Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 13, 2016 10:46 pm

Mi imamo previse upitnika na terenu i na klupi da bi bilo koga mogli otpisati. Pola prvih 11 nam sacinjavaju novi igraci (okvirno, po nasim procjenama), a to je previse da mozemo reci eh uzimamo 100%. Tako da pamet u glavu i na terenu izgraditi taj neki autoritet i pobjednicki mentalitet, a svi se nadamo da to mozemo. Jedva cekam prijateljsku protiv Jajcana.

Kad smo kod Memisevica, svaka cast Radniku ako ga mogu za ozbiljnu cifru prodati vani. Ipak mislim da je i za njih bolje da nam ga prepuste uz 40% od iduceg transfera recimo, ali vise nam i ne treba.
Zadnja izmjena: exbabilon, dana/u sri jul 13, 2016 10:49 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
baxuz87
Postovi: 445
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 10:46 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 13, 2016 10:46 pm

Dajte ovo stvarno više nije uredu. Obećavaju nam se neki Subići, Štilići, Memiševići, a nigdje nikog. Nema smisla Mirso više stvarno. Pretjerao si. (sa spidom) :lol: :lol: :lol:
"Sarajevski Željezničar je novi-stari prvak, slijede ostale vijesti." -Dnevnik FTV
 
Whisperer
Postovi: 1457
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 2:55 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 13, 2016 10:47 pm

storm_raider je napisao/la:
irfo je napisao/la:
storm_raider je napisao/la:Mi se uigravamo, Jahic je posljednje pojacanje/prinova, kako hocete. Jedino ako ne iskrsne nesto iznenada, ali to bi sve iznenadilo i morala bi biti neka teska klasa, jer smo mi u procesu uigravanja, uskoro igramo generalku i nije ozbiljno dovoditi sada nekoga.
Bogami kako god okrenes memisevic je teska klasa :ganja:
Hm.. drag mi je, trudi se i bice nesto od njega i ima potencijal da bude teska klasa, ali sada.. tesko. :)

Uostalom, koliko znam on ima 2 ozbiljne ponude vani. Je li istina da je Turkovic u Olimpicu, nisam upratio ovih dana?
Jeste Nedo brat manijak je u Olimpicu , sretno mu vala i bilo :)
"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 13, 2016 10:49 pm

Omar500 je napisao/la:Usudio bih se reci da ce sigurno u ligi za prvaka biti velika cetvorka + Radnik i Sloboda. Bit ce ovo mozda i najzanimljivija sezona u historiji PL BiH.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ovo prvenstvo ce biti prvenstvo sa najmanje golova. Svi ce igrati jako oprezno i cekati kiks protivnika. Jedan ili dva kiksa i vec si u debelom minusu. Zbog tog straha od kiksa, kratke lige, zgusnutog termina vecina klubova ce igrati odbranu bez želje da napadne. Napeta da, zanimljiva za gledati, ne. ****.o Goli otok koliko ce bunkera biti po BH ligi
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23653
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 13, 2016 10:51 pm

Sretno Nedo u Olimpicu, zabij 25 golova ovu sezonu, ali protiv nas jedno 3 autogola i neka ti to sav bude ucinak.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 13, 2016 10:54 pm

Kada kazem 5% ne mislim bukvalno, jer se nikad nije desilo da ih je bilo 500 na derbiju. Nisam ni ja retardiran. Nego, zdenka, a ona podrazumijeva prostor do slova 'O' ili i slovo 'O'. Vise stvarno se ne moze dati jer su nam takvi uslovi, a s novim istokom ce i sto se toga ti ce situacija biti drugacija. I nikoga ne napadam, nego samo iznosim svoje misljenje i slazem se s onim sto je Amar Osim prije par godina rekao na ovu temu. Ja sam par puta ovdje stavljao poslijeratne snimke derbija, gdje nema linije razdvajanja, izmijesani navijaci, jug pun kao sto nikad zadnjih godina nije bio, istok krcat, na sjeveru nema praznog mjesta bukvalno. Divno za gledati, ali nazalost sada su neka druga vremena i mora se paziti na sigurnost, imale su Horde ispada zestokih u proslosti. A i ne mozemo porediti stadion od 35 hiljada i od 10 hiljada, nije na mjestu poredjenje. Necu samo da me neko pogresno shvati, stvarno nikog ne napadam i zao mi je ako sam imao 'ratoboran' stav il ista li vec.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
Djulaga_
Postovi: 283
Pridružen/a: čet mar 03, 2016 10:38 pm
Lokacija: Melbourn
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 13, 2016 10:57 pm

Omar500 je napisao/la:Kada kazem 5% ne mislim bukvalno, jer se nikad nije desilo da ih je bilo 500 na derbiju. Nisam ni ja retardiran. Nego, zdenka, a ona podrazumijeva prostor do slova 'O' ili i slovo 'O'. Vise stvarno se ne moze dati jer su nam takvi uslovi, a s novim istokom ce i sto se toga ti ce situacija biti drugacija. I nikoga ne napadam, nego samo iznosim svoje misljenje i slazem se s onim sto je Amar Osim prije par godina rekao na ovu temu. Ja sam par puta ovdje stavljao poslijeratne snimke derbija, gdje nema linije razdvajanja, izmijesani navijaci, jug pun kao sto nikad zadnjih godina nije bio, istok krcat, na sjeveru nema praznog mjesta bukvalno. Divno za gledati, ali nazalost sada su neka druga vremena i mora se paziti na sigurnost, imale su Horde ispada zestokih u proslosti. A i ne mozemo porediti stadion od 35 hiljada i od 10 hiljada, nije na mjestu poredjenje. Necu samo da me neko pogresno shvati, stvarno nikog ne napadam i zao mi je ako sam imao 'ratoboran' stav il ista li vec.
Slazem se s tobom.
Sigurnost je jedno a sve ostalo drugo.
Horde vec godinama na Grbavici prave belaje. Lahko je sjediti na lap. i pisati treba im dati.
Ne treba im nista dati vise od 5% kapaciteta stadiona, a i oni nama isto tako 5%.
Mirna Bosna.
Bice manje problema, bice manje prekida, svi sretni.
"Sa Željom sam se dogovorio u dvije minute.Jedva čekam obući dres najboljeg kluba u Bosni i Hercegovini.Velika čast i obaveza prema upravi, treneru i naravno navijačima.Uvjeren sam da ću im uzvratiti na ukazanom povjerenju" ; Ivan Lendrić
 
Avatar
rios
Postovi: 436
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 13, 2016 10:59 pm

Model1964 je napisao/la:
rios je napisao/la:Imamo jedno pitanje samo za ove sto su pristalice pravila 5%..Da li ce se buniti ukoliko nekad Sarajevo za nas dodjeli samo 1900 mjesta ili karti,kako hocete? Toliko dodje 5% za Kosevo,cini mi se da je kapacitet 38 hiljada mjesta.
Ne znam,osjetih neku nelagodu nakon nekih postova,ispade da ja / mi koji govorimo da se ne treba na taj nacin pristupati derbiju manje volimo Zelju ili mu manje zelimo dobra,da smo naivni ili sta vec..
Nije toliko jasna podjela u sarajevskom derbiju kako je neki zele prikazati,niti u mentalitetu niti bilo cemu drugom sustinskom,znam poprilican broj oceva i sinova,brace,drugova najboljih koji stoje na razlicitim stranama..
Niko ne govori,bar ja ne,o polovini stadiona nego o tome da se vidi i nadje neka objektivna cifra.
Ali eto,nek bude da ste vi upravu.Povlacim se iz daljnje diskusije.
Ja se nebih bunio. Zašto? Zato jer je to normala svuda u svijetu, civiliziranom. Bio sam na gradskom derbiju u liverpoolu i Evertonovi navijaci su dobili u gram karti koliko im pripada. Niko ne spori da normalni navijaci manjeg i mlađeg sarajevskog kluba dođu na derbi bez navijackih i klubskih obilježja.Naravno kada regularno kupe kartu ako koja ostane :) iza naših navijaca. HZ ograniciti broj, dobro ih pregledati, još bolje ograditi.
Nisam neki ekspert za navijacku scenu,ali to su potpuno dva razlicita mentalita rekao bih.
Druga stvar,ko ti garantuje da ti navijaci Sarajeva koji ne bi dosli sa obiljezijima ne bi uzeli vecinu karti? Kako bi ih ogranicio? Clanskim ne mozes jer od 10 hiljada koliko moze stati na dvije tribine mi imamo 4 hiljade clanskih,dakle fali 6 hiljada..Godisnjih za sjever se proda jos manje..I sta onda dodjes u situaciju da ti na sjeveru budu vecina Horde,objektivno je moguce,posebno ako bi se saopstilo sluzbeno da ce im se dati samo 5% kapaciteta.
Potrebno je poraditi na sigurnosti na stadionu,mreze,ograde,naknada steet uzajamna izmedju klubova ,itd..Sve to stoji..Samo ne treba mjenjati srz samu derbija a to je da na su tribinama uvijek bili i jedni i drugi,onoliko koliko to objektivne okolnosti dopustaju,prije svega kapaciteti stadiona.
Zeljeznicar za zivot cijeli !!!

Miralem Pjanic !!

Mirza Teletovic !

Damir Dzumhur !
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 13, 2016 11:01 pm

Djulaga_ je napisao/la:
Omar500 je napisao/la:Kada kazem 5% ne mislim bukvalno, jer se nikad nije desilo da ih je bilo 500 na derbiju. Nisam ni ja retardiran. Nego, zdenka, a ona podrazumijeva prostor do slova 'O' ili i slovo 'O'. Vise stvarno se ne moze dati jer su nam takvi uslovi, a s novim istokom ce i sto se toga ti ce situacija biti drugacija. I nikoga ne napadam, nego samo iznosim svoje misljenje i slazem se s onim sto je Amar Osim prije par godina rekao na ovu temu. Ja sam par puta ovdje stavljao poslijeratne snimke derbija, gdje nema linije razdvajanja, izmijesani navijaci, jug pun kao sto nikad zadnjih godina nije bio, istok krcat, na sjeveru nema praznog mjesta bukvalno. Divno za gledati, ali nazalost sada su neka druga vremena i mora se paziti na sigurnost, imale su Horde ispada zestokih u proslosti. A i ne mozemo porediti stadion od 35 hiljada i od 10 hiljada, nije na mjestu poredjenje. Necu samo da me neko pogresno shvati, stvarno nikog ne napadam i zao mi je ako sam imao 'ratoboran' stav il ista li vec.
Slazem se s tobom.
Sigurnost je jedno a sve ostalo drugo.
Horde vec godinama na Grbavici prave belaje. Lahko je sjediti na lap. i pisati treba im dati.
Ne treba im nista dati vise od 5% kapaciteta stadiona, a i oni nama isto tako 5%.
Mirna Bosna.
Bice manje problema, bice manje prekida, svi sretni.
Glas razuma :palacgore:
Ne ko storm *Valja nama živjeti..... ko da se razvodi :lol:
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 13, 2016 11:05 pm

Iskreno ja kada kažem 5 % mislim bukvalno. Sve do momenta dok ne budemo imali i mi stadion od 20 milja., i ako bude procjena da ga mi ne možemo napuniti, tada bi im dao više. Ljudi vjerujte da je obrnuta situacija Bog dragi zna šta bi nam radili.
Hajmo biti realni. Mi na ovom derbiju možemo napuniti full stadion i bez njih. I ja ne mogu shvatiti da bi neko njima dao više a da Željini navijači ostanu vani...ma nema šanse veliki bi to minus bio za upravu...neko spomenu Koševo...da je obrnuto i da mi igramo gore naravno da bi im dao jednu tribinu kao i oni nama, jer je oni nikada ne mogu napuniti, i bolje prodati i uzeti keš nego da stoji prazna...stoga poređenja ova dva stadiona i broja karata za gostujuće navijače nije realno u ovom momentu...
:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 13, 2016 11:09 pm

Mislim da je problem sto se Hordama da zdenka, nekih 2000 mjesta, a njih tamo bude duplo vise.
Ne bi ulazio sta je pametno, sta nije, nek uprava donese odluku. Samo nek ne bude problema, ne treba nam to.
 
Avatar
Jaozinho22
Postovi: 2746
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:09 pm
Lokacija: Baza
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 13, 2016 11:09 pm

Oni jedva sjever lavora napune svojom taktikom ''raširi se raširi se da koreografija ne propadne'' tako da je sva priča o njima suvišna.
Zakonski sad dobijaju koliko dobijaju,poslije nek se dogovaraju kako hoće.
KLUB NAJVEĆI,
NAVIJAČI NAJBOLJI,
Gospodine Adžeme, ne dozvolite da ''neko'' pere svoj prljav veš preko Vas !

,,To je naš stadion, mi svaki put dajemo onoliko koliko mi smatramo da trebamo dati ! KRAJ PRIČE''
Amar Osim.
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 13, 2016 11:12 pm

Ma oni nama i da daju 5% na Kosevu ko da mi ne mozemo kupiti karte za istok i zapad i sjesti i pratiti utakmicu ako imamo zelju. Isto tako je i s njima na Grbavici, jeste da je kod nas manji kapacitet, ali Boze moj... strogo 5% i to je to.
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 13, 2016 11:13 pm

Veteran je napisao/la:Iskreno ja kada kažem 5 % mislim bukvalno. Sve do momenta dok ne budemo imali i mi stadion od 20 milja., i ako bude procjena da ga mi ne možemo napuniti, tada bi im dao više. Ljudi vjerujte da je obrnuta situacija Bog dragi zna šta bi nam radili.
Hajmo biti realni. Mi na ovom derbiju možemo napuniti full stadion i bez njih. I ja ne mogu shvatiti da bi neko njima dao više a da Željini navijači ostanu vani...ma nema šanse veliki bi to minus bio za upravu...neko spomenu Koševo...da je obrnuto i da mi igramo gore naravno da bi im dao jednu tribinu kao i oni nama, jer je oni nikada ne mogu napuniti, i bolje prodati i uzeti keš nego da stoji prazna...stoga poređenja ova dva stadiona i broja karata za gostujuće navijače nije realno u ovom momentu...
:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
Starijoj raji je to jasno. Ovi mladi kao neki demokrati. Pravila moraju biti jasna i dosljedno ih se treba pridržavati. Hocemo evropsku Grbavicu, porodice na tribinama, nagradne igre, maskote, ciste hale.... Koji ce nam onda k..rac huligani. Ako je 5 procenata onda je i za derbi. Amar objasnio :)
Ako pravimo izuzetke... nismo nidokle prispjeli ;) Jedni bi izuzetak za ovo, drugi za ono.. i anarhija. Mi moramo raditi na tome da nam je uvjek pun stadion da se na njemu osjecamo sigurno i bezbrižno.
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 13, 2016 11:15 pm

5 % dok se istok ne sredi. Nakon toga, možemo pričati o većem broju ulaznica.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23653
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 13, 2016 11:17 pm

Model1964 je napisao/la:
Glas razuma :palacgore:
Ne ko storm *Valja nama živjeti..... ko da se razvodi :lol:
Tako je, storm zivi u Sarajevu i najvise bi mrzio da se ovo pretvori u beogradsku navijacku scenu. Ti si nesto stariji, znas kako je to prije bilo, zato sam i napisao to sto sam napisao. Nema to veze sa "razvodom", vec sa zivotom, jer dosta nas u familiji ima (hvala Bogu ja ne :mrgreen: ) pripadnika i jedne i druge strane, u drustvu, medju kolegama. Tako da ti mene vjerovatno nisi shvatio. To da su neki slavili paljenje Grbavice, je prica koju sam slusao godinama, isto tako i to da su neki od njih plakali zbog toga je isto prica koju sam slusao godinama. Ko god voli ovaj grad, boljelo ga je paljenje svakog dijela njega kao paljenje njegovog tijela. Nije sve crno i bijelo, ustvari veoma malo je stvari takvih.

Sto se tice same rasprave, buduci da se istok gradi, dok se ne sredi 5% bi bilo da se ja pitam. Nakon toga mozemo pricati.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 13, 2016 11:20 pm

Nema tu nikakve mržnje niti bilo čega sličnog, ali ima neke logike valjda. Situacija na stadionu je takva kakva je trenutno, dok se istok ne napravi mogu dobiti 5 % i to je to. Kad kažem 5 % ne mislim 500 ulaznica a pustiti 1000 ljudi i onda tu napraviti nepotrebnu gužvu gdje u sekundi nekome može film pući (sasvim opravdano). Kada se poveća kapacitet stadiona onda se može raspoređivati broj ulaznica po dogovoru jer će biti prostora za sve.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
rios
Postovi: 436
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 13, 2016 11:21 pm

Samo malo,pricamo o sigurnosti i redu na tribinama,a onda kazemo da navijaci mogu bez oblijezja kupovati karte i ici na ostale tribine medju domace navijace..I sta onda,padne gol i ti sjedis i sutis? Ili skoci 50-100 ljudi i onda nastane belaj sa domacim navijacima!? Ne znam kako ste to zamislili stvarno..Ili mislite da,primejra radi,50 navijaca Sarajeva bez oblijezja,onako pristojinih i finih,kad bi skocili na sjeveru ili sutra na istoku ne bi izazvali neke probleme!?
Druga stvar,na zapadu je lahko sprovesti to pravilo 5% jer navijaci pokupuju velii dio kapaciteta stadiona kroz godisnje karte,onda sve i da hoce ne mogu im dati vise od 5%..
Da se razumijemo,po stoti put pisem,objektivno je da oni na Grbavici ne mogu dobiti veliki broj ulaznica ili stolica trenutno,otprilike ono sto su dobijali dosad je neki maximum.Nakon sto se stadion izgradi onda bi pricala trebala biti drugacija.
Al elem,neka bude kako ljudi iz uprave odluce,svi mi imamo nek zelje,ali njihova se jedino pika :palacgore:
Zadnja izmjena: rios, dana/u sri jul 13, 2016 11:25 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Zeljeznicar za zivot cijeli !!!

Miralem Pjanic !!

Mirza Teletovic !

Damir Dzumhur !
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 13, 2016 11:22 pm

@ storme
Pretvorice se u BG scenu ako ne uvedemo jasna pravila. Procitaj moj post iznad. Ja Želju gledam 5-6 puta godišnje, od toga dva drebija. Halalim derbi na lavoru ako bi se ispoštovalo pravilo 5 procenata. Sigurnost na Grbavici je najpreca ;)
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23653
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 13, 2016 11:25 pm

Model1964 je napisao/la:@ storme
Pretvorice se u BG scenu ako ne uvedemo jasna pravila. Procitaj moj post iznad. Ja Želju gledam 5-6 puta godišnje, od toga dva drebija. Halalim derbi na lavoru ako bi se ispoštovalo pravilo 5 procenata. Sigurnost na Grbavici je najpreca ;)
Grbavica je uvijek najpreca, to je dom, a dom se cuva kao zjenica oka. Bice da se slazemo ipak u najbitnijem, samo sto nemamo isti startni ugao. :)
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 42 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija