Analize protivnika za sezonu 2019/2020: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=802
NAVIJACI: Usluge, Poslovi, Akcije: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=798
Sudijske greske: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f= ... 2&p=434009

* * *

Ukoliko nekome treba pomoc, pogotovo ukoliko ima dijete kuci, neka se javi nekome od moderacije. Anonimnost zagarantovana.

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.

Ukupno glasova: 15

Hare79
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 24, 2016 1:02 am

Prije neki dan, nakon tekme protiv Jajcana, ovdje sam pisao da formacija 442 sa ovim igracima nije za nas, to se tad pokazalo a bogami i veceras. Tad sam napisao da cemo s tom postavkom biti inferiorni u veznom redu protiv osrednjih ekipa a kamoli protiv jacih. Nazalost, to se pokazalo tacnim i veceras. Zbog manjka igraca u vezi, nasi igraci su prisiljeni da reaguju na poteze protivnika a ne da kreiraju svoju igru. Igre nije bilo nikako, ni prije crvenog kartona, vrlo malo smo imali loptu u svom posjedu. 442 se ne moze nauciti igrati tokom jednih priprema, nego se taj sistem uci u omladinskim selekcijama.
Nisam optimistican s obzirom na vidjeno, nadam se da ce biti puno bolje kad se vrate suspendovani i povrijedjeni...

za_zivot_cijeli
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:02 am

ako cemo pricati o igri, moramo biti iskreni pa reci da nije bilo sjajno. ono sto ipak raduje, imamo zaista ogroman igracki potencijal. u Boccacciniju, Ugljesi i Pozderu smo dobili istinska pojacanja i to je vec sada jasno. tu je i Secerovic koji danas nije igrao.
takodjer je vec sad jasno da u ovoj formaciji i uz ovu filozofiju igre Bekric nema mjesto. i dalje je spor bez konkretnog pasa koji od njega ocekujemo.
po ko zna koji put smo vidjeli i to da je Lendric izraziti napadac i da apsolutno nema nikakvog smisla gurati ga na krilo.

sve u svemu, dobra utakmica i s obzirom na okolnosti zadovoljavajuci rezultat. imamo dosta prostora za napradek i nadam se da ce Kostic popraviti odredjene stvari, prvenstveno u ofanzivnom dijelu igre. stvaramo premalo sansi. u protivnom, bojim se da ce ispasti da smo vise golova davali sa jednim spicem nego sada sa dva ii tri. defanzivni dio mi izgleda bolji nego prosle sezone i to treba pohvaliti.

vraca nam se Blagojevic i Miro i nemam sumnje da cemo s njima biti znatno jaci kako na sredini tako i u napadu.
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!

Plava Porodica
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:03 am

Okolele je napisao/la:Ali onaj Fejzić koja je ono krampa od golmana..Frajer ne zna jebenu loptu ispucati svaka u aut ide..Lik se iznad mene slomio deruci,"ciljaj u crkvu Fejziću".. :rofl: :rofl:
a laž hahahahhahahahhahaha :rofl1: :rofl1: :rofl1: :rofl1: :rofl1:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!

Omar500
Moderator
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:03 am

Sva ti krila suspendirana/povrijedjena i ovdje se pljuje sto su se Beganovic i Lendric stavljali na krila. Ne kontam vas. A i ovo je bila taktika posebna za derbi, koja nije mogla izaci na vidjelo zbog crvenog. Valjic je kriv, 30 minuta pustio grubu igru i onda dva zuta dade Husicu. Ne branim Husica, zajebao nas je, ali Valjic je zasrao posteno.
Da ne govorim kako ste prije mjesec i po govorili kako se gomila broj veznih igraca i kako je prevelik broj. Jedino sto bi ja uradio, jeste sto bi izmijenio Secerovica umjesto Nikolica, a ne Mujagic umjesto Nikolica, ali Kostic nije htio da igramo klasicni bunker, htio je da se proba uradit jos koji kontra napad. Nije islo, ali nije se ni primio gol.
Strasno me je obradovalo sto je ipak veliki broj nasih momaka igrao u derbiju.
I vjerujem da Kostic ima i rezervnu varijantu, a sigurno ima, jer ovo nije bila klasicna formacija s priprema cim si imao dva napadaca na krilima. Vjerujem da je tu u rezervi i 4-5-1 jer imamo veliki broj igraca u vezi koji su kvalitetni za tu formaciju i moze posluziti. Podrzavam 4-4-2, nemamo dzaba ovoliki broj napadaca, pa da igramo s jednim spicem. Polako ljudi, nadoci ce. U derbiju se nikad nista nije moglo zakljuciti, uvijek u kost, spartanski, ruzan fudbal. Takticki, Kostic je ovo solidno uradio. Ako su ovo pitari u najjacem sastavu, ne gine im poraz od Zrinjskog na Kosevu u sljedecem kolu.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?

Rodom s mejtaša
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:04 am

Meni vala da mi je neko prije tekme rekao da Šečer neće dobiti ni minute, da će Bekrija igrati cijelu ne bih vjerovao. To mi je baš čudno.

1921.ba
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:05 am

slika

:shisha:
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba

LARSSON
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:06 am

1921.ba je napisao/la:slika

aaaaj :( :(

imaš li sliku lendrića kod gola bez watermarka? ono za seharu
Kartoteka - http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=814

Omar500
Moderator
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:07 am

LARS1921 je napisao/la:
1921.ba je napisao/la:slika

aaaaj :( :(

imaš li sliku lendrića kod gola bez watermarka? ono za seharu
Nadam se da je prije ovoga bio na razgovoru sa upravom oko potpisa sa Zeljom na tri i po godine :)

Praise the sun \[T]/

1921.ba
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:08 am

nemam lendrica skakao sam jbg hahaha

LARSSON
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:09 am

Omar500 je napisao/la: Nadam se da je prije ovoga bio na razgovoru sa upravom oko potpisa sa Zeljom na tri i po godine :)
Treba ga molit, i njega i štilića.

Jahić Štilić Dialiba :karanje: :karanje:
1921.ba je napisao/la:nemam lendrica skakao sam jbg hahaha

aj probaj kod kolega nafatat svega ti
Kartoteka - http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=814

Haklapuc
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:09 am

Osvojen bod sa tri igrača manje na terenu i bez golmana, ja sam zadovoljan.

storm_raider
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:10 am

Strasno hrabra postavka igre Kostica, mozda i previse hrabra. Vidjecemo.
Al' sam se ismijao. Raja ustaje, sjeda, skace, a neki hoce da sjede i smeta im to sve. I tako su 30 minuta govorili "Sjedni celo", ko zna kojem celi, kad poslije 30te minute cuje se jedan celo iz mase kako govori: "Popustite se vise cele, necu da sjedim."

Ince, pridruzite mi se na: viewforum.php?f=64" target="_blank i komentarima igraca.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Okolele
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:10 am

Valja trpiti onog uhljupa pitarskog na golu jos dvije tekme..Nadam se da ce Bekric od naredne tekme preseliti na klupu a ustvari sigurno i hoce jer se Blagoja vraca tako da on vise nema sta traziti u prvoj postavi pored Blagoje,Uglješe i Šećera..

Uglješa k'o da je u Želji citav zivot,frajer bukvalno pogino za svaku loptu,milion klizecih statrova sa oduzetim loptama..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.

1921.ba
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:11 am

https://postimg.org/image/k7cuhcroh/" target="_blank

https://postimg.org/image/q8flbjkm9/" target="_blank

ide ostatak ubrzo

chile
Kontakt:

I da ono veceras nije vidjelo 4-4-2 formaciju, nekako se nadam da je ovo neki pokusaj samo za pite...koji je bio itekako neuspjesan.
Veca mani se borilackih sportova zamjena ti je katastrofa los.

Sent from my Plavo Sokocalo
Zadnja izmjena: chile, dana/u ned jul 24, 2016 1:11 am, ukupno mijenjano 1 put.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije !

rios
Kontakt:

Dosad smo gledali dvije utakmice pod vodstvom novog trenera Kostica,jedna prijateljska i jedna zvanicna ligaska,i ono sto je moj zakljucak jeste da tu ima puno posla jos.
Generalnu i jasnu sliku kako ce Zeljo izgledati u novoj sezoni jos uvijek ne mozemo imati.Prije svega jer nam fale najmanje cetiri igraca od kojih ocekujemo da budu bitni kotaci plave lokomotive,stoga se treba suzdrzati generalnih zakljucaka bar jos nekih mjeseca dana,tamo negdje do 5-6 kola.
Ono sto sam ja mogao vidjeti iz ove dvije utakmice jeste neka ideja kako Kostic zamislja nasu igru,opisao sam je i maloprije i prosle subote - sirenje na bokove gdje se pokusava napraviti visak ili uputiti dobar centarsut prema napadacima,i zato sam maloprije napisao da nisam vidio da je ostalo nesto skriveno za derbi prije sedam dana.Okomitih lopti kroz sredinu nema,i prosli put i veceras je bilo jasno da za tako nesto fali jos jedan igrac u sredini.Iskreno,zasad mi se ta postavka ne svidja i djeluje mi blijedo,neuvjerljivo.Ostavljam svakako mogucnost da ce se sve popraviti,prije svega povratkom ovih bitnih igraca u roster.Vidjet cemo.
Veceras smo igrali derbi,svi smo se slozili i prije pocetka da je tesko ocekviati nesto posebno,tako je i bilo.Ono sto mene malo brine jeste cinjenica da mi i kao kompletni nismo uspjeli napraviti nista pola sata,cak ni sutirati na gol.Kasnije dolazi crveni karton i logican pad u igri,mozda na trenutak i preveliki pad,ali nije ovo Bundes liga ili sta ti ja znam,jasno mi je jbg..
Ici cu malo od linije do linije i dati neki komnetar.
Golman je ustvari nas rezervni golman i kao takav je bio sasvim ok po meni.Jedan od sukrivaca za gol,kasnije izvadio onaj sut Benke,ostalo ok.Mislim da nam on treba biti najmanja briga.
Zadnja linija neuvjerljivo djeluje.Sad je vec jasno da ce nam lijevi bek i dalje biti kriticna tacka,ono sto je radio Hodzic u drugom poluvremenu je bio horor za gledati,sreca pa nije krunisao tu dominaciju.Bevab u losoj formi ocito.Husic sa silnim iskustvom dozvoli sebi iskljucenje nakon pola sata,sta reci..Ovaj stoperski par meni ne ulijeva sigurnost,vec sam napisao ocjenu za Talijana,tanak ukratko.Sa druge strane Aco je prenio tanku formu iz kraja sezone,uz to nije taj nivo koji od prosjecnog partnera pravi odlicnog,ne znam..Iskreno se nadam da ce u tandemu sa Jahicem izgledati dosta bolje,a ako licno ne podigne formu onda i klupa nije daleko.
Sredina terena ne postoji prema naprijed.Nema okomitih lopti,nema suteva,nista..Ni veceras ni prosli put.Uglavnom se bave defanzivom i sirenjem igre na bokove.Napisao sam vec da Bekric jednostavno ne moze u ovoj formaciji nista ponuditi,budite sigurni da ne bi ni Zeba npr kao najjaci igrac PL,jednostavno ovdje trebaju totalno drugaciji tipovi igraca.Sa druge strane Ugljesa odlican,pravi zadnji vezni,trci,kupi lopte,dobija duele.Dva spoljna vezna ( ili krilna ) veceras je tesko ocjeniti jer je Dzenis morao brzo van,a lijevo su se mjenjali Lendric i Pozder.I gle cuda,vise smo dobili kad je visociji Pozder otisao na krilo a Lendric u spic - gol.Meni i dalje ostaje misterija sta zeli Kostic sa ovakvim krilima,odnosno sa ta 2 spoljna vezna..
Napadaci odradili koliko su mogli,kreirali praktico jedino dobro sto smo napravili,tu akciju za gol.Pozder-Nikolic-Lendric.Mislim da najmanje trebamo pricati o ovoj liniji,s njom ne bi trebalo biti zime.
Najjaci utisak su na mene ostavili Lendric i Ugljesa,to je nivo koji smo prizeljkivali i koji pobjedjuje protivnika.Dobar jos bio i Pozder,posebno u drugom poluvremenu.Ostali uglavnom u rasponu od onako do tanko.
Istina,falila su nam 3 igraca od prosle godine,ali to se znalo od pocetka priprema,tako da ja to ne uzimam kao olksavajucu okolnost za derbi.Za neku generalnu sliku je svakako od krucijalne vaznosti,ali za veceras ne.
Narednog protivnika Olimpic ( o njima cu pisati narednih dana jer sam ih danas malo gledao protiv Slobode ) pobjediti moramo,uz to ja ocekujem i da vidim puno bolju igru u polju.
Izvinjavam se na duzem postu :)
Zadnja izmjena: rios, dana/u ned jul 24, 2016 1:18 am, ukupno mijenjano 1 put.
Zeljeznicar za zivot cijeli !!!

Miralem Pjanic !!

Mirza Teletovic !

Damir Dzumhur !

sajo10
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:12 am

Rodom s mejtaša je napisao/la:Meni vala da mi je neko prije tekme rekao da Šečer neće dobiti ni minute, da će Bekrija igrati cijelu ne bih vjerovao. To mi je baš čudno.
Nije Milos glup. Ja ocekujem bas tu izmjenu za Olimpic. Doduse vraca nam se i Blagojevic.. uff bice vruce kad nam se vrati trojac! Cemanu dati mjesto drugog golmana. Nemoze biti gori.

Ajzea
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:12 am

Haklapuc je napisao/la:Osvojen bod sa tri igrača manje na terenu i bez golmana, ja sam zadovoljan.
Ti u jednoj rečenici reče sve ono što ja cijelu noć pokušavam reći. Gore od ovoga ne moze, ovo je ono dno-dna obzirom koliko smo hendikepirani bili, i opet nas gurbeti ne dobiju. Katastrofalni su... Čitam, štaviše, zadovoljni su. :rofl:

slika

slika

U kost ! :lol:
Zadnja izmjena: Ajzea, dana/u ned jul 24, 2016 1:14 am, ukupno mijenjano 1 put.

Omar500
Moderator
Kontakt:

ned jul 24, 2016 1:13 am

Ugljesa je fantastican
A moram reci da je Hervas usrao nevjerovatno, ne samo za sezonu, lako cemo to, nego za derbi pogotovo. Bio je zamisljan u prvoj postavi i trebao je igrati, i ispali tri-cetiri dana pred derbi. Fuj.
Zato, podrzavam Larsa, Dialibu i Stilu dovest, dajem bubreg odmah :D
Ljudi, ja mislio Veca se vraca sljedece kolo :S

Praise the sun \[T]/

irfo

ned jul 24, 2016 1:14 am

Mora se i kvalitet terena pohvalit, bio je dobar nije lopta skakala ko prosle godine to su popravili izgleda

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Mamba1921 i 36 gostiju.

Prijava  •  Registracija