Analize protivnika za sezonu 2019/2020: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=802
NAVIJACI: Usluge, Poslovi, Akcije: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=798
Sudijske greske: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f= ... 2&p=434009

* * *

Ukoliko nekome treba pomoc, pogotovo ukoliko ima dijete kuci, neka se javi nekome od moderacije. Anonimnost zagarantovana.

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.

Ukupno glasova: 15

Amidza
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2017 5:05 pm

Ne ocekujem, Sale. Samo mislim da bi dobro za forum bilo da ima posebna tema o takvim stvarima. A sto se tice toga ko je tu zbog svojih ili tudjih interesa, mislim da je vrlo lako procijeniti i ovako.
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj

kremenko

ned nov 05, 2017 5:06 pm

sudanikos je napisao/la:
ned nov 05, 2017 4:43 pm
kremenko je napisao/la:
ned nov 05, 2017 4:30 pm
Ko ne zna da radi neki posao,treba da se makne i pusti da radi neko ko zna.
To ne znaci da neke ljude iz uprave treba tjerati,nego da se uhvate posla koji znaju raditi,a ostave se fudbala.
Ili cemo po staroj poznatoj bosanskoj,neka ga on je nas,ima dobre namjere,nema veze sto malo grijesi,a u crno nas zavi.
Ili cemo po onoj ili znas ili ne znas.
De konkretno ko ne zna da radi i sta? I ko treba da dodje i ko zeli da dodje? U sta si zavijen crno, a u cemu si bio zavijen prije koju godinu ili prije 10 godina...
Imaju procedure,mailovi,zna se tacno ko je kriv,o svemu ima trag. Simptomaticno je da su u sportskom kolektivu najslabiji sportski rezultati. Dok nam salovanje,mistrija i fangla idu bolje. To bi trebalo nesto reci.
Nisam ja dovodio 100 igraca od kojih se 5 pokazalo kao pojacanje. Misljenja sam da bi i neko od nas imao bolji prosjek.
Zavijeni smo u crno rezultatima. Trofeja nema 5 godina,a busamo se kao najtrofejniji klub.
Dajemo pare za polovnjake sa propalim koljenima,povredama,penzionere,placamo ih masno,a kukamo kako djecu moramo prodavati (izgleda vec u januaru) jer se nema para.
Dajemo porodicno blago,da bi imali para za smece.
Imamo izuzetno talentovanu generaciju juniora,koji bi uz par igraca iz sadasnjeg prvog tima imali iste rezultate kao danasnji prvi tim precijenjenih,ali nevidjeno pickastih igraca. Cast izuzetcima.
FK ŽELJEZNIČAR-LJUBAV RADNIČKE KLASE, KLUB NOSTALGIČARA I ROMANTIČARA
Ivica Osim: "Željo će živjeti zauvijek"

Hadzijalagic
Kontakt:

Re: RE: Re: RE: Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2017 5:16 pm

salle86 je napisao/la:
Hadzijalagic je napisao/la:
ned nov 05, 2017 4:16 pm
alombardo je napisao/la:Do zime ostati do max minus 5, na zimu 4 igraca i borba za jedan od trofeja abd.
Dovesce jos 2-3 Elsnera i par Kajkuta posto su takvi dzabalane..

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk
Ma jok, zavućemo ruku u kasicu i za miliončić dovesti provjerene igrače, ko što se radilo nekad
Nema kasice tako da cemo dovoditi Elsnere i Kajkute i uzivati u njihovim igrama i u buducnosti. Lijepa perspektiva..

Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..

salle86
Kontakt:

ned nov 05, 2017 5:19 pm

Amidza je napisao/la:
ned nov 05, 2017 5:05 pm
Ne ocekujem, Sale. Samo mislim da bi dobro za forum bilo da ima posebna tema o takvim stvarima. A sto se tice toga ko je tu zbog svojih ili tudjih interesa, mislim da je vrlo lako procijeniti i ovako.
Istina da bi bilo dobro, ali je nerealno očekivati da to uspije.
Mnogi nikad nisu otišli na temu "jovanove statistike" pa često lupaju nešto a tamo već ima pojašnjenje. Eto kud ćeš dalje.
A da se piše sve i svašta, to stoji. No kako kažu forum i služi tako tim stvarima.
Navijači su na utakmicama jok na forumu uostalom :D
NEDIM SIJERČIĆ: "Mislim da naziv stadiona na kojem mi igramo, na kojem svi boravimo - hrpa betona, za mene je lično neprihvatljiv. Mi imamo nešto što smo sami izgradili, ono nije hrpa betona, to smo mi napravili, to mi i dalje pravimo..."

Amidza
Kontakt:

ned nov 05, 2017 5:21 pm

Kontam ja sta hoces da kazes. Ja samo dajem prijedlog, pa ako je vecina za to i moderacija je voljna da to sprovede u djelo, onda super. Ako nije, jebaji ga, probo sam.
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj

LARSSON
Kontakt:

ned nov 05, 2017 5:22 pm

Osmina finala S1 kupa, tipovanje: viewtopic.php?f=79&t=594&p=266561
Kartoteka - http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=814

salle86
Kontakt:

Re: RE: Re: RE: Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2017 5:22 pm

ned nov 05, 2017 5:16 pm
salle86 je napisao/la:
ned nov 05, 2017 4:16 pm
Dovesce jos 2-3 Elsnera i par Kajkuta posto su takvi dzabalane..

Ma jok, zavućemo ruku u kasicu i za miliončić dovesti provjerene igrače, ko što se radilo nekad
Nema kasice tako da cemo dovoditi Elsnere i Kajkute i uzivati u njihovim igrama i u buducnosti. Lijepa perspektiva..

Željo nikad više neće u polufinale kupa Uefa, hajmo se svi povješati sad.
Kad se vratimo u realnost lakše bude.
Haj da neki klub iz BiH pravi neke iskorake u odnosu na prosjek pa bi možda i imalo mjesta crnjačenjima tipa "kako oni mogu", ali svi u istim govnima, bar jedno 75% liga europe kuburi iste brige. Ali eto nama došlo 5 do 12... Jes jes
NEDIM SIJERČIĆ: "Mislim da naziv stadiona na kojem mi igramo, na kojem svi boravimo - hrpa betona, za mene je lično neprihvatljiv. Mi imamo nešto što smo sami izgradili, ono nije hrpa betona, to smo mi napravili, to mi i dalje pravimo..."

sudanikos
Kontakt:

ned nov 05, 2017 5:23 pm

kremenko je napisao/la:
ned nov 05, 2017 5:06 pm
sudanikos je napisao/la:
ned nov 05, 2017 4:43 pm
kremenko je napisao/la:
ned nov 05, 2017 4:30 pm
Ko ne zna da radi neki posao,treba da se makne i pusti da radi neko ko zna.
To ne znaci da neke ljude iz uprave treba tjerati,nego da se uhvate posla koji znaju raditi,a ostave se fudbala.
Ili cemo po staroj poznatoj bosanskoj,neka ga on je nas,ima dobre namjere,nema veze sto malo grijesi,a u crno nas zavi.
Ili cemo po onoj ili znas ili ne znas.
De konkretno ko ne zna da radi i sta? I ko treba da dodje i ko zeli da dodje? U sta si zavijen crno, a u cemu si bio zavijen prije koju godinu ili prije 10 godina...
Imaju procedure,mailovi,zna se tacno ko je kriv,o svemu ima trag. Simptomaticno je da su u sportskom kolektivu najslabiji sportski rezultati. Dok nam salovanje,mistrija i fangla idu bolje. To bi trebalo nesto reci.
Nisam ja dovodio 100 igraca od kojih se 5 pokazalo kao pojacanje. Misljenja sam da bi i neko od nas imao bolji prosjek.
Zavijeni smo u crno rezultatima. Trofeja nema 5 godina,a busamo se kao najtrofejniji klub.
Dajemo pare za polovnjake sa propalim koljenima,povredama,penzionere,placamo ih masno,a kukamo kako djecu moramo prodavati (izgleda vec u januaru) jer se nema para.
Dajemo porodicno blago,da bi imali para za smece.
Imamo izuzetno talentovanu generaciju juniora,koji bi uz par igraca iz sadasnjeg prvog tima imali iste rezultate kao danasnji prvi tim precijenjenih,ali nevidjeno pickastih igraca. Cast izuzetcima.
Eto jucer gledam ono prvo poluvrijeme protiv Viteza i nerviram se i pocnes da razmisljas o tome. Pratim Zelju dugo i shvatim da se po 100 igraca dovodilo i u vrijeme Amara Osima, i prije njega, da su kamioni igraca dolazili i odlazili. Imali smo 4 sezone trofeja sa Amarom prije toga rupu 5-6 godina, pa sa vretimo unazad isto tako 2 sezone trofeja, pa rupa. Vazda je bila ista prica, al potpuno ista. Bili smo fudbalski klub i prije, busali se sa bogatom historijom, a ljudi su nam se smijali jer smo treninge obavljali u majicama kucnim, igrali na smetljarniku od stadiona nije se znalo ko pije ko placa, ko krade ko poslove vodi, nisi imao ni clanse karte ni marketing, ni salovanje nista. Ja se sjecam dobro da niko nije imao pojma ko je u upravi ko je u skupstini, nisu kvoruma imali za posrani sastanak godinama. Dugovalo se i igracima i uposlenicima i drzavi. I u medjuvremenu si osovjio par trofeja. Onda fino ti ljudi ustaju i odlaze, klub ostaje ko prazna rupa koju niko nece. Dosli su neki novi ljudi da pometu govna svojit prethodnika. I sad za iste stvari koje su i prije bile, a bili su takodjer slicni igraci dovodilo se sakom i kapom al se ubola i titula. Samo me zanima da se klub ugasio sta bi onda srali. Uprava ova ima moju podrsku jer klub sad makar lici na klub, a trofeji nikad nisu bili plod neke smisljene kupovine strasnih igraca i sjajnog skautinga. Abd doci ce i trofeji, Ako ne dodju neko ce vjerovatno i staviti svoju odgovornost skupstini na razmatranje. U svemu tome je pitanje ko je taj koji ce znati da ne dovodi gomile igraca, donijeti pare da kupujemo igrace koji vrijede i plus zele da igraju u kurcu od lige i jos uz to da vodi klub gradi stadion dovodi sponzore. Ako takvi postoje bujrum odmah na narednu skupstinu nek dodju i nek povedu klub. Ako ce doci neko ko ce klub da odere ko kozu i ostavi ga opet na miliost i nemilost nekom ko hoce da izvlaci klub iz govana, neka hvala.

Dolina
Kontakt:

Amidza je napisao/la:
ned nov 05, 2017 5:02 pm
Dolina je napisao/la:
ned nov 05, 2017 4:54 pm
Nisam za to da se pravi tema o upravi jer bi to bilo samo gomila insinuacija, nagađanja i bespotrebnih prepucavanja.
I da odmah kažem Dejo nije dovodio igrače :-)
Trenera, igrače, tekme možemo komenterisati jer iste imamo prilike i gledati ali o upravi i potezima možemo samo naglabati.
Na forumu ima nekoliko momaka koji znaju više od većine što se tiče uprave ali oni su u manjini i koliko vidim oni najmanje i komentiraju upravu i u pravu su.
Ništa nije onao kao što izgleda - Lesli _Eldridž. :D
Vidi, i ja sam pisao o upravi milion puta. Hvalio ih kad sam mislio da trebam, kudio ih kad sam mislio da trebam. I sad cu to moc radit, ja ili bilo ko drugi, ali samo na temi namijenjenoj za to. Ne vidim sta je tu lose. Ne citaju mi se vise propagandni pamfleti, a vjerujem ni mnogim drugima. Nevazno jesu li pro ili contra uprave, ove ili prosle, jednostavno mi se ne citaju. Nema potrebe da pricamo u rukavicama vise. Postoje dvije interesne grupe i dvije PR sluzbe tih grupa. Ima i raje koja se prikloni jednoj ili drugoj, sto je normlano.

Tako bi i ja i ti i bilo ko drugi imali priliku pitati, reci, konstatovati bilo sta o upravi na temi o upravama. Kao sto bi pisali o taktici, formaciji, ekipi na temi o tome, transferima na temi namijenjenoj za to i tako dalje. Jel posteno tako?
Sve ovo stoji što si napisao, sa strane normalnog navijača koji želi dobro svom klubu ali je problem kada se počnu izlistavati mailovi,
interni dokumenti, prepiske, i falsificirani dokumenti.
Vrati se samo malo u prošlost i biće ti jasnije. Sada će se ta priča opet aktualizirati.
Ivica Osim: "Ko ne može da trči, taj ne može da igra".

roger_bannister4
Kontakt:

ned nov 05, 2017 5:25 pm

Upravo na SK1 prije tekme Zola pozdravi Marija Stanića... :klanjase2: :klanjase2:
c'est en faisant n'importe quoi quon devient n'importe qui
1921

Amidza
Kontakt:

ned nov 05, 2017 5:26 pm

Dolina je napisao/la:
Amidza je napisao/la:
ned nov 05, 2017 5:02 pm
Dolina je napisao/la:
ned nov 05, 2017 4:54 pm
Nisam za to da se pravi tema o upravi jer bi to bilo samo gomila insinuacija, nagađanja i bespotrebnih prepucavanja.
I da odmah kažem Dejo nije dovodio igrače :-)
Trenera, igrače, tekme možemo komenterisati jer iste imamo prilike i gledati ali o upravi i potezima možemo samo naglabati.
Na forumu ima nekoliko momaka koji znaju više od većine što se tiče uprave ali oni su u manjini i koliko vidim oni najmanje i komentiraju upravu i u pravu su.
Ništa nije onao kao što izgleda - Lesli _Eldridž. :D
Vidi, i ja sam pisao o upravi milion puta. Hvalio ih kad sam mislio da trebam, kudio ih kad sam mislio da trebam. I sad cu to moc radit, ja ili bilo ko drugi, ali samo na temi namijenjenoj za to. Ne vidim sta je tu lose. Ne citaju mi se vise propagandni pamfleti, a vjerujem ni mnogim drugima. Nevazno jesu li pro ili contra uprave, ove ili prosle, jednostavno mi se ne citaju. Nema potrebe da pricamo u rukavicama vise. Postoje dvije interesne grupe i dvije PR sluzbe tih grupa. Ima i raje koja se prikloni jednoj ili drugoj, sto je normlano.

Tako bi i ja i ti i bilo ko drugi imali priliku pitati, reci, konstatovati bilo sta o upravi na temi o upravama. Kao sto bi pisali o taktici, formaciji, ekipi na temi o tome, transferima na temi namijenjenoj za to i tako dalje. Jel posteno tako?
Sve ovo stoji što si napisao, sa strane normalnog navijača koji želi dobro svom klubu ali je problem kada se počnu izlistavati mailovi,
interni dokumenti, prepiske, i falsificirani dokumenti.
Vrati se samo malo u prošlost i biće ti jasnije. Sada će se ta priča opet aktualizirati.
Upravo tako druze. Zato, izmedju ostalog, i mislim da je bolje preventivno reagovati i otvoriti posebne teme.

salle86
Kontakt:

ned nov 05, 2017 5:27 pm

Nego šta kaže velahalve neki dan, neće se više igrači zajebbati.
I ne prođe ni 24 sata kad fljas :)

Vjerujem da bi i mi lakše prihvatali kikseve kad bi vidjeli upaljene reflektore na stadionu nakon povratka iz Viteza i sl. te "kažnjenički trening".
Ovako nekako se ima osjećaj da ih sve redom boli ona stvar što se kiksnulo

Veteran1965
Kontakt:

ned nov 05, 2017 5:38 pm

Mi bi najlakše prihvatili kikseve da je juče igrao Hajdar umjesto Elsnera, Žera umjesto Kajkuta i Zec umjesto Zebe. Eventualno i neko od omladine na lijevom beku a Stana na desnom. Siguran sam da niko riječi ne bi progovorio na x u vitezu.Isto tako sam siguran i da bi ih glatko dobili...

Grbavica
Kontakt:

ned nov 05, 2017 5:38 pm

Ko konta da su titule plod nekog sistema, strategije i plana, taj veze i zivotu nema ili nije pratio Zelju. Ti trofeji su osvojeni na jedan nacin. Osvojeni su zbog Amara. Njegovim znanjem, fakinlukom i spretnoscu. I Amaru je igro Mesanovic = Kajkut, beka igro Pedja Simic, Sejo Bucan, Bajic, vezni red da i ne spominjem... kakvi su to igraci dovoljno govori da su 2 ili 3 igraca iz te trofejne generacije nesto napravila u karijeri. Ostali ili u nasoj ligi, neki kod nas, neki i ne igraju. Tako da mi je glupo pricati o nekom "kamionu polovnjaka" kao da je to nesto novo. Ali tada ih je vodio neko ko fudbal ima u malom prstu, a veci je mangup od svih njih skupa. Ali on je kandidat za selektora, ima dobre sanse da to i postane i tu se prica zavrsava. A Ado ima to nesto Amarovsko. Hoce li doci do tog nivoa vidjecemo. Ja se nadam da hoce.
Ja dolazim i odlazim, a vrijeme ko da tu ne prolazi, i ti si ista I sad dobra si ali kakvi su ti nalazi

LARSSON
Kontakt:

ned nov 05, 2017 5:39 pm

roger_bannister4 je napisao/la:
ned nov 05, 2017 5:25 pm
Upravo na SK1 prije tekme Zola pozdravi Marija Stanića... :klanjase2: :klanjase2:
:klanjase2: :klanjase2:

phpBB [video]
Kartoteka - http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=814

chile
Kontakt:

ned nov 05, 2017 5:42 pm

Mozete misliti u kakvom smo qurcu sto se igrackog kadra tice kad nam je Stanic jedan od najboljih igraca. Zalosno je ko sve dobije oriliku da obuce dres najveceg kluba ove drzave. Te kakvi poluigraci se nazivaju pojacanjima a pri tome im je vrhunac karijere dolazak u Zelju sa 30+ god. Nije se lako ni izvuci iz ovakve situacije, nada su nam nasa djeca ali opet dok god ima love u klubu tesko da cemo se u toj mjeri okrenuti njima. Sa ovim igracima tesko da bi nas i najbolji svjetski strucnjaci doveli u neku bolju situaciju. Realnost je takva da nam treba 80% tima promjeniti, koga dovesti i kako sklopiti tim.... za to nam treba SD koji ce usmjeriti sve to u nekom zeljenom pravcu. Ko je kapacitet za to a da se hoce uhvatiti u kostac sa svim problemima povezanim opcenito za nas fudbal...iskreno pojma nemam a iz mog ugla gledanja ta osoba bi moralo da bude izraziti prioritet kluba. Ovako se igraci dovode i odlaze kao na traci zadnjih par godina je to narocito izrazeno, a to ocigledno ne donosi rezultat.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije !

Grbavica
Kontakt:

ned nov 05, 2017 5:47 pm

Stanic meni go qrac ko i vazda sto je bio. Livaja glavom pored njega go daje, luta, gubi se, bjeze mu igraci. E ako je zbog jednog bicikla ili klizeceg on medju najboljim igracima onda ne gledamo isti sport.
Ja dolazim i odlazim, a vrijeme ko da tu ne prolazi, i ti si ista I sad dobra si ali kakvi su ti nalazi

reks1
Kontakt:

ned nov 05, 2017 5:53 pm

shzna je napisao/la:
ned nov 05, 2017 4:41 pm
Definitivno se treba otvoriti tema o upravi i da se tamo naglaba o Misketu i kompaniji.

A ako mi vjerujete pozvao bih i one "navijace" sa ssba pa da se diskutuje kako treba.
Mozda i nije losa ideja pa nek onaj koji hoce,kome je zadaca i koji ne zna nista pametnije tudjim kurcem mlati gloginje do besvjesti tamo na tom odjelu.

Amidza
Kontakt:

ned nov 05, 2017 5:59 pm

To je to reks. Izvolite gospodo, pa drkajte jedni drugima qrce ili se pomarisite (argumentima) ako treba, da izvine zenski auditorijum, ako ga ima. Ja se nadam da ce se naci neko od moderacije da odgovori na onaj moj prvi post i prijedlog. Stavljam ga u spoiler, da ne listate bezveze.
Spoiler:
Ja imam malo nekonvencionalan prijedlog za moderaciju ovog foruma i hocu da ga iznesem javno, cisto da vidim kako ostali misle i koliko se ljudi slaze sa mnom, pa vas molim da procitate i, ako zelite, date komentar.

S obzirom na to da je i najvecoj budali do sad postalo jasno da na ovom (i drugim) forumima pise mnogo ljudi koji su agenti uprava - trenutne i proslih, mislim da bi bilo dobro da se otvori vise tema. Tako bi oni imali prostor da razgovaraju medjusobno i da ne uvlace ostale u njihove rasprave, jer jako je tesko jednom prosjecnom (citaj: neinformisanom) navijacu razluciti sta je istina, a sta ne. Pored toga, zamorno je sve to citati i provaljivati ko zasto pise, ko je samo naletio na tudje price itd. Ovako je sve nekako nabacano u manje-vise jednu temu i mislim da dosta ljudi ne pise na forumu i odlazi s istog jer im se to ne cita. Nesto slicno je uradjeno na jednom drugom forumu, pa mozda moze i ovdje.

Dakle, da imamo recimo teme:

Uprave - prepucavanja
Igraci, taktika i sastav
Utakmice
Transferi (ova vec ima, bravo Lars)
Sef strucnog staba
Stadion Grbavica

I tako dalje i tome slicno.

Znam da to nije lako izvesti, ali mislim da bi ovaj forum postao puno ugodnije mjesto za sve navijace FK Zeljeznicar, kada bi se to uradilo Sta mislite raja?

Eisenbahner1921
Kontakt:

ned nov 05, 2017 6:01 pm

Nisam mogao gledati utakmicu, ispratio sam samo prvo poluvrijeme preko tekstualnog. Je*iga sastav je prespor, tako da (bez izražene želje) nije bilo šanse da nametnemo svoju igru. Mislim da je Veca bio u top4 igrača po brzini... Bezveze smo ispustili 2 boda. U ovakvom okruženju, slabo ko i ima želju da uradi šta na terenu, to je onaj sindrom "džaba ću trčati prema tramvaju kad znam da neću stići". Toga smo se nagledali i prije, pretpostavljam da je tako bilo i u Vitezu.
Zamjeram Livaji što je slavio gol protiv bivšeg kluba :ne:
U BL neka lete i neka donesu bodove, sami su sebi nemir na leđa natovarili.
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 8 gostiju.

Prijava  •  Registracija