Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
rios
Postovi: 436
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 4:20 pm

Leon_Professional je napisao/la:Ako je desnjak ne znaci da ce igrati desno krilo. Joj imam osjecaj da samo ja mislim da bi na lijevo krilu trebao biti igrac koji igra desnom nogom... Ili imam pogresno shvatanje moderne igre ili sam upravu ..
Nisi jedini. :)
To je danas tendencija u modernom fudbalu,desnjaci idu lijevo,ljevaci idu desno..Ima puno primjera,od Robnea,Riberija,pa dalje..Medjutim,misljenja sam da ce to uveliko i najvise zavisiti od zamisli trenera na smom terenu,da li on krila vidi kao napadacki potencijal ( u tom slucaju je igrac na strani suprotnoj od jace noge okomit na gol protivnika i napadacki nastrojen ) ili kao servis za napadace ( u tom slucaju se uglavnom sve svodi na centarsuteve ili proigravanja napadaca,primjer Navas ili trenutko kod nas Miroslav )..U ovom drugom slucaju igrac koji igra na strani suprotnoj od njegove jace noge je skoro pa beskoristan jer bi se uvijek morao namjestati na svoju nogu da centrira a to bi oduzimalo vrijeme i odose prilike,tako da je prirodnije da igra desnjak na desnoj a ljevak na lijevoj strani.
Sta ce biti od ovo dvoje vidjet cemo,ako ce biti 2 napadaca onda bi bilo logicno da krila budu njihov servis,ali nikad ne reci nikad..
Zadnja izmjena: rios, dana/u sri jun 22, 2016 4:21 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Zeljeznicar za zivot cijeli !!!

Miralem Pjanic !!

Mirza Teletovic !

Damir Dzumhur !
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 4:21 pm

Vaš je problem što ne znate ništa o pridošlicama i u startu ih stavljate na pogrešne pozicije.
Ako se ovome doda da pojedini forumaši znaju o fudbalu koliko i Sablja :) , onda dođemo do totalne konfuzije u prici kojim kadrom raspolažemo :)
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 4:23 pm

Format je napisao/la:
Hurmasica je napisao/la:
Format je napisao/la:e jebat ga nema ga na planeti bek da igra dobro krilo
Pa ako ćemo tako gledati i ovdje se Subić uvrštavao na poziciju lijevog krila a čovjeku primarna pozicija bek.
ali je Subic na beku klasa za ove sve kod nas i on bi bio posao dobar a dovodjenje igraca istih kvaliteta je nagomilavanje.
Čisto sumnjam da bi Husić grijao klupu a da Subić igra na beku. Husić je također igrač koji itekako dobro može trčati i pokrivati lijevu stranu, dodaš mu i jedno krilo poput Lazića ili npr. Bevaba koji također može pokriti kompletnu stranu i nadopunjavati se sa Husićem i to je to :). Eh ako bi došao Bevab a otišao Kramarić to mijenja stvari mada ja to ne bih tako radio. Na beku možeš imati Husića i zamjenu Kramarića dok bi na krilu imao Lazića i njegovu zamjenu Bevaba ili obrnuto sve zavisi od treninga i kako se pokažu. Može se tu još kombinacija napraviti i sa Halvadžićem, Stevanovićem itd. Na treneru je da to posloži kako misli da treba, hvala Bogu pa se on tu pita, a ne navijači :)
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Neandertalac
Postovi: 922
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:13 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 4:27 pm

A pravo je odvratno od strane pojedinaca bukvalno se ishrakati po jednom od nase djece, jednom koji nam je vise dobrog nego loseg donio i jednog od onih na ciju smo prodaji racunali. I ne samo sada vec je to praksa u vezi Dade vec neko vrijeme. Argumenti tipa; igra piqkasto ili imao je sansu ubijaju svaku zelju za raspravom sa tim koji iste plasiraju.
U isto vrijeme ti ljudi svrsavaju na gotovo sve novopridosle a smijem se kladiti da ih u utakmici sve zajedno nisu gledali vise od pet puta.
Da jos napomenem kako su se podrzavali neki klocevi kojima ne bih dao da prodaju secernu vunu u ferhadiji.
Jedan id najboljih pod Odovicem do povrede i jedan od onih cija se forma evidentno podizala iz utakmice u utakmicu je morao dobiti adekvatnu sansu, ponavljam, ako nista radi lakseg ostvarivanja eventualnog transfera.
Mlad, vec bila ponuda za njega, sigurno vrijedi vise i ovakav od pola novopridoslih.

Sve ovo pricam u duhu tog da mi je zao, jer ovde samo klub moze izgubiti, niko drugi.
Sve ostalo nije ni bitno toliko, kkima se svidja, nekima ne, normala.

Mirzzza@ Mislim da je sigurno na slicnom nivou kao Memija trenutno jer i on ima sezonu za zaborav iza sebe.
Željeznicar za život cijeli!
 
Avatar
Jaozinho22
Postovi: 2746
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:09 pm
Lokacija: Baza
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 4:28 pm

Leon_Professional je napisao/la:Ako je desnjak ne znaci da ce igrati desno krilo. Joj imam osjecaj da samo ja mislim da bi na lijevo krilu trebao biti igrac koji igra desnom nogom... Ili imam pogresno shvatanje moderne igre ili sam upravu ..
Nisi buraz jedini,niko od mene ne bi bio sretniji da nam lijevo krilo igra s obje noge al jbg takve United pokupi :cry:
KLUB NAJVEĆI,
NAVIJAČI NAJBOLJI,
Gospodine Adžeme, ne dozvolite da ''neko'' pere svoj prljav veš preko Vas !

,,To je naš stadion, mi svaki put dajemo onoliko koliko mi smatramo da trebamo dati ! KRAJ PRIČE''
Amar Osim.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 4:30 pm

rios je napisao/la:
Leon_Professional je napisao/la:Ako je desnjak ne znaci da ce igrati desno krilo. Joj imam osjecaj da samo ja mislim da bi na lijevo krilu trebao biti igrac koji igra desnom nogom... Ili imam pogresno shvatanje moderne igre ili sam upravu ..
Nisi jedini. :)
To je danas tendencija u modernom fudbalu,desnjaci idu lijevo,ljevaci idu desno..Ima puno primjera,od Robnea,Riberija,pa dalje..Medjutim,misljenja sam da ce to uveliko i najvise zavisiti od zamisli trenera na smom terenu,da li on krila vidi kao napadacki potencijal ( u tom slucaju je igrac na strani suprotnoj od jace noge okomit na gol protivnika i napadacki nastrojen ) ili kao servis za napadace ( u tom slucaju se uglavnom sve svodi na centarsuteve ili proigravanja napadaca,primjer Navas ili trenutko kod nas Miroslav )..U ovom drugom slucaju igrac koji igra na strani suprotnoj od njegove jace noge je skoro pa beskoristan jer bi se uvijek morao namjestati na svoju nogu da centrira a to bi oduzimalo vrijeme i odose prilike,tako da je prirodnije da igra desnjak na desnoj a ljevak na lijevoj strani.
Sta ce biti od ovo dvoje vidjet cemo,ako ce biti 2 napadaca onda bi bilo logicno da krila budu njihov servis,ali nikad ne reci nikad..
:palacgore: Lijepo objasnjeno.Medjutim ako igras sa jednim napadacem (kako smo do sad igrali) i ako krilni igraci igraju kao kod Edisa, onda i nema neke velike koristi od toga. Lendra koliko god ima dobra kretanja i davao je neke golove glavom, nije taj korpulentni napadac koji ce uzeti vecinu skokova. Takodjer u ovom slucaju, bek i krilo se sudaraju i smetaju jedan drugom.
Sad je drugacija situacija, najavljena je formacija 4-4-2, gdje je drugi napadac Pozder koji ima zavidnu visinu, pa bi ubacaji i imali smisla. Mada opet smatram da bi krila trebala na kontra stranu, svojim ulaskom mogu ugroziti gol sutom ili podvaljenom loptom za napadace, a jos u tom slucaju otvaraju prostor bekovima koji mogu ubaciti loptu. Samim time, na jednoj strani imas 2 nacina napadanja i mogucnosti postizanja gola, dok onako imas samo ubacaj. Naravno za ovo trebas imati dobre, ofanzivne i moderne bekove a mojee je misljenje da to i imamo sada. I Husic i Bevab lijevo, a i Memija i Sinisa su takvi profili igraca.
Vidjet cemo kako je to sef zamislio. Nek mi pobjedjujemo a gdje ce koje krilo biti na kraju i nije bitno :ganja:

@Hurmasica :palacgore: , tako nekako bi to trebalo biti, lijepo objasnjeno.
@jaozinho, ovaj Lazic igra s obje poprilicno dobro, ne znam sto ga Manco nije uzeo jos :rofl: :rofl:
 
fk1921
Postovi: 1335
Pridružen/a: ned mar 27, 2016 1:21 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 4:37 pm

99.9% sam siguran da je klub doooobro razmislio sto se tice Sadikovica mladjeg. Nisu oni naivni ko sto neka raja ovdje komentarise. Sigurno ima tu nekih drugih stvari (nije sigurno sto se tice njegove kvalitete) zbog kojih nisu za to da on ostane. Mozda i jesu za to da ostane dok on nije? Ima tu hiljadu pitanja, a mi se ne bi trebali brinuti o tome bil mi na njemu zaradili ili ne bi. Ako se desi greska, tipa on uspije sto se tice profesionalnog fudbala (sto bi volio radi njeg), sta sad se tu moze, Boze moj. Trebamo osudit upravu i trazit ostavke? Sto se mene tice nek ide Dado, imao je dovoljno vremena da se i na treningu pokaze a ne na utakmici. Na treninzima na kojima sam ja bio iskreno....nista specijalno. Puno ga vi dizete u nebesa samo radi evropskih tekmi :/. Puno veci klubovi tipa Manchester United je pogrijesio sa Pogbom pa pogledajte sta Pogba sad radi.
04.03.2015

Na vanrednoj sjednici Skupštine FK Željezničar, usvojen je novi statut Kluba kojim je jasno poručeno da klub ostaje dosljedan svojoj devedesetogodišnjoj tradiciji, filozofiji i sloganu: Mi smo Željini, Željo je naš. Svetinje nisu na prodaju!
 
Avatar
deto1921
Postovi: 36
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 10:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 4:37 pm

Imam jedno pitanje , ako neko od upicenijih moze malo pojasniti . Kakvu je Damir Sadikovic imao povredu i koliko je predvidjena pauza za tu povredu . Po nekim pricama na zimskoj pauzi on se morao puno ranije oporaviti , mozda ti ljudi koji su to pricali nisu upoznati zato i pitam ako neko bolje zna . Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 4:38 pm

Već su krenuli na ss sa člancima :ganja:
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 4:39 pm

Eno Bogi na anamo onom portalu poručio da neće na posudbu te da ovo nije zaslužio. E ja majke mi ne znam šta ovi igrači više hoće, raskineš ugovor se.re kako nije zaslužio to, pokušaš da se dogovoriš da ga pošalješ na posudbu (koliko se ja kontam u to, klub bi te opet dobrim dijelom plaćao, a možda i 100 % iznos plate) nećeš ni to i govoriš kako nisi zaslužio, a još direktor kaže da te se neće odreći skroz jer si "zadužio" klub. Trener kaže da mu nisi potreban i da se ne uklapaš u tim ne valja ni to i nisi zaslužio. u pm više neka se gone...
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 4:40 pm

svi koji niste ne zaboravite im baciti unlike na facebook, vise nisu medijski partner
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Avatar
deto1921
Postovi: 36
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 10:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 4:42 pm

1921.ba je napisao/la:svi koji niste ne zaboravite im baciti unlike na facebook, vise nisu medijski partner
Znas li zasto?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 4:46 pm

1921.ba je napisao/la:svi koji niste ne zaboravite im baciti unlike na facebook, vise nisu medijski partner
Opa to su novi momenti :mrgreen: , i treba tako :palacgore:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 4:46 pm

Ko jebe papke sa gg.ba..Ne pisu nista 10 dana o nama a cim se ovakve stvari dese odmah iz rupe izlete..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 4:48 pm

Okolele je napisao/la:Ko jebe papke sa gg.ba..Ne pisu nista 10 dana o nama a cim se ovakve stvari dese odmah iz rupe izlete..
Pianje je dali je ovo Bogijevo istina ili konstrukt :)
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Avatar
Krips
Postovi: 46
Pridružen/a: sri apr 20, 2016 8:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 4:50 pm

Glupost što su otjerali omladince. Pa Midžić je bolji igrač od Lazića al eto. U komšije je trava zelenija.
 
fk1921
Postovi: 1335
Pridružen/a: ned mar 27, 2016 1:21 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 4:51 pm

Krips je napisao/la:Glupost što su otjerali omladince. Pa Midžić je bolji igrač od Lazića al eto. U komšije je trava zelenija.
Ti znas jel bolji ili nije, ni jednog ni drugog igraca nisi gledao kako igraju
04.03.2015

Na vanrednoj sjednici Skupštine FK Željezničar, usvojen je novi statut Kluba kojim je jasno poručeno da klub ostaje dosljedan svojoj devedesetogodišnjoj tradiciji, filozofiji i sloganu: Mi smo Željini, Željo je naš. Svetinje nisu na prodaju!
 
Avatar
Jaozinho22
Postovi: 2746
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:09 pm
Lokacija: Baza
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 4:52 pm

Ovi koji budu srali po raznorarnim portalima i novinama a ne budu htjeli raskid ugovora bez isplate ostatka istog se trebaju tretirati po posebnom režimu. Tri treninga na dan počevši od 6:00 :DD:
KLUB NAJVEĆI,
NAVIJAČI NAJBOLJI,
Gospodine Adžeme, ne dozvolite da ''neko'' pere svoj prljav veš preko Vas !

,,To je naš stadion, mi svaki put dajemo onoliko koliko mi smatramo da trebamo dati ! KRAJ PRIČE''
Amar Osim.
 
Avatar
godrina
Postovi: 1421
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 4:53 pm

joj cuj njeg nije zasluzio, goni se u qurac
djelimicno zbog ovog debila nas je napustio bogdanovic, njega mi vise zao i od dade haman..em je bio jaako dobar prije povrede, igra na poziciji gdje smo deficitarni, bio dobar u tandemu sa acom
ja vjerujem ovoj upravi, blago nama sa njima, rade odlican posao, samo se nadam da oko igrackog kadra dobro razmisljaju da se fino iznose sve cinjenice oko igraca..bilo bi bas drama da sad kad ih imamo tako dobre lutamo sa igracima i trpimo na tom polju
uvjek uz tebe i ti to dobro znas, tebe volim ja za tebe navijam :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
boro elcic: igrac ne smije trcat direktno na gol protivnika jer time opstruise igru i ugrozava njenu regularnost
 
KeepTheBlueFlag
Pobjednik 1. sezone S1 Lige
Postovi: 320
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 4:54 pm

šuška se da nam dolazi napadač, provjeren, iskusan, podrska za Lendrića i Pozdera...

Online

Trenutno korisnika/ca: billybih, Dzezvar, Google [Bot] i 265 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija