, mada i Memija moze mijenjati Miroslava tu.

Ne vjerujem da su ovaj Hrvat i Crnogorac igraci za prvih 11, dakle samo da se jos popuni roster. Ne moze me niko ubjediti da nije bolje da smo umjesto ta dva igraca doveli barem jednog na lijevu stranu. Cak i ako ce ovaj prvi igrati lijevo krilo opet desnjak na tom mjestu. Kako vidim i ovaj je sklon povredama, mozda jos jedan Lazic ili Jahic. Sta i ako se pokazu kao dobri igraci? Onda fulas s Radinovicem ili Secerom, jer nije moguce da svi igraju, ili u spicu sa Stevom i Pozderom. Ovo je isto kada na kladionici odigras igrac daje gol i rezultat 0-0. Dakle, moras se zajebati na neki nacin.

Nikakve vizije, samo onako dovodi jer ti neko preporuci. Koji su dovodili Pozdera i Husica u sred prosle sezone? Ko je to bio pametan da dovede dva igraca s kojima ne znas na cemu si? Jos pored toga i ne znas sta se moze ponuditi na trzistu na tim pozicijama kada dodje vrijeme za to. Ocito da je neko jos davno prekrizio Kramarica i Stanica,pa doveo Husica. Onda ih na sve nacine pokusaj otjerati, iako realno ako nisu bolji nisu ni gori od njega. Djermanovic odigrao par utakmica, a vec se doveo Pozder, pa onda mijenjaj i njega. Ovaj drugi uopste ne igra. Ako smo negdje bili losi prosle sezone to su bile ove dvije lijeve bocne pozicije. Mi smo ih jos vise osakatili, a doveli nekih napadaca, stopera, veznjaka.

Vecina mladih i perspektivnih igraca iz nase lige je ismijavana od nekih ljudi. Momci koji su dokazali da mogu igrati u ovoj ligi, ali gdje ce nama biti pojacanje neko iz Prijedora, Slavije, Zvijezde, Travnika? Gdje ce Zeljo uzeti momka na posudbu iz Partizana? Bolje dovedi ovih sto vozaju u rikverc, odbacene i povredama unakazene igrace iz okruzenja. Ne vjerujem da nije bilo dobrih stopera u nasoj ligi koji bi popunili mjesto u nasoj ekipi. Pored Ace, iskusnog Bogija, i junora Keme se moglo i ovdje naci neko kvalitetno rijesenje. Zar nije mogao Dzenis uz Mujagica biti rezerva Lendricu. Ako ces s dva spica, onda dovedi jos jednog koji ce se ukopiti u ekipu. Ali karina, vec si doveo Pozdera, pa onda daj i Stevu, pa sada i ovog Hrvata. Dovedes dva dobra veznjaka iz nase lige koji su pokazali da mogu, Secerovic osvojio kup s Radnikom, Ugljesa perspektivan igrac, a vec imas Jovana kao ponajboljeg veznjaka, iskusnog Bekrica, Zerica i Hasanovica kojeg usput hvale u Celiku. Ma jok, daj ti nama nekog Hervasa, Crnogorca...

Najgore od svega jeste sto smo postali ono sto nikada ranije nismo bili. Imas na terenu skup placenika koje boli neka stvar za ovaj klub. More djece sirom drzave navija za Zelju, ne moze ih u tome sprijeciti ni politika, kantoni, entiteti, jednostavno vole ovaj klub. Oni znaju sta znaci nositi plavi dres, ali kod nas igraju Grci, Talijani, Slovenci, Hrvati, Crnogorci koje zaboli za Zeljom. Nikakve koristi od njih. Jos se zajebaju na terenu i gube od Viteza na Grbavici. To je tuga. Ovako necemo napraviti rezultat, a ovi potezi u sportskom segmentu su ocajni. Mogu oni sutra pregaziti Zrinjski, sto ne bi, imaju sve uslove za to. Pitanje je koliko nam to moze znaciti kada ce vec sljedecom prilikom skinuti gace Krupi i Metalegeu jer je njima ispod casti da igraju protiv njih. Vec smo vidjali ovakav scenarij u komsiliku.
sve dobro receno. zato sam pisao tu i pitao se sto je Dado otjeran. a najgore od svega je sto nismo igrali evropu i to sigurno fali u budzetu, a mi se jos rasipamo na raznorazne igračiće
 
Avatar
BHDragons
Postovi: 2241
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:05 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2016 7:26 pm

BHDragons je napisao/la:
BHDragons je napisao/la:Željo? To nije tako jednostavno za objasniti. Nije to samo klub za koji se navija, u čijim igrama se uživa... Ovo je više od toga, više od bilo čega opipljivog sa čime se može porediti. To je jednostavno pečat kojeg ti udare kad se rodiš. I zauvijek je tu. Nema više van. I kad postaneš svjestan toga, ti si već u talasima bujice koja te nosi u beskraj plavetnila. U tom stanju život provedeš i zaraziš sve oko sebe, sretan jer znaš da činiš pravu stvar.

Sutra svi zajedno do pobjede.
:zeljeznicar1:
I onda kad godine minu, a kose osijede, ostane sjećanje i ponos na dane kada smo svi bili ko jedan. Plavim koncima ljubavi povezani, svjesni da nismo najbolji kad smo prvi, već kad smo zajedno. I kad smo potpuno predani.

Sutra svi zajedno do pobjede.
:zeljeznicar1:
U vatri toj nek izgori mržnja, prezir i zavist. Nek se rasplamsa radost, ponos, prkos i žar. Mi smo tu zbog vas, vi ste tu zbog nas. Sve nas spaja iste vatre plam. Sve nas nosi iste vode val.

Sutra svi zajedno do pobjede.
:zeljeznicar1:
NAŠA LJUBAV OD ZAKONA JAČA!
1921!
Ni milimetra!
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2016 7:27 pm

Ma Uglješa mora igrati,ima neki damar u sebi koji pokrece ekipu..Nesto ne vjerujem da na treningu ne pokazuje zelju za igrom jer kad igra covjek grize..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
addyno1
Postovi: 196
Pridružen/a: pon mar 28, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2016 7:29 pm

sajo10 je napisao/la:Sta nas ocekuje sutra kad je igracki kadar u pitanju? Predpostavljam da se Bekrija vraca u startnu postavu. Jeli prica oko promjene formacije bili "forumska" prica ili ima neki naznaka da bi Kostic mogao krenuti s jednim spicem? Interesantni podatci oko novi igraca i moram reci Stevo ima preveliku minutazu dok je Pozder trebao igrati vise u mojim ocima.
ako zaigra 4 4 2 protiv Zrinjskog mi smo donji u startu. 4 2 3 1 za ovu utakmicu jedino moze.
 
sergejevic
Postovi: 685
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:13 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2016 7:29 pm

Imali smo kostur tima.
Na golu Kjosevski. Proslu polusezonu je bilo odlican i pokazao da je jedan od najboljih golmana lige, a uz to jako mlad. Znamo da su golmani bolji s iskustvom i Vedran je imao izgledne sanse da napravi veliku karijeru. Sada je to vec pod pitanjem, mnoge stvari su isplivale na povrsinu, a sve zbog losijih rezultata. Momka sada mnogi i ne vole pretjerano i svaki kiks ce mu doci glave.

Desna strana kompletna je i vise nego dobra. Mozda i najbolja u ligi s dva Stevanovica i Memija koji moze pokriti obje pozicije. Mozda se mogao dovesti jos jedan mlad igrac iz nase lige da se kali i uci od Miroslava koji ce vrlo brzo otici dalje jer je iznad ove lige. Dakle, desni bek i desno krilo izuzetno dobri.

Aco Kosric kao jedan od stopera i kapiten ekipe. Postao je jedan od boljih stopera lige, sjajno se snalazio i svima prirastao srcu. Uvijek je davao sve od sebe, mozda nije neki Evropski kvalitet, ali za ovu ligu i vise nego dobro rijesenje. Svaka ekipa u ligi bi sigurno prije ove sezone pozeljela Acu. Pored njega je tu bio Bogi. Vec je u godinama, ali uvijek je mogao doprinjeti svojim iskustvom. Osvojio je sve u ovoj ligi, radio s Amarom i sigurno nije losa opcija s klupe. Pored njih je jos mladi Kemo koji je mogao dobijati sansu u nekim utakmicama da stice iskustvo. Sada ce je tesko dobiti. Bogi nepotrebno otjeran iz ekipe. Jos kada tu dodamo Jahica, onda se postavlja veliko pitanje cemu Boccaccini i Toskas. Za prvog i shvatam jer ga je trenirao Kostic, i eto kada se vec Bogi otjerao onda da popuni tu rupu. Iako nepotrebno jer smo svi ocekivali i prizeljkivali vise utakmica za Osmankovica.

Kompletna lijeva strana nam je bila ocajna i prosle sezone. Stanic je mogao igrati te obje pozicije, a i on je otjeran. Moze se reci i ponizen. Sasvim korektan igrac da uleti kada zatreba na tim pozicijama. Ni sam ne bi imao problem da bude na klupi i tako pomaze ekipi. Otjeraj i njega i Kramarica, jer si vec doveo Husica. Onda Subica ne zele na posudbu, pa niotkud niknu Bevab koji je imao tesku povredu, a i vise igrao na krilu. Za Husica se znalo od ranije da nije dobar u glavu. Napustio pripreme Slobode i dosao ovdje. Sada dodjes u situaciju da nemas cestitog beka u ekipi. Krilo je opet prica za sebe. Dovedes i tog Lazica, iako je i on imao tesku povredu i nije mnogo igrao. Niko nije ni cuo za njega, a siguran sam posebno ne Kostic. Dakle, ostanes bez kompletne lijeve strane.

Secerovic i Ugljesa su dobra pojacanja. To svi znamo jer smo ih gledali prosle sezone. Obojica su igrala u svojim klubovima i bili ponajbolji. Otisli su Zola i Zahirovic, dakle pojacali smo taj dio ovim igracima. Secer i Dino su mogli igrati na zadnjem veznom, a Jovan i Ugljesa malo ispred. Onda imas Bekrica i Dadu, te mladog Zerica na prednjem veznom. Izuzetna rijesenja na svim pozicijama. Onda se dovodio taj Hervas, pa ga guraj lijevo, pa ode, iako je bio nepotreban uz sve ove veznjake.

U napadu smo imali najboljeg spica lige, a uz njega Dzenisa i Mujagica. Ako je Kostic imao na umu dva spica, onda dovesti jos jednog izuzetno kvalitetnog spica da igra s Lendrom. Ovako dovedes Pozdera, Stevu, a sada i ovog Sandija. Vjerovatno Mujagic i Dzenis nece dobiti sansu na svojim pozicijama. Od Dzenisa cemo dobiti novog Stanica koji ce malo posluziti i onda noga iz kluba. Nazalost.

Dakle, dovedes dva stopera koji ti uopste ne trebaju, dva lijeva beka koja nemaju kvalitet za ovu ekipu, jedno krilo o kojem se nista ne zna, dva veznjaka, te tri napadaca. Imas deset igraca od kojih Boccaccini i Stevo nesto igraju, a ovo ostalo Boze sacuvaj. Ako nismo mogli umjesto njih deset dovesti dobrog lijevog beka i dobro krilo da popunimo rupu koju imamo onda se neko dobro zajebao. Ovako se poremitila hemija u ekipi, ne zna se ko koga handri i ko kome uzima mjesto da igra.

Golmani:Kjosevski, Fejzic i Ceman.
Stoperi:Aco, Jahic, Osmankovic i Boccaccini(ili Bogi da nije otjeran).
Desna strana:Sinisa, Memija, Miroslav i jos jedno krilo, neki mlad igrac.
Lijeva strana:Stanic kao univerzalac, Halvadzic naprijed, te dva dobra igraca tipa Subic i Zakaric koji su se mogli dovesti.
Zadnji vezni:Secerovic i Hasanovic
Vezni:Jovan i Ugljesa
Prednji:Bekric, Dado i Zeric
Napad:Lendric, Beganovic, Mujagic i jos jedan dobar napadac.

Tako bi imao uvijek sest ili sedam igraca koji su igrali i prosle sezone u ovoj ekipi, neki kontinuitet i hemiju medju njima. Malo pojacanju dobrim igracima na lijevoj strani, boljim stoperom. To bi bila ekipa za titulu i velike stvari. Ovako imas opsti sou gdje se vise ne zna ko gdje igra i sta igra, pa onda gledas pet ili sest napadaca nabacanih na teren. Ako je dosao novi trener postoji neki sistem u klubu, neka vizija i nacin igre. To se obicno tako radi. Ponudi se treneru posao u klubu koji je postojao i prije njega. Nije mu obaveza da sve pretumba i rastjera, da uvodi neke nove sisteme. AKo se igrao dvadeset godina jedan sistem, pa brate nastavi i ti, malo promjeni, uvedi nesto svoje, sa strane pripremaj neku svoju varijantu i lagano ubacuj, uprati ponekog igraca koji ce te pogurati u tome. Niko te nije doveo da sve rastjeras i nesto nametnes iz vedra neba.

Tu dolazi sportski segment nekog kluba, sto mi ocito i nemamo. Sada nam preostaje da gledamo moze li ovaj Kostic nesto napraviti. Mislim da je tu nas najveci problem. Jedini lijek za to jeste vrijeme. Onda ostaje pitanje da li mi imamo vremena. Ako smo vec doveli Kostica i dopustili da sve pretumba, onda ga moramo istrpiti. Ne ide da se i s njim rastanemo pa da se sljedeci opet krene u neke rekonstrukcije. Onda nas nigdje nece biti. Tesko cemo svi mi to opet podnjeti.
 
bablaz
Postovi: 119
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 12:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2016 7:33 pm

Ja ne bih komentarisao igrace koje nisam gledao, mogu ove koje sam gledao (pridoslice):
Bevab - ako ne proigra zahvaliti se
Husic- bez veze
Bokacini- pojacanje
Secerovic - prosjek mrtvi
Radinovic- prosjek mrtvi
Nikolic- razocaranje
Pozder- Bez veze
Znaci jedno pojacanje za sada.
Ocekujem od Lazica, Sanela, Hrvata, Crnogorca da podignu nivo igre. Ako ne bude nista os tog, propada sezona. Opasno visimo na l.beku i l.veznom
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2016 7:34 pm

sergejevic je napisao/la:Imali smo kostur tima.
Na golu Kjosevski. Proslu polusezonu je bilo odlican i pokazao da je jedan od najboljih golmana lige, a uz to jako mlad. Znamo da su golmani bolji s iskustvom i Vedran je imao izgledne sanse da napravi veliku karijeru. Sada je to vec pod pitanjem, mnoge stvari su isplivale na povrsinu, a sve zbog losijih rezultata. Momka sada mnogi i ne vole pretjerano i svaki kiks ce mu doci glave.

Desna strana kompletna je i vise nego dobra. Mozda i najbolja u ligi s dva Stevanovica i Memija koji moze pokriti obje pozicije. Mozda se mogao dovesti jos jedan mlad igrac iz nase lige da se kali i uci od Miroslava koji ce vrlo brzo otici dalje jer je iznad ove lige. Dakle, desni bek i desno krilo izuzetno dobri.

Aco Kosric kao jedan od stopera i kapiten ekipe. Postao je jedan od boljih stopera lige, sjajno se snalazio i svima prirastao srcu. Uvijek je davao sve od sebe, mozda nije neki Evropski kvalitet, ali za ovu ligu i vise nego dobro rijesenje. Svaka ekipa u ligi bi sigurno prije ove sezone pozeljela Acu. Pored njega je tu bio Bogi. Vec je u godinama, ali uvijek je mogao doprinjeti svojim iskustvom. Osvojio je sve u ovoj ligi, radio s Amarom i sigurno nije losa opcija s klupe. Pored njih je jos mladi Kemo koji je mogao dobijati sansu u nekim utakmicama da stice iskustvo. Sada ce je tesko dobiti. Bogi nepotrebno otjeran iz ekipe. Jos kada tu dodamo Jahica, onda se postavlja veliko pitanje cemu Boccaccini i Toskas. Za prvog i shvatam jer ga je trenirao Kostic, i eto kada se vec Bogi otjerao onda da popuni tu rupu. Iako nepotrebno jer smo svi ocekivali i prizeljkivali vise utakmica za Osmankovica.

Kompletna lijeva strana nam je bila ocajna i prosle sezone. Stanic je mogao igrati te obje pozicije, a i on je otjeran. Moze se reci i ponizen. Sasvim korektan igrac da uleti kada zatreba na tim pozicijama. Ni sam ne bi imao problem da bude na klupi i tako pomaze ekipi. Otjeraj i njega i Kramarica, jer si vec doveo Husica. Onda Subica ne zele na posudbu, pa niotkud niknu Bevab koji je imao tesku povredu, a i vise igrao na krilu. Za Husica se znalo od ranije da nije dobar u glavu. Napustio pripreme Slobode i dosao ovdje. Sada dodjes u situaciju da nemas cestitog beka u ekipi. Krilo je opet prica za sebe. Dovedes i tog Lazica, iako je i on imao tesku povredu i nije mnogo igrao. Niko nije ni cuo za njega, a siguran sam posebno ne Kostic. Dakle, ostanes bez kompletne lijeve strane.

Secerovic i Ugljesa su dobra pojacanja. To svi znamo jer smo ih gledali prosle sezone. Obojica su igrala u svojim klubovima i bili ponajbolji. Otisli su Zola i Zahirovic, dakle pojacali smo taj dio ovim igracima. Secer i Dino su mogli igrati na zadnjem veznom, a Jovan i Ugljesa malo ispred. Onda imas Bekrica i Dadu, te mladog Zerica na prednjem veznom. Izuzetna rijesenja na svim pozicijama. Onda se dovodio taj Hervas, pa ga guraj lijevo, pa ode, iako je bio nepotreban uz sve ove veznjake.

U napadu smo imali najboljeg spica lige, a uz njega Dzenisa i Mujagica. Ako je Kostic imao na umu dva spica, onda dovesti jos jednog izuzetno kvalitetnog spica da igra s Lendrom. Ovako dovedes Pozdera, Stevu, a sada i ovog Sandija. Vjerovatno Mujagic i Dzenis nece dobiti sansu na svojim pozicijama. Od Dzenisa cemo dobiti novog Stanica koji ce malo posluziti i onda noga iz kluba. Nazalost.

Dakle, dovedes dva stopera koji ti uopste ne trebaju, dva lijeva beka koja nemaju kvalitet za ovu ekipu, jedno krilo o kojem se nista ne zna, dva veznjaka, te tri napadaca. Imas deset igraca od kojih Boccaccini i Stevo nesto igraju, a ovo ostalo Boze sacuvaj. Ako nismo mogli umjesto njih deset dovesti dobrog lijevog beka i dobro krilo da popunimo rupu koju imamo onda se neko dobro zajebao. Ovako se poremitila hemija u ekipi, ne zna se ko koga handri i ko kome uzima mjesto da igra.

Golmani:Kjosevski, Fejzic i Ceman.
Stoperi:Aco, Jahic, Osmankovic i Boccaccini(ili Bogi da nije otjeran).
Desna strana:Sinisa, Memija, Miroslav i jos jedno krilo, neki mlad igrac.
Lijeva strana:Stanic kao univerzalac, Halvadzic naprijed, te dva dobra igraca tipa Subic i Zakaric koji su se mogli dovesti.
Zadnji vezni:Secerovic i Hasanovic
Vezni:Jovan i Ugljesa
Prednji:Bekric, Dado i Zeric
Napad:Lendric, Beganovic, Mujagic i jos jedan dobar napadac.

Tako bi imao uvijek sest ili sedam igraca koji su igrali i prosle sezone u ovoj ekipi, neki kontinuitet i hemiju medju njima. Malo pojacanju dobrim igracima na lijevoj strani, boljim stoperom. To bi bila ekipa za titulu i velike stvari. Ovako imas opsti sou gdje se vise ne zna ko gdje igra i sta igra, pa onda gledas pet ili sest napadaca nabacanih na teren. Ako je dosao novi trener postoji neki sistem u klubu, neka vizija i nacin igre. To se obicno tako radi. Ponudi se treneru posao u klubu koji je postojao i prije njega. Nije mu obaveza da sve pretumba i rastjera, da uvodi neke nove sisteme. AKo se igrao dvadeset godina jedan sistem, pa brate nastavi i ti, malo promjeni, uvedi nesto svoje, sa strane pripremaj neku svoju varijantu i lagano ubacuj, uprati ponekog igraca koji ce te pogurati u tome. Niko te nije doveo da sve rastjeras i nesto nametnes iz vedra neba.

Tu dolazi sportski segment nekog kluba, sto mi ocito i nemamo. Sada nam preostaje da gledamo moze li ovaj Kostic nesto napraviti. Mislim da je tu nas najveci problem. Jedini lijek za to jeste vrijeme. Onda ostaje pitanje da li mi imamo vremena. Ako smo vec doveli Kostica i dopustili da sve pretumba, onda ga moramo istrpiti. Ne ide da se i s njim rastanemo pa da se sljedeci opet krene u neke rekonstrukcije. Onda nas nigdje nece biti. Tesko cemo svi mi to opet podnjeti.
Sve si objasnio, nemam sta dodati. Bravo! :palacgore: :palacgore: :palacgore:
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?

Online

Trenutno korisnika/ca: billybih, Dzezvar i 105 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija