Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.

Ukupno glasova: 15

Elegant
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 20, 2016 1:49 pm

Necemo propasti radi Dade.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Simply Blue
Kontakt:

pon jun 20, 2016 1:49 pm

I šta bi falilo da ode na posudbu, samo kod nas posudba znači da klub više na računa na tebe
Treba poraditi na realizaciji...
NO ODA, NO PARTY

SIMA_SIMAU
Kontakt:

pon jun 20, 2016 1:50 pm

Grbavica je napisao/la:
SIMA_SIMAU je napisao/la:
Hadzijalagic je napisao/la: Onda ga je popusio :mrgreen:
Polako ljudi polako ... sezona nije ni krenula
Ali to je moguća solucija. Mijenjaš igrače koji znaju, koji su tu neki vremenski period, ne moraju se adaptirati, poznaju ekipu, za neke druge koji su možda jednakog kvaliteta ali su tu "od juče" i moraju upoznati ekipu, navići se na grad, na klub...
Ne znam, nije mi ovo pametan potez ni malo. Damir je prošlu sezonu odigrao lijepo, evropu iznad prosjeka, onda utakmice sa mladom reprezentacijom i momak nije imao dana pauze zajedno sa Memijom i malim Amirom. Koliko je to uticalo na njih vidimo da i Memija nije pružao partije na nivou prošle sezone.
exbabilon je napisao/la:Dadu se MORALO sacekati jos jednu sezonu i pokusati prodati, MORALO! Ovako cemo ostati osteceni za par stotina hiljada eura garantujem.
Apsolutno.

Sve je moguce, moguce ja da ja dobijem bingo i da ne moram ici na posao :)
Opet se vjeruje nekakvim portalima prije zvanicne,
Željovci uvijek treba da znate, da navijači prate klub, a ne rezultate!

Svi na Grbavicu!!!

Neandertalac

pon jun 20, 2016 1:52 pm

Tm 87@

Ma ne zna, nemoj da se kunem. Nemam se ja tebi sta pravdati, eto imas Pileta, Vrbanjusu, Supera i jos par njih pa ih pitaj. Ja sam jedan sasvim obican navijac Zelje koji eto slucajno zna po neku stvar.
Blacenje na takav nacin me samo dovodi u dilemu da se pitam ciji ste par vas koji odobravate svaki moguci potez. Ali bukvalno svaki.

Da malo okrenemo mlin i posluzimo se vasom taktikom. Cudno zar ne kada na ovaj nacin razmisljas, nije da nema razumnu osnovu?
Željeznicar za život cijeli!

Okolele
Kontakt:

pon jun 20, 2016 1:52 pm

salemprolic je napisao/la:Dado i Stana su meni mnogo dragi igraci. Nasa djeca, dobri momci i moram priznati da mi je uvijek zao ako nas neko takav napusta. Pogotovo jer nesto i znaju oko tog fudbala, pokazali su to vise puta. Ali s druge strane kad se pogleda Dado je prvi dobio sansu od svoje generacije. Prije Plzena je odigrao onu polusezonu po koju tekmu. Protiv Plzena su usli Bajic i on. Ono sto je najzaosnije je da taj Dado poslije onog Plzena nije napredovao skoro ni malo. Dakle ono sto je pruzio protiv Plzena(da se razumijemo bilo je to odlicno za jednog momka od 18 godina) pruzao je ako ne i gore tokom prosle i pretprosle sezone. Uz bljesak u evropskim tekmama. U isto vrijeme Bajic, koji je dakle debitovao poslije njega, sezonu za sezonom ide naprijed, dolazi do titule prvog strijelca, A reprezentacije i odlicnog transfera. Dakle nesto se sa Dadom lose radilo. Da li je kriv sam on, ili treneri i strucni stab, ne znam, ali Dado je gotovo isti igrac kao sto je bio kad je tek debitovao. Slican primjer imamo i kod komsija sa Radovcem. Ja opet kazem i pored svega ovoga volio bi da Dado ostane jer vjerujem da bi mogao napredovati i da mu jos nije kasno, ali ako je to odluka sefa, sta mi mozemo tu. Nadam se da se necemo hvatati za glavu. A i ako nista gdje god da ode i ako bude sta napravio ima onih nekih postotaka koji nas sljeduju :)
Upravo to..Svi znamo da on ima kvalitet ali ne mozes ti sad njega trpiti 1,2,3 sezone zaredom a on nikakav napredak ne pokazuje...Primjer Bajić i Amir,dobili priliku,postepeno napredovali i lagano transfer..

Nisu samo Sadikovići Željo i da samo od njih nesta ocekujes,Dolaze sad novi momci Žerić,Dino,Mujaga,Hiroš itd..Mora se i o njima misliti a mladji su od Sadikovića..
Zadnja izmjena: Okolele, dana/u pon jun 20, 2016 1:54 pm, ukupno mijenjano 1 put.
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.

Omar500
Moderator
Kontakt:

pon jun 20, 2016 1:53 pm

Simply Blue je napisao/la:I šta bi falilo da ode na posudbu, samo kod nas posudba znači da klub više na računa na tebe
Pa ss.ba je napisao da ce ici na posudbu, tako da je sve moguce. Ljudi, spustimo loptu, zvanicna jos nista nije objavila, ovo su sve mahalske do sada.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?

SIMA_SIMAU
Kontakt:

pon jun 20, 2016 1:54 pm

Omar500 je napisao/la:
Simply Blue je napisao/la:I šta bi falilo da ode na posudbu, samo kod nas posudba znači da klub više na računa na tebe
Pa ss.ba je napisao da ce ici na posudbu, tako da je sve moguce. Ljudi, spustimo loptu, zvanicna jos nista nije objavila, ovo su sve mahalske do sada.
Konacno da neko normalno razmislja.
Željovci uvijek treba da znate, da navijači prate klub, a ne rezultate!

Svi na Grbavicu!!!

Hurmasica
Kontakt:

pon jun 20, 2016 1:55 pm

Bezveze mi je priča i mijenjanje iste nakon svakog transfera, ako neko dođe ide priča Kostiću ti si car, ubost će sa ovim 100 % itd., ako neko ode ide priča Kostić više nema moje povjerenje. Ljudi mi imamo šefa stručnog štaba, imamo pomoćnike koji svaki dan te igrače gledaju na treninzima, na utakmici protiv Olimpica također, mogli su pregledati i njihove partije iz ranijih sezona. Ako oni kažu da neki igrač treba da ide te da se ne može uklopiti u sistem, onda ne znam šta se mi imamo tu buniti kada mi ne odgovaramo ni za eventualne dolaske igrača ni za eventualne odlaske.

Svako polaže račune na kraju sezone, prije toga sklapa tim po svojoj želji i volji onako kako misli da treba te sa igračima za koje misli da mogu odgovoriti sistemu. Igrača koji su navodno na odlasku mi nije žao ni sekunde, možda Dade ali to samo iz razloga što sam uvijek mislio da može više, da je to taj momenat ali uvijek me je demantovao. Ako ima opcija da ide na posudbu volio bih čisto radi njega, da se malo dohaviza ako je to moguće. To je ja mislim jedini igrač u novijoj historiji da ja nemam ni pozitivno ni negativno mišljenje o njemu. Jednostavno nedorečen. Enis je svoje partije korektno odrađivao na PRIRODNOJ poziciji ali to u ovoj konstalaciji snaga jednostavno nije dovoljno i ne može biti dovoljno za klub kakav je Željezničar. Što se Stane tiče mi imamo 2 desna beka od toga jedan koji može ostvariti potencijalno dobar transfer, te 2 lijeva beka, na krilu bi ga možda mogao vidjeti u nekim kombinacijama al' šta ako struka ima još neko krilo u planu? Tu opet ne vidim Stanu, tako da to što je otišao ne pogađa me uopšte toliko, hvala mu za sve utakmice, i one dobre i one loše, ali vrijeme je za rastanak. Đermanović? Njegova nesreća je samo u tome što je Lendrić bio u životnoj formi i to je to. Da li ga možda Edis mogao više koristiti? Sigurno da jeste, ali opet tu je Mujaga od kojeg očekujemo isto tako novac u budućnosti. U tom odnosu snaga, prednost dajem Mujagi u svakom slučaju. Shvatite ljudi da u ovoj ekipi imate možda 5 igrača za koje se može žaliti da odu, ostali jednostavno nisu na tom nivou da ih možemo žaliti. Nažalost tako je, ja bih volio da je drugačije ali nije.

Možemo mi možda pričati kako ovaj potez ne valja, onaj valja i tako u nedogled, ali moramo shvatiti jednu stvar, svaki stručni štab radi ono što misli da treba i što smatra da je ispravno. Sa svakim trenerom dolaze i nove ideje koje neki igrači jednostavno ili neće, ili ne mogu ispratiti, i onda se dešavaju ove stvari - odlasci nekih grača. Mi tu neke stvari uopšte ne gledamo realno ni kada su u pitanju dolasci ni kada su u pitanju odlasci. Svako ko dođe u naš klub, trener stoji iza njega i u svakom trenutku može reći zašto ga je doveo i zašto mu je potreban, isto to važi i za odlaske. Svakom igraču želim dobrodošlicu jer on brani boje mog kluba, a svakom igraču koji odlazi želim sreću u nastavku karijere jer je branio boje mog kluba. Neko sa manje uspjeha, neko sa više uspjeha ali to je fudbal. Oko nekih igrača jednostavno ne vrijedi puno polemisati. ;)
Zadnja izmjena: Hurmasica, dana/u pon jun 20, 2016 2:04 pm, ukupno mijenjano 4 puta.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar

Vrag

pon jun 20, 2016 1:56 pm

salemprolic je napisao/la:Dado i Stana su meni mnogo dragi igraci. Nasa djeca, dobri momci i moram priznati da mi je uvijek zao ako nas neko takav napusta. Pogotovo jer nesto i znaju oko tog fudbala, pokazali su to vise puta. Ali s druge strane kad se pogleda Dado je prvi dobio sansu od svoje generacije. Prije Plzena je odigrao onu polusezonu po koju tekmu. Protiv Plzena su usli Bajic i on. Ono sto je najzalosnije je da taj Dado poslije onog Plzena nije napredovao skoro ni malo. Dakle ono sto je pruzio protiv Plzena(da se razumijemo bilo je to odlicno za jednog momka od 18 godina) pruzao je ako ne i gore tokom prosle i pretprosle sezone. Uz bljesak u evropskim tekmama. U isto vrijeme Bajic, koji je dakle debitovao poslije njega, sezonu za sezonom ide naprijed, dolazi do titule prvog strijelca, A reprezentacije i odlicnog transfera. Dakle nesto se sa Dadom lose radilo. Da li je kriv sam on, ili treneri i strucni stab, ne znam, ali Dado je gotovo isti igrac kao sto je bio kad je tek debitovao. Slican primjer imamo i kod komsija sa Radovcem. Ja opet kazem i pored svega ovoga volio bi da Dado ostane jer vjerujem da bi mogao napredovati i da mu jos nije kasno, ali ako je to odluka sefa, sta mi mozemo tu. Nadam se da se necemo hvatati za glavu. A i ako nista gdje god da ode i ako bude sta napravio ima onih nekih postotaka koji nas sljeduju :)
Dok ja Bajic radio ovaj je drkao crijevo. Jednom sam napisao ne moze od tebe biti fudbaler ako do kasne sate lutas, trujes se, a sutradan igras utakmicu. Cimirot, Bajic, Zolotic, Amir, Ara, Kvesic...

Timscho
Kontakt:

pon jun 20, 2016 1:57 pm

Nije meni žao Dade, meni je žao Želje.
Dado će lako naći novi klub, a gdje ćemo mi naći opet ovakvog igrača?
svojim snagama na svojoj zemlji

Velahalve
Kontakt:

pon jun 20, 2016 1:57 pm

Pitanje je koliko bi se Dado naigrao u ovoj konkurenciji svakako, ja mislim da nije loša opcija da recimo ode na posudbu u Olimpic, pa da ga pratimo tokom sezone i vidimo da li će imati nekakav napredak, povrijeđen je bio i to treba razumjeti, navijači su na vagi, ali čim se vodi ovolika rasprava o njemu znači da ipak on vrijedi, a što se tiče Enisa, Stanića, Turkovića, Bogija i Hodžurde raskidi ako se desi sa svima pomenutim su opravdani.

Grbavica
Kontakt:

pon jun 20, 2016 1:58 pm

Vrag je napisao/la:
salemprolic je napisao/la:Dado i Stana su meni mnogo dragi igraci. Nasa djeca, dobri momci i moram priznati da mi je uvijek zao ako nas neko takav napusta. Pogotovo jer nesto i znaju oko tog fudbala, pokazali su to vise puta. Ali s druge strane kad se pogleda Dado je prvi dobio sansu od svoje generacije. Prije Plzena je odigrao onu polusezonu po koju tekmu. Protiv Plzena su usli Bajic i on. Ono sto je najzalosnije je da taj Dado poslije onog Plzena nije napredovao skoro ni malo. Dakle ono sto je pruzio protiv Plzena(da se razumijemo bilo je to odlicno za jednog momka od 18 godina) pruzao je ako ne i gore tokom prosle i pretprosle sezone. Uz bljesak u evropskim tekmama. U isto vrijeme Bajic, koji je dakle debitovao poslije njega, sezonu za sezonom ide naprijed, dolazi do titule prvog strijelca, A reprezentacije i odlicnog transfera. Dakle nesto se sa Dadom lose radilo. Da li je kriv sam on, ili treneri i strucni stab, ne znam, ali Dado je gotovo isti igrac kao sto je bio kad je tek debitovao. Slican primjer imamo i kod komsija sa Radovcem. Ja opet kazem i pored svega ovoga volio bi da Dado ostane jer vjerujem da bi mogao napredovati i da mu jos nije kasno, ali ako je to odluka sefa, sta mi mozemo tu. Nadam se da se necemo hvatati za glavu. A i ako nista gdje god da ode i ako bude sta napravio ima onih nekih postotaka koji nas sljeduju :)
Dok ja Bajic radio ovaj je drkao crijevo. Jednom sam napisao ne moze od tebe biti fudbaler ako do kasne sate lutas, trujes se, a sutradan igras utakmicu. Cimirot, Bajic, Zolotic, Amir, Ara, Kvesic...
Ja sa Bajom sjedio na crijevu bar 5 puta prošle godine dok je bio tu i igro za Želju. Ara neku noć u prolazu dimio. ;)
Ja dolazim i odlazim, a vrijeme ko da tu ne prolazi, i ti si ista I sad dobra si ali kakvi su ti nalazi

deto1921
Kontakt:

pon jun 20, 2016 1:59 pm

Što se taj isti Damir ne pokazuje na treningu i na utakmici koja znaci ostani ili idi ? Iskreno ne shvatam zasto ga branite , eto u slucaju da ostane kako ce se igdje pokazati i prodati ako ce sjediti na klupi jer se ne trudi na treningu i ne zasluzuje prvu postavu?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ivicahuljev
Kontakt:

pon jun 20, 2016 2:01 pm

Hurmasica je napisao/la:Bezveze mi je priča i mijenjanje iste nakon svakog transfera, ako neko dođe ide priča Kostiću ti si car, ubost će sa ovim 100 % itd., ako neko ode ide priča Kostić više nema moje povjerenje. Ljudi mi imamo šefa stručnog štaba, imamo pomoćnike koji svaki dan te igrače gledaju na treninzima, na utakmici protiv Olimpica također, mogli su pregledati i njihove partije iz ranijih sezona. Ako oni kažu da neki igrač treba da ide te da se ne može uklopiti u sistem, onda ne znam šta se mi imamo tu buniti kada mi ne odgovaramo ni za eventualne dolaske igrače ni za eventualne odlaske.

Svako polaže račune na kraju sezone, prije toga sklapa tim po svojoj želji i volji onako kako misli da treba te sa igračima za koje misli da mogu odgovoriti sistemu. Igrača koji su navodno na odlasku mi nije žao ni sekunde, možda Dade ali to samo iz razloga što sam uvijek mislio da može više, da je to taj momenat ali uvijek me je demantovao. Ako ima opcija da ide na posudbu volio bih čisto radi njega, da se malo dohaviza ako je to moguće. To je ja mislim jedini igrač u novijoj historiji da ja nemam ni pozitivno ni negativno mišljenje o njemu. Jednostavno nedorečen. Enis je svoje partije korektno odrađivao na PRIRODNOJ poziciji ali to u ovoj konstalaciji snaga jednostavno nije dovoljno i ne može biti dovoljno ga klub kakav je Željezničar. Što se Stane tiče mi imamo 2 desna beka od toga jedan koji može ostvariti potencijalno dobar transfer, te 2 lijeva beka, na krilu bi ga možda mogao vidjeti u nekim kombinacijama al' šta ako struka ima još neko krilo u planu? Tu opet ne vidim Stanu, tako da to što je otišao ne pogađa me uopšte toliko, hvala mu za sve utakmice, i one dobre i one loše, ali vrijeme je za rastanak. Đermanović? Njegova nesreća je samo u tome što je Lendrić bio u životnoj formi i to je to. Da li ga možda Edis mogao više koristiti? Sigurno da jeste, ali opet tu je Mujaga od kojeg očekujemo isto tako novac u budućnosti. U tom odnosu snaga, prednost dajem Mujagi u svakom slučaju. Shvatite ljudi da u ovoj ekipi imate možda 5 igrača za koje se može žaliti da odu, ostali jednostavno nisu na tom nivou da ih možemo žaliti. Nažalost tako je, ja bih volio da je drugačije ali nisu.

Možemo mi možda pričati kako ovaj potez ne valja, onaj valja i tako u nedogled, ali moramo shvatiti jednu stvar, svaki stručni štab radi ono što misli da treba i što smatra da je ispravno. Sa svakim trenerom dolaze i nove ideje koje neki igrači jednostavno ili neće, ili ne mogu ispratiti, i onda se dešavaju ove stvari - odlasci nekih grača. Mi tu neke stvari uopšte ne gledamo realno ni kada su u pitanju dolasci ni kada su u pitanju odlasci. Svako ko dođe u naš klub, trener stoji iza njega i u svakom trenutku može reći zašto ga je doveo i zašto mu je potreban, isto to važi i za odlaske. Svakom igraču želim dobrodošlicu jer on brani boje mog kluba, a svakom igraču koji odlazi želim sreću u nastavku karijere jer je branio boje mog kluba. Neko sa manje uspjeha, neko sa više uspjeha ali to je fudbal. Oko nekih igrača jednostavno ne vrijedi puno polemisati. ;)
Fino objasnjeno,netreba nikog pljuvati,pustiti sefa da radi svoj posao,nase je podrzimo klub,vidim na prethodnih par stranica svega I svacega se napisalo,te colic osvojio titulu sa zirnjskim itd,iako dosta pratim ligu I ostale klubove nisam upratio da je colic bio prevaga ili neki bitan kotacic u osvajanju iste,po toj logici I joco je uzeo kup trebao je ostati kod nas,kao I kokot....toliko od mene

boju dao si nebu...
Kontakt:

Svasta nesto se izdesavalo ovih dana...odgledah video sa skupstine tj., onaj najinteresantniji dio, izlaganje Senada Misimovica.
Ne poznajem covjeka licno ali slusajuci izlaganje cini mi se da je legalista, pragmatican, vizionar i da ima jos puno nekih pozitivnih osobina koje inace jako cijenim kod ljudi.
Ostaje da vidimo da li ce uspjeti zavrsiti posao, a ako uspije, nema sumnje da ce zlatnim slovima ostati upisan u istoriji kluba.
Njemu i njegovim saradnicima zelim puno srece! :palacgore:
Moje je da nastavim da bodrim klub, da pomognem kupovinom clanske i godisnje, te eventualno i te famozne stolice na istoku za narednih 10-20 god.

Strucni stab i transfer politiku ne zelim komentarisati jer nisam trener, a ni skaut. Strucni stab ima cilj, uprava ima cilj, a meni je najbitnije da klub raste i napreduje iz dana u dan.
Pobjeda i poraza ce biti, klub je prosao svasta nesto, ali ideja i ljubav moraju ostati nesto sto je prisutno od nastanka kluba, preko najgorih, pa do najboljih dana u istoriji kluba...

MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!

Blueworld21
Kontakt:

Ako ćemo iskreno i meni je zao Dade nekako sam mislio od njega da će biti novi Stila, ali nikad nije imao onu neku drskost koju u fudbalu moraš imati. Nekako mi je flegma, uvijek isti. E sad kad na tas stavim da li se okrenuti Dadi ili Zeri više sam za opciju da se uvodi Žera i polako afirmiše a ako kako moze Dado negdje na posudbu pa da vidimo ima li jos neke iskre u njemu dobro i jeste. Ostalima želim sve najbolje, hvala za svaki minut u našem dresu.

boju dao si nebu...
Kontakt:

pon jun 20, 2016 2:02 pm

Btw. kada su treninzi radnim danima?

Čapljina1987
Kontakt:

pon jun 20, 2016 2:07 pm

Omar500 je napisao/la:[video]https://www.youtube.com/watch?v=bu13hGpfi84[/video]

Znaci ostao sam bez rijeci. Bukvalno. Kakva gromada od covjeka, sasu sve u facu sto se govorilo i zamjeralo upravi, tj oni koji nisu zeljeli shvatiti neke stvari. Ne pamtim kad mi je brze proslo ovo vrijeme, da mu je govor trajao tri sata, bez treptaja bi ga pogledao.
Nadam se da se vise neke stvari nece potezati koje je covjek objasnio. EL GRANDE MISKE! :titula:
Naježi se.Svaka čast Miske :klanjase2: Sad počmi gradit :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
Sto se tice odlazaka, faktor bukvalno kopirao post s ovog foruma, neko je napisao da idu ovi igraci. Sumnjam da su oni dosli do informacije. Kadar se treba skresati, krivo mi je za Dadu ako je istina, ali strucni stab zna sta radi. Zna li neko je li danas predstavljanje dresova? :DD:
Uvjek uz tebe..1921-1987

Neandertalac

pon jun 20, 2016 2:09 pm

Timscho je napisao/la:Nije meni žao Dade, meni je žao Želje.
Dado će lako naći novi klub, a gdje ćemo mi naći opet ovakvog igrača?
Pa to je to. Nije bas da ima na bacanje ovakvih igrača, mlad a vec za nasu ligu iskusan, dobar igrac volio ga neko ili ne. Malo jos da poradi na igri uz pravog trenera i prirodnu poziciju i za god ili pola imas solidan transfer, finih para za klub.

To je citava poenta moje price. Hebe mi se za svakoga, svi budu i prodju Zeljo ostaje. A upravo Zeljo u ovom slucaju moze biti jako ostecen.

Shvatice ko zeli da shvati.
Željeznicar za život cijeli!

bablaz
Kontakt:

pon jun 20, 2016 2:10 pm

stvarno mi nije jasno zašto kukate??? Titulu s njima nećemo osvojiti 100%, dok sa ovim novim ne znamo.
Imajte malo povjerenja u Šefa stručnog Štaba, nije lud da radi protiv sebe. Ponoviću još jednom: Da je neko htio dati 1.000 KM ne bi ga pustili džaba, a to dovoljno govori o kvalitetu igrača (bilo kojeg). Čitajući ove komentare pomislih da su u najmanju ruku Poyet i Alba.

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Brkoo, Charlie Sheen, Faca Sa Ulica, Fanzi, Google [Bot], Kospicar i 26 gostiju.

Prijava  •  Registracija