Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
vrbanjusa
Postovi: 1658
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 29, 2016 6:50 am

Dosao Jahic, otisao Enis. Mislim da smo slabiji.
21 10 4

Petrović Slavko
 
Avatar
teteac8684
Postovi: 2031
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:39 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 29, 2016 7:42 am

vrbanjusa je napisao/la:Dosao Jahic, otisao Enis. Mislim da smo slabiji.
U gram :shisha:
 
CARSONIO
Postovi: 290
Pridružen/a: uto feb 16, 2016 2:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 29, 2016 8:00 am

Ajzea je napisao/la:Lani nam omladina stasala uz Livaju, Mladenovica, Jocu a sada uz Miroslava Stevanovica, Sanela Jahica, Samira Bekrica, Ivana Lendrica, Jovana Blagojevica i kao slag na tortu, Ugljesu Radinovica. :kafa:
Kakav napredak, krv ti yebem..

Nadam se samo da ce se Samir dozvati, to bi bilo jedno od najvecih pojacanja prelaznog roka. Samir je i dalje jedan od najboljih igraca lige, nadam se da ovo nece ostati puko slovo na papiru.

Moj Nedo, sto ti to treba.. :roll:
Tacno kako smo brzo zaboravili kao da je bilo prije 100 godina ,poluvrijeme i kad vidim ko su nam rezerve tuga me uhvati.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 29, 2016 8:26 am

Haklapuc je napisao/la:Zavoliš ovaj klub tako jako da ti se čini da se nijedan klub na svijetu ne može tako voljeti. Nekako vrijeme učini svoje, pa ga voliš sve jače i jače, iako stariš i sve više postaješ svjestan gdje se nalazimo i kakav fudbal se igra. Istovremeno počinješ shvatati i da rijetki klubovi na svijetu imaju takvu neraskidivu vezu između navijača i kluba još od samog osnivanja i da je to ustvari razlog naše zaluđenosti za Željom. A sve počne nekako lagano, ne očekuješ da ćeš postati tako vezan za Želju. Još kao dijete počneš igrati fudbal na betonskom iza istoka, gledaš treninge svaki dan i sanjaš kad će te neko povesti na utakmicu, da osjetiš tu atmosferu, taj huk s tribina koji slušaš skoro svake sedmice kroz prozor svoje sobe, i zauvijek ostaneš vjeran plavoj boji, jer kad jednom odeš na Grbavicu, odmah shvatiš da tu pripadaš i niti želiš, niti možeš nazad. Za svoju ljubav prema Želji mogu zahvaliti daidži, koji me od malih nogu vodio na utakmice i vječno ću mu biti zahvalan što me uputio na pravu stranu. A danas je za mene odlazak na utakmicu postao ritual. Standardna ekipa, standardno mjesto prije utakmice i komentarisanje stanja u ekipi, moguće postave i traženja rupa u protivničkoj ekipi. Zatim odlazak na našu Grbavicu, stadion koji je obilježio moju mladost. Mislim da je Grbavica jedini stadion na svijetu kojem ne trebaju numerisane stolice, jer ionako svako ima svoje mjesto za koje je nekako vezan i odakle voli gledati Želju. Sama pomisao da ćemo za par godina vidjeti renoviran hram nakon svega što ga je zadesilo, nakon što je bio spaljen i skoro uništen, ledi krv u žilama i tjera suze na oči. Jednostavno se svaki put naježim i pomislim da sanjam kada pomislim da ću nakon porušene Grbavice, vidjeti i jedan moderan stadion. To je jedna od stvari za koju se živi, definitivno se ne može riječima opisati. Kartu sa prve utakmice koju ću pogledati s istoka planiram uokviriti i jednog dana nadam se prepričavati svojoj djeci kako im je otac učestvovao u izgradnji i kako je boravio na prvoj utakmici na novoj tribini. E to je poenta, to je ljubav, tradicija i inat koji su nas održali do danas, a toliko puta se očekivalo da ćemo pasti, toliko teških trenutaka i nakon toga neočekivanih uspona je nešto što karakteriše ovaj klub i zato ga volim.
Bilo je tu i kod mene kao i kod svakog navijača i lijepih trenutaka i razočarenja, ali postaneš svjestan da je ovaj klub neuništiv i da iz svake neugodne situacije izlazi još jači. Jedva čekam 23. ponovno vidjeti svoju plavu braću i čuti onaj huk s tribina. Živimo Željezničar!

Pozdrav svima na ovoj temi, uživam čitajući od samog početka pa sam odlučio i da se registrujem. :zeljeznicar1:
Dobrodosao! :palacgore: :zeljeznicar1:
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 29, 2016 8:37 am

teteac8684 je napisao/la:
vrbanjusa je napisao/la:Dosao Jahic, otisao Enis. Mislim da smo slabiji.
U gram :shisha:
U pet deka.. :ganja:
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
mula
Postovi: 932
Pridružen/a: pet apr 22, 2016 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 29, 2016 8:46 am

Kad sve sve oduzme i sabere mislim da smo za 20% jači u odnosu na prošlu sezonu. Nadam se da ostale ekipe neće biti bolje u odnosu na prethodnu sezonu, jer to ne bi bilo dobro po nas. Slažem se da nama glavni **** treba biti samo na našoj igri, analiziranjima, taktikama, pojačanjima itd., ali Bogami moramo gledati i ostale ekipe i stvarati neku objektivnu sliku.
P.S. Također se nadam da će do derbija, a to je za mjesec dana uigrat ovih desetak novih igrača koji su došli.
Promjene su proces za koji potrebno je vrijeme.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 29, 2016 8:57 am

sa sanelom smo mi po meni najjača ekipa na papiru, igrača po igrača. ja u njega apsolutno vjerujem, svi znaju da je spremniji od 95% onih od 23 godine, a igrao je u kontinuitetu u jakim prvim ligama sve vrijeme (što je možda i najvažnije). međutim valja napraviti tim. to sam ja govorio i na prethodnoj pauzi...i nažalost edis nije uspio u tome, iako je jedno vrijeme izgledalo da će uspjeti.

što se tiče promjena komšije su mijenjale otprilike koliko i mi, sloboda nešto manje, a zrinjski i široki skoro ništa. što naravno ne mora automatski značiti da će onaj ko je manje mijenjao biti i bolji. najviše će biti na struci i hoće li ona uspjeti napraviti tim. više nego na ijednom igraču, čak i više nego na svim igračima.
Zadnja izmjena: ChWilla, dana/u sri jun 29, 2016 8:57 am, ukupno mijenjano 1 put.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
sz21
Postovi: 231
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 5:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 29, 2016 8:57 am

Ma vi stvarno niste normalnii, ovaj Željo sve će je*ati

Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk
Jednom Zeljeznicaar, uvijek Zeljeznicar to je tako. I.O
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 29, 2016 9:00 am

Kad se ide u Sloveniju,protivnici Rudar Velenje,Arsenal Tula ili je Kiev i zna li se treci..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1946
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 29, 2016 9:05 am

Okolele je napisao/la:Kad se ide u Sloveniju,protivnici Rudar Velenje,Arsenal Tula ili je Kiev i zna li se treci..

U petak. Ja mislim da imaju samo 2 pripremne i generalka na Grbavici protiv Metalleghe.
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
 
Avatar
Velahalve
Postovi: 591
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 29, 2016 9:06 am

Ako nam se igrači spreme fizički onako kako to svi očekujemo, mislim da smo jači u odnosu na prošlu sezonu makar 30%, naravno Kostić to treba fino posložiti, a igrači pokazati na terenu. Očekivanja su velika, trebamo biti sretni što ćemo se boriti za titulu ravnopravno od prvog do zadnjeg kola.
Što se tiče Sanela, suvišno je govoriti bilo šta, svi znamo da je spreman, a svojim iskustvom može mnogo toga donijeti.
Zna li neko kada će biti trening na Grbavici?
 
Avatar
Funk
Postovi: 82
Pridružen/a: pon apr 18, 2016 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 29, 2016 9:15 am

Jaci smo 50 % u odnosu na proslu sezonu, samo to nije garancija za uspjeh. Ako Kosta uspije uigrati ovu ekipu onako kako svi ocekujemo onda imamo fine sanse za titulu.


Ali treba biti realan i reci da se svi pojacajavu I da su sve ekipe jace nego prosle sezone.
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 29, 2016 9:16 am

ChWilla je napisao/la:sa sanelom smo mi po meni najjača ekipa na papiru, igrača po igrača. ja u njega apsolutno vjerujem, svi znaju da je spremniji od 95% onih od 23 godine, a igrao je u kontinuitetu u jakim prvim ligama sve vrijeme (što je možda i najvažnije). međutim valja napraviti tim. to sam ja govorio i na prethodnoj pauzi...i nažalost edis nije uspio u tome, iako je jedno vrijeme izgledalo da će uspjeti.

što se tiče promjena komšije su mijenjale otprilike koliko i mi, sloboda nešto manje, a zrinjski i široki skoro ništa. što naravno ne mora automatski značiti da će onaj ko je manje mijenjao biti i bolji. najviše će biti na struci i hoće li ona uspjeti napraviti tim. više nego na ijednom igraču, čak i više nego na svim igračima.
Mislim da ce Zrinjski i Siroki vjerovatno imati odlazaka kad ispadnu iz Evrope..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
mula
Postovi: 932
Pridružen/a: pet apr 22, 2016 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 29, 2016 9:34 am

Glavna utakmica nam je ona prva, ako tu ne daj Bože okliznemo i sljedeće gostovanje onda će biti "Kostiću spremaj kofere".
Ako aBd pobjedimo onda dobijamo na samopouzdanju i svaka će ostala lakša biti,također sreća u nesreči je i to što ne igramo evropske utakmice, pa se nadam da nećemo kiksati u prvim kolima od nižerazrednih ekipa,pa se ponovo vaditi iz mrtvih.
Promjene su proces za koji potrebno je vrijeme.
 
Avatar
godrina
Postovi: 1421
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 29, 2016 9:45 am

Sad je sve na kosticu, poslozi ih ljudino ukomponuj lokomotivu pa da se zahuktamo. A od ovog prelaznog ja se nadam da cemo i mi ekipu nadogradjivat sa po jednim ili 2 pojacanja po prelaznom roku, te da je proslo vrijeme 2-3 nova trenera i desetak igraca out i in.
uvjek uz tebe i ti to dobro znas, tebe volim ja za tebe navijam :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
boro elcic: igrac ne smije trcat direktno na gol protivnika jer time opstruise igru i ugrozava njenu regularnost
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 29, 2016 9:55 am

mula je napisao/la:Glavna utakmica nam je ona prva, ako tu ne daj Bože okliznemo i sljedeće gostovanje onda će biti "Kostiću spremaj kofere".
Ako aBd pobjedimo onda dobijamo na samopouzdanju i svaka će ostala lakša biti,također sreća u nesreči je i to što ne igramo evropske utakmice, pa se nadam da nećemo kiksati u prvim kolima od nižerazrednih ekipa,pa se ponovo vaditi iz mrtvih.
To je nas mentalitet na zalost, u svakom slucaju pobjeda na startu je pozeljna a pogotovo protiv glavnog rivala.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
JureGuvo
Postovi: 2
Pridružen/a: pet mar 18, 2016 11:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 29, 2016 10:02 am

Ima li trening danas i ako ima u koliko?
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 29, 2016 10:08 am

JureGuvo je napisao/la:Ima li trening danas i ako ima u koliko?
Nema treninga, bar tako onaj iz osiguranja rece..
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
ublehas
Postovi: 1023
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 29, 2016 10:12 am

mula je napisao/la:Glavna utakmica nam je ona prva, ako tu ne daj Bože okliznemo i sljedeće gostovanje onda će biti "Kostiću spremaj kofere".
Ako aBd pobjedimo onda dobijamo na samopouzdanju i svaka će ostala lakša biti,također sreća u nesreči je i to što ne igramo evropske utakmice, pa se nadam da nećemo kiksati u prvim kolima od nižerazrednih ekipa,pa se ponovo vaditi iz mrtvih.
Sljedeće gostovanje je olimpiC, i iskreno se nadam da tu neće biti problema.
 
Avatar
zubanovic89
Postovi: 829
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 29, 2016 10:21 am

Ovaj prelazni rok je trebao biti minimalan, 2-3 igraca medjutim problem je sto Edis nije napravio tim, vecina igraca nisu ispunili ocekivanja i bilo je za ocekivati da uradimo remont. Svi potezi sa raskidima su bili rezonski jedino sto mi je zao je sto Zahirovica nismo prodali nekome, mada kako je igrao niko za njega ne bi platio. Imamo sve preduslove da gledamo vrhunski fudbal na Grbavici ove godine, ja vjerujem u Kostica i Lesnika, ozbiljni su ljudi, radili u ozbiljnim okruzenjima prije nas, iza ledja imaju upravu, finansije, uslove kakve nema pola HNL-a (a oni su nam pojam sto se tice lige). Najveca dilema mi je da li kupit dres Stevanovica, Lendrica ili Jahica.

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 36 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija