Analize protivnika za sezonu 2019/2020: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=802
NAVIJACI: Usluge, Poslovi, Akcije: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=798
Sudijske greske: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f= ... 2&p=434009

* * *

Ukoliko nekome treba pomoc, pogotovo ukoliko ima dijete kuci, neka se javi nekome od moderacije. Anonimnost zagarantovana.

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.

Ukupno glasova: 15

irfo
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 24, 2016 1:38 pm

jovanmaksimovic
Moderator
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:40 pm

pitanje se postavlja, sta uraditi sa huliganima sa koseva na sljedecem derbiju?!

moj prijeldog ostavi im TACNO 5% na ulaznice, ali ovaj put svih 1670 navijaca mora da se imenom i prezimenom najave, preko kluba naravno i onda znas ko ti je usao na stadion, ako ponovo dodje do lomljena stolica, fino vidis ko to radi, i dostavis mu/joj racun na kucnu adresu, ako ne plati kaznu, tuzis ih... pa da vidimo hoce li se ponovo lomiti stolice...
100/94/37/34 - i to je to!

kontranogama
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:42 pm

Ne kontam zasto kazete da je Memija kriv za gol. ko je sa brojem 23 u narandzastim kopackama, njega je prosao onaj uhljup prije centarsuta. Evo pogledo sam usporeno vise puta.
.... A ONDA SU BAGERI ODNIJELI STARI ISTOK A VRAG ODNIO SALU...

cikazubo
Kontakt:

FK Željezničar

ned jul 24, 2016 1:43 pm

Ko kaze da je ono za drugi zuti veze nema, dva zuta u 5min covjek dobije za faul koji je napravio rukama na sredini terena bez prevelikog uticaja na nastavak napada, jos tako rano jos u derbi utakmici, smijesno iskljucenje stvarno, kao sto je i smijesno neiskljucivanje Boce za onaj low kick nad Ahmetovicem, ne znam jel zuti uopste dobio, Valjic se izgubio totalno u tim trenucima.
Zadnja izmjena: cikazubo, dana/u ned jul 24, 2016 1:43 pm, ukupno mijenjano 1 put.

1921.ba
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:44 pm

nikolic ili pozder... nisam siguran
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba

Leon_Professional
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:45 pm

Nikolic
OTJERAJTE BIVSE IGRACE!

Jednom Zeljeznicar, uvijek Zeljeznicar.

"I da zive ko Zeljeznicar sto zivi, da kazem da to nije neki ekstra zivot, nije to deluks. To je ono sta se izboris sam izboris, sto ustedis sam ustedis, i tu ima neka veza..."

Veteran1965
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:46 pm

delinjo je napisao/la:
Elegant je napisao/la:Onaj sinoc gol je Acin i Fejzicev, prepao se golman jeste da mu je prvi derbi ali je bio strasno nesiguran.

Jos dvije utakmice i eto Vece za Slobodu.
da upravu si,Ahmetovic je dobar u skoku ali ja ne mogu da vjerujem da naseg kapitena onako naskoci frajer ....da je manji 30 cm od njega pa bi shvatio ...i u prvom je bila situacija kada Acu preskace lopta sreca Ahmetovic nije dobro reagovao...
Izvinite braco, ali ko da nismo istu tekmu gledali...po meni krivci za go su Memija, Aco i Fejzic...i to bas ovim redom...nesporazum golmana i stopera je nesto sto sam vidio x puta u zivotu, ali ostavi levat Memiju i zavrnu ko duh sam samcat..
:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:

TheSvenderMan
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:47 pm

kontranogama je napisao/la:Ne kontam zasto kazete da je Memija kriv za gol. ko je sa brojem 23 u narandzastim kopackama, njega je prosao onaj uhljup prije centarsuta. Evo pogledo sam usporeno vise puta.
Nikolic, mislim da ne mozemo kriviti pojedince za gol, jednostavno trenutak kolektivne nepaznje... steta

Model1964

ned jul 24, 2016 1:51 pm

Veteran je napisao/la:Ovaj trener svoju igru prvenstveno zasniva na kontinuitetu trke, kontinuitetu zalaganja i kontinuitetu požrtvovanja, ustvari svaki trener bez obzira da li je liga petice ili naša 100-ta liga u Europi traži isto. To je baza. Na to dolaze individualne kvalitete pojedinaca, i na kraju taktička nadogradnja. Kada sve to uskladimo, bićemo top ekipa jer imamo sve preduslove za to.
Iskreno možda previše gledamo lige petice pa nam se naša igra i naši igrači ne dopadaju, pa ih pljujemo, vrijeđamo, neke sa kojima smo dobri neopravdano hvalimo, a neke koji nam se ne sviđaju bez obzira na sve kudimo....
Par stvari bi spomenuo, prvo golman....momak je doveden da bude rezerva, na poziciji gdje obično dobiješ šansu u kupu, protiv nekih lijevih ekipa i malo na prijateljskim...on staje na go protiv tima gdje je ponikao, pred punom Dolinom, i mislim da je najveći pritisak od svih imao baš on. Direktan krivac za go nije, klasični nesporazum golmana i stopera gdje su čekali jedan drugog, hiljadu sam ovakvih situacija vidio. Koliko su njih dvojica krivi ( Fejzić i Aco) i Memija je čovjek ko duh sam centrira a on dvije sekunde kasni. Husić, fakat nerezonski faulovi i dva više nego bezvezna žuta (oba zaslužena- povlačenje za dres). Preiskusan za ovakve gluposti, ali očito je da ovakvu tekmu u karijeri nije igrao. Bevab, ko kantom hladne vode zaliven kad je ušao, izgubljen, i takođe izgorio i izgubio se u grotlu derbija. Aco od povrede nema forme, traži se kiksa...nekako nisam siguran da nije kapiten da bi starter bio. Tuce...mnogo trke požrtvovanja, želje, prema nazad disciplinovano, ali prema naprijed gdje nam treba ništa...prazno. Bokacini, Lendra, Uglješa, Pozder, Stevo, dobro izdanje, mentalno i fizički jaki, sa posebnim osvrtom na Stevu, koji će svojim iskustvom, rutinom, timskom igrom, biti od velike koristi za ovu ekipu. Jedino što me iznenadilo je da Šećer nije igrao, očekivao sam ga kao startera, ili bar umjesto Tuceta kad je pao, i kad nam je dodatne trke falilo u finišu.Na kraju Memija i Dženis u prvih 11, Mujaga uđe, Žera klupa...Veca kazna još uvijek....ne govorite da nema Željine djece u ekipi i da im se ne daje šansa....možda i više nego zaslužuju...
:palacgore: :palacgore: :palacgore: :palacgore:
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎

kontranogama
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:51 pm

Veteran je napisao/la:
delinjo je napisao/la:
Elegant je napisao/la:Onaj sinoc gol je Acin i Fejzicev, prepao se golman jeste da mu je prvi derbi ali je bio strasno nesiguran.

Jos dvije utakmice i eto Vece za Slobodu.
da upravu si,Ahmetovic je dobar u skoku ali ja ne mogu da vjerujem da naseg kapitena onako naskoci frajer ....da je manji 30 cm od njega pa bi shvatio ...i u prvom je bila situacija kada Acu preskace lopta sreca Ahmetovic nije dobro reagovao...
Izvinite braco, ali ko da nismo istu tekmu gledali...po meni krivci za go su Memija, Aco i Fejzic...i to bas ovim redom...nesporazum golmana i stopera je nesto sto sam vidio x puta u zivotu, ali ostavi levat Memiju i zavrnu ko duh sam samcat..
Halo ba nije Memija nego Nikolic valjda, Memija nije bio uz covjeka, pogledajte. Neko napiso Memija i sad svi kopirate. Lijepo se na YT moze usporiti i pogledati.

delinjo
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:53 pm

kontranogama je napisao/la:
Veteran je napisao/la:
delinjo je napisao/la:
Halo ba nije Memija nego Nikolic valjda, Memija nije bio uz covjeka, pogledajte. Neko napiso Memija i sad svi kopirate. Lijepo se na YT moze usporiti i pogledati.
ja sam napisao a je Memija kriv i stojim pri tome ...nije on bio kod igraca ali je gol pao sa njegove strane i lopta je ubacena sa mjesta gdje je on morao biti !!!
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!

kontranogama
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:54 pm

ama pogledaj akciju covjece nikolic stoji uz igraca i ovaj ga prodje

manijak_do_kraja
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:55 pm

kontranogama je napisao/la:
Veteran je napisao/la:
delinjo je napisao/la:
Pa jeste Nikolic bio uz igraca, ali realno ono je Memija trebao zatvoriti. Njegova pozicija. Uglavnom nebitno, sto neko rece gol citave ekipe, svi su ispali pomalo, glup gol.
Mi smo Željini, Željo je naš!

kvalitet
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:55 pm

Ljudi dragi, mi nijednu utakmicu više nećemo zaigrati u ovom sastavu. Miro, Blagoje, Veca, Žera, Lazić i Jaha su sigurno među igračima koji će imati svoje minute, i to značajne. Tako da možemo biti za sada zadovoljni, a ocjenjivati nakon nekoliko kola.
Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.

Leon_Professional
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:56 pm

DAj ba ljudi kako Memija moze biti kriv. Nikolic je bio kraj igraca koji je asistirao.
Stvarno kad se na nekog zvono stavi onda se ne slazi sa covjeka iako nije kriv. Nikolic je pomjerio se nazad a Memija usao u sredinu i najvaznije

NIIKOLICU JE POBJEGAO IGRAC
OTJERAJTE BIVSE IGRACE!

Jednom Zeljeznicar, uvijek Zeljeznicar.

"I da zive ko Zeljeznicar sto zivi, da kazem da to nije neki ekstra zivot, nije to deluks. To je ono sta se izboris sam izboris, sto ustedis sam ustedis, i tu ima neka veza..."

delinjo
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:57 pm

Leon_Professional je napisao/la:DAj ba ljudi kako Memija moze biti kriv. Nikolic je bio kraj igraca koji je asistirao.
Stvarno kad se na nekog zvono stavi onda se ne slazi sa covjeka iako nije kriv. Nikolic je pomjerio se nazad a Memija usao u sredinu i najvaznije

LEONE majstore gol je prao preko Memijine strane ...kontas ? :ganja:
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!

Veteran1965
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:59 pm

meldatm je napisao/la:Sramota je što sinoc 1000 čak i više ljudi nije moglo da uđe na stadion, nas 20-ak iz Konjica ostalo vani, a posebno mi je žao što nisu mogli da uđu neki momci iz živinica, brčkog itd..., a uđu neki likovi koji dođu samo na derbi :? . Al ipak smo se snašli nekako i otišli iznad stadiona i uspjeli odgledati tekmu. :zeljeznicar1:
Al zato je car derbija bio...iduce godine im obavezno povecat duo tribine da mogu izvalit jos vise stolica....a Zeljini navijaci nek sa brda gledaju.. e bas smo pravi amateri u nekim stvarima.. ko djeca...

manijak_do_kraja
Kontakt:

ned jul 24, 2016 2:00 pm

Leon_Professional je napisao/la:DAj ba ljudi kako Memija moze biti kriv. Nikolic je bio kraj igraca koji je asistirao.

Pa u sustini su obojica krivi, Nikolic jer je preuzeo igraca i nije uspio zatvoriti, a Memija jer je kasnio na svoju poziciju i zatvaranje igraca. Njegova strana.
Mi smo Željini, Željo je naš!

sergejevic

ned jul 24, 2016 2:01 pm

cikazubo je napisao/la:Ko kaze da je ono za drugi zuti veze nema, dva zuta u 5min covjek dobije za faul koji je napravio rukama na sredini terena bez prevelikog uticaja na nastavak napada, jos tako rano jos u derbi utakmici, smijesno iskljucenje stvarno, kao sto je i smijesno neiskljucivanje Boce za onaj low kick nad Ahmetovicem, ne znam jel zuti uopste dobio, Valjic se izgubio totalno u tim trenucima.
Pa postoji jasno pravilo i svaki start s ledja, bilo povlacanje za dres, ili podapinjanje igraca koji prolazi je zuti karton. Progledao je jednom Ugljesi zbog toga i jednom Saricu kada je napravio faul na Bekricu, a ostalo je pokazao kako treba. Nema tu sta Valjic izmisljati ako si zaustavio covjeka koji te prolazi i ide prema golu dobijas zuti karton. Tako pise u pravilima i sasvim opravdan karton. Kao sto je recimo Duljevic dobio za podapinjanje Ace s ledja pred nasim golom. Valjic je ubjedljivo nas najbolji sudija i tu nema dileme. Mozda je nesto pogrijesio, ali nije on kriv sto se Husic pogubio i mogao mu je hladno dati crveni karton zbog prvog starta.

Mirek11
Kontakt:

ned jul 24, 2016 2:02 pm

Iako se dosta pisalo da i ja dam svoje videnje prve ovosezonske utakmice koja je nazalost bila jos i derbi. Pisat cu samo o ekipi, navijace necu spominajti vise, posjeta jako dobra kao i nase navijanje u vecem dijelu utakmice.
Kako su se stvari odvijale rezultatom mogu biti zadovoljan, prije svega jer nismo izgubili sto bi bilo jako lose po atmosferu i samopozdanje igraca.

Ne bih ocjenjivao bas pojedinacno igrace ali kratko bih se osvrnuo na nove igrace.
Mislim da smo u Ugljesi, Pozderu, Nikolicu, Boccaciniju dobili pojacanja ( kada ih poredim sa onim sto su otisli) a vjerujem barem jos da je isto u Secerovica i Lazica koji sinoc nisu igrali. Znaci da se nije lose trgovalo :rofl:
Mene licno su sinoc igrom razocarali Fejzic, Memija i Aco ( a mozda su moja ocekivanja bila prevelika i ne realna). Ipak su to igraci koji imaju odredeno iskustvo, koji su igrali derbije ( osim golmana ali bio je previse ne siguran). Pravili su greske koje nisu ocekivane, Aco los u skoku, postavljanju a i brzina onako. Memija u defanzivi tanko, naprijed nije puno ni isao jos kad u 30 i nekoj minuti ne isprati igraca nego seta i gleda da li ce Aco zatvoriti :ne:
Prvi sam mislio da on moze cak citavu stranu pokrivati ali sam se izgleda prevario. Sinisa je bolji defanzivino i po meni bi njega prije vidio u prvih 11 kada su jace utakmice, pogotovo kada je Mico ispred.
Slozio bih se sa onima koji kazu da Beganovica trebamo korisiti iskljucivo kao napadaca i to cetvrti izbor a Bekric bi trebao na klupu i ulaziti zadnjih pola sata.
Siguran sam da ce ovo puno bolje izgledati kada budemo kompletni ( ipak su nam nedostajala dva najbolja igraca i prvi golman) i to negdje oko 6 kola i pa nadalje ( mozd protiv Zrinjskog vidimo pravu sliku mogucnosti ove ekipe, nadam se da cemo biti kompletni). Treba ovdje jos uigranosti. Samo trebamo drzati bodovni prikljucak za vrhom i cuvati ti se "malih" utakmica odnosno na papiru slabijih protivnika.

Kostic je pokazao hrabrost, sto mi se licno svida, zeli igrati ofanzivno. Mislim da odavno napadacki nismo bili jaci i to trebamo maximalno korisiti. Vjerujem da ce sa Jovanom i Micom to puno bolje izgledati i da ce napadaci imati puno vise prilika i upotrebljivih lopti. Dvojac Lendric - Pozder ili Nikolic bi aBd mogao zabiti bas dosta golova.
Ono sto bih volio vidjeti u jacim utakmicama i protiv i ekipa koje imaju jaku sredinu da formacija prije bude 4-4-1-1 sa jednim poluspicem koji bi u defanzivi ganjao njhove zadnje vezne prilikom iznosenja lopti i kreiranja a kada mi napadama pomagao nasim centralnim veznim kod organizovanja napada, cekao neke povratne lopte o onog gl. napadaca. To bi mogao biti Lendric ili eventulno Nikolic, rezerva Beganovic. Sinoc mi se ucinilo da smo previse ostavljali prostora pitarima da kreiraju napade, na srecu nisu nesto napravili ali to protiv Zrinjskog i Slobode bi moglo biti opasno.

Izvinite na duzem postu ali morao sam podjeliti svoje videnje :palacgore:

Bice Željo opet sampion! :zeljeznicar1:
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 45 gostiju.

Prijava  •  Registracija