Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.

Ukupno glasova: 15

boju dao si nebu...
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 10, 2018 12:13 pm

ChWilla je napisao/la:
čet maj 10, 2018 11:54 am
da se mogao imenovati neko dobar poslije širokog svakako da bi smjena tad popravila izglede za titulu. a koliko je to moguće pojma nemam. sam taj neki šok da nas je u ovoj ukupnoj situaciji mogao odvesti do titule...sumnjam.
Naravno, nema garancije da ce takav neki potez okrenuti stvari u nasu korist. Problem je sto se ovo desava zadnje dvije sezone, a ti gledas u nebo, gatas i cekas da ti titula padne u ruke.
Bolje da su pokusali barem jednom pa bi barem mogao reci evo probali smo i sa promjenom trenera. Bolje i to nego da ne uradis nista vec dugu sezonu u kljucnim momentima.
Cini mi se kao da niko nema m... da preuzme odgovornost za tako nesto u trenutku kada treba prelomiti.
MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!

Rambo_Amadeus
Kontakt:

Re: RE: Re: FK Željezničar

čet maj 10, 2018 12:17 pm

cikazubo je napisao/la:Fazon je sto smo mi emotivni i nestrucni. Nama je sad svako bolji od Adzema, i meni je, kad je Slavko dosao ja se nadao da ce ostat bar 5 godina, da nam ga nece Zvezda klepit, a na kraju ispade da nije dorastao voditi Zelju.
Prizivam(o) Odu, a Oda nam je za 10 kola unistio sezonu, kasnije Capljic i Sablja nastavili u tom tonu.
Dovescemo eto Sablica/Mehu/Mesu, ja ne bi smio ni marke uloziti da ce oni biti uspjesni na kraju sljedece sezone.
A ne smijemo ostavit po strani cinjenicu da je Adzem mladji, zeleniji i jeftiniji trener. A stao je uz samo trojicu trenera koji su donijeli trofeje klubu, za nas laike to bi trebalo biti dosta.
@PP ne razbacuj se ciframa vise molim te, shvatam ja i nezadovoljstvo i svi hocemo da se vratimo na te staze, ali polako, islz sezone u sezonu smo bolji i uspjesniji.

Za ovu sezonu vec mozemo reci da je uspjesna, nije idealna ali je vise nego prihvatljiva i dobra jer osvojen je kup, dogovoren generalni sponzor, novi teren, respektabilan sportski direktor, promocija mladih igraca.
Reci takvo nešto za Odu može samo onaj ko nema pojma kakvi su uslovi bili u to vrijeme i sa kakvim je igracima raspolagao.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge. Upravo bi to trebao biti cilj svih navijačkih grupa"

kvalitet
Kontakt:

čet maj 10, 2018 12:18 pm

66% protiv Adžema, džaba se trudite, on treba ići. Hoćemo veće trenersko ime na klupi, to će doprinijeti i većem broju navijača i, vjerovatno, boljoj igri. Ako hoćete 2 hiljade ljudi i sigurno lošu igru, bujrum, ostavite Adžema, ali nemoj da bi se ko pitao zašto loše igramo ili zašto nema navijača.
Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.

Leon_Professional
Kontakt:

čet maj 10, 2018 12:21 pm

Moje je ne znam preslo u Ne.
OTJERAJTE BIVSE IGRACE!

Jednom Zeljeznicar, uvijek Zeljeznicar.

"I da zive ko Zeljeznicar sto zivi, da kazem da to nije neki ekstra zivot, nije to deluks. To je ono sta se izboris sam izboris, sto ustedis sam ustedis, i tu ima neka veza..."

Edis Mulalic 1921

čet maj 10, 2018 12:23 pm

Spominju se fina imena, a sad koliko je to realno i nisam bas siguran.Uz dobru platu nema tog trenera koji ce odbiti nas. Pitanje je koliko nasi mogu izdvojiti. U evropi je drugo pretkolo realnost i taj neki milion maraka.Sve preko je bonus i iznad ocekivanja. Puno smo izgubili gubitkom titule bas puno,puno...
Adz3m je zicer da mora otici.Nadam se da nema neko u klubu ko misli da treba ostati :D igraci su krivci 70% , a ostalo Adzem.Ostadosmo bez Blagojevica, najboljeg igraca.Zakarica treba prodati za bilo kakvu cifru, a Graovca pokusati zadrzati.Ovo ostalo izuzev nase djece svejedno mi ko ce ostati, a ko otici jer nijedan ne vrijedi ni 800 maraka plate osim Dzene Zajmovica od koga ocekujem najvise iduce sezone.
Modus vivendi !

Grbavica
Kontakt:

čet maj 10, 2018 12:34 pm

mi inace imali prepoznatljivu igru od rata pa na ovamo pa je sad adzemu to nedostatak :rofl1:
Ja dolazim i odlazim, a vrijeme ko da tu ne prolazi, i ti si ista I sad dobra si ali kakvi su ti nalazi

kremenko

čet maj 10, 2018 12:34 pm

Može li neko nabrojati ljude u stručnom štabu kod Amara u prvom i drugom mandatu.
FK ŽELJEZNIČAR-LJUBAV RADNIČKE KLASE, KLUB NOSTALGIČARA I ROMANTIČARA
Ivica Osim: "Željo će živjeti zauvijek"

Izlija
Moderator
Kontakt:

čet maj 10, 2018 12:40 pm

Svi smo mi za dolazak pravog trenera koji je iskusan i pun fudbalskog znanja koji bi podigao nivo igre kompletnig kluba 10 x, znamo jednog ali on neće. Mjenjati trenera samo da bi promjenili se uvijek dokaže kao pogrešna taktika jer ako se analizira naša igra krivica za loše igre ekipe leži na kompletnom stručnom štabu a nikako samo na treneru, kondicija nam je loša da nemože biti lošija, individualne vještine se ne popravljaju i tu nam igrači stagniraju ( da ne kažem propadaju ), kod dovođenja igrača u zimskom prelaznom previše se mislilo na oblik ekipe u daljoj budućnosti a premalo u trenutne potrebe prvenstva....
Nama je komletan stručni štab sastavljen od neiskusnih trenera i Adžem je od takve ekipe imao slabu pomoć u gradnji tima, imao je i on svjojih greški koje su se množile greškama ostatka stručnog štaba pa su baš došle do izražaja. Napisao sam prije par dana svoje mišljenje gdje je Adžem pogriješio u svojoj karijeri jer Željo nije trenutno klub koji može da trpi učenje mladih trenera niti ima jak stručni štab koji ih može naučiti. Trenutno je klub pod ogromnim pritiskom osvajanja titule koja nas udaljava od pravog cilja a to je trajno jak i stabilan Željo, previše puta sam pročitao ovdje na forumu "ova uprava je zaslužila titulu", to mi govori da smo svi podsvjesno znali da nam je "sportski segment" loš ali smo se nadali uspjehu jer smo ga nekom kozmičkom pravdom zaslužili. Sve i da smo uzeli duplu krunu ove sezone naš fudbal nije toliko napredovao da se nadamo nekoj trajnoj stabilnosti i mogućim uspjesima na svjetskoj sceni koja je jedino ogledalo stvarnog napretka kluba.
イビチャ・オシム
Živ nam bio još 1921 godinu.

avlami97
Kontakt:

Re: RE: Re: FK Željezničar

čet maj 10, 2018 12:41 pm

Leon_Professional je napisao/la:
avlami97 je napisao/la:
čet maj 10, 2018 11:17 am
Prvi čovjek GOSKA Lujo Ilić kaze da sponzor lige nagradjuje klubove po osvojenoj poziciji:

1. 120 000
2. ?
3. ?
4. ?
5. ?
6. ?
7. 35 000
8. 28 000
9. ?
10. 12 000
11. 0
12. 0

Cifre su u KM. Zna li neko iznose za ove upitnike? Može li se gdje naci?

Osvajač Kupa 30 000KM, porazeni u finalu 20 000KM

Sent from my HUAWEI G6-U10 using Tapatalk
2. -2miliona.
2. -xy miliona, a bili na pragu grupne faze LP. Igrali sa Englezima i Spancima. Osvojili bruku titula i kupova. Zaradili od UEFA bruku para + ulaznice, tv prava, Dzeko... i opet -xy miliona duga. Da stvar bude gora, svjesno radili protuzakonito i svjesno pravili visemilionske dugove prema svima....Igracima, uposlenicima, dobavljacima, drzavi, prodavali sopstvenu imovinu...čisti kriminal, od kojeg se još oporavljamo.

Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.

za_zivot_cijeli
Kontakt:

čet maj 10, 2018 12:54 pm

ja bi rekao da mi zelimo hljeba preko pogace i da bi radije goluba na grani nego vrabca u ruci.
to je taj nas hazarderski mentalitet. ako mu pridodamo jos mahalastinu, malodusnost, licemjerje... uvijek dobijemo jedan ocajan rezultat. u bilo cemu. danas u nasem klubu, jucer u drzavi, sutra u porodici.

bojim se da da kao klub postajamo bh verzija Hajduka. imamo sve a nemamo nista. dicimo se proslosti, navijacima, od cijele sezone mi igramo pola a ono pola nakukavamo, mijenjamo, proklinjemo, tucemo, tjeramo i tako u krug.

pisao sam ranije. digli smo se i mislimo da smo nesto veliko. da smo samim nasim postojanjem predodredjeni da budemo najbolji. sve gledamo sa neke visine i niko nam nije ravan.
a realno nije tako. to su stvari koje se moraju dokazivati iznova i iznova potvrdjivati. da li to potvrdjujemo svake godine da bi se mogli tako ponasati!?!
mi smo iz metropole i to nam je dovoljno da pisamo po sirotinji.
aha.

treba spustiti i loptu i kriterije. treba se vratiti nasem bitku. treba se vratiti filozofiji koja nas krasi 96 godina.
neko je neki dan lijepo rekao. Zeljo je u bivsoj drzavi najmanje bio priznat, voljen i simpatisan zbog rezultata. bili smo voljeni zbog onoga sto stvarno jesmo bez ikakvog usiljenja.
mali simpaticni radnicki klub, sa simpaticnim navijacima koje je krasila skromnost i posebna filozofija.

sta je danas od svega toga ostalo, realno gledajuci!?!
malo sta.

sve usiljeno je kratkog daha.
dosli smo do trenutka u kojem nas izvizde na svakom drugom stadionu u drzavi. vide ljudi tu laznu silinu, osjete je. opipljiva je.
nije to put kojim trebamo nastaviti.

meni je naprimjer nemjerljivo draze osvajanje Kupa sa Adzemom nego sto bi to bilo osvajanje titule sa npr. nekim Klopom. karikiram, ali to je to. nije sve u parama.
tako je i nastalo ono sto vrijedi i sto nas cini onim sto jesmo, "Grbavica skola fudbala", "Straus sa Grbavice", "Brko iz druge galaksije".......

ponavljam, nepravda bi bila ako bi Adzem dobio otkaz bez obzira na sve greske koje su rezultirale "prokockanom" titulom.
pisali smo svasta, i sam sam lajao. medjutim to su impulsivne reakcije iz afekta.
relano sagledavanje stvari stvara sasvim drugu sliku i neko drugo misljenje kojem se danas sklon.

ukratko, ja sam za vrabca u ruci.
iskustveno je bogatiji za sezonu, ima trofej koji mu moze podici zamopuzdanje, ima uoblicenu ekipu kojoj zna domet, dolaze djeca koja nisu imala priliku u ovoj sezoni a koje zna u dusu i koje treba uvesti u seniorski fudbal...... nas je, nije skup, i ono najvaznije, nije macak u vreci.
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!

Hare79
Kontakt:

čet maj 10, 2018 1:07 pm

za_zivot_cijeli je napisao/la:
čet maj 10, 2018 12:54 pm
ja bi rekao da mi zelimo hljeba preko pogace i da bi radije goluba na grani nego vrabca u ruci.
to je taj nas hazarderski mentalitet. ako mu pridodamo jos mahalastinu, malodusnost, licemjerje... uvijek dobijemo jedan ocajan rezultat. u bilo cemu. danas u nasem klubu, jucer u drzavi, sutra u porodici.

bojim se da da kao klub postajamo bh verzija Hajduka. imamo sve a nemamo nista. dicimo se proslosti, navijacima, od cijele sezone mi igramo pola a ono pola nakukavamo, mijenjamo, proklinjemo, tucemo, tjeramo i tako u krug.

pisao sam ranije. digli smo se i mislimo da smo nesto veliko. da smo samim nasim postojanjem predodredjeni da budemo najbolji. sve gledamo sa neke visine i niko nam nije ravan.
a realno nije tako. to su stvari koje se moraju dokazivati iznova i iznova potvrdjivati. da li to potvrdjujemo svake godine da bi se mogli tako ponasati!?!
mi smo iz metropole i to nam je dovoljno da pisamo po sirotinji.
aha.

treba spustiti i loptu i kriterije. treba se vratiti nasem bitku. treba se vratiti filozofiji koja nas krasi 96 godina.
neko je neki dan lijepo rekao. Zeljo je u bivsoj drzavi najmanje bio priznat, voljen i simpatisan zbog rezultata. bili smo voljeni zbog onoga sto stvarno jesmo bez ikakvog usiljenja.
mali simpaticni radnicki klub, sa simpaticnim navijacima koje je krasila skromnost i posebna filozofija.

sta je danas od svega toga ostalo, realno gledajuci!?!
malo sta.

sve usiljeno je kratkog daha.
dosli smo do trenutka u kojem nas izvizde na svakom drugom stadionu u drzavi. vide ljudi tu laznu silinu, osjete je. opipljiva je.
nije to put kojim trebamo nastaviti.

meni je naprimjer nemjerljivo draze osvajanje Kupa sa Adzemom nego sto bi to bilo osvajanje titule sa npr. nekim Klopom. karikiram, ali to je to. nije sve u parama.
tako je i nastalo ono sto vrijedi i sto nas cini onim sto jesmo, "Grbavica skola fudbala", "Straus sa Grbavice", "Brko iz druge galaksije".......

ponavljam, nepravda bi bila ako bi Adzem dobio otkaz bez obzira na sve greske koje su rezultirale "prokockanom" titulom.
pisali smo svasta, i sam sam lajao. medjutim to su impulsivne reakcije iz afekta.
relano sagledavanje stvari stvara sasvim drugu sliku i neko drugo misljenje kojem se danas sklon.

ukratko, ja sam za vrabca u ruci.
iskustveno je bogatiji za sezonu, ima trofej koji mu moze podici zamopuzdanje, ima uoblicenu ekipu kojoj zna domet, dolaze djeca koja nisu imala priliku u ovoj sezoni a koje zna u dusu i koje treba uvesti u seniorski fudbal...... nas je, nije skup, i ono najvaznije, nije macak u vreci.
POTPIS

avlami97
Kontakt:

čet maj 10, 2018 1:10 pm

Na Areni 3 snimak finala u 13:45.

Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.

Brkoo
Kontakt:

čet maj 10, 2018 1:18 pm

Kakva smo mi ka.rina od naroda u globalu kad se gleda. Prije utakmice skoro svi bili za odlazak Adzema, govorili sve i svasta i sad kad smo uzeli kup, eto neka ga, dobar je, nas je, nije puno skup itd, zaboravili ljudi u sekundi citavu drugu polusezonu i na koji nacin je vodio ekipu, kakve je amaterske odluke donosio itd. Kad se priblizava rastanak sa nekim trenerom ili igracem odmah nam je kao zao nesto.

Hrvatska na samom kraju kvalifikacija smijeni selektora, imenuje Dalica i ovaj ih odvede na sp. Srbija smijeni selektora koji ih je odveo na sp jer su svjesni koliko je limitiran. Mi smijenimo npr Susica koji je pravio cirkus nakon plasmana u Brazil, ljudi mu prvo psuju sve zivo i mrtvo a poslije toga ga oplakuju, zao im sto odlazi. Kakva je to bolest nije mi jasno.

Kontinuitet se gradi iskljucivo na znanju i kvalitetu. Dovedite Amara Osima i dajte mu ugovor na 5 godina, nemam nista protiv takvog kontinuiteta.
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:

Mirek11
Kontakt:

Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:

AsharaK
Administrator
Kontakt:
Status: Online

čet maj 10, 2018 1:21 pm

Osim, Baždarević, Kodro

Ovim redoslijedom.
Željezničar ante portas !

LARSSON
Kontakt:

čet maj 10, 2018 1:23 pm

AsharaK je napisao/la:
čet maj 10, 2018 1:21 pm
Beširović, Osim, Baždarević, Kodro

Ovim redoslijedom.
Ispravka
Kartoteka - http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=814

voltron30
Kontakt:

čet maj 10, 2018 1:26 pm

Brkoo je napisao/la:
Kakva smo mi ka.rina od naroda u globalu kad se gleda. Prije utakmice skoro svi bili za odlazak Adzema, govorili sve i svasta i sad kad smo uzeli kup, eto neka ga, dobar je, nas je, nije puno skup itd, zaboravili ljudi u sekundi citavu drugu polusezonu i na koji nacin je vodio ekipu, kakve je amaterske odluke donosio itd. Kad se priblizava rastanak sa nekim trenerom ili igracem odmah nam je kao zao nesto.

Hrvatska na samom kraju kvalifikacija smijeni selektora, imenuje Dalica i ovaj ih odvede na sp. Srbija smijeni selektora koji ih je odveo na sp jer su svjesni koliko je limitiran. Mi smijenimo npr Susica koji je pravio cirkus nakon plasmana u Brazil, ljudi mu prvo psuju sve zivo i mrtvo a poslije toga ga oplakuju, zao im sto odlazi. Kakva je to bolest nije mi jasno.

Kontinuitet se gradi iskljucivo na znanju i kvalitetu. Dovedite Amara Osima i dajte mu ugovor na 5 godina, nemam nista protiv takvog kontinuiteta.
Baš tako. Kakva kontinuitet sa Adžemom, da nam kontinuirano Saša Kajkut igra ili Ramović grije klupu. Lik ne zna. On je trener za male klubove ili juniore, a ne za klub Željinog rejtinga. Ne znam kakav više dokaz treba? Što on sam reče ''dva put je dva put''. Dosta, hvala na pažnji i doviđenja (al' ne na klupi)

ChWilla
Kontakt:

čet maj 10, 2018 1:28 pm

sviđalo se nekome ili ne, ne ostaje. i on je zanemoćao od ovoga. ja bukvalno čekam da nam neko fizički, bukvalno, namrtvo umre od sekiracije u klubu...
gradi željo boli te *****

nookey
Kontakt:

čet maj 10, 2018 1:36 pm

ChWilla je napisao/la:
čet maj 10, 2018 1:28 pm
sviđalo se nekome ili ne, ne ostaje. i on je zanemoćao od ovoga. ja bukvalno čekam da nam neko fizički, bukvalno, namrtvo umre od sekiracije u klubu...
a Boga mi i na tribinama...

Elegant
Kontakt:

čet maj 10, 2018 1:37 pm

Samo da ne bude sa konja na magarca, da konacno ubodemo sa trenerom.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Trenutno korisnika/ca: AsharaK, BHDragons, Bing [Bot], Google [Bot], Raptor44, zuka i 43 gosta.

Prijava  •  Registracija