Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 06, 2018 12:46 am

dell21 je napisao/la:
čet apr 05, 2018 11:26 pm
Mogla bi ovo biti utakmica odluke ako se Zrinjski oklizne protiv kineza. Zrinjski je u lošoj formi i seriji dugo ne znaju za pobjedu.
Jako jako bitna utakmica protiv sirokog .
Ma kakvo klizanje, ne moze Sar.pruzit ozbiljan otpor i da hoce.

Pogotovo dole, ne znam, al po meni je Zrinjski apsolutni favorit u tom mecu.
Sarajevo ne moze ozbiljne sanse napraviti nikom ni na Kosevu ni na strani. Krupu su dobili onim finim golom, a pored toga nista.
Ja se ne nadam, ako bude onda ce i ljepse iznenadjenje biti. :D

Mi titulu ako hocemo, kod kuce bi trebali dobijati meceve. Siroki drasticno oslabljen.
Mozda to s psiholoske strane i jest.tezak mec jer moze se javiti razmisljanje " lako cemo, oslabljeni su". Ali u realnom ogledu i realnoj situaciji mi smo favoriti i ovaj mec u subotu moramo dobiti.
Jedini problem moze nastati u glavi igraca, a tu je Ado da odradi pripremu meca na najbolji nacin.
 
Avatar
kAtzie
Postovi: 177
Pridružen/a: ned feb 26, 2017 7:59 pm
Lokacija: London, Ontario
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 06, 2018 1:30 am

Ja vam se kunem svim i svacim da kada bi nasi imali Amiru Bajrovic na bilo kakvim pregovorima, da razapne onaj svoj svestrani osmijeh koji na guz baca i najhrabrije u tom nekom pohodu na ljubav, imali bi 10 generalnih sponzora do sad :D.
Tamo su slike djetinjstva moga, tamo je sve sto je moje.
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 06, 2018 5:14 am

Ovaj Željo iz sarajvaaa
Sada širokom zabijaaaa
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Daris_
Postovi: 421
Pridružen/a: sub mar 17, 2018 12:29 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 06, 2018 5:38 am

JA se nadam nekom X u Mostaru pa vi vidite...u losoj formi su i jedni i drugi...:D
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 06, 2018 8:02 am

ne moraju stvarati šanse, samo neka ga ne prime dovoljno je :kafa:
gradi željo boli te *****
 
kontranogama
Postovi: 1000
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 06, 2018 8:14 am

Mnogo mnogo vazna utakmica, kolk'o zbog boba tol'ko zbog psihe. Ipak onih 3 : 3 i drame sa rabotnickim iz semberije je ostavilo traga kod svih nas. Vrijeme je da pocnemo rutinerski zatvarati utakmice.
.... A ONDA SU BAGERI ODNIJELI STARI ISTOK A VRAG ODNIO SALU...
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3550
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 06, 2018 8:32 am

Ljudi jedno pitanje.

Ukoliko (ne dao Bog) nekim slucajem budemo na kraju imali isti broj bodova kao zriniski, znam da se gleda medjusobni odnos.

Eh sada me znima jel se gledam samo medjusobni u ligi za prvaka ili sve 4 tekme?

Hvala!

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 06, 2018 8:42 am

E bgm malo je onih koji nisu primili gol u Mostaru.
Jedan je Slavkov bunker :kafa:
 
Avatar
G.Weah
Postovi: 29
Pridružen/a: uto jan 23, 2018 3:03 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 06, 2018 8:55 am

Plava Porodica je napisao/la:
čet apr 05, 2018 10:03 pm
phpBB [video]


Ovo je najmanje što je zaslužio.
U potpunosti se slažem i tebaju mu tribine još jednom odati priznanje. Ipak je on bio i kapiten ekipe... Svaka mu čast na svemu
Vi nas mrzite, mi vas lopatom...
 
Avatar
G.Weah
Postovi: 29
Pridružen/a: uto jan 23, 2018 3:03 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 06, 2018 8:56 am

Durgo je napisao/la:
pet apr 06, 2018 8:32 am
Ljudi jedno pitanje.

Ukoliko (ne dao Bog) nekim slucajem budemo na kraju imali isti broj bodova kao zriniski, znam da se gleda medjusobni odnos.

Eh sada me znima jel se gledam samo medjusobni u ligi za prvaka ili sve 4 tekme?

Hvala!

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
I mene ovo interesuje???
Vi nas mrzite, mi vas lopatom...
 
alombardo
Postovi: 992
Pridružen/a: pet sep 02, 2016 9:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 06, 2018 8:57 am

Ukupni omjer u 4 utakmice
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 06, 2018 9:01 am

Pa liga se igra od pocetka ne igra se od plajofa, logicno je da budu sva 4 meca. Iako bi mi voljeli da se ne gleda to :D
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 06, 2018 9:05 am

nama će biti svejedno šta se gleda.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 06, 2018 9:21 am

Sto, hocemo li to zijanit i na Grbavici. :D
 
Avatar
teteac8684
Postovi: 2031
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:39 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 06, 2018 9:22 am

Kjosevski - Stevanović, Graovac, Osmanković, Hadžić (Mehremić) - Hajdarević (Šabanadžović), Vranješ, Ramović, Zakarić, Zajmović (Zec) - Ubiparip
:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 06, 2018 9:35 am

Pitase Husrefa na TVSA nesto za rezultate drugih ekipa, dal mu idu u prilog, tako nesto... Kaze dzaba nam se poklapaju ili ne poklapaju rezultati dok mi ne pobijedjujemo. Primjenjeno kod nas, sta ce Sarajevo napraviti u Mostaru je u drugom planu, mi moramo pobijediti Siroki. Sad je svaka utakmica presudna i svaka je za titulu, Siroki mora pasti!
 
arctg
Forumaš godine 2017
Postovi: 1033
Pridružen/a: ned feb 14, 2016 11:13 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 06, 2018 9:36 am

Sretan Dan grada Sarajeva!
 
Avatar
svraka
Postovi: 4473
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 06, 2018 9:42 am

Sretan rodjendan našen voljenom gradu!
Forza 1921!

Oda majstore!
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 06, 2018 9:46 am

boccaccio je napisao/la:
čet apr 05, 2018 8:28 pm
Procesi u klubu koji se desavaju u zadnje vrijeme i koji se danas medju normalnim svijetom oznacavaju kao uspjesni, posljedica su dugog i odanog rada upravljackih struktura prema klubu. Tako ja to vidim. Ne pada ovo sve sa neba, to su procesi koji traju vec nekoliko godina, i to nekoliko potresnih godina gdje Zeljo nije imao sportski rezultat ,a ljudi u klubu su stizali nesto sto je u tom datom momentu izgledalo kao nemoguce za stici i postici.
Klub je prolazio kroz tesko razdoblje tranzicije, gdje su osnovne ideje u samim pocecima bile i u samom razmatranju tesko dostizne. Ali kad imas viziju , ideju i vodilju kako klub za nekoliko godina treba da izgleda ,onda se i nemoguce stvari pretvore u proces koji je moguce zavrsiti ,a svaka zavrsena stvar pojedinacno donosila je mogucnost da se otvori nova stavka koju je trebalo uraditi sa ciljem konacne stabilizacije kluba.

I dalje je sve to u jednom procesu, ali sad to izgleda i mnogo lakse ,mada sam prvi ja svjestan da je provoditi sve ove stvari zapravo sada i najteze. No, svi vidimo da je ovaj put od pocetka pa do danasnjeg dana zapravo bio jedini put do ovakvih rezultata, kada si kao klub postao postovan od razlicitih i jakih,velikih firmi, koje s vremenom postaju i sve bolji sponzori. Prepoznali su ljudi dobar put poslovanja, transparentnost u radu, brend koji se ponovo probudio na trzistu i brend koji je sad najpostojaniji u sportskom svijetu nase drzave.

Ne mislim ovde vaziti i bilo sta uporedjivati, medjutim ,dobro se sjecam kada je kod nas sve ovo pocinjalo i klub je bio na samoj ivici necega sto bi danas bio Celik, kada se tu negdje u to vrijeme pojavio vecinski vlasnik kod komsija, gdje je vladala opsta euforija, a zabrinutost kod nas je bila u prilicnoj ekspanziji. Ljudi koji su bili u klubu i pocinjali ove procese su tada jasno kazali da postuju to sta se desava u komsiluku ,ali da mi kao klub imamo svoju viziju i svoj put koji cemo provesti u tom procesu tranzicije. Evo danasnjih rezultata, koji nam jasno i nedvosmisleno pokazuju koliko su ti ljudi , koji su i bili u klubu i koji su danas u klubu u strukturama, imali jasnu danasnju stvarnost u svom pogledu kroz buduce vrijeme.
Nazalost, dug je to period, pa je bilo mnogo opstrukcija da se dosta toga i ne ostvari, potpomognuto najvise medijskom paznjom i pompeznim naslovima nekih ljudi koji sami sebe zovu novinarima, a zapravo su nesto potpuno suprotno i nepismeno od te vrste profesije,pa su propadale i dinastije u nasem klubu, preuzimao se klub od strane jednog lica i sta sve ne. Prebrodilo se sve to jer jasni ciljevi ne mogu sputati velicinu kluba na jednog neukog nazovi novinara, pa i na grupu takvih koji svoje malogradjanske frustracije u nepostizanju svojih zivotnih ciljeva i nezadovoljstava proguravaju svojim polutekstovima o analizi ljudi iz kluba koji su, zamislite, nesto i postigli u svom zivotu. Zato je ovo drustvo danas i naopako. Da su to radili bar pismeno, pa hajde, nego je mahom radila bas ta nemocna frustracija poduprijeta nepismenoscu i kratkim rijecnikom ,pa je sve to za nekoga ko je znao sta cita u tom vremenu bilo definitvno smijesno.

Ono sto danas imamo i mozemo da vidimo u odnosu na samo nekoliko godina u organizacionom smislu je zacudjujuce, s obzirom u kakvoj sredini zivimo i kakve su generalne mogucnosti svega sto nas okruzuje. Nas Zeljo je pokazao mnogima da je moguce raditi ovako kako se radi i da je takvim radom moguce i vracati dugove i napraviti infrastrukturne pomake u vidu citave jedne nove tribine, u velikoj mjeri poboljsanju zapadne tribine, mogucnost dobijanja novog najsavremenijeg terena i jako puno drugih popratnih radnji, od pomocnog terena, od male tribine na pomocnom terenu, popratnih prostorija koje su potrebne po uefinim pravilima, parking mjesta i da ne nabrajam dalje. Uz to, cijelo vrijeme se pokusala tretirati i ekipa. Tu se zaista napravilo mnogo gresaka,ali su ciljevi bili plemeniti i nastojalo se iz velike zelje napraviti sto prije ekipa za trofeje. I mi navijaci smo to dobrano i osudili ali i dali podrsku svim procesima,cak i ako nije doslo do sportskog rezultata.

Danas se takodjer osjecaju velike posljedice u radu iz proslosti, zadnjih dvadeset i vise godina. Ne moze se sve popraviti u samo par sezona, pa se dugovi vracaju i vracace se jos prilicno dugi niz godina. A to realno ometa brzi napredak. Samo kad se teoretski postavi situacija da klub godisnje vrati oko 120 hiljada i da u nekoj varijanti ne moramo to da vracamo ,znacilo bi mnogo bolji igracki kadar vec danas. Jer to je cifra gdje klub moze da sa tom lovom plati na godisnjoj osnovi dva sasvim dobra igraca za ovu ligu zajedno sa svim porezima, ili cak eto, jednog kapitalca kojeg bi doveli i gdje bi bili jaci kao ekipa. Za deset takvih godina vracanja tog duga, mi onda u teoriji ispastamo za dvadeset takvih igraca u deset godina koje ne mozemo imati zbog vracanja para drzavi. Ovo je okvirno i cisto za razmisljanje.
Da ne spominjem da nam je kao klubu na vratu od porezne jos jedna takva ogromna kolicina novca za vracanje, koja je jos uvijek u procesu, koji mozemo izgubiti, pa postoji mogucnost da se ta cifra udupla u vracanju. Velika steta. Cak i da nije za igrace, moglo se uloziti u omladinski pogon taj novac, ili na stipendije mladih igraca ,skolovanje mladih sa strane koji bi dosli itd itd. Kada imas novac, mogucnosti su velike. Mi veliki novac vracamo drzavi i vracacemo jos dugo. Nazalost.

Razni projekti evo prolaze i vidimo kroz pres konferencije kako dobijamo oblik ozbiljnog kluba koji se nametnuo u lidera svojim poslovanjem i sve ono sto je radjeno zadnjih nekoliko godina polako dolazi na naplatu. Tu nije kraj. Kao sto je g. Misimovic naglasio, i to redovno naglasava u svojim obracanjima, poseban **** je zapravo na sportskom segmentu gdje cemo mi i u OVOJ I U NAREDNIM SEZONAMA imati za cilj da Zeljo bude prvak. Da donosi trofeje. Doslo je vrijeme kada je sazrelo sve ono sto je kroz ove godine borbe trazeno i sto se uoblicavalo u ovu sezonu . Da su igraci uspjeli osvojiti posljednju titulu sve bi danas izgledalo puno lakse. Breme neosvojenog trofeja je na ledjima svima, od navijaca pa do svakog covjeka koji je u klubu. Trazi se trofej, trazi se maksimum, i ako je prosle godine na onako nesretan nacin sve to sportski propusteno, ove godine ne bi smjelo da se desi nista manje od osvojene titule. Svi su toga svjesni i pritisak je gotovo nepodnosljiv, ali je cilj jasan.
U slucaju osvajanja, mnoga vrata se otvaraju. Ti onda ne samo da pokazujes ozbiljnost i veliki napredak u osnovnom poslovanju,ili u infrastrukturnom napretku, vec donosis uporedo i sportski rezultat, koji donosi ogroman novac za nase prilike, otvara vrata inostranim sponzorstvima, pojacava zelju domacih uspjesnih firmi da ucestvuju u projektima koji nadolaze.
Imamo cemu da se radujemo u buducnosti. Velikim dijelom izborene su pobjede u vodjenju kluba na zakonit nacin, pokazan je jasan pravac prema buducnosti u jacanju svih onih segmenata koji ce u najskorijoj buducnosti donijeti mogucnost da se dovode sve bolji fudbaleri, koji ce igrati na dobroj podlozi na stadionu, omladinska skola ce dobiti bolje uslove za rad, napredak tih mladih igraca ce tek znaciti i vidimo kada imamo plodove iz svoje skole koliko to tek znaci, nema nista ljepse vidjeti klip od 1921,kada mali Hajdar stoji sa Vranjesom i ovaj mu objasnjava nesto, pokazujuci prema terenu i nekim linijama, dok mali uci i upija teoriju starijeg kolege koji mu bas te neke stvari moze pokazati neovisno od trenera. Onda je to to.

A mi navijaci trebamo osjetiti ove momente ,jer sada je dan kada se lomi i lomi i lomi sve ono sto cini mogucu buducnost. Trebamo da im pomognemo svojim dolaskom, da im damo podrsku u naumu da se ti trofeji od ove godine osvajaju redovno. Da im damo snagu u toj podrsci. Sretan sam jer na juznoj tribini vidim te pomake i postoje pametni momci koji su to skontali i koji ce uciniti sve da se da puna podrska ovoj ekipi. Svi mi trebamo da se pojavimo da zaledimo protivniku krv u zilama kada zapjevamo pjesmu o Zelji, velikom Zelji. Moramo poceti puniti nas stadion. Krajnje je vrijeme.

VOLIM TE ŽELJO !
Bravo @boccaccio. Ja bih samo dodao da danas nisam uopšte žalostan zbog titule koju nismo osvojili prošle godine. Gledam kao da se to moralo desiti zbog nečega. MOžda zbog nečeg dobrog. Vidjet ćemo. Činjenica je da većina naših mladića ne bi ostala da je ostao Slavko. Možda je i to razlog, a možda i ovo da ove godine upotpunimo i otvaranje terena i sve. Možda da Ado osvoji jer je zaslužio (koliko god kvalitetnim trenerom ga neko smatrao - ja ga smatram dobrim) to kroz godine provedene u Želji. Ado je personifikacija Želje. Živio je Želju cijeli svoj život. I djeca su personifikacija Želje. Prošle godine bi bilo čudno osvojiti titulu bez naše djece. MOžda je opet zbog nečeg trećeg. VIdjet ćemo. Ali ima sve svoj razlog. Ovo što ovi ljudi rade treba svima da je razlog da dođemo pa da se i ne borimo za titulu. napokon pravimo klub i strpljenja moramo imati. Rezultati će kad tad doći. NIkad veći pritisak nisam osjećao zbog titule. Oim momcima je gore nego ikome ikad ko je igrao za Želju jer ja osjećam pritisak a inače nisam čovjek koji je opterećen titulama nego samo redovnim izlaskom u Evropu. Ako si stabilan titula će doći kad tad. Ali ove godine i ja osjećam taj pritisak jer želim da se ovim ljudima vrati nešto i u sportskom smislu. Da dušmani koji nas koče zašute, da im se olakša. Da titula da pečat ovim ljudima. Iskreno, bojao sam se ranije nakon onih pljuvanja da će odustati, ali nisu i svaka i mčast. Ne trebaju odustati ni nakon ove ogdine šta god da se desi. A mi, navijači, mi ne smijemo odustati nikad a pogotovo ne sada. Nikad u istorji Želje nije ovako bilo organizaciono i infrastrukturno, a opet neki traže dlake u jajetu. Željo je institucija ljudi. Taman da je livada tamo na Grbavici naša je i trebamo doći na roštilj i prostrti deku. Razmazi se dijete kad ima sve. Nemojte biti takvi.
 
11plavih'92
Prijatelj foruma
Postovi: 964
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 7:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 06, 2018 10:18 am

G.Weah je napisao/la:
pet apr 06, 2018 8:55 am
Plava Porodica je napisao/la:
čet apr 05, 2018 10:03 pm
phpBB [video]


Ovo je najmanje što je zaslužio.
U potpunosti se slažem i tebaju mu tribine još jednom odati priznanje. Ipak je on bio i kapiten ekipe... Svaka mu čast na svemu
Ako pobijedimo bice ovacije
A ako ne pobijedimo nece :D
5. - 7. Okt 1992.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 119 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija