YUGOKRAFT spaja trżišta rada. Za Vas. Za sve kvalifikacije. Pomażemo Vam da nadjete posao u Njemackoj. Besplatno i bez rizika.
www.yugokraft.de

NIKOM TE NE DAMO!

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.

Ukupno glasova: 15

Ajzea
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 12, 2016 12:24 am

DOBRODOSLI NA STADION IVICA OSIM !

ASIMA OSIM: "NAJVECA ZELJA MU JE DA ZELJI NAPRAVI STADION !"

Grbavica
Kontakt:

čet maj 12, 2016 12:31 am

Treba pružiti maksimalnu podršku akciji da se Zvornička preimenuje u ulicu Ivice Osima. Ako treba i pritisak izvršiti da se to uradi u što kraćem roku.
Ja dolazim i odlazim, a vrijeme ko da tu ne prolazi, i ti si ista I sad dobra si ali kakvi su ti nalazi

Plavi orkestar
Kontakt:

čet maj 12, 2016 12:33 am

"Ljudi Ivicu Osima vole zato što nije prevarant, zato što nije nikad davao isprazna obećanja samo da bi podilazio općoj atmosferi"...
Pjesnik i publicist Marko Tomaš autor je prve autorizirane biografije Švabe, Straussa s Grbavice, Senseia, nogometaša, trenera, selektora, nogometnog mudraca Ivice Osima. Knjiga "Ivica Osim–Utakmice života" prati najveće pobjede i poraze Ivice Osima – na travi ili u životu.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja".

cikazubo
Kontakt:

čet maj 12, 2016 12:36 am

Grbavica je napisao/la:Treba pružiti maksimalnu podršku akciji da se Zvornička preimenuje u ulicu Ivice Osima. Ako treba i pritisak izvršiti da se to uradi u što kraćem roku.
To je najmanje sto mozemo uraditi za Ivicu, kako znam inicajtor cijele ideje je Muhamed Bikić, treba nekako navijace ukljuciti u cijelu pricu.. Tuzno je ko sve u ovom gradu nema svoju ulicu..

storm_raider
Kontakt:

čet maj 12, 2016 12:39 am

Tako vas volim.. pustite se prica o Zebi. :palacgore: Svabo samo da je malo zdraviji... uh ne smijem ni pomisliti.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Elegant
Kontakt:

čet maj 12, 2016 12:39 am

Prijateljska na Grbavici nema druge !
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

pile87
Kontakt:

Re: RE: Re: FK Željezničar

čet maj 12, 2016 12:40 am

chile je napisao/la:Ako izleti neko ime koje odskace iznad ove nase lige kao sto su bili Stevo i Zaha treba ih dovesti neovisno o tome ko ce biti sef struke. Jer takvi igraci se rijetko mogu dovesti u ovu ligu i nikako ih ne treba propustiti. I naravno da ce biti mjesta i za neke zelje novog sefa, imamo mi sad 10-tak igraca kojima nije mjesto u Zelji i trebalo bi ih lagano zamjeniti.

Sent from my Plavo Sokocalo
Vidi, mi smo jedini klub u ligi koji je vec doveo igraca i to ne jednog vec cetvoricu. Svi su moguca pojacanja i ne moze se reci da pored toga imamo losu ekipu.
Mnogo bolje je sacekati i donijeti ispravnu odluku.Jer sad bas ne smijes fuliti sa trenerom a nije trener sam imaju pomocnici sa Edisom smo zaboravili da to postoji zatim kondicioni pa trener golmana pa mozda dobijemo skauta ili sportskog direktora ili sta vec zavisi na koji nacin organizuju taj sportski dio. Oko svega bi trebao pomoci Ivica savjetima i iskustvom i njegov prvi savjet je da ne treba zuriti.
Nakon svega toga pitanje je poznajeli trener ekipu i odluci sta mu treba i kakav igrac. Nama to u ovom trenutku izgleda kao da nam.treba lijevo krilo koje nam fali od birvaktile i jos jedan dobar stoper. U tom.periodu prije dolaska vjerovatno.ce par igraca napustiti ekipu vjerujem ne bitnih a mozda i nekog prodamo. Ali sigurno je da vremena ima dovoljno jer nista se nece poceti desavati dok ne zavrsi liga i zadnje kolo. Mora postojati neki pravilan slijed dogadjaja.
Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.

Izlija
Moderator
Kontakt:

čet maj 12, 2016 12:42 am

I ako nije problem da za članove puste dan ranije karte u prodaju. Evo ja bi odmah išao da stanem u red za kartu.
イビチャ・オシム
Živ nam bio još 1921 godinu.

rios
Kontakt:

čet maj 12, 2016 12:44 am

Nikad necu zaboraviti,nekad iza rata pravo,mozda 97-98 godina,ne sjecam se vise tacno.Ja djecak,onako nekih 11-12 godina,svrljam sa rajom po kvartu..Malo lopte na male,sto bi se reklo kamen nam stativa,malo sjedi na haustor i mastaj o svemu i svacemu,onako tipicno djetinjstvo tih generacija,daleko od interneta i virtuelnog svijeta kako je to danas slucaj..Odjednom prostruji,ni sam vise ne znam kako i od koga,vijest da Ivica Osim sjedi u lokalnoj kafani.Ljeto je bilo,toplo pa se sjedilo u bastama kafana.Do tada sam ga poznavao samo iz prica svog oca i dajdze koji su bili veliki zaljubljenici u fudbal,iako ga nisam zapamtio kao trenera ni Zelje ni selektora Juge,znao sam da je veliki..I zaputimo se mi,onako prasnjavi od lopte,moguce i mrljavi oko usta,djeca prava,u tu bastu..Usput smo nasli nekakav papir,nije bilo puno pa smo dijelili na sitne komade da svako dobije nesto i pravo za njegov stol..Pitamo ga za autogram a on nam odgovori moze ali pod jednim uslovom..Mi onako stali,djecije izgubljeni,cekamo..Kaze Svabo,dobit cete autogram ako popijete po kolu.. :) Tako i bude,dobijemo mi po kolu i onako izgubljeni em sto pijemo kolu nakon toliko godina u kojima smo i vode sa slavine bili zeljni,emo sto smo upoznali Ivicu Osima.Pozdravimo se s njim,i trceci kuci,cvrsto cuvajuci taj komad papira,da prkosim starom jer sam ja,za razliku od njega,Svabu vidio i uzivo.Od tada mi se urezao u srce i sjecajuci se ove price dok sam gledao ovaj klip iz Graca postalo mi je jasno sto ga vole toliko..Zivio nam Osim dragi..
Jah,nazalost negdje sam izgubio taj papir sa autogramom vremenom,al nema veze,sjecanje ce uvijek biti tu. :zeljeznicar1:
Zadnja izmjena: rios, dana/u čet maj 12, 2016 1:00 am, ukupno mijenjano 2 puta.
Zeljeznicar za zivot cijeli !!!

Miralem Pjanic !!

Mirza Teletovic !

Damir Dzumhur !

Ivicahuljev
Kontakt:

čet maj 12, 2016 12:46 am

bianco blu je napisao/la:
GospodinZoi je napisao/la:treba organizovat jednu dobru prijateljsku sa Sturmom, velika je povezanost između nas i njih preko Ivice Osima!
+1

A igrali smo s njima jednu prijateljsku negdje u Austriji 2011. čini mi se. Znam da je 30-tak Manijaka imalo bakljadu na toj tekmi.
Igrali smo I na grbavici 2:2 ivica vodio sturm,amar zelju,na semaforu pisalo sin otac :D

fcz
Kontakt:

čet maj 12, 2016 1:00 am

Ivicahuljev je napisao/la:
GospodinZoi je napisao/la:treba organizovat jednu dobru prijateljsku sa Sturmom, velika je povezanost između nas i njih preko Ivice Osima!
+1

A igrali smo s njima jednu prijateljsku negdje u Austriji 2011. čini mi se. Znam da je 30-tak Manijaka imalo bakljadu na toj tekmi.
Igrali smo I na grbavici 2:2 ivica vodio sturm,amar zelju,na semaforu pisalo sin otac :D
Haha, jes' jes', sin:otac. Ipak, 1:1 je bilo.
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.

Plavi orkestar
Kontakt:

čet maj 12, 2016 1:01 am

rios je napisao/la:Nikad necu zaboraviti,nekad iza rata pravo,mozda 97-98 godina,ne sjecam se vise tacno.Ja djecak,onako nekih 11-12 godina,svrljam sa rajom po kvartu..Malo lopte na male,sto bi se reklo kamen nam stativa,malo sjedi na haustor i mastaj o svemu i svacemu,onako tipicno djetinjstvo tih generacija,daleko od interneta i virtuelnog svijeta kako je to danas slucaj..Odjednom prostruji,ni sam vise ne znam kako i od koga,vijest da Ivica Osim sjedi u lokalnoj kafani.Ljeto je bilo,toplo pa se sjedilo u bastama kafana.Do tada sam ga poznavao samo iz prica svog oca i dajdze koji su bili veliki zaljubljenici u fudbal,iako ga nisam zapamtio kao trenera ni Zelje ni selektora Juge,znao sam da je veliki..I zaputimo se mi,onako prasnjavi od lopte,moguce i mrljavi oko usta,djeca prava,u tu bastu..Usput smo nasli nekakav papir,nije bilo puno pa smo dijelili na sitne komade da svako dobije nesto i pravo za njegov stol..Pitamo ga za autogram a on nam odgovori moze ali pod jednim uslovom..Mi onako stali,djecije izgubljeni,cekamo..Kaze Svabo,dobit cete autogram ako popijete po kolu.. :) Tako i bude,dobijemo mi po kolu i onako izgubljeni em sto pijemo kolu nakon toliko godina u kojima smo i vode sa slavine bili zeljni,emo sto smo upoznali Ivicu Osima.Pozdravimo se s njim,i trceci kuci,cvrsto cuvajuci taj komad papira,da prkosim starom jer sam ja,za razliku od njega,Svabu vidio i uzivo.Od tada mi se urezao u srce i sjecajuci se ove price dok sam gledao ovaj klip iz Graca postalo mi je jasno sto ga vole toliko..Zivio nam Osim dragi..
Jah,nazalost negdje sam izgubio taj papir sa autogramom vremenom,al nema veze,sjecanje ce uvijek biti tu. :zeljeznicar1:
:palacgore:
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja".

Ivicahuljev
Kontakt:

čet maj 12, 2016 1:03 am

fcz je napisao/la:
+1

Neznam bgm meni nesto u glavi 2:2,klepili wolfsburga 2:0,I raskovao nas partizan 0:6 neki stolica nam 4 uvalio godinama poslije pratio sastav partizana hoce li lik gdje isplivati I nigdje ga :ganja:

sofronije
Kontakt:

čet maj 12, 2016 1:03 am

Kada smo igrali sa Sturmom povodom proslave 80 godina izjava Ivice Osima "S obzirom šta je Željo uradio za ovaj grad, državu, on zaslužuje mnogo više. Mi smo sretni što smo popunili rupu u kalendaru proslave. Mada nas u subotu očekuje gradski derbi sa GAK-om, uspio sam dovesti ekipu u Sarajevo". Nije htio puno govoriti o simbolici koju nosi činjenica da će danas "protiv" Amara. "NIJE BITNO KO SU TRENERI, BITAN JE SAMO ŽELJO", ali u nastavku je priznao ili poželio : Moglo bi novo zlatno doba krenuti od Amara, vidjećemo....
:zeljeznicar1:

fcz
Kontakt:

čet maj 12, 2016 1:08 am

fcz je napisao/la:
Ivicahuljev je napisao/la: Igrali smo I na grbavici 2:2 ivica vodio sturm,amar zelju,na semaforu pisalo sin otac :D
Neznam bgm meni nesto u glavi 2:2,klepili wolfsburga 2:0,I raskovao nas partizan 0:6 neki stolica nam 4 uvalio godinama poslije pratio sastav partizana hoce li lik gdje isplivati I nigdje ga :ganja:
Nije mi bilo mrsko da postavim. :ganja:

http://www.dailymotion.com/video/x49xxt0" target="_blank
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.

Ivicahuljev
Kontakt:

čet maj 12, 2016 1:12 am

fcz je napisao/la:
fcz je napisao/la:

:rofl1: ipak tebe bolje sjecanje sluzi,nek si postavio lijepo se podsjetiti

Plavi orkestar
Kontakt:

čet maj 12, 2016 1:13 am

Ivica se volio druziti sa obicnim ljudima.Imao sam osjecaj,jer sam to gledao bezbroj puta,da je prema svima koji su nešto znacili bio ters a jako ljubazan prema obicnim ljudima.Poznavao sam Omera koji je bio starji ciko,dosta stariji od Osima,najmanje 20 godina,penzioner,obican covjek,umro je par godina poslije rata.Imao je kucu u Nedjaricima.Osim ga je baš volio.Osim ode kod njega,prostru deku ispod jedne jabuke i cijeli dan tu njih dvojica prepricaju,normalno uz viski.Svi smo se pitali šta pricaju jer Omer veze nije imao o fudbalu.Vodio je reprezentaciju Jugoslavije i cim dodje u Sarajevo svrati do Kaprija na Grbavici i do Omera obavezno.Ljudina je to velika.

chile
Kontakt:

čet maj 12, 2016 1:16 am

Vec sam cini mi se danas to pisao i 20 dana da se ostavi za sefa struke nije problem jer se ima za to vremena. Propustamo euro izlet i treba izabrati covjeka koji ima plan na duze staze.
Ali sam pri stavu ako izleti neko fino ime treba ga dovesti. Naravno da treba ostaviti prostora i za zamisli novog sefa. Ali realno mi u ekipi gdje god da dovedemo igraca nece biti viska, neki spominju pretrpavanje a trenutno nam je jedino desna strana pokrivena kako treba.
Nadam se da navijaci nece velik protisak vrsiti na novog sefa od starta kao kone, jer bez dugorocnog plana i nema nekog napretka a ovi ljudi mi ulijevaju povjerenje da misle dugorocno i da smo napokon docekali takvu ekipu ljudi na celu.

Sent from my Plavo Sokocalo
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije !

Whisperer

čet maj 12, 2016 1:37 am

storm_raider je napisao/la:Tako vas volim.. pustite se prica o Zebi. :palacgore: Svabo samo da je malo zdraviji... uh ne smijem ni pomisliti.
na onomee forumu kazuu celo ide konama, prestanite pisati o njemu hahahaha :rofl: :rofl:
"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar

MrRiccoli
Kontakt:

Re: RE: Re: FK Željezničar

čet maj 12, 2016 1:51 am

fcz je napisao/la:
fcz je napisao/la:

Da li igdje ima snimak cijele utakmice...da li postoji negdje na kaseti ili nesto jer fkt lijepo bi bilo sjecam se kao dijete te utakmice imao sam 9 godina tad i ko sad se sjecam malo pise zeljo-sturm, a malo sin-otac. Mislim da bi prijateljska bila pun pogodak jer jer i klubu 95 godina, a i ima nevjerovatnu simboliku.

Sent from my C5303 using Tapatalk

Trenutno korisnika/ca: bianco blu, Bing [Bot], Haklapuc, SIMA_SIMAU i 49 gostiju.

Prijava  •  Registracija