Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 20, 2016 9:37 pm

rodrigo87 je napisao/la:E majka mu stara, maloprije Osmankovic u argeliniju na malti,a jucer Veca... Drug mi radi, kaze danas mu bili Mujaga i Dzenis, narucili nargilu, nisu mogli ni tri dima uzeti odmah im lose doslo... SAMO IH GAZI MILOSEEE
Istjeraj im Kosta svaki miris na nos..Hebo li ih argelini više,zamrzio sam argelini samo zbog naših profesionalaca
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 20, 2016 9:41 pm

Plava Porodica je napisao/la:
rodrigo87 je napisao/la:E majka mu stara, maloprije Osmankovic u argeliniju na malti,a jucer Veca... Drug mi radi, kaze danas mu bili Mujaga i Dzenis, narucili nargilu, nisu mogli ni tri dima uzeti odmah im lose doslo... SAMO IH GAZI MILOSEEE
Istjeraj im Kosta svaki miris na nos..Hebo li ih argelini više,zamrzio sam argelini samo zbog naših profesionalaca
Yebo mater ja neznam kako ta nargila moze biti toliko popularna kod omladine danas. Pa kad pocnu ove curice/djevojke da zubaju na to ( :D ) dan i noc...pa majka mu kako neko moze to cuclat svako drugi-treci dan. Ja kad god sam u Bosni svako drugo vecer rodjak mi "hajmo na nargilu pa onda izac..". Ma popusti me covjece yebo te crijevo to hahaha. Neznam za mene je to misterijum, pogotovo ako si fudbaler u pm i ZIVIS od toga... Svasta. :guz: :guz: :guz:
 
Blueworld21
Postovi: 341
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 20, 2016 9:42 pm

 
fk1921
Postovi: 1335
Pridružen/a: ned mar 27, 2016 1:21 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 20, 2016 9:43 pm

sajo10 je napisao/la:
Plava Porodica je napisao/la:
rodrigo87 je napisao/la:E majka mu stara, maloprije Osmankovic u argeliniju na malti,a jucer Veca... Drug mi radi, kaze danas mu bili Mujaga i Dzenis, narucili nargilu, nisu mogli ni tri dima uzeti odmah im lose doslo... SAMO IH GAZI MILOSEEE
Istjeraj im Kosta svaki miris na nos..Hebo li ih argelini više,zamrzio sam argelini samo zbog naših profesionalaca
Yebo mater ja neznam kako ta nargila moze biti toliko popularna kod omladine danas. Pa kad pocnu ove curice/djevojke da zubaju na to ( :D ) dan i noc...pa majka mu kako neko moze to cuclat svako drugi-treci dan. Ja kad god sam u Bosni svako drugo vecer rodjak mi "hajmo na nargilu pa onda izac..". Ma popusti me covjece yebo te crijevo to hahaha. Neznam za mene je to misterijum, pogotovo ako si fudbaler u pm i ZIVIS od toga... Svasta. :guz: :guz: :guz:
zaposlio sam jarana (manijak) ako vidi nekog u argeliniju na malti od nasih igraca sa shishom da ih uslika (on redovno pusi shishu). Nosim slike u klub istog trena.
04.03.2015

Na vanrednoj sjednici Skupštine FK Željezničar, usvojen je novi statut Kluba kojim je jasno poručeno da klub ostaje dosljedan svojoj devedesetogodišnjoj tradiciji, filozofiji i sloganu: Mi smo Željini, Željo je naš. Svetinje nisu na prodaju!
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 20, 2016 9:43 pm

E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
exdomorocki
Postovi: 585
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 20, 2016 9:43 pm

Još jednom da pohvalim fenomenalnog Dadu,ja još ne vjerujem šta smo sve danas ispisali o njemu,a bukvalno nam se popiša po faci.Još samo da koju utakmicu odigra.
Još jednom i da pohvalim Žerića,kao perka,lagan na lopti,osjećaj za igrom i trenutkom kada poslati lopti fenomenalan,takođe i on kao i Bekrić su stalno ulazili u sredinu sa krila,baš kao što @model maloprije spomenu.
I još Kemu Osmankovića.Kostić ćemu sigurno,alo sigurno davati mnogo šansi,a zaslužio je momak,živi beton.On će biti jedan od najboljih štopera što sko proizveli u zadnjih par godina.Samo ne diži se u zvijezde Kemo,ostani na zemlji,slušaj trenera i upijaj,pokušaj ispraviti greške,i da te povrede zaobiđu biće od tebe vrhunski štoper.[/quote]

Haj ne pretjeruj s treningom i dvije lopte,kome ce se on pisati po faci,može jedino buregdžiji i onom ćelavom klocu.
Napisi npr. da je Ugljesa presjekao jedno 10 lopti,da je Dzenis grizao travu,Pozder bio dobar,sta se uhvatio Svilenog kojem je preče bilo igrati za repku nego derbi,vodi ga kuci
> JA IMAM JEDNOG BOGA A NA KLUPI SINA NJEGOVOGA <
 
Avatar
irfo
Postovi: 1013
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:12 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 20, 2016 9:45 pm

Sta je sa onim Cubarom sto je doso iz olimpika prosle godine, ima li ga gdje?
 
Avatar
salle86
Postovi: 5132
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 20, 2016 9:46 pm

Ne mogu tvrditi da mi je prva utakmica, ustvari siguran sam da nije ali je prva koje se dobro sjećam.
Superkup na Grbavici kad smo tukli kone 4-0, kad je ona ubleha od dedića fulila penal :)
Snijeg bio, zima, kosti lede. Sa jaranom, inače osnovac bio tad, bio na jugu, tačnije on bio prvo samo i otišao, ja nisam želio. I od tad nastojim svaki meč ostati do kraja, tačnije i ono pozdravljanje igrača na kraju. Bez toga ne brojim da sam bio.
30 kuka uskoro punim, nije se više mlado ko nekad ali opet gledam da idem samo na jug :)
I da se pohvalim, u januaru 2014-e dobio curicu a na tekmu je vodio protiv Zrinjskog ne sjećam se jel imala 3 mjeseca. Sad kad vidi željin grb dere se goooo :)
Mislim da sam dovoljno uticao i da zna gdje joj je mjesto

:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
rios
Postovi: 436
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 20, 2016 9:48 pm

Eisenbahner1921 je napisao/la:@rios da započnem :D
Prva utakmica mi je bila s 3 godine, tako mi je stari rekao. Ne sjećam se s kim je bila, bolje rečeno ne sjećam se ničega. Znam da mi je stari govorio da sam kao mali bio pravo ratoboran. Tako kad se "prijateljski" zakuha malo između našeg sjevera i Red Army ili Robijaša da znao otrčati među naše prve redove,jedva me izvlačio :D Specijalan, jedinstven, neopisiv je osjećaj kad se trolom spuštaš pored Plavog oka i ugledaš naš hram, osjećaš određenu dozu treme, a kad uđeš na tribinu i vidiš plave momke na zelenom terenu kako igraju, znaš da će ti to ostati u DNK šta god se desilo.
:lol: :palacgore:

Puno lijepih prica o prvoj utakmici,mozda je mogla i posebna tema o tome,al nek odluci moderacija ;)

Moja prva utakmica

Za razliku od vas koji ste dosad pisali,ja sam bio nesto stariji kad sam prvi put gledao Zelju.Bio sam u osnovnoj skoli,treci razred.
Ta prva utakmica je ujedno i prvi poslijeratni derbi na Grbavici.Da debitujem prije bio sam mali,vjerovatno ni stari ni ostatak familije nije htio da se pegla sa mnom takvim,onda dosao rat,cetiri godine nekih drugih prica,junaka,skupljanje gelera,itd..
Eh,'96 je pravo vrijeme.Reintegrisana Grbavica,novo njeno radjanje,novo radjanje Zelje,novo radjanje derbija i jedan novi navijac na Grbavici,ja.
Noc prije pocinje ta moja bitna za derbi,starom se i ide i ne ide,ne znam sto,uvijek je bio nekako tezak lik,gleda moze li me kome utrpati,ali opet ga strah,poratno vrijeme je to jos uvijek..Ostalo je da cemo se sutradan dogovoriti..Prije derbija sam morao u skolu,ma kakvi,svi mi djecai samo o tome pricamo,znamo da se zovemo Manijaci,da smo a jugu,ali sustinski pojma mi nemamo :lol: Dodjem ja kuci i saceka me otac i lijepa vijest - idemo.
Krenuli smo tramvajem,pun ko sibica,inace su tramvaji bili puniji iza rata nego sad,valjda se raja vozala onako,da ih zelja mine,sta li..Da se vratim,krenuli mi,sa nama i jedan lokalni mahal,stariji je on od mene,7-8 razred tada sigurno,onako sto bi stari rekli jalijas mahalski.. :DD: Sam ce on,ali eto nekako u isto vrijeme smo krenuli pa hajd donekle ce sa nama..Pjeva on i nozem i lancem i pajserom u glavu..,ja ga gledam,ne znam pjesmu..Zezaju ga neki stariji ljudi,eto kakvi ste vi Manijaci,sam bi razvaljivali,smiju se..Raja se vise smijala prije jbt kad skontam sad..Al elem..Semafor na scijalnom,razvali taj mahalc vrata od tramvaja i izadje ko veliki :lol:
Prilazak stadionu,prilazak platou ispred sjevera i onaj huk raje sa tribina dok ti stojis ispred je nesto sto me i dan danas najezi ko i tada,prvog dana..Hocu ja na jug,al stari nije voljan,udjemo na sjever..Pitara vise,ali ima i nas Manijaka..Znam jer se prolomio glas u jednom trenutku koji nikad necu zaboraviti - naprijeed Zeeeljooo! Mislim da se godinama iza toga cuo taj povik,da li od istog covjeka ili neko drugi ne znam,ali da se cuo prije pocetka tekme jeste.
Rezultat i sve oko tog znate.Zavrsilo se,idem ja kuci pun utisaka,ulazim i iz hodnika pricam mami i tetki o transparentima Volim te Zeljo,FCZ,o navijanju,pricam i obuvam tene da idem sa rajom u dvoriste igrati nas derbi.
Oduzih,oprostite.

Jah,moram jos ovo napisati..Dobio jedan derbi amidza ulaznice za derbi,al istok na Grbavici.Al hajd idem ja s njim,dzaba karte jbg..Sve pitari okolo,slusam ja sprdanja,psovke,njihovo navijanje..Kako je bilo prohladno vrijeme neko imao sam jaknu i ja sta cu kako cu,skontam da stavim ruku u dzep i u dzepu pokazujem srednji prst :mrgreen: :lol:
Zeljeznicar za zivot cijeli !!!

Miralem Pjanic !!

Mirza Teletovic !

Damir Dzumhur !
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 20, 2016 9:49 pm

Hurmasica je napisao/la:Kemo zaista ima sve predispozicije da postane odličan štoper, to se vidjelo još u oml. kategorija, u onom dvomeču sa Salzburgom gdje je on jedini ličio na štopera u našoj ekipi i uspješno se nosio sa napadačima Salzburga, a evo i sad na treningu ga Kostić hvali. Kemo, samo rad, rad i rad i ja vjerujem da ćeš napraviti super karijeru :) . Trenutno imamo kao štopere Kemu, Acu i Grka, ja bih zaista volio da mi imamo još jednog štopera iz oml. pogona pa da ne moramo dovoditi nekoga sa strane ali nažalost nije tako. Duraković mi uopšte ne ulijeva neko povjerenje, tako da na toj poziciji moramo tražiti još nekoga kao četvrtog štopera. Da li će to biti ovaj što ga je Model skautirao pa se ispostavilo da je Bokačov rođak :ganja: , vidjećemo.
Nisam skautiro Bokačovog rođu vec onog malog Jovičića :) . Nema materijala na netu da nisam pogledo. Više tekmi Rudara nego Reala sam pogledo od kako sam cuo da navija za Želju. On i Kemo par za buducnost ;)Nikoliću reguj!!!
Rođo je samo posredno, ponavljam, posrdno opisan :lol:
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Avatar
chile
Postovi: 1375
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 20, 2016 9:49 pm

Dres je vrh, tesko da smo mogli bolji ubosti...
Toliko simbolike na platnu jos samo da ih igraci znojem natapju.
Jedino pitanje da li ce na tribinama biti vise plavih ili bijelih ;)

Sent from my Plavo Sokocalo
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije !
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 20, 2016 9:51 pm

Aaaaaaaa kakvi dresovi, kakva prezentacija :klanjase2: :klanjase2: :klanjase2:
Željezničar ante portas !
 
Avatar
nookey
Postovi: 2332
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:19 pm
Lokacija: Stolica F14
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 20, 2016 9:51 pm

Samo da napisem 'dobronamjernim' koji su govorili da Lendra ode:
Mozete se sageti Upravi!
 
Format
Postovi: 414
Pridružen/a: uto mar 08, 2016 8:52 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 20, 2016 9:52 pm

Joj dresa Boze,ne znas koju boju uzet al plavi je sila
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 20, 2016 9:53 pm

Sad čekamo komentare, za sada jednom je dres tanak, drugom ne valja što nije šiven grb

Na dresu, uz krila na prsima koja dominiraju se nalaze i drugi detalji, simboli Kluba. U lijevom donjem dijelu, na prednjoj strani dresa nalazi se vezeni grb s lokomotivom, koja kompoziciju FK Željezničar treba da odvede do novih uspjeha, ovaj put uz pomoć naših novih partnera i sponzora iz kompanije Diadora.
 
Avatar
Velahalve
Postovi: 591
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 20, 2016 9:53 pm

Dres VRH, kakvi oni od Lacija kakvi su ovi naši. :zeljeznicar1:
 
Avatar
tm8782
Postovi: 1920
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:13 pm
Lokacija: Dolina Cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

pon jun 20, 2016 9:53 pm

pinki je napisao/la:Samo da napisem 'dobronamjernim' koji su govorili da Lendra ode:
Mozete se sageti Upravi!
Lendra dobija ili je dobio bh državljanstvo tako da...

Poslano sa mog U7 PRO koristeći Tapatalk
Ovo je važan trenutak u historiji Kluba. Tribinu ne grade pojedinci. Tribinu gradi porodica Željo. Gradnja tribine neće biti po modelu javno privatnog partnerstva niti po modelu koncsesije. To će ... podrazumijevati vlasništvo Kluba nad tribinom
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 20, 2016 9:54 pm

FOTO / VIDEO: Novi dresovi FK Željezničar za sezonu 2016/2017

http://fkzeljeznicar.ba/foto-video-pogl ... 017/20860/" target="_blank


:klanjase2: :klanjase2: :klanjase2:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 20, 2016 9:55 pm

Interesantno iduce sezone na sorcevima reklama americke one kompanije koju vodi i onaj bosanac mescini, "A to Z group" ;) Sve se nema a sponzori preko bare :P

Sve u svemu, dresovi su fantasticni, i ne samo dresovi vec sorcevi i stucne takodjer. Jedino bi mozda volio da ona pruga nije cijela plava/bijela jer to se previse istice na dresu. Ali da me niko ne shvati pogresno ovo je stvarno pre prelijepa garnitura dresova. Ali ja sam mozda jedan od rijetki kojima je i proslogodisnja garnitura, odnosno ove sezone sto je tek zavrsila, bila vrlo lijepa, sva ti dresa!

:zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
 
Format
Postovi: 414
Pridružen/a: uto mar 08, 2016 8:52 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 20, 2016 9:55 pm

Lendru u repku aBd

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 184 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija