Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Whisperer
Postovi: 1457
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 2:55 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 15, 2016 1:51 pm

pinki je napisao/la:
Don Juan je napisao/la:
pinki je napisao/la:ne kažem da podržava ovog ili onog, ali najlakše je pljuvati...
Haj da napravimo T račun šta ova Uprava dobro radi a šta loše pa da vidimo + i -
vjerujem da svaki normalan navijač Želje i onaj ko želi dobro ovom klubu podržava ovaj put i način rada Uprave...
Ja kazem u svoje ime , da mozda poslije rata nismo imali bolju upravu , pa za par mjeseci , ljudi su uradili predosta toga, od stadiona , od dovodjenja igraca , ima toga jos , zasto neko nebi podrzoo rad ove uprave ovih mladih ljudi koji su klubu, samo sljepac to moze da ne vidi . ;)
da dodam, volonterski
zasto se ni jedna uprava nije sjetila , da nesto konkretno uradi u vidu stadiona ? po meni neka ova uprava ode , bila bi najveca nasa propast ;)
"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
mula
Postovi: 929
Pridružen/a: pet apr 22, 2016 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 15, 2016 1:52 pm

ChWilla je napisao/la:
mula je napisao/la: Ne zelim da sada ovo pređe u pričanje o pojacanjima Sarajeva niti mi je cilj da ih na bilo koji način spominjem. Ova dva igraca iz Slobode sto su doveli su odlični igraci, a za Guzonju nema potreba pricati, covjek je institucija za nasu ligu(ne zelim sada da pretpostavljam, da li ce biti povrijeden ili nece, da li ce ga neko kucnuti itd), za ove ostale igrace ne mogu tvrditi kakvi su.
A sto se tice Zelje mislim da za razliku od prosle sezone ako uzmemo u obzir da smo u ekipi imali Tiaaga, Zolotica i Zahirovica, a umjesto njih sada su igraci iz Radnika i Borca, sa pravom mogu tvrditi da se nismo pojacali.
Ovo je prvi i posljedni put da u svojim postovima spominjem pitare(osim naravno kad ih dobijemo u derbiju aBd)!
tu zaboravljaš husića, pozdera i hervasa. zola nije ni bio naš igrač, zahirović je svoje pokazao bukvalno u jednoj utakmici i još nešto bljeskova. tiaga je jedinog i meni žao usprkos svim manama.
Ta trojica igraca ce pokazati koliko vrijede, zaboravljas da je Zahirovic dosao bez ikakvih priprema(ja mislim na par dana prije utakmice sa Sirokim) i da je uletio kao nespreman i neuigran, to bi bio skroz drugi igrac u ovoj sezoni nakon zavrsenih priprema.
Za Zolotica imam odgovor u prethodnim postovima , ne bih da se ponavljam
Promjene su proces za koji potrebno je vrijeme.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 15, 2016 1:53 pm

ja poštujem da ti misliš da je dobro igrao, ali on je prodan prije dvije godine u ova doba, za solidne pare obzirom da je bio bukvalno još rekonvalescent. nije realno.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 15, 2016 1:55 pm

Ama možeš biti upućen koliko hoćeš ali nisi u pravu. Džaba galamiš jer si samo sebi zakačio epitet galamdžije kojeg niko ne shvata za ozbiljno. Dosadašnji sportski direktori i raznorazni menadžeri su nam i napravili ovoliko dugovanje pa sada mora da trpi ulaganje u prvi tim i omladinski pogon, dok se ne pojavi pošten čovjek koji ne samo da neće uzeti tal od igrača već svojim radom nadomjestiti rad 10 ljudi onda će biti i imenovan. Ja u svom postu nisam uvrijedio nikoga a to što neke boli istina kada je čuju to je njihov problem, probaj pročitati preko 2000 stranica koje smo ovdje napisali i nađi gdje sam uništavao drugačije mišljenje i pravio jednoumlje. Kako samo nekolicini ljudi smeta što se ovako pošteno radi a ostalim ne zapitaš li se ikada. Možda imaš neko priučeno znanje o sportu i kao neko ko se redovno kreće u unutrašnjim krugovima kluba imaš pristupa nekim razmišljanjima ljudi koji se bave sportom ali to nije jedino relavantno.
イビチャ・オシム
 
TheSvenderMan
Postovi: 338
Pridružen/a: uto jun 07, 2016 11:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 15, 2016 1:57 pm

Ima li ista od dresova za danas


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 15, 2016 1:59 pm

TheSvenderMan je napisao/la:Ima li ista od dresova za danas


Sent from my iPhone using Tapatalk
Možda, 1921.ba se ne javlja, to nešto mora da znači :shisha:
Željezničar ante portas !
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 15, 2016 1:59 pm

nikad_izvini je napisao/la:
teteac8684 je napisao/la:
Ma neeeeee, on je slunto kome se iza leđa radi, kako možeš tako i pomisliti...Inače bi došao ovdje da mu Nikolić, Misimović ili ko sve ne mešetare i rade iza leđa... :shisha:
Postavljaš stvari kao da su crne i bijele, a one su u suštini sive :mrgreen:

Kostić, raspitivao sam se, je zajeban igrač, autoritativan, zna šta hoće. Ali.....recimo da je nezadovoljan našim bekovima ( pa kako može biti nezadovoljan, vidi koliko smo doveli bekova ) :shock: i kaže dovedite mi beka, a naši dovedu Lazića. Kontaš ?

0 ljudi iz naše uprave ima realno sportsko znanje. Neka se ne bave s tim. Pravimo sami sebi problem.

Nema veze hoćemo li uzeti titulu. To niko normalan ne može garantovati. Dese se pehovi i jebiga. Nije to problem, po meni. Bitno je da svako radi svoj dio posla, iz struke, ili volonterski, al da nosa stolice aka fizika.

@arctg :palacgore: :palacgore:
Buraz ako misliš da je čovjek ozbiljan zar misliš da to ide na način dovedite mi beke i oni mu dovedu bez da ga pitaju za saglasnost da baš takvog hoće.
ja sam isto mišljenja da je sportski direktor u smislu u kojem ga vi tražite bespotreban. Vi (možda ne ti ali većina ovdje) zamišlja da je SD neko ko samo radi na dovođenju igrača. Pa valjda je logičnije da je trener ili njegov pomoćnik taj koji skautira i govori da hoće taj i taj tip igrača. OK SD bi onda trebao pregovarati sa tim igračem i to je to. Mi sad ovdje imamo situaciju da te pregovore vrše Senad i Dejan, a sve ostalo što radi SD radi Hare. Te ostale stvari koje radi Hare su administracija, hoteli, tereni. Ovdje nam trbaju još skauti koji ganajju djecu po BiH. Ali kad oni uganjaju Lešnik može biti taj koji odobrava njihovo dovođenje iz struke, a Hare ili Dejo ili Senad samo pregovaraju o uslovima. Šta hoću reći? Taj sportski dio može biti podjeljen između trenra, skauta i po meni bi takav i trebao biti. KOntakt osoba sa menadžerima i pregovarač o uslovima može biti i Dejo ako ima te sposobnosti a očigledno da ima čim je doveo par igrača koji su bili bivši reprezentativci. Naravno mogla bi to sve jedna osoba upotpuniti ali nije neophodno. Znači podjela zadataka je osnova. Možda se još uvijek traži ta osoba koja će povezati i omladince i prvi tim i skaut službu i koja će pregovarati. Ovdje u BiH je ja ne vidim i dok je tako ne vidim razloga što to nebi funkcionisalo ovako kao i do sada. I kad dođe taj SD opet bi trebao Kostić i Lešnik da kažu koga žele a ne da im ovaj sam dovodi.

ja predlažem Ligati ili @Vrbanjuši (ADisu, gdje si drug nema te) da pitau fino Kostića jel on prekrižio Zahu? Zbog čega? Jel on tražio lazića? Kad ga je gledao i gdje? itd itd. Zbog tog saluže novinari.
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 15, 2016 2:00 pm

Mi ono imamo statut kluba, tamo pišu funkcije sportskog direktora, pa da vidimo...

slika

slika

E sad se postavlja pitanje, da li biste vi ove funkcije u klubu prepustili nekom dunđeru "ibrakoviću" ili biste ovaj posao prepustili ljudima u klubu, članovima upravnog odbora, team manageru te stručnom štabu dok se ne nađe adekvatan čovjek na tu poziciju? Slažem se i ja da bi sportski direktor rasteretio malo upravu i šefa struke, ali brate mili ne može prije zore svanuti...
Zadnja izmjena: Hurmasica, dana/u sri jun 15, 2016 2:02 pm, ukupno mijenjano 2 puta.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Charlie Sheen
Postovi: 2213
Pridružen/a: uto mar 01, 2016 1:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 15, 2016 2:00 pm

kad je drugi trening
 
Whisperer
Postovi: 1457
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 2:55 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 15, 2016 2:04 pm

AsharaK je napisao/la:
TheSvenderMan je napisao/la:Ima li ista od dresova za danas


Sent from my iPhone using Tapatalk
Možda, 1921.ba se ne javlja, to nešto mora da znači :shisha:
+Grk :palacgore:
"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Neandertalac
Postovi: 922
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:13 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 15, 2016 2:05 pm

Izlija je napisao/la:Ama možeš biti upućen koliko hoćeš ali nisi u pravu. Džaba galamiš jer si samo sebi zakačio epitet galamdžije kojeg niko ne shvata za ozbiljno. Dosadašnji sportski direktori i raznorazni menadžeri su nam i napravili ovoliko dugovanje pa sada mora da trpi ulaganje u prvi tim i omladinski pogon, dok se ne pojavi pošten čovjek koji ne samo da neće uzeti tal od igrača već svojim radom nadomjestiti rad 10 ljudi onda će biti i imenovan. Ja u svom postu nisam uvrijedio nikoga a to što neke boli istina kada je čuju to je njihov problem, probaj pročitati preko 2000 stranica koje smo ovdje napisali i nađi gdje sam uništavao drugačije mišljenje i pravio jednoumlje. Kako samo nekolicini ljudi smeta što se ovako pošteno radi a ostalim ne zapitaš li se ikada. Možda imaš neko priučeno znanje o sportu i kao neko ko se redovno kreće u unutrašnjim krugovima kluba imaš pristupa nekim razmišljanjima ljudi koji se bave sportom ali to nije jedino relavantno.
Nisam ja sebi postavio taj epitet, nego ste mi ga vi nametnuli. Vi ste ti koji ste agresvni!
Drago mi je da tebe shvataju ozbiljno, evo `boomate` ima dva mjeseca a prednjace moderatori. Ti ono kao ozbiljniji medju njima dosao da me naruzis :-)
Agresivan, pljuvac, galamdjija, neprijatelj, smrad, ker, sta mi sve niste kacili. Smijesno, al fakat.

Nemam priuceno znanje, ne krecem se u unatrasnjim krugovima kluba, samo razmisljam svojom glavom. Ponekad, sa nekim ozbiljnim ljudima iz svijeta fudbala poipjem kafu i to je sve. Sto je tebi i nekima logicno i opravdano meni nije.
Raduje me i kako vidim jos nekima, malo ozbiljnijim forumasima. Niko ba ne rusi i ne tjera, opustite se. Malo pricamo i to je to.

Ozbiljan problem na ovom forumu je stovanje totema, lika i djela. Sta god uradili u pravu su.
Ne bi trebalo da je tako, ne budite at`i.

Ne mislim kao uvredu ovo, da se ne naljutite.
Željeznicar za život cijeli!
 
exdomorocki
Postovi: 585
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 15, 2016 2:06 pm

Charlie Sheen je napisao/la:kad je drugi trening
Nema poslijepodne tako mi rekose
> JA IMAM JEDNOG BOGA A NA KLUPI SINA NJEGOVOGA <
 
TheSvenderMan
Postovi: 338
Pridružen/a: uto jun 07, 2016 11:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 15, 2016 2:06 pm

Don Juan je napisao/la:
AsharaK je napisao/la:
TheSvenderMan je napisao/la:Ima li ista od dresova za danas


Sent from my iPhone using Tapatalk
Možda, 1921.ba se ne javlja, to nešto mora da znači :shisha:
+Grk :palacgore:
Zivo me zanima kako izgledaju dresovi na igracima... Strah me da nisu strukirani i da izgledaju kao vrece na igracima. Nadam se najboljem jer bi stvarno steta bilo da onakav dizajn propadne radi kroja


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
indexi
Postovi: 25
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:13 pm
Lokacija: korak od grbavice
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 15, 2016 2:08 pm

par ljudi pravi razdor i daje misljenja a ekipa jos nije poslozena i nismo ni vidjeli jos nista...
zadnjih 50 stranica kao da smo kopirali pitarski ss.ba forum fuj znaci
teren je jedino mjerilo za trenera i igrace i kad se odigra par tekmi moci cemo pricati sta valja a sta ne, s druge strane uprava se vec dokazala i sad neki ulijecu ovdje da pljuju i dovode u pitanje
nekako mi ima politicki smek bogami.... sav ovaj atak iznenadni

mi smo zeljini zeljo je nas
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 15, 2016 2:08 pm

pinki je napisao/la:na kraju krajeva, evo nek sad odu Miske i cijela Uprava, možemo komotno ključ u bravu staviti, to odgovorno tvrdim i nisam insajder, nisam ničiji...
ljudi rade transparentno po zakonu i stavili klub na svoje noge i ne valjaju ma daj...
@ajzea u pravu si...
E ako ovisimo o jednom ili dva covjeka onda situacija nije dobra nikako.. Zeljo nikad nije bio niti ce biti drustvo jednog ili par lica.. Ja podrzavam ovu upravu u svim segmentima osim u sportskom jer su tu u zadnjih godinu dana napravili poprilican broj fula a rezultat tih fula je neizlazak u evropu koji nas finansijski poprilicno kosta a kostace nas i puno losijeg kojeficijenta.. Ne bih sad nabrajao te promasaje ali bilo ih je podosta, od promasenih pojacanja, preko cestih promjena trenera.. Rade fantazija posao i na finansijama i na infrastrukturi i zbog toga imaju moj naklon ali sto se sportskog dijela tice jednostavno nisu odradili mnoge stvari kako treba..
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5846
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 15, 2016 2:08 pm

TheSvenderMan je napisao/la:
Don Juan je napisao/la:
AsharaK je napisao/la:
Možda, 1921.ba se ne javlja, to nešto mora da znači :shisha:
+Grk :palacgore:
Zivo me zanima kako izgledaju dresovi na igracima... Strah me da nisu strukirani i da izgledaju kao vrece na igracima. Nadam se najboljem jer bi stvarno steta bilo da onakav dizajn propadne radi kroja


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ma talijani su to pravili, kod njih sve strukirano, kratko, usko sto se tice odjece 8-) :mrgreen:
 
ublehas
Postovi: 1015
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 15, 2016 2:10 pm

AsharaK je napisao/la:
TheSvenderMan je napisao/la:Ima li ista od dresova za danas


Sent from my iPhone using Tapatalk
Možda, 1921.ba se ne javlja, to nešto mora da znači :shisha:
Ma otišao u teretanu. Danas radi grudi. :DD:
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 15, 2016 2:12 pm

Izlija je napisao/la:Sad će me neki razapeti ali nama je u ovom trenutku sportski direktor viška i nebi opravdao svoju platu. Kada se steknu organizacioni uslovi za njegovo mjesto biće i on ali nam je sada samo trošak a jedini dobitak koji bi dobili je skidanje moralne odgovornosti sa uprave ali ja smatram da njegov posao trenutno bolje obavlja tim ljudi koji je uključen u ove procese. Na kraju krajeva izbacili su taldžije iz procesa a samim tim su klubu spasili puno novca ali i skinuli loš renome koji su neki prijašnji ljudi napravili u Želji. Neću se složiti nikada da ovi ljudi su tanki sa sportskim znanjem jer su uspjeli podići na noge sportski kolektiv. O upravljanju malo ko zna ali svi o njemu puno pričaju, svi imaju neke ideje i mogućnosti napretka ali niko se nije prijavio od njih kada se trebalo kandidovati u organe uprave. Ako niste mogli skupiti tridesetak glasova da izborite svoje mjesto u upravi onda stvarno odakle vam pravo da punih usta ponižavate svaki dobar potez ovih ljudi koji su skupili snage da se bore sa svim problemima koje donosi život u Bosni. Oni su u pravu a vi niste i tačka.
Svaka čast :palacgore:
Što mi volimo kenjati onako sa strane. Kad nekom kažeš *Evo ti pa napravi nešto.*, odgovori * Mojne mene, imaju za to školovani ljudi* :lol:
Ova uprava i novi SŠ imaju naše ogromno povjerenje i zato prestanite *treba ovo, treba ono* Imate mail, nogice lagane, znate adresu pa lijepo bez pompe i samoreklamiranja recite šta mislite.
Dali ste vi svjesni šta sve treba imati SD? U visoko tehnološki naprednoj firmi ili u bolnicii, kadrovnik je primus inter pares u odnosu na sve rukovodeče. Trenutno u mojoj firmi trebaju dva elektro inžinjera, uža specijalizacija releji. Kadrovnik češlja sve uzduž i poprijeko da bi izabro prave kandidate. Od toga su ovisni novi poslovi vrijedni milione. Sam ne donosi odluku več se konsultira sa ostalim. Tako i da imamo SD on bi se konsultirao sa trenerom, upravom :) :) :) , vanjskim saradnicima..... Na njemu je da dogovor unutar kluba sprovede u djelo. Ko bi to mogao biti a da je dobar za Želju.
Valdano? :)
Kada stavimo na papir parametre za izbor SD, to izgleda ovako :) :
Treba nam nogometno znanje, sposobnost za timski rad, pregovaračke sposobnosti, znanje stranih jezika, želja za dokazivanjem, stalnim usavršavanjem, da je pun ko brod i da se nemere podmititi.
Pošto ja ne poznajem trenutno takvog, molim vas da mi vi koji insistirate na SD date svoje kandidate
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 15, 2016 2:15 pm

Evo npr. ja bih volio Marija Stanića vidjeti kao sportskog direktora međutim koliko je to realno i koliko je uopšte čovjeku do tog posla? Nedavno su ga u Hrvatskoj povezali sa pozicijom sportskog direktora Hajduka i evo šta je odgovorio:

"Majke mi, ovo je sve poludjelo... Danas je četvrti, a ne prvi travnja", odgovorio je Stanić na napise da ga se spominje kao kandidata o kojem razmišlja Hajdukovo vodstvo.

Imao je i znakovit dodatak.

"Hajduk je prevelik klub da bih učio na njemu."
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5846
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 15, 2016 2:16 pm

Hadzijalagic je napisao/la:
pinki je napisao/la:na kraju krajeva, evo nek sad odu Miske i cijela Uprava, možemo komotno ključ u bravu staviti, to odgovorno tvrdim i nisam insajder, nisam ničiji...
ljudi rade transparentno po zakonu i stavili klub na svoje noge i ne valjaju ma daj...
@ajzea u pravu si...
E ako ovisimo o jednom ili dva covjeka onda situacija nije dobra nikako.. Zeljo nikad nije bio niti ce biti drustvo jednog ili par lica.. Ja podrzavam ovu upravu u svim segmentima osim u sportskom jer su tu u zadnjih godinu dana napravili poprilican broj fula a rezultat tih fula je neizlazak u evropu koji nas finansijski poprilicno kosta a kostace nas i puno losijeg kojeficijenta.. Ne bih sad nabrajao te promasaje ali bilo ih je podosta, od promasenih pojacanja, preko cestih promjena trenera.. Rade fantazija posao i na finansijama i na infrastrukturi i zbog toga imaju moj naklon ali sto se sportskog dijela tice jednostavno nisu odradili mnoge stvari kako treba..
Ma sve ti ovisi od ljudi koji su na celu klubova, to je tako, necemo se mi ugasiti ali pravit stadion, navlacit sponzore, vracat dugove ce malo koja uprava positici sem ove postojece, nek Juventsusa sutra napuste Marrote ili Bayerna standardna ekipica Hoeness, Rumenige, Franz odma bi im uslijedio pad, klub djeluje kao kompanija, ako nisu dobri direktori i ljudi koji je vode sta mozes ocekivati, niko nema carobni stapic da nam sve stvari sada ugodi, mene su licno kupili samo sa stadionom pa makar opet ne izasli na euro scenu, ostavice i ostavili su nesto iza sebe za sve buduce generacije..

Online

Trenutno korisnika/ca: BHDragons, Bing [Bot], Dzezvar, Google [Bot], PlavaDobrinja1921 i 69 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija