Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
BlueSide
Postovi: 445
Pridružen/a: pon maj 15, 2017 11:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 18, 2018 8:44 pm

za_zivot_cijeli je napisao/la:
sri apr 18, 2018 7:50 pm
BlueSide je napisao/la:
sri apr 18, 2018 6:29 pm
Ide ovo glat 0:3 pardon 1:3 :kafa:
izvinjavam se na losoj procjeni.
ipak 1:4. odnosno tri gola razlike.

zivio!
Bitno je da je glat :)
" Ako u Želji neces teziti ka izvrsnosti onda ne trebas biti u Želji "
S.M
 
boccaccio
Postovi: 1262
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 18, 2018 8:45 pm

Moze se komotno reci da je ovo bila zasluzena pobjeda u dvomecu i da smo zasluzeno u finalu. Nije obecavao pocetak, zaista smo svi frustrirani i svaka kritika je utemeljena kada je rijec o nekoliko zadnjih utakmica ,kao i prvih pola sata ove danasnje. Proradilo je to nesto sto odavno ocekujem i ja bih rekao konacno. Iznijeti ostatak utakmice u trenutku kada je sve potonulo nije lako i ovde se pored svega sto nas prati u zadnje vrijeme ipak mora odati priznanje na ovakvom preokretu, koji moze znaciti ogromnu stvar u psihi igraca za naredne utakmice. Ovo je bilo vise od pobjede, jer se tim bori ne samo za te trofeje, vec i sami igraci sa sobom i sa svojim slabostima u pritisku koje ovaj trenutak donosi. Taj ocekivani klik se desio i prosli smo lagano u finale. Licio je taj dio utakmice gdje smo se vracali u zivot, na one utakmice kakve se ocekuju od nasih igraca da ce pruzati i konacno je dobio onaj prepoznatljivi duh koji ih je krasio krajem polusezone. Taj karakter treba odrzati, teske su utakmice pred nama i tezak je period iza nas, kako igraca,tako i navijaca, pa je gotovo nepodnosljivo bilo nositi se sa tim i morati nesto ovakvo uraditi.
Velika je ovo sreca da se desilo i rekao bih vazan momenat koji bi se trebao iskoristiti. Taj klik nam je trebao svima i vidjelo se odmah koliki je to napredak u igri ,u sansam u efikasnosti u odnosu na samo prvih 30 minuta danasnjeg meca, i pogotovo u zadnjim utakmicama. Čep koji nas je začepio i drzao pod ogromnim pritiskom konacno je pukao i izasla je sva ona potrebna energija koja je dala tu moc da se za kratko vrijeme u jednoj utakmici postigne 4 gola.
Nadam se da ce igraci biti svjesni svega ovoga i da ce moci shvatiti da trebaju da se malo opuste na terenu i da im moranje uzimanja trofeja nece vise toliko vezati noge i ono sto im je u glavama, vec da regularno igraju lopte i da igraju za gol vise. Da se potrude za to i da uzivaju u fudbalu, u svom poslu. Bice im lakse. I nama s njima.
Cestitam na finalu kupa BiH, za nas je to napredak u odnosu na prosle sezone, jedan stepenik vise ,gdje smo dosli do izvora i da podignemo taj trofej. Treba biti mudar i ici iz dana u dan.

Navijace treba razumjeti, mi smo svi ispameceni i tresemo se kao Jermenija kad Zeljo igra, jer je taj pritisak i nad nama zaista ogroman, sve puca od negativne energije jer ljudi vise ne mogu da podnesu to iscekivanje. Moracemo jos da se sekiramo, ali bi trebali da im damo bezuslovnu podrsku svojim dolaskom na utakmice i da ih prigrlimo kako bi nam svima bilo lakse. Moramo voljeti Zelju, izbaciti frustracije u neku trecu pricu a ne na Zelju. Koliko god to izgleda nemoguce tesko, moramo jer nema jos puno do kraja. Trebamo svi dati sve od sebe. Progutati i kritiku u sebi ako treba, bice vremena za sve detaljne analize.
Ja sam toliko toga zelio napisati u ove tri zadnje utakmice i da izbacim to iz sebe, da svasta nesto kazem sto mi lezi na srcu i da olaksam sebi kad mi prolaze dani. Odlucio sam da to ne uradim, jer necu tako nista pomoci nikome. Navijacu i voljecu i to mi je ono sto mi je odredjeno. Pa do krajnjeg pokusaja da se osvoji titula. Uvijek ima vremena za oplesti, potpuno mi je to jasno i slazem se sa svim kritikama koje su se desavale u zadnje vrijeme. Potpuno prirodno i opravdano. Ja sam bio suzdrzan, jer hocu i zelim da pokusam to vristanje u sebi da ne izbacim , jer je jos uvijek moguce da cemo biti prvi u svemu.
Veceras smo dosli na jos jedan korak do trofeja. Idemo dalje.
VOLIM TE ŽELJO !!!
 
Avatar
Pompey
Postovi: 2286
Pridružen/a: uto feb 14, 2017 11:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 18, 2018 8:46 pm

Pompey je napisao/la:
uto apr 17, 2018 12:46 pm
Plava Porodica je napisao/la:
uto apr 17, 2018 12:45 pm

Ja rekoh sutra će se sve vidjeti.
Dal' je do turkiša na dresu ili je do mene :kafa:
Sutra ako ih rastavimo 0-3, tebi zabraniti dolazak na Grbavicu.
@PP
Nije 0-3, al je 3 razlike.

Nadam se da ces ispostovati dogovor :D
Nije to, nije to...
Čuva Bog Želju svog...
 
kontranogama
Postovi: 1000
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 18, 2018 8:47 pm

Ajde vise. Falim te boze. Konacno da imamo manje stvari da kritikujemo. Ovo nam treba sve ovako do zadnje tekme. Cestitam svima!!!
.... A ONDA SU BAGERI ODNIJELI STARI ISTOK A VRAG ODNIO SALU...
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 18, 2018 8:48 pm

Pompey je napisao/la:
sri apr 18, 2018 8:46 pm
Pompey je napisao/la:
uto apr 17, 2018 12:46 pm
Plava Porodica je napisao/la:
uto apr 17, 2018 12:45 pm

Ja rekoh sutra će se sve vidjeti.
Dal' je do turkiša na dresu ili je do mene :kafa:
Sutra ako ih rastavimo 0-3, tebi zabraniti dolazak na Grbavicu.
@PP
Nije 0-3, al je 3 razlike.

Nadam se da ces ispostovati dogovor :D
Nema mene dok nekad i bodovno ne osvojimo titulu par kola prije kraja te ne ostvarimo npr neki dobar rezultat u kupu pred revanš.
@izlija eto možeš rahat zaspat.
@chwilla jašta nego.. osijedio :kafa:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
exdomorocki
Postovi: 585
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 18, 2018 8:48 pm

Samo da sjetim onih sto su konstantno pljuvali Zaima a i Bogija.
Da se dobro dobro k.ite napuse i jednom i drugom.
> JA IMAM JEDNOG BOGA A NA KLUPI SINA NJEGOVOGA <
 
Avatar
BlueSide
Postovi: 445
Pridružen/a: pon maj 15, 2017 11:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 18, 2018 8:50 pm

mirzza je napisao/la:
sri apr 18, 2018 8:44 pm
Kemica igra ko sat zadnje dvije utakmice.
Školski.
" Ako u Želji neces teziti ka izvrsnosti onda ne trebas biti u Želji "
S.M
 
Avatar
gavran
Postovi: 7545
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 18, 2018 8:52 pm

Elegant je napisao/la:
sri apr 18, 2018 8:43 pm
Vala sad neka skinu suspenzije Zecu, Crnovu, vrate Proljica trebaju nam svi za ovu ludu zavrsnicu !

P.S. Gdje je matori @gavran ?
Nadlijecem i posmatram
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69
 
Avatar
za_zivot_cijeli
Postovi: 2159
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 18, 2018 8:55 pm

Norsborg je napisao/la:
sri apr 18, 2018 8:40 pm
Simply Blue je napisao/la:
sri apr 18, 2018 8:13 pm
Zajmovic i jeste igrač utakmice
Najbolja stvar sa Zajmovićem je da je on vjerovao u sebe i nije otišao na posudbu.
Ostao da se bori i izbori.Barata loptom izvrsno,samo da bude manje sebičan.
ofanzivno mu nista ne fali. sve ima.
defanzivu mora popraviti a onda moze i u daleko bolje lige od ove.
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!
 
Avatar
Eric Cantona
Postovi: 1277
Pridružen/a: pon jan 30, 2017 7:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 18, 2018 8:57 pm

Opet se crtaju linije.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 18, 2018 8:57 pm

da angažovani kapaciteti ne stoje neiskorišteni...
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Devotion
Postovi: 45
Pridružen/a: ned feb 14, 2016 9:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 18, 2018 9:00 pm

Ovako visok rezultat moze biti jako opasan. Prikriva mnoge mane koje ite kako postoje. Do 35 minute mi nismo znali gdje se nalazi 16-erac gostiju. Na srecu desi se ta akcija i odlican ubacaj Zaimovica. Opet se nastavi losa igra i onda odlican bijeg i sut Zakarica. Sve u svemu prvo poluvrijeme po meni sa puno problema ali i srece. U drugom valjda oslobodjeni pritiska pokazali da ipak mogu odigrati par pasova a da ne izgube loptu. U toku cijele utakmice se vidjelo da nam je lijeva strana pravo tanka i to ne samo u ovoj tekmi. Zbog ovog Mehremica i Bogi izgleda mnogo slabije. Poceli smo utakmicu sa postavom i taktikom kao i protiv Sarajeva ali hvala Bogu na kraju ispade sve dobro. Raznovrsnosti u igri malo. Valjda povratak Ramovjca donese vise opcija.
 
djoxxx1921
Postovi: 1295
Pridružen/a: ned apr 16, 2017 9:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 18, 2018 9:01 pm

Crtajte sad materi svojoj
 
Avatar
blueheart
Postovi: 1260
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 18, 2018 9:02 pm

Ne mozemo biti ne zadovoljni, ali mi više nećemo igrati sa ekipama kao što je sloboda. Imamo istu slabost, kada je trebalo slobodu napasti na postavljenu odbranu to je išlo slabo.... Kada su se oni otvorili misleći da će nas dotući mi smo iskoristili prilike i onda je bilo mnogo mnogo lakše... Sve u svemu super rezultat je ostvaren i jedan korak smo bliže cilju :)
Sve više sam siguran da bi Zaimovic trebao u špic umjesto Voje ako vec Vojo treba napustiti igru, Kajkut nam nije od pomoći čak ni kad vodimo 2,3 gola...
Država Željo
 
staaarinavijac
Postovi: 606
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 18, 2018 9:04 pm

Valjda je pročepilo ,,, samo , ovom su pobjedom igrači ponovo potvrdili da mogu da adekvatno trče itekako kad hoće ... svaka sljedeća utakmica u kojoj se ne bude ovako igralo (trčalo , zalagalo ) biće teška mrlja na njima ...
nadam se da ova pobjeda nije njihov "dogovor " sa Bekrićem ...

Ako daju sve od sebe protiv Krupe , mislim da će pobjediti i nju ... da ih vidimo sad ...
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 18, 2018 9:04 pm

Adzem:

"Mi se borimo, pokušat ćemo da osvojimo dva trofeja. Idemo od utakmice do utakmice. Sada već idemo u Krupu što će biti veoma bitan meč za nas, kao i sve ostale do kraja. Što se Mehremića tiče, u ovom meču je odigrao dosta dobro iako je visio sa žutim kartonom. U prvih pola sata je imao problema, a kasnije je dobro pokrio svoju stranu".
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 2993
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 18, 2018 9:10 pm

A niko da spomene dribling malog Hajdarevica i sut lijevom nogom, dijete je odigralo ekstra utakmicu
Alea iacta est!
 
Avatar
sejo
Postovi: 511
Pridružen/a: uto jun 27, 2017 9:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 18, 2018 9:11 pm

Jel možda zna neko koje su tri 3 tekme pod lupom, vezano za ovo namještanje?
 
Avatar
za_zivot_cijeli
Postovi: 2159
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 18, 2018 9:11 pm

Amidza je napisao/la:
sri apr 18, 2018 9:04 pm
Adzem:

"Mi se borimo, pokušat ćemo da osvojimo dva trofeja. Idemo od utakmice do utakmice. Sada već idemo u Krupu što će biti veoma bitan meč za nas, kao i sve ostale do kraja. Što se Mehremića tiče, u ovom meču je odigrao dosta dobro iako je visio sa žutim kartonom. U prvih pola sata je imao problema, a kasnije je dobro pokrio svoju stranu".
meni je od veceras savrseno jasno sta Adzem zeli i kako to misli postici.
o fudbalu ipak ne znam toliko da bi mu nakon ovog sto je pokazao veceras oponirao u izboru igraca. ako toliko vjeruje u njega da i dalje prima rafale koji su upuceni prema Mehremicu onda.....

Igraj za Adzema Mehremicu!!!! veceg prijatelja nemas.
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!
 
Avatar
IvanOsim
Postovi: 743
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 18, 2018 9:13 pm

Stvarno je degutantno citati komentare za Mehremica. Jednostavno, forumski puk kad se nekom naklati na kosti ne popusta. Kao npr D.Sadikovic.
Je li iko pomislio da cuva njihovog najboljeg igraca, reprezentativca. Iko? Niko! Pa i ne znamo ko je na drugoj strani igrao kod njih. Jest pogrijesio sto nije ocistio onu loptu kad je lezao Kemo, ali sigurno to nije vidio, napravio u tom trenutku pametan faul. Ljudi, zamislite samo kako je njemu tesko igrati kad se ovako odnosimo prema njemu.
Jednostavno moramo malo momka popustiti, da bi on pokazao najbolje od sebe, a to sigurno do sad nije uradio.
Izborio je par faulova kroz prodore, centarsute ima odlicne, dezanziva malo steka, ali hajmo malo podrske, jer je to nas najbolji lijevi bek trenutno.

Jedini ko je ovakve kritike zasluzio je Kajkut, ali njega tu i tamo neko spoemene i to je to. A istina je da je to nas trenutno najslabiji igrac.

Moram jos pohvaliti Kemu i Hajdara, svaka cast momci. Samo sto raja komentarise kad Hajdar odigra jednu malo losiju utakmicu, odmah mora na klupu. Danas Hajdar pojeo sredinu, Jovan se ruku na srce nije vidio. Jos ona greska kad Bogi napravi faul i zuti, one greske jedan evropski igrac (kako nazivate Jovana) ne bi smio ciniti. Samo sto sad nece biti komentari Jovan mora na klupu. A kad je Hajdar u pitanju, odmah on mora na klupu. Zalosno.
Kemo sa ove dvije utakmice si dokazao da zasluzujes prvu postavu, odlicna utakmica, svaka cast.

Edit: evo i Adzem se slaze sa mnom u vezi Mehremica.
Ohladite malo ljudi, zvucite kao pokvarena ploca.

Online

Trenutno korisnika/ca: Dzezvar, Google [Bot] i 74 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija