Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5108
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 08, 2016 11:04 am

ja bi amaru dao ogromna ovlastenja kao menadzeru kluba i neka radi kako je radio u svoja dva mandata... jedino on moze da podnese pritisak i navijaca i medija, pravi murinjo nas... svi ostali treneri bi pali kad tad na toj poziciji ...
100/94/37/34 - i to je to!
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 08, 2016 11:06 am

Mi smo protiv Celika i Rudara primili gotovo dva ista gola, maltene sa iste pozicije i reakcije golamana.

https://www.youtube.com/watch?v=Q8ZtJilzFuk" target="_blank

https://www.youtube.com/watch?v=hnILnalSzTU" target="_blank
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 08, 2016 11:08 am

Ziv sam :)
Dodje mi glave gostovanje u Zenici. Na kojem su nasi fudbaleri igrali i ponasali se kao manekeni, sem pojedinaca. Ovo je logican slijed dogadjaja, uz moju zamjerku sto je ovo uradjeno u 29. kolu, trebali su ga pustiti do 30.og kola i ako ne izbori Europu raskinuti saradnju uz obrazloženje da nije izborio zacrtani cilj. Ovako ni tamo ni vamo, bas papanski.
Nema veze, Sablja je Željin vojnik. Volio bih da isti taj Sablja ostane u omladinskom pogonu da radi. Ali on više nije zaslužio da vodi prvi tim i otkaz je, kazem ponovo, logican izbor. Meni je najvise krivo sto za 4 mjeseca koliko je ekipa na okupu ne vidi se ama bas ni jedan pomak. Sve smo dobijali na misice ili na znanje Lendrica i Mire. Jedino utakmicu koju je Željo IGRAO je bila ta protiv Zrinje. Teška sezona je iza nas, ali ja opet vjerujem u cuda. Kolika god bio budala, vjerujem da mozemo zavrsiti na tom 4. mjestu. Jer da nisam vjerovao ne bih isao ni u TUzlu x2, ni u Zenicu, Mostar i slicno.
Igraci i treneri ce biti i prolaziti, mi svi ostajemo svom Želji, i Željo nama.
 
Timscho
Postovi: 228
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 2:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 08, 2016 11:13 am

Možemo li danas mlatnuti jufke? :)
svojim snagama na svojoj zemlji
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5848
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 08, 2016 11:13 am

avlami97 je napisao/la:Arsène Wenger - koliko bi puta kod nas dobio do sada otkaz?

Kontiniuitet donosi rezultat.

Sabur. Šta je to? To mi nemamo, jer kada smo ga imali, imali smo i rezultat - Ribar, Švabo, Amar.
Evo ugledat se na velike klubove, ima bezbroj primjera al dva su mi onako upecatljiva, Juve je imao izgubljenu sezonu s Alegrijem na prvi pogled, svi su pricali da nije dorastao da napravi smjenu generacija u takvom klubu i da je lose odradio posao na mercatu, uprava ostavi covjeka i na kraju dupla kruna, onda Dortmund koji se bori uvijek za trofej zadnji na polsezoni s Kloppom a ljudi i ne pomisljaju na otkaz, al to je drugaciji mentalitet u svakom pogledu, tamo klub ispadne iz lige par kola prije kraja al stadion bude pun, mi se borimo i dalje za Evropu juce ni 2-3 milje na stadionu, takvi smo naopaki svi na ovim prostorima kako god okrenes..
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 08, 2016 11:15 am

Apsurd je to i porediti sa nama.
 
Avatar
Virtu4L
Postovi: 1040
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:54 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 08, 2016 11:17 am

Ajzea je napisao/la:Apsurd je to i porediti sa nama.
Zašto kad imamo upravu koja pokušava pratiti zapadne trendove.
"Joj ofirniji su od Maje koja je udaljena 2km od mene i zeli sex veceras.." by Minjore
 
Avatar
Kapiten
Postovi: 2011
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 08, 2016 11:18 am

Cuj Wenger. Lik nije osvojio 12 godina titulu, bas im dobar taj kontinuitet
[url=http://drugstore-onlinecatalog.com/]drugstore-onlinecatalog.com[/url]
 
iggy2377
Postovi: 449
Pridružen/a: pet maj 06, 2016 12:29 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 08, 2016 11:19 am

DR.HOUSE je napisao/la:ali ironija je da je vecinu ljudi u klub doveo isti taj Amar ,vise je da ima u kataru ponudu ,a niko nije lud da ostavi tolike pare da ovdje slusa psovke o majci ocu itd ....
Ove godine ce biti drugacija situacija sa tim pljuvacima, a ima jako puno izazova s obzirom da je liga 12,drugacija klupska atmosfera,igracki kadar puno bolji,a ozbiljnost u klubu nikad veca i bolja od rata.Tako da licno mislim da ce se vratiti
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 08, 2016 11:19 am

ChWilla je napisao/la:prva amarova utakmica je bila pobjeda 8-0 protiv krajine iz cazina, a onda je odmah uslijedila jedna od najvećih i najubjedljivijih pobjeda ikad na koševu koja se i danas prepričava, i konačno i titula. sljedeću sezonu dupla, kad se vratio odmah titula i zamalo dupla...koji ba sabur? :mrgreen:

ne prizivaju ga ovi što ga prizivaju što su voljni saburati... :mrgreen:
Ja ga prizivam, ali Amar neće doći. Amar bi došao samo pod jednim uslovom, a taj je da se za sve on pita. Postavlja se pitanje, da li smo za Upravu ili za Amara.

Ja sam za Upravu, ali da izgradi prvu fazu ISTOKA i da dogodine počne izgradnja JUGA, te po mogućnosti utakmice protiv jufkica vodi SABLJA. :mrgreen:
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
nosara
Postovi: 22
Pridružen/a: sri feb 24, 2016 2:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 08, 2016 11:20 am

Pravimo gluposti a la kone, nema tu kontraargumenta da ga hebes...

I ova prica "ne moze Amar s njima" je samo anagram za "Amar sve kaze u facu i ne bira rijeci"...
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5108
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 08, 2016 11:22 am

vracanje amara i davanje vecih ovlasti njemu ne bi znacilo da bi uprava imala manje ovlastenja, nego da bi to bilo striktno podeljeno na sportski (amar osim) i upravni (uprava)... znaci imali bi dva jaka subjekta u klubu koji znaju svoj posao...
100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
sofronije
Postovi: 581
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 08, 2016 11:23 am

Mulalic je imao podrsku navijaca i nakon ovog svega on prica da ima svasta za reći....pa kaži jbt dok si bio tu ako želiš dobro klubu, jer meni ovo lici na sebicnost....(ja sam tu plata redovna itd i sutit cu).....pa progovori ranije ako volis Zelju a navijaci se kleli u tebe. Mnogo me je iznervirao sa ovim....
:zeljeznicar1:
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 08, 2016 11:25 am

jovanmaksimovic je napisao/la:vracanje amara i davanje vecih ovlasti njemu ne bi znacilo da bi uprava imala manje ovlastenja, nego da bi to bilo striktno podeljeno na sportski (amar osim) i upravni (uprava)... znaci imali bi dva jaka subjekta u klubu koji znaju svoj posao...
I tek tad bi sve izgledalo kako treba i na svom mjestu.. Ne znam na sta se tacno misli kada se kaze da "Amar zeli da se za sve pita".. Sta je to "sve"?
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Avatar
Kapiten
Postovi: 2011
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 08, 2016 11:25 am

sergejevic je napisao/la:Ove izjave su jasan pokazatelj zasto Edis nije uspio, a ja to vec odavno pisem. Da se razumijem, uopste nisam ljut na raju koja me je prozivala da ja nesto mrzim Edisa i da ga tjeram. Uvijek sam bio na strani cinjenica i uvijek sam iznosio argumente s pravim pokricem. Egoista covjek, a to je rijetko kada dobro, mislim dobro je kada imas rezultate, a cim nestanu isplava sve ono sto si rekao i sto predstavljas. Ja nikad nisam bio za ljude kojima je prva rijec koja izadje iz usta "ja." Na svako pitanje novinara covjek je pricao o sebi. "Ja sam ispred ekipe i ako ne ide ja ginem prvi." Koga briga za to ? Objasni ti zasto nismo pogledali na gol protiv Celika ili zasto nas je Sloboda pregazila. To te ljudi pitaju. "Ja sam dao 300%." Koga briga za to, ljudi te pitaju da li si zadovoljan igrom ekipe i stvarima koje si napravio. "Ako neko misli da trebam ici, ja idem prvi, ginem ispred ekipe." To je njegov komentar na losu igru u revansu protiv Slobode.

Nije fer Edise tako reagovati na smjenu koja je apsolutno zasluzena. Imao si sve sto tvoji prethodnici nisu. Odovic nije dobio igrace koje je zelio. Zakaric je svojim golovima donio mnogo bodova Zrinjskom, posebno na kraju kada je bilo najpotrebnije. Ordagic je jedan od najboljih igraca lige. Vidjeli smo svi sta nam je radio Mahir Karic i tako dalje. Adzem je dobio ekipu iz koje su otisli svi glavni igraci, dobio je ekipu koja je ovisila od para iz Evrope, koja je bukvalno jedva prezivljavala. Dobio je Seju Bucana i Vareu kao glavne poluge ekipe. Stavio je Bajica u spic, Memiju na krilo, Amira u vezni red, Dadu ispred njega. Nedo nam je bio jedan od bitnijih igraca, Enis igrao sve pozicije, i kao takav covjek je drzao prikljucak za vrhom sto je Oda kasnije iskoristio i napravio sto je napravio.

Dobio je nas Simeone svakog igraca cije je ime i prezime izgovorio, a bas "njegovi" igraci su konstatno bili medju najlosijim na terenu, a on ih je gurao naustrb rezultata i kluba, skakao ustomak navijacima koji su morali psovati i zvizdati jednom Bekricu koji je uvijek imao mjesto u ekipi bez obzira na sve. Dobio je plus dva bivsa reprezentativca, dva momka koji imaju kvalitet i koji su to dokazali. Jedan je bio medju najbitnijim igracima, cuvao jednog Ronalda, a pod tvojim vodstvom Mahir Karic kraj njega izgleda kao Ronaldinjo dok se sprdao s protvnicima. Dobio si jednog od najboljih stopera lige, Acu Kosorica, koji danas izgleda kao neki kadet. Jovana Blagojevica koji je ponajbolji veznjak u ligi, i koji srecom jos igra na tom nivou. Tijago je bio najbolji strijelac ekipe i momak koji nas je drzao na zivotu svojim golovima, a danas grije klubu Stanicu kojeg si ti doveo i valjda mora igrati. Kerim Memija je bio potencijalni A reprezentativac, momak koji je imao sve predispozicije da napravi veliku karijeru, nase djete koje je vazilo za jednog od najvecih talenata u drzavi. Vidimo Kerima sada. Dzenis je srusio veliki Ferenc, ekipu koja je poslije te utakmice izgubila mozda jos tri utakmice, jedna od te tri je revans na Kosevu, a danas izgleda kao neki propali talenat, pijanica i klosar, koji okrece glavu kada vidi loptu na slici jer mu se smucila. "Dino, Dino!" slusali smo galamu na pripremama, svaki kontakt s loptom ovog momka je bio popracen s vikanjem kraj aut linije. Sta ce dijete izgubilo i ono malo samopouzdanja s kojim dodjes medju seniore.

Pricas o rezultatima.
Pobjeda protiv Sirokog, svaka cast, ali tu pobjedu je donjelo preko 10 000 nabrijanih Manijaka na tribinama koje je dovela uprava. Pored toga ljudi nam naprave 100% sansu i pogode stativu, ali opet ovi igraci u onakvom ambijentu nisu mogli izgubiti utakmicu.
Pobjeda protiv Veleza iz penala, nisi napravio niti jednu sansu ekipi koja je ispala jos u Oktobru, kod 0-0 100% sansa za Velez gdje nas Vedran spasava. Mladost isto tako, ljudi zabili sami sebi dva gola, onda smanjili pa imali sansu da izjednace gdje opet Vedran brani. Pobjeda u Tuzli gdje nam je golman bio igrac utakmice, gdje si jednom presao centar. Kradja vremena protiv Travnika na Grbavici gdje si strepio do zadnje sekunde za bodove. Onda ti se sve vrati kada je najpotrebnije, zalis se na neku srecu, a kada si tako pobjedjivao to je bilo nesto drugo? Ne mislim da jeste.

Imao si jedan zadatak, a to je da osvojis kup i izadjes u Evropu, opet pisem dobio si igrace koje si pozelio i bonus dva bivsa reprezentativca. Mogao si sklapati pravi tim, jer si u prvom krugu dobio Borac kojem nije bilo do kupa, naci pravu kombinaciju, osvjeziti ekipu pred utakmice sa Slobodom, a ti si premorio ekipu u ligi gdje je bilo nemoguce doci do Evrope, i dozivio katastrofu u Tuzli. Imao si dvije utakmice koje si morao dobiti. Prva u Tuzli, a druga u Zenici, mi nismo nista napravili. To su tvoji rezultati. Nikakve igre nemas, prekrizio si nasu djecu, nisi spremao ekipu za sjedecu sezonu, jer ih pola uopste nije dobilo sansu, apsolutno nista ti ne ide u prilog. Velike ekipe i veliki treneri uzmu ono po sta dodju, a mali kopaju dugo, kopaju i kopaju i kada dodju do cilja sve se obrusi na njih. Eto sta smo mi napravili. Kopali do povrsine i kada smo trebali izaci, mi smo se zatrpali.

Budi zahvalan sto si dobio sansu da vodis najveci klub u drzavi, sto si dobio sve sto si zamislio, gdje nisi morao da birnes ni o cemu. Dobio si ponudu da dovedes koga zelis u strucni stab jer si se zalio poslije derbija kako Jesic ima nekih hiljadu pomocnika, a ti i Karic sami. Odbio si da pojacas strucni stab da bi poslije svake pobjede mogao pricati kako ti sam radis. Nisi iskoristio priliku, a sada mi je i drago sto tako glumis mangupa i nekog trenercinu jer je i bolje da te udalje od djece i da dovedu ljude koji ce ih uciti pravim vrijednostima i na terenu i van njega. Znam ja da se sport promjenio, da su danas pare i rezultat najbitiniji, nema vise romantike zbog koje sam i zavolio Zelju. Nekada su se klaili iz Beograda, Zagreba, Splta, pa i ovi pored nas oko titula, ispadanja, igraca, a moj Zeljo je igrao zbog raje i njegovao prave vrijednosti. Nikoga nije zanimala ni titula, ni Evropa, samo smo dolazili jer smo znali da Zeljo igra lopte i da Zeljo ide na pobjedu dolazio Hajduk, Zvezda ili Vardar, Buducnost, OFk, mi smo napadali dok mozemo i dok imamo snage. Mislim da je @FKZ1921 pisao o aferi "Planinic", i to je prava istina. Imali smo gospodu u ekipi, prave ljude koji su znali kada trebaju biti mangupi i kada treba poslati u neku stvar ove "velikane." Dok su se oni svadjali oko para i titula iz nicega dodje Zeljo i zabije im tri komada, pa cijela Juga gleda i smije se. Zato su nas i voljeli.

Tu je negdje odgovor ko nam treba biti novi trener. Nek prvo bude covjek i neka uci nasu djecu da pruze ruku boljem, da dostojanstveno slave pobjede, da se posteno bore i da nas ucine ponosnim kada odu u svijet. Meni je draze od svih titula vidjeti Dzeku kako dize pehar Bundeslige, Premiershipa, momak koji nikada nigdje nije napravio neku gluposti, koji je ostao skroman i koji je ostao covjek, a kao takav normalno da ne moze okrenuti ledja svome Zelji i svojoj raji.

Sve ovo mi je dugo bilo na dusi, piskarao sam ponesto, ali nisam zelio da se zamjerim s rajom zbog Edisa, ali covjek nije zasluzio da vodi jedan klub s ovakvom tradicijom.
Da ovo jos jednom citiram.Da neko ne propusti ovaj post :pljesak: Objasnjeno sve.
Edisu ova izjava nije trebala. Njemu treba biti cast sto je bio trener u najvecem klubu u Bosni, a i jednom od većih u regionu. Taj mu je klub dao sve, pruzio priliku, skolovao ga, a on ce sada da iznosi neke stvari. Bjezi ba Edise, raja te voli, nemoj dopustiti da i od nas izgubis podrsku.
[url=http://drugstore-onlinecatalog.com/]drugstore-onlinecatalog.com[/url]
 
fk1921
Postovi: 1335
Pridružen/a: ned mar 27, 2016 1:21 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 08, 2016 11:26 am

Virtu4L je napisao/la:
Ajzea je napisao/la:Apsurd je to i porediti sa nama.
Zašto kad imamo upravu koja pokušava pratiti zapadne trendove.
Mozda ovu necemo imati na ljeto vise
04.03.2015

Na vanrednoj sjednici Skupštine FK Željezničar, usvojen je novi statut Kluba kojim je jasno poručeno da klub ostaje dosljedan svojoj devedesetogodišnjoj tradiciji, filozofiji i sloganu: Mi smo Željini, Željo je naš. Svetinje nisu na prodaju!
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 08, 2016 11:27 am

Ajzea je napisao/la:Apsurd je to i porediti sa nama.
Namjerno sam pomenuo Wengera, a ne Fergusona, nadajući se da će neko prepoznati šta znači kontinuitet. radi istog razloga sam pominjao Ribara, Švabu i Amara u našim okolnostima.

Rezultatski gledajući Amar je osvojio SVE, Ribar nešto, a Švabo ništa. Je li to znači da je Švabo najlošiji :mrgreen: kontinuitet i sabur donosi rezultat i stabilnost.

Ja se zalažem za takve principe i kod trenera i kod Uprave i kod igrača. Ne želim da kopiramo neuspješnije od nas.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 08, 2016 11:29 am

Kontinuitet je okej ako forsiras iskusnog trenera, dokazanog strucnjaka, pa ga neces poslije provg neuspjeha otjerat. Mi govorimo o Edisu, kojem je prvi seniorski angazman Zeljo, halo, covjek pripravnicki bukvalno odradio u najvecem klubu u drzavi. Ako ga ne vratimo kroz par godina na klupu, vjerovatno i nece imati znacajnijni angazman od ovog. On je sa par izmjena pokazao koliko jos ima da uci, a forsiranjem Stanica i Bogicevica je stavio sebe ispred interesa kluba mogu slobodno reci. Rezime, dovesti sutra Amara i pricati o kontinuitetu ima smisla, a Edisa pustiti da izuci zanat u kontinuitetu...
 
nosara
Postovi: 22
Pridružen/a: sri feb 24, 2016 2:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 08, 2016 11:32 am

Da se postovao kontinuitet ne bi Odovic bio otjeran, ne bi Capljic bio otjeran, ne bi Mulalic bio otjeran...

Ne bi bilo ove dvojce nakon Ode... A Oda nije rookie i zna posao itekako...
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 08, 2016 11:36 am

avlami97 je napisao/la:
Ajzea je napisao/la:Apsurd je to i porediti sa nama.
Namjerno sam pomenuo Wengera, a ne Fergusona, nadajući se da će neko prepoznati šta znači kontinuitet. radi istog razloga sam pominjao Ribara, Švabu i Amara u našim okolnostima.

Rezultatski gledajući Amar je osvojio SVE, Ribar nešto, a Švabo ništa. Je li to znači da je Švabo najlošiji :mrgreen: kontinuitet i sabur donosi rezultat i stabilnost.

Ja se zalažem za takve principe i kod trenera i kod Uprave i kod igrača. Ne želim da kopiramo neuspješnije od nas.
loš primjer jer vlasnike očito boli briga hoće li ikad više biti ijednog trofeja, njih zanima samo profit, a tu su među najboljima na svijetu i kad su peti...
gradi željo boli te *****

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 74 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija