Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.

Ukupno glasova: 15

Kospicar
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 06, 2017 6:20 pm

Meni je veci neuspjeh da nismo makli sa infrastukturom, od postavljanja stolica na sjevernoj tribini cini mi se 2001. godine i nakon tola 2009 kad su se reflektori postavili.
To je meni mnogo jadnije.
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim

stila
Kontakt:

pon nov 06, 2017 6:22 pm

@Chwilla vec se osjeca nezadovoljstvo treba biti iskren, Nasa sreca sto njanjajevo nije uzelo trofej, pitao bih te ja kako bi se reagovalo.
Znas Svinjski kad uzme ma hajde i siroki pa covjek nekako predje preko toga. Vjeruj mi sve je vise nezadovoljnih htjeli mi to priznati ili ne.
Nadati se dat cemo uzeti barenm jedan trofej.

ChWilla
Kontakt:

pon nov 06, 2017 6:28 pm

2004. pred evropu su postavljene stolice. za penjarosu bio sjever, za liteks i jug.
gradi željo boli te *****

Plava Porodica
Kontakt:

pon nov 06, 2017 6:31 pm

Mogu Bernabeu izgradit zaboli me tuki ako trofej ne uzmu.
I nije to samo moje mišljenje nego većine raje.
Tu im je odlazak zagarantovan, a za sreću svih nas neka nešto i osvoje i vjeruj mi da su mirni narednih 5.godina da nam kule izgrade..
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!

Elegant
Kontakt:

pon nov 06, 2017 6:34 pm

Mozda buduce gradnje i sacekaju jer ce se na zimu morati otvoriti kasa za pojacanja jer ovako vise ne ide, valja igrati zavrsnicu kupa i drzati korak za Zrinjskim, Sirokim a i prestici ih u ligi šest.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

storm_raider
Kontakt:

pon nov 06, 2017 6:56 pm

ChWilla je napisao/la:
pon nov 06, 2017 6:17 pm
jeste, neuspjeh je, ali da ne pretjerujemo, inače bi streljali k'o staljin ako je izostanak trofeja kriterij...
Ne pretjerujemo, ni preventivno. Neuspjeh jeste, ali je sve drugo uspjeh.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

igla
Kontakt:

pon nov 06, 2017 6:59 pm

Papac je gospodin, cijenim takve ljude. Tih, miran, napravio karijeru o kojoj pola ovih dzibera sto su na "glasu" moze sanjati.
Izgleda mi inteligentan lik koji zna o fudbalu.

cikazubo
Kontakt:

Plava Porodica je napisao/la:
Tu im je odlazak zagarantovan, a za sreću svih nas neka nešto i osvoje i vjeruj mi da su mirni narednih 5.godina da nam kule izgrade..
Shvatam da si ljut jarane, ali to sto si napisao je nigdje veze, pogotovu da raja tako razmislja..

shzna
Kontakt:

pon nov 06, 2017 7:00 pm

Sale Sale ljubav bratova! Dajte jos Stanica i Osima u klub i da pisamo sve redom, molim vas!!!
1987

LeBlue
Kontakt:

Elegant je napisao/la:
pon nov 06, 2017 6:34 pm
Mozda buduce gradnje i sacekaju jer ce se na zimu morati otvoriti kasa za pojacanja jer ovako vise ne ide, valja igrati zavrsnicu kupa i drzati korak za Zrinjskim, Sirokim a i prestici ih u ligi šest.
Ja sam ranije napisao da je mozda najpametnije da se jug stavi na stand-by, jer istok i novi travnjak ako se ikako moze je sasvim dovoljno da se ugoste respektabilne ekipe. Dalji razvoj usmjeriti u infrastrukturu omladinskog pogona i promovisanja mladih igraca kao sto se trenutno radi. Ali nazalost mislim da ljudi hoce brza rijesenja u vidu pojacanja, i to je ok samo ja nisam bas za to.
Zadnja izmjena: LeBlue, dana/u pon nov 06, 2017 7:02 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Plava Porodica
Kontakt:

cikazubo je napisao/la:
Shvatam da si ljut jarane, ali to sto si napisao je nigdje veze, pogotovu da raja tako razmislja..
Hajde pp.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!

shzna
Kontakt:

pon nov 06, 2017 7:01 pm

Bas kontam Amar trener a pomocnici Adzem i Oda, SD Stanic a savjetnik Papac. Pfff
1987

Vortex
Kontakt:

Ma ako ne mogu osvojiti trofej svako par godina u ovoj kukuruz ligi i graditi stadion pomalo uz onoliku podrsku raje kakva je bila za gradnju istoka , onda ne znam stvarno.

Roberto Baggio
Kontakt:

Lagano kolo za vodeće ekipe, ali mi usrasmo majstorski, iako smo imali najlakšu utakmicu. To nije bilo nimalo jednostavno ne pobijediti, ali smo uspjeli zakazati i u izboru igrača, i u postavci na terenu, i u pristupu utakmici, i u ofanzivi i u defanzivi, i u izmjenama... Pa jebote, da smo samo jednu stvar od tih nabrojanih uradili kako treba, normalno, vjerovatno bi pobijedili. Samo jednu stvar. A pritom, bili smo u nekakvom dobrom raspoloženju, za samo 3 kola stigli smo -8, prošli i u četvrt-finale kupa. I imaš još utakmicu sa najslabijom ekipom lige, pa ideš na pauzu dvije sedmice...

Izgleda da smo navikli da na reprezentativne pauze idemo sa skepsom u sebe. Odradimo par dobrih utakmica, malo dignemo glavu, počnemo razmišljati optimističnije i o borbi za sami vrh, i onda sve dovedemo u pitanje: pred prvu pauzu imaš tri prvenstvene pobjede zaredom, pa odigraš niđe veze sa Širokim na Grbavici; pred drugu, nakon dvije prvenstvne pobjede i jedne u kupu, zaredaš dva nedopustiva poraza; i sad ova blamaža pred treću pauzu, nakon tri prvenstvene pobjede i jedne u kupu. Govori to dosta o nama, nije slučajno, ne može se tri puta zaredom u kratkom periodu ponoviti skoro ista stvar. Ima tu, dakle, nekakvog potencijala, guramo mi negdje prema naprijed, znamo uvezati par pobjeda, ali eto redovno zakažemo kad treba zaokružiti dobar niz, kad treba dokazati samome sebi da prethodno dobro nije slučajno i da se može na osnovu toga napraviti i još jedan korak prema naprijed, mi tad napravimo korak nazad.

Kad bismo gledali u malo širem kontekstu, moglo bi se reći da mi nažalost već nekoliko sezona funkcionišemo upravo po takvom šablonu, da je to ta osnovna, opća matrica po kojoj mi doživljavamo neuspjehe, nakon one posljednje Amarove titule. Negdje smo zasrali, redovno je to polazna tačka, pa se dižemo, u neko doba nas i baš dobro krene, ali na kraju posustajemo pred željenim ciljem. Sjećam se dobro kako smo u sezoni 13/14 sa Đurbuzovićem u jednom trenutku, 10-ak kola prije kraja, bili prvi na tabeli sa 5 bodova prednosti u odnosu na pratioce, ali onda za dva kola sve prosusmo, a na kraju završismo kao 4. Sezona 14/15 je ona Odina, gdje smo uprkos svim pitarskim marifetlucima imali sve u svojim rukama, ali završili 2. Sa Mulalićem smo se napinjali u 15/16 za Evropu, pa usrali sve na kraju. Prošle godine ispušili titulu, po ovoj istoj logici.

A sjećam se isto tako veoma dobro kada smo u sezoni 13/14 u neko doba izbili na prvo mjesto, iako mi realno nismo ni bili te godine dovoljno dobri da bismo završili kao prvaci, pa Amar na jednoj press-konferenciji prokomentarisao kako se ostali timovi očito ne snalaze dobro na prvom mjestu, pa su ga prepustili onome ko se tu najbolje osjeća. Sad sa distance, četiri sezone poslije, nažalost možemo konstatovati da to više nije tačno, nego smo izgleda upravo mi oni koji se ne osjećaju dobro na samome vrhu, da funkcionišemo koliko-toliko kad vrebamo sa strane i ganjamo, ali padamo kad bismo trebali preuzeti glavnu riječ. A sad mi se čini kako nam se ista ta logika ponavlja i ove sezone, u ovim malim ciklusima dosad.

Izgubili smo taj mentalitet koji smo imali sa Amarom na klupi, kada su se bukvalno trofeji podrazumijevali. Plašili su nas se protivnici, što je ovdje neko nedavno pisao, a danas se ipak najviše mi plašimo sami sebe. Treba nam trofej, makar kup ove godine, da izađemo nekako iz ovih frustrirajućih začaranih krugova. Je li Adžem taj koji bi nas mogao izvući i napraviti konačno taj korak naprijed koji nam treba? Ja se i dalje nadam na jeste. Ali da bi to bio, morat će što prije nešto naučiti iz ovih kikseva. I to prije svega shvatiti koje je greške on pravio, gdje se dešavalo da precijeni i svoje igrače i sebe. Mi se i dalje nalazimo u dobroj situaciji, mi jesmo rezultatski napredovali u odnosu na prethodnu pauzu, i to značajno, ali što se nije mogla izbjeći onakva utakmica sa Vitezom za kraj? Utakmica koja je trebala biti najlakša od ovih pet u ovoj turi. Strah sigurno nije problem kod Adžema, ali eto možda bi problem moglo biti i neosnovano pretjerano samopouzdanje...

Imali smo zicer da uđemo u dobrom raspoloženju u završni dio jeseni, da zakucamo pred pauzu, ali omače nam se glupa greška u koracima, tako da opet padosmo u sjenu zbog kiksa i još jedan ciklus utakmica završava se sa skepsom prema Adžemu. Adžem je dosad uspijevao da se s tim izbori, ništa nije išlo jednostavno, već je bilo svakakvih i padova i uspona, i sjajnih stvari i povelikih promašaja. Već u 4. kolu, na poluvremenu protiv Borca, opasno je visio Adžemov posao, ali okrenusmo ih u drugom poluvremenu, a onda dobismo i pitare na Koševu. Visio je još opasnije Adžemov posao nakon poraza protiv Zrinjskog, pa za samo tri kola stigosmo 8 bodova. Zato imam pravo da vjerujem da možemo i ovu pauzu iskoristiti maksimalno, da napadnemo polufinale kupa i dobru poziciju na tabeli pred proljeće.

:zeljeznicar1:
FK Željezničar 1921

Plava Porodica
Kontakt:

pon nov 06, 2017 7:06 pm

Vortex je napisao/la:
Ma ako ne mogu osvojiti trofej svako par godina u ovoj kukuruz ligi i graditi stadion pomalo uz onoliku podrsku raje kakva je bila za gradnju istoka , onda ne znam stvarno.
Ma brate samo neka minimalna ulaganja na ovaj već sad fin kostur ekipe od 5-6 igrača koji su vezani ugovorima.
Ja ne razumijem tolike se pare troše za gradnu a nikakve za prvi tim. Balansiraj malo, jer bi se i raja smirila trofejem, imali bi mir da rade i grade, ne bi im sigurno bila posjeta 2000 ko što sad i jeste.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!

Hurmasica
Kontakt:

pon nov 06, 2017 7:07 pm

Rezultati nakon 14. kola

viewtopic.php?f=73&t=504&start=20
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar

Vrag

pon nov 06, 2017 7:08 pm

Sa ovim ljudima necemo jos ni za 10 godina. Veze nemaju, a nece da popuste. Vukotic ce sada biti zrtveno janje.
100 igraca je proslo, a ja se samo jednog rado sjecam. I sve se to istrplilo i opet se trazi strpljenje. Za sta strpljenje ? Dodje na utakmicu i gledaš setanje, jedes sebi prste da ne bi udavio nekog. Poslije 100 igraca nagrade te sa Elsnerom. Volio bih da mi neko od mirovnika objasni janezove kvalitete, sta je to on bolji od Markovica i Hasanovica. Bio je na probi, sta je problem? Pao na glavu i zaboravio igrati ?
Strpljenje je potrošeno, a mislim da i ova uprava jedva čeka alibi "uprava napolje".

DR.HOUSE
Kontakt:

pon nov 06, 2017 7:09 pm

shzna je napisao/la:
Bas kontam Amar trener a pomocnici Adzem i Oda, SD Stanic a savjetnik Papac. Pfff
uhhhh kakva ekipa i uprava svoje uhhhhhhhhh ,,,ali realno tesko ,ali covjek smije mastati :) :titula:
IVICA OSIM !!!!!!!!
"JEDNOM ŽELJEZNICAR UVIJEK ŽELJEZNICAR"
:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :titul 🚂🚂🚂🚂🚂🚂🚂🚂🚂🚂🚂🚂🚂🚂⚽⚽⚽

Vortex
Kontakt:

pon nov 06, 2017 7:12 pm

pon nov 06, 2017 7:06 pm
Vortex je napisao/la:
Ma brate samo neka minimalna ulaganja na ovaj već sad fin kostur ekipe od 5-6 igrača koji su vezani ugovorima.
Ja ne razumijem tolike se pare troše za gradnu a nikakve za prvi tim. Balansiraj malo, jer bi se i raja smirila trofejem, imali bi mir da rade i grade, ne bi im sigurno bila posjeta 2000 ko što sad i jeste.
Mogu zamisliti maj iduće godine sa ovakvim stadionom, ali bez trofeja vec ne mogu. Vec sad je posjeta pala na dvije milje. Dakle ako ne daj bože padne na milju, slaba će vajda biti od novih tribina. Jbg to tako funkcioniše u fudbalu danas.

Charlie Sheen
Kontakt:

pon nov 06, 2017 7:19 pm

Mi smo u startu u podredjenom polozaju za trofej jer ostali konkurenti bi onu krupu od prosle godine zavrsili za zelenim stolom ali mi jok,tako da moramo biti duplo jaci od ostalih za trofej a mi ako nismo slabiji,bara bara smo.

Trenutno korisnika/ca: billybih, Google [Bot], Izlija, mali i 26 gostiju.

Prijava  •  Registracija